Petőfi Népe, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-08 / 209. szám

12. oldal Labdarúgás 1997. szeptember 8., hétfő Nem sikerült a főpróba LENGYELORSZÁG- MAGYARORSZÁG 1-0 (0-0) Barátságos nemzetközi mérkőzés a lengyelországi árvízkárosultak javára. Varsó, 15 ezer néző. Vezette: Krula. Magyarország: Sáfár - Urbán, Sebők (Dragoner a szünetben), Geress, Dombi (Egressy a 76.), Mracskó, Nyilas (Nagy N. a 87.), Lip­csei (Farkasházy a 65.), Ke­resztúri (Szlezák az 56. perc­ben), Torma, Kovács (Klausz a szünetben). Szövetségi kapi­tány: Csank János. Folyamatos támadó takti­kája ellenére a lengyel nem­zeti tizenegy az első félidőben nem tudott vezetést szerezni, bár Kowalczyk három óriási helyzetet is kihagyott. A ma­gyar válogatott csak védeke­zett és elvétve jutott el az el­lenfél kapujáig. Az 59. percben Ratajczyk 22 méteres szabadrúgása elemi erővel vágódott a kapu jobb felső sarkába, 1-0. Egy perccel később Lipcsei beadása után Klausz fejelt a jobb alsó sarokra, de Szamo- tulski bravúrosan védett. Ra­tajczyk gólja után visszavettek a csapatok az iramból. A házi­gazdák tartották előnyüket, a magyar válogatott játékosai pedig igazán ígéretes helyze­tet nem tudtak kidolgozni. A magyar válogatott ismét alul­maradt a lengyel vendéglá­tókkal szemben. A piros-fe- hér-zöld színek képviselői utoljára 1962 szeptemberében tudtak lengyel földön diadal­maskodni. A magyar nemzeti tizenegy jövő szerdán Azer­bajdzsánnal vív világbajnoki selejtezőt. Csank János: - A csúszós, mély talajú pályán a lengyelek az első félidőben irányították a játékot, de jól tartottuk ma­gunkat. Szünet után változatos volt a játék, akadt néhány ígé­retes támadásunk, de jó né­hány hibánk is. Látszott, van tartás a csapatban, de gólt to­vábbra sem tudunk rúgni. A norvégok már vb-résztvevők A hét végén több vb-selejtező mérkőzést játszottak. A magya­rokkal egy csoportban lévő Norvégia sikerrel vette az újabb akadályt, Azerbajdzsán ellen gyűjtötték be az újabb három pontot. Az északiak ezzel kiju­tottak az 1998. évi, franciaor­szági vb-re. Eredmény: Azer- bajdzsán-Norvégia 0-1 (0-1). Gólszerző: Tore Andre Flo a 43. percben. A csoport másik mérkőzését Lausanne-ban játszották, ahol a finnek meglepő győzelmet arat­tak Svájc ellen. Az északi gárda megelőzte a magyarokat, ám Urbánék egy mérkőzéssel ke­vesebbet játszottak. Eredmény: Svájc-Finnország 1-2 (0-1), gólsz.: Kunz a 91., ill. Litma- nen a 16., Sumiala a 79. perc. A 3. vb-selejtező csoport állása 1. Norvégia 2. Finnország 3. Magyarország 4. Svájc 5. Azerbajdzsán 7 5 2 - 16- 2 17 7313 10-11 10 6 2 2 2 6- 6 8 6 2 1 3 6- 7 7 6 1-5 2-14 3 A hátralevő selejtező mér­kőzések, szeptember 10.: Ma­gyarország-Azerbajdzsán és Norvégia-Svájc. Október 11.: Finnország-Magyarország és Svájc-Azerbajdzsán. Labdarúgó Nb i/b. Görcsös, elképzelés nélküli játék KTE-Érd 0-5! Kovács L., a kecskemétiek csatára egy érdi já­tékossal harcol a labdáért. fotó: w. k. e. KTE-ÉRD 0-5 (0-4) Kecskemét, 1800 néző. Ve­zette: Hajdó (Veres, Szabó Z.). KTE: Sinescu - Szél, Laj- kovics, Gligorovics, Kovács J. (Bajusz a szünetben), Linka, Vincze, Tuboly, Czipper (Lu­kácsi a szünetben), Kovács L., Babai (Kecskeméti a 70. perc­ben). Edző: Linka József. Érd: Mitring - Kult (Máté a szünetben), Versits, Jakab, So­mogyi, Burzi, Komódi, Dun- kon, Bemáth, Süveges (Kajdy a 68. p.), Varga (Bodzsár a 83. p). Edző: Kozma Mihály. Sárga lap: Versits a 16., Lajkovics a 29., Babai a 31., Czipper a 42., Jakab a 76. perc. 9. perc: Dukon jobbról, a 16-os csücskéről középre adott labdájába Kovács J. olyan sze­rencsétlenül fejelt bele, hogy az a saját kapujába hullott, öngól, 0-1. 29. perc: Lajkovics buktatta a 16-oson belül kapura forduló Süvegest, 11-es. A büntetőt Burzi félmagasan a hálóba vágta, 0-2. 35. perc: Lajkovics fellökte Süvegest, aki nem engedett egy szabadrúgást a kecskeméti já­tékosnak elvégezni. A bíró sár­gát mutatott fel a védőnek, ám ez már a második volt, így me­hetett zuhanyozni. 37. perc: Süveges célozta meg a kecskeméti kaput. Lö­vése a bal kapufa tövéről leper­dült, végiggurult a gólvonal előtt, majd Sinescu zsákmánya lett. 39. perc: Kult kilépett a te- hetetlenkedő hazai védők közül és 15 méterről a kapuba bom­bázott, 0-3. 43. perc: Dukon indításával Komódi iramodott meg, 20 mé­terről lőtt, labdája a felső kapu­fát találta telibe. 44. perc: Komódi bal oldali beadását Varga előrevetődve fejelte a léc alát, 0-4. 45. perc: Tuboly 18 méteres szabadrúgása a felső kapufáról pattant az alapvonal mögé. 62. perc: Vincze az alapvo­nal közeléből, balról gurított be középre. Babai addig forgoló­dott a labdával, míg a védők felszabadítottak. 87. perc: Dukon-Versits összjáték után utóbbi a kifutó Sinescu fölött a hálóba emelt. A berobbanó Bodzsár már csak beljebb segítette a kapuba a labdát, 0-5. 88. perc: Linka Gábor gon­dolt egyet, talán megsérült - bár ápolást nem kért -, talán már unta az egészet, fogta ma­gát és a pályáról besétált az öl­tözőbe. Nagy lendülettel kezdett a KTE, előbb Tuboly szabadrú­gása, majd Czipper lövése fog­lalkoztatta Mitringet. A korán bekapott öngól egy kis időre „megfogta" a hazaiakat, ám negyedóra után ismét mezőny­fölénybe kerültek. A csapatjáték azonban csikorgóit, az akciók sorra elhaltak az érdi tizenha­tos táján. A büntető és a kiállí­tás aztán végleg megpecsételte a sorsukat. Meggyőződés nél­kül, idegesen, mélyen a tudásuk alatt játszottak. Produkciójuk­ban nehéz volt bármiféle elkép­zelést is felfedezni. Az ellenfél­nél Dukon remek labdákat osz­togatott, Komódi és Varga pe­dig többször megkeverte a ha­zai védőket. Szünet után a min­den csapatrészében jobb Érd nyugodtan elfutballozgatott, ami nemcsak az előny megtar­tásához, hanem növeléséhez is elég volt. A lefújás után a hazai szurkolók értetlenül tárgyalták a látottakat. Volt, aki a pálya melletti sörsátorban keresett némi búfelejtőt. Akadt, aki tehe­tetlen dühében a játékvezetői hármast szidta, de nem volt igaza. Nem a bíró miatt ment el a meccs. Kitűnt: Tuboly, Kovács L., illetve Kult, Versits, Dukon, Varga, Komódi, Burzi. Linka József: - Számítot­tam arra, hogy előbb-utóbb jön egy ilyen mérkőzés. Kozma Mihály: -A sok munkának meglett az eredmé­nye. Az első félidőben remekül játszott a csapat. Az NB I/B. állása 1. III. kér. TVE 7 5 2 ­19- 4 17 2. Nyíregyháza 7 3 4 ­10- 3 13 3. Szolnoki MÁV 7 3 3 1 9- 7 12 4. Soproni FAC 7 3 3 1 5- 4 12 5. KTE 7 4-3 5- 8 12 6. Matáv Sopron 7 3 2 2 10- 4 11 7. Dunaferr 7 3 2 2 9- 4 11 8. Kaposvár 7 3 2 2 9-11 11 9. Salgótarján 7 3 13 7- 9 10 10. Kiskundorozsma 7 2 3 2 13-11 9 11. Pécs 7 2 3 2 7- 7 9 12. Nagykanizsa 7 3-4 11-12 9 13. Kaba 7 2 3 2 7- 8 9 14. Dorog 7 2 2 3 8- 6 8 15. Érd 7 2 14 10-11 7 16. Paksi ASE 6 2 2 2 3- 4 6 17. Komló 7 2-5 6-16 6 18. Csepel 6 12 3 4-10 5 19. Tisza vasvári 7-43 3- 8 4 20. Tiszaújváros 7 115 5-13 4 További eredmények: Nagykanizsa-Tisza- vasvári 3-2, Soproni FAC-Szolnok 0-0, Pécs-Salgótarján 3-1, Nyíregyháza-Matáv Sopron 1-0, Kiskundorozsma-III. kér. TVE 1-2, Dorog-Kaba 1-1, Dunaferr-Kaposvár 0-1, Komló-Tiszaújváros 3-0. A Csepel-Paks mérkőzést ma játsszák. A Pakstól 2 büntetőpont levonva egy játékos jogosulatlan szereplése miatt. ______________Nb ii. Keleti Csoport______________ G óllá érett a félegyháziak fölénye KTK-RÁKOSPALOTA 1-0 (0-0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Ve­zette: Bába. KTK: Bánó - Márics, Nagy L., Fekete I., Űjfalusi (Síber a 75. p.), Fekete Zs. (Fütyü a 81. p.), Csincsák, Zahorecz, Korom, Fórizs (Karsai a 71. p.), Lapsánszki. Edző: loan Pat- rascu. Rákospalota: Cser - Takács B. (Sited a 46. p.), Takács S., Pod- horszky, Virágh, Szőcs, Bélteki, Kovács (Herczeg a 60. p.), Kárászi, Balogh, Doma. Edző: Kiss László. 21. perc: Fekete I. a jobb oldalon vitte fel a labdát, Fórizs elé adott, aki az ötösről lőtt, ám két védő önfelál- dozóan belevetődött a labda útjába. 33. perc: Újfalusi szabadrúgásból Fekete I. fejére ívelt. A játékos kö­zelről kapura fejelt, Cser bravúrral védte a felső sarokra tartó labdát. 46. perc: Lapsánszki középre adott labdáját Fórizs kapásból küldte kapura. Cser ismét a helyén volt. 54. perc: Újfalusi két csel után nagy erővel lőtt, a kapus ujjheggyel mentett. 61. perc: Újfalusi négy védőt és a kapust is kicselezve lőtt a kapu bal oldalába, 1-0. A félegyháziak nagy lendülettel kezdtek, mezőnyfölénybe kerültek, míg a REAC kissé kényelmesen ját­szott. A hazaiak már az első játék­részben sok helyzetet dolgoztak ki, de el is hibázták azokat. A szünet után még nagyobb lett a félegyhá­ziak fölénye, sorra alakították ki a helyzeteket, melyek közül egyet si­került kihasználniuk. Kitűnt: Újfalusi, Csincsák, Nagy L., Fekete I., illetve Balogh, Doma, Kárászi. loan Patrascu: - A második fél­időben mutatott játék alapján a győ­zelmünk megérdemelt. Úgy tűnik, jó úton jár a csapat. Kiss László: - Sajnálatos, hogy éppen Kiskunfélegyházán veszítet­tük el a veretlenségünket, bár erre számíthattunk. Ifjúsági eredmény: 3-2. KALOCSA- DUNAKESZI 1-1 (0-0) Kalocsa, 1200 néző. Vezette: Hi­dasi. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Mácsai (Unyi), Farkas Z. (Süveges), Bimbó, Sári, Farkas G., Balogh, Ká- konyi (Kovács J.), Kovács Zs. Edző: Hayerbacher Ferenc. Dunakeszi: Bíró - Dinka, Róza, Törteli, Németh, Gráczki, Varsányi (Ránits), Tóth (Szűcs), Kalina, Si­mon, Szalai (Kiss). Edző: Nagy László. 22. perc: Aradi Bimbót indította, aki betört a 16-oson belülre. Róza buktatta, de a bíró nem fújt. 48. perc: Sári ívelt a kitörő Ko­vács J. elé, akinek a 16-oson belül Bíró kapus elhúzta a lábát. A 11-est Kovács Zs. a bal sarokba helyezte, 1-0. 75. perc: Szöglet után az előreve­tődő Ránits a labdát a bal alsó sa­rokba bólintotta, 1-1. Az első félidőben változatos, nem túl magas színvonalú játék folyt a pá­lyán. A kapuk felváltva kerültek ve­szélybe. Szünet után a hazai csapat vezetést szerzett. Ezután váratlanul egyenlített a vendégcsapat. Kitűnt: Kovács J„ Kovács Zs., Farkas G., illetve Bíró Graczky, Rá­nits. Hayerbacher Ferenc: - Két jó csapat találkozóján közelebb álltunk a győzelemhez. A Dunakeszi ag­resszíven játszott. Nagy László: - Az első félidőben kissé tompa volt a csapatom. DEMECSER- KISKŐRÖS 2-1 (0-1) Demecser, 1500 néző. Vezette: Farkas. Demecser: Szőr - Horváth, Szűcs, Drobni, Hudák, Balogh T., Brankovics (Mónus), Balogh J., Lente (Gombkötő J.), Szilágyi, Gombkötő S. (Hajnal). Edző: Esze- nyi Dénes. Kiskőrös: Tüskés - B. Szabó, Csehi T., Amuncsik, Pecznyik (Ru- mán), Deli, Csehi I., Závoda, Kiss, Csemák, Czigléczki. Edző: Földesi János. 26. perc: Czigléczki ugratta ki a jobb oldalon Csemákot, aki a kifutó Szőr mellett 14 méterről a kapu kö­zepébe gurított, 0-1. 46. perc: Lente bal oldali beadása után Szilágyi hat méterről előreve­tődve csúsztatott a bal sarokba, 1-1. 74. perc: Balogh J. átadását úgy vette át Szilágyi, hogy a mozdulattal becsapta B. Szabót, majd a balra ve­tődő Tüskés mellett a jobb sarokba gurított, 2-1. Görcsösen kezdtek a demecse- riek, Závoda kapufája már jelezte a bajt. A vendégek vezetése nem volt érdemtelen, mert az első félidőben irányították a játékot. Szünet után az egyenlítés felhozta a hazaiakat, és bár helyzetkihasználásban nem re­mekeltek, egy egyéni alakítás után megszerezték a győzelmet az egyébként igen kemény, hét sárgá­val tarkított mérkőzésen. Kitűnt: Szűcs, Drobni, Szilágyi, Balogh J., illetve Csehi T., Závoda, Csemák. Eszenyi Dénes: - Jó iramú küz­delemben nemcsak taktikai csatát, hanem mérkőzést is nyertünk. Földesi János: - Amíg nem szol­gáljuk alázattal a labdarúgást min­den mérkőzésen, és játékunkban lesz egy-két flikk-flakk, addig idegenben nem tudunk pontot szerezni. NB II. Keleti csoport 1. Demecser 5 4 1 _ 8- 2 13 2. Soroksár 5 3 2 _ 7- 2 11 3. Borsod Volán 5 3 1 1 10- 9 10 4. REAC 5 2 2 1 6- 5 8 5. Kazincbarcika 5 2 1 2 8- 6 7 6. Hajdúnánás 5 2 1 2 11-10 7 7. Kiskőrös 5 2 1 2 7- 6 7 8. Tiszafüred 5 2 1 2 8- 8 7 9. KTK 5 2 1 2 3- 5 7 10. Dunakeszi 5 1 3 1 8- 6 6 11. Palotás 5 1 2 2 6- 6 5 12. Eger 5 1 2 2 5- 6 5 13. Hatvan 5 1 2 2 3- 6 5 14. Kalocsa 5 1 1 3 5- 9 4 15. Nyírbátor 5­3 2 5- 8 3 16. SZEAC 5 1­4 2- 8 3 További eredmények: Palotás-Soroksár 0-0, Nyírbátor-Hatvan 0-1, SZEAC-Borsod Volán 1-3, Tiszafüred-Hajdűnánás 3-2, Kazincbar- cika-Eger 0-0. Nb iii. Dráva-, Alföld- Csoport Öt büntetőt ítélt a bíró Dombóváron DOMBÓVÁR-BAJAI LSE 5-4 (2-1) Dombóvár, 400 néző. Vezette: Berki II. Baja: Tomik (Kámán) - Csep- regi, Viszmeg B., Orbán, Milassin, Tamás (Szentmártoni), István, Czifra, Földvári (Viszmeg Z.), Barna, Koch. Edző: Raffai Rudolf. 10. perc: István bal oldali sza­badrúgását a jó ütemben felugró Földvári fejelte a hálóba, 0-1. 34. perc: A játékvezető túl szi­gorúan 11-est adott a hazaiaknak, amit Lieber értékesített, 1-1. 38. perc: Bal oldali szöglet után Tomik középre ütött labdáját Lie­ber 15 méterről a léc alá bombázta, 2-1. 49. perc: Szentmártonit buktat- táka 16-oson belül. István 11-eséta kapus kiütötte, az érkező Czifra a hálóba lőtt, 2-2. 65. perc: Szép bajai támadás után Barna 13 méterről ahosszú sa­rokba passzolt, 2-3. 66. perc: Az előretörő dombó­vári játékos látványosan elesett a 16-oson belül. Ajátékvezetől 1-est adott. Lieber lövését Kámán bra­vúrral védte. 68. perc: Az exbajai Horváth Árpád lépett ki a védők közül és Kámán mellett a hálóba gurított, 3-3. 75. perc: Koch beadásába kéz­zel értek bele a hazai védők a 16- oson belül. A büntetőt Viszmeg B. biztosan lőtte a kapuba, 3-4. 85. perc: A szabadrúgásból a becsavart labdát a gólvonalon álló Kámán kiütötte, a partjelző intésére azonban a bíró megadta a gólt, 4-4. 97. perc: Horváth Á. tört be a 16- osra, elvesztette a labdát, majd lát­ványosan elesett. Az indiszponált bíró ismét 11 -est ítélt, amit Horváth értékesített, 5-4. A kritikán aluli játékvezetői mű­ködés döntően befolyásolta a mér­kőzés sorsát. Ezt bizonyítja a 7 sárga lap és az egy dombóvári kiál­lítás is. Kitűnt: Horváth , Lieber, Kiss, illetve Kámán. Csepregi, Viszmeg B. Ifjúsági eredmény: 1-1. NB III., Dráva-csoport 1. Pécsi VSK 5 5 _ _ 12- 1 15 2. Paksi SE 5 4 1­13- 3 13 3. Barcs 5 3 2­9- 3 11 4. Pécsi Postás 5 3 1 1 7- 4 10 5. Bátaszék 5 3­2 7- 7 9 6. Mohács 5 2 2 1 8- 5 8 7. Balatonföldvár 5 2 1 2 5- 4 7 8. Dombóvár 5 2­3 13- 9 6 9. Szekszárd 5 1 3 1 8- 9 6 10. Marcali 5 1 2 2 9-12 5 11. Dunaföldvár 5 1 1 3 8-11 4 12. Balatonlelle 5 1 1 3 4- 7 4 13. Kaposfüred 5 1 1 3 5-11 4 14. Nagykanizsai MÁV 5 1 1 3 4-11 4 15. Bonyhád 5 1­4 2-12 3 16. Baja 5­2 3 6-11 2 További eredmények: Pécsi VSK-Bonyhád 2-0, Mohács-Nagykanizsa 0-0, Balatonföld- vár-Pécsi Postás 1-2, Barcs-Marcali 3-3, Paks-Dunaföldvár 2-0, Szekszárd-Balaton- lelle 1-1, Kaposfüred-Bátaszék 2-3. GYOMAENDRŐD- KEREKEGYHÁZA 2-1(2-0) Gyomaendrőd, 550 néző. Ve­zette: Deme. Kerekegyháza: Berta - Juhász, Bende, Kulman, Pataki, Duzmath, Gazdag (Lovas), Máté, Virág, Tor- bavecz (Halász), Varga Z. Edző: Bende József. 24. perc: Brakszatórisz középre, a kapu elé ívelt és a jó ütemben ér­kező Varga János az egymásra váró kerekegyházi védőket és a rosszul kimozduló kapust megelőzve hat méterről a hálóba pofozta a labdát, 1-0. 42. perc: Gubucz bal oldali szögletét a vendégek röviden sza­badították fel, és az előrehúzódó Karácsony a védők között 14 mé­terről a kapu bal oldalába lőtt, 2-0. 47. perc: Egy bal oldali vendég­támadás után Bende összecsapott Sárosival, majd elesett. A játékve­zető 11-est ítélt. A büntetőt Máté értékesítette, 2-1. A hazai együttes a várakozásnak megfelelően, azonnal magához ra­gadta a kezdeményezést, és nyo­masztó mezőnyfölénybe került. Az első félidőben egyetlen lövés sem ment a hazai kapura. A második fél­idő elején rúgott vendéggól felcsil­lantotta a kerekegyházi reménye­ket, akik ekkor már néhány formás támadást is vezettek, így ez a játék­rész a kiegyenlített erők küzdelmét hozta. A hazaiak kissé enervált tá­madójátéka elsősorban a kulcsem­berek hiányával magyarázható. Kitűnt: Karácsony, Pisont, Varga, ill. Pataki, Varga Z., Juhász. Ifjúsági eredmény: 4-1. SZARVAS-MÉLYKÚT 1-1 (0-1) Szarvas, 400 néző. Vezette: Mar­osok. Mélykút: Vasuth-Facskó, Palla, Schuchmann, Kárász, Kiss J., Velez (Piegel), Nuszpl, László, Margit (Szabó T.), Hangya (Doszpod). Edző: Ónodi Tamás. 28. perc: Egy vendégtámadás végén Margit kapta a labdát, Kéri próbálta szerelni, amelyet a játékve­zető 11-essel büntetett. A labdának Palla futott neki, és a jobb alsó sa­rokba lőtt, 0-1. 89. perc: Klimaj-Bencze- Benyó volt a labda útja. Ütóbbi tisz­tára játszotta magát, s mintegy 22 méterről laposan a bal sarokba lőtt, 1-1. Az első negyedóra a szarvasiaké volt, ekkor akár a vezetést is megsze­rezhették volna, de két nagy hely­zetben is hibáztak. A vendégek ez­után egyre többet rohamoztak, hely­zeteik is voltak, de csak büntetőből tudtak vezetést szerezni. A mérkő­zés a rutinos vendégek és a szarvasi fiatalok között igazságos döntetlen­nel zárult. Kitűnt: Kiss S., Bencze, illetve Schuchmann, Palla, Nuszpl. Ifjúsági eredmény: 2-3. NB ni., Alföld-csoport 1. Gyomaendrőd 5 3 2­10- 3 11 2. Gyula 5 3 2­8- 2 11 3. Makó 5 3 1 1 11- 6 10 4. Hódmezővásárhely 5 2 3­9- 4 9 5. Kunszentmárton 5 2 2 1 5- 5 8 6. SZVSE 5 2 2 1 6- 7 8 7. Békés 5 2 1 2 14- 9 7 8. Dömsöd 5 2 1 2 11- 6 7 9. Mélykút 5 2 1 2 9- 8 7 10. Szarvas 5 1 3 1 6- 6 6 11. Mezőberény 5 1 3 1 4- 4 6 12. Tótkomlós 5 12 2 3-10 5 13. Örkény 5 1 1 3 6- 7 4 14. Kerekegyháza 5 1 1 3 5-12 4 15. Jamina SE 5-23 2-10 2 16. Kisújszállás 5 - 1 4 4-14 1 További eredmények: Jamina-Tótkomlós 0-0, Békés-Hódmezővásárhely 2-3, Döm- söd-SZVSE 4-0, Gyula-Kisújszállás 3-1, Makó-Mezőberény 1-1, Örkény-Kunszent- márton 1-2. A