Petőfi Népe, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-04 / 257. szám

1996. november 4., hétfő Sport 13. oldal Szanki sikerek a vidékbajnokságon Hét egyesület 22 versenyzője állt rajthoz szombaton Szán­kon az országos női egyéni vi­dék tekebajnokság területi se­lejtezőjében. A keleti régió legjobb tekézőnői mentek el Szánkra, közöttük ott voltak a válogatott gerincét adó Sze­gedi Egységes SK sportolói is, akik nemrégiben Világ Kupát nyertek. A szegediek esélye­sekhez méltóan is kezdték a gurításokat és Bozó Melinda 418 fás teljesítményével igen magasra tette a mércét azok­nak, akik a továbbjutást jelentő 9 hely egyikét akarták megsze­rezni. A szanki százgurításos női pályacsúcsot 454 fával tartó Török Marianna (Szegedi ESK) is ott volt a mezőnyben, de 402 fás eredménye csak a 10. helyhez volt elegendő. A szanki színeket Némethné Fehér Márta, Törteli Mária és Török Julianna képviselte. A hazai pálya előnyét élvező te- kézőnők az utolsó két párban gurítottak. A versenyben ve­zető Bozó Melinda eredmé­nyét addig csak megközelíteni tudták a versenytársak, de Némethné Fehér Márta fan­tasztikus formában gurított és 433 fás eredményével az élre ugrott. Az utolsó párban Tör­teli Mária és Török Julianna gurított. A tekecsarnok közön­sége hangos tanácsokkal szur­kolta végig a két hazai ver­senyző gurításait. Végül Török Juliannának sikerült a bravúr, akinek a zoknijába rejtett ka­Török Julianna kézé lendül dobásra, mellette Törteli Mária. balája - Bogica, a kék hajú ör­dög - ezúttal is szerencsét ho­zott. A rendkívüli küzdőképes­ségéről ismert sportolónő utolsó gurításával felzárkózott a második helyre, mivel egy fával többet ért el Bozó Me­lindánál. Törteli Máriának gyengébben zárult a verseny és 391 fás eredményével nem jutott tovább. A szanki verseny győzteseit a lelkes közönség nagy tapssal köszöntötte a díj­átadáskor. Az 1996. évi országos női egyéni vidék tekebajnokság szanki selejtezőjének vég­eredménye: 1. Némethné Fe­hér Márta (OBSE Szánk) 433 fa, 2. Török Julianna (OBSE Szánk) 419 fa, 3. Bozó Me­linda (Szegedi ESK) 418 fa, 4. Tóth Mária (Ózd) 415 fa, 5. Nagyné Zombori Tünde FOTÓ: TAPODI KÁLMÁN (Szolnoki MÁV) 414 fa, 6. Ki- szely Mária (Debreceni MTE) 413 fa, 7. Csapóné Mészáros Ágnes (Ózd) 406 fa, 8. Pocsa- iné M. Zsuzsanna (Szegedi ESK) 402 fa, 9. Sáfrány Anita (Szegedi ESK). A felsorolt versenyzők jutottak be az or­szágos döntőbe, amelyet no­vember 29-30-án tartanak a BKV Előre csarnokában. Tapodi Kálmán Sikeres halasi hajrá a pécsi rangadón PEACFALCOTRADE­KISKUNHALAS NKSE 20-23 (10-13) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Pécs, 500 néző. Vezette: Antal, Darázsi. Kiskunhalas: Sugár, Vörös, Asztalos 2, Katkó 1, Pucsli 5/1, Szarka 2, Kirsner 4. Csere: Ka­tona (k), Virág 4, Bartucz 3/1, Kosa 2. Edző: Farkas József. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2. A vendégek kezdtek határo­zottabban és meggyőző fölé­nyüket megtartották az első félidő hajrájáig. A hazaiak so­kat kapkodtak, s miután pon­tatlanok voltak a lövéseik, kénytelenek voltak hátrányban kezdeni a második félidőt. A szünet után beleerősítettek a pécsiek, és a 47. percben ki­egyenlítettek (17-17), csak­hogy ezt követően már nem tudták tartani a nagyszerűen hajrázó vendégeket, akik re­mek teljesítményt nyújtottak. Kitűntek: Modrics, Balogh, Stix, illetve Sugár, Pucsli, Kirsner, Virág. KISKUNMAJSA SE- EGRI KC 37-23 (16-8) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Kliment, Ser­főző. Kiskunmajsa: Szacsvai-Gi- lan 8, Juhász 3, Hovanyecz, Vizsnyiczai 8, Kucsera 3/1, T óth 3. Csere: Horváth (k), Újvári 3, Szabó Zs. 2, Szabó L. 3, Kiss 4. Edző: Prónay Gyula. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/7. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Nyolc perc alatt bevette az egri várat a kiskunmajsai együt­tes (5-0). Negyedórái játék után bebizonyosodott, hogy ezen a napon nincs egy „súlycsoport­ban" a két gárda. A majsaiak fo­kozatosan növelték előnyüket még akkor is, amikor a cseresor lépett pályára. A második fél­időben a Gilan Tibor vezérelte hazaiak továbbra is szórták a gó­lokat, csak a gólkülönbség volt a kérdéses. A majsai szurkolók is örülhettek, hiszen a hetedik for­dulóban megtört a jég és végre megszerezte első győzelmét a Majsa. Kitűnt: Gilan, Vizsnyiczai, Kiss, illetve Schelli 10/7. Ifjúsági mérkőzés: Kiskun- majsa-Eger 20-30. FORTUNÁTÓ MIZSE KC- FEHÉRGYARMAT 35-29(16-13) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Lajosmizse, 450 néző. Vezette: Öláh, Telecz. Mizse KC: Sárközi - Czig- léczki. Korsós 12, Király 10/0, Józsa 1, Farkas 7/3, Telek 2. Csere: Perczel (k), Strupka, Szabó 2, Németh 1, Szórád, Szi­laj, Szekeres. Edző: Korsós Mik­lós. Kiállítások: 18, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5. Vendéggóllal kezdődött a mérkőzés, a hazaiak zsinórban öttel válaszoltak öt perc alatt, majd a félidő derekáig még nö­velték is előnyüket (11-5). Ez­után kiegyenlítettebb lett a játék, s a vendégek fokozatosan dol­gozták le hátrányukat. A végén zsinórban lőtt négy góllal sike­rült bebiztosítani a rendkívül fontos két bajnoki pontot. Kitűnt: Sárközi, Korsós, Ki­rály, Farkas, Józsa, Telek, Szabó, illetve Pásztor 13, Kapó- nyi 5, Torma 5. KALOCSA- VÁRPALOTA 21-21(10-9) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Kalocsa, 300 néző. Vezette: Simon, Szabó. Kalocsa: Princzes - Györkő 2, Orova 3, Pesei 4, Rátkai 3, Ta­kács 3, Soós 5. Csere: Princz 1, Dukai, Polgár, Horváth, Bocs, Tamás, Mestyán (k). A hazai csapat öt perc alatt há­rom gólt lőtt, a vendégek azon­ban a 12. percben egyenlítettek. A félidő végén újra háromgólos volt a hazai vezetés (29. perc: 10-7), ami egy gólra olvadt. A második félidőben a szívósan küzdő Várpalota a 21. percben egyenlített, majd egy kimaradt hétméteres után a vezetést is át­vette (20-21). Az emberhát­rányban játszó hazaiak azonban egyenlítettek és így otthon tartot­ták az egyik pontot. Kitűnt: Princzes, Pesei, Rátkay, illetve Makovics 8, Lantos (4 gólos). Megszakadt a hétéves nyeretlenségi sorozat DUNAHOLDING SPARTACUS- EGRI ÁFÉSZ 10:5 NB I/A-csoportos férfi aszta­litenisz-csapatbajnokság. Kecskeméti győztesek: Deme­ter 4, Szabó 2, Kovács I. 2, Ko­vács II. 1 és a Demeter-Szabó páros. Az eddig azonos pontszám­mal a tabella 2-3. helyén álló két csapat találkozott egymás­sal. A kecskemétiek mellett szólt, hogy az utóbbi időben egyre jobb formát mutatnak a játékosok a bajnoki, illetve nemzetközi mérkőzéseken, és természetesen a hazai pálya előnye is sokat jelentett. A kí­nai játékossal megerősített eg­rieket 7 éve nem sikerült meg­verni a szparisoknak. A párosok l:l-re végződtek. Az első körben meglepetésre Szabó kikapott Tóth Zsolttól és így 3:3 volt a mérkőzés állása. A második körben Kovács I. nagy küzdelemben legyőzte Wei Csin Sint, s ezzel 6:4-re elhúztak a kecskemétiek. A harmadik körben Kovács II. le­győzte a Szabót verő Tóthot, majd Demeter leiskolázta a kí­nai játékost. Ujhidy Tibor szakosztály­vezető: - Nagyon örülök a si­kernek, hiszen jól játszott a csapat. Úgy tűnik, bármelyik játékosnak gyenge formáját ki tudja javítani a többiek ered­ményessége. A nagyszámú né­zősereg kitűnő hangulatot te­remtett a mérkőzésen. KECSKEMÉTI SPARTACUS L- POSTÁS MATÁV SE II. 9:9 NB I/A-csoportos női aszta­litenisz-csapatbajnokság. Gy.: Catana O. 3, Szabó A. 3, Farkas Sz. 1, Erdélyi K. 1 és a Ca- tana-Szabó páros. A bajnokság 3. helyezettje ellen nagy meglepetésre 1 pon­tot szerzett a hazai csapat. Ca­tana és Szabó magabiztos játé­kával szorossá tette a mérkő­zést. Farkas és Erdélyi fontos győzelmeivel sikerült a döntet­lent kiharcolni. Összesítésben 4 ponttal a középmezőny tagja a Spartacus. KECSKEMÉTI SPART. II.- SZOMBATHELYI AC 7:10 NB I/B-csoportos női aszta­litenisz-csapatbajnokság. Gy.: Kókai Á. 3, Szabó N. 2, Márkus E. 1 és a Márkus-Szabó páros. Kókai Ági jó játékának kö­szönhető az, hogy szoros lett a mérkőzés. A repülőtéren futottak A kalocsai repülősegyesület, a belvárosi iskola, valamint az Együtt Egészségesen Program futóversenyét rendezték meg Kalocsán. A reptér kifutópályá­ján több mint száz gyerek és fel­nőtt teljesítette a kijelölt távot. A különböző díjak mellett vitorlá­zórepülők, ejtőernyősök bemu­tatója színesítette a programot. Kategóriagyőztesek: Fekete Dániel, Török Anna, Kovács Gergő (óvodások), Vágó Ber­nadett, Jakab Demeter, Nagy Gábor, Szabadi Vilmos, Tóth Andrea, Farkas Dávid, Takács Sarolta, Németh Zsolt, Takács Ágnes, Szabadi István, Kovács Anikó, Geri László, Lakatos Tímea, Fekete Zoltán (általános iskolások), Tóth Péter, Tóth Angéla (felnőttek). Paradiz parádés premierje BAJAI TK ELMA- EGIS OSC 84-73 (39-37) NB I. A-csoportos női kosár­labda-mérkőzés: Baja, dr. Posta Sándor sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Vasvári, Zsig- mond. Bajai TK ELMA: Berkó 13/6, Nedilia 12/6, Paradiz 35/9, Merecicki 11, Völgyesi 13. Csere: Sibalin, Horváth R., Katanich, Bobvos. Edző: Pump Gábor, Schmidt Lajos. Paradiz két büntetője és Völ­gyesi kosara után Gyimesi Já­nos, az OSC edzője már másfél percnyi játék után időt kért. Érezte, hogy valami nagyon nincs rendben. Nemsokára rá­jött, hogy Viktória Paradiz, a bajaiak új szerzeménye, az uk­rán légiós a bajok okozója. A 11. percben 30-17-re vezetett az Elma elsősorban Paradiz, Nedilia és Völgyesi jó játéká­nak köszönhetően, ám Mátrai és Agonás gondoskodott arról, hogy a szünetben két pont le­gyen a bajaiak előnye. A második játékrész elején Berkó értékesített két büntetőt, utána dobott két triplát, és pil­lanatok alatt nyolc ponttal el­húztak a tanítóképzősök. Utána ismét Paradiz-show követke­zett. A fővárosiak nem adták meg magukat, s a végig látvá­nyos, izgalmas összecsapáson csak az utolsó percben lélegez­hettek fel a bajaiak. A győze­lem mellett annak is örülhet­nek, hogy Viktória Paradiz személyében ismét egy kiváló kosaras igazolt Bajára. Kitűnt: Paradiz (a mezőny legjobbja), Nedilia, Berkó, il­letve Mátrai 19/3, Agonás 20. Háromszázan az erdőben Ez évi legsikeresebb rendez­vénye volt az ÉDOSZ Kinizsi Természetbarát Sportegyesü­letnek október 19-én, szomba­ton. „Ősz az erdőben” elneve­zésű nyílt túrájukon összesen 314 fő jelent meg a Csalánosi parkerdőben. 14 általános is­kolából érkeztek diákok, taná­rok, szülők. Első ízben képvi­selték az SOS-gyermekfalut is gyerekek. 10 órakor Takács Anett, Halasi úti kisiskolás mondta el Petőfi Itt van az ősz című versét. Ezután kezdetét vette a játékos vetélkedés. Először a valóságban kellett felismerni őszi terményeket (dió, mandula, mogyoró, csipkebogyó, galagonya), majd 15 kérdésre kellett írás­ban felelni őszi eseményekről totószerűen. Ezután 8-féle já­ték következett és az összesí­tett pontszámok alapján került sor a díjak átadására. Háti­zsák, övtáska, tolltartó, pénz­tárca volt a díj. A legnagyobb létszámmal, 52 fővel jelent meg a Vörösmarty Általános Iskola, így övék lett az ígért futball-labda. A rendezvény időtartama alatt zsíros kenyeret, teát kap­hatott mindenki. A játékok so­rán a részeredményeket csoko­ládéval jutalmazták a szerve­zők. A legfiatalabb résztvevő a tíz hónapos Uzsoki Blanka volt, míg a legtapasztaltabb a 72 éves Leskowsky Albert. Az idő kedvezett a turisták­nak, a rendezvény 14 órakor ért véget. Balog Ödön Bács-Kiskun megyei utánpótlás-úszóbajnokság Kalocsán Sipos a legeredményesebb delfin Megyei delfin- és utánpótlás­úszóbajnokságot rendeztek Kalocsán. A korosztályok leg­jobbjai, delfin leány: Sipos Kata (Baja) 5 első hely, delfin fiú: Nagy Lajos (Kmét) 3 első hely, utánpótlás leány: Ger­gely Andrea (Baja) 4 első hely, utánpótlás fiú: Török Balázs (Kalocsa) 3 első hely. A győztesek: 100 m delfin leány gyors: 1. Sipos Kata (Ba­jai Vízügy SC) 1,19, 100 m delfin fiú gyors: 1. Nagy Lajos (KVSC) 1,12, 100 m utánpót­lás leány gyors: 1. Gergely Andrea (Bajai VSC) 1,09, 100 m utánpótlás fiú gyors: 1. Tö­rök Balázs (Kalocsa) 1,02,2, 100 m delfin leány mell: 1. Si­pos Kata 1,39,100 m delfin fiú mell: 1. Boros Benedek (KVSC) 1,32,7, 100 m után­pótlás leány mell: 1. Saághy Stefánia (Bajai VSC) 1,26, 100 m utánpótlás fiú mell: 1. Kot­tái Tamás (Bajai VSC) 1,17, 100 m delfin leány hát: 1. Si­pos Kata 1,33,100 m delfin fiú hát: 1. Nagy Lajos 1,21,100 m utánpótlás leány hát: 1. Ger­gely Andrea 1,19, 100 m után­pótlás fiú hát: 1. Török Balázs 1,09, 100 m delfin leány pil­langó: 1. Sipos Kata 1,41, 100m m delfin fiú pillangó: 1. Paksi Lóránt (Bajai VSC) 1,24, 100 m utánpótlás leány pil­langó: 1. Gergely Andrea 1,19, 100 m utánpótlás fiú pillangó: 1. Koltai Tamás 1,17, 200 ni delfin leány vegyes: 1. Sipos Kata 3,18, Í00 m delfin fiú ve­gyes: 1. Nagy Lajos 2,58, 200 m utánpótlás leány vegyes: 1. Gergely Andrea 2,49, 200 m utánpótlás fiú vegyes: 1. Tö­rök Balázs 2,30. Szekszárdon rendezték meg a hagyományos Sipos Márton- emlékversenyt. A Bajai Sparta­cus Vízügy SC sportolóinak eredményei, 100 m mell: 1. Aradi Pálma, 2. Kubatov K„ 100 m hát: 2. Csanádi T., 100 m pillangó: 3. Mórocza, 100 m gyors: 2. Kubatov, 3. Aradi, 4x100 m gyorsváltó: 3. Bajai SVSC (Mórocza, Tukacs, A- radi, Kubatov). Vízbe nyomták a Fókákat VILLANÓ FÓKÁK K VSC-TAT ABÁNY A 8-16 (1-2, 2-7, 3-4, 2-3) OB I/B-csoportos férfi ví­zilabda-mérkőzés. Vezette: Urbán, Bajusz. Kecskemét: Rehák - Pá­ré, Király, Deák 2, Hegedűs . 1, Simon, Csák 4, Budai 1, Oskolás, Nagypál, Sárkány Gy., Erdős, Horváth I. Edző: Simon Balázs. A jobb Tatabánya lövései rendre a kapuba találtak, míg a kecskemétiek nem bírtak a jól védő Podhorszki kapussal. Biztató volt az utolsó játékrészben beállt kecskeméti fiatalok ügyes játéka. Kitűnt: Király, Deák, Csák.