Petőfi Népe, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-14 / 87. szám

1998. április 14., kedd Sport 13. oldal Villogtak a Fókák a fedettben Dobásra lendül a kecskeméti játékos keze. Hullottak uszodában, tizenötször zörrent a háló. a gólok a kecskeméti fedett FOTÓ: BANCZIK RÓBERT Villanó Fókák Kecskemét-MAFC Schönherz DSK 10-5 (2-1 3-2,2-2,3-0) OB I/B-s férfi vízilabda- mérkőzés. Kecskeméti fedett uszoda, vezette: Erdős, Né­meth A. Kecskeméti Villanó Fó­kák: Rehák- Nagy R., Király, Deák, Hegedűs 3, Simon 4, Sárkány 3, Budai, Győré, Bende. Edző: Hegedűs Zsolt. A kecskemétiek fegyelme­zett játékkal, hátrányos hely­zeteiket jól kivédekezve, elő­nyeiket pedig jó százalékban gólra váltva, értékes győzel­met arattak. A fővárosiak a véghajrára kifáradtak. Kitűnt: Király, Hegedűs, Simon, Sárkány, illetve Agárdi 2, Szabó L„ Kovács M„ Lukácsi 1-1 góllal. Olajozottan működött a Kunpetrol a kézilabda NB I/B-ben Pontokért locsolt a Kőrös Gyarmaton FEHÉRGYARMATI VSE­KISKŐRÖSI KOFRUCT 24-30 (13-17) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Fehérgyarmat, 600 néző. Vezette: Gyúró, Láda. Kiskőrös: Nagy - Sári 8/1, Juhász I. 4, György 4, Tolsztih 4, Csermák 5, Farkas 3. Csere: Kolonics (k), Imre 2/1, Veres- Kovács, Juhász G., Varga, Szabó T., Kromholcz. Edző: Imre Vilmos. Hétméteresek: 5/1, ill. 2/2. Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Telt ház előtt fogadta a lista­vezetőt a tavasszal még veret­len Fehérgyarmat. A hazaiak Csapos révén szerezték meg a vezetést, amelyet Sári gyorsan kiegyenlített. A vendégek jobb­szélsője továbbra is elemében volt, és ő lőtte a körösiek kö­vetkező három gólját is (3-4). A szélső mellett elkezdte a gól­gyártást Farkas és Csermák is, így a 17.percben már 10-5 volt a Kofruct javára. Az idény ed­digi legjobb játékát produkáló kiskőrösiek előnye így tovább nőtt (6-12). A hajrában a .reme­kül játszó Nezezon találataival faragtak a hátrányukból a haza­iak (9-13). A második félidőt egy Neze- zon-Juhász I. gólpárbaj vezette be és a körösiek biztosan őriz­ték négygólos előnyüket. A vendégek csapatmunkája any- nyira jó volt, hogy az első cse­rét csak a 47. percben hajtották végre. A György helyére pá­lyára lépő Imre Vilmos gyorsan két góllal tette le a névjegyét (20-26). A hajrában a zsűriel­nök jóvoltából gyakran került emberhátrányba a Kőrös. Az ál­lítólagos „szabálytalan cserék” miatt volt, amikor csak három­négy mezőnyjátékosuk maradt pályán a körösieknek. A kriti­kus helyzetekben Nagy mindig hárított, de Kolonics is kifogott egy büntetőt. A kiváló csapat­teljesítményt nyújtó körösiek ilyen arányú győzelme is meg­érdemelt volt. A bajnokjelölt Kofruct előnye ezzel nyolc pontra nőtt, mert a 2. helyen álló Békés kikapott Csömörön. Kitűnt: Nezezon 12/4, Csa­pos 4, ill. Nagy, Sári, Juhász I. GYÖMRŐ SE- KUNPETROL 26-30 (8-18) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Gyömrő, 200 néző. Ve­zette: Tari, Tóth. Kiskunmajsa: Prezenszki - Gilan 5, Buknicz 4, Kucsera 3, Kiss 5, Szabó Zs. 1, Szabó L. 4/1. Csere: Horváth (k), dr. Szepes 4, Vajas 3, Csiszár 1, Hovanyecz. Edző: Borbás Já­nos. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1. Kiállítások: 6, ill. 10 perc + két kizárás (Kiss, Kucsera). Mire a hazaiak felocsúdtak, már 6-0 volt a nagyszerűen ját­szó majsaiak javára. Prezenszki bravúrt bravúrra halmozott, a kontrákból a majsai szélsők voltak ellenállhatatlanok. A ha­zai közönség döbbent csendben figyelte, hogy Buknicz vezérle­tével a 24. percben már tíz gól­lal vezetett a Kunpetrol (5-15). A második félidőben sem sokat változott a játék képe Gilanék magabiztosan őrizték előnyü­ket. A hazaiak szépítettek ugyan, de a 47. percben 26-18- ra vezetett a Kiskunmajsa. A hajrában mindent megpróbáltak a gyömrőiek (53. perc: 23-27), ám a majsaiakat ezen a napon nem lehetett legyőzni. Sikerük teljesen megérdemelt, s a maj­saiak amellett, hogy visszavág­tak az őszi vereségért, meg­kezdték a menekülést a kieső­zónából. Kitűnt: Varga 7/5, Gróf 6, ill. Prezenszki, Buknicz, Gilan. DELFIN KC-TFS 25-21 (13-12) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Kecskemét, városi sportcsarnok, 300 néző. Ve­zette: Hegyesi, Kisfalvi. Delfin KC: Ihász- Berényi 6, Ferenczi 5, Orova 4, Dvura- csenszkij 2, Horváth 3, Molnár 2. Csere. Kiss (k), Felföldi, Tusják, Balogh 2/1, Viski 1, Demeter, Magyar. Edző: Kor­sós Miklós. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/1,01.5/3. Kevésbé látványos, de iz­galmakban bővelkedő játékot láthatott a kecskeméti nézőkö­zönség. Az első félidő 18. per­céig fej fej mellett haladtak a csapatok, egyiknek sem sikerült nagyobb előnyre szert tenni, 9-8. Az első félidő végjátéká­ban megugrott ugyan a hazai gárda három góllal, de soroza­tos hibák következtében szoros maradt az eredmény, 13-12. A második játékrész is nyílt küz­delmet hozott. Bár végig a del- fines fiúk vezettek, de az átlö- vések rendszerint a kapufán csattantak, és ez elég volt a vendégeknek, hogy lerohanása- ikkal egy gólra felzárkózzanak, 22-21. Az utolsó két percben Berényi vezényletével biztosan szerezték meg a fontos két pon­tot a kecskemétiek. Kitűnt: Ihász, Berényi, Hor­váth, Ferenczi, illetve Tamás 7, Papp 5, Apró 4. CSABA ELŐRE KC- FORTUNÁTÓ MIZSE KC 29-26(14-13) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Gyipof, Szalai. Fortunátó: Simó- Farkas 4/2, Meleg 2, Vizsnyiczai 3, Berkó 4, Horváth 5, Klemán. Csere: Rapi (k), Czigléczki, Bruckner, Szórád, Szász 8, Szekeres, Kollár. Edző: Móra Ferenc. Kiállítások: 2, illetve 2 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2. Az első percben Berkó talá­latával a vendégek szerezték meg a vezetést, majd a 20. per­cig magabiztosan, jól játszva vezettek, de ekkor a hazaiak fordítottak, és minimális elő­nyükkel zárult a félidő. A má­sodik félidőt a hazaiak kezdték jobban, fokozatosan elhúztak, és a 48. percben már hat góllal is vezettek, 23-17, de a mizse- iek nem adták fel, remekül küzdöttek. Az 55. percben már csak egy gól volt a hazaiak elő­nye, 24-23, s már-már levegő­ben lógott a meglepetés. A csa­baiak azonban Lovász vezérle­tével az utolsó percekben be­biztosították győzelmüket. Kitűnt: Szász, Horváth, il­letve Lovász 11 (a mezőny leg­jobbja), Felföldi 6. Ifjúsági eredmény: Csaba Előre KC-Fortunátó Mizse KC 26-17. Megyei I. Osztályú Labdarúgó-Bajnokság Húsvéti feltámadás Bácsalmáson BÁCSALMÁS- HELVÉCIA 2-1 (0-0) Bácsalmás, 300 néző. Ve­zette: Suba. Bácsalmás: Takács - Török, Futó, Káli, Majoros, Száhl, Vá- its, Snyehola, Mándity (Szi­geti), Bállá, Köves. Edző: Na- rancsik Máté. Helvécia: Meggyes ­Csorba, Máté, Seres, Bosnyák, Thám, Safranyik, Dobosi, Mata, Joszt, Kovács. Edző: Safranyik Zoltán. Gólszerző: Száhl, Káli, il­letve Kovács. A bajnokságban eddig nye­retlen Bácsalmás vesztes állás­ból az utolsó hét percben fordí­tott, és megszerezte első győ­zelmét. A hazai együttes 1997. június 22-én nyert utoljára bajnoki mérkőzésen, majd 295 napos nagyböjt következett. A helvéciaiak minden bizonnyal megemlegetik, hogy húsvétkor feltámadt a Bácsalmás. Kitűnt: az egész bácsalmási csapat, illetve Meggyes, Mata. Kiállítva: Seres (80. perc). Ifjúsági eredmény: 3-2. NEMESNÁDUDVAR- HETÉNYEGYHÁZA 1-0 (1-0) Nemesnádudvar, 500 néző. Vezette: Kondász (Csontos, Fekete). Nemesnádudvar: Kovács G. - Jagicza L., Nébl, Pusztai, Jagicza P., Schnidler, Szűcs K., Simon, Pesti, Aranyos, Czvet- nics (Koch P.). Edző: Szőcs Lázár. Hetényegyháza: Horváth - Lukács (Farkas), Barcsai, But­ton, Pataki, Szabó I., Járvás, Lapsánszki (Homyák), H. Szabó, Berki, Magyar. Edző: Losonczi László. Gólszerző: Szűcs K. Kitűnt: Kovács G., Jagicza P., Aranyos, Pesti, illetve Szabó I., Pataki, Barcsai. Ifjúsági eredmény: 1-1. TOMPA­KISKUNHALAS 2-3 (0-2) Tompa, 800 néző. Vezette: Prikidánovics (Serdült, Hor­váth Z.). Tompa: Zsemberi - And- róczki, Horváth, Véh, Sulo- mán, Tímár, Zsámboki (Szeke­res), Fütyü, Teleki (Enyedi), Szalma, Jelasity. Edző: Kószó László. Kiskunhalas: Dávid - Her­man, Szemerédi, Dózsa, Mol­nár, Ábrahám, Ambrus, Kiss, Marginean, Sz. Kovács, Cser­mák. Edző: Gulyás József. Gólszerző: Szalma, Tímár, illetve Csermák 2, Kiss. Kitűnt: Sulomán, Tímár, Fütyü, Teleki, illetve Dávid, Herman, Marginean, Csermák. Ifjúsági eredmény: 4-2. DUSNOK-KECEL 0-2 (0-0) Dusnok, 800 néző. Vezette: Horváth Gy. (Kiss J., Ko- hajda). Dusnok: Szegfű - Ottenthál, Andrin, Báló F. (Pintér), Szabó E., Óbéri, Nagy A., Tamási, Sánta Z., Zalai, Sánta I. (Báló J.). Edző: Barákovics István. Kecel: Varga K - Schindler, Mizser, Sendula, Beke, Kovács I. (Csög), Doszpod, Bleszák Zs. (Kovács N.), Balogh Z„ Szénási, Fenyvesi. Edző: Ko­vács Imre. Gólszerző: Bleszák Zs., Fenyvesi. lótűnt: Andrin, Szabó E., il­letve az egész keceli csapat. Ifjúsági eredmény: 0-1. LAKITELEK- CSENGŐD 1-4 (1-1) Lakitelek, 200 néző. Ve­zette: Király (Kara, Fazekas). Lakitelek: Kormos - Szil- vási, Forgó, Kotvics (Bolesza), Hősi, Szöllősi, Ravasz (Bakó), Ézsiás, Kökény (Steinacker), Határ, Újvári. Edző: Pusztai Imre. Csengőd: Kovács L. - Szentgyörgyi, Bereczki (Sár­közi), Vukmanov, Czeffer, Lengyel (Szlovák), Hánzs, Csontos, Kiss, Szabó, Kovács T. Edző: Kállai István. Gólszerző: Ézsiás (1 Les­ből), illetve Kovács T., Szabó, Csontos, Hánzs. Kitűnt: a hazai csapatból senki, illetve Szentgyörgyi, Csontos, Kiss, Kovács T. Ifjúsági eredmény: 9-0. TISZAALPÁR- GARA 0-1 (0-0) Tiszaalpár, 500 néző. Ve­zette: Tóth (Sánta, Lencsés). Tiszaalpár: Cseh - Toldi, Szabados, Kása J., Marton, Bíró, Rozmán, Talárcsik, Va- kulya, Tóth, Bársony (Tar). Megbízott edző: Rozmán Jó­zsef. Gara: Domokos - György- falvi, Antal Z., Csokolya, Ba­bits, Farkas Zs., Miókovics, Farkas T., Molnár, Marosovity, László. Edző: Tóth László. Gólszerző: Györgyfalvi. Kitűnt: a hazai csapatból senki, a v.endégek közül vi­szont mindenki. Ifjúsági eredmény: 3-1. IZSÁK­SOLTVADKERTI TE 2-0 (0-0) Izsák, 450 néző. Vezette: Ig- nácz (Kecskés, Kárász). Izsák: Molnár- Horváth, Tóth Cs., Bonea, Tóth A., Tö­rök (Újvári), Mezei K., Mezei Zs., Andi (Nagy O.), Mezei G., Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. STE: Hatvanyi- Eperjesi, Verebélyi, Kránicz, Zámbó, Gillich, Béleczki, Szikszai, Schmidt, Kiss-Máté, Török. Edző: Tápai Tibor. Gólszerzők: Andi, Nagy O. Kiállítva: Verebélyi az 57. percben. Kitűnt: Horváth, Tóth Cs„ Bonea, Tóth A., illetve senki. Ifjúsági eredmény: Izsák-STE 1-5. KUNSZENTMIKLÓS- BÁTYA 2-4 (0-2) Kunszentmiklós, 300 néző. Vezette: Kriskovics (Nagy, Vitman). Kunszentmiklós: Buzási - Bebők, Zsigmond, Bajnóczi, Hegedűs, Tóth, Kiss-Juhász (Erdősi), Kovács, Bérezés, Bankes, Boczek (Forró). Edző: Hegedűs Sándor. Bátya: Szép - Búzái, Szűcs, Csaba (Jelencsity), Miskolczi (Máté), Martos, Greksa, Bala­ton, Farkas, István, Pesti. Edző: István Zoltán. Gólszerzők: Kovács (1 Les­ből), illetve Pesti 2, Greksa, Máté. Kitűnt: senki, illetve István, Greksa, Pesti. Ifjúsági eredmény: 5-0. SOLT- HAJÓS 5-0 (1-0) Solt, 450 néző. Vezette: Ka- zinczi (Nyerges, Kövecses). Solt: Csepecz- Horváth (Vi­rág), Nagy, Szekeres (Nagy I. István.), Juhász, Varga, lóál, Kirschner (László G.), Fink, Freppán, Bécs. Edző: Freppán György. Hajós: Székely- Csira (Nyerlucz), Gomkötő, Rácz, Huber, Majdanics, Sztankov, Fuszenecker, Pechtinger, Ká- konyi, Süveges. Edző: Márton Zsolt. Gólszerzők: Král, Szekeres, Juhász, Fink, Décs. Kitűnt: Solton az egész csa­pat, illetve a Hajós csapatából senki. Ifjúsági eredmény: Solt-Hajós 9-1. A megyei I. osztályú felnőttbajnokság állása 1. Kecel 23 17 3 3 57-24 54 2. Soltvadkert 23 16 2 5 57-24 50 3. Solt 23 15 3 5 65-28 48 4. Kiskunhalas 23 14 5 4 57-27 47 5. Hetényegyháza 23 12 4 7 50-31 40 6. Bátya 23 11 3 9 50-42 36 7. Dusnok 23 10 5 8 37-38 35 8. Tompa 23 10 5 8 35-40 35 9. Hajós 22 9 4 9 45-35 31 10. Kunszentmiklós 23 9 4 10 45-43 31 11. Nemesnádudvar 23 9 4 10 39-47 31 12. Csengőd 23 7 7 9 37-34 28 13. Izsák 22 8 3 11 29-39 27 14. Lakitelek 23 7 3 13 46-52 24 15. Tiszaalpár 23 7 3 13 35-45 24 16. Gara 23 7 1 15 22-70 22 17. Helvécia 23 3 5 15 30-70 14 18. Bácsalmás 23 1 4 18 18-65 7 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Északi csoport, felnőttek: Or­goványi SK-Hartai SE 1-6 (0-1), Soltszentimrei KSK-Kolonker FC Ágasegy­háza 3-1 (1-0), Kecskeméti MÁV G. SE-Kunszállási SE 1-1 (0-0), Ladánybenei KSE-Jakabszállás 5-0 (0-0), Szabadszállási Honvéd-Duna- vecsei SE 1-0 (0-0), Akasztói SF-Kiskunmajsai FC 1-1 (0-0), Kiskunfélegyházi Hon- véd-Tabdi KSE 2-2 (0-2), Kiskunfélegyházi VSK-Nyár- lőrinc 0-1 (0-0). Az Északi csoport állása 1. Harta 2. Kunszállás 3. 4. 5. 6. 7. 21 21 Akasztó 21 Ladánybene 21 Szabadszállás 21 Kkfházi Honvéd 21 Kecskeméti MÁV 21 8. Nyárlőrinc 9. Tabdi 10. Orgovány 11. Jakabszáílás 12. Kiskunmajsa 13. Kolonker FC 14. Soltszentimre 15. Dunavecse 16. Kkfházi VSK 18 2 12 8 13 3 13 3 11 4 10 6 9 6 10 3 7 6 8 7 6 8 6 4 11 5 4 12 5 3 13 4 5 12 4 2 15 1 1 19 74-23 56 46-20 44 64-25 42 44-25 42 42-33 37 46-25 36 48-38 33 41-31 33 40- 35 27 29-36 27 41- 54 22 31-44 19 37- 49 18 38- 65 15 28-75 14 20-91 4 Megjegyzés: a Soltszentimre csapatától 2 büntetőpont le­Déii csoport, felnőttek: Kis­kunhalasi Spartacus-Csávolyi SK 0-2 (0-1), Szakmári KSK-Vaskúti BSE 2-1 (1-0), Császártöltési EFSK-Kelebiai KNSK 2-3 (2-0), Géderlaki KSE-Nagybaracskai KSK 2-1 (1-1), Dunafalvai TSZ St. SE-Sükösdi SE 2-1 (1-0), Katymári SE-Dunapataji KSE 1-2 (1-1), Kunbajai SE-Her- cegszántói TSZ SK 2-1 (1-1). A Déli csoport állása 1. Kunbaja 19 13 2 4 78-28 41 2. Siikösd 20 12 5 3 56-21 41 3. Csávoly 19 13 2 4 54-19 41 4. Nagybaracska 20 12 5 3 48-22 41 5. Szakmár 20 10 3 7 53-37 33 6. Jánoshalma 19 9 2 8 34-29 29 7. Vaskút 19 9 2 8 42-38 29 8. Géderlak 20 8 3 9 34-38 27 9. Kiskunhalas 20 8 2 10 26-38 26 10. Katymár 20 6 6 8 3044 24 11. Dunafalva 20 5 4 11 37-57 19 12. Kelebia 19 5 4 10 34-57 19 13. Császártöltés 20 4 5 11 25-47 17 14. Dunapataj 20 5 1 14 35-79 16 15. Hercegszántó 19 4 2 13 35-65 14 Áldozati labdarúgóedzők Újabban nemcsak bárányokat áldoznak húsvétkor, hanem fociedzőket is. Nem biztos, hogy szokássá válik, de Bács- Kiskun megye labdarúgó I. osztályában megtörténtek a szükséges lépések ennek ér­dekében. Mint az várható volt, a lis­tavezető Kecel tavaszi vessző­futásának az lett a vége, hogy a hátralévő mérkőzéseken már nem Csanádi Mihály, hanem játékosedzőként Ko­vács Imre irányítja a csapa­tot. Tiszaalpáron is megin­gott Őrző István alatt a kispad. Olyannyira, hogy a középme­zőny végén serénykedő gárda felkészítéséért megbízott edző­ként a gólgyáros Rozmán Jó­zsef felel majd a jövőben.