Petőfi Népe, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-28 / 98. szám

1997. április 28., hétfő Sport 11. oldal Gáspár sikere Remekül szerepelt a franciaor­szági Sarcelles-ben rendezett nemzetközi úszóversenyen Gáspár Zsolt, aki a 100 méteres gyorsúszásban 52.10 mp-cel győzött. A versenyen indult a háromszoros olimpiai bajnok Michelle Smith is. Az ír úszónő a 800 méteres gyorsúszásban ír rekorddal győzött, .100 méter háton pedig harmadik lett. Röpös vereség Férfi röplabda Európa-bajnoki selejtezőn, a D-csoport 7. for­dulójában Magyarország válo­gatottja Portugáliát fogadta Szegeden. Visszavágóra ké­szültek, hiszen egy héttel ko­rábban Portugáliában 3:1 ará­nyú vereséget szenvedtek. Ez­úttal is a portugálok voltak job­bak, 3:2-re nyertek. Ninják körúton Szabó Pál, a Magyar Ninjucu Szervezet kecskeméti vezetője­ként szemináriumot tartott Ma­rosvásárhelyen, ahol a román klubok képviselői vettek részt. Diezenbachban nyolc kecske­méti ninja vett részt összevont európai továbbképzésen, ame­lyet a svéd sihan, a 10 dános Sven Erik Bogsaeter vezetett. ■ ■ : . Európa Liga elődöntő mérkőzésen a Barcelona 77-70-re nyert a Villeurbanne ellen Romában. fotó: feb-reuters A nagypapa pontozásos győzelme A profi ökölvívás nagypapájá­nak nevezett, 48 éves amerikai George Foreman pontozásos győzelmet aratott honfitársa, Lou Savarese ellen, a Boksz Vi­lágunió (WBU) nehézsúlyú vi­lágbajnoki döntőjében. Az At­lantic Cityben található Con­vention Centerben rendezett ta­lálkozón Foremant - aki a mér­kőzés előtt úgy nyilatkozott, hogy akkor vonul vissza, ha va­laki valóban megveri őt - a há­rom bíró közül kettő látta jobb­nak. Savarese a 12 menet során végig talpon maradt, de egy ütés nyomán csúnyán bedagadt a bal szeme. Az AP amerikai hírügynök­ség szerint Savarese többnyire hátrált vagy körbe-körbe tán­colta Foremant és néhány gyors támadásból többször eltalálta ellenfelét. Foreman a nyolcadik menet­ben balegyenesekkel és balhor­gokkal fokozatosan átvette az irányítást, és az utolsó öt menet megnyerésének köszönheti a végső győzelmet. A halasi edző kapusként szórakoztatta a makói közönséget Elégedetlen kecskeméti pontszerzők Kecskeméti Delfin KC- Törökszentmiklósi SE 29-29 (14-14) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Kecskemét, 300 néző. Vezette: Horváth, Mar­ton. Delfin KC: Ihász - Molnár, Balogh 6, Berényi 7, Ferenczi 7, Czenczik, Demeter 1. Csere: Buday 4, Vazul, Tóth 1, Veres- Kovács 3, Dakó, Viski, Szabó (k). Edző: Kalmár Jenő. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4. Ideges hangulatban kezdő­dött a mérkőzés. A kecskeméti­eknek a bentmaradáshoz, a vendégeknek a bronzéremhez kellett a győzelem. Ennek meg­felelően sok hibával kezdtek a csapatok. A Törökszentmiklós eszmélt hamarabb, és 3-1-re, il­letve 5-3-ra vezetett. Ezután Ihász kapus bravúros védései és Balogh átlövései következtében felzárkózott a hazai csapat, és a 25. percben átvette a vezetést is. Mindkét oldalon keménye­den a játék és a félidőig fel­váltva estek a gólok. A második félidőt a hazai csapat kezdte jobban, Berényi és Ferenczi remek átlövéseivel 16-14, illetve 20-18-re is veze­tett. Ezután hosszú ideig em­berhátrányban játszott a Kecs­kemét és ismét a vendégeknél volt az előny. Az utolsó tíz percben háromszor egyenlített a Delfin és kétségbeesetten küzdött a győzelemért. A 60. percben Ihász remek védése nyomán egy támadásnyi idő maradt, amelyből gólt lőtt a Kecskemét, így sikerült leg­alább 1 pontot szerezni. Kitűnt: Ihász, Ferenczi, Be­rényi, illetve Gulyás, Csiszár, Szloska. Makói KC- Kiskunmajsa SE 29-25 (16-12) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Makó, 300 néző. Vezette: Marosi, Török. Kiskunmajsa: Szacsvai - Gilan 1, Szabó Zs. 3, Vizsnyi- czai 8/4, Kiss, Juhász 5, Tóth 6. Csere: Horváth (k), Kucsera 2, Szabó L., Hovanyecz. Edzők: Prónay Gyula és Medgyes Jó­zsef. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Nehezen szokott hozzá a majsai csapat a makói sportsá­tor betonjához, így a 17. perc­ben már 9^1 volt a hazaiak ja­vára. Hiába kért időt Prónay edző, a sorok nem akartak ren­deződni és a veterán kézilabdá­zókból álló makóiak könnye­dén szerezték góljaikat. A gyengén védekező vendégek el­len a fordulás után tovább nőtt a hazai előny, 19—13 volt a 38. percben. Szacsvai bravúrjainak és néhány gyors kontrának kö­szönhetőn öt perc alatt egy gólra felzárkzott a Majsa (19-18). Úgy tűnt, hogy a hazai csapat elfáradt, de ezután a majsaiak a döntő pillanatokban rendre hibáztak. Az egyenlítés helyett újabb makói gólok szü­lettek (22-18). A hazaiaknak a végén még a közönség szóra­koztatására is futotta, kapusuk, Farkas József - a kiskunhalasi NB I-es női csapat edzője - elő­rement támadni, de a beállós posztról a majsai kapusba lőtte a labdát. Kitűnt: Bárány 8/2, Tenke 8, Zsódi 3/1, illetve senki. Magyar búcsú a csapatküzdelmektől az asztalitenisz-világbajnokságon A Csehország elleni győzelmet nem követte hasonló siker a magyar férfi asztalitenisz-válo­gatott részéről a Manchesterben zajló világbajnokságon, hiszen Németh Károlyék 3:1-re kikap­tak a hazaiaktól. Valamennyi ta­lálkozó három játszmában dőlt el, de egyedül Harczi Zsoltnak sikerült nyernie. Eredmények, csoportforduló, férfiak (D-cso­port): Anglia-Magyarország 3:1. Carl Prean-Varga Zoltán 2:1 (-20, 17, 15), Matthew Syed-Harczi Zsolt 1:2 (-19,14, -18), Alan Cooke-Németh Ká­roly 2:1 (21, -14, 18), Syed-VargaZ. 2:1 (-15,16,18). Vasárnap este a férfiaknál befe­jeződtek a csoportmérkőzések. A magyarok 3:2-es vereséget szenvedtek Oroszországtól, és az 5. helyen végeztek a csoport­ban. A csoport végeredménye, D-csoport: 1. Japán 4 győzelem, 2. Franciaország 4, 3. Anglia 3, 4. Oroszország 4, 5. Magyaror­szág 1, 6. Csehország 1. A női válogatott nem bírt az esélye­sebb hongkongi nemzeti együt­tessel. A magyarok 3:l-re ki­kaptak, s így nem jutottak be a negyeddöntőbe. Mi van a Petőfi Nyomda Kecskeméti Kosárlabda Club kosarában? Nyolcadik helyezés és csalódás Az NB I-es női kosárlabda-baj­nokság befejeztével Tóth Vik­tort, a Petőfi Nyomda Kecske­méti Kosárlabda Club ügyve­zető elnökét kérdeztük:- Hogy van megelégedve a csapat 8. helyezésével?- A játékosokat és az anyagi eszközöket tekintve jó ered­ménynek számít. Ugyanakkor el kell ismerni, hogy ez a 8. hely az idén csalódás, amely viták, pletykák és súrlódások forrása.- Miért?- Mert a klubvezetés azt su­gallta, hogy jobbak leszünk. Itt csapat lesz! A cél az 5-7. hely megszerzése volt. A bajnokság értékelése még folymatban van, keressük a magyarázatot, hogy miért nem tudtunk előbbre lépni.- Mégis, mi lehetett az aka­dály?- Az előző évi kiizzadott 8. helyezés még sikerként él ben­nünk. Abból a csapatból elment Molnár Enikő, leigazoltuk vi­szont a kétszeres magyar baj­nok, többszörös válogatott Pásztói Krisztinát. Hazajött Farkas Ancsa is. Persze a többi csapat is erősített. A mi csapa­tunk szereplése két szakaszra bontható: A felkészülés idején és az alapszakasz első köre alatt jó játék, közönségsiker volt a jellemző. Győzelem idegenben a Sopron ellen, de fiaskó itthon a Szekszárdtól, a Diósgyőrtől. A Baja ellen 33, az OSC ellen 39 pontos győzelem. Nagyarányú siker az Ikarus ellen, vereség Pécsen. 15 mérkőzésből 9 győ­zelem.- Mi okozta a fordulatot?- Fordulópontot a Baján el­szenvedett 10 pontos vereség, illetve annak módja jelentette. A december 21-én Székesfe­hérváron nehezen megszerzett győzelem után a bajnokság vé­géig nem nyert mérkőzést a csa­pat. Bár a Sopron, a Pécs, a BSE elleni mérkőzéseken a veresé­gek ellenére jól játszott a csapat.- Az eredmények mégis el­maradtak.- Nem sikerült az előrelépés, ami csalódás magunknak és a szurkolóinknak is. Az értékelés­nél azért vagyok zavarban, mert 4-4,5 hónapig távol voltam a csapattól, ezért a játékosokat az edzők és részben a saját tapaszta­lataim alapján tudom értékelni. Ebből a következő látszik: a csa­pat kellemes, jó játékosok gyü­lekezete volt, de hiányzott belő­lük az egymásért való küzdeni tudás. Ezenkívül sok volt a pszi­chikai probléma, amit nem orvo­soltunk időben. A közhiede­lemmel ellentétben szerényebb volt az anyagi háttér, a csapat nem tudta megkeresni a többle­tet. Rendkívül megnehezítette a helyzetet, hogy a sikertelensé­gek mellett megjelentek a kívül­ről jövő, vádaskodó ellendruk­kerek. B. I. Rekordlistás kiskunhalasi horgász a jutalmazottak között Aranyhorog-díj törpeharcsával Az Eurostar Kft., a Magyar Horgász című szaklap és a Mustad Rt. tizenkettedik alka­lommal ítélte oda díjait a kö­zelmúltban a legtekintélye­sebb halakat kifogó magyar- országi horgászoknak. A há­romtagú nemzetközi zsűri - amelyet az Eurostar Kft. ügy­vezető igazgatója, Ágh Ká­roly, a norvég Mustad cég ke­reskedelmi igazgatója, Bőrre M. Amble és a Magyar Hor­gász főszerkesztője, Szalay Ferenc alkotott - a felnőtt ka­tegóriában a bátaszéki Aradi Györgyöt részesítette elisme­résben. Sokaknak meglepetést okozhat a döntés, hiszen Aradi egy 1,98 kg-os törpe­harcsával érdemelte ki az 1996-os Aranyhorog-díjat. A horgászatban jártasak azon­ban tudják, hogy a 38 cm hosszú „óriás törpe” a maga nemében igazán tekintélyes példány, ráadásul nemcsak új magyar rekord, hanem euró­pai viszonylatban is kiemel­kedő nagyságú. Az ifjúsági kategóriában odaítélt Ezüst­horog-díjat egy 15 éves pa- csai horgász, Méhes Richárd érdemelte ki, aki a pacsai Ha­ladás HE taván az elmúlt év­ben három tíz kilón felüli - pontosabban egy 17,1 kg-os, egy 14,5 kg-os és egy 11,4 kg-os - pontyot fogott. A zsűri különdíját a hosszú évek óta kiemelkedő fogások­kal büszkélkedő András Zoltán kapta. A kiskunhalasi horgász tavaly két süllővel, két do- molykóval és egy dévérke- szeggel iratkozott fel a Magyar Horgász rekordlistájára. Bankkártya-elfogadó helyek Bács-Kiskun megyében (Kecskemét kivételével) Elektro Markt Kertvárosi ABC Kiskun Áruház Mól Töltőállomás OTP Bank Rt.Kiskunhalas Park Áruház Sóstói csárda Totál Töltőállomás Elektro Markt Magyar Posta Origó Áruház OTP OTP Prof. Töltőállomás Totál Töltőállomás Magyar Posta jd :8h< Mól Töltőállomás OTP o 120 Kiskunmajsa, 24. sz. Áruház (2 Pos) Avand Töltőállomás OTP Tanyacsárda Totál Töltőállomás 2 Pos II. rész 6400 Kiskunhalas 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas, 6400 Kiskunhalas, 6100 Kiskunfélegyháza, 6100 Kiskunfélegyháza, 6100 Kiskunfélegyháza, 6100 Kiskunfélegyháza, 6100 Kiskunfélegyháza, 6120 Kiskunmzisa. 6120Kiskunmajsá, 6120 Kiskunmajsa, 6120Kiskunme(jSa, 6090 Kun.s/entmiklós, Brinkus L. u. Bethlen G.ltp. Bethlen G. tér 6. Majsai út 10. Bokányi D. u. 5-7. Kossuth u. 36-58. Sóstó Motel Felszabadulás u. 1 Kossuth u. 1. Dr Holló L. u. 16. Mártírok u. 1. Pető ti tér 6-7. Hunyadi u. 1. Izsáki u. 8. Szegedi út Bsycsy-Zs. u. i. Halasi u. Csendes köz 1. Petőfi tér 1. S205.sz. út 33. km. Kálvin tér 14. Mól Töltőállomás 6090Kunszentmiklós, Szabadság u. 30. OTP 6090Kunszentmiklós, Kálvintér 11. Magyar Posta 605fi|.ajosmizae, Szabadság tér 8 Mizseí Tilzép-telep 6050Lajosmizse, Barcsi tér l. Mól Töltőállomás 6050Lajosmizse, 50. sz. út jobb Mól Töltőállomás 6050 Lajosmizse, 50. sz. út bal Népművészeti Bolt % 6050 Lajosmizse, Alsóbene62S. ':í§ J 6050tajosmizsé, 6050 Lajosmizse, 6050 Lajosmizse, Dózsa Gy. u. 10/A. Felsőlajos M5 Autóp 67. km J B O. Tamoil Lakitelek “ ^*6065 Lakitelek-Kapásfalu ^ Magyar Posta jéf 6449 Mélykúti Petőfi tér 4. OTP Bank Rt. Mélykút 6449 Mélykút, 'WÍ. Petőfi tér 18. Avand Töltőállomás 6527 Nagybaracska, 41. sz. út 176. km. Magyar Posta 6320 Sott, Posta u. 6. Mól Töltőállomás 6320 Solt. 52. sz. út OTP 6320 Solt, Aranykulcs tér 6. Non-Stop Ételmiszer 6230 Soltvadkert, Kossuth u. 1-3. Magyar Posta 6230 Soltvadkert, Szentháromság u. 15 Mól 6230 Soltvadkert, Kossuth u. 83. OTP f :ó230 Soltvadkert, Szentháromság u. 4. Taba Bolt 62.30 Soltvadkert, Kertész u. 21 Vegyesbolt 6230 Soltvadkert, Kossuth u. 13. Magyar Posta 6080 Szabadszállás, Kossuth u. 1. Mól Töltőállomás 6080 Szabadszállás, Petőfi u. 19. OTP 6080 Szabadszállás, Kossuth u. 1. OTP 6066 Szalkszentmárton, Petőfi tér 19. Castro! BHMHK ' 6060Tiszakécske, -sir* 3 Szolnoki u. Mól Töltőáliomás 6060 Tiszakécskc, Szolnoki u. OTP 6060 Tiszakécske, Béke tér 6. A bankkártya-elfogadó helyek megyei listájának I. része, a Petőfi Népe 1997. ápr. 23-ai számában olvasható.