Petőfi Népe, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-23 / 69. szám

1998. március 23., hétfő Sport 11. oldal Hét település három sportágban tusakodott Kiskunhalason kezdődött, majd Szánkon fejeződött be a múlt hét végén a Bács-Kiskun megyei terem háromtusa-csa­patbajnokság, melyen hét tele­pülés képviselői vettek részt. A Szent József Katolikus Ál­talános Iskola tornatermében zajlottak az asztalitenisz-mér­kőzések. Reggeltől délig patto­gott az asztalon a pinpong- labda. Ebben a sportágban a Tóth Ferenc, Slingár Antal, Pásti Mihály összeállítású ka­locsai csapat, valamint a házi­gazdák együttese végzett holt­versenyben az élen. Sakkozás­ban legeredményesebbnek Kunfehértó (Szőry László, La­kos Dénes, Csanádi István) együttese mutatkozott, de a sakkpartik eredményének ösz- szevetése után Kiskunhalas ja­vára dőlt el az elsőség 3 pont előnnyel. A harmadik helyezést ekkor még változatlanul Baja gárdája (Lung László, Péter István és Ditelján Péter) tar­totta. A háromtusa utolsó ver­senyszámaként tekézésre ke­rült sor Szánkon. A négyórás Reggeltől délig pattogott a labda az első tusában. FOTÓ: POZSGAI ÁKOS tusában a négysávos pályán több mint négyszáz gurítás tör­tént, telibe és tarolásban. A leg­több fát a soltvadkertiek (Vágó Ferenc, dr. Kerényi János, Szá- vay Zsolt), illetve a keceliek (Fazekas István, Ambrus Fe­renc, Stenczel László) gurítot­ták. A pontok összesítése alap­ján a végső győzelmet a kis­kunhalasiak, a Bácsalmási An­tal, Mikó László és Szécsényi Levente alkotta csapata aratta 37 pontjával. Második lett a Soltvadkert 34, harmadik a Ke­cel 31 pontjával. A további sor­rend: 4. Kunfehértó, 5. Kalo­csa, 6. Baja, 7. Jánoshalma. A győzteseknek a vándorser­leget, a helyezetteknek az okle­velet Haász László, a Bács- Kiskun megyei Szabadidősport Szövetség elnöke adta át. Vass Katalin A Halas bravúrja meglepetést okozott Szekszárdon Szekszárd- Kiskunhalasi NKSE 18-20 (12-11) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Szekszárd, 1000 néző. Ve­zette: Ambrus, Huber. KNKSE: Sugár - Virág 2, Szilágyi 4/1, Szarka 3, Asztalos 3, Kévés 3, Kirsner 5. Csere: Vörös (k), Kósa, Futó. Edző: Farkas József. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1. Mindkét együttes hatalmas lendülettel kezdett, felváltva, s szinte percenként találtak a ka­puba a csapatok. A nagy roha­násban néhány perc elteltével egyre több hiba is esett. A Pá­dárt helyettesítő Köbli két átlö- vésgóljával a 20. percben átvet­ték a vezetést a hazaiak. Mind­két csapat határozottan védeke­zett, bár a falak többször lyu­kasnak bizonyultak. Fordulás után négy percet kellett várni az első találatra, ezt Suga révén a hazaiak jegyezték. Feljavult a Szekszárd védekezése, a ven­dégek percekig még lövőhely­zetig sem jutottak. A játékrész középső harmadában azonban elbizonytalanodtak a hazaiak, s a vendégek fordítani tudtak. Szekszárdi időkérés után meg­torpant a Halas, s a hazai gárda ismét egyenlíteni tudott. Ezután ismét a Kiskunhalas vette át a vezetést két góllal, amit meg is tartott. Kitűnt: Bálintné 4, illetve Sugár, Szilágyi, Szarka, Kirs­ner. Farkas József: - Köszönöm a lányoknak, hogy a klub 100. NB I-es mérkőzését győze­lemmel ünnepelhettük. Fortunátó Mizse KC- Kunpetrol Kiskunmajsa SE 31-27 (14-12) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Lajos.mizse, 300 néző. Vezette: Kanyok, Sziklai. Mizse KC: Rapi - Németh, Meleg 9, Vizsnyiczai 3/2, Józsa 5, Horváth 1, Szórád 4. Csere: Simó (k), Czigléczki 1, Bruck­ner 1, Farkas 3, Szász 4, Kun, Szekeres. Edző: Móra Ferenc. Kiskunmajsa: Rezenszki - Szabó L. 2, Szabó Zs. 4, Ku- csera 2, Buklics 3, Gilán 6, Kiss 4. Csere: Szacsvai (k), Horváth (k), Vajas 6/3, Nagy, Hove- nyecz, Kun, Gál. Edző: Borbás János. Kiállítások: 16, ill. 12 perc. Kizárás: Kiss (Kiskunmajsa 59. p.). Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3. A két megyei csapat kiesési rangadóján a Fortunátó kezdett jobban, de 3-0 után fokozato­san felzárkózott a Majsa, sőt a 15. percben a vezetést is átvette (6—7), majd (8-10). Ekkor , a hazaiak ritmust váltottak s hét perc alatt hat gólt lőttek, úgy, hogy közben Józsa még bünte­tőt is hibázott. A félidő végén még két gyors majsai gól szüle­tett, ismét felzárkóztak a ven­dégek. Szünet után egy perc alatt egyenlített a Majsa, s ezután a hazaiak hiába ugrottak meg többször is két-három góllal, a vendégek mindig felzárkóztak. Ez így ment a félidő közepéig (23-22). Az utolsó negyedórá­ban a lajosmizsei csapat jobban összpontosított, a majsaiak két­szer is büntetőt hibáztak, így az 57. percre már eldőlt a mérkő­zés (29—23). Az utolsó percek­ben még csökkentett hátrányá­ból a Majsa, de végül is bizto­san nyerték meg a sorsdöntő mérkőzésüket a mizseiek. Kitűnt: Meleg, Szórád, il­letve Kucsera, Gilán. Ifjúsági eredmény: Fortu­nátó Mizse KC-Kiskunmaisa 26-19. Kecskeméti Delfin KC-Makó KC 27-25 (15-12) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Kecskemét, 250 néző. Vezette: Fülöp, Gergely. Delfin KC: Kiss- Molnár 5, Balogh 1, Orova 8, Berényi 6, Viski, Demeter. Csere: Ihász (k), Czenczik, Ferenczi 4, Dvu- recsenszkij 2, Tusjak, Horváth, Magyar. Edző: Korsós Miklós. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1. Hiába játszott fölényben a hazai csapat, mindössze 6-4-es vezetést tudott kiharcolni az első félidőben. A második fél­idő gyors hazai gólokkal kez­dődött és Ferenczi, illetve Mol­nár góljaival 18-12-re sikerült elhúzni. Ezután azonban ismét kihagyott helyzetek és hétméte­res hiba miatt nem nőtt tovább az előny.' A mérkőzés hajrája izgalmasan alakult. A tapasztalt vendégcsapat a volt világválo­gatott Szabóval az élén meg­érezte, hogy a Delfin elbizony­talanodott és a 29. percben 26-25-re felzárkózott. Ekkor Kiss kapus bravúrja és Berényi gólja biztosította be a létfontos­ságú győzelmet. Kitűnt: Orova, Molnár, Fe­renczi, Berényi, illetve Tarka 2, Balogh. Ifjúsági eredmény: Kecs­keméti Delfin KC-Makó KC 47-13. Hódmezővásárhely Delfin Univerzál KC 21-15 (10^4) NB I/B-s női kézilabda­mérkőzés, Hódmezővásárhely. Kecskemét: Juhász - Márki 3, Józsa, Szőke 2, Szabó 3, Gát 4, Jármi. Csere: Fekete, Tóth, Stecenko, Csurka, Szabó, Fa­ragó, Kertli. Edző: Magosi Jó­zsef. Két kulcsember nélkül lépett pályára a hódmezővásárhelyi csapat. A maródi listára került játékosai miatt a mérkőzés előtt a hazaiak az egy pontban is ki­egyeztek volna. A Kecskemét meg is fogta a hazaiakat, hiszen a 8. percben 2-2 volt az állás. Kapkodás, sok-sok pontatlan lövés volt mindkét oldalon. A hazaiak kapusa bravúrt bra­vúrra halmozott. A második fél­időben feljavult a vendég Kecskemét, mindkét csapat 11 - 11 gólt szerzett, így alakult ki a 21-15-ös végeredmény. t ü z é p jamina alapcserepek-20% március 31-éig! kedvezménnyel! Alaptól a tetőig Építkezzen az Akker-Plus Kft.-tői! Tüzelő- és építőanyag Ids- és nagykereskedés Bt vb. gerendák és áthidalók }-25% kedvezménnyel kNAUf gipszkarton Therwoolin-30% kedvezménnyel m, WIENERBERGER Téglaipari Rt. Porotherm téglák AKCIÓS áron! Amíg a készlet tart! Most érkezett! Orosz hullámpala: 900 Ft/db és román ajtók nagy választékban: Telepeink: Akasztó: 78/451-040 Kiskőrös: 78/413-164 Soltvadkert: 78/381-032 Irodánk: Kecskemét, 76/484-566 g& hö- és hangszigeteli 1 anyagok J-10% kedvezménnyel! 26.500 Ft rtóll Húsvéti bevásárlóhetek a SZILVÁSI és TÁRSA Bt. összes üzletében! | Akciós áraink 1998. március 23-ától \TÉtSTJ a készlet erejéig tartanak: Floriol étolaj, 1 lit. 261 Ft/db helyett 241 Ft/db Finomliszt, 2 kg 112 Ft/db helyett 102 Ft/db Rama margarin, kocka, 250 g 108 Ft/db helyett 98 Ft/db Paloma kávé, 250 g 354 Ft/db helyett 271 Ft/db Completa, 200 g 326 Ft/db helyett 269 Ft/db Tropical narancsod Itő, dobozos, 1 lit. 69 Ft/db helyett 61 Ft/db Gold Pack kókuszreszelék, 200 g 108 Ft/db helyett 88 Ft/db Gold Pack mazsola, 250 g 148 Ft/db helyett 118 Ft/db Dutch Lady tejszínhab spray, 250 g 263 Ft/db helyett 203 Ft/db Clin ablaktisztító utántöltő, 420 ml 219 Ft/db helyett 192 Ft/db Cif súroló (fehér és citrom), 250 ml 182 Ft/db helyett 141 Ft/db Opti bútorápoló, 250 ml 225 Ft/db helyett 208 Ft/db Clorox hypo (citrom és virág), 1 lit. 171 Ft/db helyett 158 Ft/db Persil, 5,4 kg 1870 Ft/db helyett 1730 Ft/db Kísérje figyelemmel továbbra is akciós hirdetéseinket'! Mintegy ezer szurkoló előtt léptek tatamira Kyokushin-verseny Baján Egyáltalán nem túlzás azt állí­tani, hogy hatalmas sikerrel zá­rult a Baján első alkalommal megrendezett kyokushin kara­teverseny. A sportolók ugyanis telt ház, azaz mintegy ezer szurkoló előtt léptek tatamira vasárnap a dr. Pósta Sándor sportcsarnokban. A délután 1- kor kezdődött és késő este vé­get ért maratoni rendezvényen tizenhat egyesület 74 karaté- kája mérte össze tudását. A Sugovica-parti közönség most láthatta először hazai pá­lyán versenyezni a Fighting Spirit Dojo Baja karatékáit. Kern Róbert 1 dános karate­mester tanítványai három bronzérmet szereztek. Kis At­tila (-70 kg) egymás után győzte le ellenfeleit, csak az utolsó pillanatban állították meg. Mivel időközben megsé­rült, a bronzcsatát törött lábujjai vállalta. Győzött, és a bajaiak vastapssal jutalmazták bronz­érmét. Péter Szandra (+63,5 kg) szintén a 3. helyen zárta a ver­senyt. A bronzérem mellett tö­rött orra és megrándult karja emlékezteti majd a Baja Kupa küzdelmeire. Róka Györgyi (-63,5 kg) a 4. helyig jutott, ezt is bronzzal jutalmazták. Kern Róbert, a Fighting Spirit Dojo Baja klubveze­tője, a verseny főszervezője: - A szövetség vezetői elmondták, hogy tökéletes versenyt sikerült rendeznünk. Ez azt jelenti, hogy a jövőben Baján lesznek majd az évadnyitó kyokushin karatever­senyek. Rengetegen gratuláltak, még a más harcművészeti stílu­sok vezetői is. Ami meglepett, hogy már most jelentkeztek szponzorok a jövő évi rendez­vényre. Többek között olyanok is, akik nem bajaiak. Tanítvá­nyaim közül Kis Attila és Péter Szandra kiválóan teljesített, Róka Györgyi picit halványab­ban szerepelt. Ez azért történt így, mert hatalmas részt vállalt a szervezési munkálatokból. Varga Zoltán és Horváth Péter a jövő két nagy reménysége. A Vasutas elütötte a fókákat BVSC-Kecskeméti Villanó Fókák Nass 13-6 (2-1,3-1,4-2,4-2) NB I-es női vízilabda-mérkő­zés. Budapest, Szőnyi út. Ve­zette: Németh, Móni. Kecskemét: Tóth A. - Budai A. 2, Valkay Á. 1, Valkay E., Tóth L. 2, Tantyulina 1, Mus. Csere: Gazdag, Várnagy, Kálló. Edző: Valkay Ferenc. Gól emberelőnyből: 8/7, il­letve 8/3. Gól indításból: 1/1, ill. Budai emberelőny góljára ket­tővel tudott válaszolni a BVSC. A második negyedben a három BVSC-gólra Tóth Lilla vála­szolt távolról. A harmadikjáték- részben Dancsa korábbi három gólját kettővel megtoldotta. Valkay Á. emberelőnyből, il­letve az ukrán vendégjátékos, Tantyulina szerzett akciógólt. Az utolsó negyedben már fölé­nyesen vezető BVSC további gólokat szerzett, melyre Budai emberelőnyből és Tóth L. ak­cióból válaszolt. A kecskeméti csapat nem játszott jól, amit a BVSC hamar ki is használt. Kitűnt: Budai, Tóth L. Morcosak voltak a gorillák Szegedi Mogorva Gorillák- Nass Kecskeméti RSC 18-62 NB I-es rögbimérkőzés, Sze­ged (vasárnap játszották). Ve­zette: Lukács Cs. Kecskemét: Zubek, Beke (Brada G. a szünetben), Kiss B., Kristóf, Anti T., Sütő, Fehér A„ Habóczki, Hegedűs, Nagy Z., Pogrányi, Túri, Argat (Nagyhegyesi), Gerő (Gu­bicza), Adamik. Edző: Kovács Attila. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A kecskemétiek tetszés szerint érték el a célo­kat. Kovács Attila edző több­nyire a fiatalokat játszatta, hogy tapasztalatokhoz jussanak. Ä kadettmérkőzésen szintén nagy kecskeméti fölénnyel, 53 góllal nyertek a vendégek. MAGYARORSZÁGON ELSŐKÉNT A TOTÁLGÁZ PB-GÁZ SZERVIZ KFT. TELJESÍTETTE A FOGYASZTÓVÉDELMI FŐFELÜGYELŐSÉG A VEVŐK TÁJÉKOZTATÁSÁRA IRÁNYULÓ ELŐÍRÁSAIT A Totálgáz a fogyasztók leg­jobb kiszolgálása érdekében mintegy 50 millió forintos be­ruházással modern és világ­színvonalú biztonságtechnikai rendszert hozott létre. A Totálgáz az 1997-es év fo­lyamán egy körülbelül 50 millió forintos beruházással egy olyan modern biztonságtechnikai rend­szert hozott létre töltőüzemeiben, amely lehetővé teszi a vállalat szolgáltatásai magas színvonalá­nak megtartását és a fogyasztói érdekek maximális kiszolgálását. A beruházás keretében a cég egy olyan mérlegrendszert állított fel, amely biztosítja, hogy csak a leg­pontosabb töltetsúlyú palackok kerüljenek le a futószalagról. A rendszer kiszűri mind az alul-, mind a túltöltött palackokat, ez­zel is garantálva a fogyasztók biztonságát. A kiépítés alatt álló számítógépes feldolgozás statisz­tikák elkészítését is lehetővé teszi (pl. óránkénti palackmennyiség, össztöltetsúly lekérdezése stb.). Ugyancsak változott a tömör­ségvizsgálati módszer: az eddigi ún. buktatós vizsgálatot az ennél jóval megbízhatóbb vákuumos technika váltotta fel. 1998 januárjától pedig a cég üzembe helyezte azt a berende­zést, amely szelepzáró zsugorfó­liát helyez a palackokra, s garan­tálja így a vásárlóknak, hogy az általuk megvásárolt palack a biz­tonságtechnikai és mérési pró­báknak eleget téve került ki a töltőüzemből, valamint megaka­dályozza a gázpalack jogtalan használatát s az egyéb visszaélé­seket. Végül pedig a Totálgáz - Ma­gyarországon egyedülállóan minden palackra nyakgallért he­lyez, melyen a vásárlók részletes használati és tűzvédelmi utasí­tást, valamint tűzveszélyességi adatokat találnak. Ezzel a meg­oldással elsőként a Totálgáz telje­sítette teljes mértékben a Fo­gyasztóvédelmi Főfelügyelőség a fogyasztók tájékoztatására, biz­tonságára és érdekvédelmére irá­nyuló előírásait. Fontos hangsúlyozni, hogy a fejlesztés, mely az egyes mun­kafázisok gépesítését, moderni­zálását jelentette, nem járt mun­kaerő-leépítéssel, sőt a palack­gallér felhelyezéséhez új munka­erő alkalmazása vált szükségessé. A Totálgáz PB-gáz Szerviz Kft. a TOTAL francia kőolajipari vál­lalat és a MÓL közös leány- vállalata 1993 decemberében alakult. A cég, Győrben, Szom­bathelyen és Újudvaron rendel­kezik töltőüzemmel, az ország 1800 cseretelepén kínál gáz­palackot vevőinek, és mintegy 2000 kis tartályos szerződéses partnert lát el PB-gázzal. A cég 365 munkatársat foglalkoztat. « >