Petőfi Népe, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-08 / 106. szám

1997. május 8., csütörtök Sport 13. oldal Tudósítóink Jelentik Diákolimpiái bajnok kosarasok A kosárlabda országos diákolimpia V. korcsoportjának győztese, a kecskeméti Bolyai J. Gimnázium csapata Tóth Viktor és Ábel József testnevelőkkel. KÉZILABDA NB I/B-s férfimérkőzések: Hort SE-Kecskeméti Delfin KC 18-17 (7-7). Delfin KC-Tisza Volán 37-30 (17-16). NB Il-es női mérkőzés: Kecskeméti Delfin KC-Adony 23-22. A megyei női bajnokság ál­lása a 13. forduló után: 1. Delfin ifj. 24,2. Lajosmizse 22,3. Solt- vadkert 15, 4. Kiskunmajsa 14, 5. Csávoly 12, 6. Hercegszántó 12, 7. Bácsalmás ifj. 9, 8. Bács- bokod 8, 9. Tataháza 8, 10. Tompa 4 ponttal. A megyei férfi bajnokság ál- lásaa 15. forduló után: 1. Kocsér 22, 2. Kecel 22, 3. Kiskőrös 17, 4. Kunszentmiklós 16, 5. Her­cegszántó 14, 6. Bácsalmás 13, 7. Mistral 11,8. Tiszakécske 11, 9. Kalocsa Fecske 10, 10. Kis­kunfélegyháza 6, 11. Orgovány 4 ponttal. BIRKÓZÁS Öt ország 103 versenyzője vett részt a Bócsán megrendezett nemzetközi kötöttfogású bir­kózógálán. A magyar színeket a házigazdákon kívül Kaposvár és a Sziget SE csapata indult. A bó- csaiak eredményei, diák, 26 kg: 1. Pócsa Krisztián, 2. Pócsa L., 28 kg: 2. Kárász, 30 kg: 1. P. Szabó Zsolt, 32 kg: 2. Frittmann, 3. Majer, Serdülő II., 32 kg: 1. Tóth Richárd, 2. Kürtösi, 38 kg: 3. Molnár, 42 kg: 1. Mucsi Zol­tán, 53 kg: 1. Vaijasi Tibor, 2. Csapi, 66 kg: 1. Kovács Barna. Serdülői., 42 kg: 1. Petróczi An­dor, 48 kg: 1. Kárász Roland, 52 kg: 1. Benkő Attila, 69 kg: 1. Kesztl Gábor, 76 kg: 1. Tóth Ró­bert, 95 kg: 1. Petróczi Csaba. Felnőttek,58kg: l.KissNándor, 63 kg: 1. Pálinkás Zsolt, 69 kg: 1. Veppert Sándor. A csapatver­seny végeredménye: 1. Bócsa 95,2. Szlovákia 54, 3. Románia 26 ponttal. KOSÁRLABDA A kecskeméti Bolyai János Gimnázium leánycsapata lett az országos diákolimpia V. kor­csoportjának bajnoka. Az elő­döntőben: Bolyai-g.-Nagykő- rösi Arany J. Gimn. 89-52 (51-27). Ld: Hegedűs 30/3, Herczeg 14/3, Fekete 12/3. A döntőben: Bolyai-g.-Soproni Széchenyi I. Gimn. 64-56 (30-27). Ld.: Hegedűs 21, Her­czeg 19, Elek 12. A döntő leg­jobb játékosa Hegedűs Rita lett a soproni Horváth Adriennel kö­zösen. A bajnokcsapat: Hegedűs Rita, Elek Mónika, Szép Krisz­tina, Harmati Ágnes, Tóth Márta, Bardóczky Judit, Fekete Éva, Herczeg Éva, Józsa Patrí­cia, Dali Tímea. Testnevelők: Tóth Viktor, Ábel József. BÚVÁRÚSZÁS Egerben Dobó Kupa nemzet­közi uszonyos- és búvárúszó­versenyt rendeztek, melyen in­dultak a kecskeméti versenyzők is. Eredményeik, serdülő, 200 méteres uszonyos: 5. Börönte 2:08,14, 50 m uszonyos: 4. Bö­rönte 26,52. Ifjúságiak, 50 m bú­vár: 4. Vanyó 23,04, 200 m uszonyos: 5. Vanyó 2:05,75. Felnőttek, 50 m búvár: 1. Sáfár Tamás 18,10, 200 m uszonyos: 2. Sáfár 1:44,69, 3. Újszászi K. 1:48,98, 800 m uszonyos: 2. Új­szászi 8:09,72, 3. Sáfár 8:11,09. A csapatversenyben a kecske­métiek a 6. helyen végeztek. TEKE Befejeződött a szanki körzeti és a kecskeméti városi alapfokú csapatbajnokság. A két csoport első három csapata - a szanki körzetből a Földgáz Üzem 14, a Köszolg Kunfehértó 14 és a Pet- roland Szánk, a kecskeméti cso­portból a Kova Bt., a Knorr Bremse és a Teke„r”gők - pon­tozásos kuparendszerben játszik a megyei bajnoki címért. A győztes jogot nyert az NB Hi­bán való indulásra. SAKK A diákolimpia országos döntő­jén az általános iskolás felsős fiúk kategóriájában a Bács- Kiskun megyét képviselő kecs­keméti Bányai J. Gimnázium csapata a második helyen vég­zett. A csapat tagja: Horváth András 7 pont, Bottá Judit 6, Re­iss Tibor 5, Reiss Attila 4,5 pont. A Kecskeméti Tákisz SE sakkszakosztálya május 1-jén délelőtt a szabadidőközpontban 35 fő részvételével, délután pe­dig a Műkertben 25 fő részvéte­lével nagy sikerű szimultánt rendezett. A résztvevők közül ketten győztek, két fő pedig dön­tetlent ért el. DUATLON A Balatonalmádiban megrende­zett rangsorversenyen a klub nélküli, Borbély Miklós edző ál­tal irányított bajai versenyzők eredményei. Gyermek korcso­port: 1. Csengő Tamás, serdü­lők: 1. Ivanics Szilárd, 2. Szőke, ifjúságiak: 1. Bajai Péter (az ab­szolút rangsorban a 3. helyet sze­rezte meg), junior B: 1. Ivanics Szabolcs, felnőttek: 4. Borbély Miklós. 6. Canada Dry duatlongála a Magyar Köztársaság Kupáért, Budapest. Hiába a több mint mostoha edzési körülmények, a kiválóan felkészített bajai duat- lonisták ezen a rangos versenyen is maradandót alkottak. Gyer­mek korcsoport: 6. Csengő Ta­más, serdülők: 1. Ivanics Szi­lárd, ifjúságiak: 6. Bajai Péter. LABDARÚGÁS Megyei III. osztály, Északi csoport: K. MÁV Grains-Hel- vécia II. 6-1, Apostag-Balló- szög 7-1, Kunszentmiklós II.-Kaskantyú 0-1, Szalk- szentmárton-Izsák II. 1-1, Tass-Kunadacs 4-0, Harta II.-Fülöpszállás 3-1. Déli cso­port: Tataháza-Rém 2-1, Ma­daras-Baj aszentistván 2-0, Dá- vod-Kunbaja 0-7, Borota-Ér- sekcsanád I. 2-2, Bátmonos- tor-Érsekcsanád II. 2-0, Bács- borsódi SK-Érsekhalma 5-1, Dunafalva-Bácsborsódi Me- dosz 13-0, Bácsbokod-Felső- szentiván 1-3. Megyei I. osztály, ifjúsá­giak: Tompa-Csengőd 15-0, Soltvadkert-Dusnok 5-0, Izsák- Lakitelek 5-1, Kunszentmiklós- Bácsalmás 1-0, Helvécia-He- tényegyháza 0-4, Kiskunhalas- Hajós 5-2, Tiszaalpár-Nemes- nádudvar 0-1, Kerekegyháza- SoltO-4. Megyei II. osztály, Északi csoport, ifjúságiak: Tabdi-Du- navecse 6-7, Kolonker-Solt- szentimre 3-0, Dunapataj-Kis- kunmajsa 0-5, Kiskunfélegy­házi VSK-Akasztó 7-1, La- dánybene-Orgovány 3-4, Nyár- Iőrinc-Harta0-1. Megyei II. osztály, Déli cso­port, ifjúságiak: Csávoly-Vas- kút 2-2, Nagybaracska-Géder- lak 5-0, Császártöltés-Kiskun­halasi Spartacus 2-1, Gara- Szakmár 6-0, Szeremle-Herceg- szántó 2-0, Kelebia-Jánoshalma 1 -0, Katymár-Bátya 2-2. Zárójelben a csapatok jelenlegi helyezése Magyar NB I. Tipp Magyar NB I, Tipp 1. Újpest (2.)-Ferencváros (3.) ........x, 2 2 . MTK (l.)-Vác (10.)....................1 3 . Zalaegerszeg (ll.j-BVSC (6.).........1 B undesliga I. 4. Bielefeld (8.)-1860 München (6.) ....1, x 5. Bochum (5.)-VfB Stuttgart (3.).......2 6 . Karlsruhe (Íj-Dortmund (4.)..........1 7 . St. Pauli (17.)-M’gladbach (13.)......2 8 . Schalke 04 (9. j-Düsseldorf (16.).......1 O lasz A-osztály 9. Bologna (6.)-Cagliari (14.).............1 10. Milan (1 l.)-Reggiana (18.)..............1 1 1. Napoli (13.)-Roma (12.)............1, x 1 2. Sampdoria (4. )-Intemazionale (3.)...x, 2 13. Verona (17.)-Juventus (1.)............2 + 1 mérkőzés: Bundesliga I. 14. Leverkusen (2.)-Hamburg (12.).......x V alasek Tibor Megkérdőjeleződhet a bajnokság tisztasága Hátra arc utáni pontszámolgatás A labdarúgó NB II. Keleti csoportjában szereplő KSC RSC csapatának szakosztály­vezetése kedden este „hátra arcot” vezényelt a társaság­nak. A kecskemétiek bajnok­ságtól való esetleges visszalé­pése nagy port kavart. Szabó Tamás, a Tiszakécske elnöke: - Nem tudom, hogy erre a döntésre miért volt szük­ség. Nincs igazi indok vagy ha van, talán soha nem kerül nap­világra. A KSC visszalépése azt jelentené, hogy tőlünk hat pon­tot le kell majd vonni, mert mindkét mérkőzésen győztünk ellenük. Felajánlottuk, ha pénzügyi problémáik vannak, mi a hátralevő mérkőzéseken kisegítjük őket. De úgy néz ki, nem erről szól a történet. Bí­zunk benne, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség etikus döntést hoz, nem semmisíti meg az eddigi eredményeket. Ellenkező esetben erősen meg­kérdőjeleződik a bajnokság tisztasága. Pólyák József szak- osztálymenedzsemek nem volt joga visszaléptetni a csapatot. Ilyen döntést az egyesület el­nökének, illetve a közgyűlés­nek kell meghozni. Csodálkoz­nék, ha Kecskeméten egy em­ber így .játszadozhatna” a vá­ros sportjával. Pataki Sándor, a KTE el­nöke: -Ha ez megtörténhet, akkor ebben a döntésben a ma­gyar labdarúgás minden rákfe­néje benne van. Menet közben visszalép egy csapat és ezzel előnyöket kovácsolhat mások számára. Csak számolni kell tudni: a Tiszakécske, a KTE hat pont mínusszal, a Dorozsma csak egy pont mínusszal ke­rülne ki a „pontlevonásosdi- ból”. A város másik klubjával szembeni arcon ütésnek ve­szem a KSC-sek döntését. Tár­gyaltam az MLSZ-szel, hajla­nak arra, hogy „nem kiállás­nak” tekintik a dolgot és nem lesz pontlevonás, hanem a KSC hátralevő meccsein 3-0-lal az ellenfél kapná meg a pontokat. Egyébként felajánlottam, hogy adok buszt és állom az utazási költségeket a még fennmaradó négy meccsükre. Tehát ez már nem akadály. Az lehet a háttér­ben, hogy a KSC RSC csak ak­kor keres pénzt, ha nem áll ki, ha pedig játszik, akkor nem. Czenczik István, a Bács-Kis- kun Megyei Labdarúgó-szövet­ség főtitkára: - A labdarúgás szabálykönyve azt mondja, hogy a visszalépett csapat ösz- szes eredményét minden ellen­felétől törölni kell. A visszalé­pésnek egyéb kellemetlen von- zatai is lehetnek. Gondolok itt a következő bajnoki szezonnál a csapatok besorolására. Kérdés, hogy a jövő évben indulni kí­ván-e a KSC vagy a jogutódja a bajnokságban. Egyébként a visszalépett csapatot a követ­kező évben két osztállyal lej- * jebb kell besorolni. _____________Nb ii. Keleti Csoport_____________ A katonák felkéredzkedtek egy buszra... Kazincbarcika volt szerdán délután a honi futballvilág közepe. Az öt órára kiírt Kazincbarcika-KSC RSC NB Il-es labdarúgó-mérkőzés felől érdeklődött mindenki. Három óra­kor telefonon jött a hír, hogy a kecs­keméti csapat útban van a Borsod megyei város felé. Kálmán Vilmos, a helyiek edzője mosolyogva nyug­tatott meg mindenkit: hivatalos vá­rakozási idő ide vagy oda, ők akár este hétkor is hajlandóak játszani. Igaz, világítás csak a kézilabdapá­lyán van, de kispályás focira alkal­mas. Öt óra tíz perckor begördült a KSC labdarúgóit szállító busz. A vendégek vezetője, Somodi László katonakönyvekkel megpakolva be­ment a bíróhoz, aki ellenőrizte azo­kat, majd közölte, mivel a kecskemé­tieknek érvényes igazolásuk nincs, a mérkőzés elmarad. Ám a KSC RSC-t már nem töröl­hetik. Az MLSZ versenyszabályzat 46. paragrafusának 3/a. pontja ki­mondja: „A szövetség akkor törli a bajnokságból a csapatot, ha 4 alka­lommal nem állt ki a kisorsolt mér­kőzésre.” A kecskemétiek pedig egyszer még szabadnaposak lesz­nek, így a barcikai meccsen túl már csak három meccsük lesz. így ha ezek után egy mérkőzésre sem utaz­nak el, akkor sem zárhatja ki őket az MLSZ a bajnokságból. Mint kiderült, a 12 katonát Ko­vács Sándor engedte ki a kecskeméti laktanyából. Az igazolások a KSC páncélszekrényében vannak be­zárva, a kulcs Pólyák József szak­osztálymenedzser zsebében, de ő el­tűnt. Ä csapat tehát a hivatalos papí­rok nélkül, becsületből vágott neki az útnak. Mint elmondták, „felké­redzkedtek” egy buszra. A helyi tu­dósító különösebben nem lepődött meg azon, hogy a kecskeméti focis­tákat szállító busz oldalán ezt a fel­iratot olvasta: Tiszakécske FC. A két csapat barátságos mérkő­zést vívott egymással, ahol a hazaiak 6-1-re nyertek. KTE-EGER 3-1 (3-1) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Szőke (Balajti, Tóth). KTE: Sinescu - Vincze, Gubucz, Szél, Gligorovics, Deme, Tuboly (Linka a 80.), Bajusz, Kovács J. (Czipper az 54.), Lázár, Babai (Ko­vács L. a 80.). Edző: Linka József. Eger: Bak - Gyöngyösi, Klátyik, Unyatinszki, Márton, Aszódi (Ko­vács Cs. a 16. p.), Hompoth, Tábori (Bajzátha69. p.), Szamosi, Kormos, Bezzegh ( Kónya a 78. p.). Edző: Vígh Tibor. Sárga lap: Szamosi a 6., Márton a 43., Hompoth a 61. percben. 2. perc: Tuboly kapu elé lőtt sza­badrúgását Szél fejjel, öt méterről a bal alsó sarokba csúsztatta, 1-0. 7. perc: Tuboly 20 méteres lövése zúgott el a jobb sarok mellett. 10. perc: Unyatinszki átkígyózott a hazai védelmen, Bezzegh elé pasz- szolt, aki közelről lőtt, Sinecu szög­letre mentett. 17. perc: Tuboly nagy erejű, húszméteres lövése egy egri védőn megpattanva a hálóba vágódott, 2-0. 19. perc: Bajusz levette a labdát, s egy félfordulattal a kapuba vágta, 3-0. 42. perc: Kormos szabadrúgása Sinescuról Hompoth elé pattant, aki az ötösről a hálóba lőtt, 3-1. 47. perc: Babai 40 méteres vágta után nagy helyzetben futtából a kapu mellé lőtt. 57. perc: A védőkről lepattanó labdát Unyatinszki fölélőtte. 67. perc: Tuboly Lázárt szöktette, aki Czipperhez adott, ő pedig közel­ről csak centikkel perdített mellé. 73. perc: Márton középre tartó labdáját húzta le Sinescu. 88. perc: Lázár 12 méterről ka­pura küldött labdája a lécet érintve vágódott mellé. Az elején mindjárt a KTE lépett fel támadólag és mára 2. percben veze­téshez jutott. Ezután is fölényben maradtak a hazaiak és valósággal kapujuk elé szorították ellenfelüket. Háromgólos vezetést követően a KTE kissé visszavett a tempóból, ol­daladogatásokkal igyekezett kicsa­logatni a betömörülő egrieket a ti­zenhatosuk elől. Egy gyors kontrá­ból sikerült a vendégeknek szépíteni. A második félidőben is végig a haza­iak játszottak fölényben, sok helyze­tet kidolgoztak, de ezeket nem sike­rült értékesíteni. A közepes színvo­nalú mérkőzésen kötelező hazai győ­zelem született. Kitűnt: Szél, Gubucz, Deme, Ba­jusz, Tuboly, illetve Bak, Uny- tinszki, Hompoth. Linka József: - Ebben a komoly­talan bajnokságban úgy érzem, mi megfelelően játszottunk. Vígh Tibor: - Az első negyed­órában „lerendeztük” magunkat. Csak a második félidőben voltunk méltó ellenfelei a kecskeméti csa­patnak. ______________Labdarúgó Nb i.______________ Megérdemelt akasztói győzelem ECKER STADLER FC- ZTE 1-0 (0-0) Akasztó, 800 néző. Vezette: Arany (Lettrich, Székely). Ecker Stadler FC: Nagy G.- Schultz, Vacsilja, Resko, Ker­tész, Nagy S. (Mikóczi az 52.), Jaszinszki, Kovács Zs., Farkas T. (Murai a 63.), Hleba (Kecs­kés a 79.), Holló. Edző: Sándor István. Zalaegerszegi TE: Vlaszák- Szabó I. Zs., Kocsárdi, Csóka, Tóth Gy., Németh T. (Dobos a 85.), Szabó II. Zs., Gaál, Balog Z„ Sebők, Szőke (Kovács N. az 55. percben). Edző: Garamvölgyi Lajos. Sárga lap: Nagy S. a 36., Kertész az 51., Kovács Zs. a 89., illetve Szőke a 47. percben. A hazaiak kezdtek jobban, két kisebb helyzetet is kialakí­tottak a vendégek kapujánál. Tíz perc elteltével a zalaiak elő­rébbtolták védővonalukat, már a pálya középső részén letá­madták a Stadler-játékosokat, így kiegyenlítettebb lett a küz­delem. A 18. percben előbb Se­bők lőtt kecsegtető helyzetből fölé, majd azonnal jött rá a vá­lasz, Jaszinszki bombázott a 16-os vonaláról mellé. Ezután ellaposodott a játék, valamivel többet birtokolták a labdát az akasztóiak. A 45. percben Szabó II. Zs. 11 m-rői a ka­pusba vágta a labdát. Az 53. percben a hazaik ha­talmas tűzijátékot rendeztek a zalai kapu előtt, a vendégvédők háromszor is önfeláldozóan ve­tődtek a labda útjába. Valamit élénkült az iram, a színvonal azonban alig emelkedett. Érde­kes módon az enyhe ZTE-fö- lényben hazai gól született, A 72. percben Mikóczi kapott egy hosszú átadást és csak sza­bálytalanul tudták szerelni. A sértett ívelte be a szabadrúgást a jobb oldali 16-os vonalától. Az ötös sarkánál Jaszinszkij emelkedett a legmagasabbra, s fejéred védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba a labda, 1-0. Öt perc múlva Sebők egyen­líthetett volna, de a remekül visszafejelt labdát 14 m-ről, középről csúnyán fölé durran- totta. Egycsapásra mozgalma­sabbá vált a találkozó, a zalaiak óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért, miközben a vé­delmük fellazult, ezzel a haza­iak kontrázhattak veszélyeseb­ben. Az eredmény azonban már nem változott. Ä hazaiak tü­relme gólt termett, amivel meg­érdemelten jutottak a három ponthoz. Kitűnt: Vacsilja, Resko, Mi­kóczi, illetve Csóka. További eredmények: Va­sas-Újpest 2-3, Békéscsa- ba-MTK 0-0, Csepel-Siófok 1- 0, BVSC-III. kér. TVE 1-2, Haladás-Győr 1-1, Video- ton-Debrecen 3-2, FTC-Pécs 2- 1, Vác-Kispest 2-0.