Petőfi Népe, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

1997. október 20., hétfő Labdarúgás 13. oldal _____________________________________Labdarúgó Nb i. ____________________________________ A kasztón megkezdték a pontgyűjtést ECKER STADLER FC- GÁZSZER FC 1-1 (0-0) Akasztó, 2000 néző. Vezette: Hanyecz (Makai, Hra- bovszky). Ecker Stadler FC: Nagy G. - Schultz, Korol, Resko, Ko­vács Zs„ Holló (Farkas a 60.), Jeremejev, Molnár, Kertész, Hadár, Borgulya (Varga a 72.). Edző: Sándor István. Gázszer: Matus - Füzesi, Szalai, Lőrincz, Toldi (Mező a 90.), Nagy L. (Németh a 76.), Bekő, Salacz, Medvid, Tiber, Földes (Szekeres a 88. perc­ben). Edző: Hartyáni Gábor. Sárga lap: Kovács Zs. az 51., Nagy G. a 75., ill. Lőrincz a 43., Nagy L. a 48., Medvid a 84. percben. Hazai rohamok vezették be a találkozót, a vendégek telje­sen átengedték a kezdeménye­zés jogát, kapujuk elé vonul­tak. Korol veszélyeztetett két­szer is fejjel. Az alacsony színvonalú találkozó folyama­tosságát még Hanyecz játék­vezető is akadályozta, a kelle­ténél többször is megszakította a játékot. A közönség is elége­detlen volt a látottakkal, fut­ballt követelt. A 34. percben Borgulya lő­hetett volna gólt, de 10 m-ről gyengén a kivetődő Matust ta­lálta el a labdával. „Fényesebben” folytatódott a második játékrész, hiszen ki- gyúltak az akasztói stadion ref­lektorai. A játékon ez azonban nem nagyon segített, nagy rit­kán találták meg a labdákkal egymást a csapattársak. Az 53. percben Hadár 6 mé­teres csúsztatását követően Matus a bal felső sarok elől mentett. A Stadler játszott fölényben, de egy villámgyors ellentáma­dásból az 57. percben a Gáz­szer szerezte meg a vezetést: egy hosszú eló'reívelést köve­tően Földes vette át ügyesen a labdát a 16-os vonalánál, kö­zépen, majd a léc alá bombá­zott, 0-1. Élénkebb lett a játék, s a 69. percben az akasztóiak lelkese­dése meghozta az egyenlítést. Egy balról beívelt labdát Ko­vácsfejelt le, Hadár pedig lát­ványosmozdulattal, 10 m-ről a bal felső sarokba lőtt, 1-1. Az egyenlítés alaposan fel­pörgette az iramot, mindkét csapat komoly erőfeszítéseket tett a győztes találatért - nem sok sikerrel. Küzdelmes, de sok hibával tarkított alacsony színvonalú mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. Kitűnt: Korol, Kovács Zs., Jeremejev, Molnár, Hadár, il­letve Szalai, Medvid, Földes, Lőrincz. Sándor István. - Pozití­vum, hogy vesztes helyzetből fordítottunk. Ha az elején be­rúgjuk helyzeteinket, győzhet­tünk volna. Hartyáni Gábor: - Fe­gyelmezetten játszó csapattal találtuk szemben magunkat. Lesz még dolgunk a következő két hétben. VIDEOTON- TISZAKÉCSKE 8-0 (2-0) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Bede (Kiss B., Rad- vánszky). Videoton: Bíró (Milinte a 68.) - Dulic, Makrickij, Schindler, Tóth A., Urbonas (Miklós a 68.), Vancsa (Walt- ner a 74. percben), Dvéri, Róth, Takács, Korsós. Edző: Disztl László. Tiszakécske FC Eurobusz: Nagy Zs. - Gábor, Barna, Thaly (Mike az 53.), Vidako- vics, Unyatinszky (Bagi az 53.), Nagy L., Molnár, Szántó, Bessermann (Collins a 68. percben), Balia M. Edző: Szurgent Lajos. . Sárga lap: Dvéri és Vancsa a 30., Dulic a 40., Urbonas a 48. ill. Bessermann a 34., Balia M. a 39. percben. Kitűnően kezdett a Video­ton, már az első percben gól­helyzetet alakított ki, csak Nagy Zs. bravúrjának köszön­hetően maradt érintetlen a vendégek hálója. A 6. percben Róth 10 m-es lövése a bal ol­dali kapufáról vágódott ki. A 12. percben Bessermann bea­dását az utolsó pillanatban vágta szögletre Róth. Élveze­tes, változatos, jó volt a játék, a 17. percben Balia M. átadá­sával Unyatiijszky lépett ki a védők gyűrűjéből, óriási gól­helyzetben azonban a kivetődő Bíróban akadt el a labda. 19. perc: Róth lendületesen vezette fel a labdát a bal olda­lon. Az ötös magasságából visszagurított, és Dvéri 11 m- ről pöccintette a kapuba, 1-0. 45. perc: Dvéri bal oldali szabadrúgását Vancsa két mé­terről csúsztatta a kapu bal ol­dalába, 2-0. 47. perc: Urbonás átadását Takács lőtte Vancsa elé, aki 10 méterről a felső sarokba bom­bázott, 3-0. 61. perc: Róth jobb oldali beadását Nagy Zs. Vancsa elé ütötte, aki közelről a kapuba bólintott, 4-0. 65. perc: Korsós 22 méteres szabadrúgása a sorfal mellett a jobb alsó sarokba vágódott, 5-0. 70. perc: Dulics indításával Korsós lépett ki, és a lesre ját­szó védők között 10 méterről a kapuba lőtt, 6-0. 77. perc: Korsós bal oldali beadása után a labda átszállt a védők fölött, Waltner érkezett és 3 méterről a léc alá lőtt, 7-0. 89. perc: Waltner lövését Nagy Zs. kapus még kiütötte, ám Róth megszerezte a labdát, és 8 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 8-0. Szünet után ott folytatta a Videoton, ahol a 45. percben abbahagyta. Látványos táma­dójátékkal Vancsa kezdte a második félidei gólgyártást, ekkor még nem lehetett sej­teni, hogy a fehérvári együt­tes messze ellenfele fölé nő és szinte tetszés szerint éri el góljait. De a valóság, hogy a gólhelyzeteket tekintve két számjegyű lehetett volna a hazaiak győzelme. A Video­ton szünet utáni sziporkázó, ötletes, közönségszórakoztató játékkal megérdemelten győ­zött a sérülés miatt több meghatározó játékosát is nél­külöző Tiszakécske ellen. Kitűnt: Vancsa (a mezőny legjobbja), Dvéri, Róth, Kor­sós, Urbonás, Schneider, il­letve Molnár, Besserman. Díszít László: - Minden játékosomnak köszönöm ezt a nagyszerű estét. Szurgent Lajos: - Jó kez­dés után egy órá hosszáig be­csülettel helytálltunk, utána viszont elvesztettük a hitün­ket. Az utolsó harminc perc­ben a nagyszerű Videoton „elgázolt” bennünket. Az ele­jén ki kellett volna a helyze­teinket használni. Az NB I. állása 1. Győr 13 9 3 1 22-10 30 2. Vasas 13 9 2 2 29-16 29 3. Újpest 13 8 3 2 25-12 27 4. MTK 13 8 2 3 27-12 26 5. Ferencváros 13 7 2 4 25-17 23 6. Diósgyőr 13 6 2 5 22-14 20 7. BVSC 13 5 5 3 21-19 20 8. Videoton 13 5 4 4 26-18 19 9. Debrecen 13 5 3 5 24-18 18 10. Vác 13 5 2 6 21-28 17 11. Gázszer FC 13 3 6 4 19-16 15 12. Békéscsaba 13 4 3 6 9-28 15 13. Zalaegerszeg 13 4 2 7 21-25 14 14. Haladás 13 4 1 8 17-21 13 15. Tiszajcécske . 13 3 4 6 20-33 13 16. Siófok 13 3 1 9 11-20 10 17. Kispest 13 3­10 12-27 9 18. Ecker Stadler FC 13 1 5 7 8-25 8 További eredmények: Haladás-MTK 0- 1, Békéscsaba-Zalaegerszegi TE 1-1, Debrecen-Újpesi TE 1-2, Vác-Kispest Honvéd 3-2, Ferencváros-Győri ETO FC 1- 0, Vasas-Diósgyőr 2-1, BVSC-Siófok 0-2. Nb ii. Keleti Csoport Fontos kalocsai győzelem KALOCSA- NYÍRBÁTOR 2-0 (2-0) Kalocsa, 1200 néző. Vezette: Vá­mos (Kispál, Világi). Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Kovács Zs., Farkas G., Paletta, Ba­logh I., Sári, Mácsai (Unyi), Bimbó (Kákonyi K.), Tóth (Kovács J.). Edző: Hayerbacher Ferenc. 22. perc: Mácsai házott el a bal oldalon, éles beadására Paletta jó ütemben érkezett és a tehetetlen Kormos mellett fejelte védhetetle- nül a hálóba a labdát, 1-0. 25. perc: Balogh kapott egy bea­dást balról, a 16-oson. Megtolta a labdát, majd jobbal a jobb alsó sa­rokba lőtt, 2-0. Az első félidő közepére a hazai csapat mezőnyfölényt harcolt ki, ami a két gyors gólban jutott kifeje­zésre. 6 pontos találkozót nyert a Ka­locsa úgy, hogy nem játszott igazán jól, de a kínálkozó lehetőségei közül kettőt kihasznált. Kitűnt: Gojtán, Kovács, Balogh, Tóth, illetve Szabó, Kosár. Hayerbacher Ferenc: - A sze­zon leggyengébb játékával nyertük meg a találkozót. Két lehetőségünk­ből két gólt rúgtunk. A látottak alap­ján megérdemelten nyertünk. Baracsi János: - Az első félidő­ben gyorsan két gólt ajándékoztunk az ellenfélnek. Utána már nem tud­tunk szépíteni, illetve egyenlíteni. Nem volt kellő átütőerő mai játé­kunkban. Ifjúsági eredmény: 4-0. PALOTÁS-KTK 1-0 (1-0) Palotás, 400 néző. Vezette: Márta (Berta, Szabó S.). KTK: Bánó - Márics, Karsai (Korom), Nagy, Fekete L., Truczka, Fekete Zs., Csincsák, Fórizs, Síber, Űjfalusi), Zahorecz. Edző: loan Pat- rascu. 27. perc: Oláhval szemben sza­bálytalankodtak a bal oldalon, a 16- ossal egy magasságban. Mohácsi be­ívelt szabadrúgását a középen remek ütemben érkező Szeles a jobb alsó sarokba fejelte, 1-0. Lendületes játékkal kezdtek a pa- lotásiak, a hazai rohamok a félidő közepén góllá értek. A vendégek mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, de a palotási védelem hősiesen védekezett. Kitűnt: Króner, Szeles, Ács, Oláh, Mohácsi, ill. Márics, Nagy, Fekete L., Truczka, Fekete Zs. Tóth Dénes: -Csupaszív játé­kunkkal megérdemelt győzelmet szereztünk. loan Patrascu: - A szervezett támadójátékunk kevés volt a pont­szerzéshez. Ifjúsági eredmény: 0-2. KAZINCBARCIKA- KISKŐRÖS 5-1 (2-0) Kazincbarcika, 600 néző. Ve­zette: Veres (Vida, Szabó Z.). Kiskőrös: Tüskés - Szabó M., Kiss K., Aszódi, Deli, Pecznyik, Csehi I., Závoda, Rumán (Szlovák), Czigléczki. Edző: Földesi János. 33. perc: Hanyecz Körösi felé to­vábbított, aki befordult és pár lépés után, 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 35. perc: A szabadrúgásból beí­velt labdát Körösi három védő gyű­rűjében maga elé tette, s 10 méterről a vetődő Tüskés hóna alatt a hálóba lőtt, 2-0. 81. perc: Závoda a felfutó Csehi I. elé tálalt, aki futtából, 20 méterről iszonyatos erővel lőtt a kapu köze­pébe, 2-1. 83. perc: Lukács középre kanya- rított Feketéhez, aki 14 méterről a jobb kapufát találta el. A kipattanó labda Deák elé került, aki két méter­ről a jobb sarokba lőtt, 3-1. 84. perc: Lukács középről ugratta ki Deákot, aki védőjével berobogott a büntetőterületre, s 14 méterről ha­talmas lövést küldött Tüskés háló­jába, 4-1. 91. perc: Gál futtatta meg Ha- nyeczet, aki Aszódi díszkíséretében bevezette a labdát a 16-oson belülre, s 15 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 5-1. Kitűnt: Sztahon, Lukács, Kund- rák, Hanyecz, illetve Aszódi, Csehi. Koleszár György: - Jó csapat a Kiskőrös, de most mi még náluk is jobbak voltunk. Földesi János: -Gratulálok az el­lenfélnek. Ifjúsági eredmény: 6-0. NB II., Keleti csoport 1. Demecser 11 8 2 1 20- 7 26 2. Soroksár 11 5 5 1 11- 7 20 3. Borsod Volán 11 5 4 2 19-16 19 4. REAC 11 5 4 2 15-13 19 5. Kazincbarcika 11 5 3 3 19-10 18 6. Kalocsa 11 4 3 4 16-18 15 7. Hatvan 11 4 3 4 14-16 15 8. Kiskőrös 11 4 3 4 13-15 15 9. Palotás 11 4 2 5 13-13 14 10. Nyírbátor 11 3 4 4 15-15 13 11. Eger 11 2 6 3 7- 7 12 12. KTK 11 3 3 5 7-12 12 13. Dunakeszi 11 2 5 4 14-14 11 14. SZEAC 11 3 2 6 9-14 11 15. Tiszafüred 11 3 1 7 17-25 10 16. Hajdúnánás 11 2 2 7 14-21 8 További eredmények: Soroksár-Dunakeszi 0-0, SZEAC-REAC 4-1, Borsod V-Hatvan 4-2, Demecser-Tiszafüred 5-2, Eger-Hajdú- nánás 2-0. ________________________________Labdarúgó Wb i/b.________________________________ A két gyors gól megadta a meccs alaphangját KTE-Tiszaújváros 3-1! Gubucz büntetőből szerzi csapata harmadik gólját. Az NB I/B. állása Nb iii. Dráva- Alföld-Csoport Kochot nem tudták tartani KECSKEMÉTI TE- TISZ AÚ J V ÁROS 3-1 (2-1) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Farkas (Birincsik, Jenei). KTE: Sinescu - Szél, Gu­bucz, Vincze, Lukácsi, Tóth Gy„ Szécsényi, Czipper, Tuboly (Demea73.), Tóthi. (Kovács J. a 75. percben), Babai. Megbízott edző: Kajtár István. Tiszaújváros: Kiss - Pipó, Vámosi, Bocsi, Bordás (Gulácsi az 58. percben), Szabó L„ Bes­senyei, Márkus, Járai, Pap, Do­bos. Edző: Varga Zoltán. Sárga lap: Tuboly a 8., Bor­dás a 28., Pipó a 40. percben. 2. perc: Czipper pontos ke­resztlabdája után Babai került helyzetbe, aki öt méterről elő­ször a kapust találta telibe, majd az ismétlése a védőkről vonalon túlra pattant. A beívelt szöglet után a labda az elmélázó védők között Tuboly elé került, aki 12 méterről nem hibázott, 1-0. 4. perc: Tuboly bal oldali, húszméteres szabadrúgása után szállt a labda a kapu felé, az el­lenkező oldalról érkező Tóth I. közelről a hálóba fejelt, 2-0. 15. perc: Márkus szabadrú­gásból átemelte a labdát a sorfal fölött, a védők mögül kilépő Já­rai a leragadó Sinescu mellett öt méterről a kapuba fejelt, 2-1. 50. perc: Pap a tizenhatoson belül buktatta az előretörő Szélt. A 11 -est Gubucz a bal sarokba lőtte, 3-1. A KTE négy perc alatt szerzett két góljával „ rendezett ” minden vitás kérdést. Bár egy figyelmet­lenség miatt kaptak egy gólt, to­vábbra is fölényben voltak. Győ­zelmük egy pillanatig sem volt kérdéses, hiszenjobban kezelték a labdát, gyorsabban és gólve- szélyesebben játszottak ellenfe­lüknél. Az újvárosiak körülmé­nyesen indítottak, középpályá­saik eltünedeztek a mezőnyben, érezhető volt, hogy tartanak a KTE-től. A szünet utáni gyors 11-es gól végleg megrendítette a lelkesen és sportszerűen futbal­lozó vendégeket, akik onnantól már csak a védekezésre koncent­ráltak. A pályán az történt, amit a kecskemétiek akartak. A me­zőny két legjobbja Gubucz és Tuboly volt. Előbbi hibátlanul és elegánsan látta el feladatát. Tu­boly gólt szerzett és gólpasszt adott, bejátszotta az egész pá­lyát, pontrúgásai, lövései min­dig veszélyesek voltak. A Tisza- újvárosnak több önbizalom kel­lett volna ahhoz, hogy szoro­sabbá tegye az iramában és szín­vonalában közepes mérkőzést. Kitűnt: Gubucz, Tuboly, Szél, Lukácsi, Vincze, Tóth I., il­letve Márkus, Járai. Kajtár István: -Megérde­melt győzelmet arattunk a sport­szerű tiszaújvárosiak ellen. Varga Zoltán: - Az elején bekapott két gól után nem tud­tunk talpra állni. 1. III. kér. TVE 13 7 5 1 30-11 26 2. Nyíregyháza 13 6 6 1 21-10 24 3. Matáv Sopron 13 6 4 3 21-10 22 4. Dunaferr 13 6 3 4 19-13 21 5. Kaba 13 6 3 4 15-13 21 6. Kiskundorozsma 13 5 5 3 25-19 20 7. Szolnoki MÁV 13 5 5 3 19-14 20 8. KTE 13 6 2 5 13-18 20 9. Nagykanizsa 12 6 1 5 21-17 19 10. Pécs 13 4 6 3 13-11 18 11. Soproni FAC 13 4 6 3 11-13 18 12. Kaposvár 12 5 3 4 15-18 18 13. Érd 13 4 5 4 20-17 17 14. Paksi ASE 13 5 4 4 10-11 17 15. Salgótarján 13 4 3 6 12-20 15 16. Dorog 13 2 5 6 13-14 11 17. Komló 13 3 2 8 10-23 11 18. Tiszaújváros 13 3 1 9 11-27 10 19. Tiszavasvári 13- 8 5 5-14 8 20. Csepel 13 1 5 7 8-19 8 Eredmények: Tiszavasvári-Kaba 0-1, Sop­roni FAC-Matáv Sopron 0-0, Pécs-Kpmló 0-0, Dorog-Nyíregyháza 2-2, Csepel-Érd 2-2, Szolnok-Salgótarján 5-0, Paks-Kaposvár 1-0, Nagykanizsa-III. kér. TVE 3-2, Dunaferr-Kis- kundorozsma 2-2. A Pakstól 2 pont levonva. A Kaposvár-Nagykanizsa október 29-én. BONYHÁD-BAJA 2-5 (0-2) Bonyhád, 100 néző. V.: Mohai. Baja: Kámán - Csepregi, Visz- meg B„ Babó, Milassin, Földvári (Pintér), Orbán (Győré), Czifra, Koch, Barna (Viszmeg Z.), Szent­mártom. Edző: Raffai Rudolf. 18. perc: Koch harcosan meg­szerzett egy labdát a bal oldalon, be­adását a jókor érkező Barna a léc alá vágta, 0-1. 25. perc: Kochot buktatták a 16- oson belül. A büntetőt Viszmeg B. lőtte a jobb alsó sarokba, 0-2. 51. perc: György 18 méterről ha­talmas gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 1-2. 55. perc: Egy balról beívelt labdát Kecskeméti közelről a bal alsó sa­rokba vágott, 2-2. 70. perc: Földvári lépett ki a jobb oldalon, 14 méteres lövése a kapufá­ról kipattant. Koch jól érkezett, s kö­zelről a hálóba továbbított, 2-3. 72. perc: Koch 16 méteres lövése a kapufáról kipattant, Földvári érke­zett, aki 18 méterről hatalmas gólt rúgott, 2-4. 80. perc: Szentmártoni bal oldali beadását a remekül játszó Koch 8 méterről a kapuba rúgta, 2-5. A minden csapatrészében jobb Baja megérdemelten szerezte meg a fontos 3 pontot. Kitűnt: György, illetve az egész bajai csapat. Ifjúsági eredmény: 1-2. További eredmények: PVSK- Paks 5-1, Mohács-Barcs 2-1, Dom- bóvár-Balatonföldvár 1-2, Balaton- lelle-Pécsi P. 2-1, Bátaszék-Marcali 1-2, Szekszárd-Dunaföldvár 0-2, Kaposfüred-Nagykanizsa 1-2. MÉLYKÚT- KUNSZENTMÁRTON 1-0 (0-0) Mélykút. 400 néző. Vezette: Bo­gyó­Mélykút: Kiss G. - Schuchmann, Szűcs, Kárász (Szabó), Vojnics, Kiss J., Palla, Nuszpl, Piegel (Mar­git), László, Velez (Doszpod). Edző: Alföldi Albert. 50. perc: Palla jobb oldalról el­végzett szabadrúgása után a befutó Vojnics a kapu jobb oldalába fejelt, 1-0. Szinte az egész mérkőzésen me­zőnyfölényben játszott a Mélykút, de több támadást eredményesen nem tudott befejezni. Kitűnt: Schuchmann, Vojnics, Szűcs, illetve Ladányi, Paul, Kiss. Ifjúsági eredmény: 3-0. TÓTKOMLÓS­KEREKEGYHÁZA 1-1 (1-0) Tótkomlós, 500 néző. Vezette: Pécsi. Kerekegyháza: Berta - Varga, Bene, Kulman, Nyúl (Pataki), Pécsi, Gazdag, Máté (Duzmath), Virág, Torbavecz, Juhász Zs. (Halász). Edző: Bene József. 26. perc: Az előretörőZsikót buk­tatták a 16-os előterében. A szabad­rúgást Kvasznovszki lőtte a kapu bal oldalába, 1-0. 84. perc: Bal oldali szögletet kö­vetően kisebb kavarodás után Duz­math elé került a labda, aki egy lé­pésről fejelt a jobb felső sarokba, 1-1. A tartalékos hazaiak pontrúgás­ból megszerezték a vezetést. Fordu­lás után mindkét csapat nagyobb se­bességre kapcsolt, egyre gyakrab­ban forogtak veszélyben a kapuk. A végén egy hazai figyelmetlenséget kihasználva egyenlítettek a vendé­gek, akik rászolgáltak az egy pontra. Kitűnt: Ölei, Garai, Kvasz­novszki, Zsigovics, illetve Berta, Gazdag, Virág. Ifjúsági eredmény: 2-3. További eredmények: Jamina- SZVSE 4-0, Békés-Gyomaendrőd 2-2, Gyula-Dömsöd 3-0, Makó-Ör- kény 3-0, Kisújszállás-Hódmező- vásárhely 1-2, Szarvas-Mezőberény 2-1. i