Petőfi Népe, 1996. április (51. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-09 / 83. szám

12. oldal Labdarúgás 1996. április 9., kedd Nb ii. Keleti Csoport Hatpontos mérkőzést nyertek Nagy, a hatvaniak kapusa húzza le a labdát Bállá elől. fotó: w. k. e. KSC RSC-HATVAN 2-0 (0-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Marcsók (Vida, Hajdú). KSC RSC: Kirí - Czipó, Barna, Kovács, Némethy (Freyberger a 85. p.), Werle (Torbavecz a szünetben), Kis­kapusi, Kecskeméti, Ozsváth (Ónodi a 87. p.), Bállá, Bagi. Edző: Ioan Patrascu. Hatvan: Nagy I. - Lénárt, Károly, Nagy Gy., Varga, Sza­bados, Nahóczky, Nagylaki (Kratofil a 87. p.), Ferencz (Sármány a 81. p.), Rácz (Kata a 62. p.), Andrási. Edző: Bóna Zoltán. Sárga lap: Czipó a 4L, Né­methy a 48., Lénárt az 52., Sza­bados a 60., Kovács a 66. perc­ben. Kezdetben a küzdő felek a két tizenhatos közötti területre kor­látozták a játékot, majd a haza­iak fokozatosan fölénybe kerül­tek. Úgy tűnt, hogy a vendégek nagyon elégedettek lennének egy ponttal. Megszállták saját tizenhatosuk előterét, középpá­lyásaik a labda elvesztése után egy pillanat alatt visszazártak a védelemhez. A KSC-sek nagy lendülettel lódultak előre, de a többnyire középen erőltetett támadások révén ritkán alakult ki gólveszély. Fordulás után nagyobb lett az iram, élvezete­sebb a játék. A hazaiak ötlete­sebben, veszélyesebben szőtték támadásaikat, ám csak 52 perc után találták meg a hatvani vé­delem „kulcsát” 52. perc: A kecskemétiek kihasználták a vendégek első nagyobb hibáját. Egy védőkről lecsorgó labda Ozsváth elé ke­rült, aki közelről nem hibázott, 1-0. Ezután a Hatvan derekasan, de szemlátomást megcsappant önbizalommal harcolt tovább. Időközben a hazaiak újabb gólt értek el, ám a játékvezető a partjelző beintésére les címén érvénytelenítette. Ez a közjáték leginkább a bírót zavarta meg, mert innentől kezdve több fordí­tott ítélete akadt. 78. perc: Egy kapu előtti ka­varodás után az előrehúzódó Czipó 15 méterről az alsó sa­rokba bombázott, 2-0. A végig többet kezdemé­nyező, a mérkőzés jelentős ré­szében fölényben lévő, óriási lelkesedéssel játszó fiatal kecs­keméti csapat megszolgálta a három pontot. Kitűnt: Czipó, Barna, Ko­vács, Kecskeméti, Kiskapusi, illetve Nagy I., Károly, Varga, Ferencz. Ioan Patrascu: - Hatpontos mérkőzés volt! Csapatom kissé görcsösen játszott, de úgy ér­zem, hogy megérdemelten nyert. Bóna Zoltán: - Nem úgy si­került a játék, ahogy terveztük. Két egyéni hiba eldöntötte a pontok sorsát. Linka edző esze, szervezete azt jelzi: elég volt! KECSKEMÉTI TE- TISZAVASVÁRI 0-3 (0-0) Kecskemét, 2000 néző. Ve­zette: Tóth (Nyilas, Birincsik). KTE: Molnár - Márics, Vi- rágh, Pisont, Gebri, Sass, Far­kas, Zahorecz (dr. Kovács a 64. p.), Balogh, Bücs, Fekete (Barna Cs. a szünetben). Edző: Linka József. Tiszavasvári: Szabó - Ga- ica, Szűcs, Fige, Horváth, Szarka (Rása a 87. p.), Iván, Fecsku, Bohács, Erdei (Den- csuk a 87.), Rosu (Szilágyi a 87. percben). Edző: Szikszai Lajos. Sárga lap: Gaica a 10., Gebri 42., Szarka a 73., Molnár a 77. percben. Piros lap: Gebri a 71. perc­ben. 24. perc: Pisont 28 méterről megeresztett bombája a kapufát találta telibe. 26. perc: Erdei tisztára ját­szotta magát, majd 15 méterről lőtt, Molnár beleütött a lab­dába, amely a gólvonal felé gu­rult, de a védők az utolsó pilla­natban felszabadítottak. 38. perc: Bücs átadásával Gebri iramodott kapu felé, már lőni készült, de Szabó L. le­szedte a lábáról a labdát. 42. perc: Erdei fordulásból, 18 méterről megeresztett lövé­sét Molnár szögletre ütötte. 48. perc: Bohács 20 méteres lövése suhant el a léc mellett. 65. perc: Márics beadásáról lemaradtak a támadók, így a labda akadály nélkül gurult vé­gig az ötösön. 71. perc: Gebri kézzel húzta le a labdát a kitörni készülő vendégjátékos elől. Mivel már volt sárga lapja, a pirosat is megkapta mellé. 77 perc: Erdei szöktette a védők közül lesgyanús helyzet­ben kilépő Rosut, aki tisztán vezethette kapura a labdát, és Molnár mellett a hálóba gurí­tott, 0-1. 81. perc: Iván a lesen álló Fecskut hozta játékba, a véde­lem leállt, a partjelző nem in­tett. A csatár Rosuhoz passzolt, aki közelről a kapuba perdített, 0-2. 85. perc: Bohács a balössze­kötő helyén elfutott és 20 mé­terről óriási gólt ragasztott a léc alá, 0-3. A várakozásnak megfelelően a vasváriak a kapujuk elé hú­zódtak, a játéktér nagy részét átengedték a KTE-nek. Am a hazaiak hiába birtokolták töb­bet a labdát, nem tudtak mit kezdeni vele. Kevés volt a moz­gás, annál több a rossz passz, a pontatlan indítás, a céltalan középre ívelgetés. Ahogy teltek a percek, egyre inkább az ide­ges kapkodás tünetei mutatkoz­tak a lila-fehérek játékában. A kiállítás után a vendégek a biz­tos védekezésből indított gyors támadásokkal lepték meg ellen­felüket. A megpróbáltatásokat a partjelző tette teljessé. A KTE űzte, hajtotta a labdát, de semmi elképzelés nem volt fel­lelhető a támadásokban. Nem várt kecskeméti fiaskó­val zárult a mérkőzés, amelynek legfeljebb a tanulságai haszno­síthatók. A Tiszavasvári lelke­sen és nem kis szerencsével ját­szott, és ha másért nem, hát ezért megérdemelt a győzelme. Kitűnt: a hazai csapatból senki, illetve Szűcs, Fige, Bo­hács, Erdei, Rosu. Linka József: - Az eszem és a szervezetem is azt jelzi, hogy ezt nekem nem szabad tovább csinálnom. Sok sikert kívánok a csapatnak. Szikszai Lajos: - Az ősszel a kecskemétiek okoztak megle­petést nálunk, most mi leptük meg őket. Az ősszel újoncként remekül szerepelt a Kecskeméti TE, lis­tavezetőként zárta a szezont. Futott a szekér, ló sem kellett hozzá. Am a tavaszi első négy forduló alaposan próbára tette a lila-fehér szurkolókat. A KSC RSC elleni iksz és a Hatvan el­leni hazai vereség Linka József edzőnek is feladta a leckét. Pe­dig ő nem arról híres, hogy könnyen zavarba hozható. Am húsvétvasárnap, úgy 18 óra tájban a szokásosnál is gond- terheltebbnek tűnt. Ahogy el­kezdtek potyogni a tiszavasvári gólok, a szurkolók is folyama­tosan „kóstolgatták” az edzőt. Nem tudni, végül is Rosu vagy Bohács volt-e, aki „kirántotta" a kispadot Linka József alól, de tény, hogy a mérkőzés után le­köszönt. Az élvonalbeli terveket szövögető KTE újabb hazai ve­resége, már többet jelent, mint három pont elvesztése. Alapos leckét kaptak a kécskeiek a sereghajtótól HÓDMEZÓVÁSÁRHELY- TISZAKÉCSKE 0-0 Hódmezővásárhely, 800 néző. Vezette: Herbály (Győr, Ta- massy). Hódmezővásárhely: Soós - Sipos, Luczás, Gardi, Csáki (Szűcs a 79. p.), Bánfi, Varga, Fazekas, Győri, Mucsi (Rárósi a 87. percben). Bozó. Edző: Pataki Tamás. Tiszakécske: Derdák ­Schulcz, Izsák, Hegedűs, Mol­nár, Ézsiás, Dankovics (Tóth a 38. p.), Szántó, Bánföldi, Maczkó, Török. Edző: Szurgent Lajos. Sárga lap: Izsák 31., Sipos 34., Varga 36., Szántó 66., Faze­kas 71., Szűcs 82. perc. Piros lap: Schulcz 36. perc. 6. perc: Bozó előtt nyílt lehe­tőség, Derdák bravúrral védett. 28. perc: Molnár szabadrúgá­sát hárította Soós. 30. perc: Bozó remek egyéni akció után Derdákba lőtt. 36. perc: Schulcz buktatta a kapura törő Mucsit, ezért piros lapot érdemelt. 47. perc: Hegedűs közeli fe­jesét védte Soós. 57. perc: Varga remek fejesét védte Derdák. 84. perc: Bozó lefutotta Mol­nárt, de a kifutó Derdák mentett. Nemcsak az első tavaszi nap­sütés csalt ki háromszor annyi nézőt a stadionba, mint ameny- nyien korábbi fordulókban vol­tak. Az új edző, Pataki Tamás vá­sárhelyi sikereit nem felejtették el a szurkolók, és megint vártak tőle valami jó eredményt. Nem is ősalódtak. Úgy kezdődött a mér­kőzés, mintha a táblázatonfordí- tott lenne a helyzet: a Tisza­kécske lenne az utolsó és a Vá­sárhely törekedne a dobogós helyre. Tulajdonképpen ugyan­azok a játékosok adtak leckét a dobogóra vágyó kécskeieknek, akik két mérkőzés alatt közel egy tucat gólt kaptak. Most viszont más felfogásban, más taktikával játszottak. Sikerrel. Kitűnt: Soós, Gardi, Bozó, il­letve Derdák, Izsák, Maczkó. Pataki Tamás: -A kapu előtti játékban nem tudtuk azt nyújtani, amit elképzeltem, de a helyzetek alapján 6-2-re nyer­hettünk volna. Szurgent Lajos: - A lelkes ellenfél megérdemelte a pontot. Az NB II. Keleti csoport állása 1. III. kér. TVE 2. Diósgyőr 3. Kaba 4. KTE 5. Tiszakécske 6. Tiszavasvári 7. Nyíregyháza 8. Salgótarján 9. Hajdúnánás 10. Eger 11. Hatvan 12. KSC RSC 13. Gödöllő 14. Sényő 15. Kazincbarcika 16. Hódmezővásárhelyi 9 13 4 11 5 11 4 11 4 11 3 10 4 10 1 7 7 7 6 7 5 5 3 4 5 10 5 2 12 4 4 11 3 6 10 1 1 17 44-13 43 34- 12 38 30-16 37 24-17 37 37-18 36 29- 17 34 35- 24 31 20-12 28 23-18 27 30- 25 26 17-33 18 22-25 17 14-39 17 17-42 16 20-26 15 7-66 1 A Hódmezővásárhelytől 3 büntetőpont le­vonva. Eredmények: Diósgyőr-Salgótarján 0-0, Gödöllő—III. kér. TVE 1-2, Hajdúná- nás-Ny íregyháza 3—1, Sényő-Kaba 0-0, Eger-Kazincbarcika 2-2. Nb iii. Alföld-csoport Tömörül az élmezőny KTK­KISKUNDOROZSMA 3-1 (1-0) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. Vezette: Dajka. KTK: Bánó - Bertus, Papp, Skribics, Fütyü (Már­ton), Újfalusi, Síber, Csin- csák, Fórizs, Kertész, Nagy. Edző: Kurucz István. 12. perc: Csonka beadását Kemenes óriási helyzetben az ötösről fölé lőtte. 30. perc: Újfalusi ment el a jobb oldalon, remekül adott Fórizs elé, aki a labdát átlépte és az érkező Fütyü nagy gólt lőtt: 1-0. 59. perc: A kitörő Újfalusit Szabó felvágta, amiért a bíró kiállította. 73. perc: Fórizs már csak a kapussal állt szemben, de hi­bázott. 78. perc: Fórizs Csincsák- hoz adott, aki a bal oldalról ügyesen a hálóba passzolt: 2-0. 88. perc: Síber a saját ka­puja előtt feleslegesen cselez­getett, a vendégek megszerez­ték a labdát és Tóth A. közel­ről a kapuba gurított: 2-1. 89. perc: A középkezdés­ből Újfalusi a jobb oldalon elviharzott és 18 méterről óri­ási gólt lőtt: 3-1. A hazai csapat tavaszi leg­jobb teljesítményével megér­demelten győzte le a listave­zetőt. A meglehetősen ke­mény mérkőzésen 7 sárga és 1 piros lapot osztott ki a bíró. Kitűnt: Papp, Skribics, Új­falusi, Síber, illetve Kubát, Tóth Á. Ifjúsági eredmény: KTK- Kiskundorozsma 1-0. CSONT FC KISSZÁLLÁS- Szegedi VSE 0-0 Kisszállás, 600 néző. Ve­zette: Rózsa. Csont FC: Tüskés - Csim- burovics, Palla (Váczi), Ba­logh, Takó, Szénási (Kovács), Gubucz, Csont (Schuch­mann), Szauer, Hánzs, Ádám. Edző: Szabó Gábor. A lelkesen és szervezetten játszó vendégek megérdemel­ten vittek el pontot a tudása alatt játszó Csont FC-től. Kitűnt: Tüskés, Balogh, Gubucz, illetve Demeter, Turbucz, Süli, Puskás. Ifjúsági eredmény: Csont FC-SZVSE 0-1. KALOCSA-BAJA 1-0 (0-0) Kalocsa, 1000 néző. Ve­zette: Keresztúri. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Paletta (Sztankov), dr. Koch, Márton, Mácsai, Far­kas, Kiss (Bolvári), Fekete (Unyi), Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. Baja: Lakner - Tóth, Ivan- csán, Goretich G., Szabó, Faddi (Teszlik), Szlovák (Nagy), Papp, Szentmártoni, István (Pochner), Csemák. Edző: Raffai Rudolf. 56. perc: Dr. Koch 30 mé­teres szabadrúgása a jobb alsó sarokba vágódott: 1—0. A küzdelmes mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. A Kalocsa több helyzetéből egyet értékesített. A Baja a mezőnyben egyen­rangú ellenfél volt, de a kapu előtt elfogyott a tudomány. Kitűnt: Iván, Aradi, Ko­vács, illetve Szlovák, Cser- nák. Ifjúsági eredmény: Kalo- csa-Baja 1-1. KUNBA JA-KISKŐRÖS 1-1 (0-0) Bácsalmás, 400 néző. Ve­zette: Varga. Kunbaja: Varga (Tomik) - Szalai, Novák, Miskolczi (Schindler), Wettstein, Nuszpl, Sánta, Evanics, Pá­losi (Veres), Tóth, Csoszics. A kunbajai csapatnak nem volt edzője, mert pénteken Szőcs Lázárt felállították a kispadról. Kiskőrös: Mlinko - Tóth, Amuncsik (Szőgyi), Sárközi, Beregszászi, Aszódi, Kapics, Szűcs K. (Szűcs L.), Agócs, Éliás, Sztojanovics. Edző: Szlovák László. 80. perc: Egy formás jobb oldali körösi támadás után a beadott labdát az üresen ha­gyott Sztojanovics az ötösről bombázta a kapuba: 0-1. 81. perc: A tizenhatos sar­káról balról Evanics végezhe­tett el szabadrúgást. Lövését Mlinko a kapufára tolta. 83. perc: Bal oldali táma­dást követően a kitörő Verest akasztották a körösiek a 16- oson belül. A 11-est Evanics a kapu jobb oldalába helyezte: 1-1. A tartalékos csapatok kö­zepes iramú mérkőzésén igazságos eredmény született. Kitűnt: Nuszpl, Evanics, Csoszics, illetve Amuncsik, Beregszászi, Kapics. Evanics Zoltán csapatka­pitány: - A helyzetek alapján közelebb álltunk a győzelem­hez. Ilyen körülmények kö­zött elégedett vagyok a dön­tetlennel. Szlovák László edző: - Tartalékos csapatom elfogad­ható eredményt ért el. Az egyenlítés egy rutintalan sze­relés után megítélt büntetőből született. Ifjúsági eredmény: Kun­baja-Kiskőrös 0-5. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Kkdorozsma 19 13 3 3 48-18 42 2. Makó 19 13 3 3 46-19 42 3. KTK 19 12 3 4 49-22 39 4. Gyula 19 10 4 5 29-20 34 5. Csont FC 19 10 3 6 36-23 33 6. Kalocsa 19 8 6 5 31-20 30 7. SZVSE 19 9 2 8 30-24 29 8. Tótkomlós 19 8 4 7 20-25 28 9. Baja 19 8 3 8 29-21 27 10. Kiskőrös 19 6 9 4 20-17 27 11. SZEAC 19 7 5 7 30-32 26 12. Kunbaja 19 5 3 11 24-41 18 13. Szentes 19 3 7 9 15-35 16 14. Mezőberény 19 4 2 13 16-38 14 15. Szarvas 19 3 4 12 12-30 13 16. Mindszent 19 1 3 15 12-62 6 További eredmények: Mezőbe­rény-SZEAC 1-2, Makó-Szentes 4-0, Gyula-Mindszent 8-0, Szarvas-Tótkomlós 0-4). Tovább nőtt a vasutasok előnye A 19. fordulóval folytatódott a hét végén az NB I-es labda­rúgó-bajnokság. Az Innstadt Stadler FC még pénteken szen­vedett 1-0-ás vereséget Szom­bathelyen. A listavezető vasu­tasok egy döntetlennel is to­vább növelték előnyüket, mert riválisuk, a Ferencváros kika­pott Kispesten. Eredmények: Kispest Honvéd-Ferencváros 1-0, Vasas-Csepel 1-1, Debre- cen-Pécs 1-0, Békéscsaba-Za- laegerszeg 1-1, Vác-Győr 0-0, Újpesti TE-BVSC 0-0, Fehér- vár-MTK 3-1. Az NB I. állása 1. BVSC 19 14 4 1 38-16 46 2. Ferencváros 19 13 1 5 35-17 40 3. Újpest 19 8 7 4 25-16 31 4. Debrecen 19 9 4 6 27-21 31 5. Vasas 19 7 8 4 26-22 29 6. Kispest 1-9 7 7 5 28-22 28 7. Vác 19 6 8 5 31-27 26 8. Csepel 19 6 7 6 31-30 25 9. MTK 19 6 6 7 38-34 24 10. ZTE 19 6 6 7 29-33 24 11. Innstadt Stadler 19 4 11 4 25-25 23 12. Haladás 19 5 5 9 18-31 20 13. Békéscsaba 19 3 8 8 20-30 17 14. Fehérvár 19 5 2 12 22-40 17 15. Győr 19 3 6 10 19-33 15 16. Pécs 19 4 2 13 16-31 II Megjegyzés: a Pécs csapatától három büntc tőpont levonva.