Petőfi Népe, 1996. április (51. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-01 / 77. szám

1996. április 1., hétfő Labdarúgás 13. oldal Labdarúgó IVb i. Kis szerencsével győzhettek volna INNSTADT STADLER FC- KISPEST HONVÉD 1-1 (1-0) Akasztó, 3000 néző. Vezette: Kiss B. (Nagy, Herbály). Innstadt Stadler FC: Békési - Kertész, Molnár, Vacsilja, Csehi I., Lázár, Kovács Zs. (Balogh, a szünetben), Jereme- jev, Csehi Z., Rumán (Jelisze- jev, 85.), Lehota. Edző: Sándor István. Kispest Honvéd: Vezér - Hahn, Plókai, Mátyus, Árgye- lán, Kovács B. (Bárányos, a szünetben), Urbányi, Warzy- cha, Piroska, Tóth M. (Dubecz, 75.), Jovanovic (Moses, a szü­netben). Edző: Török Péter. Sárga lap: Csehi Z. a 26., Kertész a 33., illetve Jovanovic a 10., Piroska a 27., Plókai a 86. percben. Piros lap: Lehota, illetve Mátyus egyaránt a 80. percben. Mindkét csapat nagy harci kedvvel kezdte a játékot, távoli lövésekkel próbálkoztak. Aló. percben Jeremejev beadására Vezér jól lépett ki a kapuból, és öklözéssel mentett. 21. perc: Rumán kitűnő labdával szöktette Lehotát, aki az eléje kifutó Vezér mel­lett a jobb alsó sarokba rúgta a vezető gólt, 1-0. A mezőnyben pontosabb ha­zai csapat lassan a vezetés mel­lett mezőnyfölénybe is került. A 35. percben Jeremejev remek labdával indította Rumánt, aki „faképnél” hagyta a kispesti védőket, de a 16-oson belülre érve becsúszva szerelni tudták. A Honvéd sem adta fel a táma­dást, a 36. percben bal oldali beadás után Tóth M. a kapufára perdítette a labdát. 51. perc: egy bal oldali szöglet után a hazai védők elméláztak, és Moses 5 m-ről a kapuba pöccintette az egyenlítő gólt, 1-1. A fővárosiak továbbra is kezdeményezőbbek voltak, a hazai kapu előtt tűzijátékot mu­tattak be, amelynek végén Molnár a gólvonalról fejjel tu­dott menteni. Ezt követően alábbhagyott a Kispest táma­dókedve, s ismét a hazaiak vet­ték át a kezdeményezést. Jere­mejev nagyszerűen mozgatta társait, így a 67. percben kitűnő átadása Lehotát hozta ismét gólhelyzetbe, a csatár a kaputól mintegy 8 m-re kapura lőtt, a védők azonban a gólvonalról kivágták a labdát. ' Nőtt a játék irama, nőtt a fe­szültség, ennek tudható be, hogy a 80. percben Mátyus és Lehota egymást köpdösték, ezért a játékvezető mindkettő­jüket kiállította. A 89. percben kimaradt a mérkőzés legnagyobb helyzete, mert a csereként beállt Jelisze- jev a kaputól mintegy 2 m-re, senkitől sem zavartatva a kapu mellé fejelte a labdát. A Stadler nemcsak egyen­rangú ellenfele volt a Kispest­nek, hanem összességében vé­gig jobban játszott. A vezetést is megszerezte, míg a Honvédnak az első félidőben igazi gólhely­zete csak egy akadt. Ha az akasztóiak jobban koncentrál­nak, többgólos előnyhöz juthat­tak volna. Mezőnyben sokkal jobban játszott a Stadler, ám a helyzeteket be kell rúgni. Kitűnt: Molnár, Rumán, Va­csilja, Jeremejev, illetve Pi­roska, Plókai, Urbányi. Sándor István: - A második félidő elején kiengedtünk, és ez elég volt a Kispestnek az egyenlítésre. Kis szerencsével így is nyerhettünk volna. Török Péter: - A védelem összehozott egy gól, aztán már szaladtunk az eredmény után. A döntetlent igazságosnak tartom. Az NB I. állása 1. BVSC 18 14 3 1 38-16 45 2. Ferencváros 18 13 1 4 35-16 40 3. Újpest 18 8 6 4 25-16 30 4. Debrecen 18 8 4 6 26-21 28 5. Vasas 18 7 7 4 25-21 28 6. Kispest 18 6 7 5 27-22 25 7. Vác 18 6 7 5 31-27 25 8. MTK 18 6 6 6 37-31 24 9. Csepel 18 6 6 6 30-29 24 10. Innstadt Stadler 18 4 11 3 25-24 23 11. ZTE 18 6 5 7 28-32 23 12. Haladás 18 4 5 9 17-31 17 13. Békéscsaba 18 3 7 8 19-29 16 14. Győr 18 3 5 10 19-33 14 15. Fehérvár 18 4 2 12 19-39 14 16. Pécs 18 4 2 12 16-30 11 Megjegyzés: a Pécstől 3 büntetőpont levonva. További eredmények: Győr-Vasas 1-3, Fe- rencváros-Békéscsaba 3-0, Vác-Fehérvár 2-2, ZTE-Újpest 1-0, Csepel-Haladás 0-3, Pécs-MTK 0-3, BVSC- Debrecen 2-0. Nb ii. Keleti Csoport Ötször zörrent meg a hódmezővásárhelyiek hálója KSC RSC-Hódmezővásárhely 5-0! Bállá, a kecskemétiek csatára két góllal járult hozzá a győzelemhez. KSC RSC— HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 5-0 (2-0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Megyebíró. KSC RSC: Kiri - Czipó, Barna, Werle (Kovács), Né- methy, Torbavecz, Kiskapusi, Máté (Bagi), Ozsváth, Bállá, Frank (Freyberger). Edző: Ioan Patrascu. Hmvhely: Soós (Juhász) - Gardi, Talmácsi, Luczás, Ba­logh (Pető), Sipos, Fazekas, Csáki (Rárosi), Győri, Mucsi, Varga. Edző: Kérdő Sándor. 41. perc: Werle szögletét Bállá Kiskapusi elé csúsztatta, aki 8 méterről a hálóba perdített, 1-0. 44. perc: Máté jobb oldali be­adását Bállá a vődőket meg­előzve bólintotta a léc alá, 2-0. 46. perc: Ozsváth labdájával Werle iramodott meg, átcselezte magát az egész vendég védelmen és 14 méterről a kapu közepébe lőtt, 3-0. 83. perc: Bagi beadása a vé­dőkről az előrehúzódó Barna elé perdült, aki 10 méterről nem hi­bázott, 4-0. 89. perc: Freyberger az alap­vonal közeléből középre adott, a jókor érkező Bállá pedig közel­ről a hálóba bombázott, 5-0. A végig többet kezdeményező, minden csapatrészében jobb ha­zai együttes nyugodtan elfutbal- lozgatott, és ez nemcsak az előny megszerzéséhez, hanem annak növeléséhez is elegendő volt. A hazaiak még több gólt is lőhettek volna, ám vagy fél tucat óriási helyzetet elhibáztak. A lelkesen, de kevés elképzeléssel játszó vendégek úgyszólván nem is ve­szélyeztették a kecskeméti kaput. Kitűnt: Barna, Werle, Bállá, Kiskapusi, illetve Soós, Sipos. Losonczy László, a hazaiak pályaedzője: - Támadójáté­kunk meghozta a várt sikert. KérdőSándor:- Többetvár- tam a csapatomtól. KAZINCBARCIKAI SC- KTE 1-1 (1-0) Kazincbarcika, 900 néző. Ve­zette: Szabó Zs. KBSC: Fülöp - Földeák, Sztahon, Pribék, Szaniszló, Re- menár, Lukács, Körösi (Sipos), Kiser, Császári (Dolezel), Csipke (Szabó). Edző: Kálmán Vilmos. KTE: Molnár - Márics, Vi- rágh, Pisont, Gebri, Major (Ba­logh), Linka, Bücs (Zahorecz), Barna, Farkas, Fekete (dr. Ko­vács). Edző: Linka József. 17. perc: Körösi 25 méteres szabadrúgásába Molnár csak bele tudott piszkálni, amely a jobb felső keresztlécről középre perdült, és az érkező Remenár közelről a hálóba gurított, 1-0. 62. perc: Lukács kezezett, megkapta a 2. sárga lapot, s me­hetett zuhanyozni. 77. perc: Bücs a jobb össze­kötő helyéről középre ívelt, Ba­logh pedig 8 méterről a kapu kö­zepébe fejelt, 1-1. Azonnal a hazaiak léptek fel támadólag. Jött a vezető gól is, ami után a KTE igyekezett meg­szabni a játék menetét, nem sok sikerrel. Szünet után viszont a vendégek teljesen átvették az irányítást, szinte ki sem mozdul­tak a barcikai térfélről. Lukács kiállítása után még egyoldalúbb lett a találkozó, s egy villanás elegendőnek bizonyult az egyen­lítéshez. Kitűnt: Sztahon, Pribék, Remenár, ill. Pisont, Gebri. Kálmán Vilmos: - Ha nincs az a kényszerű csere a szünet­ben, valamint a kiállítás, ezt a meccset megnyertük volna. Linka József: - Bízom ab­ban, hogy kijövünk a gödörből. A második félidei teljesítmény már biztató. III. KÉR. TVE- TISZAKÉCSKEI FC 4-0 (2-0) Budapest, 1500 néző. Ve­zette: Szökrény. III. kér. TVE: Lippai- Föld­vári (Auber), Krecska, Varga, Szamosi, Perger (Lendvai), Gáspár, Király, Kiss, Bencze (Szabó A.), Jankov. Edző: Ger­gely Károly. Tiszakécske: Derdák ­Schultz, Izsák, Szaszovszky, Molnár, Ézsiás, Bujáid (Maczkó), Drágán (Dobi), Tou- ati, Bánföldi, Török (Szántó). Edző: Szurgent Lajos. 3. perc: Jobb oldali hazai szöglet után az egész kécskei vé­delem statisztált ahhoz, hogy Krecska közelről a hálóba fejel­hessen, 1-0. 31. perc: Egy jobbról belőtt labdát háromszor is sikertelenül próbált a kerületi csatársor a kécskei kapuba juttatni, végül a labda Jankov elé került, aki job­bal a léc alá lőtt, 2-0. 56. perc: Kiss 20 méterről nem túl erős lövést küldött ka­pura. A labda megpattant Der­dák előtt, és a kécskei kapus ke­zei között perdült a hálóba, 3-0. 57. perc: Király a bal oldalon elfutott, pontosan adott középre, Kiss visszafejelte a labdát és Jankov egyből a léc alá durran- tott, 4-0. Ezt a meccset már az öltöző­ben elvesztette a Tisza-parti gárda. A kerületiek minden ak­ciója gólt érőnek indult, miköz­ben az ellenkező oldalon 50 per­cig egyetlen lövés sem zavarta Lippai kapus nyugalmát. A vere­ség ugyan benne volta kécskeiek paklijában, de nem az ilyen megalázó. Nem ilyen rossz és kishitű játékot érdemelt a Tisza partjáról érkezett népes kécskei szurkoló gárda. A kerületiek nagyszerű napot fogtak ki és re­mek partnerre találtak ellenfe­lükben ahhoz, hogy igazolják maguk előtt jelenleg teljes jog­gal vezetik a csoport táblázatát. Kitűnt: Perger, Kiss Király, illetve senki. Gergely Károly: - Mi a várt­nál jobban, a kécskeiek gyen­gébben játszottak. A mérkőzést végig irányítottuk, megérdemel­ten nyertünk. Szurgent Lajos: - Sok rossz egyéni teljesítmény, kishitű, gyámoltalan játék jellemezte csapatomat. Az NB II. Keleti-csoport állása 1. III. kér. TVE 18 12 4 2 42-12 40 2. Diósgyőr 18 11 4 3 34-12 37 3. KTE 18 11 4 3 24-14 37 4. Kaba 18 11 3 4 30-16 36 5. Tiszakécske 18 11 2 5 37-18 35 6. Nyíregyháza 18 10 1 7 34-21 31 7. Tiszavasvári 18 9 4 5 26-17 31 8. Salgótarján 18 7 6 5 20-12 27 9. Eger 18 7 4 7 28-23 25 10. Hajdúnánás 18 6 6 6 20-17 24 11. Hatvan 18 5 3 10 17-31 18 12. Gödöllő 18 5 2 11 13-37 17 13. Sényő 18 4 3 11 17-42 15 14. KSC RSC 18 3 5 10 20-25 14 15. Kazincbarcika 18 3 5 10 18-24 14 16. Hódmezővásárhely 18 1 - 17 7-66 ­Megjegyzés: A Hódmezővásárhelytől 3 bünte­tőpont levonva. További eredmények: Nyíregy- háza-Diósgyőr 3-1, Salgótarján-Gödöllő 4-0, Hatvan-Egér 1-0, Tiszavasvári-Sényő 1-1, Kaba-Hajdúnánás 2-0. Nb iii. Alföld-Csoport Rangadót nyert a Csont FC KISKUNDOROZSMA- CSONT FC 1- 3 (1-1) Kiskundorozsma, 1200 néző. Vezette: Csonka. Csont FC: Steiner - Takó, Schuchmann, Kovács, Ba­logh, Szénási, Csont, Csimbu- rovics, Szauer, Hánzs (Váczi), Ádám (Palla). Edző: Szabó Gábor. 17. perc: Hánzs kétszer is átjátszotta Gábort, majd lapo­san beadott, Tóth Z. elvétette a labdát, amit Csimburovics közelről az üres kapuba pasz- szolt, 0-1. 37. perc: Fábián vezette fel a labdát, majd mintegy 30 mé­terről a kapu elé ívelt, s a já­tékszer a széltől támogatva a bal sarokba hullott, 1-1. 51. perc: A lesre játszó ha­zai védelem között Schuch­mann kiugrott és belőtte csa­pata második gólját, 1-2. 69. perc: Balogh szándé­kosan megrúgta Mórát, amiért a játékvezető kiállította. 70. perc: Móra a 16-oson belül felvágta Szauert, amiért 11-es járt. A büntetőt Csim­burovics értékesítette, 1-3. A minden részében jobb Kisszállás megérdemelten nyert az elképzelés nélkül ját­szó dorozsmaiak ellen. Kitűnt: Szabó T., illetve Csimburovics, Szauer. KISKŐRÖS-KALOCSA 2- 2 (1-0) Kiskőrös, 1000 néző. Ve­zette: Kokavecz. Kiskörös: Mlinko - Tóth, Nauncsuk, Sárközi, Bereg­szászi, Aszódi (Szűcs K.), Kapics, Pecznyik, Agócs, Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Szlovák László. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Paletta, dr. Koch, Már­ton, Sári (Mácsai), Farkas, Kiss, Fekete (Unyi), Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. 20. perc: Pecznyik-Agócs összjáték végén Sztojanovics kapta a 16-os előterében a labdát, lefordult védőjéről és a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 53. perc: Szabadrúgást kö­vetően az elmélázó hazai vé­dők között Farkas 5 méterről a kapuba gurított, 1-1. 59. perc: Kalocsai szöglet után dr. Koch 18 méterről a hálóba talált, 1-2. 83. perc: Sárközi élesen kapu elé lőtt labdáját Agócs értékesítette, 2-2. A mérkőzés iramával, szín­vonalával elégedettek lehet­tek a szurkolók. Az első 45 perc hazai fölénnyel telt el. Szünet után egy teljesen át­szervezett Kalocsa futott ki és negyed óra alatt megfordította az állást. Végül igazságos pontosztozkodás született. Kitűnt: Mlinko, Kapics, ill. Aradi, dr. Koch, Márton. Ifjúsági eredmény: Kiskő- rös-Kalocsa 0-4. KTK-SZARVAS 1-2 (0-1) Kiskunfélegyháza, 600 néző. Vezette: Varga S. KTK: Bánó - Lapsánszky (Kókai), Márton, Fütyü, Skri- bics, Kertész, Síber, Palko- vics (Papp), Fórizs, Korom, Nagy. Edző: Kurucz István. 20. perc: Lapsánszky bea­dását Palkovics tiszta hely­zetben mellé fejelte. Az ellen- támadásból Hóbei jobb oldali beadását Báni 3 méterről lőtte a kapuba, 0-1. 60. perc: Bencze a félpá­lyánál lefordult Skribicsről, kapura vezette a labdát és 16 méterről Bánó mellett a hosz- szú sarokba lőtt, 0-2. 78. perc: A 16-oson belüli kezezésért 11-est ítélt a bíró, amit Fütyü értékesített, 1-2. 83. perc: Báni kézzel ért a labdához, amiért a játékve­zető sárga lappal büntette, majd a tovább reklamáló játé­kost kiállította. A gyenge napot kifogó KTK ezzel a szív nélküli já­tékkal csak erre volt képes. Kitűnt: senki, illetve Hó- bel, Demjén, Bencze. Ifjúsági eredmény: KTK- Szarvas 3-0. SZEGEDI VSE-KUNBAJA 1-0 (1-0) Szeged, 300 néző. Vezette: Tóth P. Kunbaja: Tomik - Novák, Szalai, Kákonyi, Wettstein (Csoszics), Pálosi (Marko- vics), Evanics, Barna, Nuszpl, Tóth I. (Hebők), Veres. Edző: Szőcs Lázár. 26. perc: A szegedi Takács és a kunbajai Barna „kakas­kodott”, a játékvezető mind­kettőjüket kiállította. 32. perc: Egy ártatlannak látszó labdába Tomik bele­piszkált és a tizenhatoson kí­vül cselezni próbált. Puskás szemfülesen lecsapott a lab­dára és a hálóba gurította, 1-0. A szegedi csapat küzdel­mes mérkőzésen szerezte meg első tavaszi győzelmét. Bár a hajrában a levegőben lógott az egyenlítés, megérdemelten maradt Szegeden a 3 pont. Kitűnt: Demeter, Vándor, Süli, illetve Evanics, Tóth. Ifjúsági eredmény: Sze­gedi VSE-Kunbaja 15-0. BAJAI LSE-MAKÓ 1-3 (1-3) Baja, 200 néző. Vezette: Zábrák. Baja: Kámán (Lakner) - Goretich K. (Szentmártoni), Ivancsán, Orbán, Goretich G., Teszlik (Pohner), Faddi, Papp, Csemák, Szlovák, Nagy. Edző: Raffai Rudolf. 1. perc: Goretich K. ívelte jobbról középre a labdát, a védők között éppen Szlovák elé került, aki egyből a léc alá bombázott, 1-0. 3. perc: Jobbról végezhet­tek el szögletet a vendégek. A beadást Kis csúsztatta a hosz- szú sarokba, 1-1. 20. perc: Frank lépett ki a jobb oldalon, középre lőtt labdáját Bress emelte a jobb sarokba, 1-2. 24. perc: Ivancsán utolsó emberként eladta a labdát, Miklós kapura indult, de Go­retich K. fellökte a 16-oson belül. A 11-est Bress lőtte a jobb alsó sarokba, 1-3. A sérülésekkel és eltiltá­sokkal tizedelt bajai csapat hiába szerzett vezetést, nem sokat késett a vendégek vála­sza. Végig mezőnyfölényben futballoztak a makóiak, és nagyobb különbséggel is győzhettek volna a gyenge napot kifogó Baja ellen. A ta­lálkozón előbb Goretich Krisztián, majd a kapus Ká­mán súlyosan megsérült. Kitűnt: a bajai csapatból senki, illetve Ferenczi, Bress, Frank. Ifjúsági eredmény: Baja- Makó 1-0. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Kiskundorozsma 18 2. Makó 3. KTK 4. Csont FC 5. Gyula 6. SZVSE 7. Kalocsa 8. Baja 9. Tótkomlós 10. Kiskőrös 11. SZEAC 12. Kunbaja 13. Szentesi FC 14. Mezőber. 15. Szarvas 16. Mindszent 13 3 12 3 11 3 10 2 9 4 9 1 7 6 8 3 8 3 6 8 6 5 5 2 3 7 4 2 12 3 3 12 1 3 14 47-15 42 42-19 39 46-21 36 36-23 32 21-20 31 30-24 28 30-20 27 29-20 27 20-25 27 19-16 26 28-31 23 23-40 17 15-31 16 15-36 14 12-30 12 12-54 6 További eredmények: SZEAC-Tótkomlós 2-0, Mindszent-Mezőberény 0-1, Szen­tes-Gyula 0-1.