Petőfi Népe, 1997. február (52. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-17 / 40. szám

1997. február 17., hétfő Sport 11. oldal Kecskeméten gyúrtak az ifjúsági cselgáncsozók Helyezések a Magyar Kupáról Két második, egy harmadik és néhány további helyezés a Bács-Kiskun megyei ifjúsági cselgáncsozók mérlege a Ma­gyar Köztársaság Kupáról. A kecskeméti 607-es Gáspár András Szakközépiskola torna­csarnokában szombaton meg­rendezett országos versenyen száznyolcvanheten álltak tata­mira a két nem képviseletében. A népes mezőnyt kísérő szülők, barátok és a város sportágat szerető közönsége magas szín­vonalú küzdelmeket láthatott. Sokan örültek, hogy újra ren­deztek verseny} Kecskeméten. A Kecskeméti Ádám Judo Club versenyzői közül Bállá Zoltán verekedte magát a döntőbe, míg a Bajai Judo Club képviselői közül Nagy Olgának sikerült ugyanez a bravúr. A megyebeliek eredményei, ifjúsági férfiak 71 kg: 2. Bállá Z. (Kecskeméti Adám JC, edző: Kiss Endre), +86 kg: 5. Soós G. (Bajai JC), nők 52 kg: 3. Noll (Bajai JC), 61 kg: 2. Nagy O. (Bajai JC, edző: Gyúró László), +61 kg: 4. Ispá- novits Sz. (Bajai JC). Pontosak voltak a röpösök KECSKEMÉTI RC CSEPEL SC 3:0 (3,11,6) Extra ligás férfi röplabda­mérkőzés, Kecskemét, városi sportcsarnok, 600 néző, vezette: Dravecz, Herpai. KRC: Kása, Szabó Z., Sze­keres, Slahticsenko, Somodi, Torma. Csere: Szegedi, Tóth Á. Edző: Karagics Mátyás. Az első játszmában 3:3 után Somodi nyitásai és Szabó leüté­sei öt pontot hoztak a Kecske­métnek. A második szettben a Csepel jobban sáncolt és meg­nehezítette a hazaiak dolgát. A 3. játszmában 6:4 után húzott el a kecskeméti csapat és 73 perces játék után biztosan nyerte a mérkőzést. Kitűnt: Kása, Szabó Z., So­modi. Karagics Mátyás: Mivel a héten kevesebbet edzettünk, lassúbb volt a csapat, sáncolás­ban azonban hoztuk a meccset. ANGYALFÖLD-KRC 2-3 (-7, -5, 15, 15, -10) NB I-es női röplabdamér­kőzés. Angyalföld. KRC: Dunszt, Szikszai, Szabó, Körmendi, Czéh, Huff. Csere: Vasadi, Kormos, Héjjas. Edző: Szappanos Tibor. A bajnoki sorrendet nem be­folyásoló mérkőzésen Szappa­nos Tibor - már az osztályozóra készülve - lehetőség adott több játékosnak a bizonyításra, amelynek az lett a következmé­nye, hogy a harmadik játszmá­tól egy időre lábra kapott a fia­tal, lelkes angyalföldi gárda, s két játszmát megnyert. A döntő szettben az eredeti kezdő gárda rangjához méltóan játszva ja­vára fordította a mérkőzés. Kitűnt: Szabó, Dunszt, Körmendi. IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT- DUNAÚJVÁROS 0:3 (-9, -9, -11) NB I-es férfi röplabdamér­kőzés. Kecskemét, 50 néző. Vezette: Ortner, Szalai. Ifjúsági válogatott: To- ronyai, Kovács, Pajor, Verebé- lyi, Farkas, Szekeres. Csere: Benkovics. Edző: Nagy Péter, Illés László, Kelemen György. A rutinosabb Dunaújváros­nak csak a harmadik játszmában kellett megküzdenie a győzele­mért. Kitűnt: Pajor, Farkas, illetve Varga A., Meskál. IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT- BALATONTÉGLA 3:2 (-10, 9, -9, 5, 12) NB I-es férfimérkőzés. Kecskemét. Vezette: Semler, dr. Takács. Ifjúsági válogatott: To­rohyái, Szekeres, Pajor, Farkas, Verebélyi, Kovács. Csere: Ben- kovics. Edző: Nagy Péter, Ke­lemen György, Illés László. Kétszer is vezetett a rutino­sabb vendégcsapat, ám a nagy lelkesedéssel játszó fiatalok mindig egyenlítettek. A döntő szettben 12:12 után az ifjúsági válogatott három remek sánco­lással szerezte meg a pontokat. Kitűnt: Verebélyi, illetve Nikonov. Törmelék okozta a halálát? Elképzelhető, hogy a pályán he­verő kisebb törmelékek és hulla­dékok okozták Ayrton Senna brazil Forma-l-es autóver­senyző 1994-eshalálát-adta hí­rül a The Sunday Times angol lap. Az újság fényképeket is kö­zöl a feltételezés igazolására. A képek tanúsága szerint több apró hulladék volt az imolai pályán. A győztes kevesebbet hibázott KISVÁRBA SE- KISKUNHALASINKSE 21-19 (9-6) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Kisvárda, 700 néző. Ve­zette: Sebők, Taizs. Kiskunhalasi NKSE: Su­gár- Virág 4/1, Tóth, Katkó 3/3, Szarka, Bartucz 3/2, Kirs- ner 6. Csere: Katona, Vörös (kapusok), Asztalos 3, Kósa A. Edző: Farkas József. Hétméteresek: 6/5, ill. 9/6. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Annak ellenére, hogy a haza­iaknak nagyobb volt a tét, az influenzás Pucslit nélkülöző ha­lasiak játszottak kapkodva, több hibával. Jellemző erre, hogy a 13. percben még a ven­dégek vezettek (3-4), de ekkor 13 perc gólszünetet „tartottak” és a Kisvárda 8-4-re elhúzott. A második félidőben rendkí­vül izgalmas üldözőverseny folyt, de a halasiaknak, annak ellenére, hogy hét alkalommal zárkóztak fel egy gól különb­ségre, a sok kihagyott helyzet miatt a pontszerzés nem sike­rült. A csapatok sokszor egy­más hibáiból éltek és ebben a hazaiak hatékonyabbak voltak, így győzelmük megérdemelt. Kitűnt: Pál, Ovtus 4, Bau- noch 4, illetve Virág, Kirsner. Egy sima győzelem, meg egy döcögős SPAR SE-DUNAHOLDING SPARTACUS 5:10 NB I/A-csoportos férfi asztali­tenisz-csapatbajnokság. Győztesek: Demeter 4, Szabó 3, Kovács I. 3. Rosszul kezdtek a kecskemé­tiek Tatabányán. Mindkét páros meccset elvesztették. Az első kör után - amelyet 3:1 -re nyert a Kecskemét - már behozta hátrá­nyát a csapat. A további össze­csapásokon csak Kovács II. ka­pott ki, így az egykori válogatott Molnár Jánossal felálló SPAR csapatát simán verték a duna- holdingosok. HARKÁNYSE- DUNAHOLDING SPARTACUS 6:10 NB I/A-csoportos férfi asztali­tenisz-csapatbajnokság. Győztesek: Szabó 4, Demeter 3, Kovács 1.1 és a Szabó, Demeter, ill. Kovács I., Kovács II. páros. A két párost megnyerték a kecskemétiek, Demeter azon­ban - meglepetésre - kikapott a harkányiak legjobbjától, Szitó- tól. Szabó viszont könnyedén hozta mérkőzéseit, amely még a gyenge napot kifogó Kovács já­tékát is kompenzálta. Összessé­gében nagyon döcögős játékkal sikerült a két pontot megsze­rezni. Ujhidy Tibor, szakosztály- vezető: Az elmúlt hétvégi telje­sítménnyel nem, de az ered­ménnyel elégedett vagyok. A hétvégi Inter Kupa-mérkőzésre kemény edzésekkel készül a csapat, ez okozhatta a mérsékel­tebb teljesítményt. Bízom benne, hogy a kevésbé jól sike­rült főpróba után a franciák el­leni előadás mindenkit kárpótol. A francia Karine Ruby a snowboard Világkupán a női óriásműlesiklás győztese. A ver­senyzőnő mindössze 19 éves. fotó: feb-reuters Az esélyesek nyertek BAJAI TK ELMA- GYSEV SOPRON 77-82 (35-29) NB I. A-csoportos női kosár­labda-mérkőzés: Baja, dr. Pósta Sándor-sportcsamok, 600 néző. Vezette: dr. Páli, Zsigmond. BTK Elma: Nedilia 7/3, Rátvay 31, Merecicki 10, Völ- gyesi 9/3, Paradiz 12. Csere: Ácsai 2, Berkó 6/3, Horváth. Edző: Pump Gábor, Schmidt Lajos. Rátvay ponterősségének kö­szönhetően a 14. percben tizen­három ponttal vezetett a Baja (33-20). A félidő hajrájában agresszívabb lett a vendégek védekezése, a bajaiak játéka pedig szétesett. Szünet után a 30. percben még 60-48-ra veze­tett a Baja, ám ekkora már bein­dult a GYSEV-henger. A pá­lyán drámai, a nézőtéren kisebb botrányos jelenetekkel tarkított utolsó percben Nedilia révén még fordított a Baja (77-76), végül mégis a soproniak győz­tek. Kitűnt: Rátvay, illetve Mé­száros 22/12, Csávás 17, Szilá­gyi 11/9. (lőrinczi) PETŐFI NYOMDA KKC- FTC 60-92 (24-47) NB I/A-csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés. Kecske­mét, 500 néző. Vezette: Farkas Z., dr. Szakáll. Kecskemét: Darida 19/9, Fábián 13, Fück 6, Iljasenko 2, Pásztói 6. Csere: Farkas 2, Gla­ser 6, Hegedűs 2, Vida 4. Edző: Tóth Viktor, Ábel József. Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-10, 13. perc: 21-30, 18. perc: 21^41, 25. perc: 36-56, 30. perc: 50-68, 35. perc: 53-83, 38. perc: 57-85. Kitűnt: Darida, Fábián, il­letve Seres 19, Béres 15, Káro­lyi 19/9. Tóth Viktor: - A vereség el­lenére voltak pozitív tényezők is csapatunk játékában. NAGYKŐRÖSI KSE­BAJAI HONVÉD KK 88-69 (41-33) NB I/A-csoportos férfi kosár­labda-mérkőzés. Nagykőrös, Kossuth-tomacsamok, 500 néző. Vezette: Simó, Vasvári. Nagykőrös: Ágh 16/3, Módra 12/12, Pásztor 10, Mé­száros 17, Doma 7. Csere: Mi- hálovics 23/9, Szép 3. Edző: Velkey István. Baja: Kovács 2, Sinevici 35/9, Kosior 7/3, Korcsok 12, Tamás 9/6. Csere: Szabó 2, Rétháti, Szűcs 2. Edző: Hosszú István. Az eredmény alakulása: 5. perc.: 9-7, 9. perc: 15-19,13. perc: 28-25,17. perc: 37-29, 26. perc: 53-38, 34. perc: 71-52, 37. perc: 77-57. Ki­pontozódott: Kovács (34. p.), Módra (37. p.), Szabó (39. p.). Kitűnt: Ágh, Mészáros, Mi- hálovics, illetve Sinevici. Velkey István: - Nagy takti­kai csatában, nagyszerűen küzdő játékosokkal győztünk. Hosszú István: - Ezen a meccsen nem volt esélyünk. Örömteli pillanat. Ezzel nyert díjat a World Press Photo 1996 pályázat sport kategóriájában az amerikai Barry Chin. Hírek Röviden Női kézilabda Bajnokok Li­gája, negyeddöntő, visszavágó: Herz FTC-Byasen Trondheim (norvég) 26—21 (15-6) Tovább­jutott a Herz FTC, 46-31-es összesítéssel. Második helyen végzett az MTK női tőrcsapata a Torinó­ban rendezett Bajnokcsapatok Európa Kupájában. A Barcelonában a férfi pár­bajtőr Világkupa-versenyen a magyarok közül Kovács Iván ötödik lett. ötvenezer dollár kártérítést kapott az a hölgy, akit még 1994-ben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Miami Heat kabalaállata kilökött a pályáról. EHF-kupa női kézilabda ne­gyeddöntő, visszavágó: Vasas- Dreher-Urbana Valencia (spa­nyol) 19-20 (12-8) Összesítés­ben 40-40, idegenben lőtt több góllal a Vasas-Dreher jutott a legjobb négy közé. It<*nault Mégane Classic Megtekintheti: az Alföld Áruházban is. Kipróbálhatja: márkakereskedésünkben! Most KAMATMENTES hitelakciói KORONA Kft. Kecskemét, Külső-Szegedi út 53. Tel.: 76/484-814 |