Petőfi Népe, 1997. június (52. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-09 / 132. szám

12. oldal Labdarúgás 1997. június 9., hétfő __________________Labdarúgó Nb i. _________________ V illanyfényes fociünnep ECKER STADLER FC- DUNAFERR 2-1(0-0) Osztályozó visszavágó mér­kőzés az NB I-ért: Akasztó, 5000 néző. Vezette: Márton (Csema, Szabó Zs.). Ecker Stadler FC: Nagy G. - Kertész, Resko, Nagy S., Kovács Zs., Jaszinszki, Jere- mejev, Schultz, Molnár Z., Hleba (Mikóczi a 78. perc­ben), Holló (Murai a 88. perc­ben). Edző: Sándor István. Dunaferr SE: Bita - Ács, Salamon, Dudás, Sowunmi, Popovics, Tamás (Martinjuk az 55. percben), Szabó T. (Szalai a 75. percben), Mikler, Lengyel, Wukovics (Szabó Zs. a 69. percben). Edző: Gál- hidi György. Sárga lap: Resko a 10., Hleba a 25., Schultz a 53., il­letve Dudás a 35., Tamás a 55., Lengyel a 63., Salamon a 90. percben. Piros lap: Lengyel (rekla­málásért a második sárga lap után) a 90. percben. A villanyfényavatóval egy­bekötött osztályozó mérkőzés első negyedórájában a Duna­ferr támadott, míg a Stadler já­tékosai a legritkább esetben jutottak el ellenfelük kapujáig. A találkozó első nagy gól­helyzetét Szabó T. hagyta ki, de előtte Sowunmi kétszer is zavart keltett a hazaiak vé­delmében. Az akasztóiak nyil­vánvalóan azért játszottak nyugodtan, mert tudták, hogy az első mérkőzésen született 2-2 után akár egy 0-0-ás dön­tetlen is elegendő a további NB I-es tagsághoz. A 30. percben újabb gól­szerzési lehetőséget szalasz­tott el a dunaújvárosi együttes: Lengyel sodródott ki a jobb­szélen és beadás helyett csú­nyán a bal sarok mellé lőtt. Hiába voltak elszántak a ven­dégek, nem sikerült gólt sze­rezniük, mivel a Stadler, ha támadásban nem is, a védeke­zésben megfelelő teljesít­ményt nyújtott. A 45. percben Popovics ívelt középre a jobbszélről, Wukovics négy méterről ka­pura fejelt, Nagy G. pedig na­gyot védett. A második félidő elején sem változott a játék képe, a Stadler továbbra is hagyta tá­madni a dunaújvárosiakat. Az 54. percben Sowunmi könnyen megszerezhette volna a vezetést a vendégek­nek, de a színes bőrű támadó a kapu bal oldala mellé lőtt. Egyre többet merészked­tek előre az akasztói játéko­sok, s ennek köszönhetően a 60. percben eredményes volt Sándor István vezetőedző csapata. A találatot Nagy Sándor szerezte, aki 22 mé­terről, balról bombázott a bal felső sarokba, 1-0. Ekkor nagyot romlottak a Dunaferr esélyei, merthogy a vendégeknek a hátralévő 25 percben két gólt kellett volna szerezniük az élvonalbeli baj­nokságba való feljutáshoz. A szépítés sikerült a dunaújváro­siaknak. A 62. percben Sowunmi lé­pett ki a hátráló akasztói vé­dők között, jobbról, az alap­vonal közeléből középre adott, de az érkező Wukovics és Lengyel is elvétette a labdát a hazaiak ötösén. A 70. percben Lengyel a hazai büntetőterületen belül csinált egy cselt, miközben Molnár finoman kibillentette egyensúlyából. Márton játék­vezető közel állt az esethez, és nem látott okot a sípolásra. A 82. percben Lengyel 20 méteres szabadrúgásból a bal felső sarokba csavart, a labda Nagy Gábort is érin­tette, 1-1. Három perccel később azonban újabb találatot szerzett a Stadler. Kovács Zs. jobbról beadott labdája a dunaújvárosiak kapusáról, Bitáról Jaszinszkihez pat­tant, s az idegenlégiós három méterről a hálóba helyezett, 2-1. A 87. percben nem sok hi­ányzott ahhoz, hogy a Duna­ferr kiharcolja a hosszabbítást. Lengyel szabadrúgása után a lécen csattant a labda, majd Szabó Zs. is kapura lőtt, ám ő is a kapufát találta telibe... A jól taktikázó Stadler FC megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, és így 4-3-as ösz- szesítéssel biztosította helyét az NB I-es mezőnyben. A du­naújvárosiak többet támadtak riválisuknál, ám sok gólhely­zetet elhibáztak, így alulma­radtak a rutinosabb akasztói együttessel szemben. Kitűnt: Nagy G., Nagy S., Jaszinszki, Jeremejev, illetve Lengyel, Szabó T„ Popovics. Sándor István: -Ezen a mérkőzésen dőlt el minden, jól játszó ellenfelet fektettünk kétvállra. Ezt a feladatot nem mindegyik csapat tudta volna végrehajtani. Mindig is bíz­tunk a bentmaradásban, nyu­godtan várjuk a jövőt. Gálhidi György: - Úgy ér­zem, a két mérkőzés alapján mi is továbbjuthattunk volna Nagyon szomorú vagyok, re­mélem, a dunaújvárosi labda­rúgás nem hal meg, legfőbb támogatóink nem fordulnak el tőlünk. Gratulálok a Stadler- nek, sok sikert kívánok neki az NB I-ben. A másik osztályozón a Di­ósgyőr Szamosi öngóljával és Farkas A. találatával 2-0 (l-O)-ra győzött a III. kerületi TVE ellen és 2-1-es összesí­téssel a Borsod megyei csapat jutott az élvonalba. A Kerület az NB I/B-ben folytathatja. Az osztályozók nyomán a következőképpen fest az 1997/98-as NB I-es bajnokság 18 csapata: MTK, Újpesti TE, Ferencváros, Vasas, DVSC- Epona, BVSC, Kispest-Hon­véd FC, Videoton FCF, Győri ETO FC, Haladás VFC, Vác FC, Siófoki Bányász, Zala­egerszegi TE, Békéscsaba, Gázszer FC, Tiszakécske FC- Eurobusz, Diósgyőri FC, Ec­ker Stadler FC. ✓ Eremosztó Tiszakécskén Kubala a kecskeméti kabala? Ősztől is a második vonalban a KTE Babai, a mérkőzés legjobbja pezsgővel a kezében, a szurkolók vállán hagyta el a játékteret. FOTÓ: w. K. E. KECSKEMÉTI TE­SZÁZHALOMBATTA 4-1(1-0) Osztályozó visszavágó labda­rúgó-mérkőzés az NB I/B-be jutásért: Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Hanyecz (Hra- bovszky, Megyebíró). Kecskeméti TE: Sinescu - Szél, Gubucz, Deme, Gligoro- vics, Csernák, Tuboly (Szécsé- nyi a 86. percben), Vincze, Ba­jusz (Kecskeméti az 57. perc­ben), Kovács L. (Homyák a 81. percben), Babai. Edző: Linka József. Százhalombatta: Lipták - Tolnai, Szenes (Károlyi R. a 49. percben), Fekete T. (Patkós a 71. percben), Simon L„ Áb­rahám, Braun, Rakvács (Csol- lák a 49. percben), Serfőző, Horváth, Enegwea. Edző: Mé­száros Ferenc. Sárga lap: Tuboly, Gligoro- vic, mindkettő a 37., Gubucz a 45., illetve Enegwea a 30., Áb­rahám az 54. percben. (Szép számú és lelkes közön­ség előtt kezdődött az osztá­lyozó második mérkőzése. Bár az első találkozót idegenben nyerte meg 1-0-ra a KTE, a csapat vezetői egy cseppet sem tűntek magabiztosnak. A meccs előtt 70. születésnapja alkal­mából köszöntötték Kubala Lászlót, aki napok óta a kecs­kemétiek vendége, több edzést tartott a klub fiatal labdarúgói­nak. A világhírű szakember a százhalombattai győztes mér­kőzésen is ott volt, a visszavágó kezdőrúgását is ő végezhette el.) 2. perc: Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a KTE elveszítse amúgy sem túl nagy előnyét: egy battai tűzijáték végén Gli- gorovics a gólvonalról vágta ki a labdát. 7. perc: Babai 13 méteres lövését védte Lipták. 13. perc: Enegwea került nagy helyzetbe, lövése már túl­jutott Sinescun, aki másod­szorra, még a gólvonal előtt, megkaparintotta a labdát. 4L perc: A meglepően nagy harci szellemben futballozó vendégek szorításából kijött a KTE, s ha már eljutott a 16- osig, gólt is szerzett: a Kovács L. felvágásáért megítélt 17 mé­teres szabadrúgást Tuboly vé­gezte el, lövése után a bal alsó sarokban landolt a labda, 1-0. 47. perc: Ábrahám tehette volna ismét nyílttá a mérkőzést, ám 8 méterről a bal alsó sarok mellé helyezett. Az ellentáma­dás viszont gólt ért. Babai vil­lant meg a jobb oldalon, beadá­sát Kovács L. 5 méterről pasz- szolta a kapuba, 2-0. 67. perc: Horváth vezetett vendégakciót, majd 28 méterről meglepetésszerű bombát eresz­tett meg, a labda a jobb felső sarokba csapódott, 2-1. 73. perc: Miközben fejvesz­tetten rohamozott a battai gárda, újból Babai hagyta fa­képnél őrzőjét, s csakúgy, mint a második találat előtt, beadását Kovács L. váltotta gólra, 3-1. 89. perc: Formás hazai akció végén az addig előkészítő sze­repkörben villogó Babai a bal- összekötő helyéről a jobb felső sarokba lőtt, 4-1. Kubala úgy látszik jó kabala a lila-fehér csapatnak! Mióta a neves szakember Kecskeméten tartózkodik, azóta a lila-fehérek két győzelmet arattak és bent­maradtak a Nemzeti Bajnokság második vonalában. Különösen az emeli a kecskemétiek sikeré­nek az értékét, hogy a százha­lombattai együttes remek játék­erőt képvisel. Mészáros „Bubu” gárdájának csatárai viszont hadilábon állnak a gól­helyzetek kihasználásával, mi­közben Linka edző támadói - különösen Kovács L. - remek érzékkel váltják gólra a lehető­ségeiket. Ennek a gólérzékeny játéknak köszönheti a KTE azt, hogy szurkolói jövőre is máso­dik vonalbeli meccseken druk­kolhatnak kedvenceiknek. Ezért valóban minden elismerés meg­illeti a lila-fehéreket, akik 5-1- es összesítéssel lettek NB I/B- sekl Kitűnt: Sinescu, Gubucz, Babai, Kovács L., illetve Ábra­hám, Tolnai. Linka József: - Játékosaim mind a két mérkőzésen fantasz­tikusak voltak. Köszönöm ne­kik, az elnöknek az egész éves munkát, szurkolóinknak pedig a támogatást. Ez olyan, mintha az NB egybe jutottunk volna. Mészáros Ferenc: - Ilyen fontos meccsen ennyi gólhely­zetet nem szabad kihagyni. Gratulálok a kecskemétieknek és sok sikert kívánok nekik. Nb iii. Alföld-Csoport Az NB II. Keleti csoport bajnokának, a Tiszakécske FC Eurobusz csapatának labdarúgói az éremosztó ünnepségen. fotó: szász András A helyi művelődési ház szín­háztermében köszöntötték pén­tek este a Tiszakécske FC Eu­robusz NB Il-es bajnok labda­rúgóit. A sporttörténelmi ese­ményt a helyi televízió egyenes adásban közvetítette. Először Csemus Ferenc pol­gármester, országgyűlési kép­viselő köszöntötte a bajnokot. Kiemelte, hogy ez a nagy siker nemcsak a város, hanem az egész megye hírét elviszi a nagyvilágba. Dr. Bozóky Imre, a megyei labdarúgó-szövetség nemrég megválasztott elnöke többek között arra biztatta a kécskei sportbarátokat, hogy kéréseikkel keressék a szövet­séget. A bajnoki érmeket az MLSZ képviseletében Sárosi Ferenc, a profiliga elnöke adta át. Szabó Tamás klubelnök a saját arany­érmét Tiszakécske városnak ajánlotta föl. Érdekes momentuma volt az ünnepségnek Géléi Károly fel­szólalása, aki az Errea sport­szergyártó cég nevében kétéves együttműködést kötött a kécs­kei klubbal. Géléi a szolnokiak kapusa is, s mérhetetlen örömét fejezte ki azért, hogy a Tisza­kécske feljutott az élvonalba és a két helyi gólgyáros, Bállá Mihály és Török László a jövő­ben más portások életét keseríti majd. A Kiskőrös már megnyerte a bajnokságot KISKŐRÖS-SZVSE 2-0 (2-0) Kiskőrös, 700 néző. Vezette: Tóth P. Kiskőrös: Mlinko - B. Szabó, Szabó T., Aszódi (Sárközi), Bereg­szászi (Agócs), Kiss, Szauer T., Pecznyik, Csernák (Szlovák R.), Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Himer István és Szlovák László. SZVSE: Köröm - Popovics, Gyárfás, Zombori, Gyányi, Pasz­ternák (Kerényi), Valtner, Oleár, Orosházi (Erényi), Hegyeshalmi (Ungai), Papp. Edző: Puskás Tibor. 33. perc: Szabó T. 25 méterről nagy lövést küldött, a labda a bal kapufáról a hálóba pattant, 1-0. 41. perc: Gyányi a 16-oson belül buktatta Kisst. A büntetőt Kiss a bal sarokba lőtte, 2-0. A Kiskőrös az első félidőben gó­lokat lőtt, a másodikat is végigtá­madta, de a lövések nem sikerültek, vagy a kapus védett bravúrosan. Két fordulóval a vége előtt a Kiskő­rös már bajnoknak tekinthető. Kitűnt: B. Szabó, Szabó T., Kiss, Pecznyik, illetve Köröm, Gyárfás. Ifjúsági eredmény: Kiskő- rös-SZVSE 3-1. KALOCSA-BAJA 5-2 (2-1) Kalocsa, 1000 néző. Vezette: Csonka. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Mácsai, Bolvári, Farkas G., Sári (Szabadi), Balogh, Bimbó (Bata), Farkas Z. (Unyi), Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. Baja: Kámán - Goretich K. (Szabó), Ivancsán (Pohner), Visz- meg, Orbán, Angeli, Somogyi, Földvári (Váits), Koch, István, Czifra. Edző: Raffai Rudolf. 17. perc: Farkas Z. 25 méteres szabadrúgása a bal felső sarokba vágódott, 1-0. 23. perc: Farkas Z. elvette a lab­dát Istvántól, beadását Balogh lőtte a kapuba, 2-0. 39. perc: Bajai szabadrúgás után a labda a kapu előtt pattogott. Goj­tán kétszer is hárított, végül Koch lőtt a hálóba, 2-1. 61. perc: Mácsai szerzett labdát s 25 méterről kilőtte a bal alsó sar­kot, 3-1. 67. perc: Szöglet után a bajai védők röviden mentettek, Unyi 30 méterről óriási gól lőtt, 4-1. 79. perc: Farkas G. indítását Koch elcsípte és a bal alsó sarokba vágta a labdát, 4-2. 89. perc: Farkas G. 20 méterről célozta meg a kaput. A labda Ká- mánról Bolvári elé került, aki a há­lóba helyezte azt, 5-2. Két jól felkészült csapat változa­tos találkozóján jó játékot és sok gólt láthatott a közönség. Az ered­mény a bajai együttesre nézve hí­zelgő. Kitűnt: Aradi, Balogh, Bimbó, Farkas Z., illetve Kámán, Koch. Ifjúsági eredmény: Kalo­csa-Baja 0-1. SZEAC-KTK 4-2 (2-1) Szeged, 800 néző. Vezette: Ró­zsa Z. SZEAC: Dobó - Dalnoki, Szabó, Várszegi N., Kiss, Turján, Vándor, Szarvas, Hadár, Lehota, Várszegi R. Edző: Híres Gábor. KTK: Cseh - Lapsánszki (Fü- tyü), Máté, Fekete, Kiss, Ujfalusi (Pisont), Síber (Samu), Csincsák, Truczka, Korom, Karsai. Edző: Ku- rucz István. 1. perc: Vándor kilépett a jobb oldalon, s nagy erővel a hosszú sa­rokba lőtt, 1—0. 15. perc: Truczka Csincsáktól kapott labdát, s a kifutó kapus felett a hálóba emelt, 1-1. 38. perc: Lehota szögletét Hadár közelről a hálóba fejelte, 2-1. 48. perc: Csincsák 20 méteres szabadrúgása óriási erővel vágódott a bal felső sarokba, 2-2. 69. perc: Cseh kiütötte a labdát a hosszú saroknál, az érkező Hadár a bal alsóba passzolt, 3-2. 80. perc: Várszegi Hadár elé adta a labdát, aki a jobb alsó sa­rokba küldte azt, 4-2. A győzelmet jobban akaró Sze­ged megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, 2-2 után mindkét csapat nagy elszántsággal játszott. Kitűnt: Kiss, Hadár, Várszegi R., illetve Fekete. Ifjúsági eremény: SZEAC- KTK 2-0. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Kiskőrös 25 19 2 4 53-19 59 2. KTK 24 16 3 5 48-24 51 3. Kalocsa 25 12 10 3 42-27 46 4. Gyula 25 14 3 8 50-27 45 5. Mélykút 24 13 6 5 39-25 45 6. SZEAC 24 13 3 8 41-25 42 7. Baja 24 10 4 10 30-27 34 8. Békés 24 9 5 10 37-39 32 9. Makó 24 9 3 12 41-38 30 10. H.mezflvásárhely 24 11 1 12 43-40 28 11. Tótkomlós 24 5 6 13 30-52 21 12. Mezőberény 25 4 6 15 20-40 18 13. Szarvas 24 4 5 15 38-51 17 14. SZVSE 24 2 1 21 13-91 7 További eredmények: Szarvas-Mezőberény 4-0, Békés-Tótkomlós 7-1, Gyula-Makó 2-0. Szabadnapos: Hódmezővásárhely, Mélykút. A Hódmezővásárhelytől 6 pont levonva.