Petőfi Népe, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-14 / 86. szám

Magyar győzelem Nagy magyar sikerrel ért véget a hagyományos tokiói aerobik Világ Kupa-viadal. A csapat- versenyt ugyanis a Jumping Jack triója, a korábban Európa- bajnoki címet is szerzett Katus Tamás, Katus Attila és Szent- györgyi Rómeó nyerte. Ma folytatják A férfi kosárlabda bajnoki döntő második mérkőzését ott­honában biztosan nyerte a Marc Körmend a Danone Honvéd el­len, 81:68 (35:30). A négy győ­zelemig tartó párharc állása így 1-1. A következő találkozó hét­főn 18 órakor lesz Budapesten. Jégen a döntősök Hétfőn Dunaferr SE-Alba Vo­lán Riceland döntő lesz a jég­korong Medicor Magyar Kupá­ban. A székesfehérvári elődön­tőkön előbb a dunaújvárosi gárda megverte a Tisza Volán Szeged csapatát, majd az Álba Volán 5-3-ra diadalmaskodott a bajnoki címvédő Ferencváros Whirlpool felett. Judit nyolcadik Polgár Judit a nyolcadik helyen zárta a spanyolországi Dos Hermanasban megrendezett nemzetközi sakktornát. A torna végeredménye: 1. Anand 6 pont, 2. Kramnyik 6, 3. Szalóv 5, 4. Karpov 5, 5. Topalov 5, 6. Gelfand 4.5, 7. Sirov 4.5, 8. Polgár 4.5, 9. Short 3, 10. Illes- cas 1.5 pont. Bemutatkozás góllal Góllal mutatkozott be Urbányi István az Egyesült Államok profi labdarúgó-bajnokságában (MLS). A Kispestről a San Jósé Clash-hez szerződött középpá­lyás egy találattal és egy gól­passzal járult hozzá csapata 4-1-es győzelméhez az eddig nyeretlen Los Angeles Galaxy ellen. Tenisziskolát indít Miután megszűnt a Kecskeméti Teniszklub, Ujhidy Zoltán saját tenisziskolát alapított. Az edző 6-14 éves korú fiatalok jelent­kezését várja a Hírős HE Aka­démia körúti pályáján, vagy a 410-536-os telefonszámon. Totó Magyarórán tanultak a vendégek Kecskeméten Simó fékezte a gyarmatiak lendületét Nass Kecskeméti Rögbi Klub-Exiles 19-0 NB I-es rögbimérkőzés, Kecskemét. Kecskemét: Kiss B., Farkas Zs., Kristóf G., Szundi I., Makkai G., Fehér A., Sütő L., Habóczki Zs., Hegedűs Zs., Túri P., Kovács J., Boros Z., Bárány T., Csendon L., Argat Z., Csere: Kovács S., Zubek P. Edző: Krasznai Tivadar. Sok hi­bával tarkított mérkőzésen meg­szerezte második bajnoki győ­zelmét a kecskeméti csapat a Magyarországon élő külföldi­ekből verbuválódott Exiles el­len. Kitűnt: Kiss B. 5. Boros Z. 5, Zubek P. 5., Argat Z. 4. Fehérgyarmat- Fortunátó Mizse KC 26-21 (11-8) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Fehérgyarmat, 400 néző. Vezette: Atkári, Herczeg. Mizse KC: Rapi - Németh, Farkas 1, Apró 7, Józsa 6, Kormos 1, Telek 2. Csere: Simó (k), Perczel (k), Kun 2, Szabó 1, Szeghalmi 1, Hu­licska. Edző: Móra Ferenc. Kiállítások: 8, ill. 6. perc. Hétméteresek: 4/3, ill. - Korsós edző múlt heti angolos távozása után további baljós elő­jelekkel szállt harcba Fehér- gyarmaton a mizsei gárda, hisz útközben Apró Ferenc, a csapat meghatározó játékosa rosszul lett, s a mérkőzést is betegen vál­lalta. Mindezek ellenére a csapat mindvégig egyenrangú ellenfele volt a hazaiaknak. Ez elsősorban Simó kapus remek teljesítmé­nyének köszönhető. A végső si­kerre azonban kevés esélye volt a vendégeknek. Kitűnt: Pásztor 8, Varga 5, Paplonyi 4, Kuliár (k), illetve Simó (k). Ifjúsági eredmény: Fehér- gyarmat-Mizse KC 26-31. A totó 15. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Ecker Stadler FC-Újpest.........1-3 2 2. Haladás-Ferencváros ............1-0 1 3 . Vác-Győr........................3-1 1 4 . B. München-1. FC Köln........3-2 1 5 . Duisburg-Dortmund............3-2 1 6 . M ’ gladbach-Freiburg...........4—3 1 7 . St. Pauli-1860 München........0-0 x 8 . Schalke 04-Bremen..............1-1 x 9. VfB Stuttgart-Rostock.......1....5-1 1 1 0. Atalanta-Bologna................1-1 x 11. Juventus-Udinese...............0-3 2 1 2. Napoli-Cagliari..................1-1 x 1 3. Roma-Parma.....................0-1 2 + 1 mérkőzés: 14. Sampdoria-Lazio..............1-0 1 T öbb mint kétszázhetven lovas ugratott a hetényegyházi pályaavatón Négy érem a megyebeliek nyakában Tóth B. (Kiskunhalasi Határőr Dózsa, Roger n. 1.), 3. Hugyecz M. (Hetényegyháza Hullám Lovas Klub, Zsóka n. 1.), 6. Tóth B. (Kiskunhalas H. Dózsa, Do­rottya n. 1.), A1 kategória, fel­nőttek: 1. Göttler Vilmos (Farming Kft., Nevina n. 1.), 2. Göttler V. (Nalinkan. 1.), 5. Se­bők J. (Kiskunhalas H. Dózsa, Harmónia n. 1.), 6. Füzér G. (Kiskunhalasi H. Dózsa, Fan­tom n. 1.), A2 kategória: 6. FOTÓ: GALAMBOS SÁNDOR Varga A. (Hetényegyháza Hul­lám Lovas Klub, Colorado n. lován). Göttler nagy napja volt, hiszen négy lóval 3 kategóriá­ban indult, és két győzelmet, két 2. és egy 3. helyezést ért el. A verseny legeredményesebb fel­nőtt lovasa volt, míg az ifjúsági­aknál a Hetényegyházi Hullám Lovas Klub sportolónője, Hu­gyecz Mariann lett a legered­ményesebb lovas. Mindkét ver­senyző különdíjat kapott. Akadály felett az egyik résztvevő a hetényegyházi díjugrató verseny népes mezőnyéből. Korrekt pályák, remek rende­zés, kellemetlen, hűvös, szeles idő jellemezte a díjugratók idénynyitó versenyét, mely egyben pályaavató is volt. Á versenyt Hetényegyházán ren­dezték meg a helyi Hullám Lo­vas Klub szervezésében. A kel­lemetlen időjárás nem riasztotta el a versenyzőket, hiszen a négy kategóriában több mint két­százhetvenen álltak rajthoz. Kétségkívül a Bács-Kiskun megyei lovasok szerepeltek a legeredményesebben, hiszen 13 szalagos helyezést, ezen be­lül 4 érmet szereztek. Az egyes kategóriák győzte­sei, illetve a Bács-Kiskun me­gyei lovasok eredményei, B1 kategória: 4. Kákonyi Á. (Kis­kunhalasi Határőr Dózsa) Ge- velónia nyergében, 6. Füzér G. (Kiskunhalasi Határőr Dózsa) Cland nyergében. B2 kategó­ria, ifjúságiak: 1. Erdélyi Magdolna (BLK) Mohi nevű lovával, 2. Hugyecz M. (He­tényegyháza Hullám Lovas Klub) Amazonnal, 4. Kardos L. (Kiskunhalasi Határőr Dózsa) Vigéccel, 6. Hugyecz M. Zenit­tel. B2 kategória, felnőttek: 1. Füzér Gábor (Kiskunhalas Ha­tárőr Dózsa, Manka n. 1.), 6. Sá­ringer F. (Kecskeméti LK, Me­rész n. 1.), A1 kategória, ifjú­ságiak: 1. Varga Balázs (Győ­zelem SE, Királynő n. 1.), 2. Sp'A'ut világ Forma-l-es Argentin Nagydíj Buenos Airesben­Villeneuve újabb győzelme Jacques Villeneuve (Williams- Renault) idei második futam­győzelmével ért véget a Buenos Airesben rendezett Argentin Nagydíj. A 600. Forma-l-es Grand Prix-verseny kanadai győztese mögött a brit Eddie Ir­vine (Ferrari) és a német Ralf Schumacher (Jordan-Peugeot) érkezett célba. Nem kevés iz­galmat hozott a 70 ezer néző előtt megrendezett verseny rajtja. A brazil Rubens Barrichello köz­vetlen a start után megpróbálta megelőzni a kétszeres világbaj­nok német Michael Schuma- chert, ám a dologból ütközés lett, így a Ferrari pilótája már az első körben feladni kényszerült a versenyt. A rendezők azonban nem szakították félbe a futamot, csupán beküldték a pályára abiz- tonsági autót, amely négy körön át vezette a mezőnyt. Majd újra nekilendültek a pilóták a 72 kö­rös, 306 kilométeres verseny­nek. Ekkor Villeneuve, Heinz- Harald Frentzen és Olivier Panis volt a sorrend. Nem sokáig azonban, mert a német Willi- ams-Renault-pilóta váratlanul lelassult, majd technikai prob­lémák miatt kiállt. A vb-pont- versenyben Villeneuve 20 pont­tal vezet az egyaránt 10 pontos osztrák Gerhard Berger és a skót David Coulthard előtt. A 26 éves kanadai pilóta 19. Grand Prix- versenyén hatodik győzelmét ünnepelhette. Nyúlcipőt húztak a diákok H úzzuk fel a nyúlcipőt! jelszóval rendezték meg a Bács-Kiskun megyei diákolimpia mezei- futó-döntőjét Kecskemé­ten, a szabadidőközpontban, amely egyúttal az országos finálé sikeres főpróbája volt. Eredmények, lányok, II. kor­csoport: 1. Veréb Katalin (Kis­kunhalas, Kertvárosi Ált. Isk.), 2. Adamik A. (Kecskemét, Lánchíd U. Ált. Isk.), 3. Borsodi É. (Baja, Magyar-Német ÁMK), csapatban: 1. Kiskun­halas, Kertvárosi Ált. Isk., 2. Kiskunfélegyháza, József A. Ált. Isk.. 3. Kecskemét, Lánc­híd U. Ált. Isk. A csapata, III. korcsoport: 1. Fűrész Diána (Kecskemét, Bányai J. Gimn.), 2. Mészáros Sz. (Kunszentmik­lós, Baksay Gimn.), 3. Szabó Ágnes (Kunszentmiklós, Bak­say), csapatban: 1. Kunszent­miklós, Baksay Gimn., 2. Kecskemét, Arany J. Ált. Isk. A csapata, 3. Jakabszállás, ált. isk., IV. korcsoport: 1. Vértesy Zsuzsanna (Baja, III. Béla Gimn., 2. Komáromi Zs. (Kecskemét, Bolyai Gimn.), 3. Bujdosó M. (Kecskemét, Ka­tona J. Gimn.), csapatban: 1. Kecskemét, Bolyai Gimn. A csapata, 2. Baja, III. Béla Gimn., 3. Kecskemét, Bolyai Gimn. B csapata, V. korcso­port: 1. Csernák Renáta (Kecs­kemét, Bolyai Gimn.), 2. Deve- cseri K. (Baja, III. Béla Gimn.), 3. Páncsity O. (Baja, Tóth K. Szki.), csapatban: 1. Kecske­mét, Bolyai Gimn., 2. Kecske­mét, Kandó K. Szid., 3. Kecs­kemét, Kodály Z. Ének-Zenei Gimn.; fiúk, II. korcsoport: 1. Szalai Tamás (Kunszentmik­lós, Baksay Gimn.), 2. Szomjú R. (Nyárlőrinc, ált. isk.), 3. Szu- rumik A. (Kiskunfélegyháza, Darvas tér ált. isk.), csapatban: 1. Kecskemét, Arany J. Ált. Isk. A csapata, 2. Dunavecse, Petőfi S. Ált. Isk., 3. Kecskemét, Lánchíd U. Ált. Isk.), III. kor­csoport: 1. Szimtay Zoltán (Kunszentmiklós, Baksay Gimn.), 2. Kéri R. (Kecskemét, Vásárhelyi P. Ált. Isk.), 3. Szűcs Á. (Baja, Központi Ált. Isk.), csapatban: 1. Kecske­mét, Arany J. Ált. Isk., 2. Kis-1 kunhalas, Felsővárosi Ált. Isk., 3. Kecskemét, Vásárhelyi P. Ált. Isk., IV. korcsoport: 1. Lekrinszky Tivadar (Kiskunha­las, Bibó I. Gimn.), 2. Kiss T. (Kiskunhalas, Szilády Á. Gimn.), 3. Csaja G. (Kecske­mét, Bolyai Gimn.), csapat­ban: 1. Kecskemét, Bolyai Gimn. A csapata, 2. Kalocsa, Dózsa Gy. Mg. Szki. A csapata, 3. Kecskemét, Bolyai Gimn. B csapata, V. korcsoport: 1. Kiss Roland (Kiskunhalas, II. Rákó­czi F. Szki.), 2. Farkas A. (Kis­kunfélegyháza, Móra F. Gimn.), 3. Fényszárosi Zs. (Kecskemét, Széchenyi I. Vend. Szki.), csapatban: 1. Kecskemét, Bolyai Gimn., 2. Kalocsa, Dózsa Gy. Mg. Szki., 3. Kecskemét, Kandó K. Szki.