Petőfi Népe, 1997. november (52. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-03 / 256. szám

12. oldal Labdarúgás 1997. november 3., hétfő ________________Labdarúgó Nb i. A Eécske kevesebbet TISZAKÉCSKE- KISPEST HONVÉD 2-1 (2-0) Tiszakécske, 3500 néző. Ve­zette: Márton (Lettrich, Varga.) Tiszakécske FC Eurobusz: Nagy Zs. - BallaL., Barna, Nagy L., Vidakovics, Molnár, Mike (Collins a 74.), Bujáki (Thaly, a 15.), Bagi (Maczkó a 62. perc­ben), Balia M., Szántó. Edző: Szurgent Lajos. Kispest: Vezér - Plókai A., Hahn (Major a 76. percben), Medgyesi, Farkas (Balogh a szünetben), Kovács, Pintér, Bá­rányos, Némethy, Jovanovics, Faragó (Cipf a szünetben). Edző: Komora Imre. Sárga lap: Megyesi a 16., Szántó a 22., Pintér a 66. perc­ben. Piros lap: Bárányos az 56., Medgyesi a 83., Maczkó a 84. percben. Az első 20 percben mind a két csapat bemutatott játékával iga­zolta, hogy nem a véletlen műve a táblázaton elfoglalt gyenge he­lyezése. A vendégeknél többet volt a labda, de Bárányosék is leginkább a felezővonal környé­kén adogattak. A tiszakécskeiek mozgásán még látszott, nem múlt el teljesen a Székesfehérvá­rott kapott nyolc gól hatása. Gyenge, sok hibával unalmassá tett mérkőzés „csordogált” a pá­lyán. Üdftőleg hatott Faragó 25. percben leadott tízméteres fe­jese, amit védett Nagy Zsolt, majd a 30. percben Molnár sza­badrúgása után Bállá perdítését lábbal védte Vezér. A 43. percben Molnár jobb oldali szabadrúgása után Thaly hat méterről jobbal a dermedt Vezér mellett a jobb sarokba perdített, 1-0. A 45. percben pedig Molnár a bal oldalról végezhetett el szabadrúgást, az ellenkező ol­dalon Nagy L. kapta a labdát, 18 méterről laposan kapura lőtt, Balia M. beleért, és a labda Vezér hasa alatt csörgött a gólvonalon túlra, 2-0. A két kécskei gól jót tett afoly- tatásnak, a fordulás után moz­galmasabb lett a játék. Az 50. percben bal oldali szöglet után Thaly növelhette volna a hazaiak előnyét, de ezúttal rosszul cél­zott. Az 56. percben Bárányos szándékosan utánarúgott Bar­nának, és a játékvezető kiállí­totta a kispestiek játékosát. Az 59. percben Nagy rövi­den fejelte haza a labdát, Cipf megelőzte Nagy Zsoltot, és bal­lal a kapu közepébe lőtt, 2-1. Nem tetszett a hazaiaknak, hogy emberhátrányban sem adta meg magát a Kispest, s meglepe­tésre a fővárosiak voltak a ka­pura veszélyesebbek. A játékot sok szabálytalanság tördelte szét mind a két oldalon, s előbb Med­gyesi (2. sárga után Szántó visz- szahúzásáért), majd két perccel később Maczkó (beleszállt Ba- loghba) is kiállítás sorsárajutott. A mérkőzés hajrája izgalmas volt, a létszámfölényben játszó hazaiak kapujuk elé húzódva őrizték egygólos előnyüket, sze­rencséjükre a Honvéd próbálko­zásai is gyámoltalanok voltak. Végül a hazaiak annak köszön­hették győzelmüket, hogy keve­sebbet hibáztak, mint fővárosi ellenfelük. Kitűnt: Nagy Zs„ Balia M., Molnár, illetve Plókai és Cipf. Szurgent Lajos: - Nem csa­lódtam a fiúkban, de a győzelmet majdnem kiengedtük a kezünk­ből. Komora Imre: - Még tíz emberrel is egyenlíthettünk volna, de Medgyesi indokolat­lan kiállítása eldöntötte a 3 pont sorsát. SIÓFOK­ECKERSTADLER FC 3-0 (0-0) Siófok, 2000 néző. Vezette: Tóth V. (Kiss B„ Molnár L.). Siófok: Posza - Juhász, Bimbó, László, Perger, Kovács B., Bozsér (Ördög a szünetben), Sallai, Győri, Szabó Z. (Roik a 87.), Pest R. Edző: Nagy László. Stadler FC: Nagy G. - Ko­vács Zs. (Farkas az 59.), Korol, Molnár, Kertész, Schultz, Nagy S. (Varga a 61.), Resko, Hadár, Jeremejev, Holló. Edző: Sándor István. Sárga lap: Juhász a 27., Sallai a 65., illetve Schultz a 44. perc. hibázott A 12. percben Resko közeli fejesét Posza bravúrral hárította. Változatos, közepes iramú ne­gyedóra után a hazai csapat át­vette a játék irányítását, szinte kapujához szegezte ellenfelét, azonban a sok helyzetből sem tudtak eredményt elérni. Nehe­zítette a Bányász-támadók hely­zetét, hogy az ellenfél sokszor 10 emberrel védekezett. A szünet után a hazai csapat fergeteges támadásokkal kezdte a játékot. Az 52. percben Sallai átadá­sát Pest Roland közelről lőtte a kapuba, 1-0. Az 54. percben László hosz- szan előrevágott labdáját Pest R. juttatta a hálóba, 2-0. Továbbra is a hazaiak támad­tak, az ellenfelet szinte a kapujá­hoz szögezve. Az akasztóiak kontrákkal próbálkoztak, de a jól játszó siófoki védelemmel nem bírtak. A 81. percben Bimbó előre­vágott labdáját Ördög leke­zelte, és 14 méterről bődületes erővel a kapu bal oldalába vágta, 3-0. A szünet után nyújtott jobb teljesítménye és játéka alapján a Bányász megérdemelten győzte le a végig jól küzdő vendégeket. Kitűnt: Bimbó, László, Győri, Pest R., illetve Nagy G. Korol, Resko. Nagy László: - Szerencsére a szünetben sikerült felrázni a csapatot. Sándor István: - Ezen a lét- fontosságú mérkőzésen nem tudtunk megfelelően koncent­rálni. Az NB I. állása 1. Győr 2. MTK 3. yasas 4. Újpest 5. Diósgyőr 6. Ferencváros 7. BVSC 8. Vác 9. Videoton 10. Debrecen 11. Zalaegerszeg 12. Gázszer FC 13. Tiszakécske 14. Békéscsaba 15. Haladás 16. Siófok 17. Kispest 18. Ecker Stadler FC 14 10 3 1 23-10 33 14 9 2 3 30-13 29 14 9 2 3 30-19 29 13 8 3 2 25-12 27 14 7 2 5 24-14 23 13 7 2 4 25-17 23 14 5 5 4 21-20 20 14 6 2 6 22-28 20 14 5 4 5 26-20 19 14 5 3 6 24-20 18 14 5 2 7 23-25 17 14 3 7 4 20-17 16 14 4 4 6 22-34 16 14 4 3 7 9-29 15 14 4 2 8 18-22 14 14 4 1 9 14-20 13 14 3-11 13-29 9 14 1 5 8 8-28 8 Eredmények: ZTE-Videoton 2-0, Diós- győr-Debrecen 2-0, Gázszer FC-Haladás 1-1, Győr-Békéscsaba r-0. MTK-Vasas 3-1, BVSC-Vác 0-1. Az ÚTE-FTC mérkőzést ma 19 órakor játsszák. ______________IVb II. Keleti Csoport______________ H árom hét után újra nyert a Kőrös KISKÖRÖS-HATVAN 3-1 (1-1) Kiskőrös, 400 néző. Ve­zette: Tóth S. Kiskőrös: Mlinko - Her- czeg, Csemák (Szlovák R. 70. p.), Aszódi, B. Szabó, Kiss, Amuncsik, Pecznyik (Deli a 85.), Csehi I., Czigléczki, Zá- voda. Edző: Földesi János. Hatvan: Nagy - Brezovszki (Kovács a 75. p.), Kratofil, Ba- gócsi, Gombos, Pilcsuk, Gó- hér, Gephard (Pessek a 83. p.), Pálinkás, Laczkovics (Szent- györgyi 86. p.), Balogh. Meg­bízott edző: Varga Illés. 9. perc: Pecznyik rosszul adott középre, Pálinkás lecsa­pott a labdára, s nagy nyuga­lommal, 14 méterről a jobb sa­rokba helyezett, 0-1. 30. perc: Herczeg bal oldali beadására Czigléczki mozdult legjobban, és csúsztatott fejes­sel egyenlített, 1-1. 66. perc: Herczeg egyéni akció után zúgó kapufát rúgott. 72. perc: A Gephard kezezé- séért megítélt 11 -est Kiss bizto­san lőtte a jobb alsó sarokba, 2-1. 80. perc: Egy lepattanó lab­dát Závoda 20 méterről lőtt a jobb felső sarokba, 3-1. A hazai csapat második fél­idei, feljavult játékával akár nagyobb különbséggel is győz­hetett volna. Kitűnt: Kiss, Csehi I., Zá­voda, illetve Nagy, Pálinkás. Földesi János: - Háromhe­tes böjt után végre győzelem, bár a játék még sok kívánni va­lót hagy maga után. Varga Illés: - Jelen helyze­tünkben ennyire vagyunk ké­pesek. Ifjúsági eredmény: 2-1. EGER-KTK 0-1 (0-1) Eger, 400 néző. Vezette: Mezei. Eger: Molnár-Holtner, Ba­ranyai, Márton, Kovács, Hom- poth, Bajzáth (Andrási), Telek, Markóczi, Montvai (Kónya), Nagy P. (Kádár). Edző: Zsidai József. KTK: Bánó-Nagy, Karsai, Márics, Zahorecz, Fekete Zs. (Fütyü), Fekete I., Truczka, Korom (Lapsánszki), Fórizs (Síber), Csincsák. Edző: loan Patrascu. 31. perc: Truczka passzolt a középen kiugró Fekete Zs. elé, aki a kifutó Molnár mellett biz­tosan lőtt a hálóba, 0-1. Bátran kezdtek a vendégek, Holtner két esetben is az utolsó pillanatban tisztázott szögletre. Az élénkebben futballozó fél­egyháziak folyamatosan kéz­ben tartották az irányítást, erre a szerepkörre az Eger csapatában ezen a mérkőzésen sem akadt játékos. Ezért inkább csak küz­döttek, erőlködtek a hazaiak, miközben a vendégek sorra ve­zették támadásaikat. Fordulás után sem változott a játék képe. Az idő múlása a vendégeknek kedvezett. Az egriek kapkodva próbálták hátrányukat ledol­gozni, de igyekezetüket nem kísérte szerencse. Még a cserék sem segítettek, sőt, még szer­vezetlenebb lett a hazaiak já­téka, miközben a vendégek majdnem növelték is előnyü­ket. Teljesen megérdemelten nyert a KTK, s az eredmény még hízelgő is a hazaiak szá­mára. Kitűnt: Molnár, Holmer, il­letve Fekete Zs., Márics, Csin­csák, Fekete I. Zsidai József: - Az első fél­időben tompák, szünet után pe­dig eszetlenek voltunk. loan Patrascu: - Játékunk­kal és házzáállásunkkal rászol­gáltunk a három pontra. Ifjúsági eredmény: Eger- KTK2-1. DEMECSER- KALOCSA 4-1(3-1) Demecser, 800 néző. Ve­zette: Farkas. Demecser: Szőr - Horváth, Drobni, Szűcs, Hudák, Mó- nus, Balogh J., Brankovics (Torda), Balogh T. (Gomb­kötő J.), Szilágyi (Gombkötő S.), Pitács. Edző: Eszenyi Dé­nes. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Paletta (Unyi), Bolvári, Mácsai (Kovács J.), Sári, Far­kas G., Balogh, Farkas Z. (Bata), Kovács Zs. Edző: Hayerbacher Ferenc. 1. perc: Még a bíró szájában volt a síp, amikor Bolvári lépett ki a védők között, és a kapus mellett ajobb sarokba lőtt, 0-1. 10. perc: Jobb oldali táma­dás után Pitács Szilágyi elé ját­szott, aki Mónust választotta, ő pedig futtából a kapuba lőtt, 1-1. 25. perc: Szilágyi gurított vissza Torda elé, aki 18 méter­ről a kalocsai kapu bal oldalába lőtt, 2-1. 30. perc: A Pitács buktatá­sáért megítélt 17 méteres sza­badrúgást Balogh J. csavarta a kapu jobb oldalába, 3-1. 66. perc: A leshatáron ki­lépő Balogh J. beadását Szilá­gyi a bal alsó sarokba fejelte, 4-1. A hazaiakat meglepte a gyors kalocsai gól, de ezt köve­tően mindenben a listavezető akarata érvényesült, és a 4— 1 -es gólkülönbség talán nem tükrözi hűen a két csapat közti különb­séget, legalábbis ezen a napon nem. Kitűnt: Mónus, Torda, Ba­logh J., ill. Bolvári, Kovács Zs. Eszenyi Dénes: - Ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyertünk a lelkesen játszó ven­dégek ellen. Hayerbacher Ferenc: A jobban játszó hazai csapat megérdemelten nyert. Gratulá­lok győzelméhez. NB II., Keleti csoport 1. Demecser 13 9 2 2 24-10 29 2. Soroksár 13 7 5 1 15- 8 26 3. Borsod Volán 13 5 6 2 22-19 21 4. REAC 13 5 6 2 18-16 21 5. Kazincbarcika 13 5 5 3 21-12 20 6. Nyírbátor 13 5 4 4 19-16 19 7. Kiskőrös 13 5 3 5 16-18 18 8. Palotás 13 5 2 6 16-16 17 9. KTK 13 4 4 5 10-14 16 10. Kalocsa 13 4 4 5 18-23 16 11. Dunakeszi 13 3 6 4 17-15 15 12. Hatvan 13 4 3 6 15-20 15 13. Eger 13 2 7 4 8- 9 13 14. Tiszafüred 13 4 1 8 19-27 13 15. SZEAC 13 3 3 7 11-17 12 16. Hajdúnánás 13 2 3 8 16-25 9 További eredmények: Palotás-Nyírbátor 1-2, Soroksár-Hajdúnánás 3-1, SZEAC-Ti- szafüred 0-1, Borsod Volán-REAC 2-2, Ka- zincbarcika-Dunakeszi 1-1. Labdarúgó Nb i/b. Nb iii. Alföld-, Dráva-csoport Percek alatt eldőlt a bajnoki pontok sorsa KTE-Nyíregyháza 0-2! Hálóban a második vendéggól. KTE­NYÍREGYHÁZA 0-2 (0-0) , Kecskemét, 400 néző. Vezette: Mohácsi (Strehó, dr. Hegyi). KTE: Sinescu - Szél, Gu- bucz, Gligorovics, Lukácsi, Czipper (Tóth Gy. a 81.), Vincze, Tóth I. (Szécsényi az 56.), Tuboly, Kovács J., Babai. Megbízott edző: Kajtár István. Nyíregyháza: Vadon# ­Barna, Szatke, Kiss, Karkusz, László, Kondora, Kirchmayer (Koltai a 80.), Göncz, Takács (Németh a 88.), Janics (Besenyei a 61. percben). Edző: Őze Tibor. Sárga lap: Szél a 26. perc. 16. perc: Tuboly a balössze­kötő helyéről, 25 méterről beí­velt szabadrúgását Kovács kö­zelről kapura fejelte, Vadon bra­vúrral mentett. 24. perc: Tuboly középről, 17 méterről elvégzett szabadrúgása a bal oldali kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, az ismétlést Gubucz mellé vágta. 28. perc: Czipper jól lépett ki egy előrevágott labdával, már csak át kellett volna emelnie a ki­futó kapuson, ámőVadonbalőtt. 34. prc: Göncz átadása után Kirchmayer balról a kapu elé ívelt, az ötösre berobbanó Janics elől azonban Sinescu lehúzta a labdát. 51. perc: Göncz hosszú át­adásával Konodora iramodott kapu felé, és a kifutó Sinescu fö­lött mintegy 25 méterről a hálóba emelt, 0-1. 54. perc: Egy szögletet köve­tően Kondora kapu elé perdített labdáját Janics közelről a léc alá vágta, 0-2. 59. perc: Kondora 18 méteres bombáját a hazai kapus csak ök­lözni tudta. 85. perc: Tuboly indításával Vincze lódult meg a bal szélen, már csak a kapussal állt szem­ben, de fölé lőtt. Az elején senki sem gondolta, hogy ilyen magabiztos lesz a Nyíregyháza győzelme. A KTE biztonságos védekezésből gyors váltásokkal több helyzetet is ki­dolgozott. A hazai fölényt azon­ban nem sikerült gólra váltani. Fordulás után egészen más fel­fogásban kezdett el a nyíregy­házi csapat futballozni. Alapo­san rákapcsoltak, és a három perc alatt lőtt két góljukkal min­dent eldöntötték. A kissé hitét vesztett hazai együttes harcolt ugyan az egyenlítésért, de hiába. A szervezetten védekező nyírsé­giek biztosan tartották az ered­ményt. Kitűnt: Gligorovics, Gu­bucz, Czipper, illetve Vadon, Szatke, Göncz, Karkusz, Kon­dora, Janics. Kajtár István: - Jelenleg emwire vagyunk képesek. őze Tibor: -Fegyelmezett játékunkkal megérdemelten nyertünk. Az NB I/B. állása 1. III. kér. TVE 2. Nyíregyháza 3. Dunaferr 4. Nagykanizsa 5. Matáv Sopron 6. Kaba 7. Kiskundorozsma 8. Szolnoki MÁV 9. Érd 10. Pécs 11. Soproni FAC 12. KTE 13. Paksi ASE 14. Kaposvár 15. Salgótarján 16. Komló 17. Tiszaújváros 18. Dorog 19. Csepel 20. Tiszavasvári 15 8 6 1 31-11 30 15 8 6 1 25-10 30 15 8 3 4 24-13 27 15 8 2 5 24-17 26 15 6 6 3 22-11 24 15 7 3 5 18-15 24 15 6 5 4 30-23 23 15 6 5 4 21-17 23 15 5 6 4 23-19 21 15 5 6 4 17-14 21 15 5 6 4 13-18 21 15 6 2 7 15-23 20 15 5 6 4 11-12 19 15 5 4 6 17-22 19 15 4 4 7 15-24 16 15 4 2 9 14-27 14 15 4 1 10 15-29 13 15 2 5 8 13-22 11 15 2 5 8 11-22 11 15 - 9 6 6-16 9 További eredmények: Érd-Kaba 2-1, Tisza- vasvári-III. kér. TVE 0-1, Soproni FAC- Komló 2-1, Pécs-Kiskundorozsma 4-1, Do- rog-Dunaferr 0-4, Csepel-Salgótarján 3-2, Szolnok-Kaposvár 2-1, Paks-Matáv Sopron 1-1, Nagykanizsa-Tiszaújváros 2-0. A Pakstól 2 büntetőpont levonva. Ötször zörgött MÉLYKÚT-DÖMSÖD 5-1 (1-0) Mélykút, 400 néző. Vezette: Majo­ros. Mélykút: Kiss G. - Schuchmann, Szűcs, Kárász (Facskó), Vojnics, Kiss J., Palla, Nuszpl, Piegel (Szabó), László, Velez (Doszpod). Edző: Alföldi Albert. 9. perc: Lázár kapujának bal ol­dala előtt többen igyekeztek meg­szerezni a labdát, ez Lászlónak sike­rült, aki a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 55. perc: Szűcs 20 méteres sza­badrúgása a jobb felső sarokba csa­varodott, 2-0. 60. perc: Vojnics, Schuchmann, Velez volt a labda útja, ő kilépett a védők közül és 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 3-0. 79. perc: Vojnics futott el a bal oldalon, átemelt a jobb oldalra, László érkezett, s kapu bal oldalába bombázott, 4-0. 85. perc: Bal oldali szögletrúgást követően a védőkről kipattanó lab­dát Szabó a hálóba továbbította, 5-0. 88. perc: Egy szöglet után Kiss jó ütemben érkezett, a kapu jobb olda­lába fejelt, 5-1. Lendületesen és jól játszó ellenfe­let sikerült legyőznie a Mélykút csa­patának. Kitűnt: Schuchmann, Szűcs, Vojnics, László, illetve Jaksa, Lázár, Kiss. Ifjúsági eredmény: 7-2. MEZŐBERÉNY­KEREKEGYHÁZA 0-0 Mezőberény, 250 néző. Vezette: Rischák. Kerekegyháza: Berta - Varga, Bende, Kulmann, Pataki, Pécsi (Duzmath), Gazdag, Máté, Virág, Torbavecz, Juhász Zs. Edző: Bende József. a dömsödi háló Főleg a középpályán folyt a játék, a védelmek jól zártak a támadók elől. Az első félidőben a hazaiaknak vol­tak helyzeteik. A fordulás után a vendégcsapat veszélyeztetett job­ban. Igazságos döntetlen született. Kitűnt: Molnár, Sajben, Rácz, ill. Varga, Kulmann. Ifjúsági eredmény : 2-0. Eredm.: Jamina-Örkény 0-3, Gyula-Gyomaendrőd 1-1, Makó- Békés 1-3, Kisújszállás-Kunszent- márton 0-5, Szarvas-Hódmezővá- sárhely 2-1, Tótkomlós-SZVSE 2-3. KAPOSFÜRED-BAJA 2-0 (1-0) Kaposvár, 100 néző. Vezette: Beke. Baja: Kámán - Viszmeg B., Mi- lassin. Pintér, Csepregi, Győré (Fa­ragó), Földvári, Ónodi (Babó), Czifra, Barna (Nagy M.), Koch. Edző: Raffai Rudolf. 22. perc: Koch lépett ki egy hosz- szú indítással, lövését Tánczos védte. Földvári ismétlését a gólvo­nalról spárgázták ki. 30. perc: Balról szállt a bajai kapu elé a labda, Szigeti kézzel megszelí­dítette és 6 méterről belőtte, 1-0. 68. perc: Jéger lépett ki lesgyanús helyzetben, és a kifutó Kámán mel­lett a kapuba gurított, 2-0. A játékra alkalmatlan talajú pá­lyán mezőnyben egyenrangú ellen­fele volt a Baja a hazai gárdának. A kaposváriak azonban a kapu előtt „határozottabbak” voltak. Kitűnt: Brunczvig, Jéger, Szigeti illetve Viszmeg B., Csepregi, Koch. Ifjúsági eredmény: 0-0. Eredmények: Nagykanizsa-Pécsi P. 2-1, PVSK-Balatonföldvár 1-2, Mohács-Dombóvár 4-3, Bonyhád- Marcali 0-3, Balatonlelle-Duna- földvár 3-1, Bátaszék-Paks 1-3, Szekszárd-Barcs 2-1.