Petőfi Népe, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-27 / 98. szám

Spoilt 1998. április 27., hétfő 11. oldal Kecskeméten találkoztak az egykori aktív kosarasok, hogy tovább ápolják a barátságot, ami a fényképről ítélve si­került is. A jugoszláviai Topolcsanka női, a Bácska Topolyai Egység férfi, a Bajai SK férfi, női és a KSC férfi és női kosarasai a városi sportcsarnokban játszottak, majd pénteken este fehér asztalnál nosztalgiáztak - a kosárlabdáról, fotó: banczik Róbert A vészharangot megkongató Vanó mester szerint: Bukott edzők bujtogatnak Vaskúton Nyoma sincs már a három évvel ezelőtti fociláznak Vaskúton, amikor a község apraja-nagyja azért szurkolt az arany lábú kedvenceknek, hogy a szűk esztendők után ismét a megyei első osztályban szerepeljenek. A bravúr hajszálon múlott, a csapat szétesett. A megyei II. osztály Déli csoportjában tavaly szerzett bronzérem is kevésnek bizonyult Vaskúton. Fél csapatnyi meghatározó játékos távozott, így az őszi 5. helyet akár siker­ként is elkönyvelhették volna. A tavaszi idényben fordult a kocka, a fiatal gárda elindult a lefelé vezető úton. Akkor rúgnak gólt, ha Merkler vagy Barta megtalálja a kapuba vezető utat, mondják szomo­rúan a szurkolók. Ez a magya­rázata annak, hogy tavasszal csak egyszer győzött a csapat.- Mi történt Vaskúton? - kérdeztük Vanó Sándor edzőtől a géderlaki mérkőzés előtt.- Szűcs Bátyára, Antal Ga- rára, Pesti Dunafalvára, Dima haza, Romániába igazolt, Ács bevonult Tapolcára, Szabó pe­dig lemorzsolódott - sorolta el­keseredetten a tavalyi bronzér­mes gárda trénere. - A megha­tározó játékosok a motiváltság hiánya miatt távoztak. Ez alatt nem csak az anyagiakat kell ér­teni. Ilyen szinten manapság egy munkahellyel is lehet csá­bítani a labdarúgókat. Évi 400 ezer forinttal tulajdonképpen az önkormányzat az egyedüli szponzorunk. Bár az az igaz­ság, ha egy bajai vállalkozó nem utaztatná saját költségén a csapatot, akkor le kellene mon­danunk idegenbeli mérkőzése­inket. Ami ugyebár a bajnok­ságtól való visszalépéssel len­ne egyenlő. A pénzhiány miatt ötven vaskúti fiatal sportolási lehetősége válik bizonytalanná a községben. Ez azért szomo­rú, mert a korábban nagyon si­keres, ám az utóbbi időben szintén gödörbe került utánpót­lás csapat helyzete nemrégiben jóra fordult. Kernya Tibor né­hány héttel ezelőtt vállalta el az edzői teendőket, és napok alatt duplájára nőtt az edzéslá­togatottság.- Fizetést már jó ideje csak csöpögtetve és általában fél­éves késéssel kapok, a vesztes meccsek után viszont azonnal „megtalálnak” a szurkolók. Nemcsak engem, a játékosokat is. Ilyen körülmények között nehéz dolgozni. Ha nem válto­zik a helyzet, akkor a írmagnak még megmaradt néhány tehet­séges fiatal (Merkler Szabolcs, Császár Norbert, Barta József, Kernya Tibor) a bajnokság vé­gén távozni fog. És velük együtt minden bizonnyal én is.- Jó lenne helyben megol­dani a problémákat, de hóna­pok óta lehetetlen vezetőségi értekezletet tartani. A héttagú elnökségből három-négy dol­gozik, a többieket csak fényké­pen lehet látni. Haza kellene hozni a más csapatokban ját­szó vaskútiakat, mert az ifisták annyira fiatalok, hogy már sen­kit sem lehet a felnőttek közé emelni. Beszélgettem velük, és azt tnondták, hogy visszatérné­nek, ha változást észlelnének.- Gondjaink mellett az már csak „hab a tortán”, hogy bu­kott edzők is bujtogatnak a csa­pat háza táján. Megpróbálják befolyásolni a labdarúgókat, és a hangadó szurkolók alá adják a lovat. Odáig fajult a helyzet, hogy a játékosok nem szívesen játszanak hazai pályán. Félnek az ellenszurkolóktól. Lőrinczi Csaba A Halasnak nem volt ellenszere a dunaújvárosi bajnokjelöltnél a kézilabda NB I-ben Vastaps volt a delfines fiúk jutalma Dunaferr SE- Kiskunhalasi NKSE 34-18 (18-10) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Dunaújváros, 600 néző. Ve­zette: Simon, Szabó K. Kiskunhalas: Vörös - Virág 1, Szilágyi 3, Asztalos 2, Szarka 2, Kévés 6/3, Kirsner 2. Csere: Sugár (k), Futó 1, Káli 1, Kósa, Király, Csősz, Bartucz. Edző: Farkas József. Kiállítások: -, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 6/3. Az eredmény alakulása: 7. p.: 4-2,13. p.: 8-4,26. p.: 16-9, 37. p.: 25-10,45. p.: 30-11. Az ebéd utáni sziesztából Szi­lágyi büntetője riasztotta fel a nézőket. A halasi játékos kezéből kicsúszott a labda a lövőcselnél, és Farkas az oldalvonal előtt (!) érte utol azt. Mátéfi találataival háromgólos vezetést szerzett a hazai együttes. Lassan bemele­gedtek a hazaiak, a gólgyáros Radulovics sorban belőtte a hétmétereseket. Az ismét több já­téklehetőséghez jutó Kocsis ér­tékesítette a helyzeteket. A tulaj­donképpen már bajnoknak te­kinthető Dunaferr ellen - két hétméteres kihagyása ellenére jól tartották magukat a vendé­gek. A15. percben 9-6 volt az ál­lás a hazaiak javára. Az igazi gond azonban a második félidő­ben jött: 15 perc alatt 11-2-es részeredmény alakult ki. A végén csökkentette hátrányát a Halas, de a vereség így is súlyos. Kitűnt: Simics 1/1, Mátéfi 5, Kemer (k), Kocsis 6, Ferling 5, illetve Vörös (k), Kévés 6/3. Farkas József:- Már az első félidőben eldőlt a két pont kér­dése, a Dunaferr bajnokcsapat­hoz méltóan játszott. Kecskeméti Delfin KC­Debreceni Nyomdász SE 29-20 (11-10) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Belső, Marosi. Kecskemét: Ihász - Molnár 8, Balogh 1, Orova 6, Ferenczi 4, Berényi 2, Dvuracsenszkij 2. Csere: Tusjak, Viski 4, Demeter 2, Magyar, Kiss (k), Gál (k). Edző: Korsós Miklós. Hétméteresek: 9/5, ill. 4/4. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Tovább folytatta remek tava­szi szereplését a Kecskemét. Ha­talmas küzdelem alakult ki már az első percektől. A vendégek türelmes, szívós támadójátékkal próbálták megtörni a hazaiak lendületét. Sikerrel tették, mert végig szoros volt az első félidő. A kihagyott hétméteresek miatt a Delfin nem tudott 1-2 gólnál nagyobb különbséget kicsi­karni, de Orova és Molnár góle­rősjátékával így is végig a Kecs­kemétnél volt az előny. A máso­dik félidőben türelmetlenebbé vált az ellenfél, és ellőtt labdáik­ból a hazaiak rendre leindították őket. Ekkor főként Ferenczi és Viski volt gólerős. A hajrában már tizeneggyel is vezettek a Delfin-fiúk, akiknek vastapssal köszönte meg a közönség a jó já­tékot. Kitűnt: az egész kecskeméti csapat, illetve Oláh 8. Ifjúsági eredmény: Kecs­keméti Delfin KC-Debreceni Nyomdász SE 30-25. TFSE-Delfin Univerzál Kecskemét 26-24(16-11) NB I/B-s női kézilabda-mér­kőzés. Budapest, 100 néző. Vezette: Balaskó, Somogyvári. Kecskeméti Delfin Univer­zál: Juhász - Márki 6, Fekete 4, Stecenkó, Szőke 5, Szabó Irén 3, Gór 4. Csere: Kovács 2, Csurka, Szabó, Jármi, Józsa, Kertli, Tóth (k). Edző: Magosi Vazul Küzdelmes mérkőzésen jobb helyzetkihasználásával és ka­pusuk jobb teljesítményével nyert a TFSE. Kitűnt: Takács 10, Molnár 7, illetve Márki, Szőke. Fehérgyarmati VSE- Fortunátó Mizse KC 35-26 (18-15) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Fehérgyarmat, 400 néző. Vezette: Gólya, Péli. Fortunátó Mizse KC: Simó - Farkas 6/2, Meleg 6, Vizs- nyiczai 6/1, Berkó 5, Horváth, Klemán 2. Csere: Rapi (k), Peltzer (k), Bruckner, Szórád, Szász 1. Edző: Móra Ferenc. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 7/3. Vendégvezetéssel indult a mérkőzés, amit a hazaiak gyor­san megfordítottak, és kihasz­nálva a mizseiek nyitottabb vé­dekezését, a félidőt 1-2 góllal végig vezetve, 3 gólos előnnyel tértek pihenőre. A második félidőben folyta­tódott a hazaiak koreográfiája, a vendégek csak futottak az eredmény után, miközben több helyzetet és büntetőt hibáztak. Az utolsó nyolc percben csak egy csapat volt a pályán, a la- josmizseiek lélekben feladták a mérkőzést. Ennek eredménye a biztos hazai győzelem. Kitűnt: Nezezon, 10, Csa­pos 8, illetve senki. Ifjúsági eredmény: Fehér- gyarmat-Mizse KC 32-21. JOWiOS TRAVEL A I f %jy vásári kedvezményt meghosszabbítjuk ÁPRILIS 28-án (kedd) 18 óráig! Csak a megyei kizárólagos KÉPVISELETEN, EXTRA Utazásközvetítő Irodában: 6000 Kecskemét, Arany J. u. 3. (új könyvtár mögött) Tel.: 76/416-488, 479-467, 06-20-249-076 Tudósítóink Jelentik Ringben a kecskemétiek ÖKÖLVÍVÁS A Nemzeti Sportcsarnokban április 18-án két csapattalálko­zót rendeztek a szlovák váloga­tott ellen. Kovács József, a ka- dettválogatott 48 kg-os ver­senyzője Raffael Julius ellen keményen, határozottan, jól felkészülten bokszolt. Az 1. menet végén számoltak is el­lenfelére. A 2. menetben a ve­zetőbíró döntő fölényt hirde­tett a KSC versenyzője javára. A találkozón induló 11 párból - egy feladást kivéve - ő fejezte be idő előtt a küzdelmet, a többi pontozással ért véget. Edzője: Asztalos József. A végered­mény: 16-6 a magyarok javára. A felnőtt válogatott 10-4-re győzött a szlovákok ellen. A junior Mészáros József (63,5 kg) öt meneten keresztül na­gyon okosan, fegyelmezetten öklözött Klocsár Román ellen. A KSC versenyzője 7-5-ös pontozással bizonyult jobbnak a rutinosabb szlováknál. A találkozó előtt ünnepélye­sen ő vette át Bódis Gyula mes­teredzőtől a 15. nemzetközi Ad- ler-emlékverseny legharcosabb versenyzőjének járó különdíjat, az In-Kal Security Kupát. Mészáros József, az őszi ju­nior vb jelöltje a hét végén in­dult a lengyel Bydgoszczi-tor- nán kisváltósúlyban. Edzője: Asztalos József, id. Balzsay Károly. Ifj. Balzsay Károly, a KSC tehetséges, 71 kg-os verseny­zője betegsége miatt nem tu­dott a válogatott rendelkezé­sére állni. Szántó kapitány nem indított másik versenyzőt he­lyette, mivel ő az első számú válogatott súlycsoportjában, a májusi minszki Európa-bajnok- ságon. SPORTHORGÁSZAT Az Erdei Ferenc Művelődési Központ Kecskeméti Vándor- horgászklubja az eddigi leg­eredményesebb évadnyitó hor­gászversenyét rendezte meg a kecskeméti Záportározón ápri­lis 11-én, a Dovit Kupáért, me­lyen közel 80 fő vett részt. Eredmények: férfiak: 1. Guti János 14 040 g (24 db hal), 2. Gál F. 10 640 g (33 db), 3. Ko­vács L. 6380 g (10 db), nők: 1. Székhegyi Józsefné 7620 g (10 db), 2. Kapás A. 1280 g (4 db), ifjúságiak: 1. Polgár Balázs 15 640 g (51 db), 2. Nagygyörgy Z. 4480 g (14 db), 3. H. Szabó S. 3460 g (7 db). A verseny abszolút győztese és a Dovit Kupa 1998. évi vé­dője Polgár Balázs ifjúsági horgász, aki darabszámra is a legtöbb halat fogta. Székhegyi Józsefné pedig 3520 g-os pon­tyával a legnagyobb hal tulaj­donosa lett. A versenyen szinte valamennyi horgász fogott ha­lat, összesen 90 200 g súlyban. A vidék legjobbjai Szánkon A hétvégén a Szanki Olajbá­nyász SE tekecsamokában ren­dezték meg a Kelet-vidék orszá­gos páros és egyéni tekebajnok­ságot. Az első napon a párosok versenyére került sor, amelyben huszonnégy versenyző vett részt. A bajnoki címet a páro­soknál a KÉSZ Szeged csapatá­ban versenyző világbajnoknő, Török Mariann és válogatott csapattársa, Bozó Melinda nyer­ték. A második helyen a szintén világbajnok Vidács Györgyné és Mracskó Annamária (KÉSZ- Szeged) végeztek. A harmadik lett a Lőrincz Lajosné, Tóth Má­ria ózdi páros. A Nacshitz Kata­lin (Petrolszerviz), Török Juli­anna (OBSE Szánk) páros 838 fás összteljesítménnyel a negye­dik helyen végzett. Az első na­pon Török Mariann 467 fás telje­sítménnyel pályacsúcsot állított fel az I-II-es pályán. A vasárnapi egyéni döntőbe tizenketten kerültek be a páros küzdelmek eredményei alapján. A hazai pálya előnyeit élvező Török Julianna 402 fás ered­ménnyel jutott be. A szanki ver­senyző 425 fás teljesítménnyel megszerezte a nyolcadik helyet, Török Julianna amely azt jelenti, hogy bejutott az országos egyéni tekebajnok­ság döntőjébe. Az egyéni ver­seny végeredményei 1. Bozó Melinda (Kész Szeged) 465 fa (új pályacsúcs a III-IV-es pá­lyán), 2. Török Mariann (Kész Szeged) 459 fa, 3. Lipárdi Fe- rencné (Ózd) 439 fa. Áz össze­tettben: 1. Török Mariann (KÉSZ) 926 fa, 2. Tóth Mária (Ózd) 872 fa, 3. Bozó Melinda (KÉSZ) 863 fa. T. K. Alaptól a tetőig Építkezzen az Akker-Plus Kft.-tói! t ü z é p Tüzelő- és építőanyag Ids- és nagykereskedés VELUX-10% tetőtéri ablakok kedvezménnyel Rt.-30% áthidalók J kedvezménnyel vb. gerendák és j. jmEsssi termékek-15% kedvezménnyel! kémények-10% kedvezménnyel Therwoolin NIKfCEll ..... . -20% szigetelőanyagok kedvMniénnye|! hő-és hangszigetelők-10% kedvezménnyel! iíNAUf gipszkarton Rendkívüli akciós árakon! MOST ERKEZETT! Minőségi román ajtók nagy választékban 23.500 Ft-tÓI! Orosz pala: 900 Ft/db Amíg a készlet tart! Telepeink: Akasztó: 78/451-040 Kiskőrös: 78/413-164 Soltvadkert: 78/381-032 Irodánk: Kecskemét, 76/484-566 14422