Petőfi Népe, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-06 / 233. szám

1997. október 6., hétfő Labdarúgás 11. oldal Lardarúgó Nb i. Nb ii. Keleti Csoport A viharsarki csapat elérte célját TISZAKÉCSKE­BÉKÉSCSABA 0-0 Tiszakécske, 4500 néző. Ve­zette: Makai (Varga S., Sóthy). Tiszakécske FC Eurobusz: Nagy Zs. - Balia L., Nagy L., Thaly, Bujáki (Mike a szünet­ben), Szarvas (Cimpian a szü­netben), Unyatinszki, Molnár, Szántó (Sipos a 82. percben), Balia M., Besserman. Edző: Szurgent Lajos. Békéscsaba: Baji - Erdei (Diczkó a 90.), Raducu, Balog Z., Sándor M., Vörös (Valenté- nyi a 72.), Kerényi, Brlázs, Va­das, Stoica (Takács a 77.), Dani. Edző: Pásztor József. Sárga lap: Nagy L. a 43., Balia M. a 65., illetve Kerényi a 6., Sándor a 8., Brlázs a 54., Raducu a 66. percben. A békésiek már az első per­cekben felfedték kártyáikat, minden idegszálukkal a védeke­zésre összpontosítottak, nagyon szorosan őrizték a hazaiak leg­veszélyesebb támadóit és ez nem ízlett a kécskei csatároknak. A 17. percben Nagy Zs. ugyan lab­dába érhetett volna, de mozdu­latlanul figyelte, amint Stoica bal oldali szögletét követően a gólvonalon végiggurul a labda. Egy perccel később Nagy L. 30 méteres szabadrúgása alig ke­rülte a bal felső sarkot. A 23. percben Besserman Balia M. át­adását követően 10 méterről lőtt Baji kezébe. A 32. percben Brlázs három kécskei védőt ki­cselezett, húsz méterről kapura lőtt, Nagy Zs. öklözése után Dani nyolc méterről az éppen feltápászkodó kécskei kapus ke­zébe emelt. Az első félidő hajrá­jában három vendéghelyzet is je­lezte, hogy a békéscsabaiak ját­szottak meggyőzőbben. A fordulás után érezhetően nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat, előbb Besserman veszélyes beadását, majd Unya­tinszki lövését védte Baji. El­szántan rohamoztak a kécske- iek, s ez is jelezte, hogy nem éppen meghitt hangulat uralko­dott a szünetben a helyiek öltö­zőjében. A 60. percben Balia M. adha­tott volna nyomatékot a szigorú edzői szavaknak, Molnár fel­vágásáért megítélt tizenegyest végezhette el. Ám gyengén, félmagasan meglőtt labdáját a bal sarok elől öklözte ki a csa­baiak jól védő kapusa. A 66. percben Molnár össze­csapott Bajival a tizenhatoson belül, a labda Bállá M.-hez pat­tant, ám a hazai csatárról a kapu mellé perdült a labda. A 85. percben szép kécskei akció után Cimpian közeli lövését védte a csabai kapus. Már az első perctől kezdve látható volt, hogy a vendégek nagyon jól felkészültek a kécs- keiek játékából. Szívósan, szer­vezetten védekeztek, s ez a harcmodor nem ízlett Balláék- nak. A fordulás után egy egé­szen más hazai csapat futott ki a pályára, de a kihagyott tizen­egyes és néhány százszázalékos helyzet azt eredményezte, hogy az egy pont reményében pá­lyára lépő Pásztor-legénység elérte célját. Kitűnt: Nagy Zs., Balia L., illetve Baji, Raducu. Szurgent Lajos: - Nem fe­küdt nekünk az ellenfél agresz- szív játéka. Pásztor József: - Az első félidőben kihagytuk a helyzete­inket, szünet után a tiszakécs- keiek eggyel többen voltak a pályán. MTK­ECKER STADLER FC 5-0 (2-0) Hungária krt., 2000 néző. Vezette: Molnár L. (Szabó Zs., Nyilas). MTK: Babos - Lőrincz, Kuttor, Molnár (Madar a 62.), Farkasházy, Zimmermann, Il­lés, Halmai, Szamosi (Egressy a 88.), Preisinger (Kenesei a 67.), Orosz. Edző: Garami Jó­zsef. Ecker Stadler: Nagy G. - Schultz, Resko, Nagy S., Jus- kevic (Demkovics a 68.), Ko­vács Zs., Molnár Z., Jeremejev, Farkas T., Borgulya, Holló (Varga E. a 72. percben). Edző: Sándor István. A jóval esélyesebb hazaiak fölényével indult a mérkőzés. A 12. percben Illés egy méter­ről senkitől sem zavartatva is az üres kapu fölé emelt. A 28. percben pazar szóló végén Illés emelésénél már mindenki gólt kiáltott, ám a labda kipattant a kapufáról. 31. perc: Halmai nagyszerű indításával Orosz ellépett, és 13 méterről Nagy G. fölött a jobb alsó sarokba emelt, 1-0. 45. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a kék-fehérek. Lőrincz állt a labda mögé, és a jobb felső sarokba csavarta a labdát, amely a kapufát is érintve lan­dolt a hálóban, 2-0. A folytatásban rögtön Orosz került helyzetbe. Nagy Gábor bravúrral szedte le lábáról a labdát, majd az 50. percben Halmai 30 méteres bombájánál mutatta meg képességeit, a Stadler kapusa. 73. perc: Kenesei Orosz elé tálalt, aki öt méterről lőtt, a labda a kapufáról a hálóba pat­tant, 3-0. Válasz gyanánt Molnár Z. szépíthetett volna, de Babos előbb a léc segítségével hárí­tott, majd a vendégek középpá­lyásának közeli kísérletét men­tette vetődéssel a 75 percben. 83. perc: Kenesei szökteté- séből Illés rávezette a labdát a kapusra, és emelése a bal alsó sarokban kötött ki, 4—0. 91. perc: Kenesei 14 méter­ről kilőtte a bal oldali hosszú sarkot, 5-0. Az erősportokból kölcsö­nözve: nem volt egy súlycso­portban a két csapat. A vendégek még a helyzetig is alig jutottak el, végigvédekezték a mérkőzést, ám ez sem segített. Az akasztói­aknál nagy formajavulásra lenne szükség, ha a következők­ben pontot akarnak szerezni. Kitűnt: Lőrincz, Molnár, Halmai, Orosz, Illés, illetve a vendégektől senki. Garami József: -Győzel­münk ilyen különbséggel is megérdemelt. Sándor István: - Csapatom már eddig is padlón volt. Nem vártam csodát, de a kapott öt gólt sokallom. Az NB I. állása 1. Győr 2. Vasas 3. Újpest 4. MTK 5. Diósgyőr 6. Ferencváros 7. BVSC 8. Debrecen 9. Videoton 10. Vác 11. Békéscsaba 12. Gázszer FC 13. Haladás 14. Tiszakécske 15. Zalaegerszeg 16. Kispest 17. Siófok 18. Ecker Stadler FC 12 9 3 - 22- 9 30 12 8 2 2 27-15 26 12 7 3 2 23-11 24 12 7 2 3 26-12 23 12 6 2 4 21-12 20 12 6 2 4 24-17 20 12 5 5 2 21-17 20 12 5 3 4 23-16 18 12 4 4 4 18-18 16 12 4 2 6 18-26 14 12 4 2 6 8-27 14 11344 17-14 13 12 4 1 7 17-20 13 12 3 4 5 20-25 13 11 4 - 7 19-23 12 12 3 - 9 10-24 9 12 2 1 9 9-20 7 12 1 4 7 7-24 7 További eredmények: Diósgyőr-Haladás 3-2, Kispest-Videoton 2-0, Újpest-Vasas 1-2, Sió- fok-Vác 1-2, Győr-Debrecen 1-1, ZTE-Ferenc- város 2-4, Gázszer FC-BVSC 1-1. A Gázszer FC-Zalaegerszeg mérkőzést október 12-én játsszák újra. ________________________Labdarúgó Ne i/b. ________________________ G yőzelmi esélyt szalasztottak el a kecskemétiek KTE-III. kér. TVE 1-1! Gubucz fejese után száll a vendégek kapuja felé a labda. KTE-III. KÉR. TVE 1-1 (1-0) Kecskemét, 1000 néző. Ve­zette: Vad (Mohácsi, Rad- vánszy). KTE: Sinescu - Szél, Laj- kovics, Gligorovics, Gubucz (Deme az 53.), Lukácsi, Czip- per (Kovács J. a 79.), Vincze, Tuboly, Tóth István (Kecske­méti a 68.), Babai. Megbízott edző: Kajtár István. III. kér. TVE: Tóth Iván - Földvári, Korolovszki, Varga, Kecskés, Tordai (Gyura a szü­netben), Lendvai (Metzger a 89.), Morvái, Bencze (Pálfi a 61. percben), Perger, Wuko- vics. Edző: Gergely Károly. Sárga lap: Szél 16., Ledvai 32., Deme a 84., Kovács J. a 87., Wukovics a 88. percben. 5. perc: Babai középre ívelt szögletét Tuboly fejelte kapura, a gólvonalon álló Bencze ki­vágta a labdát. 6. perc: Morvái 14 méteres fordulásból kapura küldött lab­dáját Sinescu bravúrral kiütötte. 19. perc: Babai szöglete át­szállt a vendégvédők fölött, ép­pen Tóth István elé. A fiatal kecskeméti játékos 6 méterről kapuba lőtt, 1-0. 45. perc: Babai a 16-os ol­dalvonala mellől középre adott, ám Czipper lemaradt az akció­ról, így a labda elsuhant a kapu előtt. Óriási helyzet volt. 50. perc: Gubucz egy becsú­szás után megsérült és már nem is tudta folytatni a játékot. 55. perc: Korolovszki a fele­zővonalhoz közel utolsó em­berként lerántotta a kitörő Ba­bait, ezért a játékvezető kiállí­totta a vendégvédőt. 64. perc: Sinescu rosszul jött ki egy beívelésre, a labda a kapu előtt pattogott, Wukovics Pálfi elé fejelte, és a csereként beállt játékos az üres kapuba lőtt, 1-1. 67. perc: Wukovics szép e- gyéni akció végén jobbról, 15 méterről lőtt, Sinescu a kapufa segítségével szögletre mentett. 87. perc: Tuboly szabadrú­gása után Lajkovics az ötösön átemelte a labdát a kimozduló Tóthon. A felső sarok felé csa­varodó labdába még Kovács J. bele akart fejelni, ám csak kéz­zel érte el. A bíró sárga lapot adott a hazai csatárnak. Az első félidőben a hazaiak egyértelmű fölényt harcoltak ki, a vezetést is megszerezték. A Kerület játékosai mezőnyben ügyesen adogattak, de a kapu előtt elfogyott a tudományuk. A KTE jól szervezte meg védel­mét, elöl pedig a gyors Babai többször megkeverte a nehéz­kesen forduló fővárosi játéko­sokat. Szünet után hamar hát­rányba kerültek a vendégek, ami érdekes módon inkább a KTE-t zavarta meg. Elénkebb lett a játék, a 10 emberrel ját­szó Kerület kitámadott és a megújuló rohamok egyenlítés­hez vezettek. A hajrában a ven­dégek megbízhatóan őrizték a területet és az eredményt, a ha­zaiak pedig nem tudtak már újí­tani. Kitűnt: Gubucz, Gligoro­vics, Lajkovics, Babai, Tóth I., illetve Földvári, Morvái, Lend­vai, Gyura, Perger. Kajtár István: - Volt esé­lyünk a győzelemre, de bosz- szantó hibák miatt elvesztet­tünk két pontot. Gergely Károly: - Az első félidő a hazaiaké volt. Szünet után hiába támadtunk, nem si­került győznünk. Az NB I/B. állása 1. III. kér. TVE 11 6 5 ­25- 8 23 2. Nyíregyháza 11 5 5 1 16- 7 20 3. Dunaferr 11 6 2 3 16- 8 20 4. Matáv .Sopron 11 5 3 3 17- 9 18 5. Kaposvár 11 5 3 3 15-17 18 6. Szolnoki MÁV 11 4 5 2 14-11 17 7. Soproni FAC 11 4 5 2 11-10 17 8. KTE 11 5 2 4 9-13 17 9. Kiskundorozsma 11 4 4 3 22-17 16 10. Nagykanizsa 17 5 1 5 18-15 16 11. Kaba 11 4 3 4 12-13 15 12. Pécs 11 3 5 3 11-11 14 13. Paksi ASE 11 4 4 3 9- 9 14 14. Érd 11 3 4 4 15-15 13 15. Salgótaiján 11 3 3 5 9-15 12 16. Tiszaújváros 11 3 1 7 10-22 10 17. Dorog 11 2 3 6 10-11 9 18. Komló 11 3- 8 9-22 9 19. Tiszavasvári 11­8 3 5-10 8 20. Csepel 11 1 4 6 6-16 7 Eredmények: Tiszavasvári-Érd 1-1, Soproni FAC-Kaposvár 3-1, Pécs-Matáv Sopron 1-1, Dorog-Tiszaújváros 1-2, Kiskundorozsma- Nyíregyháza 1-1, Csepel-Szolnok 2-2, Paks- Salgótarján 1-1, Nagykanizsa-Kaba 4-1, Duna- ferr-Komló 1-0. A Pakstól 2 pont levonva. Tüskés büntetőt védett BORSOD VOLÁN- KISKÖRÖS 0-1(0-0) Miskolc, 500 néző. Vezette: Mar­osok (Strechó, Szabó Z.). Borsod Volán: Grolmusz - Szűcs, Balázs, Szabó V., Agárdi, Drótos (Lehoczki), Nyeste Cs., Simkó, Szaniszló (Dobos), Lója (Boros), Koszta. Edző: Balázs And­rás. Kiskőrös: Tüskés - Amuncsik, B. Szabó, Aszódi, Pecznyik, Czig- léczki, Závoda, Csehi, Kiss (Deli), Rumán (Csemák), Herczeg. Edző: Földesi János. 63. perc: A kiskőrösi 16-os bal sarkánál Koszta és Aszódi ütközött. A védő a büntetőterületen belül ért földet és kézzel maga elé húzta a labdát. A játékvezető 11-est ítélt: Szabó V. a bal alsó sarkot célozta meg, de Tüskés a lövés irányába ve­tődött, s kiütötte a labdát. 65. perc: Pecznyik jobb oldali beadását Csemák első labdaérinté­séből, 8 méterről a léc alá vágta, 0-1. A mérkőzésen a játék küzdőszel­leme domborodott ki, a labda bir­toklásáért vívott harcban egyik csa­pat sem tudott a másik fölé kere­kedni. Az első félidőben a hazaiak egy kapufát fejeltek, míg a vendé­gek egy óriási ziccert hibáztak el. A második játékrészben a 11-est kö­vetően élénkült meg a mérkőzés, amelyet a csereként pályára lépett, agilisán játszó Csemák kiemelkedő teljesítménye döntött el. Kitűnt: Grolmusz, illetve Cser- nák, Pecznyik, Szabó M. Balázs András: - A kimaradt 11 -es után jött a büntetés. Földesi János: - A mai mérkő­zésen játékosaim igazi csapattá formálódtak. Helyzeteink alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Ifjúsági eredmény: Borsod Vo­lán-Kiskörös 4-1. KALOCSA-KTK 0-0 Kalocsa, 1200 néző. Vezette: Bába (Tóth, Varga). Kalocsa: Gojtán - Bolvári, Aradi, Mácsai (Paletta), Bimbó, Tóth, Kovács (Szabadi), Farkas G., Balogh, Farkas Z., Kovács (Posz- tobányi). Edző: Hayerbacher Fe­renc. KTK: Bánó - Karsai, Síber, Nagy, Fekete I., Truczka, Fekete Zs., Csincsák, Fórizs (Fütyü), Ko­rom (Szalai, Samu), Zahorecz. Edző: loan Patrascu. A megyei rangadón az egymást jól ismerő csapatok találkozóján óvatos, egyúttal változatos játékkal kezdődött a találkozó. A sérülések, sárga lapok miatt felforgatott hazai csapat nem nagyon talált magára, bár így is többet próbálkozott az első félidőben. A szórványos fél­egyházi támadások is veszélyesek voltak. A második félidőben is ha­sonló játék folyt a pályán, némi ha­zai fölénnyel. Nagy taktikai csata alakult ki, amelyben az eredmény igazságosnak mondható. Kitűnt: Aradi, Balogh, Tóth, il­letve az edző szerint senki. Hayerbacher Ferenc: - Sajnos, nem tudtuk pótolni a hiányzó 4-5 játékosunkat és ezt megéreztük. Ebben a pozícióban elégedett va­gyok a döntetlennel. loan Patrascu: -Úgy érzem, hogy játékunkkal, hozzáállásunkkal rászolgáltunk erre a pontra, mely nagyon sokat számít majd a végel­számolásnál. Ifjúsági eredmény: 1-1. NB II., Keleti csoport 1. Demecser 9 7 2 _ 15- 4 23 2. REAC 9 4 4 1 12- 9 16 3. Soroksár 9 4 4 1 9- 6 16 4. Kazincbarcika 9 4 3 2 14- 8 15 5. Kiskőrös 9 4 3 2 11- 8 15 6. Borsod Volán 9 3 4 2 12-12 13 7. Hatvan 9 3 3 3 11-12 12 8. Palotás 9 3 2 4 12-11 11 9. Nyírbátor 9 2 4 3 14-13 10 10. Dunakeszi 9 2 4 3 12-11 10 11. Tiszafüred 9 3 1 5 13-17 10 12. Eger 9 1 6 2 5- 6 9 13. Kalocsa 9.2 3 4 11-16 9 14. KTK 9 2 3 4 6-11 9 15. Hajdúnánás 9 2 2 5 14-18 8 16. SZEAC 9 1 2 6 4-13 5 Eredmények: Palotás-Hajdúnánás 2-1, Nyír- bátor-Tiszafüred 4-1. SZEAC-Hatvan 1-1, Demecser-REAC 0-0, Éger-Dunakeszi 0-0, Kazincbarcika-Soroksár 3-0. Nb iii. Dráva-, Alföld-Csoport A Baja leiskolázta ellenfelét BÁTASZÉK-BAJA 1-2 (0-0) Bátaszék, 400 néző. Vezette: Czakó. Baja: Kámán - Csepregi (Pin­tér), Milassin, Viszmeg B., Orbán, Babó, Barna (Szabó Z.), Szentmár- toni, Koch (Viszmeg Z.), István, Czifra. Edző: Raffai Rudolf. Bajai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, szinte állandóan a báta- széki térfélen pattogott a labda. 21. perc: Czifra bal oldali elfu­tása után Szentmártoni remekül kapta a labdát, aki óriási helyzet­ben, 6 méterről a kapu fölé fejelt. 46. perc: Barna háromméteres emelése centiméterekkel ment a kapufa mellé. 47. perc: Koch T. kapott remek indítást, kilépett a védők között és 12 méterről Kocsis kapus mellett a hosszú sarokba lőtt, 0-1. 58. perc: Koch remekül tálalt Barna elé, aki már csak a kapussal állt szemben, ám a labdája mellé­szállt. 73. perc: A jól játszó Koch lépett ki, óriási helyzetben a kapu fölé rúgta a labdát. 82. perc: A jobb oldalon meg­iramodó Barnát csak buktatni tud­ták. A megítélt 11-est Viszmeg B. biztosan lőtte a jobb sarokba, 0-2. 86. perc: Partdobás után az el­mélázó bajai védők között Szíjjas 12 méterről a jobb alsó sarokba he­lyezett, 1-2. Végig nagy fölényben játszott a bajai csapat, s ha helyzeteit kissé jobban kihasználja, 5-6 gólos győ­zelmet arathatott volna. Az ered­mény nem tükrözi hűen a két csapat közti különbséget. Kitűnt: Makk, illetve az egész bajai csapat. Ifjúsági eredmény: 3-3. NB III., Dráva-csoport 1. Pécsi VSK 9 8 1 _ 21- 3 25 2. Paksi SE 9 7 1 1 27- 7 22 3. Mohács 9 4 3 2 14-10 15 4. Dombóvár 9 4 2 3 19-12 14 5. Pécsi Postás 9 4 2 3 9- 9 14 6. Balatonföldvár 9 4 1 4 11-18 13 7. Marcali 9 3 3 3 19-16 12 8. Balatonlelle 9 3 3 3 10- 7 12 9. Szekszárd 9 3 3 3 14-15 12 10. Bátaszék 9 4­5 11-14 12 11. Barcs 9 3 2 4 9-13 11 12. Baja 9 2 3 4 12-18 9 13. Kaposfüred 9 2 3 4 7-13 9 14. Dunaföldvár 9 2 2 5 15-17 8 15. Nagykanizsai MÁV 9 2 1 6 6-16 7 16. Bonyhád 9 1 2 6 3-19 5 További eredmények: Kaposfüred-Bonyhád 0- 0, Dombóvár-Paks 2-0, Pécsi VSK-Marcali 1- 1, Mohács-Dunaföldvár 2-1, Balatonföldvár- Barcs 2-0, Balatonlelle-Nagykanizsa 2-0, Szek- szárd-Pécsi Postás 0-1. JAMINA SE- KEREKEGYHÁZA 0-0 Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Marcsok. Kerekegyháza: Berta - Juhász J., Varga, Kulman, Pécsi, Torba- vecz, Bende, Virágh, Duzmath (Nyúl), Kecskeméti (Juhász Cs.), Máté. Edző: Bende József. 36. perc: Ottlakán mellett Vi­rágh elhúzott volna a 16-oson be­lülre érve, de a védő buktatta. A megítélt büntetőt Máté mellé lőtte. Egyenlő erők küzdelméből igaz­ságos döntetlen született. Kitűnt: Gajdács, illetve Berta (a mezőny legjobbja), Virágh, Kul­man. Ifjúsági eredmény: Jamina-Ke- rekegyháza 6-0. MÉLYKÚT­HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 0-2 (0-0) Mélykút, 300 néző. Vezette: Ta­kács. Mélykút: Kiss G. - Facskó, Szűcs, Kárász Zs. (Palla), Vojnics, Kiss J., Schuchmann, Nuszpl, Pie- gel (Szabó), László, Hangya (Mar­git). Edző: Ónodi Tamás. 87. perc: Balogh szerzett a 16- oson belül labdát, kettőt lépett vele, majd a tehetetlen Kiss mellett a há­lóba gurított, 0-1. 90. perc: Balogh futott el a bal oldalon, Molnár érkezett, s a bal alsó sarokba passzolt, 0-2. Sorban dolgozta ki helyzeteit a mélykúti csapat, de az igazi befeje­zés egyszer sem sikerült. Összessé­gében a Vásárhely győzelme meg­érdemelt. Kitűnt: Nuszpl, László, ill. Ko­vács K., Marta, Kovács T. Ifjúsági eredmény: 5-1. NB III., Alföld-csoport 1. Gyula 9 6 3 ­15- 4 21 2. Gyomaendrőd 9 5 4 ­17- 6 19 3. Makó 9 6 12 20-13 19 4. Hódmezővásárhely 9 4 4 1 15- 9 16 5. Békés 9 4 2 3 20-16 14 6. Tótkomlós 9 3 3 3 12-15 12 7. Örkény 9 3 2 4 16-11 11 8. Dömsöd 9 3 2 4 15-12 11 9. Mélykút 9 3 2 4 14-14 11 10. Kunszentmárton 9 2 5 2 11-12 11 11. Mezőberény 9 2 4 3 7- 9 10 12. SZVSE 9 2 3 4 10-17 9 13. Kerekegyháza 9 2 2 5 11-16 8 14. Jamina SE 9 15 3 5-12 8 15. Szarvas 9 14 4 10-19 7 16. Kisújszállás 9 12 6 9-22 5 További eredmények: Gyomaendrőd-Örkény 1-0, Békés-Dömsöd 1-0, Gyula-Kunszentmár- ton 1-1, Makó-SZVSE 2-1, Szarvas-Kisújszál- lás 0-3, Tótkomlós-Mezőberény 0-1.