Petőfi Népe, 1995. szeptember (50. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-11 / 213. szám

Országos gokartbajnokság Kecskeméten a Questormási Kupáért Bajnokok és bajnokjelöltek a kartringen Újabb kézissiker A hévízi összecsapás után is­mét összemérte tudását a de­cemberi világbajnokságra ké­szülő magyar és norvég női ké­zilabda-válogatott. A dunaújvá­rosi összecsapáson a hazaiak diadalmaskodtak 27-18-ra. Vereség a nyitányon Szuper Liga női tekemérkőzé­sen fogadta a Szanki Olajbá­nyász a BKV Előre együttesét a bajnokság nyitófordulójában. A szankiak ezúttal a vártnál mér­sékeltebb teljesítményt nyújtot­tak és 7-1 -re kikaptak. A szanki csapatban Fehér Béláné 393, Török Julianna 392, Tör- teli Mária 389 fát ütött. Triatlonos győzelem Lehmann Tibor sikerével feje­ződött be az ausztriai Poders- dorfban megrendezett Ironman triatlonverseny. A résztvevők 3.8 km-t úsztak, 180 km-t ke­rékpároztak és 42.195 km-t fu­tottak. Lehmann 8:34:04 óra alatt teljesítette a távot. Félmaratoni ob Nyíregyházán rendezték meg az atléták félmaratoni országos bajnokságát. A férfiaknál Káldy Zoltán (ÚTE-Akuh), a nőknél pedig Barócsi Heléna (Szolnoki MÁV MTE) győzött. Kick-box Tökölön Tökölön rendezték meg a kick­box semi-contact országos baj­nokságot az Arany Aszok Ku­páért. A legjobbnak a Hunyadi SE versenyzői bizonyultak, öt aranyérmet szereztek. Rajt utáni tülekedés az első kanyarban a gokartbajnokság kilenc-tizedik kecskeméti futamában. Az országos gokartbajnokság 9-10. futamát az osztrák baj­nokság versenyzőinek vendé­gül látásával rendezték még a kecskeméti gokartstadion asz­faltján. A Kadett A-géposztály me­zőnyében a bajnoki cím váro­mányosa, Makai György mind­két futamot könnyedén nyerte Kiripolszky és Szombathelyi előtt. Ezt a Nemzeti C-fordulói követték, ahol 3 versenyző ki­bérelte magának a dobogós po­zíciókat, de a 3. helyezett Mik­lós Szabolcs viszonylag nyu­godtan szemlélhette Csuti Péter és Vinkler Attila párharcát, amiből előbb Vinkler, majd Csuti került ki győztesként. Az Intercontinental A-mező- nyének már a sógorország ver­senyzőivel is meg kellett küz­deniük, de duplán bizonyítot­ták, itt ma csak honi versenyző nyerhet. Az izgalmas futamok elsőjét Rácz nagy küzdelem után elsőként tudhatta maga mögött. Az osztrák Feldinger- nek csak ezüst jutott az egyre könnyebben versenyző Baum­gartner Zsolt előtt. A Formula C-kategóriában a kecskeméti Bakos András megint legyőz- hetetlennek bizonyult. A Quaestormási MSE verseny­zője után Varga Szilárd érke­zett be legjobbként, 2., illetve 3. pozícióban látta meg a koc­kás zászlót. Természetesen a Formula A- futamok a nap fénypontjaként szerepeltek, eleget téve a vára­kozásnak. A rajtot követően a pole positionből startoló ifj. Oláh Gyárfás nem tudta meg­tartani elsőségét, gépe beteges­kedett, nem bírta az iramot. Annál inkább figyelemre méltó volt Locskai Lajos teljesítmé­nye. Körről körre zárkózott föl izgalmas előzésekkel, s nem ta­lált legyőzőre. Bénik Balázs, akit az utóbbi időben a vissza­vonulás gondolata foglalkoztat, most szépen küzdötte le az akadályokat, s a második leg­gyorsabb magyarként 5. lett. Az utolsó futam hasonlóan telített volt. Locskai Lajos meg­ismételte bravúros győzelmét, s ezt egy technikai óvás sem in­gathatta meg. így valószínű, Si»®rtviláCJ TOTÓ FOTÓ: WALTER PÉTER már letaszíthatatlan az idei baj­nokság trónjáról. Bénik Balázs is kitett magáért és második­ként ért célba, de a bronzérmes ifj. Farkas Tibor helyezéséhez hozzátartozik: a kecskeméti fia­talember a 12. pozícióból szá­guldott be harmadikként, gyö­nyörű versenyzéssel, csodála­tos előzésekkel, s ha a futam nem 18 körös... Mindent összevetve: a Quaestormási MSE által reme­kül megrendezett verseny ré­szesei lehettek a kecskeméti pá­lyára kilátogatok. A totó 36. heti mérkőzéseinek eredményei: 1. Debrecen-ParmalatFC 2-1 1 2. Pécsi MFC-Békéscsaba 3-1 1 3. BVSC-Kispest 2-0 1 4. Budafok-EMDSZ Sopron 0-1 2 5. Diósgyőr-III. kér. TVE 0-0 x 6. Düsseldorf-Hamburg 2-2 x 7. Stuttgart-Leverkusen 1-4 2 8. Czjena-Wolfsburg 1-1 X 9. Lübeck-Leipzig 0-2 2 10. Torino-Bari 3-1 1 11. Cremonese-Sampdoria 0-0 x 12. Napoli-Padova 2-0 1 13. Vicenza-Fiorentina 1-0 1 +1 mérkőzés: 14. Verona-Cosenza 3-0 1 A mizsei Józsa nem babonás, Dobrovitz a dobogó mellett Honvéd-gyózelem a rangadón Vasárnap az akadályhajtással befejeződött a waregemi nem­zetközi négyesfogat-hajtó ver­seny. A jövő évi világbajnok­ság rendezői jól vizsgáztak. Az utolsó számban mindkét ma­gyar hajtó hibátlan alappályát teljesített, időtúllépésért a la- josmizsei Józsa Vendel 5.5, Dobrovitz József pedig 1.5 hi­bapontot kapott. Józsának ez összetettben a 13. helyre volt elegendő, míg Dobrovitz a ha­todikról a negyedikre lépett elő. Akadály haj tás: 1. Michael Freund (német) 0 hibapont, 73.20 mp, 2. Valéré Standaert (belga) 0/80.93, 3. Felix Bras­seur (belga) 0/81.28,... 9. Dob­rovitz József 1.5, ...15. Józsa Vendel 5.5. Összetett végeredmény: 1. Felix Brasseur (belga) 115.4 hibapont, 2. Ijsbrand Chardon (holland) 122.8, 3. Michael Freund (német) 131.2, 4. Dob­rovitz József 139.5,... 13. Józsa Vendel 158.9. Csapatértékelés, nem hivata­los nemzetek közötti pontver­seny: 1. Hollandia 249.8 pont, 2. Belgium 259.8, 3. Németor­szág 277.2, 4. Magyarország 297.1. SZEDEÁK- BAJAI HONVÉD KK 85-104(35-53) Férfi kosárlabda NB I. B-cso- portos mérkőzés, Szeged, 200 néző. Vezette: Bagi, Porpáczy. Bajai Honvéd KK: Hosszú 33/12, Kovács 12, Rétháti 9/3, Vujadinovics 22/9, Korcsok 6. Csere: Szabó 7, Makk 3/3, Ta­más 12/3. Edző: Merim Meh- metovics. A bajai csapat esélyeshez méltón kezdte a találkozót, Vu­jadinovics és Hosszú kosarai­val már az elején állva hagyták a gyengén dobálgató hazaiakat. Igaz, ehhez Kovács jó védeke­zése is kellett. A 15. percben már dupla annyi vendégkosár volt, 20-40-et mutatott az eredményjelző. A második já­tékrészben továbbra is biztosan vezetett a Baja, a Szeged leg­nagyobb felzárkózása volt, amikor 76-92-re módosult az állás. A Honvéd győzelme azonban egy percig sem volt kétséges. Kitűnt: Hosszú, Kovács, il­letve Nyilas 22/6, Búzás 15/3. NAGYKŐRÖSI KOSÁRLABDA SE- FALCO KC 61-65 (30-38) NB I A-csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés: Nagykő­rös, Kossuth Tornacsarnok, 600 néző. Vezette: Berki, Kót- hay. Nagykőrös: Ágh 10/3, Mi- hálovics 10, Kocsergin 15, Pásztor 11, Maleras 9/3. Csere: Szép 4, Módra 2, Vadkerti. Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 9. perc: 14-7, 12. perc: 21-17, 14. perc: 21-21, 18. perc: 27-29, 19. perc: 27-34, 26. perc: 36-40, 38. perc: 57-59, 40. perc: 58-63. Kipontozódott: Pásztor (38. perc). Az új nevükön először sze­replő körösiek centere, Ko­csergin révén a 21. másod­percben esett az 1995-96. évi magyar férfibajnokság első ko­sara. Ezután is a hazaiak vol­tak „porcosabbak”. A szünet előtti hajrában a Falco figyel­mesebb volt, s Kálmánnak az utolsó két percben dobott tíz pontjával előnyt szerzett. A második játékrészben a helyiek fokozatosan csökken­tették hátrányukat, s javult csapatmunkával 41-40-re át­vették a vezetést is. A további­akban is szoros, küzdelmes volt a játék. A hazaiak lendüle­tesen, a dunántúliak megfon­toltabban vezették támadásai­kat. A Falco azonban a palánk alatt eredményesebb volt. Kitűnt: Kocsergin, Pásztor, Ágh, Mihálovics, illetve Kál­mán 28/9, Jovanovics 18, Pav- lovics 13/3. DIÓSGYŐRI KSK- KECSKEMÉTI UNIVER PETŐFI NYOMDA KC 101-64 (55-34) NB I A-csoportos női mér­kőzés: Miskolc, Városi Sport­csarnok, 1800 néző. Vezette: Görgényi, Lugossy. Univer KKC: Kovács 14, Darida 6, Fück 15, Iljasenko 7/3, Vida 2. Csere: Hegedűs 12, Molnár 8. Edző: ifj. Tóth Vik­tor és Ábel József. Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-7, 6. perc: 16L9, 9. perc: 26-13, 14. perc: 42-22, 26. perc: 67-38, 32. perc: 81-48. Kipontozódott: Vida (30. perc), Kovács (32. perc). Kimaradt kecskeméti helyze­tekkel kezdődött a mérkőzés. Mindkét gárda kapkodott, egymás után csúsztak be az át­adási és labdakezelési hibák. Mosley büntetőivel, majd Zsolnay egyéni akció után szerzett kosarait követően el­húzott a DKSK. A ruganyos Hardmon gumilabda módjára pattogott, színes bőrű társa, Mosley pedig a palánk légteré­ben uralkodott. A második félidőben a kecs­kemétiek a játék lassítására tö­rekedtek és nagy fölénye tuda­tában a DKSK sem gyorsította a játékot. így a meccs színvo­nala ellaposodott. A közönség végül megkapta, amit akart: üdvrivalgás fogadta a századik hazai pontot. Kitűnt: Hardmon 23, Mos­ley 23, Orbán 16/12, illetve Fück, Kovács; Hegedűs. TATABANYAI KC- BAJAI TK ELMA 47-108 (21-49) NB I. B-csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés: Tatabá­nya, 100 néző. Vezette: Szász, Verbényi. Bajai TK ELMA: Chirobo- kova 25, Szabó 9, Illés 20/6, Rátvay 10, Völgyesi 12. Csere: Megyeri 12, Weidinger 7, Ácsai 6, Fekete 5/3, Horváth 2. Edző: Pump Gábor. • Két percig tartották magukat a tatabányaiak, utána az történt a pályán, amit a bajaiak akartak. Chirobokovával és Rátvayval nem tudtak mit kezdeni a tata­bányaiak. Pump Gábor bajai edző utolsó időkérésének az volt a lényege, hogy száz pont­nál többet kell dobni, de nem szabad 50-et kapni. Tanítványai ezt a kívánságát is teljesítették. Pump Gábor edző: - Bízom benne, hogy a folytatás méltó lesz ehhez a bajnoki rajthoz. A célunk továbbra is változatlan: az A-csoportba való feljutás ki­harcolása. Kitűnt: a tatabányai csapat­ból senki, ill. Chirobokova, Il­lés, Völgyesi, Megyeri, Ácsai. Kalocsán a románok ellen A közelgő, Japánban sorra ke­rülő olimpiai kvalifikáló vi­lágbajnokság előtt Kalocsán lépett a szerekhez a magyar férfi tomászválogatott. Ve- reckei István szövetségi kapi­tány együttese szombaton nagyszerű diadalt aratott Ro­mánia ellen, mert a második napi szabadon választottak során is ügyeskedtek a hazai tornászok. Az egyéni értékelésben Supola Zoltán végzett az élen. Az AMMA Kft. kupájáért versengett egy közép-európai válogatott is, amelyben szlo­vén, szlovák és magyar sport­emberek kaptak helyet. A szombati szabadon vá­lasztottak után a végered­mény a következő: 1. Ma­gyarország 551.90 pont, 2. Románia 551.325, 3. Közép­európai válogatott 498.50. Egyéni összetett: 1. Supola Zoltán (magyar) 113.20 pont, 2. Cristian Leric (román) 110.25, 3. Adrian Ianculescu (román) 109.15, ...5. Mravecz Béla (magyar) 107.15, ...9. Élő Róbert (magyar) 101.90.