Petőfi Népe, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-27 / 98. szám

10. oldal Labdarúgás 1998. április 27., hétfő Labdarúgó Nb i. Nb ii. Keleti Csoport Akasztón sem botlott a listavezető ILZER STADLER FC- ÜJPESTI TE 0-3 (0-1) Akasztó, 12 000 néző, Ve­zette: Ábrahám (Koch, Vámos). Stadler: Nagy - Kertész - Schul'cz, Vincze, Hleba (Károlyi G. a 79.), Molnár, Korol, Kun, Bajusz (Farkas a 65.), Resko, Roí.ka, Edző: Linka József. Újpest: Bíró - Sebők - Fehér, Tamási, Jenei, Pető, Kozma, S.zlezák, Herczeg, Tóth N. (Mo­nyé a 80.), Korsós (Eszenyi a 82 percben). Edző: Várhidi Péter. Sárga lap: Roska a 40., Mol­nár az 59., illetve Tóth N. a 39., Tamási az 56. percben. A héten történtek hatására a mérkőzés megkezdése után is hosszú sorokban érkeztek a szurkolók Akasztóra, kifejezve együttérzésüket a helyi gárda iránt. Meglepő felállásban kez­dett a hazai gárda. Az akasztói mester Reskót centerposzton játszatta. A hazai csapat lendült támadásba a találkozó elején. A 8. percben Roska ollózó mozdu­lattal juttatta a kapu fölé a labdát. A hazaiak Molnár és Korol révén többször felzárkóztak a csatár­sorhoz, s ezzel létszámfölénybe kerültek az újpestiek kapuja előtt. A 21. percben Molnár fölé rúgta a labdát. Az első félidő má­sodik felében az újpestiek is egyre többször veszélyeztettek Nagy kapuja előtt. A 44. percben Herczeg Mik­lós mintegy 11 méterről az akasztói kapu bal alsó sarkába talált, 0-1. A második félidőben az Új­pest magához ragadta a kezde­ményezést, gyors csatárai révén életveszélyes támadásokat veze­tett az akasztói kapu felé. A 70. percben Herczeg lövé­sét még védte Nagy G., de Tóth 8 méteres fejese után már tehe­tetlen volt, 0-2. A 74. percben a Stadler vé­delmének fellazulását kihasz­nálva Herczeg mintegy 12 mé­terről lőtt gólt a Stadler kapu­jába, 0-3. A hazai csapat végig egyen­rangú ellenfele volt a bajnok új­pestieknek, de végül is meg kel­lett hogy hajoljon. Ha minden mérkőzésen ilyen lelkesen és el­szántan játszott volna az akasz­tói csapat, nem ók zárnák az NB Ma döntenek a klub jövőjéről Nem mindennapi mérkőzésre készülődtek a csapatok Akasz­tón. A héten történt események (Stadler József elítélése, letar­tóztatása) nehéz helyzetet te­remtett az Ilzer-Stadler háza tá­ján. A napokban felröppent az a hír, hogy tüntetést szervez­nek a községben Stadler József mellett. Sáfrán Mária, Stadler József élettársa a következőt mondta: - Három nappal ez­előtt felkerestek a rendőrség­től, és elmondták, hogy Ma­gyarországon bírói ítélet ellen nem lehet tiltakozni. Bár én úgy gondolom, hogy mivel jogállamban élünk, egy nem jogerős ítélettel szemben a nép felemelheti szavát. Egyébként is a Stadler József melletti tün­tetés arra irányult volna, hogy az emberek az azonnali letar­tóztatás ellen tiltakozzanak. A csapat jövőjével kapcso­latban Sáfrán Mária hozzá­tette: egyelőre az a cél, hogy a csapat befejezze a bajnoksá­got. Hétfőn összeül a Stadler FC elnöksége, és döntenek a hogyan továbbról. Stadler Jó­zsefen kívül az elnökség tagj ai: Sáfrán Mária, Kiss-Illés Ká­roly (vállalkozó), Endrődi Fe­renc (vállalkozó, a baráti klub elnöke). 1. táblázatát. Az újpestieknek ez a három pont elérhető közelségbe hozta a bajnoki címet. Kitűnt: Nagy G., Resko, Roska, illetve Herczeg, Korsós, Tóth N. Linka József: - Nagyon ne­héz találkozó volt, 0-0-ás állás­nál szerintem egy jogos büntető­től fosztott meg minket a játék­vezető. Várhidi Péter: - Hosszú idő kellett ahhoz, hogy visszazök­kenjünk a régi kerékvágásba a válogatottainkkal. Begyűjtöttük a három pontot, s ez volt a lé­nyeg. Véber György, az ÚTÉ sérült játékosa: -A Haladás elleni, szerdai találkozó lesz szá­munkra fontos, ha azt sikerül megnyerni, a bajnoki címet már nem veheti el tőlünk az idén senki. DEBRECEN- TISZAKÉCSKE 2-0 (1-0) Debrecen, 5000 néző, Ve­zette: Kurmai (Zvolenszky, Fri- dély). Debrecen: Nagy Z. - Gojan - Vadicska, Sándor, Pető (Ul- veczki a 30., Stupar a 91.), Dombi, Böőr, Szabó T„ Szat­mári, Harangi (Sárkány a 46.), Ilea. Edző: Herczeg András. Tiszakécske: Tóth - Balia L., Izsák, Nagy L., Bujáki, Maczkó (Török az 55.), Molnár, Bánföldi (Szántó a 63.), Barna, Holló (Major a 67. percben), Besser- man. Edző: Gálhidi György. Sárga lap: Böőr a 36., Dombi a 45., illetve Nagy L. a 47. perc. A 23. percben Ilea felé íveltek előre egy labdát, a román légiós mellel levette, majd 25 m-ről megcélozta Tóth kapuját. A labda centiméterekkel ment el a bal kapufa mellett. A 44. percben egy baloldali debreceni akció végén Vadics- kához került a labda, aki 15 m- ről fordulásból, laposan lőtt a jobb sarokba, 1-0. Az 53. percben Szabó 25 m- ről végezhetett el szabadrúgást, a sorfal fölött elcsavarta a labdát, Tóth ujjheggyel mentett. Az 54. percben Ulveczki végzett el szögletet a bal oldal­ról, a hosszú oldalra átszálló labdát Gojan fejelte középre, Ilea pedig az ötösről bólintott a kapu bal oldalába, 2-0. Az 56. percben Molnár vég­zett el szabadrúgást a debreceni térfél közepén, Török a beívelt labdát alig valamivel csúsztatta a kapu mellé. Bő tíz perccel ké­sőbb Szabó lódult meg a kécskei térfélen, majd Ileához passzolt, aki 18 m-ről lőtt a bal sarok mellé. A 76. percben Szabó ívelt be az ellenkező oldalról, Gojan előrevetődve bólintott, Izsák lábbal hárított a gólvonalon. A Debrecen az elsőperctől az utolsóig nagy mezőnyfölényben játszott, a vendégek még a fele­zővonalat is csak elvétve lépték át. A hazaiak támadójátékába azonban elég sok hiba csúszott. Kitűnt: Gojan, Vadicska, Sándor, Böőr, Szabó T., illetve Izsák, Molnár, Besserman. Herczeg András: - Fölény­ben játszottunk, megérdemelten nyertünk. Gálhidi György: - Csalódott vagyok, mert volt esély a döntet­lenre. Sajnálom, hogy csak a két bekapott gól után játszott bátran a csapat. Az I 1. Újpest 2. Ferencváros 3. Vasas 4. Győr 5. MTK 6. Vác 7. Gázszer FC 8. Debrecen 9. BVSC 10. Zalaegerszeg j;l. Diőpayőr •; -j ■ 12. Siófok 13. Haladás 14. Kispest 15. Békéscsaba 16. Videoton 17. Tiszakécske 18. Ilzer Stadler FC További eredmények: csaba-Videoton 4-0, ’ MTK 2-0, Haladás-G BVSC-Diósgyőr 0-0. L állása 27 18 6 3 46-20 60 27 16 5 6 49-31 53 27 16 4 7 55-33 52 27 14 8 5 36-20 50 27 13 6 8 45-28 45 27 13 5 9 38-39 44 28 10 11 7 44-34 41 27 11 7 9 39-35 40 27 10 8 9 35-30 38 27 11 4 12 43-36 37 27 10- 5 ;12 35-31 35; 28 10 í 13 32-36 35 27 7 8 12 31-36 29 27 8 4 15 30-45 28 27 7 6 14 22-46 27 27 5 8 14 34-46 23 27 5 7 15 27-62 22 27 3 7 17 19-52 16 FTC-Kispest 4-1, Békés- /ác-Gázszer 1-1, Siófok- yőr 0-0, Vasas-ZTE 2-0, A KTK nyerte a rangadót KTK-KALOCSA 2-0 (0-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Krista. KTK: Bánó - Márics, Nagy, Karsai, Truczka, Csincsák, Fe­kete, Korom, Fórizs (Szalai a 88.), Újfalusi, Samu (Kecskés a 62.). Edző: Vereb István. Kalocsa: Sági - Aradi, Iván, Kovács Zs„ Tóth D. (Farkas a 81.), Balogh, Fekete, Mácsai (Unyi a 62.), Paletta, Deák (Ko­vács J. a 68.), Tóth A. Edző: Hayerbacher Ferenc. 42. perc: Balogh lövése a felső lécről vágódott vissza. 75. perc: Kecskés bal oldali beadása után Csincsák lövését Sági kiütötte. Csincsák ismét­lése egy védőről ismét visszapat­tant elé, és a félegyházi játékos a jobb alsó sarokba helyezte a lab­dát, 1-0. 84. perc: Újfalusi átadását Truczka két csel után 16 méter­ről a bal alsó sarokba lőtte, 2-0. A megyei rangadó elsőfélide­jében nagy taktikai csata folyt a pályán kevés lövéssel és egy vendéghelyzettel. Szünet után a KTK nagyobb sebességre kap­csolt, és ez két szép gólt ered­ményezett. A hétközi edzőváltás után Vereb mester győzelemmel mutatkozott be. Kitűnt: Márics, Nagy, Ko­rom, Csincsák, Újfalusi, illetve Sági, Aradi, Balogh. Vereb István: - Foggal-kö­römmel küzdve nyertünk, de csak a második félidőben ját­szottunk jól. Hayerbacher Ferenc: - A hazaiak kihasználták helyzetei­ket, így csak gratulálni tudok győzelmükhöz. Ifjúsági eredmény: 2-0. KISKÖRÖS- BORSOD VOLÁN 1-1 (0-1) Kiskőrös, 500 néző. Vezette: Bába S. Kiskőrös: Tüskés - Somogyi (Deli), B. Szabó, Aszódi, Bereg­szászi (Boda), Csemák, Amun- csuk, Pecznyik, Sárközi, Zá- voda, Rumán. E.: Földesi János. Borsod Volán: Grolmusz - Balázs, Drótos, Kundrák, Do­bos, Szaniszló, Agárdi (Ha- nyecz), Boros (Szabó), Koszta (Lója), Sinkó, Nyeste. Edző: Ba­lázs András. 20. perc: Szaniszló végzett el szabadrúgást a 16-os sarkáról, lövése a kissé rosszul felálló sor­fal mellett, a bal alsó sarokban kötött ki, 0-1. 21. perc: Csemák óriási hely­zetben, 5 méterről mellé lőtt. 28. perc: Koszta egyedül tört kapura, Tüskés bravúrral védett. 60. perc: Szép támadás gör­dült a pályán. Závoda indította Pecznyiket, aki 16 méterről a kapus fölött vágta a hálóba a lab­dát, 1-1. 66. perc: Pecznyik passzolt Sárközi elé, aki meghúzta a bal oldalt, középre adott, Aszódi óriási helyzetben fejelt, de a ka­pus hárított. A második félidőben a Kiskő­rös szinte a kapujához szegezte a vendégeket, de végül mindig va­laki, ha más nem, a kapus men­tett. Kitűnt: Somogyi, Amun- csuk, Pecznyik, illetve Grol­musz, Szaniszló, Nyeste. Földesi János: - Átaludt első félidő után, a másodikban a csa­pat nagyszerű teljesítményt nyújtott. Gólokkal kellett volna nyernünk. Balázs András: - Csapatom lelkesedése ellensúlyozta a ha­zaiak fölényét. Ifjúsági eredmény: 0-0. NB II., Keleti csoport 1. Soroksár 2. Demecser 3. Kiskőrös 4. Borsod Volán 5. Palotás 6. Kazincbarcika 7. REAC 8. Dunakeszi •9. Nyírbátor 10. Eger 11. KTK 12. Kalocsa 13. Tiszafüred 14. Hatvan 15. SZEAC 16. Hajdúnánás 24 15 6 3 40-15 51 24 14 8 2 40-15 50 24 10 8 6 38-27 38 24 9 10 5 39-37 37 24 9 9 6 28-21 36 24 8 10 6 32-21 34 24 8 10 6 27-32 34 24 7 12 5 31-20 33 24 8 7 9 28-32 31 24 6 10 8 17-19 28 24 6 10 8 22-28 28 24 7 7 10 33-40 28 24 5 8 11 25-42 23 24 5 6 13 22-37 21 24 4 7 13 19-33 19 24 5 4 15 24-46 19 További eredmények: Soroksár-Kazincbarcika 1-0, Hajdúnánás-Palotás 0-1, REAC-Demecser 1-2, Tiszafüred-Nyfrbátor 2-0, Dunakeszi-Éger 3-0, Hatvajn-SZEAC 0-1. __________________________________Labdarúgó Nb i/b.___________________________________ T íz emberrel is elvitte a pontokat a Sopron Barna beadáshoz készül, ellenfele elkésett a becsúszással. KECSKEMÉTI FC- MATÁV SOPRON 1-2 (0-2) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Tóth V. (Mohácsi, Balajti). KFC: Sinescu - Herczeg (Ozsváth a szünetben), Márkus, Gligorovics, Lukácsi, Iszák, Bimbó, Tóth I. (Danyis az 51. p.), Tóth Gy., Barna, Babai. Edző: Kajtár István. Matáv Sopron: Borsi - Földvári, Földes (Perger a 31. p.), Simon, Szabados, Lukács (Lantai a 25. p.), Bognár, Todo- rovics (Horváth a 83. p.), Virág, Takács, Nagy J. Edző: Készéi Ferenc. Sárga lap: Földvári a 17., To- dorovics a 48., Virág a 63. perc. Kiállítva: Földvári 23. perc. 10. perc: Virág szabadrúgá­sát Sinescu a jobb alsó sarokról tolta ki. 13. perc: Partdobás után Virág 10 méterről kapásból lőtt a hálóba, 0-1. 15. perc: Tóth I. 18 méteres lövése egy védőn irányt változ­tatva pattant szögletre. 23. perc: Földvári sokadszor rántotta le Babait. Ezért még csak szabadrúgást ítélt a játék­vezető, de Földvári mérgében eldobta a labdát, így megkapta második sárgáját, majd a piros lapot is. 35. perc: Barna felperdítette a labdát, majd fordulásból ballal nagy lövést küldött kapura, ám Borsi védett. 42. perc: Takács a bal olda­lon kicselezte Lukácsit, aki a 16-oson belül buktatta. A li­est Todorovics a kapu jobb ol­dalába lőtte, 0-2. 46. perc: Ozsváth hét lépésről előre vetőd ve fejelte a labdát a kapus kezébe. 47. perc: Bimbó közeli lövé­sét Borsi kapus reflexmozdulat­tal ütötte a léc fölé. 48. perc: Todorovics hátulról megrúgta Tóth I.-t, akit hord­ágyon vitték le, és nem térhetett vissza. 64. perc: Takács a bal olda­lon, Márkus mellett lőtt. A labda egy védőn irányt változtatva a gólvonal felé perdült, de Sinescu elcsípte. 80. perc: Babai 3 méterről a bal kapufát találta telibe. 82. perc: A soproni kapus röviden ütötte ki a labdát. Da­nyis 16 méterről, a lábak kö­zött lőtt a kapuba, 1-2. Esélyeshez méltóan a Matáv SC kezdett nagy lendülettel. A vendégek által diktált iram ha­marmeghozta a vezetést. A kecs­kemétiek jobbára védekeztek, és Babai révén ellentámadásokat vezettek. A kiállítás után válto­zott a játék képe. Előbb kiegyen­lített lett, majd fölénybe került a KFC, mégis 11-esből a Sopron növelte előnyét. Szünet után a Matáv ráült az eredményre, hat­hét emberrel védekezve blokkol­ták a lövéseket. Az utolsó 15perc nagy hazai nyomását a vendégek megúszták egy kapott góllal. Kitűnt: Iszák, Márkus, Tóth I., Bimbó, illetve Borsi, Szaba­dos, Virág, Takács, Perger. Kajtár István: -Egy jobb csapattól szenvedtünk érdemte­lenül vereséget. Készéi Ferenc: - Több mint egy órán át emberhátrányban játszva szereztünk győzelmet, úgy gondolom, megérdemelten. Az NB I/B. állása 1. Nyíregyháza 31 18 9 4 53-21 63 2. III. kér. TVE 31 18 7 6 69-30 61 3. Matáv Sopron 31 17 7 7 57-28 58 4. Dunaferr 31 18 7 6 50-28 55 5. Érd 31 13 10 8 49-35 49 6. Nagykanizsa 30 14 4 12 41-38 46 7. Kaposvár 31 *13 7 11 36-45 46 8. Kiskundorozsma 31 12 9 10 48-44 45 9. Salgótarján 31 12 7 12 36-37 43 10. Soproni FAC 31 11 10 10 32-37 43 11. Pécs 31 10 11 10 29-25 41 12. Kaba 31 11 8 12 32-30 41 13. Kecskeméti FC 31 11 5 15 30-41 38 14. Paksi ASE 31 9 12 10 26-29 37 15. Szolnoki MÁV 31 9 9 13 37-49 36 16. Tiszavasvári 31 8 11 12 27-38 35 17. Komló 31 8 5 18 28-57 29 18. Csepel 31 6 8 17 22-44 26 19. Tiszaújváros 31 7 4 20 32-60 25 20. Dorog 30 5 8 17 26-44 23 További eredmények: Pécs-Tiszaújváros 3-0, Soproni FAC-III. kér. TVE 1-4, Dorog-Komló 2-2, Szolnok-Érd 0-1, Dunaferr-Nyíregyháza 4- 2, Csepel-Kiskundorozsma 0-1, Nagykanizsa- Kaposvár 1-2, Paks-Kaba 2-1, Tiszavasvári- Salgótarján 1-0. A Dunaferrtől 6, a Pakstól 2 büntetőpont levonva. A Nagykanizsa-Dorog mérkőzést május 13-án játsszák. Nb iii. Alföld-,Dráva- Csoport Idegenben is győzött a Baja KEREKEGYHÁZA- MAKÓ 1-0 (0-0) Kerekegyháza, 400 néző. Vezette: Kurucz. Kerekegyháza: Berta - Váczi, Kulman R., Kulman A., Torbavecz, Gogolák, Bende, Gazdag, Duzmath (Király), Juhász, Virágh (Koval- csik). Edző: Bende József. 35. perc: Kulman R.-Gazdag összjáték után Gazdg 10 méterről lőtte a labdát a bal alsó sarok felé, de Ménesi bravúrral hárított. 55. perc: Gogolák szögletrúgása után Gazdag 8 méterről fejelte a lab­dát kapura. Ménesi a levegőben úszva tolta kapu fölé. 75. perc: Bal oldali kerek­egyházi támadás után Juhász-Ki- rály-Juhász volt a labda útja. Juhász 8 méterről, éles szögből lőtt a ka­puba, 1-0. Az első félidőbeli kiegyenlített já­ték után a hazai csapat szinte egy- kapuzott. Szebbnél szebb támadá­sok után alakultak ki a helyzetek az ellenfél kapujánál, melyekből csak egyet sikerült értékesíteni a második félidőben védekezésre kényszerült vendégekkel szemben. A gólkü­lönbség a vendégekre nézve hízelgő. Kitűnt: Gazdag, Torbavecz, Bende, Juhász, illetve Ménesi (a me­zőny legjobbja), Varga, Szebehelyi. Ifjúsági eredmény: O-l. KISÚJSZÁLLÁS- MÉLYKÚT 1-1 (1-0) Kisújszállás, 500 néző. Vezette: Gyekiuszky. Mélykút: Vasúth - Facskó, Szűcs, Kárász, Vojnics, Kiss, Velez, Nuszpl, Margit (Szabó T.), László, Hangya (Piegel). Edző: Alföldi Al­bert. 25. perc: Jodi elfutott a bal olda­lon, beadását Csillag a kapuba fe­jelte, 1-0. 48. perc: Velev ívelt jobbról a kapu elé, ahol Kárász az ötösről egyenlített, 1-1. Kitűnt: Czikai, illetve Vasúth, Szűcs, Kárász. Ifjúsági mérkőzés: 2-2. További eredmények: Kun- szentmárton-Békés 3-1, SZVSE- Gyomaendrőd 0-2, Hódmezővásár- hely-Gyula 1-2, Dömsöd-Örkény 2- 1, Mezőberény-Jamina 1-1, Tót­komlós-Szarvas 2-0. SZEKSZÁRD-BAJAI LSE 1-2 (0-1) Szekszárd, 200 néző. Vezette: Ko­vács Zs. Baja: Kámán-Babó, GoretichK. (Póner), Viszmeg B., Orbán, Csep- regi, Barna (Puskás), Milassin, Koch, Földvári (Viszmeg Z.), Czifra. Edző: Raffai Rudolf. 19. perc: A szekszárdiak 18 méte­res szabadrúgása a bajai kapufán csattant. 30. perc: Koch kilépett a védők között, 10 méterről a kapusba lőtt. 44. perc: Földvári remekül indí­totta a bal oldalon Czifrát, aki elvi- harzott a szélen, pontos beadását Koch T. 5 méterről a szekszárdi ka­puba lőtte, 0-1. 46. perc: Egy bal oldali hazai tá­madás után Tóth V. 5 méterről tisz­tán fejelt a bajai kapu jobb alsó sar­kába, 1-1. 65. perc: Puskás harcosan labdát szerzett, remekül ugratta ki Kochot, aki 10 méterről higgadtan lőtt a ka­puba, 1-2. A két szomszéd vár rangadóján nem alakult ki jó játék, a bajai csapat nem tudta megismételni a korábbi hetek ragyogó játékát, de küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Kitűnt: Horváth J., Kasza, Beré- nyi, illetve mindenki. Ifjúsági eredmény: 1-2. További eredmények: Kaposfü- red-Barcs 2-0, Balatonföldvár-Paks 0-1, Dombóvár-Dunaföldvár 1-1, Mohács-Marcali 1-2, PVSK-Pécsi Postás 1-1, Bátaszék-Nagykanizsa 0-0, Balatonlelle-Bonyhád 0-0.