Petőfi Népe, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-13 / 239. szám

1997. október 13., hétfő Sport 13. oldal KARATE Pénzdíjas, nemzetközi minő­sítő, nyűt karateversenyt ren­deztek Budapesten. Több mint 400 versenyző, a különböző stí­lusok legjobbjai küzdöttek az érmekért. A küzdelmeket ab­szolút kategóriában, súlycso­porti kötöttség nélkül rendez­ték. Tápai Ágnes, a kecskeméti Sankudo Sport Egyesület ver­senyzője a felnőtt nők mező­nyében 2. helyezést ért el. Edzője: Beke Béla. A döntőt a magyar bajnok, többszörös vi­lágkupa-helyezett Kiima Zsu­zsannával vívta. Végül 5:4 arányban a pesti lány győzött és megnyerte a százezer forintos fődíjat. 4. Kiszombori Harcművé­szeti Torna. Már hagyomány, hogy az őszi versenyidényt Kiszomborban kezdik a dél­magyarországi egyesületek utánpótláskorú versenyzői. Az idén sem volt ez másként. Bács- Kiskun megyét jánoshalmi, kiskunhalasi, kunfehértói, csá- volyi és mélykúti gyerekek képviselték a Jánoshalmi VSE és a TDSE Kiskunhalas színei­ben. A két egyesület 40 tagú csapattal képviseltette magát a népes mezőnyben, melyben Bács-Kiskun, Csongrád és Bé­kés megyei egyesületek és klu­bok karatésai indultak. A prog­ramot felnőtt férfi abszolút ka­tegóriás - súlycsoport nélküli ­k. o.-verseny is gazdagította. Itt a Jánoshalmi VSE magyar baj­noka, Kollár Csaba sima győ­zelmet aratott. Az ifjúsági korú Bencsik István végzett a máso­dik helyen élete első felnőtt ver­senyén. Az utánpótlás lányok­nál a legjobbak között már szinte háziversenyt vívtak a bácskai versenyzők, jelezve, hogy lesz, aki a mostani, rend­kívül sikeres felnőttek nyom­dokaiba lép. A fiúknál nagy lét­számú mezőny gyűlt össze, ahol legtöbbször az abszolút erőnléti fölény és a nagyobb versenyrutin döntött a JVSE TDSE csapat kyokushin kara­tékéi javára, akik a legeredmé­nyesebb egyesületként zárták a versenyt. Eredmények, felnőtt abszolút kategóriás férfi k.o.: l. Kollár Csaba (JVSE), 2. Ben­_________Tudósítóink Jelentik_________ R emekeltek a karatésok Tápai Ágnes akció közben (szemben). esik I. (JVSE), leányok, -30 kg: 1. Diósdi Bernadett (JVSE), 2. Szőke R. (JVSE), 3. Bátyai N. (JVSE), -54 kg: 1. Kovács Zsu­zsanna (JVSE), 3. Tettinger A. (JVSE), +54 kg: 1. Mészáros Anna (JVSE), 3. Miklós-Illés J. (JVSE), fiúk, -30 kg: 1. Kárpi Szabolcs (TDSE), 2. Éder V. (JVSE), 3. Mészáros B. (JVSE), -35 kg: 1. Balázs Attila (JVSE), 3. Éder Cs. (JVSE), 4. Faddi L. (JVSE), -43 kg: 1. Keller Ta­más (JVSE), 2. Harkai I. (TDSE), 3. Németh T. (JVSE), 4. Ábal Gy. (JVSE), -50 kg: 1. Horváth Zoltán (TDSE), 2. Ódor N. (JVSE), 3. Geiger A. (JVSE), 4. Kovács L. (JVSE), +50 kg: 1. Faragó Péter (JVSE), 2. Gerber J. (JVSE), 3. Blum R. (Jánoshalmi VSE). TENISZ Az országos szövetség veterán bizottsága a Vasas Folyondár utcai sporttelepén rendezte a szabadtéri szezonzáró verse­nyét, a Kehrling Béla országos páros emlékversenyt. A részt­vevők száma a rossz idő, az emelkedő költségek miatt ala­csony volt, ezért több korosz­tályt összevontak. Ezért a kecs­kemétieknek jóval fiatalabbak- kal kellett megküzdeniük. Kecskeméti eredmények, 55+ korosztály: 3. dr. Szelei Z. bu­dapesti vegyes párral, 60+ kor­osztály, férfi páros: 1. dr. Nemesik P., dr. Szelei Z. ÚSZÁS Nitrokémia úszó sprintver­seny, Balatonfűzfő. A Kecs­keméti VSC úszóinak eredmé­nyei, 50 m gyors (72 induló): 2. Csernák M. 27.98,8. Csernák R. 29.49,50 m hát (65): 8. Csernák M. 33.86,50 m pillangó 61): 8. Csernák R. 31.28, 50 m férfi gyors (64): 25.43, 50 m férfi hát (50): 4. Simon J. 30.49, 50 m férfi mell (51): 3. Simon J. 31.43. Hosszú Katinka, a Bajai Spartacus Vízügy SC ifjú spor­tolója az 1988-89-es születé­sűek, kötött, 50 m gyorsúszás­ban: 1. (34.53 mp.), 50 m pillan­gón: 1. (38.05), 50 m háton: 2. (39.13), 50 m mellúszásban: 3. (45.93 mp.). Papírforma-eredmény A kézilabda NB I/B-ben tovább száguld a körösi expressz Első Delfin-győzelem huszáros hajrával Delfin KC- Fehérgyarmat VSE 34-31 (17-16) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Szendrei Zs., Szentesi V. Delfin KC: Ihász - Czenc- zik, Ferenczi 6, Perényi 3, De­meter 1, Balogh 3, Molnár 11. Csere: Szabó (k), Orova 3, Pol­gár, Tusjak 5, Viski 2, Horváth, Magyar. Edző: Korsós Miklós. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/-, ill. 4/4. Megszerezte első győzelmét a Delfin KC az idei őszi sze­zonban. Az első félidőt a ven­dégek kezdték jobban. Az átlö­vőket a védelem nem tudta sem­legesíteni: 4-7. Ezután Molnár és Tusjak percei következtek, és sikerült átvenni a vezetést a hazaiaknak a 27. percben: 16-13. Az utolsó percek ismét bővelkedtek izgalmakban, az elszórt labdákat a vendégek sorra értékesítették: 16-16, majd az utolsó másodpercben lőtt góllal, 17—16-tal zárult az első 30 perc. A második félidő még izgal­masabban alakult. A 15. percig egygólos előnyét tartani tudta a Delfin: 24-23, ezután a vendé­gek kapusa büntetőt és ziccere­ket hárítva vezetéshez segítette csapatát, 27. perc: 29-30. A fia­tal kecskeméti gárda huszáros hajrával három perc alatt négy gólt szerzett és beállította a 34-30-as végeredményt. Kitűnt: Molnár, Tusjak, Fe­renczi, Perényi, illetve Nezezov 17, Kaplonyi 8. Ifjúsági eredmény: Delfin KC-Fehérgyarmat VSE 34-29. Kiskőrös KKKC- Csaba Előre KC 32-19 (17-9) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Kiskőrös, 500 néző. Vezette: Atkári, Herczeg. Kiskőrös: Nagy P. - Sári 8, Csiszár 1, Imre 4, Veres-Ko­vács 3/3, Juhász I. 2, Farkas R. 9/2. Csere: Farkas J. (k). Juhász G. 2, Csermák 3, Szabó L., BOWLING CENTER Szabó T., Kromholcz. Edző: Imre Vilmos. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. A mérkőzés első gólját a vendégek szerezték Lukács ré­vén, de örömük csak tíz másod­percig tartott, mert Farkas Ro­land egyenlített. Az első ne­gyedóra végéig közel egyen­rangú ellenfél volt a 3. helyen álló, veretlen békéscsabai gárda. A kiskőrösiek azonban az idény eddigi legjobb játéká­val, fokozatosan felőrölték a vendégek ellenállását. A Kof- ruct így a szünetig magabiztos előnyt szerzett. A második fél­idő elején tovább sziporkázott a hazai csapat és már 16 góllal is vezetve „elszáguldott” ellenfele mellett. A mérkőzés utolsó tíz percében a körösiek a teljes cse­resort szerepeltették, de a ven­dégek is sok cserejátékost küld­tek ekkor pályára és végül csökkenteni tudtak az így is nagy arányú vereségükön. Az egész kiskőrösi csapat nagy­szerű teljesítményt nyújtott, így továbbra is élen állnak a Keleti­csoportban. Kitűnt: Nagy P., Farkas R., Sári, ill. Lukács 8/4, Dvora- senszkij 5. Fortunátó Mizse KC- Csömör KSK 22-21 (9-11) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Lajosmizse, 400 néző. Vezette: Marsi, Szilágyi. Fortunátó Mizse KC: Simó - Meleg 1, Mészáros 3, Král 6, Józsa 1, Horváth 5/2, Szász. Csere: Rapi (k), Perczel (k), Farkas 3/1, Telek 3, Kun, Szeg­halmi, Szekeres. Edző: Túlik István. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2. A hazai csapat szerezte meg a vezetést, de a csömöriek átvet­ték a játék irányítását, s két-há- rom góllal végig vezetve ven­dégelőnnyel zárult a félidő. A második játékrész elején gyorsan egyenlítettek a mizse- iek, majd a vezetést is átvették, de a nagy küzdelemben fel­váltva vezettek a csapatok. Az idő fogytával tovább élesedett a küzdelem, az 56. percben elő­ször vezethetett volna két góllal a hazai csapat, de Farkas bünte­tőt hibázott. Az ellentámadást sikerült kivédekezni, majd gólt szerezni, s így két góllal el­húzni. A Csömör azonban nem adta fel, óriási erőfeszítéseket tett az egyenlítésért, de a hazai­aknak sikerült megtartaniuk a minimális előnyt a rendkívüli izgalmak és indulatok köze­pette befejeződött nagyszerű mérkőzésen. Kitűnt: Simó, Horváth, Te­lek, illetve Fekete (k), Kertész 9, Bagyásznki 5. Ifjúsági eredmény: Fortu­nátó Mizse KC-Csömör 24-25. Hort SE-Kunpetrol Kiskunmajsa 27-23 (15-12) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Tököl, 100 néző. Vezette: Fülöp, Gergely. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2. Kiskunmajsa: Prezenszki - Gilan 5, Nagy R. 2, Kucsera 4, Kiss 1, Buknicz 2/1, Szabó L. 9/1. Csere: Horváth K. (k), Szacsvai (k), Hovanyecz, Gál, Horváth R. Edző: Borbás János. Nem sikerült megszerezni a negyedik fordulóban sem az első bajnoki pontokat a Kunpet- rol csapatának. Vizsnyiczai tá- voztával nagyon hiányzott Va­jas és Szabó Zs., akik munkahe­lyi elfoglaltság miatt nem tud­tak a csapattal tartani. Az első félidő hajrájáig jól tartotta ma­gát a vendégcsapat, a 21. perc­ben még 11-10 volt a Majsa ja­vára. Néhány perc múlva újabb játékost veszítettek a vendégek, mert Kisst kizárták a játékból. A hazaiak csak az utölsó három percben tudtak elhúzni Nagy A. góljaival. A szünet után tovább nőtt a hazai előny (19-12). A majsaiak becsülettel küzdöttek, de csak három gólra tudták megközelíteni a hazaiakat, akik biztosan tartották előnyüket, s szerezték meg első győzelmü­ket. Kitűnt: Nagy A. 9/4, Lovrek 6/2, ill. Szabó L., Prezenszki. Ifjúsági mérkőzés: Hort SE-Kunpetrol 23-20. Profitholding Spartacus- Eger SE 18:0 NB I/A-csoportos férfi aszta­litenisz-csapatbajnokság, Kecskemét. Gy.: Demeter 4, Magyar 4, Kovács I. 4, Kovács II. 4 és a Demeter-Kovács II., Magyar-Kovács I. páros. Nem ígérkezett nehéz mér­kőzésnek a tavalyi bajnokság 6. helyezettje elleni meccs, hiszen az egriek megfiatalított csapata eddig még nem is nyert mérkő­zést. Igazolódott a papírforma, Villanó Fókák Nass- Hungerit Szentes 5-20 (2-3, 0-7, 0-7, 3-3) OB I-es női vízilabda-mérkő­zés, Kecskemét, fedett uszoda, 100 néző. Vezette: Lakatos, Németh. Kecskeméti Villanó Fókák: Tóth A., Budai A. 2, Valkay A., Valkay Á. 1, Valkay E., Kálló, Mus 2. Csere: Tóth L., Vár­nagy, Gazdag, Varga, Nyilas. Edző: Valkay Ferenc. Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 3/1. Igazi vízilabdát láthatott a szépszámú nézőközönség az első negyedben a kecskeméti hiszen a kecskemétiek rendkí­vül rövid idő alatt, mintegy két óra játék után minden meccsü­ket megnyerték úgy, hogy az egriek erejéből mindössze 3 szett megnyerésére futotta. Ujhidy Tibor szakosztály- vezető: - Öt forduló után, jó néhány nagy meccsen túl pont­veszteség nélkül állunk a ta­bella élén. Három hét múlva lesz a következő forduló a szin­tén pontveszteség nélkül álló BVSC ellen. uszodában, hiszen a helyi tini­csapat jól védekezett a bajnok­esélyes szentesiek ellen. Ä má­sodik negyedben folytatódott a kecskemétiek lendülete, de az ellenfél az ilyenkor szokásos módszerhez folyamodva kiü­tötte ellenfelét. Ezután a haza­iak edzője becserélte legfiata­labb játékosait, akiket már nem bántott a képzettebb vendég­csapat, s ettől kezdve csak az volt a kérdés, hogy milyen kü­lönbségű lesz a mérkőzésen a szentesi győzelem. Kitűnt: Tóth A., Budai A., Valkay Á. Tusjak öt góllal járult hozzá a Delfin KC kecskeméti győ­zelméhez. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT Makk triplája döntött Bajai Honvéd KK- Hódmezővásárhely 68-65 (26-28) NB I/B-csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés: Baja, Német Nevelési Központ, 400 néző. Vezette: Schäffer, Feczku. Bajai Honvéd KK: Hosz- szú 20/9, Kovács Zs. 11, Cservék 16/9, Makk 13/6, Szabó N. 6. Csere: Németh 2, Pálkerti N., Bánáti, Borbás. Edző: Ágfalvi György, ifj. Vétek Frigyes. Az eddig veretlen vendég­csapat kezdett jobban. A baja- iak Hosszú révén fordítottak (6. perc: 9-8), de Kis és dr. Borbáth nyolcpontos előny­höz juttatta a Hódmezővásár­helyt. A félidő közepén né­hány percig nem esett kosár, ám mintegy „kárpótlásul” a nézők végigélvezhették a pá­lyán lévő tíz kosaras bakipa­rádéját. Makk és Pálkerti után Ágfalvi György a fiatal Báná­tit küldte irányítani. A cse­réknek köszönhetően a hajrá­ban az alacsony, gyors Sugo- vica-parti gárda lerohanta a vendégeket, és Cservék kosa­raival két pontra felzárkózott. Szünet után Makk jól irá­nyított, fontos kosarakat szer­zett. A kemény, férfias küzde­lemben úgy a pályán, mint a lelátón pattanásig feszült volt a hangulat. Ebben főszerepet kaptak a mindkét fél által vi­tatott bírói ítéletek. Az utolsó percben három ponttal (58- 61) vezetett a Hódmezővá­sárhely, ám Hosszú triplával egyenlített. A következő tá­madásnál - miközben faultol­ták - ismét távolról dobott kosarat, de meglepetésre a já­tékvezetők kétpontosnak lát­ták. A drámai összecsapás utolsó másodperceiben lezaj­lott büntetőpárbajban a ven­dégek négyből négyet, a baja- iak kettőből egyet értékesítet­tek (65-65). Úgy tűnt, hosz- szabbítás következik, ám Makk Balázs másként gon­dolta. Az utolsó másodperc­ben, valahonnan a messzi tá­volból engedte útjára a labdát, mely a dudaszóval egy időben pottyant a kosárba. Kitűnt: Kovács, Makk, Cservék, Hosszú, illetve dr. Borbáth 18/6, Kis S. 16/3. Kiütéssel nyert a bajnokjelölt A kecskeméti Bowling Center és Étterem új téli nyitva tartása: 1/rreucMCT minden nap 16 órától hajnali 02 óráig várjuk vendégeinket! KcOoKtMtl Cím: Kecskemét, Rávágy tér 3.