Petőfi Népe, 1997. augusztus (52. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-11 / 186. szám

10. oldal Labdarúgás 1997. augusztus 11., hétfő Labdarúgó Nb i. Nb ii. Keleti Csoport Fordulatokban gazdag újoncrangadó TISZAKÉCSKE FC- GÁZSZER FC 1-1 (1-1) Tiszakécske, 4000 néző. Ve­zette: Vágner (Tompos, Ring). Tiszakécske FC Eurobusz: Nagy Zs. - Balia L., Barna, Nagy László, Thaly, Maczkó, Molnár, Unyatinszki (Mike az 59.), Szántó (Cimpian a 75.), Nagy­laki (Szarvas az 55.), Balia M. Edző: Szurgent Lajos. Gázszer FC Agárd: Matus - Varga, Füzesi (Szalai Cs. a szü­netben), Salacz J., Lőrincz, Toldi, Vincze G., Bekő (Salacz Z. a 83.), Medvid, Nagy Lajos (Földes a 64. percben), Tieber. Edző: Hartyáni Gábor. Sárga lap: Szántó az 58., Cimpian a 85., illetve Lőrincz a 17., Vincze a 84. percben. Kiállítva: Cimpian (a máso­dik sárga után) a 88. percben. A mérkőzés előtt jelentették be, hogy a kécskei labdarúgó- klub hosszabb távú együttműkö­dést kötött a martfűi és a soproni sörgyárak termékeit forgalmazó Brau Union Hungária Kft.-vei. Ennek megfelelően a kécskeiek már Soproni Ászok felirattal a mezükön kezdték a mérkőzést. A 3. percben Nagy László szabadrúgása kipattant az agárdi sorfalról, Molnár ismétlése pe­dig centikkel a jobb kapufa mel­lett suhant el. A másik oldalon Tieber közelről a bal kapufa mellé lőtt. A heves kezdés után bő 10 perc óvatosabb játék kö­vetkezett, majd felgyorsultak az események. A 23. percben Tieber a bal ol­dalról hosszan (veit át az ellen­kezőszélre, ahol Salacz J. cente­rezett vissza Tiebernek, aki 5 m- ről a kécskei kapuba fejelt, 0-1. Balia M. és Molnár három­szögeit, majd a hazai gólgyáros 3 védőt becsapva a kifutó kapus alatt 6 m-ről egyenlített, 1-1. A 30. percben Unyatinszki- Balla M.-Unyatinszki volt a ha­zai akció forgatókönyve, a kö­zéppályás nagy helyzetben 10 méterről mellélőtt. Szünet után a vendégek óriási elánnal folytatták ajátékot. A48. percben Medvid, majd két perc­cel később Tieber is helyzetbe került, de mind a két lehetőség kimaradt. A Kécske sem adta fel, így élvezetes lett a játék. A 60. percben Molnár éles szögből le­adott lövése után már gólt kiál­tott a hazai közönség, de a lövés mellészállt. A 65. percben Maczkó szorongatott helyzetből leadott lövését védte Matus. Öt perccel később újból Maczkó próbálkozott, ezúttal 16 méter­ről mellélőtt. A két harcos természettel megáldott csapat továbbra is nagy csatát vívott egymással, a vendégek akcióiban talán több volt az elképzelés, csatáraik job­ban számíthattak a középpályá­sok támogatására. Az utolsó ne­gyedórában nyomasztófölénybe került a Kécske, jóval többet kezdeményeztek ebben az idő­szakban a vendéglátók. A 81. percben mégis Medvid szerezhe­tett volna gólt: közeli fejese után a felső lécet is érintette a labda. A két NB Il-es bajnok jó mérkő­zésen, fordulatokban gazdag ta­lálkozón igazolta élvonalbeli tagságának jogosságát. A kécs­keiek játékába - különösen a kö­zéppályán - több hiba csúszott a megszokottnál, ezért csak egy ponttal szaporodott az újonc NB I-es pontjainak száma. Kitűnt: Nagy Zs., Balia M., Maczkó. illetve Matus, Tieber, Toldi. Szurgent Lajos: - Két azo­nos képességűcsapat jó iramú ta­lálkozója joggal végződött pontosztozkodással. Játékosa­imnak meg kell érteniük, hogy az élvonalban már kevesebb helyzetünk adódik, ezért kell jobban kihasználni azokat! Hartyáni Gábor: - Tulaj­donképpen igazságos a döntet­len, bár volt esélyünk a győze­lemre is. Meg kell azonban je­gyeznem, hogy Tiszakécskén egyetlen csapat sem lehet biztos a dolgában. BÉKÉSCSABA- ECKERSTADLER FC 1-0 (1-0) Békéscsaba, 5000 néző. Ve­zette: Varga S. (Nyilas, Sóthy). Békéscsaba: Fülöp - Erdei, Diczkó, Balog, Raducu (Keré- nyi a 73.), Takács, Valentényi, Fazekas (Dobi a 70.), Vadas, Todorovic, Stoica (Vörös a 83.). Edző: Pásztor József. Ecker Stadler FC: Kiri - Schultz (Kovács az 59.), Korol, Kertész, Hleba, Molnár, Resko, Jeremejev, Farkas (Nagy S. az 50.), Borgulya, Holló (Hadár a 46. p.). Edző: Sándor István. Sárga lap: Raducu a 15., To­dorovic a 92., illetve Borgulya a 29. percben). A bemelegítésnél a vendégek kapusa, Nagy G. megsérült, nem tudta vállalni ajátékot, helyette a tartalékkapus, Kirí lett a kezdő­ember. Az első 15 percben nem sok említésre méltó esemény tör­tént, viszont a mezőnyben a ven­dégek ügyesebben adogattak, de kapura ők sem jelentettek semmi veszélyt. A 17. percben Jereme­jev jobb oldali beadása után Ko­rol centiméterekkel fejelt a jobb sarok mellé. Fölényben játszott a Stadler, acsabaiak akartak, dejá- tékukból hiányzott a tervszerű­ség, az összeszokottság. A 31. percben Todorovic jobb oldalról belőtt szabadrú­gása után Raducu közelről a kapuba pörgetett, 1-0. Nem sokkal később Fazekas távoli lövését védte Kirí. A gól felhozta a csabaiakat, átvették az irányítást. Többet kezdemé­nyeztek, de távoli lövéseik nem sikerültek. Az utolsó percek me­zőnyjátékkal teltek el. A máso­dik félidőben megint a vendégek kezdtek jobban, a 49. percben Hadár 8 lépésről a jobb kapufát találta telibe. A Stadler nagy erő­feszítéseket tett az egyenlítésért. A hazaiak csak védekeztek, tör­delték ajátékot, többet támadtak a vendégek, de akcióikat közé­pen erőltették, szélekre nemigen került ki a labda, s ez a védekező csabaiaknak kedvezett. A 61. percben Jeremejev 20 m-es sza­badrúgása után a labda elcsú­szott a bal sarok mellett. A 62. percben Balog partdo­bása után Kertész a 16-oson be­lül kézzel ért a labdához, 11-es! A büntetőből Todorovic csú­nyán fölélőtt. Ezután újabb Stadler-percek következtek, de sokat kapkod­tak, a lövések pedig elkerülték a kaput. A hajrában több kemény belemenés volt mindkét oldalon. A csabaiak kivédekezték az akasztói próbálkozásokat, s az eredmény már nem változott. Alacsony színvonalú találko­zón nagy akarással küzdöttek mindkét csapat labdarúgói. Vé­gül is az elsőfélidő másodikfelé­ben jobb teljesítményt nyújtó ha­zaiak izzadtságszagú győzelmet arattak a mezőnyben ügyesen játszó Stadler ellen. Kitűnt: Diczkó, Balog, Ra­ducu, Valentényi, illetve Resko, Korol, Molnár. Pásztor József: -Ha sok ilyen mérkőzést játszunk, nem biztos, hogy megérem a nyugdí­jat. Sándor István: - A találko­zót már az öltözőben elvesztet­tük, mert játékosaim azzal fog­lalkoztak, hogy az ellenfélnél hány újonc van. Az NB I. állása 1. MTK 44­­13- 4 12 2. Vasas 43­1 12- 6 9 3. Győr 3 3 ­­7- 4 9 4. BVSC 4 2 2­8- 4 8 5. Ferencváros 4 2 2­7- 5 8 6. Újpest 4 2 1 1 9- 6 7 7. Békéscsaba 4 2 1 1 5- 6 7 8. Diósgyőr 3 2­1 9- 3 6 9. Haladás 42­2 5- 5 6 10. Gázszer FC 3 1 1 1 5- 3 4 11. Videoton 3 1 1 1 3- 4 4 12. Tiszakécske 4 1 1 2 5- 9 4 13. Debrecen 3 1 ­2 3- 4 3 14. Kispest 4 1 ­3 4-12 3 15. Ecker Stadler FC 3 - 1 2 3- 6 1 16. Siófok 4 - 1 3 2- 6 1 17. Vác 4 - 1 3 6-12 1 18. Zalaegerszeg 4 - ­4 2- 9­További eredmények: Videoton-BVSC 1-1, ZTE-MTK 0-1, Újpest-Vác 2-2, Kispest-Sió­fok 2-0, Ferencváros-Haladás 2-1, Debre- cen-Vasas 1-2. Megjegyzés: a Győr-Diósgyőr mérkőzést ma játsszák. A Debrecen-Ecker Stadler FC mérkő­zést augusztus 13-án, a Videoton-Gázszer FC találkozót augusztus 16-án rendezik. ______________________________Labdarúgó IVb i/b.______________________________ a É rtékes három pontot szereztek a kecskemétiek KTE-Nagykanizsa 1-0! Babai (a labdával), az apró kecs­keméti csatár ezúttal is eredményes volt. fotó: w. k. e. KTE-NAGYKANIZSA 1-0 (0-0) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Sápi (Mezei, dr. Hegyi). KTE: Sinescu - Szél, Laj- kovics, Gligorovics, Vincze, Kecskeméti, Linka, Kovács J. (Szécsényi az 55. p.), Tuboly, Kovács L. (Lukácsi a 88. p.), Babai. Edző: Linka József. Nagykanizsa: Czigoth - Kiss, Horváth J., Agics, Szalai (Gyulai a 66.), Kovács L., Cmomarkovics, Farkas, Visno- vics (Kovács T. a 71.) Horváth L., Gordian (Papp a 71. perc­ben). Edző: Madár Gábor. Sárga lap: Kovács J. a 35., Linka a 42., Horváth J. az 53., Tuboly a 77., Szécsényi a 83. percben. 13. perc: Agics hibájából Ba­bai lépett ki a védők közül, 12 méterről lőtt, a labda Horváth J. lábáról szögletre vágódott. 19. perc. Tuboly 18 méteres balról középre küldött szabad­rúgását Kovács J. centikkel pör­gette kapu fölé. 23. perc: Visnovics 22 méte­res lapos lövése surrant el a ka­pufa mellett. 44. perc: Szél jobb oldali be­adását Kovács L. csúsztatta léc alá, ám a partjelző beintésére a bíró érvénytelenítette a gólt. 63. perc: Tuboly középre ívelt labdája egy védőn meg­pattant, éppen Babai eié ke­rült, aki 8 méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 1-0. 82. perc: Kovács L. átvere­kedte magát a vendég védőkön, a 16-oson belül az akciót középen kísérő Babaihoz passzolt, ám a szemfüles hazai csatár közelről mellébombázott. 89. perc: Kovács T. szögletét Cmomarkovics az ötösről fejelte kapura, Sinescu a léc segítségé­vel mentett. A vigasztalanul zuhogó eső miatt mély lett a pálya talaja, so­kat csúszkáltak a játékosok, oly­kora labda is elakadt valamelyik tócsában. Az iramra, a küzde­lemre nem lehetett panasz, vi­szont sok volt a pontatlan át­adás. Szünet után a vendégek ke­rültek némi mezőnyfölénybe, ám Babai révén mégis a KTE szer­zett gólt. Ezután a hazai csapat kicsit visszavett az iramból, sok- passzos futballját játszotta és a kontrákra épített. A vendégek kettős cserével frissítettek, ro­hanni kezdtek az egy pontért, ám támadásaikban nem volt igazi gólveszély. A sérülésekkel, eltil­tásokkal tizedelt KTE okos já­tékkal tartotta otthon a három pontot. Kitűnt: Szél, Gligorovics, Lajkovics, Babai, Tuboly, il­letve Farkas, Kovács L., Agics, Horváth L. Linka József: -Jó iramú meccsen nagyobb figyelemmel több gólt lőhettünk volna. Madar Gábor: - Mi futbal­loztunk, a KTE pedig talált egy gólt és azzal nyert. Gratulálok az egész csapatnak. Az NB I/B. állása 1. III. kér. TVE 3 2 1- 7-0 7 2. Dunaferr 3 2 1- 4-0 7 3. Soproni FAC 3 2 1- 2-0 7 4. Kaba 3 2 _ 1 5-3 6 5. Salgótarján 3 2­1 4-3 6 6. KTE 3 2­1 2-1 6 7. Nyíregyháza 3 1 2- 4-2 5 8. Matáv Sopron 3 1 2- 3-1 5 9. Dorog 3 1 1 1 4-2 4 10. Kiskundorozsma 3 1 1 1 6-6 4 11. Szolnoki MÁV 3 1 1 1 5-5 4 12. Kaposvár 3 1 1 1 4-5 4 13. Paks 3 1 1 1 2-3 4 14. Tiszavasvári 3 ­3- 1-1 3 15. Nagykanizsa 3 1­2 4-6 3 16. Komló 3 1­2 2-6 3 17. Pécs 3 ­1 2 2-5 1 Érd 3 ­1 2 2-5 1 19. Csepel 3 ­1 2 0-6 1 20. Tiszaújváros 3 ­­3 3-6 ­További eredmények: Pécs-Paks 1-0, Do- rog-Tiszavasvári 0-43, Nyíregyháza-Salgótar- ján 2-0, Tiszaújváros-Kaposvár 2-3, Matáv Sopron-Ill. kér. TVE 0-0, Kiskundo- rozsma-Érd 3-1, Csepel-Soproni FAC 0-0, Dunaferr-Szolnok 2-0, Komló-Kaba 1-4. Győztes gól az utolsó percben KALOCSAI FC-FC EGER 3-2 (1-1) Kalocsa, 1500 néző. Vezette: Tóth S. (Kriska, Varga). Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Mácsai, Bolvári, Tóth A. (Unyi a 78. percben), Sári, Far­kas G., Balogh, Farkas Z. (Barta a 78.), Kovács. Edző: Hayerba- cher Ferenc. Eger: Molnár R. - Csuhay, Holtner, Kovács, Andrási, Hompoth, Markóczi, Nagy Gy. (Kádár az 52.), Zentai, Nagy P., Montrai (Koszta a 80.). Edző: Zsidai József. Kiállítva: Hompoth (a 2. sárga lap után) a 84. percben. 13. perc: Szöglet után a lepat­tanó labdát Farkas G. a saját ka­pujába rúgta, (öngól) 0-1. 35. perc: Farkas G. beadását Kovács fejelte a kapuba, 1-1. 47. perc: Farkas Z. szabadrú­gása után a labda a védők feje fe­lett átszállt, Balogh előreve­tődve fejelt a bal sarokba, 2-1. 73. perc: Szöglet után Nagy P. a léc alá lőtt, 2-2. 90. perc: Kovács fejelte el a labdát, az Bolvári elé pattant, aki a hosszú sarokba lőtt, 3-2. Sporttörténeti győzelmet ara­tott élete első NB Il-es mérkőzé­sén a Kalocsa. Kissé megille- tődve kezdett a hazai csapat. Az öngól után azonban bátrabban játszottak a hazaiak, és nemcsak egyenlítettek, hanem a vezetést is átvették. Az egri egyenlítés után három támadóval játszot­tak, s az utolsó percben belőtték győztes góljukat. Kitűnt: Mácsai, Farkas G., Balogh, illetve Andrási, Nagy P. Hayerbacher Ferenc: - Az elsőNB Il-es mérkőzésen az ön­gól után kockáztatni kellett, amely végül meghozta a sikert. Zsidai József: - Tartottunk a mérkőzéstől, mert nem ismertük az ellenfelet. A Kalocsa darálós stílusával meglepett bennünket. Ifjúsági e.: Kalocsa-Eger 2-1. KTK-KISKŐRÖS 1-0 (0-0) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. Vezette: Győr (Saskőy, Csorba). KTK: Dávid - Márics, Nagy L., Fekete I., Zahorecz, Síber (Ujfalusi az 50. percben), Fekete Zs., Truczka, Csincsák, Fórizs (Karsai a 65. p.), Lapsánszki (Fütyü a 75. p.). Edző: loan Pat- rascu. Kiskőrös: Tüskés - Csehi T., Aszódi, Szabó, Amuncsik, Kiss, Pecznyik, Csehi I., Závoda, Sztojanovics (Deli a 70. p.), Csemák (Szlovák a 68. p.). Edző: Földes János. Kiállítva: Aszódi (a 2. sárga után) a 13. percben lerántásért. 16. perc: Csehi T. nagy lövése a felső lécről pattant vissza. 56. perc: Lapsánszki a 11-es ponton vette át a labdát. Egy csel után jobbra fordult, majd lapo­san a jobb alsó sarokba gurította a labdát, 1-0. 63. perc: Csemák 16 méterről küldött lövését Dávid kapus há­rította. 80. perc: Csincsák az ötösről lőtt, ám Tüskés nagy bravúrral mentett. Két jó csapat igen nagy iramú és kemény csatát vívott. Aszódi könnyelmű szabálytalanságai miatt hamar 10 főre olvadt a Kiskőrös és ezután időnként nagy nyomás nehezedett a ven­dégek kapujára. A vezető gól után mindkét csapat nyílt táma- dófutballt játszott, mindkét olda­lon több nagy gólhelyzet akadt. A hazaiak egygólos győzelme megérdemelt. Kitűnt: Nagy L., Csincsák, Lapsánszki, Márics, illetve Csehi T., B. Szabó, Kiss. loan Patrascu: - Nagyon jó mérkőzést vívtunk. Nemcsak szerencsénk volt, hanem megér­demeltük a győzelmet. Földes János: - Hetvenhét percen át 10 emberrel játszot­tunk, de így sem sok hiányzott a döntetlenhez. NB II. Keleti csoport 1. Hajdúnánás 2. Palotás 3. Kalocsa 4. Soroksár 5. Demecser KTK 7. Borsod Volán Nyírbátor 9. Dunakeszi REAC 11. Eger 12. Tiszafüred 13. Kiskőrös SZEAC 15. Kazincbarcika 16. Hatvan 1 - - 4-1 3 1 - - 2-0 3 1 - - 3-2 3 1 - - 2-1 3 1 - - 1-0 3 1 - - 1-0 3- 1 - 2-2 1-1-2-21 -1-1-11 -1-1-11- - 1 2-3 ­- - 1 1-2­--10-1- - - 1 0-1 ­- - 1 0-2 ­- - 1 1-4 ­Eredmények: Palotás-Kazincbarcika 2-0, Nyírbátor-Borsod Volán 2-2. Deme- cser-SZEAC 1-0, Tiszafüred-Soroksár 1-2, REAC-Dunakeszi 1-1, Hajdúnánás-Hatvan 4-1. ______Nb iii. Alföld, Dráva______ G yengén kezdtek a csapatok KUNSZENTMÁRTON- KEREKEGYHÁZA 1-1 (1-0) Kunszentmárton, 600 néző. Vezette: Gulyás. Kerekegyháza: Berta - Ju­hász J. (Nagy), Bende, Kulman, Pataki, Váczi, Gazdag, Máté, Virágh, Duzmath (Nyúl), Juhász Zs. (Varga). E.: Bende József. Gólszerző: Tóth, 01. Bende. Ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. A hazaiak az első já­tékrészben felülmúlták ellenfe­lüket, fordulás után túl korán próbálták az eredményt megtar­tani, és ez elengendő volt ahhoz, hogy a vendégek pontosan tá­vozzanak. Kitűnt: Kocsis, Paul, tóth, Albert, illetve Virágh, Kulman, Juhász Zs., Bende. Ifjúsági eredmény: 2-0. BÉKÉS-MÉLYKÚT 4-0 (0-0) Békés, 800 néző. V.: Gera. Mélykút: Vasúth - Schuch- mann, Szűcs (Piegel, Doszpod), Kárász (Facskó), Vojnics, Kiss, Palla, Nuszpl, Margith, László, Velez. Edző: Ónodi Tamás. Gólszerzők: Nagy I. 2, Pap, B agy inka. Az első játékrészben a gör­csösen akaró hazai csapattal szemben mezőnyfölényre tettek szert a szervezett vendégek. A folytatásban a békésiek remek támadójátékkal szétzilálták a mélykúti védelmet. Kitűnt: Nagy I., Papp, Ba- gyinka, Fehérvári, illetve Voj­nics, Velez. Ifj. e.: Békés-Mélykút 4-2. Eredmények: Szegedi VSE- Hódmezővásárhely 0-0, Gyo- maendrőd-Tótkomlós 5-0, Gyula-Szarvas 2-0, Dömsöd- Mezőberény 0-0, Makó-Jamina 3-0, Örkény-Kisújszállás 2-0. DUNAFÖLDVÁR-BAJA 3-1 (2-1) Dunaföldvár, 200 néző. Ve­zette: Czakó. Baja: Tomik - Ivancsán (Mi- lassin), Viszmeg, Orbán, Csep- regi, Tamás, István, Földvári, Czifra (Pintér), Koch, Szentmár- toni. Edző: Raffai Rudolf. Gólszerző: Magyar 2, Varga, illetve Földvári. A bajai csapat mélyen tudása alatt játszott, ez eredményezte a szerényebb képességű Duna­földvár győzelmét. Kitűnt: az egész hazai csapat, illetve senki. Ifjúsági eredmény: 1-6. További eredmények: Pécsi VSK-Kaposfüred 4-0, Mohács- Szekszárd 2-2, Dombóvár-Bá- taszék 0-1, Balatonföldvár-Ba- latonlelle 2-0, Barcs-Bonyhád 1-0, Paks-Nagykanizsa 5-2, Marcali-Pécsi Postás 1 -2.