Petőfi Népe, 1995. november (50. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-06 / 260. szám

1995. november 6., hétfő Labdarúgás 9. oldal Labdarúgó Nb i. Nagy támadókedwel játszott a Stadler STADLER FC- PÉCS 3-1 (3-1) Akasztó, 1000 néző. Vezette: Kincses. Stadler FC: Békési - Dra­goner, Kertész, Makrickij, Nagy N., Resko, Molnár, Jere- mejev, Csehi I., Rumán (Csehi Z. az 58. percben), Nicsenko. Edző: Sándor István. Pécs: Kovácsevics - Szaba­dos, Balázs P. (Ulrich, 60., Ró­zsahegyi, 70.), Schneider, To- locsko, Dienes, Jaki, Dárdai, Ulveczki, Tököli, Seator (Buj- dák, 72.). Edző: Dárdai Pál. Sárga lap: Resko a 23., Bé­kési a 30., Dragoner a 49. p. Piros lap: Nyicsenko a 76. percben. A 8. percben Tököli futott el a jobb szélen, közeli lövését Békési bravúrral tenyerelte ki. 11. perc: a balról beívelt labdára Resko emelkedett a legmagasabbra, és öt méterről fejjel a ba! felső sarokba csúsz­tatott: 1-0. 13. perc: Jeremejev jobb ol­dali szögletét röviden mentették a védők, a szemfüles Nicsenko közelről nem hibázott: 2-0. 25. perc: egy újabb bal ol­dali akció végén Balázs lábáról Jeremejevhez került a labda, ő 15 méterről védhetetlenül bom­bázott a bal alsó sarokba: 3-0. 30. perc: Dárdai remek lab­dával szöktette Tökölit, a pécsi játékos már a 16-oson belül járt, amikor a kifutó Békési ka­pus elhúzta a csatár lábát. A já­tékvezető gondolkodás nélkül 11-est ítélt, amelyet Dárdai ér­tékesített: 3-1. A második játékrészben visszaesett az iram, sokáig nem történt említésre méltó ese­mény. A 65. percben Seator kapott jó labdát, de elcsúszott, és odalett a jó lehetőség. Tíz perccel később a bal szélen Csehi Z. futott el, de Szabados szépen szerelte. A hajrá percei szintén nem sok izgalmat hoz­tak, a hazaiak emberhátrányban is őrizték kétgólos vezetésüket. A mérkőzésen megérdemel­ten nyert a Stadler. A hazai csapat végig kezdeményezőbb volt: az első félidei jó játékával biztosan szerzett előnyt, ame­lyet a második 45 percben azonban már nem tudott tovább növelni. Kitűnt: Resko, Jeremejev, Békési, illetve Kovácsevics, Dárdai, Szabados. Az NB I. állása BVSC FTC ÜTE Debrecen Csepel 6. Vác 7. Vasas 8. MTK 9. Kispest 10. Stadler FC 11. ZTE 12. Győr 13. Békéscsaba 14. Haladás 15. Pécs 16. Fehérvár 12 9 11 9 13 7 13 7 13 6 13 6 13 5 13 5 12 4 4 13 3 7 13 4 3 13 3 4 13 3 3 13 2 3 13 3 2 13 2 1 1 24-10 29 2 23- 9 27 3 22-13 24 3 17-13 24 4 27-18 21 5 23-19 20 3 16-14 20 5 25-20 18 4 16-11 16 3 18-18 16 6 17-23 15 6 17-26 13 7 17-24 12 8 11-28 9 8 13-20 8 10 12-32 7 Megjegyzés: a Pécstől 3 büntetőpont le­vonva. Az FTC-BVSC mérkőzést ma játsszák. Nb ii. Keleti Csoport A KTE és a Tiszakécske is begyűjtötte a pontokat KECSKEMÉTI TE-SÉNYŐ 2-0 (1-0) Kecskemét, 1500 néző. Ve­zette: Dravecz. KTE: Molnár - Laczina, Vi- rágh, Pisont, Forgó, Farkas (Szénási az 54. percben), Lázár, Major (Márics, 80.), Vén, Barna, dr. Kovács. Edző: Linka József. FC Sényő: Varró - Szegedi, Szikszai, Tóth K., Hermann (Torda, 24.), Kalóczkai, Ru- bóczki, Horváth I. (Krasznai, 58.), Balogh, Capatina (Jávor, 67.), Herczeg. Edző: Jávor Pál. Sárga lap: Farkas a 20., Vén a 25.. Major a 78., illetve Ba­logh az 50. percben. 26. perc: Pisont a kaputól harminc méterre végzett el sza­badrúgást. Laposan meglőtt labdája a kapu mellé tartott, ám dr. Kovács belenyúlt, s nyolc méterről védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba: 1-0. 51. perc: Farkas cselezgetett a jobb szélen, már úgy tűnt, hogy az alapvonalon túlra ve­zeti a labdát, de a nézők, no és a sényői védők legnagyobb meg­döbbenésére egy mozdulattal Major fejére varázsolta a lab­dát, a szőke csatár a jobb felső sarokba bólintott: 2-0. 78. perc: Herczeg 17 méte­res szabadrúgását követően a bal oldali lécen csattant a labda. A téliesre fordult zord időjá­rás és a „melegebb" tévéközve­títés miatt megfogyatkozott, ám annál lelkesebb szurkolótábor fogadta a listavezető gárda ha­zai fellépését. A mérkőzésre mi sem jellemzőbb, mint az, hogy Molnár Levente az 50.(!) perc­ben ért először labdához! A lila-fehérek biztonságos játék­kal oldották meg a kötelező fel­adatot. Az újabb elismerésre méltó osztályzat kiérdemlésé- hez csupán statisztált a szimpa­tikus és sportszerű focit játszó Sényő. Kitűnt: Pisont, Virágh, dr. Kovács, Major, illetve Karócz- kai, Tóth K. Linka József: -Hoztuk a számunkra kötelező győzelmet. Jávor Pál: - Félénken kezd­tünk, de szünet után néhányszor nekünk is volt esélyünk a gól­szerzésre. KTE-Sényő 2-0! A vendégjátékosok kétségbeesetten nézik, amint hálójukba vágódik a KTE második gólja. KAZINCBARCIKA- TISZAKÉCSKE 1-4 (1-2) Kazincbarcika, 800 néző. Vezette: Szabó Zs. KBSC: Fülöp - Komlósi, Sztahon, Pribék, Sipos, Szabó (Sándor, 48.), Kiser, Lukács, Szaniszló (Csipke, 68.), Csá­szári, Remenár. Edző: Lipcsei Imre. Tiszakécske: perdák Schultz, Hegedűs, Ézsiás, Drá­gán, Tuifel, Bánföldi, Dobi, Maczkó, Touati, Szántó (Tóth a 46.). Edző: Szurgent Lajos. 6. perc: Touati egyedül lé­pett ki középen és 25 méterről talált a jobb sarokba: 0-1. 33. perc: Maczkó 18 méter­ről a jobb felső sarokba zúdí­totta a labdát: 0-2. 35. perc: Kisert a védők „el­ütötték”. A 11-est Sztahon la­posan a bal alsó sarokba lőtte: 1-2. 55. perc: Egy beívelt szög­letre Ezsiás emelkedett a leg­jobb ütemben, s 8 méterről a jobb sarokba fejelt: 1-3. 72. perc: Tóth középre ívelt labdáját Bánföldi 8 méterről a kapu közepébe passzolta: 1-4. A Barciak védői, középpá­lyásai lassúnak és körülmé­nyesnek bizonyultak. így aztán Bánföldiék szabadon szervez­hettek, s maguk is gyakran ve­szélyeztették a kaput. A KBSC a játék egyetlen elemében sem tudott méltó ellenfele lenni a Tiszakécskének, a vendégek tel­jesen megérdemelten nyertek. Kitűnt: senki, illetve Ezsiás, Bánföldi, Touati. Lipcsei Imre: - A gyors gól alapvetően meghatározta a folytatást, s ezt a produkciót a második félidő elején „sikerült” megismételnünk... Szurgent Lajos: - A haza­iak ragyogó pályát készítettek, ezen mi tudtunk futballozni, helyzeteink alapján rászolgál­tunk a győzelemre. KSC RSC- DIÓSGYŐR 1-2 (1-1) Kecskemét, 600 néző. Ve­zette: Márton. KSC RSC: Kirí - Sánta, Barna, Kovács, Bende, Bagi, Kiskapusi, Máté, Stredie, Bállá, Ozsváth. Edző: loan Patrascu. Diósgyőr: Hanyecz - Föld­vári, Vámosi, Farkas J„ Danes, Tábori I. (Farkas A. a 61.), Bu- liga, Vitelki, Tóth, Pitács (Csizi a 87.), Szekeres (Mbemba a szünetben). E.: Leskó Zoltán. Sárga lap: Bende a 28., Tóth a 33., Ozsváth a 42., Farkas A. a 85. percben. 32. perc: Máté egyedül lé­pett ki a lesre játszó diósgyőri védők között, középre Baliához adott, aki 8 méterről a hálóba lőtt: 1-0. 44. perc: Tábori kapu elé ívelt labdáját Danes az ötösről a hálóba fejelte: 1-1. 60. perc: Danes 18 méterről belsővel váratlanul megcélozta a kaput, lövése a dermedten álló Kiri mellett a hálóba vágó­dott: 1-2. A várakozásnak megfelelően a kecskeméti csapat valóságos betonfalat húzott fel a kapuja előtt. Az idő múltával egyre nyomasztóbbá vált a diósgyőri fölény, egy ellentámadás végén mégis a hazaiak szereztek veze­tést. A félidő vége előtt egy ár­talmatlannak tűnő támadás vé­gén Danes a védők figyelmet­lenségét kihasználva egyenlí­tett. Szünet után kissé előrébb tolta védőfalát a KSC, több­nyire mezőnyjáték folyt a pá­lyán. Negyedóra elteltével Danes remekül eltalált lövéssel megszerezte a vezetést. A foly­tatásban kissé „leült" a meccs, igaz, még akkor is a vendégek voltak fölényben. A kecskemé­tiek próbálkozásai elhaltak a 16-os tájékán, görcsös igyeke­zetük ismét nem hozott ered­ményt. Kitűnt: Máté, Stredie, illetve Vámosi, Danes, Buliga, loan Patrascu: -Egy dön­tetlent azért megérdemeltünk volna. Leskó Zoltán: - Szünet utáni jobb játékunkkal rászol­gáltunk a győzelemre, NB II. Keleti csoport 1. KTE 13 10 ,1 2 16- 8 31 2. Diósgyőr 13 9/3 1 26- 4 30 3. III. kér. TVE 13 8/4 1 28- 8 28 4. Tiszavasv4ri 13 8/ 3 2 19-10 27 5. Tiszakécske 13 2 3 29-12 26. 6. Nyíregyháza 13 8 1 4 29-13 25 7. Kaba 13 7 3 3 20-11 24 8. Salgótarján 13 4 6 3 13- 9 18 9. Hajdúnánás 13 i3 6 4 14-13 15 10. Eger 13 4 3 6 18-20 15 11. Kazincbarcika 13 Í3 3 7 15-18 12 12. Gödöllő 13 ,3 2 8 10-25 11 13. Sényő 13 í 3 1 9 13-33 10 14. Hatvan •3; 2 2 9 12-29 8 15. KSC RSC 13r 1 4 8 11-20 7 16. Hódmezővásárhely 13/ 1 ­12 5—45­További eredmények: Eger-Hajdúnánás 2-2, Kaba-Salgótarján 1-1, Tiszavasvári-III. Kér. TVE 1-1, Hatvan-Gödallő 1-2, Hódmezővá- sárhely-Ny íregyháza 1-5­IVb in. Alföld-Csoport • • Ötször csengetett a Kalocsa KUNBAJA- KALOCSA 1-5 (0-2) Kunbaja, 200 néző. Vezette: Samu. Kunbaja: Farkas L. - Pá­losi L., Kákonyi, Farkas S. (Kiss L.), Wettstein, Cso- szics, Evanics, Szalai, Nagy I., Schindler (Popov M.), Nuszpl. Edző: Szőcs Lázár. Kalocsa: Szép - Iván, Aradi, Paletta, Unyi (Balogh), Márton, Sári, Mácsai (Bala­ton), Perity (Kiss), Fekete, Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. 20. perc: Egy jobb oldali beadás után Farkas kapusról Sári elé pattant a labda, ő Ko­vács elé adott, aki 5 méterről a hálóba lőtte: 0-1. 23. perc: Sári átadását Fe­kete 15 méterről a jobb sa­rokba bombázta: 0-2. 46. perc: Evanics a meg­ítélt büntetőt a léc fölé vágta. 60. perc: Szögletrúgás után Márton csúsztatását Perity a hálóba fejelte: 0-3. 63. perc: Nagy I.-t szabály­talanul szerelték, a megítélt tizenegyest Kákonyi a bal felső sarokba lőtte: 1-3. 78. perc: Sári átadását Kiss 10 méterről a kapus fölött át­emelve a hálóba csúsztatta: 1- 4. 85. perc: Márton elfutott a jobb szélen, majd 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt: 1-5. Izgalmas, jó iramú mérkő­zést láthattak a szurkolók. A vendégek egymás után dol­gozták ki helyzeteiket, s ezekből ötöt be is lőttek. Döntő volt,. hogy Evanics 0-2-es állásnál büntetőt hibá­zott. Kitűnt: Farkas S., Popov, illetve Aradi, Paletta, Iván. Ifjúsági eredmény: Kun- baja-Kalocsa 0-10. BAJA- MINDSZENT 4-0 (2-0) Baja, 200 néző. Vezette: Megyebíró. Baja: Kámán - Palla, Ivancsán, Goretich G„ Gore- tich K. (Szűcs), Teszlik, Kiss, István (Orbán), Nagy, Szlo­vák, Csemák (Papp). Edző: Raffai Rudolf. 25. perc: István szögletét Szlovák gyűrte kapura, Ju­hászról kipattant a labda, amit Palla kapásból a jobb alsó sa­rokba lőtt: 1-0. 42. perc: Csemák fejesét a kapus bravúrral hárította, ám a visszagurított labda István elé került, aki a kapuba vágta: 2- 0. 71. perc: István ugratta ki Nagyot. A bajai csatár 13 mé­terről a kapuba helyezett: 3-0. 85. perc: Orbán indította még saját térfeléről Nagyot, aki kicsalogatta a kapust, majd a hálóba lőtt: 4-0. Óriási volt mindvégig a ha­zaiak mezőnyfölénye, amit a négy gól mellett két kapufa és rengeteg elpuskázott lehető­ség jelzett. A táblázat utolsó helyén álló vendégek ugyan­akkor sportszerűen és lelke­sen játszottak. Kitűnt: Nagy, Palla, Kiss, István, Ivancsan illetve Bozó, Bakó. Ifjúsági mérkőzés: Baja- Mindszent 6-1. KTK-GYULA 3-0 (3-0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Bánóczki. Kiskunfélegyházi TK: Bánó - Lapsánszki (Síber), Márton, Skribics, Fütyü, Újfa­lusi (Papp), Fekete, Csincsák, Fórizs, Korom, Kertész (Cseh). Edző: Kurucz István. 11. perc: Fekete elvitte a labdát a jobb oldalon, beadá­sát Fórizs levette, majd a ka­pust elfektetve a hálóba gurí­tott: 1-0. 18. perc: ■ Csincsák-Fórizs adogatás után Csincsák az alapvonalig száguldott, majd éles szögből a hosszú sarokba lőtt: 2-0. 30. perc: Újfalusi szögletét Fórizs a túlsó oldalon a rövid sarokba fejelte: 3-0. 55. perc: Bánó a kifutó Gyurát a 16-oson kívül sza­bálytalanul szerelte, amiatt a játékvezető kiállította a fél­egyházi kapust. A félegyházi csapat foly­tatta jó szereplését, s immár sorozatban a hatodik győzel­mét aratta. Kitűnt: Skribics, Korom, Síber, Fórizs, illetve Pápa, Gyura. Ifjúsági eredmény: KTK- Gyula 0-1. KISKÓRÖS-SZEAC 1-0 (1-0) Kiskőrös, 200 néző. Ve­zette: Kurucz. Kiskőrös: Mlinko - Tóth, Szűcs L„ Kapics, Beregszá­szi, Éliás, Geiger, Pecznyik, Agócs, Miskovicz, Galamti- falvi (Szűcs K.). Edző: Szlo­vák László. 5. perc: Pecznyik átadását Agócs kapta tisztán és 14 mé­terről a hosszú sarokba lőtt: 1-0. A Szeged erejéből csak annyira tellett, hogy Mlinko kapujáig eljusson, de igazi helyzetet nem tudott kialakí­tani. A viharos szélben, a ha­vas pályán nem alakulhatott ki jó játék. Küzdelmes mér­kőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Kitűnt: Mlinko, Kapics, Miskovicz, illetve Dobó, Paksi. Ifjúsági eredmény: Kiskő- rös-SZEAC 0-4. CSONT FC-MAKÓ 1-1(0-0) Kisszállás, vezette: Péter. A mérkőzésről nem kap­tunk tudósítást. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Dorozsma 13 12 1­42- 8 37 2. Makó 13 10 2 1 33- 9 32 3. KTK 13 8 3 2 35-14 27 4. Szegedi VSE 13 7 1 5 25-15 22 5. Kalocsa 13 6 4 3 23-14 22 6. Tótkomlós 13 7 1 5 16-17 22 7. Gyula 13 6 3 4 16-16 21 8. Baja 13 6 2 5 22-15 20 9. Csont FC 13 5 2 6 25-19 17 10. Kiskőrösi FC 13 4 5 4 11-12 17 11. Szentesi FC 13 3 4 6 12-25 13 12. Szegedi EAC 13 3 3 7 19-28 12 13. Kunbaja 13 3 2 8 17-32 11 14. Mezőberény 13 2 2 9 11-31 8 15. Szarvas 13 1 3 9 7-24 6 16. Mindszent 13 1 2 10 12-47 5 További eredmények: SZVSE-Tótkomlós 0-2, Szarvas-Szentes 1-1, Kiskundorozs- ma-Mezőberény 6-1. Oc I X C+C & Diszkont „ Kecskemét,Mindszentiu.2. Tel:76/485-716 /KÜLÖNLEGES KARÁCSONY 70 féle csodálatos karácsonyi díszt kínálunk! Újdonság. papírzsebkendő Ajtódíszek, csomagolok, fára való díszek. **** m ,u9tató anya9°ním ií%%foTa^ri/áJ Kozmetikumok, illatszerek, FANTASZTIKUS kínálat AKCIÓS ÁRAKON! j Zanussi fagyasztólád; ELSÉVE samponok és balzsamok, 11 féle-J3]Q% ena.! yc\ K/i hűtőszekrények iEGENDARY HAßLEY DAVIDSON parfüm deo MC"7 610.-!! *“*• . EOT.. 50 ml. 1390.- Arcszesz H50 - 870.-8—1---------------L OLCSÓBBAN: K LEENEX 5 megfázik yj re/ÄS/ ládák