Petőfi Népe, 1996. április (51. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

1996. április 15., hétfő Sport 11. oldal Körmükre égett a Symphonia Ollóban a halasi játékos a kapu előttPOTó: tapodi Kálmán Mai Műsor TV I. MŰSOR Kiskunhalasi NKSE- Debreceni VSC Symphonia 18-20 (6-10) NB I-es női kézilabda-mér­kőzés, Kiskunhalas, 700 néző. Vezette: Mátrai, Schalli. Kiskunhalas: Vörös - Vi­rág 3, Tóth, Asztalos, Rádinné, Pásztor 3, Kirsner 2. Csere: Katona (k), Csábi, Szarka 3, Pucsli 5, Bartucz 2. Edző: Ta- bajdi Ferenc. Kiállítások: 4, ill. 8. perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2. A Löki kezdett jobban, de a Halas nem engedte „felgyor­sulni” ellenfelét (8. perc: 2-2 és 24. perc: 6-6). A félidő haj­rájában, valamint a második játékrész elején mégis az utóbbi hetekben nagyszerű formába lendült DVSC került fölénybe. Jeddi a 26. percben súlyosan megsérült, mert rosz- szul érkezett a talajra. Az utolsó tíz percben újra „tiszte­letienné” vált a hazai csapat, és a hajrában felzárkózott. Kitűnt: Virág, Kirsner, Szarka, illetve Szamozvanova (k), Virincsik 6/1, Csapó 4. Tabajdi Ferenc: - A kipat­tant labdákat ellenfelünk sze­rezte meg, és az indításokból elért gólokkal nagy előnybe került. Az utolsó tizenöt perc­ben jól hajráztunk, de csak szorossá tudtuk tenni az ered­ményt. Köstner Vilmos: - Az öt­venedik percig biztosan vezet­tünk, aztán - nem értem, miért - visszaestünk. így vált szo­rossá az addig simának tűnő mérkőzés. Egri KC-Mizse KC 28-27 (16-16) NB I/B-csoportos férfi ké­zilabda-mérkőzés, Eger, "300 néző. Vezette: Pék, Vákár. Mizse KC: Rapi - Németh 4, Király 11/4, Szabó 1, Józsa 5, Strupka 1, Zag 1. Csere: Perczel (k), Farkas 1, Szórád, Bácstej RC-Cooptraverz Kecskemét-LRI Malév 3:0 (12,11,7). NB I-es férfi röplabda ráját­szás a 7-12. helyért. Kecske­mét, 150 néző. Vezette: Kovács G„ Herpai. Bácstej RC: Sándor, Szabó Z„ Surányi, Slahticsenko, Nagy I., Szekeres. Csere: Nagy A., Szegedi. Edző: Karagics Má­tyás. Az első játszmában remekül sáncolt a Kecskemét, ám 13:7- es állásnál egy hiba miatt „rö­vidzárlat” keletkezett a védeke­zésben és a Malév 13:12-re ja­vított. Időkérés után két jó sán­colással a hazaiak meg is nyer­ték a játszmát. A második szettben kölcsönös hibák és hosszú labdamenetek váltották egymást. A harmadik játszmára kissé elfáradt a Malév. Győri ütéseivel 8:6-ig még tartotta magát a vendégcsapat, ám több pontot már nem szerzett. A Bácstej RC együttese sorozat­ban nyolc mérkőzést nyert meg és a további két találkozó eredményétől függetlenül már biztos tagja az Extra Ligának. Ulicska, Korsós 3. Edző: Kor­sós Miklós. Kiálltások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/5. Rendkívül nagy elszántság­gal kezdte a mérkőzést a Mizse KC. A támadásban elkövetett technikai hibák, valamint az 5-1-es védekezésben elköve­tett váltási hibák ellenére több­nyire vezettek a mizsei fiúk, de végül is csak döntetlennel zá­rult az első félidő. A második félidőben, ha le­het, még nagyobb lelkesedéssel és végre jól is játszott a mizsei csapat, de sajnálatos módon Kecskeméti NRC- MBKE Kaposvár 3:1(10,12, -8,14) NB I-es női rájátszás a 9-12. helyért. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Csizmarek, Kerék. Kecskemét: Czéh, Szikszai, Dunszt, Körmendi, Szabó, Va- sadi. Csere: Bállá, Kormos. Edző: Szappanos Tibor. Kaposvár: Gosztinyi, Szíj, Zalavári, Vukov, __ Magyamé, Geiger. Csere: Ékes Erika, Ékes Eszter. Edző: Sátoriné Oláh Edit. Két nehezen nyert játszma után érthetetlenül kiengedett a Kecskemét és a 3. játszmában 1:13 után kezdett csak komo­lyabban játszani. Ekkor még 8:14-re felzárkózott, de a hete­dik játszmalabdát értékesítette a Kaposvár. A 4. játszmában 10:5-ös kecskeméti vezetés után 11:11 lett az állás, amikor Czéh bokája kifordult és a sérü­lés miatti zavarban 12:14-re el­húzott a Kaposvár. Végül innen fordított a hazai együttes. Kitűnt: Czéh, Szikszai, Dunszt, illetve Geiger, Zala­vári. Vákár játékvezető második fél­idei felháborító működése meghiúsította a lajosmizseiek esetleges bravúrját, akik min­denképpen rászolgáltak a győ­zelemre, de legalábbis a döntet­lenre. Kitűnt: Molnár 7/3, illetve Rapi (k), Németh, Király. Ifjúsági eredmény: Egri KC-Mizse KC 18-19. Kiskunmajsa SE- Békés 30-35 (20-16) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés, Kiskunhalas, 350 néző. Vezette: Homyik, Vaskó. Kiskunmajsa: Szacsvai ­Fehérvár Qalitex- GAMF Bertrans 7-23 NB I-es rögbi mérkőzés. GAMF Bertrans: Farkas II. Zs., Farkas J., Sütő, Szundy 5, Répási, Makai, Kiss B. 5, Haboczky, Kovács J„ Nagy Z., Pogrányi (Csen- dom a 60. percben), Argat, Befejeződött Kecskeméten a nyolc napon át tartó Record System nemzetközi sakkmes­terverseny. A kilencfordulós nyílt versenyen, amint az vár­ható is volt, szinte két részre szakadt a mezőny. Egy-két meglepetést leszámítva külön párharcot vívtak a világranglis­tán szereplő, valamint a FIDE- értékszámmal még nem rendel­kező játékosok. A nagyszerű pozíciós érzékkel rendelkező lengyel Grabarczyk nemzetközi mester végig vezetve, magabiz­tos játékkal győzött, 8 ponttal. Kitűnően szerepelt a volt Dutép SC-s, jelenleg miskolci színek­ben játszó ifj. Krizsány László nemzetközi mester, aki végül is második lett a 40 fős mezőny­ben. Megalkuvás nélküli, töret­len küzdőszelleme „jó lecke” volt a verseny legifjabb részt­vevőinek is, akik közül leg­jobbnak Lehoczki Viktor, a Széchenyi SE sakkozója bizo­nyult. Ugyancsak ez a klub adta a legjobb kecskeméti játékost is Miklós Csaba mesterjelölt személyében, akinek a nagy ru­tinja ezúttal pontokban is megmutatkozott. Tóth 4, Újvári 3, dr. Szepes 3, Kiss I. 5, Juhász 8/4, Szabó L. 1. Csere: Kiss Gy. (k), Szabó Zs. 6/3, Mezei, Baranyi. Edző: Tibai József. Hétméteresek: 8/7, ill. 4/3. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. A mérkőzés kezdetén gyász­szünettel emlékeztek a majsa- iak volt játékosára, Fehér Atti­lára, aki a múlt héten hunyt el 38 éves korában. Nem tisztelte a második he­lyen álló rutinos ellenfelét a majsai csapat, és a 9. percben Újvári és Tóth vezérletével már 7-3-ra vezettek. A vendégek azonban három perc alatt fel­zárkóztak (8-7). A hazaiaknál ezúttal Juhász volt a gólfelelős, míg a vendégektől a volt román válogatott Moldován szórta a gólokat. Rendkívül szellősen védekeztek a csapatok, így a 27. percben már 31 gól esett a találkozón (16-15). A félidő hajrája a kiskunmajsaiaknak sikerült jobban, ráadásul a má­sodik játékrészt kettős embere­lőnyben kezdhették. Szabó Zsolt gyors góljával már öt gól volt a hazaiak előnye (21-16). A vezetés azonban a majsaiakat zavarta meg. Soro­zatban maradtak ki a helyzetek és az eladott labdákból rendre eredményesek voltak a vendé­gek. A békésiek tíz góljára csak kettővel válaszolt a Majsa, így a 42. percben már 26-23 veze­tett a vendégcsapat. A pontat­lanul játszó hazaiaknak semmi sem sikerült, Flontás kapus pe­dig „lehúzta a rolót”. Az utolsó tíz percre teljesen szétesett a Majsa játéka csak Szabó volt eredményes hetesekből. így elmaradt a meglepetés, pedig erre - főként az első félidei tel­jesítmény alapján - esélye meg lett volna a majsai csapatnak. Kitűnt: Juhász, Kiss I., Szabó Zs., ill. Moldován 13/3, Flontás 1, Czétényi 7, Nagy 6. Hodos 5, Kovács S., Novák 8. Edző: Krasznai Tivadar. Idegenben nagyon fontos mérkőzést nyert a kecskeméti csapat, s a győzelemmel a 2. helyre zárkózott fel a bajnok­ságban. Kitűnt: Makai, Szundy, Kiss B., Hodos. A tíz résztvevős FIDE-IV-es kategóriájú zárt verseny több meglepetést is hozott. A szokat­lan stílusú, habár a zűrzavaros állásokban is remekül tájéko­zódó román Mózes Ervin nem­zetközi mester győzelmére pél­dául senki sem számított. Annál többen reménykedtek viszont a kiskunhalasi ifj. Soós Árpád normateljesítésében. A volt Du­tép SC-s fiatal meghálálta a bi­zalmat, s imponáló játékkal már az utolsó előtti fordulóban tel­jesítette a nemzetközi mesteri normát. Teljesítményével ő lett a második, s biztosan előzte meg Mádl Ildikó nemzetközi nagymestemőt, valamint az orosz Szutorikhint, akinek ezút­tal halványabban ment a játék. A harmadik alkalommal megrendezett Record System sakkmesterverseny ezúttal is ál­talános sikerrel zárult, s az 1980-as évek végén egy csa­pásra megszűnt nagy versenyek légkörét idézte fel. A Dán Kul­turális Intézet dísztermében ideális feltételek mellett küzd- hetett a 7 országból érkezett 50 sakkozó. Pál Imre 5.40: Gazdatévé 6.00: Nap-kelte 9.10: Cheers - 26/26. 9.35: Tízórai 11.00: Walt Disney bemutatja (ism.) 12.00: Déli harangszó 12.05: Üzlet délidéiben 12.25: Telepakk 14.10: Ecranul nostru 14.35: Nasa obrazovka 15.00: Hírek 15.10: Örökségünk 15.20: Repeta 16.00: Hírek 16.05: Szexfilm 16.30: Vidéki Anglia 17.00: Múlt-kor 17.30: Civil kurázsi 18.00: „Engedjétek hozzám!” 18.10: Csellengők 18.15: Üzlet 18.30: Mindent vagy semmit! 18.55: Esti mese 19.15: Naprakész 19.30: Híradó 20.05: MC 20.15: X-akták - Történetek az FBI titkos ügyeiből 21.05: Vers mindenkinek 21.10: Panoráma 21.45: A római lány Olasz tévéfilm 111/1. 23.10: Szó van róla 24.00: Híradó 0.10: BBC-híradó TV II. MŰSOR 14.00: Parlamenti Napló 15.00: Közvetítés a parlament üléséről 17.05: 100 éves a mozi Az utolsó masina 17.45: Napjaink 18.00: Körzeti híradók 18.15: TH 18.45: Telesport 19.00: Sportműsor 21.00: Híradó 21.10: Kék percek 21.15: Telemázli 21.45: Múzsa 22.00: Objektív 22.25: Időjárás 22.30: Lapzárta 22.35: Unokáink Is látni fogják 23.05: Budapesti Tavaszi Fesztivál 23.55: MC TV 3. MŰSOR 16.50: Siker-vonal 17.30: All baba kardja Amerikai film 80' 19.00: Profitvadász 19.30: Spanyol gólössze- foglalo 20.00: Játék 20.30: Negyedóra szolgáltatás 20.45: Háromszög 21.00: Imádlak, Mr. Manhat­tan! - Amerikai film 95’ 22.40: Profitvadász HBO 16.30: Lois és Clark 17.30: Két város meséje 19.00: Út a csúcsra 21.00: A bérgyilkosnő 22.50: Mozimánia Erotika a filmvásznon 23.50: Jobb szépnek és gaz­dagnak lenni DUNA TV 8.00: Képes Krónika 12.00: Déli harangszó 12.20: Heti Hírmondó (ism.) 13.20: Emlékképek - Régi hír­adók (ism.) 13.35: Postabontás (ism.) 13.55: Az Uru expedíció 14.45: Kicsoda a micsoda? 15.15: Cimbora (ism.) 16.00: Az élő test 16.25: Harmónia 16.55: A fekete arany - a kő­olaj története 17.25: Mese 18.00: Híradó 18.15: Emilie-XX/6. 19.05: Helikon 19.35: Bartók: Vázlatok 19.45: Illyés Gyula: Menedék 19.55: „Harmadik szem” 20.45: Esti kérdés 21.00: Híradó 21.15: XX. századi arcképek 22.20: Cousteau kapitány újra felfedezi a világot 23.05: Starting Business English 23.30: Halotti rituálék 0.25: Illyés Gyula: Félelmetes és varaszlatos SZÍV TV 16.30: Pénzvilág (ism.) 17.00: Az új Lassie 17.30: Hívd Andreát! 18.30: Szlppancsok 19.00: Rali '96 20.00: Ugye 20.30: Videofilm-fesztivál 21.00: Lovasok a viharban 23.00: Tabuk nélkül (ism.) KOSSUTH 4.30: Reggeli Krónika 4.40: Határok nélkül 5.40: Falurádió 8.30: Szonda 9.05: Napközben 11.05: A tegnap slágereiből 11.35: A magyar nyelv hete 12.00: Déli Krónika 12.30: Ki nyer ma? 12.40: Törvénykönyv 12.50: Külpolitikai figyelő 13.05: Vendég a háznál 13.20: Korálok az evangélikus énekeskönyvből 13.30: Az evangélikus egyház félórája 14.05: Klasszikusok minden­kinek 14.35: Tetten ért szavak 14.55: Első közlés 15.05: Tudósfórum élőben 15.55: Biztonsági öv 16.00: Délutáni Krónika 16.10: Mindennapi gazdaság 16.20: Forró drót a rendőr­séghez 16.25: Találkozás a stúdióban 17.05: Kassza 18.00: Esti Krónika 18.30: Ráadás 19.05: Sportvilág 19.40: A magyar nyelv hete 20.05: A népzene hagyomány- őrzői 20.30: Határok nélkül 21.05: Somló Tamás dalaiból 21.25: Médiavilág 21.55: Kenó-sorsolás 22.00: Késő esti Krónika 22.30: Fényben árnyékban PETŐFI 4.33: Hajnali dallamok 5.00: Hírek 6.03: Reggeli csúcs 7.45: Sportreggel 8.00: Petőfi-délelőtt 11.47: Apró-cseprő 12.00: Nótakalendárium 12.50: Korkérdés 13.00: Hírek 13.03: Manapság... 13.15: Hogy tetszik lenni? 14.00: A Rádió kívánságműsora 17.00: Hírösszefoglaló 17.03: Petőfi-délután 19.00: Hírek 19.03: Csiribiri 19.30: Kölyökrádió 20.00: Világzene-magazin 21.00: Hírek 21.03: Manapság... (ism.) 21.15: Sabadabada 22.00: Gramofonalbum Elégedetlenek a csapattal, néma a halasi B-közép Büntetett a halasi B-közép. Ezúttal nem volt síp, sem dob, sem nádi hegedű. A kék-fehér sálas szurkolótábor néma csendben figyelte a mérkőzést. Talán csak az utolsó percben tapsoltak és igyekeztek segí­teni a lányokat. A némaság oka: elégedetlenek a csapat teljesítményével. Furcsa meg­nyilvánulás ez még akkor is, ha mostanában gyengébben megy Pásztoréknak. Pedig a Debrecen ellen egy kis bizta­tással talán még a bravúr is si­kerülhetett volna. - téká ­Színház — Mozi KECSKEMÉT Katona József Színház: Műsorelőzetes: 15-én este 7 órakor: DIVATBEMUTA­TÓ. 16-án délután 5 órakor: SYBILL. Vörösmarty Mi- hály-bérlet. 17-én este 7 óra­kor: ÉN ÉS A KISÖCSÉM. Törzs Jenő-bérlet. 18-án este 7 órakor: ÉN ÉS A KIS­ÖCSÉM. Kada Elek-bérlet. 19-én este 7 órakor: ÉN ÉS A KISÖCSÉM. Németh László-bérlet. 20-án este 7 órakor: ÉN ÉS A KIS­ÖCSÉM. Berky Lili-bérlet. 21-én este 7 órakor: ÉN ÉS A KISÖCSÉM. Latinovits Zoltán-bérlet. Kelemen László Kamara- színház: 16-án este 8 órakor: REQUIEM fór DOO-doo. 18- án este 8 órakor: „DECEM­BER 21” - „IDEIGLENES CÍM”. Kb. este 10 órakor: DRESCH KONCERT. A mozik műsora. Városi: 1/2 5 és 1/2 8 órakor: SZEM­TŐL SZEMBEN. Színes, amerikai akciófilm. Árpád: 3/4 6 és 8 órakor: SZAMBA. Színes, magyar filmvígjáték. Stúdió: 7 órakor: FARI- NELLI, A KASZTRÁLT. Színes, belga-olasz film. Otthon: 7 órakor: DESPE­RADO. Színes, feliratos, amerikai film. Ismét extra a röplabda Főiskolások voltak a huszárok Remekeltek a volt kecskemétiek Sikeres sakkmesterverseny