Petőfi Népe, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-21 / 246. szám

12. oldal Labdarúgás 1996. október 21., hétfí Labdarúgó Nb i. Nb iii. Alföld-csoport Nagyon kellett már ez a győzelem INNSTADT STADLER FC­III. KÉR. TVE 1-0 (1-0) Akasztó, 1000 nézó. Vezette: Tóth V. (Ábrahám, Nagy I.). Innstadt Stadler FC: Ku- rucsai - Balogh J., Schultz, Resko, Deme, Mikóczi (Ko­vács a 65. p.), Molnár, Jereme- jev, Poluljah (Lehota a 84. p.), Szelihov, Pálfi (Szentmártoni a sz.). Edző: Sándor István. III. Kér. TVE: Lippai - Krecska, Földvári, Varga, Szamosi, Perger, Gáspár, Szabó (Gyura a szünetben), Kiss (Bencze a 70. percben), Szeitl (Novák a szünetben), Lendvai. Edző: Gergely Károly. Sárga lap: Pálfi a 25., Deme a 48., illetve Krecska a 91. percben. Az első negyedórában a ha­zai kezdeményezés volt a jel­lemző, gólhelyzet nélkül, a vendégek kontrákkal próbál­koztak. Az 5. percben Mikóczi lövését csak szögletre tudta menteni Lippai. Az első igazi gólhelyzet a vendégek előtt adódott, amikor a 15. percben Balogh hibájából Perger vezet­hette a labdát egyedül kapura, már a 16-oson belül járt, de lö­vésébe Kurucsai lábbal bele tu­dott lépni. Fél óra elteltével még unalmasabb lett a játék, „totyogósabb” az iram, soka­sodtak a hibák mindkét oldalon. A hazaiak támadásaikat kapu elé ívelésekkel próbálták befe­jezni, amelyeket a vendégvé­dők könnyedén hárítottak. A 37. percben Szamosi sokad- szorra húzott el a bal szélen, beadását Balogh előrevetődve fejjel tudta menteni. 38. perc: a kaputól 25 m-re Resko végezhetett szabadrú­gást, jobbal ügyesen elcsa­varta a labdát a sorfal mel­lett. Lippai csak kiütni tudta a labdát, éppen a jól érkező Szelihov elé, aki négy méter­ről a kapu jobb oldalába fe­jelt, 1-0. A hazaiak maradtak táma­dásban, s a 41. percben növel­hették volna előnyüket: Mi­kóczi egyedül vezette a labdát Krecskára, a bal oldalon Szeli­hov követte a támadást, de az átadást a fővárosi játékos ügye­sen elcsípte. A második félidőben éppen az eredmény miatt támadóbb lett a fővárosiak játéka, egyre többet tartózkodtak a Stadler FC térfelén, Kurucsainak is több lett a dolga. A játék szín­vonala ennek ellenére tovább esett, egymás hibáiból éltek a csapatok. A hazaiak erejéből is csak egy-egy valamirevaló tá­madásra tellett. Ezek közül a legszebb a 71. percben volt, amikor Szentmártoni húzott el a bal szélen, kitűnő labdát adott a jobb oldalon érkező Kovács­nak, aki szintén hibátlanul to­vábbított középre Jeremejev felé. Az ukrán játékos azonban késett egy ütemet és odalett a kecsegtető lehetőség. A játék képe alapján a Stad­ler megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot. Kitűnt: Balogh, Resko, Je­remejev, Molnár, illetve Krecska, Szamosi. Sándor István: - Ha nem is valami sziporkázó játékkal, de úgy érzem, hogy megér­demelten győztünk. Nagyon kellett már ez a három pont. Gergely Károly: - Mindkét csapatnak kellettek volna a pontok, sajnos ez a mieink já­tékán nem nagyon látszott. A szerencsésebb együttes nyert. Az NB I. állása i: MTK 11 11 - ­33- 6 33 2. Ferencváros 11 9 1 1 21-10 28 3. Újpest 11 8 2 1 27- 9 26 4. Vasas 11 7 2 2 15- 7 23 5. Debrecen 11 7 1 3 25-14 22 6. BVSC 11 5 2 4 18-13 17 7. Győr 11 5 2 4 11-15 17 8. Zalaegerszeg 11 5 1 5 14-18 16 9. Haladás 11 4 3 4 15-11 15 10. Kispest 11 4 2 5 16-17 14 11. Videoton 11 3 4 4 13-13 13 12. Békéscsaba 11 3 3 5 13-14 12 13. 111. Kér. TVE 11 3 2 6 16-24 11 14. Vác 11 2 2 7 14-21 8 15. Innstadt Stadler 11 2 2 7 5-17 8 16. Csepel 11- 5 6 11-22 5 17. Pécs 11 1 2 8 7-25 5 18. Siófok 11 1 2 8 5-23 5 További eredmények: Vác-Siófok 2-2, Bé- késcsaba-Ferencváros 0-1, Vasas-Pécs 1-0, Videoton-Újpest 1-3, Haladás-Debrecen 0-2, MTK-Kispest 2-0, Csepel-Zalaegerszeg 1-2, BVSC-Győr 3-1. Nb ii. Keleti Csoport Linka József edző: Kezdetnek nem rossz! EGER-KTE 1-2 (1-1) Eger, 600 néző. Vezette: Veres (Vida, Szabó Z.). Eger: Bak - Botos, Aszódi, Kovács, Berecz (Hompoth a szünetben), Unyatinszki (Klá- tyik a 84. p.), Márton, Kiskapusi (Horváth a 75. p.), Szamosi, Bezzegh, Kormos. Edző: Vígh Tibor. KTE: Bánó - Márics, Szabó, V irágh, Bősze, Kecskeméti (Sal- lai 68. p.), Takó, Vincze, Nagy, Barna (Forgó 91. p.), Babai (Herceg 85. p.). Edző: Linka Jó­zsef. Sárga lap: Márics a 15., Bez­zegh a 27., Nagy a 32., Unya­tinszki az 50., Horváth a 80. percben. 6. perc: Kormos beadásszerű lövését a felső léc alól ütötte szögletre a vendégek kapusa. 16. perc: A jobb szélen vihar­zott a vendégek kontrája, a hazai védelem csak követni tudta a tör­ténéseket. Bősze még válogatha­tott is a társak közül, végül Bar­nához továbbított, aki a jobb alsó sarokba lőtt, 0—1. 30. perc: Az egriek bedobá­sánál Kormos került a földre az ötös tájékán. Ebben Nagy is se­gédkezett, ezért a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Szamosi félmagasan lőtte a bal sarokba, 1-1. 56. perc: Kormos remekül be­ívelt szabadrúgását Szamosi csúsztatta a jobb sarok felé, ám Bánó látványos mozdulattal há­rított. 69. perc: Babai már csak Bakkal állt szemben, az egri ka­pus ugyan bravúrral védte a nyolc méterről leadott lövést, ám a labda úgy pattant vissza a kecskeméti csatárra, hogy róla egyenesen a jobb sarokba hul­lott, 1-2. 81. perc: Miután Szamosi üt­között Bánóval, akár Unya­tinszki, akár Bezzegh gólt lőhe­tett volna, ám mire Bezzeghez került a labda, a kapus visszaért, és tisztázni tudott. Helyzetei alapján gólokkal kellett volna nyernie az Egernek, ám a csoda ezúttal is elmaradt. A közepesnél valamivel gyengébb találkozón az első gól után önbi­zalmában is megtépázott hazai legénység igyekezett ugyan men­teni a menthetőt, ám az is tisztán látszott, hogy a vendégek kont­raakciói magukban hordozzák az újabb gól lehetőségét. Renge­teg hibával játszottak a csapa­KSC RSC-Kazincbarcika 1-1! A kapura törő Frankot próbálják szerelni a barcikai játékosok. tok, ám a Kecskemét mintha vérmesebb lett volna, agresszí­vebb futballt mutatott be, és ha szépségdíjat nem is kapott a já­tékért, számára a 3 pont min­dennél többet ér. Kitűnt: Szamosi, Kormos, il­letve Virágh, Barna, Babai. Vígh Tibor: - Védekezésün­ket egyéni hibák jellemezték, míg elöl a legnagyobb helyzetek is kimaradtak. Linka József: - Kezdetnek nem rossz! KSC RSC- KAZINCBARCIKA 1-1 (1-0) Kecskemét, 500 néző. Ve­zette: Mezei (Vámos, Rad- vánszky). KSC RSC: Kirí - Czipó, Ko­vács, Ónodi (Papp a szünetben), Csepregi, Torbavecz, Nagy, Frank (Némethy a 68. percben), Vén, Kádár, Végh (Balogh a 83. percben). Edző: Bozai Gyula. Kazincbarcika: Fülöp - Föl­deák (Mogyoródi a szünetben), Sallói, Szaniszló, Körösi, Szabó, Lukács, Farkas, Gál, Remenár, Takács. Edző: Kálmán Vilmos. Sárga lap: Szabó a 30., Ta­kács a 49., Végh a 62., Gál a 85. percben. 9. perc: Frank végigszágul- dott a vendégek térfelén, több védőt is kicselezett, majd egy kényszerítőzés után nagy hely­zetben mellé gurított. 14. perc: Frank bal oldali be­adása először felpattant Fülöp előtt, de másodszorra sikerült a kapusnak megszereznie a labdát az ötösön ólálkodó Kádár elől. 22. perc: Nagy indítását Csepregi a középen érkező Végh elé passzolta, aki azonban mellé durrantott. 31. perc: Szaniszló becsapta a rátámadó Ónodit, majd kapura lőtt, labdája az ötösön végiggu­rulva hagyta el a játékteret. 32. perc: Kádár 21 méterről kapásból megeresztett labdája centikkel szállt fölé. 36. perc: Kovács tért ölelő bedobását az ötösön felugró Czipó fejelte a hálóba, 1-0. 58. perc: Lukács 18 méteres hatalmas lövése zúgott el a felső léc fölött. 67. perc: A kitörő Remenár elől Kirí kapus az utolsó pilla­natban rúgta oldalvonalon kí­vülre a labdát. 70. perc: Szabó kellemetlen lövésébe Kirí csak beleütni tu­dott, azután szemmel követte, ahogy a labda elsuhant a kapufa mellett. 78. perc: Végh már Fülöp fö­lött is átemelt, labdáját Szabó a gólvonalról vágta ki. 87. perc: Körösi 21 méteres szabadrúgása a bal alsó sarok­ban kötött ki, 1-1. Néhány perces kölcsönös is­merkedés után a hazaiak egyér­telmű fölényt harcoltak ki. Gyors, a helyüket sokat változ­tató csatáraik révén több akciót vezettek, ám a befejezésekbe mindig hiba csúszott. Huszonöt perc után a Barcika ráérzett, hogy a három pontért többet kell nyújtani, így játékosai néhány­szor Kirí kapujáig is eljutottak. Mindkét oldalon sok volt a pon­tatlan átadás, ami akadályozta a folyamatos játékot. A félidő vége felé a hazaiak egy begyakorolt figura után gólt szereztek. A KSC elkövette azt a hibát, hogy veze­tése birtokában egy fokozattal visszakapcsolt. A kazincbarci­kaiak látták, hogy lehet keresni­valójuk, egyre többet birtokolták a labdát, bátrabban kezdemé­nyeztek és kapujuk elé szorítot­ták a sokat bizonytalankodó ha­zaiakat. Az egyenlítőgólt végül a lefújás előtt három perccel egy pontrúgásból sikerült megsze­rezniük. A közepes iramú, de gyenge színvonalú - két ellenté­tes félidőt hozó - mérkőzés után valószínű, egyik csapat sem elé­gedett az eredménnyel. A szurko­lók sem voltak a játékkal. Kitűnt: Kovács, Csepregi, Nagy, Kádár, illetve Szaniszló, Körösi. Lukács, Remenár. Bozai Gyula: - őszi leg­gyengébb játékunkkal értékes pontokat vesztettünk. Kálmán Vilmos: - Szünet után sokkal jobban játszottunk, győzelmet érdemeltünk volna. Az NB II. Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 2. Nyíregyháza 3. Tiszakécske 4. Kaba 5. Tiszavasvári 6. Szolnok 7. Salgótarján 8. Kiskundorozsma 9. KTE 10. KSC RSC 11. Hajdúnánás 12. Hatvan 13. Kazincbarcika 14. Tiszafüred 15. Eger 10 6 2 2 15- 9 20 10 5 3 2 15- 8 18 10 6 - 4 17-12 18 10 4 5 1 11- 7 17 10 5 2 3 17-14 17 10 5 2 3 11- 9 17 10 4 3 3 8- 8 15 10 3 5 2 12-10 14 10 4 1 5 13-12 13 11272 12-11 13 10 3 3 4 8-10 12 11326 11-14 11 11 2 3 6 12-19 9 11 2 3 6 7-15 9 10 1 3 6 6-17 6 További eredmények: Diósgyőr-Kiskundo- rozsma 1-0, Nyíregyháza-Tiszafüred 2-0, Szolnok-Kaba 1-1, Hatvan-Salgótaiján 0-0, Tiszavasvári-Hajdúnánás 4-2. Szabadnapos: Tiszakécske. A hosszabbításban nyert a Baja BAJAILSE- MÉLYKÚT 3-2 (0-0) Baja, 400 néző. Vezette: Koka- vecz. Baja: Lakner - Ivancsán, B. Szabó, Goretich G., Pohner, Kiss, Tóth, Szlovák (Szentmár­toni), Csemák, Nagy, Barna. Edző: Raffai Rudolf. Mélykút: Vasúth - Facskó, Szűcs, Viszmeg (Szabó E.), Vojnics, László, Kárász, Nuszpl Z., Velez, Kis-Máté (Piegel), Hangya. Edző: Ónodi Tamás. 56. perc: Barna tört be a 16- oson belülre, a védők szerelték ugyan, de visszapattant elé a labda, és közelről a hálóba lőtt, 1-0. 60. perc: Piegel jobbról bea­dott, a bajai hátvédek egymásra várták, a labda Kárász elé pat­tant, aki a léc alá bombázott, 1-1. 66. perc: Hangya 25 méter­ről leadott szabadrúgása után a labda remek ívben csavarodott a jobb fölső sarokba, 1-2. 80. perc: Kiss balról adhatott be szögletet, István érkezett pontosan a hosszú oldalon, és közelről a jobb alsó sarokba he­lyezett, 2-2. 91. perc: Nagy kapásból vágta a labdát a hálóba 22 mé­terről, a kinn álló kapus feje fö­lött, 3-2. Az első félidőben főleg me­zőnyjáték folyt a pályán, a ka­puk ritkán kerültek veszélybe. Szünet után vezetést szerzett a Baja, de a vendégek gyorsan egyenlítettek, majd egy remek szabadrúgással a vezetést is megszerezték. A hazai csapat nem adta fel, és több kimaradt gólhelyzet után előbb egyenlí­tettek, majd az utolsó utáni percben a győzelmet jelentő ta­lálatot is megszerezték. Kitűnt: B. Szabó, Nagy S., Csemák illetve Szűcs. Ifjúsági mérkőzés: Baja- Mélykút 5-1. KTK-SZARVAS 2-0 (1-0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Vezette: Serfőző. KTK: Dávid (Cseh) - Lap- sánszky, Bertus, Fekete, Fütyü (Fekete Zs.), Síber, Kertész (Pi- sont), Csincsák, Truczka, Samu, Karsai. Edző: Kurucz István. Szarvas: Petrás - Bencsik, Nagy, Schindler (Kontér), Velki, Pillár (Kerekes), Molnár, Bence, Tóth Zs. (Bogdán), Zá- voda, Darida. Edző: Tőzsér Géza. 19. perc: Csincsák szabad­rúgása Petrásról kipattant, Ker­tész 4 méterről óriási helyzet­ben kapust találta el. 26. perc: Samu a 16-os vo­nalánál ügyesen a hosszú sa­rokba lőtt, 1-0. 29. perc: Lapsánszki a jobb oldalon, nagyon jó helyzetben a kapust találta telibe. 43. perc: Fütyü a kifutó Pet­rás mellett elvitte a labdát, majd jobb oldalra kisodródva ellőtte a labdát a gólvonal előtt. 65. perc: Lapsánszki elvitte a labdát a szarvasi középhátvéd mellett, és ő is célba vette a vendégkapust. 75. perc: Lapsánszki 18 mé­terről a kapufára perdített. 77. perc: Samu jó helyzet­ben előbb a kapusba lőtt, majd a kipattanót a kapuba emelte, 2-0. A sok gólhelyzetet kidolgozó hazai csapat biztosan nyert a rendkívül durván játszó Szar­vas ellen. Kiállítva: Závoda a 68., Nagy a 70. percben (mindkettő 2. sárga lap után). Kitűnt: Fekete I., Csincsák, Lapsánszki, Síber, Samu, il­letve Petrás, Velki. Ifjúsági eredmény: KTK- Szarvas 1-0. TÓTKOMLÓS- KISKÖRÖS 1-2 (0-1) Tótkomlós, 500 néző. Ve zette: Kovács. Kiskőrös: Mlinkó - Aszód (Szabó), Makrickij, Amuncsik Beregszászi, Miskovicz, Kiss Agócs (Szauer), Pecznyik, Sár (Tóth G.), Sztojanovics. Edző Himer István és Szlovák László. 36. perc: Agócs beadásál Pecznyik. kapura akarta csúsz­tatni, a labda a hosszú oldalon üresen maradt Sztojanovicshoz pattant, aki négy méterről az üres kapuba gurított, 0-1. 67. perc: Egy bal oldali át­adást Pecznyik teljesen üresen vett át, majd néhány méter lab­davezetés után 11 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 0-2. 89. perc: Nagy szögletét Papp megcsúsztatta, a hosszú oldalon érkező Fülöp pedig a kapuba fejelt, 1-2. Az első félidőben a sokat passzoló kiskőrösiek játékának ellenszerét nehezen találták a komlósiak. Ez főleg a támadás­vezetésekben mutatkozott meg. A körösiek kevés ziccerjükből egyet értékesítettek. A második félidőben a hazaiak többet bir­tokolták a labdát, de támadá­saik mindig elhaltak a jól záró belső védőkön. A kiskőrösiek ellentámadásai rendre veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára, de nagyobb különbségű győ­zelmüket a komlósi kapus egy kivételével megakadályozta. Kitűnt: Ölei, Tarján, illetve Makrickij, Amuncsik, Pecz­nyik, Miskovicz. Ifjúsági eredmény: Tót­komlós-Kiskörös 3-3. BÉKÉS-KALOCSA 1-1 (1-0) Békés, 800 néző. Vezette: Tóth G. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Farkas (Kákonyi), Unyi, Márton (Fekete), Balogh, Bol- vári, Kovács, Mácsai (Süve­ges), Kollár. Edző: Hayerba- cher Ferenc. 12. perc: Udvari bal oldali szögletét Nagy I. fejelte a há­lóba, 1-0. 30. perc: A játékvezető a „kakaskodó” Nagy I.-t és Unyit kiállította. 46. perc: Kapu előtti kava­rodás után Balogh közelről a hálóba bombázott, 1-1. 89. perc: A szándékosan szabálytalankodó Aradit kiállí­totta a bíró. A Békés jobban kezdett, ne­gyedórán belül a vezetést is megszerezte. A kettős kiállítás a hazaiakat érintette érzéke­nyebben, mivel meghatározó játékosukat vesztették el. En­nek ellenére veszélyesebben játszottak az első félidő hátra­lévő részében a hazaiak. A második játékrész gyors ven­déggóllal kezdődött, majd besszorult a Kalocsa. A kitá­madó békésiek helyzetek sorát dolgozták ki, viszont néhény gyors kalocsai kontra után csak Udvarácz kapuson múlott, hogy nem változott az ered­mény. Kitűnt: Udvarácz, Szenti, Kondacs, Udvari, illetve Iván, Farkas, Balogh. Ifjúsági eredmény: Bé­kés-Kalocsa 4-2. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. KTK 2. Kalocsa 3. Kiskőrös 4. Mélykút 5. Békés 6. SZEAC 7. Baja 8. H.mezővásárhely 9. Makó 10. Gyula 11. Szarvas 12. Mezőberény 13. Tótkomlós 14. Csont FC 15. SZVSE 10 9 - .1 22- 8 27 11731 20-10 24 11 7 2 2 17- 9 23 11533 19-17 18 10 5 2 3 19-12 17 11524 15-12 17 10 5 - 5 17-13 15 10 5 - 5 19-17 15 10 4 2 4 17-14 14 10 3 2 5 16-12 11 10 3 2 5 15-19 11 10 2 2 6 8-15 8 10 2 2 6 12-22 8 10 2 - 8 14-29 6 10 2 - 8 9-30 6 További eredmények: SZVSE-SZEAC 0-2, Hódmezővásárhely-Gyula 2-4, Makó-Mező- berény 1-0. Szabadnapos: Csont FC.