Petőfi Népe, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-09 / 237. szám

8. oldal Labdarúgás 1995. október 9., hétfő ____________IVB II. Keleti Csoport____________ M egérdemelt KTE-győzelem Farkas kapura bombázza a labdát, a tiszakécskei Drágán elkésett a közbeavatkozással. KTE-TISZAKÉCSKE 2-1 (1-0) Kecskemét, Széktói Stadion, 4500 néző. Vezette: Tóth S. (Bába, Szekeres). KTE: Molnár - Forgó, Vi- rágh, Pisont, Sass, Farkas (Szé- nási a 86. p.), Linka, Lázár, Vén, Barna, Major. Edző: Linka József. Tiszakécskei FC: Derdák - Schultz, Izsák, Drágán, Bállá, Bánföldi, Ézsiás, Maczkó, Fe- rencz (Dobi a 33. p.), Touati (Szántó a szünetben), Török. Edző: Szurgent Lajos. (Mind a két együttes edzője változtatott megszokott csapa­tán. Linka mester kényszerből forgatta föl kissé a védelmét, míg Szurgent Lajos a KTE ellen tervezett taktikájához igazította tizenegyét. Utóbbinak a házi­gazdák örülhettek, mivel két gyors emberük, Farkas és Barna több esetben is egyedül vezethette rá a labdát Dra­gonra.) 1. perc: Major 18 méterről hatalmas lövéssel adta meg a rangadó alaphangulatát, igaz, a labda jócskán fölé ment. 9. perc: Farkas futott el a jobb szélen, beadását követően Lázár kapásból lőtt, a labda egy pattanás után a léc alá tartott, Derdák szögletre mentett. 20. perc: Ezúttal Barna húzta meg a kécskei védelem bal oldalát, csinált két cselt kö­zépre, majd lőtt, ám Drágán elévetődve mentett. 30. perc: Pisont vagy 30 mé­terről végzett el szabadrúgást. Lövése után a labda a sorfalon felpattant, pontosan a jobbösz- szekötő helyén érkező Barna elé, aki 13 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt: 1-0. 35. perc: Bal oldali szögletet követően Izsák a rövid saroknál továbbfejelte a labdát, az ellen­kező oldalon érkező Török vi­szont melléfejelt. 37. perc: Touati az ötös jobb oldali sarkáról Török elé perdí- tett, a védők az utolsó pillanat­ban felszabadítottak. 45. perc: Hatalmas kécskei tűzijátékot követően Drágán bal oldali lövése nyomán a labda a felső léc felett suhant el. 56. perc: A nagy kedvvel játszó Farkas lefutotta a kécskei védőket, több csel után 8 méter­ről, nagy helyzetből a kapu mellé durrantott. 61. perc: A legnagyobb kécskei helyzet maradt kihasz­nálatlanul. Bállá jobb oldali be­adását követően Török kapás­ból ballal a kaputól nyolc mé­terre egy lehelettel a léc fölé bombázott. 68. perc: Vén bal oldalról, közelről leadott lövését lábbal védte Derdák. 79. perc: Igazi kontragóllal növelte előnyét a KTE. A kécs- keiek végezhettek el szabadrú­gást a hazai kaputól 30 mé­terre. Szántó labdája a sorfal­ról lepattant pontosan Pisont elé, aki néhány lépés után a bal oldalon futó Majorhoz adott. Már-már úgy tűnt, hogy nem lesz különösebb az akció vége, ám Major egy csel után a 16-os jobb sarkáról a bal felső sa­rokba lőtt: 2-0. 83. perc: A tétovázó KTE- védők közé Szántó robbant be, éppen lőni készült, amikor Forgó szabálytalanul szerelte. A megítélt büntetőt Bánföldi ér­tékesítette: 2-1. Harminc perc előnyt adott a vendég kécskei csapat a házi­gazda KTE-nek. Ezt a tálcán felkínált lehetőséget udvaria­san el is fogadta a rutinos kecs­keméti gárda, s ebben a félórá­ban több góllal is vezethettek volna Barna Csabáék. Az első hazai gól és a kécskei csere után megváltozott a játék képe, a KTE visszahúzódott, többet támadhattak a vendégek. A helyzeteiket azonban sorra el­puskázták, miközben a lila-fe­hér kontrák állandó veszélyt je­lentettek. Egy ilyenből megszü­letett a második lila-gól, s ezt követően már nem volt kétséges a rangadó végkimenetele. Jó iramú mérkőzést nyert megér­demelten a KTE. Kitűnt: Molnár, Virágh, Farkas, Barna, Sass, illetve Derdák, Bánföldi. Linka József: - Hallatlanul nagy iramú mérkőzés volt, sze­rintem ha a helyzeteink felét belőjük, akár négy góllal is nyerhettünk volna. Szurgent Lajos: - Az első húsz percet leszámítva méltó ellenfelek voltunk. Amikor mi kerültünk fölénybe, sajnos nem tudtunk egyenlíteni, pedig a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Rajtmár István Fél szezonra való helyzetet elhibáztak KSC RSC-SALGÓTARJÁN 1-2 (0-0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Jenei (Farkas, Buda). KSC RSC: Kirí - Kiskapusi, Barna, Bende, Kovács, Torba- vecz (Sánta a 84. p.), Kecske­méti (Dankovics az 56. p.) Máté, Ábrahám, Bállá, Bagi. Edző: loan Patrascu. Salgótarján: Rácz - Kajli, Gyetvai, Hómann, Lenkei, Gu­bán (Schumann a 89. p.), Forgó, Stark, Bencze, Pala- ticzky (Németh az 58. p.), Géczi (Kovács a 70. p.). Edző: B. Kovács Zoltán. 3. perc: Ábrahám kapu elé küldött szabadrúgását Bagi alig csúsztatta a léc fölé. 9. perc: Bagi áthámozta ma­gát a tarjáni védelmen és kö­zépre ívelt. Labdáját Bállá kö­zelről a kapu fölé fejelte. 13. perc: Géczi meghúzta a balszélt, de beadásáról lemarad­tak a társak. 20. perc: Ábrahám labdájá­val Bállá lépett ki, már csak a kapussal állt szemben, de fölé lőtt. 23. perc: Stark legurított szabadrúgását Homman 24 mé­terről fölé bombázta. 34. perc: Géczi becsapta Bendét, majd 10 méterről for­dulásból az oldalhálóba lőtt. 45. perc: Bagi óriási hely­zetben 13 méterről a tarjáni kapu mellé gurított. 51. perc: Ábrahám futott el a bal oldalon, középre adott labdáját Bállá Rácz alatt a kapuba vágta: 1-0. 53. perc: Ábrahám faképnél hagyta a tarjáni védőket, majd balról, 5 méterről a kapufára lőtte a labdát. 72. perc: Stark ügyesen tisztára játszotta magát és a kimozduló kapus mellett 12 méterről a hálóba lőtt: 1-1. 76. perc: Stark lövése Kiri kapusról Bencze elé pattant, és a csatár közelről nem hibá­zott: 1-2. 79. perc: Kiskapusi a félpá­lyánál belerúgott Kovácsba, mire a játékvezető leküldte a pályáról. Közepes iramú, hullámzó tel­jesítményt hozó játékkal telt el az első félidő. A kecskemétiek többnyire a vendégek térfelén terelgették a labdát, ostrom alatt tartva a tarjáni kaput. Me­zőnyfölényüket azonban nem tudták gólra váltani. A tarjá- niak tömören védekeztek, jól alkalmazták a lescsapdát, csa­tárai viszont alig okoztak ve­szélyt. Fordulás után gyorsan vezetést szerzett a KSC, sőt Áb­rahám növelhette volna az előnyt, de a kapufát találta te­libe. Ekkor ritmust váltott a Tarján, lendületesebben táma­dott, öt perc alatt ledolgozta a hátrányt a végére elfáradó, és szétesően játszó hazaikkal szemben. Kitűnt: Ábrahám, Máté, il­letve Rácz, Forgó, Bencze. loan Patrascu: -Öt száz- százalékos helyzetet képtelenek voltunk kihasználni. Kicsik va­gyunk mi még az ilyen nagy csatákhoz. B. Kovács Zoltán: - Az első félidő gyenge játéka után csa­patom nagyszerűen hajrázott, így idegenben értékes pontokat szerzett. Sz. E. A NB II. Keleti csoport állása 1. III. Kér. TVE 2. KTE 3. Diósgyőr 4. Kaba 5. Tiszavasvári 6. Tiszakécske 7. Nyíregyháza 8. Salgótarján 9. Kazincbarcika 10. Eger 11. Hatvan 12. Hajdúnánás 13. KSC RSC 14. Sényő 15. Gödöllő 9 7 1 1 22- 5 22 9 7 1 1 12- 6 22 9 6 3 - 19- 2 21 9 6 2 1 12- 6 20 9 6 1 2 13- 8 19 9 5 2 2 17- 7 17 9 5 1 3 18- 8 16 9 3 3 3 9- 7 12 9 3 15 13-10 10 9 2 2 5 11-13 8 9 2 2 5 11-18 8 9 1 4 4 5-10 7 9 1 3 5 7-13 6 9 2 - 7 9-28 6 9 1 2 6 5-20 5 9 1 - 8 3-25 3 16. Hódmezővásárhely Eredmények: Eger—ül. Kér. TVE 0-2, Sé- nyő-Gödöllő 2-1, Hajdúnánás-Diósgyőr 1-1, Kazincbarcika-Kaba 0-2, Hatvan-Nyíregyháza 2-2, Hvásárhely-Tiszavasvári 1-3. __________NB III. Alföld-csoport________ G ólzáporos hétvégi forduló CSONT FC- SZEGEDI EAC 5-1 (3-0) Kisszállás, 500 néző. Vezette: Bogyó. Csont FC: Steiner - Csim- burovics, Kovács I., Balogh, Kovácsevics, Kecskés, Gu- bucz, Tóth (Kovács J.), Szauer (Szűcs), Hánzs, Erhardt (Bo- ity). Edző: Szabó Gábor. 20. perc: Hánzs egyéni já­ték után emelt a hálóba: 1-0. 39. perc: Szauer szögletét Csimburovics a kapust meg­előzve bólintotta a léc alá: 2-0. 41. perc: Csimburovics a földön fekve fejelt a kapu kö­zepébe: 3-0. 60. perc: Tóth verekedte be magát a 16-oson belülre, lepat­tanó lövését Hánzs bombázta a kapuba: 4—0. 84. perc: Szép támadás vé­gén Kovács J. visszagurította a labdát Gubucz elé, aki elegán­san helyezett a kapuba: 5-0. 87. perc: A lest reklamáló leálló hazaiak mögül Forgács kilépett és a hosszú felső sa­rokba bombagólt lőtt: 5-1. A végig óriási akarással küzdő, kiemelkedő játékot produkáló Csont FC alárendelt szerepre kényszerítette az ag­resszívan futballozó Szegedet. A gólkülönbség nem túlzott. Kitűnt: Steiner, Csimburo­vics, Kovács I., Szauer, illetve Kiss P., Turján, Rau. Ifjúsági eredmény: Csont FC-Szegedi EAC 3-9. KTK— MINDSZENT 8-1 (3-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Rózsa Z. KTK: Bánó (Cseh) - Ber- tus, Márton, Skribics, Fütyü, Újfalusi, Fekete, Csincsák, Fórizs, Korom (Nagy), Ker­tész (Siber). Edző: Kurucz Ist­ván. 26. perc: Csincsák Fütyü elé adott, aki a kimozduló ka­pus mellett a hálóba lőtt: 1-0. 31. perc: Fütyü jól adott be jobbról Fórizs elé, aki a kapus felett á hosszú sarokba emelt: 2-0. 39. perc: Csincsák gurított vissza Fütyü elé, aki nem hi­bázott: 3-0. 40. perc: Sátort a játékve­zető reklamálásért kiállította. 52. perc: Újfalusi maga elé tette a labdát, majd 30 méter­ről hatalmas lövést zúdított a jobb felső sarokba: 4—0. 58. perc: A kitörő Bakót Kertész buktatta, a megítélt 11-est Bozó értékesítette: 4—1. 60. perc: Kertész remek labdát adott Fórizs elé, aki az 5-ösön egy csel után a kapuba gurított: 5-1. 65. perc: Csincsák tálalt Fü­tyü elé, aki kapásból nagy gólt lőtt: 6-1. 88. perc: Az örökmozgó Csincsák ezúttal Újfalusinak adott gólpasszt, aki a bal sa­rokba gurított: 7-1. 89. perc: Újfalusi gurított Csincsák elé, aki a jobb sa­rokba lőtt: 8-1. Igazi gólfesztivált tartott a félegyházi gárda a szerény ké­pességű Mindszent ellen. Kitűnt: az egész kiskunfél­egyházi csapat, illetve Őze. Ifjúsági eredmény: KTK- Mindszent 5-0. KUNBAJA- TÓTKOMLÓS 2-1 (2-0) Kunbaja, 250 névő. Ve­zette: Varga S. Kunbaja: Szőke - Farkas S., Novák, Pálosi L., Csoszics, Szalai (Éber), Evanics, Káko- nyi, Nuszpl, Wettstein (Nagy I.), Sindler (Markovics). Edző: Szőcs Lázár. 12. perc: Kákonyi 16-os sarkától szabadrúgást vég? ;tt el. Bombáját a vendégek ka­pusa csak beljebb segítette: 1-0. 38. perc: Kákonyi 18 méte­res szabadrúgása vágódott a léc alá: 2-0. 50. perc: Egy bal oldali szögletrúgás után Kálmán csúsztatását Papp a kapuba fe­jelte: 2-1. A hátralévő időben a ven­dégcsapat veszélyesen táma­dott, a hazaiak kontratámadá­sokból több gólhelyzetet is te­remtettek, ezek azonban min­dig kimaradtak. Kitűnt: Csoszics, Pálosi 1, Kákonyi, illetve Bordás, Papp. Ifjúsági eredmény: Kun- baja-Tótkomlós 1-2. SZARVAS­KISKÖRÖS 0-1 (0-0) Szarvas, 300 néző. Vezette: Sípos. Kiskőrös: Mlinko - Tóth A., Kapics, Málik, Beregszá­szi, Éliás, Miskovicz, Pecz- nyik, Aszódi (Geiger), Agócs (Szűcs L.), Galambfalvi (Szűcs K.). Edző: Szlovák László. 49. perc: Szűcs K. a 16-os- nál balra továbbított Éliás elé, aki a kifutó kapus mellett a hosszú sarokba lőtt: 0-1. A második félidőben kapott korai vendéggól zavarba hozta a hazaiakat, s egyenlíteni sem volt erejük. A vendégek így teljesen megérdemelten nyer- tek. Kitűnt: Hóbei, Velky, il­letve Málik, Éliás, Miskovicz. Ifjúsági eredmény: Szar­vas-Kiskörös 1-1. KALOCSA- MEZÖBERÉNY 0-0 Kalocsa, 800 néző. Vezette: Keresztúri. Kalocsa: Szép - Iván, Aradi, Mácsai, Ünyi (Bala­ton), Márton (Balogh I.), Sári, Farkas, Kiss (Perity), Fekete, Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. Az I. félidőben mezőnyben többet birtokolta a labdát a ha­zai csapat, helyzetei azonban kimaradtak. Fordulás után nagy nyomás nehezedett a Be- rényre, amit lelkes és szerve­zett védekezéssel, valamint némi szerencsével sikerült át­vészelni a vendégeknek. Az eredmény igazságos, megér­demelten szerezte meg első idegenbeli pontját a Mezőbe- rény. Kitűnt: Iván, Balogh I., Kovács illetve az egész mező- berényi csapat. Ifjúsági eredmény: Kalo- csa-Mezőberény 4—0. SZEGEDI VSE-BAJA 2-0 (1-0) Szeged, 500 néző. Vezette: Kokavecz. Baja: Tomik - Palla, Ivan- csán, Goretich K., Szabó, Faddi, Szlovák (Nagy E.), Kiss, Teszlik, István, Csemák (Barna). Edző: Raffai Rudolf. 5. perc: Puhalak beadását Váczi pörgette kapura. A labda Tomikról Várszegi N. elé került, aki 3 méterről nem hibázott: 1-0. 13. perc: István a 16-os vo­nalán lefordult védőjéről és megcélozta a bal alsó sarkot, lövése azonban fél méterrel mellément. 58. perc. Újra István került nagy helyzetbe, de 18 méteres lövés centikkel elkerülte a bal alsó sarkot. 69. perc: Puhalak tíz méter­ről célozta meg a bajai kaput, lövése egy védőn felpörögve védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba: 2-0. A második félidőben hiába játszottak a bajaiak mezőnyfö­lényben, csak szögletekig ju­tottak, kapura lövéseik erőtle­nek voltak. így a hazaiak ma­gabiztosan nyerték a közepes színvonalú találkozót. Kitűnt: Magyar, Udvari, Zámbori, Puhalak, illetve To­mik, Faddi, István. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Kiskundorozsma 9 8 1­27- 6 25 2. Makó 9 7 1 1 22- 6 22 3. Kalocsa 9 5 2 2 17-10 17 4. Tótkomlós 9 5 1 3 11-11 16 5. KTK 9 4 3 2 21-10 15 6. Szegedi VSE 9 5­4 14- 9 15 7. Gyula 9 4 2 3 10- 9 14 8. Csont FC 9 4 1 4 16-12 13 9. Baja 9 4 1 4 14-13 13 10. Kiskőrösi FC 9 3 2 4 8-10 11 11. Szegedi EAC 9 3 2 4 16-19 11 12. Kunbaja 9 3 1 5 13-19 10 13. Szentesi FC 9 2 2 5 9-22 8 14. Mezőberény 9 2 1 6 6-15 7 15. Szarvas 9 1 1 7 5-17 4 16. Mindszent 9 1 1 7 9-30 4 További eredmények: Makó-Gyula 2-1, Kiskundorozsma-Szentes 7-0. KTK-JMlndszent 8-11 Újfalusi, a félegyháziak középpá­lyása a mezőny legjobb játékosa volt. fotó: f. t.