Petőfi Népe, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-11 / 263. szám

10. oldal Labdarúgás 1996. november 11., hétfő Értékes pontok Azerbajdzsánból AZERBAJDZSÁN- MAGYARORSZÁG 0-3 (0-1) Világbajnoki selejtező lab­darúgó-mérkőzés. Baki, 35 ezer néző. Vezette: Poliak (horvát). Azerbajdzsán: Zsidkov - Gajszumov, Aszadov, Abusov, Agajev, Ahmedov, Rzajev, Izsidov, Licskin, Szulejmanov, Guszejnov. Magyarország: Sáfár ­Bánfi, Mracskó, Kuttor, Nyilas, Urbán, Illés, Halmai, Nagy N., Klausz, Torma. Csank János szövetségi kapi­tányjói „megkomponálta” a vé­delmet, mert a kezdeti hazai ro­hamoktól nem kellett sokat tar­tani. A hatodik percben Mracskó távolról célozta meg a kaput, nem sokkal tévesztvén el a célt. Kisvártatva egy szögletet követően Bánfi is lövéssel kísér­letezett. A bíztató próbálkozás szintén elkerülte az azerbaj- dzsáni kaput. Az utolsó pilla­natban csapatba került Guszej­nov és nála nevesebb éktársa, Szulejmanov középen próbált áttömi több alkalommal is, de Mracskóék jól álltak a lábukon. A 34. percben Guszejnov balról, éles szögből próbálta ki, mit tud Sáfár, akinek addig sok dolga volt. A Vasas kapusa a jobb sa­roknál kiválóan ellenőrizte az éles lövést. Rá egy percre Kla­usz középen kevergetett, bein­dult, majd 17 méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt. A 43. percben Nyilas mint­egy 13 méterről, ügyesen cé­lozta meg a hazai kaput. Lö­vése Gajszumovot is érintve a kapu jobb oldalában landolt, 0-1. Fordulás után föltámadt a szél, és Azerbajdzsán csaknem negyedórán keresztül a közön­ség frenetikus biztatása köze­pette gőzerővel támadott. A magyar védelem szervezetten védekezett, olykoi; azonban a szerencse is szükségeltetett ah­hoz, hogy a Csank-csapat meg­ússza gól nélkül. A nehéz ne­gyedóra végeztével Halmai bő- dületes erővel a felső kapufát ta­lálta el, s ekkor már látszott, a magyarok akarata kezd érvé­nyesülni. A 70. percben Urbán cse­lezgetett az azerbajdzsáni büntetőterületen belül, a ka­putól nyolc méternyire ellök­ték. A büntetőt Nyilas a kapu bal oldalába lőtte, 0-2. A 82. percben Nagy Nor­bert a bal oldalról ügyesen tá­lalt Urbán elé, aki hat méter­ről okos góllal állította be a végeredményt, 0-3. A magyar válogatott derekas munkát végzett ezen a vasárnapi erőpróbáján, idegenben gyűj­tötte be azt a három pontot, amely kétségkívül visszaadta a hitet. Egységesebb, jobb gárda benyomását keltette, mindössze a második félidő első harmadá­ban kényszerült védekezésre. A törékeny azerbajdzsáni védel­met háromszor sikerült feltörni, a diadal megnyugtató, jöhet a folytatás. A csoport másik mérkőzésén: Svájc-Norvégia 0-1. A 3. világbajnoki selejtezőcsoport állása 1. Norvégia 3 3 - ­9-0 9 2. Magyarország 3 2-1 4-3 6 3. Svájc 3 1-2 3-4 3 4. Azerbajdzsán 3 1-2 1-8 3 5. Finnország 2 - - 2 2-4 0 Nb ii. Keleti Csoport Fekete hétvégéje volt a megyebeli csapatoknak KECSKEMÉTI TE- TISZA VASVÁRI 0-1 (0-0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Sóthy, (Makai, Jenei). KTE: Banó-Márics, Virágh, Szabó V., Vincze, Csehi I., Lá­zár, Bősze, Barna, Csehi Z., Ba­bai (Járvás a 71. percben). Edző: Linka József. Tiszavasvári: Szabó L. - Szarka (Fige a 65. p.), Papp, Sinka (Pitács a 67. percben), Ve­res (Horváth a 62. percben), Szemán, Havelant, Lenkei, Bo- hács, Erdei, Rosu. Edző: B. Ko­vács Zoltán. Sárga lap: Veres az 54., Sze­mán a 60., Vincze a 65., Rosu a 87. percben. 85. perc: Pitács a 16-os bal oldali részénél cselezgetett, amikor látta, hogy nincs társ a befejezéshez, lőtt, a labda Szabó V. lába között a kapufára, onnan a hálóba vágódott, 0-1. Küzdelmes, de gyenge szín­vonalú mérkőzést vívott egymás­sal a két csapat. A vasváriak lát­hatóan az egy pont reményében érkeztek, a hazai csapatnak vi­szont feltétlen győzelemre volt szüksége. Ennek megfelelően a KTE azonnal támadólag lépett fel, valósággal kapujához sze­gezte ellenfelét. A vendégek a ti­zenhatosukra behúzódva olykor 11 emberrel védekeztek, és alig tettek kísérletet a felezővonal át­lépésére. A házigazdák Barna, Bősze, Csehi Z., Babai révén nagy lendülettel lódultak újra és újra előre, ám támadásuk kiis­merhető volt, középre ívelgeté- sük elakadt a jól tömörülő, szí­vósan védekező vasvári játéko­sokon. Szünet után sem változott a já­ték képe. A KTE elkeseredetten rohamozott, valósággal egyka- puzott, de nem találta a réseket a jól záró vendég védelem falán. A kecskemétieknek persze tudniuk kellett volna, hogy a Tiszavas­vári az egyik legjobban kontrázó NB Il-es csapat. A vendégek a le­fújás előtt öt perccel jól használ­ták ki a hazai védelem fellazulá­sát és Pitács „pimasz ” góljával megszerezték a három pontot. Összességében a kecskeméti együttes nem érdemelt veresé­get, de mint tudjuk, a futball nem pontozásos sportág. Kitűnt: Csehi I., Barna, il­letve Szabó 1, Papp, Lenkei, Er­dei. Linka József: - Egyszerűen nem hiszem el! Nyolcvanöt per­cig mi támadtunk, az ellenfél csak egyszer rúgott kapura és gól lett belőle. B. Kovács Zoltán: -Idei utolsó idegenbeli mérkőzésün­ket győztesen zártuk, amiért minden játékosomnak köszöne­tét mondok. KTE-Tiszavasvári 0-1! Barna (középen), hiába kevergetett a vendégek tizenhatosán belül, nem talált rést a vasvári védelmen. FOTÓ: w. KIRÁLY ERNŐ KISKUNDOROZSMA- TISZAKÉCSKE EUROBUSZ 1-0 (0-0) Kiskundorozsma, 2500 néző. Vezette: Vavika (Balajti, Szőke). Kiskundorozsma: Csehó - Tóth-Kovács, Stredie, Szabó B., Barna, Cigan (Tóth Á. a szünet­ben), Szeles (Krajczár a 80. p.), Skrbics,Djurasovics(Móraa69. p.), Süli, Miklós. Edző: Vágó At­tila. Tiszakécske: Nagy Zs. - Bállá L„ Izsák, Barna, Hegedűs, Maczkó (Tóth A. az 55. p.), Molnár, Bessermann, Szántó, Czipper, Bállá M. Edző: Szur- gent Lajos. Sárga lap: Süli a 20., Szabó B. a 35., Barna a 42., Szántó a 44., Bállá L. az 53) Szeles a 71. percben. 12. perc: Szeles vezette fel a labdát, s 18 méterről nagy lövést eresztett meg, amely kevéssel kerülte el a kaput. 24. perc: Egy gyorsan elvég­zett szabadrúgás után Szántó ug­rott ki a védők közül, de lövése a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. 30. perc: Barna Zs. szánta el magát lövésre, de Csehó maga­biztosan hárította a veszélyt. 75. perc: Skrbics az utolsó pillanatban mentett a kapu tor­kában Czipper elől. 80. perc: Tóth Ákos ügyesen lefordult védőjéről, s azonnal lőtt. Nagy Zsolt csak kiütni tudta az erős lövést, de jött Süli, aki egy testcsellel két védőt is be­csapott és hét méterről a hálóba passzolt, 1-0. 88. perc: Czipper jó beadása átszállt a védőkön és Csehó ka­puson is, de az érkező Bállá M. óriási helyzetben mellé lőtt. A dorozsmaiak idegesen kezd­tek, látszott rajtuk, hogy tarta­nak jó képességű ellenfelüktől. A vendégek egyre bátrabban kez­deményeztek, a dorozsmai véde­lem azonban meghiúsította a kécskei próbálkozásokat. A ven- dégekelőtttöbb gólszerzésilehe- tőség adódott, ám ezek kimarad­tak. A játék alapján a Kécske rá­szolgált volna egy pontra. Kitűnt: Csehó, Tóth-Kovács, Stredie, Szabó B., illetve Nagy Zs., Barna, Hegedűs, Szántó. Vágó Attila: - Atiszakécske- iek elegáns egyenruhában érkez­tek és egy zakóval távoztak. Szurgent Lajos: - Jól ját­szottunk, nem érdemeltünk ve­reséget. A második félidőben null-nullás állásnál Bállá Mihály lerántásáért tizenegyest kellett volna ítélnie a játékvezetőnek. HAJDÚNÁNÁS- KSC RSC 2-0 (1-0) Hajdúnánás, 600 néző. Ve­zette: Birincsik (Lánczos, Hra- bovszky). Hajdúnánás: Pongor-Nagy I., Vacsilja, Boros, Tar, Fazekas, Kondora, Csiszár (Szkunc a 69. p.), Hleba, Kanál, Vass (Nagy II. a 43. percben). Edző: Teliinger Vilmos. KSC RSC: Kirí - Kovács K., Czipó (Némedi a 46. p.), Csep- regi, Nagy L., Bozai, Torbavecz, Némethy, Kádár, Vén, Végh (Ónodi a 73. p.). Edző: Bozai Gyula. Sárga lap: Kovács K. az 51., Fazekas a 66., Csepregi a 77. percben. 21. perc: Hleba egyéni kitö­rés után 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 77. perc: Nagy II. Kanál bea­dása után tíz méterről a jobb alsó sarokba vágta a pettyest, 2-0. Sokáig úgy tűnt, hogy a KSC RSC fegyelmezett védekezése és magassági fölénye ellen nincs orvossága a hazai csapatnak. Aztán Hleba merész kilépését követően megtört a kecskeméti védőfal. A másodikfélidőre a so­rozatos befutásokra kényszerí- tett kecskeméti védők elfáradtak, így a lestaktikáhozfolyamodtak. Nehéz dolguk volt a játékveze­tőknek a lesek megítélésében, néhány esetben tévedtek is. Kitűnt: Nagy L, Vacsilja, Bo­ros, Hleba, Csiszár, Vass, illetve Kéri, Czipó, Bozai. Teliinger Vilmos: - Örülök, hogy a játékosok ígéretükhöz híven végig elszántan harcoltak. Bozai Gyula: - Jobb volt az ellenfél, megérdemelte a győ­zelmet. NB II. Keleti csoport 1. Diósgyőr 2. Nyíregyháza 3. Salgótarján 4. Kiskundorozsma 5. Tiszakécske 6. Szolnok 7. Tiszavasvári 8. Kaba 9. Hajdúnánás 10. Hatvan 11. KTE 12. KSC RSC 13 8 3 2' 19-10 27 13 7 4 2 20- 9 25 13 7 3 3 14-10 24 13 6 5 2 16-10 23 13 7 1 5 19-14 22 13 6 3 4 16-12 21 13 6 3 4 18-15 21 13 4 7 2 14-11 19 13 4 4 5 10-14 16 13 4 3 6 17-16 15 13 4 2 7 15-16 14 13 2 7 4 12-15 13 14 3 3 8 15-23 12 13 2 3 8 9-20 9 13 1 3 9 6-25 6 13. Kazincbarcika 14. Tiszafüred 15. Eger További eredmények: Diósgyőr-Nyíregy- háza 0-0, Eger-Szolnok 0-4, Kaba-Hatvan 2-2, Salgótarján-Kazincbarcika 1-0. Szabad­napos: Tiszafüred. Nb iii. Alföld-Csoport Kilenc emberrel nyert a Csont CSONT FC KISSZÁLLÁS- MEZŐBERÉNY 2-1 (1-0) Kisszállás, 300 néző. Vezette: Sipos. Csont FC: Steiner-Valkai, Kovacsevics, Boity, Sári Z. (Komáromi), Ujfalusi, Ta­mási, Szabó, Kirchner, Sánta, Sikhuasvili. Edző: Sári And­rás. Mezőberény: Gazsó-Győ- rik, Laurinyecz, Kukevicz, Lenkefi, Óttlakán, Igricz (Gurbai), Kovács, Kecsmarik, Botyánszki, Darócz, Raducu. Edző: Óttlakán Mihály. 7. perc: Kirchner remek ki­ugratásával Sári Z. tört kapura, a vendégek kapusa szabályta­lanság árán sem tudta megaka­dályozni, hogy a jobb alsó sa­rokba gurítson, 1-0. 34. perc: Nem mindennapi esemény történt a pályán. Stei­ner kapus és Sikhuasvili a pá­lyán összeszólalkozott. Ezt követően Sikhuasvili önké­nyesen elhagyta a pályát. Mi­vel már volt egy sárgája, ezért kiállítás járt volna. A hazaiak nem kockáztatták meg a kiállí­tást, így tíz emberrel folytatták. 74. perc: Ujfalusi remekül futott el a bal oldalon, középre adásából Kirchner bokából a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 2-0. 85. perc: Ujfalusit kiállí­totta a játékvezető, így a haza­iak 9 főre fogyatkoztak. 88. perc: Balról beívelt lab­dát a vendégek egyik elől tar- tózkodójátékosakézzel irányí­totta Laurinyecz elé, aki 5 mé­terről a hálóba lőtt, 2-1. A minden csapatrészében jobb hazaiak az agresszívan, néha durván játszó vendégek ellen még az emberhátrányos helyzetben is nagyobb győ­zelmet arathattak volna a hely­zetek jobb kihasználásával. Kitűnt: Kovácsevics, Bo­ity, Szabó, Valkai, illetve Lau­rinyecz, Gazsó, Raducu. Ifjúsági eredmény: Csont FC-Mezőberény 0-9. MÉLYKÚT-KTK 0-0 Mélykút, 700 néző. Vezette: Ignácz. Mélykút: Vasút - Facskó, Szűcs, Viszmeg, Vojnics (Szabó E.), Szabó T., Kránicz (Zsámboki, Torma), Kárász, Velez, Kiss-Máté, Hangya. Edző: Ónodi Tamás. KTK: Dávid - Lapsánszki, Bertus, Fekete, Samu, Síber, Fekete, Csincsák, Truczka (Fütyü), Korom, Karsai (Ker­tész). Edző: Kurucz István. 6. perc: Samu az ötös jobb sarkáról óriási helyzetben a kapufa mellé gurított. 52. perc: Lapsánszki a bal­oldalon az alapvonal közeléből visszagurított Fekete Zs. elé, aki a kapus lábába lőtt. 63. perc: Lapsánszki Ko­rom elé passzolt, aki szintén a kapust találta telibe. 78. perc: Szabó T. remek át­adást kapott, de gólhelyzetben rosszul találta el a labdát. 80. perc: Lapsánszkit a 16- oson belül felvágták, a játék­vezető továbbot intett. 81. perc: Hangya elől Dávid kapus az utolsó pillanatban mentett. 88. perc: Bertus és Zsám­boki összecsapott a félegyházi ötösön, de a bíró nem látott szabálytalanságot. A Mélykút négy ifjúsági já­tékost vonultatott fel, sérülé­sek és sárga lapok miatt csak így tudott kiállni. így is végig egyenrangú ellenfele volt a KTK-nak. Kitűnt: Szűcs, Vojnics, Ká­rász, Kiss-Máté, illetve Lap­sánszki, Csincsák, Fekete Zs., Síber. Ifjúsági eredmény: Mély- kút-KTK 0-0. BÉKÉS-BAJA 0-0 Békés, 400 néző. Vezette: Bánóczki. Békés: Molnár - Szenti, Pusztai, Kondacs, Lipták, Nagy, Fehér (Fehérvári), Za- horecz, Udvari, Horváth (Ko- csány), Méhes (Somvári). Edző: Zsíros György. Baja: Lakner - Pohner (An- geli), Goretich, Orbán, Szlo­vák (Czifrák), B. Szabó, Nagy, Kiss, Barna, István, Csemák. Edző: Raffai Rudolf. Az első félidőt jól jellemzi a kapufák aránya, mely 3:1 volt a hazai csapat javára. A második játékrész is békési mezőnyfö­lényt hozott, de veszélyesebb bajai kontrákkal. Összességé­ben a látottaknak megfelel a döntetlen, bár teljes szívvel egyik csapat sem örülhet neki. Kitűnt: Szenti, Lipták, il­letve Orbán, Kiss, Csemák. Ifjúsági eredmény: Bé­kés-Baja 3-3. KALOCSA- SZEGEDIVSE 0-0 Kalocsa, 400 néző. Vezette: Bogyó. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Kovács, Bolvári, Süve­ges, Unyi, Kollár (Balogh F.), Farkas, Balogh I., Kákonyi. Edző: Hayerbacher Ferenc. SZVSÉ: Kormos - Imre, Papp, Waltner (Pikó), Magyar, Rácz, Ulacsik, Popovics, Far­kas, Koleár, Ádám. Edző: Ta­kács József. A bemelegítésnél Tóth, a vendégek kapusa megsérült a gerincén. A Kalocsai FC orvo­sának javaslata alapján nem vállalhatta a játékot. így az if­júsági kapusnak kellett helyet­tesítenie. A találkozónak a ha­zai együttes volt az esélyese, ezért az eredmény nagy meg­lepetés, de a játék képe alapján reális. A hazaiak méltatlanul búcsúztak lelkes közönségük­től. Kitűnt: senki, illetve Popo­vics, Magyar, Papp, Ádám. Ifjúsági eredmény: Kalo- csa-SZVSE 1-3. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. KTK 13 10 1 2 26- 9 31 2. Kiskőrös 13 9 2 2 24-11 29 3. Kalocsa 14 8 4 2 24-13 28 4. Mélykút 13 6 4 3 21-17 22 5. Gyula 13 6 2 5 24-16 20 6. SZEAC 13 6 2 5 16-16 20 7. Baja 13 6 1 6 20-16 19 8. H.mezővásárh. 13 6 1 6 21-19 19 9. Békés 13 5 3 5 20-16 18 10/ Makó 13 5 2 6 21-19 17 11. Tótkomlós 13 4 2 7 18-27 14 12. Szarvas 13 3 3 7 17-24 12 13. Csont FC 13 4 ­9 17-31 12 14. Mezőberény 13 3 2 8 12-20 11 15. SZVSE 13 2 1 10 11-38 7 További eredmények: SZEAC-Hódmező- vásárhely 1-0, Szarvas-Gyula 1-3, Tótkom- lós-Makó 3-2. Szabadnapos: Kiskőrös. Sportszerűségi díj Weahnak A Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség (FIFA) Fair Play-díjat ítélt oda George Weahnak, az olasz AC Milan játékosának. A libériái futballista azért kapta a kitüntetést, mert rengeteget fá­radozott azon, hogy hazája a polgárháború ellenére részt ve­hessen a világbajnoki selejte­zőkön. A díjjal járó 10 ezer svájci frankot Weah felaján­lotta egy S.O.S.-gyermekfalu javára. A Fair Play-díjat január 20-án a lisszaboni FIFA-gálán nyújtják át a kiváló labdarúgó­nak. Ekkor osztják ki az atlantai olimpia labdarúgótornájának sportszerűségi díjait is, amelyet az argentin férfi- és az amerikai női válogatott érdemelt ki.