Petőfi Népe, 1996. szeptember (51. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-02 / 204. szám

10. oldal Labdarúgás 1996. szeptember 2., hétfő Labdarúgó vb-selejtezőn: Magyarország-Finnország 1-0 (1-0) Sovány győzelem, kihagyott helyzetek Magyaroszág-Finnország 1-0 (1-0) Világbajnoki selejtező labda­rúgó-mérkőzés, Bp. Népsta­dion, 15 000 néző, V: Strampe (német). Magyarország: Sáfár - Te­lek - Mracskó, Sebők - Dombi (Plókai a 19.), Urbán, Sándor T. (Egerssy a 88.), Halmai, Nagy N. - Klausz, Orosz (Ba­log a 63. percben). Gólszerző: Orosz (16.) Sárga lapok: Balog T. (77.), illetve Nieminen (26.) A magyar legénység és Su­omi legjobbjai a sportági histó­riában először játszottak világ- bajnoki keretek között. Mind­két gárda első kvalifikációs csa­táján volt érdekelt az 1998-as franciaországi fináléba jutásért. Amikor a német Hartmut Strampe játékvezető sípjelére megkezdődött a futball, mint­egy nyolcezren lehettek a sport- létesítmény lelátóin. Ha nem is viharos, de elég je­lentős hazai támadássorozattal kezdődött a találkozó. A finnek gyakori taktikai szabálytalan­ságokkal igyekeztek tördelni a játékot, kifogni a szelet a ma­gyar vitorlából. A 16. percben azonban Nieminen kedves gólt adományozott Magyarország­nak. A finn védő egy magas labdát a 16-oson belül átfejelt az időközben kiindult kapuson, Niemin. Orosz nagyszerűen fi­gyelt, föltalálta magát, rácsa­pott a gazdátlan labdára, és négy lépésről az üres kapuba passzolt (1-0). A gólt követően szinte egy­más után maradtak kihasználat­lanul a magyar gólhelyzetek. Akár három vagy négy góllal is vezethetett volna a hazai válo­gatott, amelynek első félidőben mutatott formájáról csakis jót lehetett megfogalmazni! Szünet után szakadó esőben folytató­dott a csata. A csúszós talajon érthetően óvatosabbá, vissza­fogottabbá vált mindkét együt­tes játéka. Különösen a magyar csapaté. Ebben a játékrészben ugyanis a finnek irányították a játékot és csak a szerencsén múlott, hogy nem tudtak ki­egyenlíteni. A 3. selejtező csoport állása 1. Norvégia 2. Magyarország 3. Azerbajdzsán 4. Finnország Svájc 1 1 - - 5-0 3 1 1 - - 1-0 3 2 1-1 1-5 3 1 — — 1 0-1 — 1 — — 1 0-1 — Nb ii. Keleti Csoport Egy győzelem, két döntetlen a mérleg TISZAKÉCSKEIFC- TISZAVASVÁRI 3-1 (1-1) Tiszakécske, 2400 néző. Ve­zette: Szabó (Koch, Radványi). Tiszakécskei FC: Nagy Zs. - Schultz, Barna, Izsák (Mike az 55. percben), Sípos, Molnár, Bessermann (Power a 66. perc­ben), Szántó, Czipper, Balla M., Török. Edző: Szurgent Lajos. Tiszavasvári: Szabó L. - Fige (Veres a 70. percben), Papp, Sinka. Horváth, Szemán (Bohács a 83. percben), Fecsku, Szarka, Lenkey, Erdei (Pitács a 86. percben), Rosu. Edző: B. Kovács Zoltán. Sárga lap: Sinka a 13., Sípos a 17., Barna a 18., Czipper a 19., Lenkey a 28., Fige az 52., Hor­váth a 78., Veres a 86. percben. Kiállítva: Szarka a 73. p. 10. perc: Szemán remekül fu­tott el, balról keresztben végig cselezte a teljes kécskei védel­met, pontosan fordított középre, ahol a teljesen egyedül érkező Rosu 8 méterről lőhetett a ka­puba. 0-1. 21. perc: Szántó jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Izsák a kaputól két méterre Sza­bót találta el. 35. perc: Barna Zsolt balról lőtt a kapu elé, Balla Mihály pe­dig 12 méterről a jobb felső sa­rokba fejelt. 1-1. 42. perc: Erdei kapott jó át­adást a jobb szélen, majd 10 mé­terről a jobb felső sarok mellé durrantott. 67. perc: Szántó a balössze­kötő helyéről végzett el szabad­rúgást. A jobb sarok felé tartó csavarintásba Papp beletette a lábát, s a labda a balfelső sarok­ban landolt. 2-1. 72. perc Szántó jobb oldali szöglete után Czipper lehetetlen szögből a bal felső sarokba fe­jelt. 3-1. A kécskei csapat érdekes mérkőzésen köszörülte ki a te­kintélyén Szolnokon esett csor­bát. Az első perctől kezdve a ha­zaiak támadtak több elképzelés­sel, mégis a vendégek szereztek vezetést. A kécskei mezőnyfö­lény még az első félidőben góllá érett. A fordulás után már egy percre sem engedte át a kezde­ményezést a hazai csapat. A vas­vári szempontból balszerencsés öngólt követően a kécskeiek olyan húszperces hajrát produ­káltak, amelynek során még több gólt is szerezhettek volna. Összességében azt mondhatjuk, hogy a hazai győzelem remek mérkőzésen és megérdemelten született meg. Kitűnt: Barna, Schultz, Czipper, Szántó, illetve Rosu. Szurgent Lajos: - Csapatom dicséretére mondom, hogy 0-1 után teljesen fel tudott állni és csodálatos második félidőt pro­dukált. B. Kovács Zoltán: -Teljesen megérdemelten nyert a sokkal jobban játszó Tiszakécske. Rajtmár István FOTÓ: W. KIRÁLY ERNŐ A lelkes KSC csapata megmentette az egy pontot. KECSKEMÉTI SC RSC- DIÓSGYŐR FC 2-2 (1-2) Kecskemét, 600 néző. Ve­zette: Szabó J. (Vámos, Ta- mássy). KSC RSC: Kirí - Kovács K„ Czipó, Némethy, Papp, Torba- vecz (Magyart a 81. percben), Nagy L., Ónodi (Balogh a 64. percben), Bozai, H. Szabó, Ká­dár. Edző: Bozai Gyula. Diósgyőr: Rácz - Farkas J., Dzsinovics, Nagy S., Farkas A., Chiratcu, Kotula, Buliga, Ruskó, Kiser, Varga. Edző: Tor- nyi Barnabás. Sárga lap: Nagy L. a 29., Papp a 73., Kiser a 88. percben. 3. perc: Ruskó 20 méterről váratlanul kapura lőtt. Az erős lövés kipattant Kirí melléről, de vetődve megkaparintotta. 17. perc: Torbavecz.25 mé­terről lőtt. A labda kipattant a kapus kezéből, de nem volt kö­zelben hazai játékos. 30. perc: Chiratcu szabadrú­gása kipattant Kiri kezéből, ép­pen Kiser elé, aki közelről a há­lóba lőtt, 0-1. 35. perc: Chiratcu két csel után a jobb kapufát találta el. 36. perc: Chiratcu beadását Ruskó egyből a léc alá lőtt, 0-2. 44. perc: Ügyetlenkedtek a vendégvédők. A labda róluk Ká­dárhoz pattant, aki a kint álló kapus mellett a kapu bal olda­lába lőtt, 1-2. 59. perc: Ruskó közeli lövé­sét bravúrral mentette Kiri. 71. perc: Torbavecz 20 mé­terről nagy lövést küldött ka­pura, a kapus szögletre mentett. A szöglet után Czipó nagy hely­zetben a jobb sarok mellé fejelte a labdát. 92. perc: A játékvezető hosz- szabbított. A kecskemétiek sza­badrúgáshoz jutottak, amit Papp középre gurított. Nagy Z. mintegy 30 méterről hatalmas bombagólt lőtt a bal felső sa­rokba, 2-2. Az első félidőben a Diósgyőr ötletesen és jól játszott. Sorra alakították ki a helyzeteket és kettőt értékesítettek. A félidő utolsó percében Kádár szemfü­les góljával szépített a KSC RSC. A második játékrészben zuhogó esőben a lelkes kecske­méti csapat bátran támadott. Mindkét oldalon akadt több gól­helyzet, végül amikor már senki sem várta, egyenlített a Kecs­kemét. Kitűnt: Kiri, Papp, Nagy L., Bozai, illetve Dzsinovics, Chi­ratcu, Kiser, Kotula. Bozai Gyula: - Két ellentétes félidő. Az elsőben fölényben ját­szott a Diósgyőr, de a szünet után a lelkes, fiatal kecskeméti csapat kiharcolta a döntetlent. Tornyi Barnabás: - Az első félidőben kihagytuk a helyzete­inket. A második félidőt szíve­sen megnézném videón, mert szerintem a játékvezető a jogos gólunkat nem adta meg, leg­alább hat alkalommal ok nélkül ítélt szabadrúgást ellenünk és 48 percig vezette a második félidőt, szerintem indokolatlanul. KAZINCBARCIKAI SC- KECSKEMÉTI TE 2-2 (1-2) Kazincbarcika, 600 néző. Ve­zette: Hajdú (Mezei, Veres). Kazincbarcika: Kiss - Föl­deák (Takács a szünetben), Sztahon, Implom (Szabó Zs. a 89. percben), Mogyoródi, Har- nócz, Körösi, Gál (Hanász a 76. percben), Szaniszló, Remenár, Farkas. Edző: Kálmán Vilmos. KTE: Kopschitz - Márics, Szabó V., Kovács, Bősze (Kecs­keméti a 85. percben), Takó, Vincze, Virágh, Bálint, Babai (Bimbó a 81. percben). Barna. Edző: Pataki Tamás. Sárga lap: Földeák a 10., Kö­rösi a 30., Takó a 33., Márics a 78. percben. Kiállítva: T akó a 34. percben. 26. perc: Mogyoródi hat mé­terről, ballal lőtt a kapu köze­pébe, 1-0. 28. perc: Vincze tizennégy méterről ballal talált a jobb felső sarokba, 1-1. 39. perc: Babai hat méterről lőtt a léc alá, 1-2. 54. perc: Mogyoródi hét mé­terről fejelt a kapu közepébe, 2-2. A barcikaiak sokáig nem tud­tak mit kezdeni a szívósan véde­kező kecskemétiekkel, ám a so­rozatos támadások így is gólt eredményeztek. Aztán a hazai védelem egyik kihagyását azon­nal kihasználták a vendégek. A félidő hajrájában emberelőnybe került a hazai csapat, de álmos, lassú támadásszövésében nem volt benne a gól lehetősége. Sőt! A veszélyesen kontrázó kecs­kemétiek kihasználták a máso­dik megingást is, és vezetést sze­reztek. A szünetet követően töb­bet támadtak a barcikaiak, gyor­san egyenlítettek, ám a hátralévő 36 percben a körülményes játé­kuk miatt csak mezőfölényt tud­tak kiharcolni. Kálmán Vilmos: - Nagyon gyengén játszottunk, a szerve­zetten védekező kecskemétiek­kel nem boldogultunk. Pataki Tamás: - Minden di­cséret megilleti játékosaimat, hiszen csaknem egy órán keresz­tül emberhátrányban futballoz­tak. Az NB II. Keleti csoport állása 1. Tiszakécske 2. Szolnok 3. KTE 4. Kaba 5. Salgótarján 6. Diósgyőr 7. Tiszafüred 8. KSC RSC 9. Nyíregyháza 10. Hajdúnánás 11. Kazincbarcika 12. Tiszavasvári 13. Hatvan 14. Kiskundorozsma 15. Eger 4 3-17-39 4 3-15-49 42115-37 3 2 1-3-17 3 12-1-05 4 12 14-45 4 12 13-35 4 12 15-65 3 1113-24 31112-14 4 1 12 6-84 4 1 12 4-64 4 1-35-33 4-314-53 4-13 2-10 1 További eredmények: Hatvan-Szolnok 0-1, Salgótarján-Kiskundorozsma 0-0, Tiszafü- red-Eger 1-1, Hajdúnánás-Nyíregyháza 0-0. Szabadnapos: Kaba. Nb iii. Alföld-Csoport Továbbra is menetel a Kunbaja KTK-BAJA 2-1 (1-1) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Vezette: Schneider P. KTK: Dávid - Lapsánszki, Pisont (Fekete L), Nagy, Fütyü (Samu), Síber (Bertus), Fekete Zs., Csincsák, Truczka, Ko­rom, Karsai. Edző: Kurucz Ist­ván. Baja: Kámán - Tóth, Ivan- csán, Goretity, Barna, B. Szabó, Szlovák, Kiss, Szent- mártoni, István, Pochner. Edző: Raffai Rudolf. 4. perc: Csincsák 20 méter­ről kipókhálózta a jobb felső sarkot. Óriási gól, 1-0. 12. perc: Dávid egy haza­adást a kaputól 20 méterre lévő Istvánhoz gurított, aki egy csel után egyenlített, 1-1. 20. perc: Csincsákot gya­nús körülmények között sze­relték a 16-oson belül. Csak hosszas ápolás után tudott visszatérni. 35. perc: A sokadik bajai szabálytalanság után Pisont vállkulcscsonttörést szenve­dett. 55. perc: Nagy kitűnően ug­ratta ki Fütyüt, a partjelző lesen állította meg az akciót. 70. perc: Fütyü beadását Lapsánszki bombázta mellé. 80. perc: A bajai kapus a 16- osig futott ki, a vetődés közben elpattant tőle a labda, amire Fekete Zs. csapott volna le, de Kámán elhúzta a lábát. A já­tékvezető nem ítélt tizen­egyest. 85. perc: Samu szép cselso­rozat után a kapusba lőtt. 88. perc: A 16-oson belül a leforduló Fekete Zs.-t vissza­húzták, 11-es! A büntetőt Csincsák értékesítette, 2-1. Igazi rangadót vívott a két jól felkészített csapat. A KTK jobban és lelkesebben játszott, több gólhelyzete volt, így megérdemelt az egygólos győ­zelme. Ifjúsági eredmény: KTK- Baja 3-3. SZARVAS- KISKÖRÖS 1-1 (1-1) Szarvas, 400 néző. Ve­zette: Serfőző. Kiskőrös: Tüskés ­Amuncsuk, Makrickij, Be­regszászi, Agócs (Máté), Miskovicz, Pecznyik, Kiss K., Szauer, Sári, Sztojano- vics. Edző: Hímer István, Szlovák László. 10. perc: Nagy védelmi hiba után Szauer biztosan lőtt a hálóba, 0-1. 23. perc: Demjén jobbról remekül emelt labdáját a be­robbanó Závoda védhetetle- nül fejelte a kapuba, 1-1. A rutinosabb kiskőrösiek­től nem ijedtek meg a szar­vasi fiatalok. A védelmi hiba után kapott gólt követően is bátran támadtak, és egyenlí­tettek is. Szünet után a ven­dégek többet támadtak, de a szarvasi védelem jól állt a lábán, és kapusuk is több, gólnak látszó lövést hárított. Igen jó iramú mérkőzésen igazságos eredmény szüle­tett. Kitűnt: Petrás, Nagy F., Bencsik, Závoda, illetve Tüskés, Pecznyik, Szauer. Ifjúsági eredmény: Szar­vas-Kiskörös 1-1. GYULA-KALOCSA 0-1 (0-0) Gyula, 500 néző. Vezette: Csuka. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi (Balogh, Süveges), Unyi, Farkas, Mácsai, Kol­lár, Balogh, Kákonyi K. (Kocsis), Fekete, Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. 79. perc: A csereként be­állt Süveges lódult meg a jobb oldalon és laposan lőtt Such kapus hálójába, 0-1. A hazai csapat végig me­zőnyfölényben játszott, hi­ányzott azonban az átütő erő, az a tűz, amelyből igazi gólhelyzeteket lehetett volna kialakítani. így egy kalocsai kontra eldöntötte a mérkő­zést. Kitűnt: Papp, Resetár, Kovács, illetve Gojtán, Aradi, Kollár. Ifjúsági eredmény: Gyula-Kalocsa 3-3. CSONT FC KISSZÁLLÁS MÉLYKÚT 3-1 (1-1) Mélykút, 500 néző. Ve­zette: Dajka. Csont FC: Steiner - Kó- kai, Kardos, Ács-Sánta (Ka­mara), Paksi, Ujfalusi, Ta­mási Z., Komáromi, Kova- csevics, Sánta T., Boity, (Szabó). Edző: Kardos Jó­zsef. Mélykút: Kiss - Facskó, Szűcs, Viszmeg, Kárász Zs., Zámbó, Kránicz (Nuszpl), Piegel, Velez (Doszpod), László, Hangya. Édző: Ónodi Tamás. 3. perc: Hangya futott el és visszagurított Veleznek, aki a hálóba lőtt, 0-1. 33. perc: Ujfalusi 17 mé­terről nagy gólt lőtt, 1-1. 46. perc: Kovacsevics a 16-os előtt középen kapott labdát. Kapura vezette és a bal sarokba lőtt, 2-1. 49. perc: Ujfalusi kihasz­nálta a védők figyelmet­lenségét és a kapuba lőtt, 3-1. A középpályás sor sérülés miatt gyengült meg, ez okozta a vereséget. Kitűnt: Steiner, Ujfalusi, Tamási Z., Kovacsevics, il­letve Kárász ZS., Szűcs. Ifjúsági eredmény: a Kisszállás nem állt ki. KUNBAJA-SZVSE 5-0 (1-0) Bácsalmás, 600 néző. Ve­zette: Tóth. Kunbaja: Tomik - Palla, Kovács I., Kovács A. (Tó­biás), Takó, Tóth, Szénási, Wettstein (Markovics), Szá­lai (Snyehola), Váczi, Ádám. Edző: Szabó Gábor. 8. perc: Tóth 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 47. perc: Szénási 22 mé­terről bombagólt lőtt, 2-0. 57. perc: Tóth átadásával Szénási a 16-osig futott és a bal alsó sarokba lőtt, 3-0. 79. perc: Kovács Váczi- val kényszerítőzött, majd a jobb alsó sarokba lőtt, 4—0. 81. perc: Váczi beadását Markovics a kapufára fejelte a kipattanó labdát Tóbiás 7 méterről a léc alá lőtte, 5-0. Lendületesen játszott a Kunbaja, és a 10 emberrel védekező Szeged csak a 28. percig tudott ellenállni. Ez­után gólokkal felőrölte a Kunbaja a védelmüket. Kitűnt: Palla, Kovács I., Takó, Szénási, Ádám, illetve Köröm, Rácz, Imre. Ifjúsági eredmény: Kun- baja-SZVSE 0-12. ' Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Kunbaja 2. KTK 3. Kalocsa 4. Kiskőrös 5. SZEAC 6. Makó 7. Baja 8. Mélykút 9. Békés 10. Hódmezővásárhely 11. Szarvas 12. Csont FC 13. Tótkomlós 14. Gyula 15. Mezőberény 16. SZVSE 4 3 1 . 11- 1 10 4 3­1 10- 6 9 4 3­1 7- 6 9 4 2 2­6- 2 8 4 2 2­6- 4 8 4 2 1 1 11- 6 7 4 2 1 1 5- 3 7 4 2 1 1 9- 8 7 4 2­2 7- 4 6 4 2 . 2 9- 9 6 4 1 2 1 6- 4 5 4 1­3 7-12 3 4 1­3 8-15 3 4 ­1 3 4- 7 1 4 ­1 3 3- 7 1 4 ­­4 1-16­További eredmények: SZEAC-Makó 1-1, Mezőberény-Békés 1-2, Hódmezővásár- hely-Tótkomlós 5-0.