Petőfi Népe, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-11 / 263. szám

1996. november 11., hétfő Sport 11. oldal Bal oldali támadást vezetnek a kecskemétiek a Fehérvári Qualitex elleni NB I-es rögbi­mérkőzésen. Az idényzárót a GAMF Bertrans nyerte 82-0-ra, míg a kadétok 18-7-re, az NB Il-es kecskeméti gárda pedig 70-0-ra győzött a fehérváriak ellen. fotó: w. király ERNŐ Nagy fölénnyel nyert a Honvéd BAJAI HONVÉD KK- NAGYKŐRÖSI KK 104-78 (59-41) Férfi kosárlabda NB I. A- csoportos mérkőzés, Baja, Német Nevelési Központ, 600 néző. Vezette: dr. Páli, Vár­halmi. Bajai Honvéd: Sinevic 17/6, Kovács 5/3, Tamás 28/12, Ko- sior 29/6, Korcsok 20. Csere: Szabó 1, Szűcs 2, Bovánovics 2. Edző: Hosszú István. Nagykőrös: Kocsergin 17, Mihálovics 4, Pásztor 2, Doma 5/3, Ágh 5. Csere: Módra 12/12, Balogh 8/6, Szép 7/3, Mészáros 15/3, Kurucz K. 3. Edző: Velkey István. A Bajából Rétháti, a Nagy­kőrösből Kuzmin hiányzott be­tegség, sérülés miatt. A Honvéd repülőrajtot vett Kosior révén, aki szórta a kosarakat, védeke­zésben pedig Korcsokkal együtt a sikertelen nagykőrösi dobáskísérletek után szedte a lepattanó labdákat magassági fölénye révén. Az 5. percben 15-3-as állásnál Velkey István már időt kért. Továbbra is a Baja uralta a mérkőzést, jó vé­dekezés után Kosior, Korcsok és Tamás szórták a kosarakat, a vendégek sok cserével és egész pályás letámadással próbálkoz­tak. Módra és Balogh együtt 6 triplát dobott, de ez is kevés volt ahhoz, hogy 10 pont alá menjen a különbség, mert a Si- nevici irányította Honvéd min­dig megrázta magát. A folytatásban apróbb meg­ingásoktól eltekintve magabiz­tosan menetelt a Honvéd. A Kőrös ismét egész pályás letá­madással próbálkozott, de vesz­tére az előreívelések után a ma­gányosan álldogáló Korcsok kétszer is zsákolt. A végére be­lefásultak a vendégek a re­ménytelen helyzetbe, a fiatal Mészáros kivételével gyengél­kedtek, míg a Baja parádézott. A kiesés elleni rájátszásban sokat ér majd ez a győzelem, melyet ilyen arányban is telje­sen megérdemelten aratott a remek napot kifogó Honvéd, amely jövő hétfőn, 18án tartja tisztújító közgyűlését. Kitűnt: Kosior, Tamás, Korcsok, Sinevici, illetve Mé­száros. NAGYKŐRÖSI KK- VADKAKASOK MEDICOR 89-56 (46-22) NB I/B-csoportos női kosár­labda-mérkőzés. Nagykőrös, Petőfi-tomacsamok, 100 néző. Vezette: Kékesi, Ádám. Nagykőrös: Nagy H. 8, De­meter 10, Újhelyi 30, Orbán 10, Weichelt 21. Csere: S. Bognár 8, Hoffmann 2, Király. Edző: Újhe­lyi Gábor. Legutóbb a körösi lányok a fővárosban legyőzték a közép­mezőnyben rivális MAFC-oso- kat 54—44-re. Most a mérkőzés negyedére jól, folyamatos játék­kal biztos vezetést szereztek a hazaiak. Jó dobószázalékkal, de az is igaz, hogy lazán védekeztek az ellenfelek. A 15. percben 3 8-14-nél cseréltek először a he­lyiek. Ezután mindkét fél véde­kezésé feljavult. A második já­tékrész szorosabb volt, hol nőtt, hol csökkent a különbség. A kel­lemes hangulatú találkozón jól, helyenként élvezetesen játszva született meg a biztos győzelem. Az eredmény alakulása: 10. perc: 30-14,17. perc: 41-17,26. perc: 65-28, 32. perc: 69-41. Az ökölharcot a hazai csapat vívta, a pontokat a vendégek vitték haza GYÖMRŐ- KISKUNMAJSA SE 25-29 (11-13) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Gyömrő, 200 néző. Ve­zette: Herczeg, Süli. Kiskunmajsa: Szacsvai - Gilan 2, Juhász 6, Vizsnyiczai 5/2, Kiss 7, Kucsera 3/1, Tóth 5. Csere: Horváth (k), Újvári 1, Szabó Zs., Szabó L., Hova- nyecz. Edző: Prónay Gyula. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Mindössze az első gólnál volt a gyömrőieknél az előny, mert a majsaiak gyorsan fordí­tottak (1-3). A félidő közepén 7-4 volt a vendégek javára, de a hazaiaknak többször is sike­rült egyenlíteni. A második fél­idő majsai góllal indult (11-14) és sokáig tartotta 2-3 gólos elő­nyét a Majsa. A 44. percben azonban ismét felzárkóztak a gyömrőiek (19-19). Innentől Vizsnyiczai, Kiss és Juhász ve­zérletével elhúztak a majsaiak és kétgólosnál nem adták alább az előnyüket. Az 52. percben 26-21-es majsai vezetésnél Kö­teles egy bal horoggal kiütötte Vizsnyiczait. A majsai irányító nem tudta folytatni a játékot, szétrepedt szemöldökét több öl­téssel varrták össze. A hazai já­tékos a sportszerűtlenségéért mindössze egy kétperces bünte­tőt kapott. A sportpályára nem illő közjáték egy kicsit megza­varta a majsaiakat (24-26), de sikerült rendezni a sorokat és a játékosok egymást biztatva sze­reztek újabb gólokat és biztosí­tották be a megérdemelt majsai győzelmet. Kitűnt: Rácz 9/6, illetve Kiss, Vizsnyiczai, Juhász, Szacsvai, Tóth. Ifjúsági mérkőzés: Gyöm- rő-Kiskunmajsa 20-20. Az ökölvívó história egyik legnagyobb meglepetése Holyfield győzött és világbajnok Óriási meglepetésre a Las Ve- gas-i MGM Grand Gardenben az amerikai Evander Holyfield legyőzte honfitársát, Mike Tysont. A Boksz Világszövet­ség (WBA) profi nehézsúlyú világbajnoki címéért kiírt mérkőzés 11. menetének 37. másodpercében a bíró véget vetett az összecsapásnak, mert nyilvánvaló volt, hogy Tyson „elkészült” erejével. A 16 ezer néző előtt meg­rendezett összecsapáson a 34 éves Holyfield profi pályafu­tásának 33. győzelmét érte el - szemben három vereségével. Harmadik alkalommal hódí­totta el a profi nehézsúlyú vi­lágbajnoki címet. Mike Tyson másodszor kapott ki 47. profi mérkőzésén. Ez a végeredmény az ököl­vívó-história egyik legna­gyobb szenzációja - kommen­táltak egybehangzóan a hír- ügynökségek. Tyson előzete­sen 18-1-es esélyese volt a kesztyűs „háborúnak”. Vere­sége ellenére nem búslakod­hat, pénztárcája tovább duz­zadt, mégpedig 30 millió dol­lárral. A győztes Holyfield 11 millióval gazdagodott. Tyson keresményéről pontos listát vezetnek. Ebből derült ki, hogy amióta a börtönből sza­badult, és öt mérkőzést vívott, 105 millió dollárt kasszírozott. S akkor hol van még a vissza­vágó várható bevétele?! Mert visszavágó lesz! Repülőrajtot vett röpösök BÉKÉSCSABAI FŐISKOLA DSE- KECSKEMÉTI RC 0:3 (-8, -6, -4) NB I-es női röplabdamér­kőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: ifj. Juhász, Pelikán. Kecskemét: Dunszt, Czéh, Huff, Szabó R„ Körmendi, Szikszai. Edző: Szappanos Ti­bor. A kecskeméti gárdá az idei bajnokságban öt győzelemmel és egy vereséggel a második helyen áll. Ennek megfelelően repülőrajtot vettek a vendégek, hiszen l:6-ra alakították az ál­lást röpke három perc alatt. Va­lamelyest ledolgozott a hátrá­nyából a Békéscsaba (6:8), ám ezzel el is lőtték puskaporukat. A második játszmában 6:4-ig még a házigazdák vezettek, ám ezután érthetetlen módon vég­képp megtorpantak, és rövid PETŐFI NYOMDA KKC- SOPRONI POSTÁS 80-73 (33-31, 66-66) NB I-es női kosárlabda­mérkőzés. Kecskemét, városi sportcsarnok, 500 néző. Ve­zette: dr. Gencsev, Mocsai. Petőfi Nyomda KKC: Ko­vács 24, Fábián 10, Glaser 12, II- jasenko 14, Pásztói 10. Csere: Darida 2, Fück 2, Vida 6. Edző: ifj. Tóth Viktor és Ábel József. Takács bronzérmes Lapzárta előtt kaptuk a hírt: Takács Erika, a KTE súly­emelője a két fogásnemben és az összetettben is harma­dikként zárta Európa-baj- noki fellépését. idő alatt megszerezte második szettgyőzelmét a Kecskemét. Az utolsó játékrészben még rö- videbb ideig volt előnyben a hazai csapat, s hiába kérte ki gyors egymásutánban az egy­perces időket a hazai edző, nem tudta rendezni a sorokat, így magabiztos győzelmet aratott a vendéggárda. A játék minden elemében jobb teljesítményt nyújtott a KRC, pedig tartalékos csapattal álltak ki. Remekül nyitottak és még ennél is jobban működött a sáncuk, a kecskeméti lányok tenyeréről rendre a békéscsabai térfélen landolt a labda. Az egységesebb vendégek még ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek a minden elképze­lés nélkül játszó csabaiakkal szemben. Kitűnt: senki, illetve Dunszt, Czéh. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-7, 9. perc: 16-11, 15. perc: 28-17, 18. perc: 30-23, 23. perc: 37-37, 28. perc: 43-47, 33. perc: 55-54, 38. perc: 63-63, 40. perc: 66-66, 42. perc: 72-67. Kipontozódott: Glaser a 39., Ambrus a 40., Pásztói a 4L percben. ifj. Tóth Viktor: - Nagy­szerűen ment a játék. Akadtak ugyan gyengébb pillanataink, de mindig volt valaki - Ko­vács, Fábián vagy Iljasenko - aki magával ragadta a csapa­tot. Vértesi Imre: - Gratulálok a Kecskemétnek a fegyelme­zett és lelkes játékért. A mi válogatott szintű játékosaink­nak ezekből a tárgyakból ko­moly leckét adtak. Fráter négy aranya a bajnokságon A Nemzeti Sportcsarnokban a szerenkénti döntőkkel befeje­ződött a ritmikus sportgimnasz- tikázók egyéni országos baj­noksága, amely Fráter Viktória elsöprő sikerét hozta. Az OSC versenyzőnője szombati össze­tettbeli győzelme után vasárnap mind a négy fináléban maga­biztosan győzött. A jövő hét végi mesterfokú bajnokságon kilenc felnőtt és hét junior ver­senyző vehet részt. Az indulók között Fráter Viktória nem lesz ott, mivel Ausztriában a feld- kirchi nemzetközi versenyen szerepel. Tarkón szúrták a válogatott edzőt Holtan találták Moszkva belvá­rosában, autójában az orosz at­létaválogatott vezetőedzőjét, Viktor Koslovot. A szombati rendőrségi tájékoztató szerint a 48 éves sportvezetőt csütör­tökre virradóra gyilkolták meg, többször is tarkón szúrta őt az eddig ismeretlen tettes. Masszírozásért négy év börtön Szexuális zaklatásért négy év börtönbüntetésre ítéltek egy malajziai atlétaedzó't. C. Ramanathant (60) azzal vá­dolják, hogy két fiatal tanít­ványát masszírozás közben szexuálisan molesztálta. Az esetek a Malajziai Kosárlabda Szövetség szék­házában történtek meg ok­tóber 23-án és október 27- én. Az egyik fiatal 15, a másik 16 esztendős. A szexuális zaklatást Ma­lajziában akár tíz év sza­badságvesztéssel is büntet­hetik. Hosszabbításban győztek Eddig... aki a magas kamat mellett fontosnak tartotta a biztonságot, állampapírokba fektette a pénzét. Most végre... a másodpiaci forgalmazás mindenki számára lehetőséget biztosít a korábban kibocsátott magyar állampapírok vásárlására, eladására. A sokféle futamidejű befektetések közül így mindenki biztosan megtalálja az igényeinek megfelelőt, s azt ráadásul bármikor értékesíteni is tudja. A Kereskedelmi és Hitelbank, az Magyar Hitel Bank és az OTP Bank kijelölt fiókjain keresztül, valamint az Magyar Államkincstár megyei értékpapírpénztárai által juthatnak hozzá a Magyar Államkötvény­hez, a Kamatozó Kincstárjegyhez és a Diszkont Kincstárjegyhez. Kötöttségek nélkül HÁLÓZATOS FORGALMAZÓK: Magyar Hitel Bank Rt. 6001 Kecskemét, Batthyány u. 23., 6501 Baja, Vörösmarty u. 4., 6201 Kiskörös, Petőfi tér 2., • OTP Bank Rt. 6000 Kecskemét, Szabadság tér 5., Szabadság tér 1/A, Baja, Kalocsa, Kiskőrös, Kiskunhalas, Kiskunfélegyháza, Bácsalmás, Izsák, Kecel, Kiskunmajsa, Soltvadkert, Tiszakécske, Solt VALAMINT: Magyar Államkincstár Bács-Kiskun Megyei Értékpapfrpénztára 6000 Kecskemét, Szabadság tér 1. *A másodlagos forgalomban kapható állampapírok vételi és eladási árfolyamairól szerdánként rendszeresen tájékozódhat ebben az újságban. Az értékesítés feltételeiről a forgalmazók adnak részletes információt. A TÖBBSZÖRÖS BIZTONSÁG