Petőfi Népe, 1997. január (52. évfolyam, 1-26. szám)

1997-01-02 / 01. szám

1996: A VILÁG - KEPEEBEN Michael Jordan sem segít. A Seattle SuperSonics nyerte az NBA-bajnok- ságot a Chicago Bullsszal szemben. Visszatérés. Szeles Mónika felépült, és első az Ausztrál Open teniszversenyen. Az olimpia tüze. A súlyosan beteg Mohammed Ali gyújtotta meg a lángot július 19-én. Focimeglepetés Atlantában. Nigéria-Brazília 4-3. Labdarúgó Eb-döntő. Németország-Csehszlovákia2-l. Távolcsúcs. A legendás Carl Lewis sorban a negyedik olimpiai aranyát nyerte Atlantában 8 és fél méteres távol­ugrásával. Green az ezüst, Beckford a bronz birtokosa. 19,32 mp kétszázon. Michael Johnson ünnepel. K. O. A nehézsú­lyú öklözök világbajnok­ságán Evan- der Holyfi- eld kiütéssel győzte le Mike Tysont. A nov. 9-ei Las Vegas-i mérkőzés 11. meneté­ben az ed­digi bajnok a földre ke­rült, s ezzel élete máso­dik veresé­gét szen­vedte el. Pá­lyafutásának 33. győzel­mével a ne­hézsúlyú ökölvívás vi­lágbajnoka a 34 éves Holyfield lett. Összeállítás a Ferenczy Europress Budapest fotóarchívumából If}. Hill. Október 13- án a japán Grand Prix- n a világ­bajnok Gra­ham Hill fia, Damon lett a világ leg­jobbja Su- zukaban. A brit spor­toló ezzel az első olyan autóver­senyző, aki az édesapjá­tól szerezte meg a kupát a Forma-l­esek leg­rangosabb mezőnyé­ben. Nem csoda hát, hogy hívei szabályos emlékművet állítottak neki. Leg­esélyesebb vetélytársa Jacques Vil- leneuve volt.