Petőfi Népe, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-11 / 109. szám

1998. május 11., hétfő Sport 11. oldal Bravúrok és pontvesztések a kézilabda NB I/B hétvégi rangadóin A kecskeméti Horváth kapura tör. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT A Profitholding Kupáért küzd a magyar utánpótlás Kecskeméten pattog a labda Kecskeméti Delfin KC- Budapesti Hort SE 30-29 (13-12) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Kecskemét, 300 néző. Vezette: Dzsipoff, Szalai. Kecskemét: Ihász - Molnár 8, Horváth 5, Berényi 3, Fe- renczi 4, Viski 3, Dvuracsensz- kij 3. Csere: Kiss (k), Korsós, Tusjak, Balogh, Orova 4, Fel­földi, Magyar. Edző: Korsós Miklós. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2. A budapesti csapat még do­bogós helyért küzd a bajnokság finisében, a kecskemétiek vi­szont még veretlenek voltak hazai pályán a tavaszi idény­ben. Magabiztosan kezdtek a fő­városiak, és türelmes támadójá­tékkal ziccerhelyzetekig ját­szottak. Pontos befejezéseik ré­vén előbb 3-0-ra, majd 7-5-re is ők vezettek. A hazai csapat ellenkező felfogásban táma­dott, mivel a gyors befejezése­ket erőltették, s lövéseik rendre pontatlanok voltak. Orova beál­lásával azonban megváltozott a játék képe, türelmesebben ját­szott a Delfin, s a 20. percben először kiegyenlített, majd a vezetést is átvette. A második félidőre több ha­zai játékos teljesítménye felja­vult, és Ihász kapus vezérleté­vel 15-13-ra, illetve 23-20-ra elhúztak. Nagyobb különbség nem alakulhatott ki, mert a vendégek bal szélsőjét és bal lövőjét képtelenek voltak sem­legesíteni (ők ketten együtt 18 gólt lőttek). 25-23-as állásnál a vendégek egész pályás ember­fogásra váltottak. Innen kezdve félpercenként hullottak a gólok, de a végére maradt még egy gól az előnyből. Kitűnt: Ihász, Horváth, Orova, Ferenczi, illetve Mo- rócz 12, Lovrek 6. Ifjúsági eredmény: 30-31. Kiskőrös Kofruct KC- Bogáti SK 25-25 (15-13) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Kiskőrös, 600 néző. Ve­zette: Fülöp, Gergely. Kiskőrös: Kolonics - Sári 2, Szabó L. 3, Imre 2/1, Tolsztih 6, Csermák 1, Farkas 8/2. Csere: Nagy (k), Juhász I. 2, Tóth B. 1/1, Juhász Q., Veres- Kovács, Szabó T., Kromholcz. Edző: Imre Vilmos. Hétméteresek: 5/4, illetve 9/4. Kiállítások: 12, illetve 16 perc. Jól indult a mérkőzés a baj­nokcsapat számára, így a 10. percben 4-2-re vezettek. Ne­gyedórái játék után 7-4 volt a hazaiak előnye, azonban a haj­dúságiak szívósan tapadtak a kiskőrösiekre. A 23. percben sikerült is egyenlíteniük a ven­dégeknek (9-9). A félidő hajrá­jában a bogátiak elhibáztak két büntetőt, majd Farkas villant meg kétszer, és biztos vezetést szerzett a Kiskőrös. A második félidő is egy Far­kas-találattal indult (16-13), s innentől kezdve többször is há­rom gól volt a Kofruct előnye. A hazai csapat - amely nagyon érezte a sérült irányító, György hiányát -, nem tudta megőrizni előnyét. Az 57. percben ismét egyenlő volt az állás (24-24), sőt a vezetést is átvették a ven­dégek. Az utolsó percben Imre hetesével sikerült kiegyenlíte­niük a kiskőrösieknek. A haza­iak játékán már érződött, hogy a bajnokság megnyerése után egy kicsit kiengedtek, de a vé­gig jól játszó bogátiak rászol­gáltak az egy bajnoki pontra. Kitűnt: Tolsztih, Farkas, Nagy, ill. Egri (k), Szilágyi 5, Oláh 6, Vas 5, Bene (k). TFSE-F ortunátó Mizse KC 31-28 (17-15) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Budapest, 150 néző. Ve­zette: Kliment, Serfőző. Mizse KC: Simó - Farkas 3, Meleg 2, Vizsnyiczai 4, Berkó 7/1, Horváth 1, Klemán 4. Csere: Rapi (k), Czigléczki, Bruckner 2, Szász 5, Szórád, Szekeres. Edző: Móra Ferenc. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1. A kisési rangadón a tétnek megfelelően mindkét csapat idegesen, sok hibával játszott, ahol szoros első félidő után a hazaiak fokozatosan elhúztak, s a mérkőzés hajrájában a későn ébredő vendégekkel szemben kicsikarták a győzelmet. Kitűnt: Somogyvári (k), Papp 9, Apró 6, illetve Szász. Makó KC­Kunpetrol Kiskunmajsa 25-26 (11-13) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Makó, 300 néző. Ve­zette: Bányász, Tóth. Kiskunmajsa: Prezenszki - Gilan 2, Csiszár 1, Kucsera 4/1, Kiss 5, Szabó Zs. 3, Szabó L. 1/1. Csere: Horváth (k), Buk- nicz 5, Vajas 5, Nagy, Hova- nyecz. Edző: Borbás János. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Az alsóházi rangadón a haza­iak kezdtek jobban, és tíz perc­nyi játék után 4-2-re vezettek. A 18. percben még 7-6 volt a „hagymások” javára, de fordí­tott a Majsa. A 25. percben a Kunpetrol előnye 12-9-re nőtt. A fordulás után is a vendégek játszottak jobban. A meleg sportsátor és a betontalaj sem zavarta Vajasékat, mert a 36. percben már 16-12-re vezettek. Különösen a volt makói játé­kos, Buknicz volt elemében, aki majsai emberhátrányban négyszer is eredményes volt. A meccs egyik leglátványosabb gólját is a majsaiak lőtték, ami­kor Csiszár a félpályáról pasz- szolt a beállós Kisshez, aki nem hibázott. A jó folytatás azonban elma­radt, mert hullámvölgybe került a Majsa, s két ziccert és egy he­test is elhibáztak. A makóiak kihasználták a megtorpanást, és átvették a vezetést. Az 54. percben 23-22 volt a hazaiak javára. A majsaiak egyenlítet­tek, majd a vezetést is átvették (23-24). A makóiak egyenlítő gólja után, negyven másod­perccel a lefújás előtt Vajas ta­lálata döntötte el a két pont sor­sát. A hazaiak azonban kis hí­ján egyenlítettek, mert három másodperccel a lefújás előtt Szabó „Sonka”, a kapunak hát­tal állva lőtt rá egy szabaddo­bást, amelyet Prezenszki bra­vúrral hárított. Kitűnt: Gera 6, Zsódi 4/4, il­letve Buknicz, Vajas, Kiss. Synergon SE Vác- Delfin Univerzál KC Kecskemét 32-25(19-9) NB I/B-s női kézilabda-mér­kőzés. Vác, 500 néző. Vezette: Acél, Sajóvölgyi. Kecskemét: Juhász - Márki 7, Fekete 3, Stecenkó 1, Ko­vács, Szőke 3, Gór. Csere: Tóth (k), Józsa 2, Szabó 3, Kertli 4, Csurka 1, Faragó 1, Seres. Edző: Vazul Zsolt. A bajnokságot már megnyert váci csapat ellen tisztességesen helytálltak a kecskeméti lá­nyok. A mérkőzés során sze­replő ifjúsági játékosok tudásuk legjavát adva próbáltak szoros eredményt elérni. Az ered­ményt tekintve nem volt ekkora különbség a két csapat között. Kitűnt: Birkás, Csenki, Tóth, illetve Tóth, Márki, Kertli, Szabó Ivett. Ifjúsági eredmény: Vác- Kecskemét 13-15. Profitholding Kupa, magyar asztalitenisz-utánpótlás or­szágos bajnokság, május 15-17. Negyedik alkalommal kapta meg Kecskemét az után­pótláskorú asztaliteniszezők legnagyobb országos sereg­szemléjének rendezési jogát. Ez az elismerés szól egyrészt an­nak, hogy az ország egyik leg­jobb utánpótlás-nevelő egyesü­lete a Kecskeméti Spartacus Sportkör. Az egyesület évek óta a vidék legjobb nevelőegyesü­lete fiú vagy leány vonalon, amely alapján az országos rang­sorban a 3-4. helyet foglalja el. Az utóbbi években sok-sok or­szágos bajnoki éremmel gazda­gították a sportkör hírnevét. Másrészt szól annak, hogy az eddigi három rendezvénnyel mind a résztvevők, mind a Magyar Asztalitenisz Szövet­ség nagyon elégedett volt. Ez a Kecskemét és a megye hírnevét öregbítő rendezvény természetesen a támogatók anyagi és egyéb dologi segít­sége nélkül nem jöhetett volna létre. Az idei bajnokság meg­rendezésére alakult szervezőbi­zottság bízik abban, hogy is­mét sikerül a lelkes támogatók és szponzorok segítségét meg­nyerni az ügynek. Jelen pilla­Kecskeméti Villanó Fókák- Bánki Donát FSK 7-8 (2-0,1-3,1-1, 3-4) OB I/B-s férfi vízilabda-mér­kőzés. Kecskemét, vezette: Olajos, Bors. Kecskemét: Rehák - Nagy R„ Király, Deák 3, Hegedűs 2, Simon 1, Sárkány, Nagypál 1. A nyolc főre fogyatkozott kecskeméti csapat lelkes játék­A szenior, vagyis a 25 év fe­letti úszók szombati, hajdúszo- boszlói versenyén a budapesti Csikány József a 100 méteres hátúszásban 1:12.52 perccel új szenior világcsúcsot ért el az 55-59 esztendősök korcsoport­jában. Az előző rekordot az t u z e p TERRANOVA natban már meghaladja az ötve- net a rendezvény szponzorainak száma, akik révén várhatóan gond nélkül, színvonalasan meg lehet rendezni az eseményt. A városi sportcsarnokban sorra kerülő versenyen az ország minden tájáról mintegy 500 fia­tal asztaliteniszező vesz részt, és küzd meg 12 versenyszámban a bajnoki érmekért. A Magyar Asztalitenisz Szövetség elnök­sége - bár ez évekkel ezelőtt még nem volt olyan egyértelmű - tel­jes bizalmat szavazott a kecske­méti rendezvénynek, ezzel is je­lezve azt, hogy az asztalitenisz­sport immáron messze nem Bu- dapest-centrikus, illetve hogy a színvonalas megrendezés egyik előfeltétele az, hogy vidékre ke­rüljenek az ország legrangosabb asztalitenisz-eseményei. Vidéken, többek között Kecs­keméten is egy ilyen szintű or­szágos rendezvény esemény a város társadalmi életében. Erre többek között bizonyíték az, hogy a helyi, illetve az orszá­gos médiák is nagy figyelem­mel kísérik a magyar bajnoksá­got. Biztosak vagyunk benne, hogy a verseny résztvevői ered­ményektől függetlenül is ismét kellemes emlékekkel térnek majd haza Kecskemétről. kai a negyedik negyed elején 6^1-re vezetett esélyesebb el­lenfele ellen. Ekkor azonban a helyzetek ismét kimaradtak, a vendégcsapat pedig Király ki­pontozódása után - 6-1 volt a kiállítási arány a fővárosiak ja­vára - fordítani tudott. Kitűnt: Deák, Hegedűs, Ki­rály, Simon, illetve Liska 4, Dékány 2, Jaczkó 1, Turda P. 1. új-zélandi Bery Yung tartotta E 12.80 perccel 1993 óta. A hajdúszoboszlói viadalon ti­zenhárom korcsoportban írtak ki versenyeket, a mezőny leg­idősebbjeként a maga 83 esz­tendejével a makói Bökönyi György indult. TERRAN0VA AKCIÓS hőszigetelő rendszer az AKKER-PLUS Kft.-nél! ízes volt a Cerbona Halason Kiskunhalasi NKSE- Székesfehérvári Cerbona 27-24 (13-12) NB I-es női kézilabda-mér­kőzés. Kiskunhalas, 700 néző. Vezette: Ambrus, Hummel. Kiskunhalas: Sugár - Vi- rágh 3/1, Szilágyi 12/7, Aszta­los, Szarka 6, Kévés 4, Kirsner 2. Csere: Vörös (k), Juhász (k), Futó, Kosa. Edző: Farkas Jó­zsef. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 5/4. Az eredmény alakulása, 5. p.: 2-1,14. p.: 5-5,19. p.: 6-7, 26. p.: 12-11,40. p.: 16-15,46. p.: 20-17. Az első félidő változatos küzdelmet hozott, egy gólnál nagyobb különbség nem for­dult elő a harminc perc alátt. Ebben az időszakban Szarka eredményes játéka - hat gólt lőtt - meghatározó volt. A má­sodik félidőben a vendégek nyitott védekezése sok hetest „hozott" a hazaiaknak. Jeddi e játékrészben dobott hat gól­ja csak a mérkőzés szorossá tételéhez volt elég. Kitűnt: Sugár, Szilágyi, Szarka, Kirsner, illetve Kalas- nyikova (k), Vincze 4, Jeddi 10/4. Farkas József: - Szilágyi és Szarka gólerős játéka túl­segített bennünket a holtpon­ton. Nagyon nehéz mérkőzé­sen sikerült megörvendeztet­nünk nézőinket. w«oor & broutin Hungary- Terralit hőszigetelő alapvakolat:-3000 Ft/m2 akcióval!-Terrasil hőszigetelő rendszer: a teljes rendszer megvásárlása esetén a HŐSZIGETELŐ POLISZTIROLLAP INGYENES! További kedvezményeink:- Terranova csemperagasztó -20% kedvezménnyel • Terranova színezők -10% kedvezménnyel május 31-éig! Megvásárolhatók és megrendelhetők telepeinken: Akasztó: 78/451 -040 Kiskőrös: 78/413-164 Soltvadkert: 78/3814)32 Kecskeméti irodánk: Kecskemét, 76/484-566 ,73,2 Kimaradtak a hazai helyzetek Szenior világcsúcsot úszott /I Alaptól a tetőig ... Tüzelő- és építőanyag kis- és nagykereskedés Ragadja meg! ...és hihetetlen érzés keríti Önt hatalmába. Látogasson el bármelyik Opel kereskedésbe, és üljön be az új Astra kormánya mögé! Próbálja ki, mi mindent tud ez az autó! Hogy mindent tud.