Petőfi Népe, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-10 / 58. szám

1997. március 10., hétfő Sport 13. oldal Megelőzte a világbajnokot a kecskeméti súlyemelő Savaria Kupa A kategóriás súlyemelőversenyt rendeztek Szombathelyen március 8-án, szombaton. A versenyen csak nemzetközi és I. osztályú fel­nőtt, illetve aranyjelvényes utánpótláskorúak indulhattak. Eredmények, nők, 70 kg: 1. Laczi Katalin (Kecskeméti SC, edző: Kasza György). Kiváló, 160 kg (70;90) összetett egyéni csúccsal, mindenki meglepeté­sére megelőzte Dankó Ilona vi­lágbajnoknőt, és a dobogó leg­magasabb fokára állhatott. Ez az év eleji kiváló forma a ké­sőbbiekben a nemzetközi szint elérésére enged következtetni. A férfiaknál, a rendkívül erős hazai mezőnyben, ahol több or­szágos csúcs született, a KSC versenyzői valamennyien ér­mekkel térhettek haza. Eredmények, 83 kg: 3. Má­tyás G. 240* kg (105; 135), 99 kg: 2. Csepeli Zs. 265 kg (112,5;152,5), 108 kg: 2. Tóth F. 317,5 kg (150;172,5), ez az összetett eredmény felnőtt első osztályú szint. Kiütéses hazai győzelem DUNAHOLDING SPARTACUS- MISKOLC 10:3 NB I/A-csoportos férfi aszta­litenisz-csapatbajnokság. Győztesek: Szabó 3, Demeter 3, Kovács I. 2, Kovács II. 1, és a Szabó, Demeter páros. A tavaszi idény 5. fordulójá­ban a kecskeméti csapatnál rossz előjel volt, hogy Demeter és Szabó is betegen játszott. A párosok küzdelme l:l-re végződött és ezzel utoljára volt szoros a mérkőzés. Az első kör után már 4:2-re a kecskemétiek vezettek, majd a második kör után 7;3-ra. Eddig csak a mis­kolciak legjobbja, Szűcs tudott lépést tartani a kecskemétiek­kel. Az utolsó körben nagy csa­tában Szabó megverte Szűcsöt is, így alakult ki a 10:3-as vég­eredmény. Ujhidy Tibor, szakosztály- vezető: - Jó játékot talán csak Szabótól láttam, de nem is ez a fontos. A következő mérkőzé­seinket hoznunk kell, még úgy is, hogy az előző héten elkezd­tünk egy hosszú erőnléti edzést, amely már a május elején el­kezdődő rájátszásra (play- offra) készíti fel a csapatot. Kellemes érzés, hogy néhány év alatt idáig el tudott jutni a kecskeméti asztalitenisz-csa­pat, négy fordulóval az alap­bajnokság vége előtt már a vég­játékra készülhetünk. Jánoshalmi és halasi karatésok is küzdöttek Újoncokkal a küzdőtéren A már hagyományosan évad­nyitónak számító versenyen gyermek, serdülő kick-box és karate kategóriákban rendeztek küzdelmeket Makón. Az utóbbi évek legnagyobb létszámú me­zőnyében kiegyenlített, jó ver­senyt láthatott a közönség. Me­gyénket a Jánoshalmi VSE és a kiskunhalasi TDSE képviselte. Örvendetes, hogy a már ismert arcok mellett számos tehetsé­ges újonc debütált sikeresen. Kovács István, Samu László, Éder Csaba, Kárpi Szabolcs, Csizmadia Zsolt és Balázs Zsolt nevével még remélhetően sokat fogunk találkozni a jövő­ben. Eredmények, kick-box fiú, 30 kg: 3. Samu L. (TDSE), Címvédések A nők és a férfiak egyéni verse­nyében is a címvédő, azaz Káldy Zoltán és Dóczi Éva győzött a Dunakeszin megren­dezett mezeifutó országos baj­nokságon. Eredmények, fér­fiak, 10 km: 1. Káldy Zoltán (BVSC) 30:23 mp, 2. Berkovics Imre (BVSC) 30:37, 3. Kadlót 5. Kovács I. (JVSE), 35 kg: 4. Mészáros A. (JVSE), +55 kg: 5-8. Bium R. (JVSE). karate fiú, 30 kg: 1. Balázs Attila (JVSE), 3. Samu L. (TDSE), .4. Éder Cs. (JVSE), 5-8. Kárpi Sz. (TDSE), Balázs Zs. (JVSE), 34 kg: 5-8. Harkai I. (TDSE), 39 kg: 5-8. Martonosi L. (TDSE), Goiger A. (JVSE), Sziráczki Gy. (JVSE), 44 kg: 2. Csizma­dia Zs. (JVSE), 3. Horváth Z. (TDSE), 5-8. Kárpi R. (JVSE), 57 kg: 1. Faragó Péter (JVSE), 3. Blum Richárd (JVSE), +57 kg: 1. Csizmadia István (JVSE), 3. Gerber J. (JVSE). Szakosztályvezető edzők: JVSE: Koller István 1 dán, TDSE: Csábi Bettina 1 dán. a mezei ob-n Zoltán (Salgo Öblös) 30:47, csapat: 1. BVSC A (Káldy, Berkovics, Sághi) 7 pont. Nők, 6 km: 1. Dóczi Éva (VEDAC) 20:53 mp, 2. Javos Anikó (ÚTÉ) 20:55. 3. Barócsi Heléna (Kaposvári Építők) 20:57, csa­pat: 1. Kaposvári Építők (Baró­csi, Csizi, Tóth) 23 pont. Pontszerző formában voltak a kézilabdázók A kiskunhalasi lányok értékes ponttal tértek haza Békéscsabáról. FOTÓ: PN-ARCHÍV BÉKÉSCSABAI NKC­KISKUNHALAS NKSE 22-22 (10-15) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Békéscsaba, 700 néző. Ve­zette: Gyúró, Láda. KNKSE: Sugár- Virág 4, Bartucz 6, Katkó 3, Szarka 3, Pucsli 3, Kirsner 3. Csere: Vö­rös, Katona (kapusok), Kosa A. Hétméteresek: 6/5, illetve -. Kiállítás: 8 perc, illetve 12 perc. Nem egészen hét perc alatt 5-0-ra vezetett a Halas ragyo­góan kihasználva a félelmetes hírű csabai védekezés hibáit. A félidei ötgólos előnyt a második félidő 13. percéig hatra növelte a vendégcsapat (14-20). Ekkor megállni látszott a tudomány, mert a Halasiak közel 15 perces gólszünete alatt hét gólt lőttek a hazaiak és átvették a vezetést (21-20). A rendkívül izgalmas utolsó négy percben még vissza­szerezte a vendégcsapat a veze­tést (21-22), de mind a két pon- tpt nem tudta elhozni. A sérülé­sektől, betegségektől gyötört ha­lasi csapat Pucsli és Sugár veze­tésével komoly sikerként köny­velheti el a pontszerzést, ami ed­dig még nem sikerült Békéscsa­bán. Kitűnt: Megyebíróné 4, Ko­vácsi. 4, Buda 9/5, illetve Sugár, Bartucz, Katkó, Pucsli, Kirsner. FORTUNÁTÓ MIZSE KC- TISZA VOLÁN 34-28(17-13) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Horváth, Medo- varszki. Fortunátó MKC: Simó- Németh 3, Apró 14, Korsós 4, Józsa 2, Kormos 1, Telek 2. Csere: Rapi, Peltzer (kapusok). Szeghalmi, Kun 2, Czigléczki 1, Szórád, Farkas 5. Edző: Korsós Miklós. Közel egyórás késéssel kez­dődött a mérkőzés a szegediek késése miatt, ami a hazaiakat za­varta meg, hiszen a 7. perc végén 4-1-re a Szeged vezetett. Rövid idő alatt rendezte sorait a Mizse KC, all. percben egyenlített, majd a félidő végéig fokozato­san növelte előnyét, ami első­sorban Apró gólerős játékának köszönhető, 17-13. A második félidőben védekezést váltott a szegedi csapat, kettős emberfo­gással védekeztek, megpróbál­ták Aprót és Korsóst kiszűrni a játékból. Ennek megfelelően szervezte támadásait a Mizse és sok keresztmozgásos támadását rendre góllal fejezte be. A 21. percben 30-21 volt az állás. A végjátékban már egyik csapat sem védekezett ennek megfele­lően, félpercenként estek a gólok és végül hatgólos megérdemelt hazai győzelem született. Kitűnt: Szeghalmi, Németh, illetve Ignácz 10, Szabó 6. Ifjúsági eredmény: Fortu­nátó MKC-Tisza Volán 26-30 (10-12). EGRI KC-KECSKEMÉTI DELFIN KC 31-34 (14-15) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Eger, 200 néző. Ve­zette: Oláh, Szelecz. Delfin KC: Ihász (k), Viski M. 1, Balogh 3, Berényi 10, Fe- renczi 2, Czenczik 4, Demeter 4. Csere: Molnár 7, Dakó, Tóth, Kovács 3, Szabó (k), Viski A., Fekete Zs. Edző: Kalmár Jenő. Hétméteresek: 4/3, illetve 1/1. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Két pontért utazott a kecske­méti csapat a kieső helyen lévő Egri KC-hez. A hazaiaknak vi­szont utolsó esélye volt ez a mér­kőzés a felzárkózásra. Ennek megfelelően nagy iramban kez­dett mindkét csapat. Az első tíz percben felváltva estek a gólok 4-4-ig. Ezt követően ritmust vál­tott a Delfin és az ellenfél hibáit kihasználva sorozatban lőtte góljait, gyors indításból. A 20. percben már 10-6-ra vezettek a kecskemétiek, de az első félidő végére még egy gólra felzárkózott a hazai csapat. A második félidőben sem vál­tozott a játék képe. Igen nagy volt az iram és mindkét csapat gyorsan fejezte be támadásait. Mivel a kapusok és a védelmek egyik oldalon sem remekeltek, így igen sok gólt láthattak a né­zők. A Delfin a 2. félidőben vé­gig tartotta 3-4 gólos előityét és fontos kéf pontot szerzett. Kitűnt: Berényi (a mezőny legjobbja), illetve Makó 10. Gyalogtúráztak Rájátszás a női kosárlabda NB I-ben: vereséggel rajtoltak a kecskemétiek Mumust vertek a bajai lányok IKARUS KC- BAJAI TK ELMA 60-85 (38-39) NB I-es női rájátszás a 9-13. helyért: Székesfehérvár, 200 néző. Vezette: Geréb, Verbé- nyi. Bajai TK ELMA: Nedilia 15/9, Rátvay 23, Merecicki 12, Völgyesi 10, Paradiz 13/3. Csere: Horváth 2, Berkó 6/6, Mázsár 2, Ácsai 2, Bobvos. Edző: Pump Gábor, Schmidt Lajos. Az eredmény alakulása: 5. p.: 11-8, 11. p.: 19-22, 17. p.: 32-29, 27. p.: 48-55, 35. p.: 51-76. Az első félidőben nehezen lendült játékba a Baja, így vé­gig felváltva vezettek a csapa­tok. A vendégekben Merecicki tartotta a lelket, aki lepattanó- és pontszerzésben is jeleske­dett. Az Ikarusnál Sándor és Zerényi vitézkedett. Pump Gá­bor tanítványai ekkor még nem hitték el, hogy az apró fehérvári csarnokban, ahol - a szó szoros értelmében - mindig elverik őket, akár nyerhetnek is. Egy pont előnnyel kezdték a máso­dik játékrészt, majd fokozato­san növelték előnyüket. Távol­ról is betaláltak, ám közelről is zavarba hozták a hazaiakat. Rátvay ellenfelei ekkorra be­gyűjtötték negyedik személyi hibájukat és már nem merték ütni-vágni a bajaiak csapatkapi­tányát. Zerényi, az Ikarus egyetlen magasabb játékosa a 29. percben kipontozódott, s et­től kezdve nem volt kétséges, hogy ki nyeri a meccset. A bajai együttes sporttörté­neti győzelmet aratott Székes- fehérváron, a Sugovica-parti gárda „mumusának" tekintett Ikarust végre saját otthonában is le tudta győzni. Kitűnt: Zerényi 14, Sándor 19/3, illetve Merecicki, Rátvay, Nedilia. NB I-es női rájátszás az 5-8. helyért (első meccs): GYSEV-Petőfi Nyomda KKC 95-62. A második mérkőzést csütörtökön 18 órakor játsszák a kecskeméti sportcsarnokban. Az ÉDOSZ Kinizsi«Természet- barátok, a Tájak Korok Múze­umok és az Életerő Klub hu­szonöt tagú csoportja teljesí­tette idei első természetjáró tú­ráját. Kecskemétről autóbusz- szal utaztak Ladánybenére, ahol 2 km-es gyaloglás után a széktói iskolában megtekintet­ték a történelmi kiállítást és a népi szerszámok, eszközök gyűjteményét. A Ladánybené- ről Tatárszentgyörgyre vezető úton őzikéket és madarakat fi­gyeltek meg, ami különösen tetszett a legifjabb turistáknak, a 9 éves Micsonai Évának, a 7 éves Peregi Józsinak és az alig 5 éves Peregi Balázsnak. Be­csületükre válik, hogy végig­gyalogolták a 17,5 km-es távot, sőt a végcélnál még fogócs- kázni is volt erejük. Kunszentmiklóson a képviselő-testület ülésén adták át a díjakat az 1996-os év legjobb városi sportolóinak: Mészáros Szilvia atlétának, Forgó Balázs birkózónak, Jámbor Ernő dzsúdósnak, Király László kosárlabdázónak, Fodor László kézilabdázónak, Czigler Gyula labdarúgónak és Tóth Gergely sakkozónak. fotó: farkas Pál Magyar ugrók a döntőben Párizsban a fedett pályás atléti­kai világbajnokságon a magya­rok közül Vaszi Tünde a 9. he­lyet szerezte meg a női távolug­rásban. Nem tudta megismételni fedett pályán elért 6.66 méteres egyéni legjobbját, 6.49-cel zárt. Szemerédi Eszter a hetedik, Szabó Zsuzsa a tizenegyedik he­lyet szerezte meg a női rúdug­rásban. A 4.32 m-rel Európa- csúcstartó Szemerédi ezúttal csak4.10-ig jutott, Szabó pedig a 3,70-es magasságot vitte csak át. Vereséggel búcsúzott a KRC Férfi Extraliga: Balatel SE- Kecskeméti RC 3:0 (12, 5, 2). Az Extraliga alapszakaszának végeredménye: 1. Vasas SC 42 pont, 2. Balatel SE 41, 3. Duna- ferr SE 39, 4. Kecskeméti RC 39, 5. NYVSC-Szabolcs Ga­bona 35, 6. Csepel SC 30, 7. Kazincbarcikai VSE 26. Az első öt csapat a Mediké- mia Szeged bajnokegyüttesével újabb két fordulót játszik, majd az úgy kialakult sorrendből az első négy harcol tovább a ráját­szásban a bajnoki címért. Az ott az 5. illetve a 6. helyen végzett csapatnak véget ér az idei sze­zon. Az alapszakaszban utolsó két helyen végzett Csepel és a Ka­zincbarcika a 7-12. Ijelyért ját­szik tovább. '97. március: akciók, 7 programok Kedd 17-20 óráig Szerda 17-20 óráig Csütörtök 17-20 óráig Péntek 16-20 óráig Szombat 16-20 óráig Vasárnap 10-20 óráig 1 óra bowling PÁLYÁNKÉNT CSAK 1490 Ft! (Egy pályán 6 fő játszhat egyszerre.) Március 8-án, 10-16 óráig INGYEN bowlingozhat! Március 14-én, pénteken, 19 órától 06 óráig Tavaszi Bowling Parti! Belépődíj: 5500 Ft/fő. (A belépődíj tartalmazza a korlátlan étel-ital fogyasztást és az Ingyen bowlingozási lehetőséget!) _______Zene: DJ. K. Z.________ K ecskemét, Rávágy tér 3. Tel.: 76/486-936 76/322-973 (8150)