Petőfi Népe, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-20 / 115. szám

1997. május 20., kedd Labdarúgás 9. oldal Labdarúgó Nb i. Nb iii. Alföld-csoport Gólzápor lett a tavaszi esőből MTK FC­ECKERSTADLER FC 5-3 (3-0) Hungária krt., 3000 néző. Ve­zette: Hanacsek (Kiss G., Ha- nacsek). MTK: Babos - Kuttor, Lő- rincz, Szekeres (Talapa 81. p.), Farkasházy, Molnár Z., Illés, Halmai, Zsivóczky, Csertői, Orosz (Preisinger az 52., Eg- ressy a 69. p.). Edző: Garami József. Ecker Stadler FC: Nagy G. - Schultz, Vacsilja, Resko, Ker­tész (Nagy S. az 58.), Molnár Z., Jeremejev, Kovács Zs., Ja- szinszkij (Mikóczi a 73.), Holló (Farkas T. a szünetben), Hleba. Edző: Sándor István. Sárga lap: Farkasházy a 60., illetve Resko a 66., Vacsilja a 75. percben. Piros lap: Vacsilja, második sárga után a 89. percben. Az első negyedóra az ismer­kedés jegyében telt el, a két csapat kereste egymás gyen­géit. Meglepő volt, hogy a Stadler nem állt be védekezni. Nem a kontrákra játszott, ha­nem a táblázaton elfoglalt rossz helyezését javítani akarván pontszerzésre készült, ennek jegyében pedig már az MTK térfelén megzavarta a hazai já­tékosokat. A 15. percben Far­kasházy végzett el szabadrúgást jobbról, az alapvonal mellől, a 16-ossal egy magasságban. A beívelés a védőkről lecsorgott és Illés 15 méterről könyörtele­nül a léc alá vágta a labdát, 1-0. Egycsapásra megváltozott minden. Előbb Illés hajszálnyi­val csavart el a jobb kapufa mellett. Ráadásként Kuttor lőtt távolról. A labda kipattant Nagyról, Illés berobbant, a ka­puba kotorta a játékszert, 2-0. Megroggyant a vendéggárda, Lőrincz távoli bombája centi­méterekkel kerülte el a kaput. Majd megint a hátvéd és Illés próbálkozásai okoztak zavart az akasztóiak háza táján. A 35. percben Farkasházy remekül varázsolta Csertői fejére a lab­dát, a csatár nyolc méterről a kapuba csúsztatott, 3-0. A vendégek első veszélyes támadásából Jeremejev kétszer is Babosba rúgta a labdát, ké­sőbb Hleba ügyetlenkedett el egy helyzetet. Rögtön a középkezdés után szépített a Stadler. A csereként beállt Farkas T. iramodott meg a bal oldalon, beadását Hleba a kapuba kotorta, 3-1. Támadásban maradt a ven­dégegyüttes, több ízben is csak a szerencse mentette meg Ba­bos kapuját az újabb góltól. Ké­sőbb leült a mérkőzés, a játéko­sok többet foglalkoztak egy­mással, mint a futballal. A 72. percben Illés-Csertői-Farkas- házy volt a labda útja, utóbbi kissé kisodródva, miután már Nagy G.-t is kicselezte, az üres kapuba helyezett, 4-1. Öt percre rá megint szépített a Stadler. Jeremejev 22 méter­ről, szabadrúgásból csavart a kapu jobb alsó sarkába, 4-2. Erre azonnal jött az MTK vá­lasza. Farkasházy beadását Illés továbbította a kapuba, 5-2. A csapatok ekkor már nem foglalkoztak a védekezéssel. A 82. percben Kovács Zs. egye­dül ugrott ki, de lövését Babos magabiztosan védte. Egy perc múlva viszont újabb gólt ért el a Stadler: Jeremejev egy lecsorgó labdát összeszedett, s meg sem állt a hazai kapuig, 5-3. A mérkőzés előtt kiadós zá­poreső esett, emiatt kicsit mély lett a pálya talaja. Mindez nem zavarta a hazaiak, akik óriási lendülettel vetették bele magu­kat a játékba. Az első negyed­óra után megszületett az első góljuk, amit - az akasztóiak kissé bátortalan játéka miatt - szünetig még kettő követett. Fordulás után azonnal szépített a Stadler. Egyre jobban játszot­tak a vendégek, jól szedték ösz- sze a labdákat, uralták a kö­zéppályát és gyakran kontráz­tak is. Az MTK nem hagyta annyiban a dolgot, és az utolsó húsz percben egymás után po­tyogtak a gólok. Az MTK -füg­getlenül a további fordulóktól - már megnyerte a bajnokságot. Kitűnt: Lőrinc.z, Illés, Far­kasházy, illetve Jeremejev, Hleba. Garami József: -A csapat egész évi teljesítményét dicsé­ret illeti, hiszen eddig csak egy vereséget szenvedtünk. A mér­kőzés örömjátékot hozott, kö­szönet minden szurkolónak. Sándor István: -Avz elején gyáván játszottunk. Szünet után már fegyelmezettebb volt a csapatom, lehetett volna szoro­sabb is az eredmény. Gratulá­lok az MTK-nak. További eredmények: Vác- Csepel 3-3, Debrecen-Pécs 3-1, ZTE-Videoton 0-0, Sió­fok-Haladás 4-1, Kispest H'on- véd-BVSC 1-1, III. Kér. TVE- Vasas 2-0. __________________________________Nb ii. Keleti Csoport__________________________________ Két fordulóval a vége előtt bajnok a Kécske! KTE-Szolnok 2-1! Lázár fordul le egy szolnoki védőről. KABA­TISZAKÉCSKE FC EUROBUSZ 0-2 (0-2) Hajdúszoboszló, 3500 néző. Vezette: Márton (Megyebíró, Varga L.). Kaba: Matkó - Szentmik- lósi, Usmajev, Szilágyi, Gréczi, Fekete A., Ulveczki, Kondás, Temován, Tóth, Csehi. Edző: Eich László. Tiszakécske: Nagy - Bállá L., Barna, Vidákovics, Maczkó, Molnár, Mike (Szabó a 63. p.), Szántó (Cimpian a 69. p.), Balia M., Besserman, Török. Edző: Szurgent Lajos. Sárga lap: Balia L. a 23., Szilágyi a 69., Temován a 82. percben. 3. perc: Török a balössze­kötő helyén kapott labdát, s 12 méteres lapos lövése Matkó hasa alatt gurult a kapuba, 0-1. 27. perc: A védőkről lepat­tanó labdára Balia M. csapott le, s 5 méterről a tehetetlen Matkó mellett a kapu köze­pébe emelt, 0-2. Nagy iramban kezdődött a találkozó, s az első valamire­való akcióból vezetéshez jutott a Tiszakécske. A gól felrázta a kabaiakat, akik egyre többször jutottak el Nagy kapujához, miközben a Tisza-partiak is többször veszélyeztették Matkó hálóját. Lüktető, változatos volt a játék. Az első félóra vé­gén aztán a második hazai megingást is környörtelenül kihasználták Szurgent Lajos tanítványai. A félidő hajrájá­ban újabb szoboszlói helyzetek következtek, eredmény nélkül. Szünet után taktikát váltottak a vendégek. Megszállták a saját térfelüket és kontrajátékra rendezkedtek be. Egyre több helyzetet dolgoztak ki Vlvecz- kiék, s teljesen körbelőtték Nagy kapuját. Ha mégis sike­rült eltalálniuk a kaput, akkor pedig a remekül védő hálóőr­ben akadt el a labda. Persze a vendégek kontrái is állandó veszélyt jelentettek, s egy ilyenből kis híján növelték elő­nyüket. A végén aztán már a szerencse sem volt a hazaiak oldalán, hiszen Temován fe­jese a kapufán csattant. Ösz­szességében egy nagy iramú, változatos mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó ven­dégek megérdemelten győztek. Sikerük egyben azt is jelen­tette, hogy két fordulóval a bajnokság vége előtt megsze­rezték a bajnoki címet, s ezzel a jövő évi NB I-es tagságot. Kitűnt: Usmajev, Gréczi, Ulveczki, illetve Nagy, Varga, Balia M., Török. Eich László: - Két nagy védelmi hibát követtünk el és rengeteg helyzetet kihagytunk. Szurgent Lajos: - Gratulá­lok csapatom egész éves telje­sítményéhez. Bebizonyítottuk, hogy nem véletlenül nyertük meg a bajnokságot. KTE-SZOLNOK 2-1 (0-0) Kecskemét, 2000 néző. Ve­zette: Arany (Dubraviczky, Horváth). KTE: Sinescu - Vincze, Gubucz, Szél, Gligorovics, Csemák (Tuboly a szünetben), Deme (Linka a 77. percben), Bajusz, Lázár, Czipper (Ko­vács L. az 58. percben), Babai. Edző: Linka József. Szolnok: Géléi - Major L., Szecsei, Kohári, Bontovics (Balogh a 70. percben), Mar­kóczi (Szin a 63. percben), Draskóczi, Fedor, Horváth, Major S., Ludasi. Edző: Szat­mári János. Sárga lap: Gubucz a 15., Lázár a 45., Szél a 90. percben. 23. perc: Bajusz a félpályá­nál labdát szerzett, kapu felé iramodott, majd a 11-es pont táján Csemák elé passzolt, aki elől a védők az utolsó pillanat­ban felszabadítottak. 27. perc: Czipper 17 méte­res lövése a kapufa éléről Ba­bai elé pattant, az ismétlést a csatár közelről a kapusba vágta. 32. perc: Major S. kapu elő ívelt labdáját Markóczi elől húzta le Sinescu. 34. perc: Major S. tört ka­pura a balösszekötő helyén, majd 12 méterről lövésre szánta el magát, a labdát a ka­pus szögletre ütötte. 40. perc: Bajusz ügyesen becsapta védőjét, egyedül hú­zott kapura, Géléi a 16-os sar­kára kivetődve szedte fel előle a labdát. 59. perc: Szél lendületesen betört a 16-oson belülre, majd Kovács L. elé adott, aki óriási erővel vágta a labdát a léc alá, 1-0. 65. perc: Horváth középre ívelt labdáját a rosszul kimoz­duló kapus felett Major S. fe­jelte a hálóba, 1-1. 80. perc: Tuboly kapu elé küldött szabadrúgását Gubucz felugorva fejelte a bal alsó sa­rokba, 2-1. 85. perc: Major S. 17 méte­res lövését a bal felső sarok elől tornázta ki a kecskeméti kapus. Jó húsz percig helyzetek nélküli, de élénk iramú mérkő­zést figyelhettek a szurkolók. Ezután a KTE csatárainak jó­voltából néhány formás táma­dásnak köszönhetően színe­sebb lett a játék. A szolnokiak többnyire a tavaly még KTE színekben szerepelt Major S. révén okoztak némi zavart a hazai 16-oson belül. Fordulás után is élvezetes maradt a já­ték. Az éppen csak beállt Ko­vács L. szinte az első érintésé­ből gólt szerzett, ám egy ka­pushiba miatt hamar jött a vá­lasz. A harcos felfogásban ját­szó hazaiak azonban egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a szolnoki kapura, és Gubucz jó helyzetfelismerése után a győzelmet is megszerezték, to- bább éltetve ezzel a KTE má­sodik osztálybeli reményeit. Kitűnt: Gubucz, Bajusz, Szél. Gligorovics, Kovács L., illetve Major S., Géléi, Hor­váth, Ludasi. Linka József: - Mindkét csapat végig győzelemre ját­szott, ezért volt jó a mérkőzés. Szatmári János: - Színvo­nalas mérkőzésen a kapu előtt határozottabb kecskemétiek megérdemelten győztek. Az NB II. Keleti csoport állása 1. Tiszakécske 26 18 2 6 52-20 56 2. Diósgyőr 26 14 7 5 32-20 49 3. Kaba 26 13 8 5 39-22 47 4. Nyíregyháza 26 12 9 5 35-19 45 5. Kiskundorozsma 26 12 8 6 32-23 44 6. Szolnok 7. Tiszavasvári 8. Salgótarján 9. KTE 10. Hatvan 11. Kazincbarcika 12. KSCRSC 13. Hajdúnánás 14. Tiszafüred 15. Eger 26 12 6 8 33-27 42 26 11 7 8 32-26 40 26 10 9 7 29-25 39 26 10 5 11 27-30 35 26 9 7 10 33-28 34 26 7 6 13 29-41 27 25 5 9 11 24-30 24 26 6 5 15 18-45 23 27 5 4 18 21-47 19 26 3 4 19 13-46 13 További eredmények: Eger-Diósgyőr 0-1. Salgótarján-Tiszalured 5-2, Hajdúná- nás-Hatvan 1-3, Kiskundorozsma-Tiszavas- vári 1-0, Kazincbarcika-Nyíregyháza 1-0. Szabadnapos: KSC RSC. A Kazincbar- cika-KSC RSC mérkőzés elmaradt. A Kőrös vette át a vezetést BÉKÉS-KISKÖRÖS 0- 6 (0-4) Békés. 800 néző. Vezette: Rischák. Békés: Hanyecz - Szenti, Jánosi (Fekete), Botyánszki (Kondacs), Pálfi, Lipták, Szegedi, Bagyinka, Nagy Z. (Gubucz), Czinanó, Fehér­vári. Edző: Nagy Mihály, Királyvári Károly. Kiskőrös: Tüskés - Szabó (Be­regszászi), Amuncsik, Aszódi (Agócs), Szauer T., B. Szabó, Sza- uerZ., Pecznyik, Csernák (Szlovák), Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Himer István, Szlovák László. 17. perc: Szauer T. ívelt be bal ol­dalról szabadrúgást, pontosan Szto­janovics fejére, aki nem hibázott, 0-1. 25. perc: Szabó két csel után húsz méterről a bal alsó sarokba bombá­zott, 0-2. 30. perc: Csemák éles szögből lőtte ki a hosszú sarkot, 0-3. 40. perc: Újra Csernák volt ered­ményes, a védők közül kilépve kö­zelről gurította el a labdát Hanyecz mellett, 0-4. 48. perc: SzauerT. hosszú indítá­sát Sztojanovics vehette le, majd egy csel után tíz méterről a bal sarokba talált, 0-5. 50. perc: Szauer T. hozta föl a labdát, kiugratta Szauer Z.-t, aki szép gólt lőtt, 0-6. Ezen a mérkőzésen csak egy csa­pat volt a pályán: a Kiskőrös. Nem­egyszer mint a kés a vajon, úgy men­tek át a hazai védelmen, s helyzetki­használásuk is megfelelő volt. A ha­zai játékosok viszont egymást múl­ták alul. Kitűnt: senki, illetve Amuncsik, Szauer T., B. Szabó, Pecznyik, Csernák. Ifjúsági eredmény: Békés- Kiskörös 0-1. KTK-GYULA 1- 2 (1-1) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Ve­zette: Samu. KTK: Cseh - Lapsánszki, Pisont, Kertész (Dávid), Máté (Fütyü), Uj- lYtlusi, Síber (Samu), Csincsák, Truczka, Korom, Karsai. Edző: Ku- ruez István. (Gyula: Veres - Komlósi, Papp, Páca, Tamási, Kiss, Borús (Szeke­res), Resetár, Bíró (Burai), Méhes, Gaj a'ács. Edző: Fodor Sándor. 1A. perc: Korom a bal oldalon le­szerelt egy gyulai védőt, majd egy csel után kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. 23. perc: Egy beadás után a vé- dékről lepattanó labdát Méhes a ka­puba lőtte, 1-1. 31. perc: A kitörő Borús és Cseh a 16-os vonalán összecsapott, a játék­vezető a /élegyházi kapust kiállí­totta. 67. perc: Papp lövésébe egy ven­dégcsatár beleért, s az ő lábáról irányt váltott atva vágódott a félegy­házi kapu bírt alsó sarkába a labda, 1-2. 73. perc: Papp megkapta második sárga lapját, ezután a pirosat is. 87. perc: A játékvezető Koromot reklamálásért kiállította. A vendégek ,a játékvezetői hár­massal „támogatv a” bátran küzdöt­tek, a hazaiak nehezen viselték el a nem egyforma esdüyt biztosító kö­rülményeket. Végül meglepetés­szerű vendéggyőzelem született, mely után a játékvezetőket rendőr­ségi autókkal kelleti a városból ki­vinni. Kitűnt: senki, illetve Borús. Ifjúsági eredmény: KTK- Gyula 0-0. MAKÓ-KALOCSA 3-3 (1-2) Makó, 800 néző. Vezette: Kurucz. Makó: Ménesi - Kindel, Anda, Papp, Kondacs, Kozák (Bódi), Csák, Bálint, Karsai, Márki, Bress (Frank). Edző: Kolozsvári János. Kalocsa: Gojtán - Iván1, Aradi, Kovács, Bolvári, Unyi, Balogh, Szabadi (Márton), Farkas G., Farkas Z., Bimbó (Bata). Edző: Hi'.yerba- cher Ferenc. 10. perc: Bolvári a jobb oldalon futott óriási versenyt Karsaival, majd a 16-oson belülre érve éles szögből a rövid sarokba lőtt, 0- i'. 26. perc: Bálint jobb oldali sza­badrúgásánál későn lépett ki a lenre játszó kalocsai védelem, s az üresen álló Márki gyönyörű fejessel vette be Gojtán kapuját, 1-1. 35. perc: Egy jobb oldali szabad­rúgást követően Anda és Csák „gya - núsan” szerelte Kovácsot az ötösön. Kurucz 11 -est ítélt, amelyet Kovács értékesített, 1-2. 50. perc: Jobb oldali makói sza­badrúgást követően Csál; küzdött a labdáért, röviden szerelték: a védők, s Márki az ötösről a jobb sarokba vágta a játékszert, 2-2. 56. perc: Bálint jobb oldali szög­letére Márki remek ütembe,n robbant be, s az ötösről elemi ere j ű fejest küldött a jobb felső sarokba, 3-2. 89. perc: Csák lőtt keresztbe a vendégkapu előtt, ám Bálint a hosz- szú oldalon túlfutott a labdán. Az el­lentámadásból a vendégek szabad­rúgáshoz jutottak, s Farkas Z. beadá­sát Kovács 5 méterről a kapu köze­pébe fejelte, 3-3. Váratlanul szerzett vezetést a .Ka­locsa, hiszen első kapura lövése gólt eredményezett, de az első félidő ell­nek ellenére csapkodó, sok hibával tarkított játékot hozott. A második félidőre egy „új” makói csapat jött ki, s a tavalyi szezont idéző 10 perc­cel Márki révén megfordították az állást. Ezután viszont ráültek az eredményre, csak ritkán próbálkoz­tak ellentámadással, igaz, ezekben szinte mindig benne volt a gólve­szély. A lehetőségek azonban kima­radtak, s ez megbosszulta magát. Az utolsó pillanatokban a Kalocsa akár a győztes gólt is begyűrhette volna. Kitűnt: Márki, Papp. Kozák, il­letve Kovács, Bolvári. Ifjúsági eredmény: Makó- Kalocsa 2-1. TÓTKOMLÓS- MÉLYKÚT 0-2 (0-1) Tótkomlós, 500 néző. Vezette: Sipos. Tótkomlós: Czirbuly - Garai, Bakai, Illés, Tarján, Pásztor T., Csonka (Kispál), Papp, Ronyecz (Pásztor L.), Szabó (Krasznovszki), Tóth. Edző: Matajsz Pál. Mélykút: Vasuth - Facskó (Szabó L.), Szűcs, Kárász, Vojnics, Kiss (Szabó T ), Palla, Nuszpl, Ve­lez, László, Hangya. Edző: Ónodi Tamás. 35. perc: A vendégcsapat szabad­rúgáshoz jutott, amelyet Palla a sor­fal mellett 25 méterről a kapuba lőtt, 0-1. 65. perc: Illés hibájából Velez el­húzott. és a kimozduló kapus mellett a hálóba bombázott, 0-2. Az első félidő első felében mind­két csapatnak voltak helyzetei, ame­lyek kihasználatlanul maradtak. Összefoglalva: a vendégcsapat ki­magaslóan jó játékával megérde­melten győzött. A hazaiak is küzdöt­tek ugyan, de a jó összjáték hiány­zott. Kitűnt: Czirbuly, Illés, illetve Palla, Velez, Hangya. Ifjúsági eredmény: Tólkom­lós-Mélykút 0-0. BAJAI LSE-SZEAC 0-1 (0-0) Baja, 300 néző. Vezette: Bogyó. Baja: Tomik - Angeli, Viszmeg, Orbán, Goretich G., Milassin (Vá- its), István, Ivancsán, Czifra (Gore­tich K.), Koch, Barna (Somogyi). Edző: Raffai Rudolf. Szeged: Dobó - Dálnoki, Szabó, Lévai. Kiss (Kulacsik), Turján, Vándor, Szarvas, Hedár, Lehota, Várszegi (Forgács). Edző: Híres Gábor. 52. perc: Viszmeg rossz ütemű keresztezése következtében bünte­tőt rúghattak a vendégek. Várszegi a jobb kapufa mellé helyezte a labdát. 63. perc: Megérdemelten jutott vezetéshez a szegedi csapat. Egy mintaszerű akció végén a 11-est hi­bázó Várszegi lőtt Tomik kapujába, 0-1. Az első félidőben ritkán kerültek veszélybe a kapuk, a közönség gyenge színvonalú játékot látott. A Baja a második játékrészben sem tu­dott feljavulni, a Szeged együttese viszont megemberelte magát. Győ­zelmük akár nagyobb is lehetett volna. Kitűnt: senki illetve Lehota, He­dár, Turján, Várszegi. Ifjúsági eredmény: Baja­SZEAC 1-2. Az NB III. Alföld-csoport állása t. Kiskőrös 22 16 2 4 45-18 50 2. KTK 22 15 3 4 43-20 48 3. Mélykút 22 12 5 5 31-23 41 4. Kalocsa 22 10 9 3 32-22 39 5. Gyula 22 11 3 8 40-24 36 6. SZEAC 22 11 3 8 28-23 36 7. Baja 21 10 3 8 27-19 33 8. Békés 21 8 4 9 26-32 28 9. H.mezővásárhely 22 10 1 11 37-32 25 10. Makó 21 7 3 11 35-33 24 11. Tótkomlós 21 5 6 10 27-38 21 12. Mezőberény 22 4 6 12 17-30 18 13. Szarvas 20 2 5 13 20-43 II 14. SZVSE 20 2 1 17 12-63 7 További eredmények: Hódmezővásár­hely-Me/.őberény 3-1. A Szarvas-SZVSE mér­kőzést későbbre halasztották. A Hódmezővá­sárhelytől 6 büntetőpont levonva.