Petőfi Népe, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-24 / 69. szám

8. oldal Labdarúgás 1997. március 24., hétfő Labdarúgó Nb i. Nb iii. Alföld-csoport Kilenc emberrel nyert a Videoton ECKER STADLER FC- VIDEOTON 0-1 (0-0) Akasztó, 1500 néző. Vezette: Vágner (Ring, Tompos). Ecker Stadler FC: Kurucsai - Károly, Resko, Kertész Schultz, Mikóczi, Molnár, Ja- szinszkij, Jeremejev, Farkas (Demkovics a 63. percben), He- tesi (Murai az 57.). Edző: Sán­dor István. Videoton: Bíró - Makrickij, Csordás, Dulics, Horváth A., Dvéri, Vancsa, Tóth A., Tóth N. (Urbonas a 78.) , Takács (Lőrincz a 86.), Karvelis (Kor­sós a 65.). Edző: Disztl László. Sárga lap: Kertész az 5., Farkas az 56., Schultz a 81., il­letve Karvelis a 21., Tóth A. a 36., Makrickij a 39. percben. Piros lap: Tóth A. a 72., Makrickij a 74. percben. A vendégek fölényét hozták az első percek. Tóth N. 15 méte­res éles lövésénél a labda ugyanis éppenhogy elkerülte a jobb felső sarkot. Mozgéko­nyabbnak tűnt a Videoton, a ha­zaiak lassabban, rövid passzos adogatásokkal igyekeztek tá­madásokat vezetni. A 23. perc­ben Vancsa tiszta helyzetből, tíz méterről lőhetett, Kurucsai azonban remek reflexszel kite- nyerelte a labdát. A hazaiak nem tudtak ritmust váltani, a vendé­gek is elszürkültek, így alacsony színvonalon csordogált a meccs. Fordulás után nagyobb lendü­lettel kezdtek a csapatok, gyor­sabban játszották át a középpá­lyát, viszont a 16-osnál elfogyott a tudomány mindkét oldalon. Egy gyors akciót követően az 57. percben újra Vancsa került hely­zetbe, de négy méterről csúnyán mellélőtt. 59. perc: a Dvéritől kapott remek átadással Vancsa kilé­pett a védők közül, és a 11-es pontról biztosan gurított a bal alsó sarokba, 0-1. A 66. percben egy korszerű el­lentámadásból Dvéri is gólt lő­hetett volna, de nyolc méterről Kurucsai lábát találta el. A Stad­ler kitámadott, így a fehérváriak gyors csatáraik révén kedvükre kontrázhattak. A 72. percben Tóth A. akasztotta Mikóczit, amiért megkapta a második sárga lapját, amit piros követett. Két perc múlva Makrickij is vo­nulhatott az öltözőbe. A szőke hátvéd Demkovicsot buktatta, amiért sárgát kapott, s számára is ez volt már a második, s utána villant a piros is. Óriási lehetőséghez jutottak a hazaiak a kettős emberelőnnyel, ám ezzel nem tudtak élni. Igaz, végigtámadták a befejező ne­gyedórát, de a fehérváriak ha­talmas rutinnal, magabiztosan őrizték előnyüket. A hazaiak roppant gyenge napot fogtak ki, szinte értékelhetetlen teljesít­ményt nyújtottak, így a Vidi megérdemelten vihette el a 3 pontot. Kitűnt: Resko, Molnár, ill. Horváth, Dvéri, Vancsa, Takács. Sándor István: - Az a csapat, amelyik kiélne ember ellen ne­gyedóra alatt nem tud gólt lőni, megérdemli a vereséget. Disztl László: - A kiállításo­kig a mi csapatunk játszott fö­lényben, akkor azonban beszo­rultunk, de a fiúk remekül küz­döttek. ­Az NB 1. MTK 2. Újpest 3. Ferencváros 4. Vasas 5. Debrecen 6. BVSC 7. Kispest 8. Győr 9. Vác 10. Zalaegerszeg 11. Haladás 12. Videoton 13. III. Kér. TVE 14. Békéscsaba' 15. Siófok 16. Csepel 17. Ecker Stadler FC 18. ‘Pécs I. állása 21 18 2 21 15 4 21 15 4 21 14 3 21 9 7 21 10 4 21 9 4 21 7 5 21 6 7 8 1 12 6 6 9 6 6 9 4 9 8 6 3 12 4 5 12 3 7 11 4 3 14 2 6 13 59-14 56 48-20 49 46-24 49 33- 16 45 34- 21 34 29- 21 34 27-29 31 26- 33 26 25-29 25 20-35 25 25-25 24 23- 26 24 27- 36 21 24- 39 21 17-39 17 30- 38 16 13-31 15 16-46 12 További eredmények: Békéscsaba-III. Kér. TVE 2-1, Siófok-Debrecen 0-0, Csepel-Vasas 2- 3, ZTE-Győr 2-1, Kispest-Újpest 0-2, MTK-Pécs 6-0, Vác-FTC 1-1, BVSC-Haladás 3- 2. Nb ii. Keleti Csoport Mindössze egy pont a hétvége megyei mérlege KECSKEMÉTI TE- KAZINCBARCIKA 2-2 (1-1) Kecskemét, 1500 néző. Ve­zette: Mezei (Balajti, Vavika). KTE: Sinescu - Járfás, Gu- buez, Deme, Kecskeméti (Tu- boly a 83.), Szél, Babai, Cser- nák, Gligorovics, Kovács (Már­ton a 61.), Czipper (Szentmár- toni a szünetben). Edző: Linka József. Kazincbarcika: Fülöp - Hamócz, Földeák, Szaniszló (Implom a 23. p.), Hanász (Ba­logh a 68.), Szabó Zs., Lukács, Körösi, Remenár (Szőke a 75.), Hanyecz, Takács. Edző: Kál­mán Vilmos. Sárga lap: Szél a 4., Járfás az 57. percben. 20. perc: Kovács 14 méterről, fordulásból félmagasan hatal­mas gólt lőtt, 1 -0. 21. perc: Szabó a hazai védők hibáját kihasználva a tehetetlen kapus mellett a bal sarokba lőtt, 1-1. 42. perc: Lukács középre adott labdáját Hamócz csak cen­tikkel küldte kapu mellé. 54. perc: Babai 20 méteres lapos lövését védte Fülöp. 56. perc: Körösi óriási hely­zetben Sinescuba lőtte a lebdát. 63. perc: Egy balról beívelt szöglet után a labda lecsorgott a védőkről, majd Csemák lábáról a jobb sarokba perdült, 2-1. 82. perc: Hanyecz beadását Lukács a rosszul kimozduló ka­pus mellett a hálóba passzolta, 2-2. Az első húsz percben sok sza­bálytalansággal tarkított ke­mény játék folyt a pályán, több­nyire a vendégek kapuja előtt pattogott a labda. A hazaiak ve­zető góljára azonnal válaszolt a Barcika. A folytatásban is a KTE támadott többet, de Hamócz ré­vén a vendégek is vezettek né­hány veszélyes akciót. Szünet után ismét beszorította ellenfelét a KTE, és a fölény gólt eredmé­nyezett. Ezután kitámadtak a vendégek és a kecskeméti véde­lem megingását kihasználva egyenlítettek. A közepes színvo­nalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Kitűnt: Kecskeméti, Cser- nák, Deme, Babai, illetve Fülöp, Földeák, Hamócz, Szabó. Linka József: - Olyan gólo­kat kaptunk, ami a megyei baj­nokságban is szégyen lenne. Kálmán Vilmos: — Az idei legjobb játékát nyújtotta a csa­pat. Úgy vélem, hogy két pontot Kecskeméten hagytunk. KTE-Kazincbarcika 2-2! Egy vendégkapu előtti akciónál Gubucz fejéről üti el a labdát Fülöp kapus. DIÓSGYŐRI FC­KSC RSC 1-0 (0-0) Miskolc, 3500 néző. Vezette: Vad (Jenei, Nyilas). Diósgyőr: Rácz - Dzsino- vics, Földvári, Nagy S., Farkas J. (Bozó 84. p.), Chiratcu, Kiser (Farkas A. 17. p.), Danes A., Bu- liga, Lehoczki (Kotula 45. p.), Ruskó. Edző: Tomyi Barnabás. KSC RSC: Kirí - Kovács K, Salamon, Torbavecz (Kovács P. 34. p.), Némedi, Bozai (Nagy K. 21. p.), Kádár, Zsoldos (Danes S. 77. p.), Kovács G., Vén, Dani. Edző: Németh Imre. Sárga lap: Buliga a 35., Chi­ratcu a 39., Kovács P. a 4L, Zsoldos a 49., Némedi az 53., Kovács G. az 54., Farkas a 75. p. 16. perc: Dani középre adott labdájátTorbavecz 17méterrőla bal alsó sarokra szúrta, de Rácz mentett. 26. perc: Kovács G. Vént hozta játékba, aki 14 méterről lőtt, a labda a kapufa és a felső léc találkozási pontjáról pattant ki. 29. perc: Chiratcu 20 méteres szabadrúgását Kiri a bal alsó sa­roknál csak kiütni tudta. 33. perc: Dzsinovics kapuba tartó fejesét a gólvonalon álló Salamon visszafejelte a me­zőnybe. 66. perc: Vén a kaputól 6 mé­terre a mérkőzés legnagyobb helyzetét a kapujából kiinduló Rácz kezébe gurította. 73. perc: Buliga szögletét a rövidoldalra érkező Nagy S. 4 méterről a bal felső sarokba fe­jelte, 1-0. A kecskeméti együttes nem „ásta be” magát a kapuja elé, bátran játszott. A pályán a dur­vaság határát súroló küzdelem folyt, sérülések miatt korán cse­rélni kellett. A KSC rendezte hamarabb sorait, és egy óriási helyzetet is kihagyott. Szünet után magához ragadta a kezde­ményezést a Diósgyőr, a vendé­gek 20 percig alig jöttek át a fél­vonalon. A győzelmet jelentőgól egy begyakorolt figura után esett. A jó iramú, ideges hangu­latú meccsen a hazaiak csak a győzelemnek örülhettek. Kitűnt: Rácz, Nagy S„ Bu­liga, illetve Salamon, Torba­vecz, Vén. Tomyi Barnabás: - Ke­mény mérkőzés volt, de a lé­nyeg, hogy megvan a 3 pont. Németh Imre: - Mindkét csapat játékosainak gratulálok. Számomra nagy talány a játék­vezető működése. TISZAVASVÁRI- TISZAKÉCSKE 2-1 (2-1) Tiszavasvári, 2000 néző. Ve­zette: Hanyecz (Hrabovszky, Zvolenszky). Tiszavasvári: Szabó L. - Horváth, Lenkey, Papp, Ho- mann, Lajkovics, Bánföldi, Szarka, Bohács (Havelant 91.), Erdei (Kocsis 76.), Pitács (Sze­műn 63.). Edző: B. Kovács Zol­tán. Tiszakécske: Nagy - Hege­dűs (Mike 65.), Barna, Sipos (Szabó Cs. 61.) , Tóth, Besser- man, Molnár, Vidákovics, Bállá M., Török, Cimpianu (Szántó a szünetben). E.: Szurgent Lajos. Sárga lap: Sipos all.. Bán­földi a 39., Szarka a 45., Barna a 67., Besserman a 72., Szántó a 81., Vidákovics a 89. percben. Piros lap: Bánföldi a 61., Szántó a 91. percben. 9. perc: Bánföldi 40 méteres keresztlabdával indította Lajko- vicsot, akinek beadása pattant egyet, majd az üresen hagyott Pi­tács nyolc méterről a bal alsó sa­rokba fejelt, 1-0. 33. perc: Erdei ragyogó ütemben játszott Bánföldi elé, ő ballal a kapufa segítségével lőtte be a ziccert, 2-0. 45. perc: Tóth emelt be jobb­ról, Balia M. fejesébe Szabó ka­pus ugyan még beleért, ám a já­tékszer a hóna alatt becsúszott a jobb sarokba, 2-1. 61. perc: Bánföldi rossz ütemű belépő után megkapta a 2. sárgát és vele a pirosat is. A létszám a végére kiegyenlí­tődött-mert Szántó 10perc alatt két sárgát is begyűjtött -, az eredmény viszont nem. Ezzel a Kécske begyűjtötte első tavaszi vereségét. A Vasvári megérde­melten nyert, mert az elsőfélidő­ben jól játszott, szünet után pe­dig régen látott nagy akarással és fegyelemmel pótolta kiállított emberét. Kitűnt: Lenkey, Hómann, Pi­tács, illetve Nagy Zs., Tóth A. B. Kovács Zoltán: - A csapat csodálatos akarásával feledtette a gyengébb tavaszi rajtot. Szurgent Lajos: - Küzdel­mes mérkőzésen megérdemel­ten nyert a több helyzetet kidol­gozó és nagyobb akarással játszó Tiszavasvári. NB II. Keleti csoport 1. Diósgyőr 2. Tiszakécske 3. Nyíregyháza 4. Kiskundorozsma 5. Tiszavasvári 6. Szolnok 7. Salgótarján 8. Kaba 9. KSC RSC ' 10. KTE 11. Hajdúnánás 12. Hatvan 13. Kazincbarcika 14. Tiszafüred 15. Eger 18 11 4 3 23-12 37 18 11 1 6 31-18 34 17 8 7 2 23-11 31 18 8 7 3 23-15 31 18 8 5 5 24-19 29 18 8 4 6 23-21 28 17 7 6 4 17-15 27 17 6 8 3 21-15 26 18 5 7 6 20-21 22 18 5 4 9 19-23 19 17 5 4 8 15-22 19 18 4 5 9 18-21 17 18 4 4 10 19-29 16 18 4 3 11 15-27 15 18 3 3 12 11-33 12 További eredmények: Nyíregyháza-Hajdú- nánás 3-2, Kiskundorozsma-Salgótarján 2-2, Eger-Tiszaflired 2-0, Szolnok-Hatvan 3-1. Szabadnapos: Kaba. Gólzáporos bajai győzelem BAJAI LSE- SZEGEDI VSE 5-0 (3-0) Baja, 250 néző. Vezette: Tóth. Baja: Tomik - Angeli (Or­bán), Viszmeg, Goretich I., Vá- its, Milassin, Földvári, István, Czifra, Koch (Somogyi), Barna (Goretich II.). Edző: Raffai Rudolf. SZVSE: Köröm - Popovics, Valtner, Vári, Siha, Farkas, Papp, Oleár, Zombori (Keré- nyi), Hegyeshalmi (Puskás), Gyimesi. Megbízott edző: Pus­kás Tibor. 1. perc: A kiugró Barnát el­gázolták a 16-oson belül. A büntetőből István a bal alsó sa­rokba gurította a labdát, 1-0. 16. perc: Barna erőszakos labdaszerzése után Koch került helyzetbe, és ő jobbról kilőtte a hosszúsarkot, 2-0. 19. perc: Koch lépett ki a bal szélen Földvári remek indításá­val, majd okosan a kapu köze­pébe emelt, 3-0. 72. perc: Czifra balról kö­zépre kanyarított labdáját Föld­vári kapásból vágta a kapuba, 4-0. 80. perc: Ismét Czifra ívelt be balról, Köröm elvétette a labdát, Somogyi pedig az üres kapuba helyezett, 5-0. A bajaiak remekül kezdték a mérkőzést, egyre-másra dol­gozták ki és értékesítették is a helyzeteket. Koch korai sérü­lése után viszont sokáig nem akadt olyan támadó, aki ki­használta volna a ziccereket. A második félidőben így is újabb két gólt szerzett a teljesen meg­érdemelt győzelmet arató fiatal bajai csapat. Kitűnt: Viszmeg, Földvári, Czifra, Koch illetve a vendé­gektől senki. Ifjúsági mérkőzés: Baja- Szegedi VSE 1-0. KALOCSA FC- HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 1-0 (0-0) Kalocsa, 600 néző. Vezette: Gulyás. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Mácsai, Unyi, Pólyák, Sári (Szabadi), Balogh (Már­ton), Bimbó, Fekete, Kákonyi (Pesti). Edző: Hayerbacher Fe­renc. Hódmezővásárhely: Soós - Kazán, Talmácsi, Erdei, Tóth, Varga, Balogh (Sipos), Forgács (Fazekas), Kovács, Palotás, Luczás. Edző: Antal Ferenc. 76. perc: Jobb oldali szögle­tet követően a vendégvédők rö­viden szabadítbttak fel, Fekete harcosan visszaszerezte a lab­dát, laposan középre lőtt és a jól érkező Pesti ballal a hálóba he­lyezett, 1-0. Küzdelmes, közepes színvo­nalú mérkőzésen két közel egy­forma képességű csapat párhar­cából a hazai került ki győzte­sen a feltűnően jól és szervezet­ten védekező Hódmezővásár- hellyelszemben. Kitűnt: Iván, Aradi, Pólyák, Bimbó, illetve Soós, Kazán, Tóth, Luczás. Ifjúsági eredmény: Kalo- csa-Hódmezővásárhely 2-0. KISKŐRÖS- MEZŐBERÉNY 3-1 (2-0) Kiskőrös, 600 néző. Vezette: Sipos. Kiskőrös: Tüskés - Szabó T., B. Szabó, Aszódi, Bereg­szászi (Agócs), Kiss K., Szauer (Amuncsik), Pecznyik (Szlo­vák), Csemák, Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Hímer Ist­ván, Szlovák László. Mezőberény: Steigerwald - Saiben, Laurinyecz, Boty- tyánszki, Rácz Zs., Rácz A., Győri (Burai), Litauszki, Igricz (Kovács), Darócz, Raducu. Edző: Borgula János. 15. perc: Kiss húsz méterről szabadrúgást végzett el és a jól eltalált lövés a jobb felső sa­rokba vágódott, 1 -0. 20. perc: Sztojanovics a ka­putól tíz méterre becsapta védő­jét és laposan a jobb sarokba lőtt, 2-0. 72. perc: Saiben vitte a lab­dát, lepasszolta Burainak, aki tizennégy méterről a sarokba lőtt, 2-1. 90. perc: A Szlovák buktatá­sáért megítélt 11-est Kiss éle­sen a bal sarokba vágta, 3-1. A végig támadó hazai csapat a vártnál nehezebben nyert a szívósan védekező vendégek ellen. Kitűnt: Szabó T., B. Szabó, Kiss K., Pecznyik, illetve Stei­gerwald, Laurinyecz, Rácz Zs., Burai. Ifjúsági eredmény: Kiskő- rös-Mezőberény 1-1. MÉLYKÚT-GYULA 2-0 (1-0) Mélykút, 800 néző. Vezette: Tóth. Mélykút: Vasút - Szabó E. (Piegel), Szűcs, Schuchmann, Kárász, Kiss J., Palla, Nuszpl, Velez, László, Hangya (Szabó T.). Edző: Ónodi Tamás. Gyula: Such - Komlósi, Papp, Pápa, Szekeres, Kiss, Bo- rúzs, Resetár, Gajdácsi, Bíró (Szilágyi), Burai. Edző: Fodor Sándor. 24. perc: Nuszpl futott el a bal oldalon, beadását Kárász Velez elé tette, aki tíz méterről lőtt a kapuba, 1-0. 86. perc: László a tizenha­tosról a kint álló kapus felett emelt a hálóba, 2-0. A Mélykút táblázaton elfog­lalt helyéhez méltó játékkal nagyszerű ellenfelet győzött le. A vendégek nehezen tudták el­viselni a vereséget. Kitűnt: az egész mélykúti csapat, illetve Such, Pápa. Ifjúsági eredmény: Mély- kút-Gyula 1-1. BÉKÉS-KTK 1-2 (1-1) Békés, 600 néző. Vezette: Rischák. KTK: Dávid - Lapsánszki, Pisont, Fekete, Fütyü (Samu), Újfalusi, Bertus, Csincsák, Truczka, Korom, Karsai (Cseh). Edző: Kurucz István. Békés: Hanyecz - Kondacs, Pálfi, Zahorecz, Botyánszki, Nagy Z. (Udvardi), Szenti, Nagy I., Lipták, Fehérvári, Miklya (Bagyinka). Edző: Zsí­ros György. 6. perc: Fehérvári szögletét Nagy I. felhőfejessel juttatta a hálóba, 1-0. 29. perc: Korom beadását Truczka csúsztatta a kapuba, 1-1. 85. perc: A nézők idegeit több ítéletével borzoló Rischák 11 -est adott a vendégek javára, és Újfalusi nem hibázott, 1-2. Más játékelemekben is, de főleg küzdőképességben felvet­ték a versenyt a hazaiak a baj­nokaspiráns vendégekkel. Saj­nos a játékvezetők nem mindig biztosítottak azonos feltétele­ket. Ennek ellenére a félegyházi győzelem nem alaptalan. Kitűnt: Hanyecz, Kondacs, Szenti, illetve Újfalusi, Csin­csák, Truczka. Ifjúsági eredmény: Békési FC-Kiskunfélegyháza 2-2. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. KTK 2. Kiskőrös 3. Mélykút 4. Kalocsa 5. Gyula 6. SZEAC 7. Makó 8. Baja 9. Békés 10. Tótkomlós 11. Mezőberény 12. H.mezővásárhely 13. Szarvas 14. SZVSE 15 11 2 2 30-13 35 15 11 2 2 27-11 35 15 8 5 2 24-15 29 15 8 5 2 23-15 29 15 7 2 6 26-18 23 15 7 2 '6 18-18 23 14 6 2 6 22-17 20 15 6 2 7 21-18 20 14 5 3 6 19-17 18 14 4 3 7 18-24 15 15 3 3 9 13-23 12 15 5 1 9 21-23 10 14 2 3 9 15-31 9 15 2 1 12 10-44 7 További eredmény: SZEAC-Szarvas 3-1. Szabadnapos: Tótkomlós, Makó. A Hódmező­vásárhelytől 6 pont levonva.