Petőfi Népe, 1995. szeptember (50. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-04 / 207. szám

8. oldal Labdarúgás 1995. szeptember 4., hétfő NB II. KELETI CSOPORT NB III. ALFÖLD-CSOPORT A vesztes örülhetett igazán! TISZAKÉCSKEI FC- HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 4-0 (2-0) Tiszakécske, 2400 néző. Ve­zette: Vámos (Tompos, Koch). Tiszakécskei FC: Derdák- Schultz, Izsák, Ézsiás, Drágán, Maczkó, Bánföldi, Mike (Dobi az 53. percben), Török (Fe- rencz az 53. percben), Balia L., Szántó (Tóth a 69. percben). Edző: Szurgent Lajos. Hódmezővásárhely: Such- Sípos (dr. Szűcs az 51. perc­ben), Teodoru, Szlopóczki, Pi- sont (Győri az 55. percben), Balogh, Varga, Nagy A„ Szűcs, Oláh, Pető (Büdi az 51. perc­ben). Edző: Nagy Ferenc. Sárga lap: Drágán a 27., il­letve Pisont a 4., Szűcs R. a 31., Varga 61., Oláh a 88. percben. Kiállítva: Varga (második sárga után) a 65. percben. 11. perc: Bánföldi bal oldali szöglete nyomán az „ufót leső” vendégvédők feje fölött a labda átszállt a jobb oldalra és az ér­kező Drágán könnyedén fejel­hetett a kapu közepébe: 1-0. 32. perc: Szántó a saját térfe­lének közepéről indult akcióba, a felezővonalnál a bal szélen robogó Bánföldit szöktette, aki lefutotta a hátráló vásárhelyi Maczkó, a negyedik tisza­kécskei gól szerzője. védőket és 15 méterről laposan a kapu közepébe talált: 2-0. 50. perc: Török látványos átadással indította a jobb szélen Ballát, aki előbb ugyan elvé­tette a labdát, de megiramodott az alapvonal felé, majd a leg­jobb ütemben ívelt középre és Szántó a jobb sarokba bólintott: 3-0. 75. perc: Maczkó a balösz- szekötő helyén iramodott meg, csinált két cselt középre, majd 15 méterről a léc alá bombá­zott: 4-0. 77. perc: Ferencz sistergő kapufát lőtt éles szögből, a bal oldalról, kapásból! A mérkőzés azt hozta, amit előzetesen a papírforma ígért. A sokkal jobb játékerőt képvi­selő kécskeiek félgőzzel is nagy különbséggel verték a lelkes, de szerény képességű vásárhelyie­ket. A meccs végén a vendégek örülhettek igazán annak, hogy megúszták négy góllal... Kitűnt: Szántó, Maczkó, Bánföldi, Drágán, illetve Such. Szurgent Lajos: - A csapa­tot dicséret illeti a hozzáállá­sért, mindent megtett a 4-0-ás győzelemért a lelkes vásárhelyi fiatalok ellen. Nagy Ferenc: - Minden csapatrészében jobb volt az el­lenfél. Rajtmár István Bravúros győzelem Vasváriban TISZ A V AS V ÁRI-KTE 0-1 (0-0) Tiszavasvári, 1500 néző. Ve­zette: Sápi (Farkas, Márta). Tiszavasvári: Szabó-Gaica, Szűcs, Lente, Fige, Veres (Szi­lágyi a 82. percben), Havelant (Rása a 45. percben), Fecsku, Bohács, Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Kecskeméti TE: Molnár- Márics, Gebri, Pisont, Sass, Ma­jor, Farkas, Linka, Barna (Ozs- váth a 86. percben), Lázár (Szé- nási a 70. percben), Vén. Edző: Linka József. Sárga lap: Lente, illetve Sass, Gebri, Vén. Kiállítva: Rása (Tiszavas­vári) a 62. percben, utánrúgásért. 5. perc: Bohács 18 méterről elvégzett szabadrúgását Mol­nár kapus ügyesen védte. 9. perc: Vén nagy erejű bombáját a léc alól kellett ki- tomáznia a hazaiak kapusának. 16. perc: Egy szép KTE- támadás végén Major, majd Sass volt a labda útja. Sass jól irányzott fejesét Szabó nehe­zen hárította. 56. perc: Rossz kapukirú­gást követően Farkashoz került a labda, aki sokat tétovázott, végül lövése elkerülte a vas­vári kaput. 83. perc: Major éles beadá­sát ügyesen védte Szabó. 85. perc: Korszerű akciót vezetett a vendégcsapat. Má- rics-Szénási volt a labda útja. A beadásra Barna Cs. érkezett jó ütemben, s mintegy nyolc méterről elgurította a kapus mellett a labdát, amely a háló­ban landolt: 0-1. 87. perc: Ozsváth egyedül kecsegtető helyzetben sokáig várt a lövéssel, így a védők beérték, s mentettek. Jó játékvezetés mellett, kie­gyenlített első félidő után - s főképp a kiállítás után - a KTE uralta a mezőnyt. A kecs­keméti csatárok több veszélyes helyzetet dolgoztak ki. A játék képe alapján a vendégcsapat akár többgólos sikert is meg­érdemelt volna. Kitűnt: Bohács, Fecsku, il­letve Gebri, Pisont, Farkas, Barna, Major. Varjú Adorján Döntetlent érdemelt volna a KSC HATVAN-KSC RSC 1-0 (1-0) Hatvan, 800 néző. Vezette: Szekeres (Bába, Bukovics). Hatvan: Hatvani- Varga, Károly, Szabados, Cseresznyik, Andrási (Nagy Z., 75. perc), Gephard, Nagy Gy. T. (Collins, 46. perc), Orovecz, Power (Kratofil, 75. perc), Bíró. Edző: Mathesz Imre. KSC RSC: Kiri- Barna, Bende, Kiskapusi, Juhász, Sánta (Litauszky, 65. perc), Ábrahám (Werle, 56. perc, Ko­vács, 80. perc), Salacz, Torba- vecz, Bagi, Balia M. Edző: loan Petrescu! Sárga lap: Gepharda39.,Áb­rahám a 42., Orovecz a 64., Po­wer a 65., Kratofil a 88. percben. 18. perc: Power a hálóba lőtt, de a bíró les címén jogosan nem ítélt gólt. 19. perc: Bállá fejesét tette ár­talmatlanná Hatvani. 31. perc: Balia M. futott el a jobb oldalon, de késlekedett a lövéssel, így szerelték. 44. perc: Bíró szögletébe Kiri beleütött, a labda Károly elé ke­rült, aki éles szögből a hálóba lőtt: 1-0. 47. perc: Power egy jó elfutás után Bíró elé tálalt, de a csatár kapu fölé lőtt. 52. perc: Sánta labdája alig kerülte el a hazai kaput. 71. perc: Balia M. megke­verte a hatvani védelmet, de az­tán kapu mellé durrantott. 89. perc: Egy kecskeméti szögletrúgás után Balia M. előtt kínálkozott lehetőség, a csatár azonban kapu mellé bombázott. A hatvaniak a mérkőzés elején Orovecz révén óriási gólszerzési lehetőséget szalasztottak el. Az utóbbi hetek kudarcai jelentősen befolyásolták a hazaiak játékát. Küzdöttek, igyekeztek ugyan a hatvaniak, de az nem párosult jó játékkal. Közben a szívósan vé­dekező és jól kontrázó vendégek állandó veszélyt jelentettek a ha­zai kapu előtt. A közepesnél ala­csonyabb színvonalú mérkőzé­sen a Hatvan egy kicsivel jobban akarta a győzelmet és ezzel meg­szerezte őszi első pontjait, de a döntetlen is megfelelt volna a já­ték képének. Kitűnt: Hatvani, Károly, Szabados, illetve Barna, Bende, Balia M. Mathesz Imre: - Csak a győ­zelemnek örülhetünk... loan Petrescu: - A második félidei játékunk és a gólhelyze­tek alapján legalább egy döntet­lent megérdemeltünk volna. Az NB II. Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 4 4----8-0 1 2 2. KTE 4 4 - - 5- 1 12 3. m. kér. TVE 4 3-19-2 9 4. Tiszakécske 4 3-17-2 9 5. Kaba 4 3-15-3 9 6. Eger 4 2 119-4 7 7. Nyíregyháza 4 2 - 2 8-4 6 8. Kazincbarcika 4 2 - 2 7-3 6 9. Tiszavasvári 4 2 - 2 6-6 6 10. KSC RSC 4 112 5-6 4 11. Salgótarján 4 112 2-4 4 12. Hajdúnánás 4 1-32-6 3 13. Sényő 41-3 6-12 3 14. Hatvan 4 1-3 4-10 3 15. Gödöllő 4-13 1-10 1 16. Hódmezővásárhely 4 - - 4 1-12­További eredmények: Salgótarján-Diósgyőr 0-1, Nyíregyháza-Hajdúnánás 1-0, III. kér. TVE-Gödöllő 1-0, Kaba-Sényő 1-0, Kazinc- barcika-Eger 1-0. Megszerezte első pontjait a Körös KISKÖRÖS- KUNBAJA 3-0 (1-0) Kiskőrös, 700 néző. Vezette: Csuka. Kiskörös: Mlinko- Tóth, Málik, Kapics, Beregszászi, É- liás (Ceffer), Geiger, Pecznyik, Agócs, Miskovicz, Galamb­falvi (Szűcs K., Szűcs L.) Edző: Szlovák László. Kunbaja: Muro (Farkas)- Káli (Nagy), Novák, Farkas S. (Szőke), Csoszics, Kákonyi, Szalai, Pálosi, Nuszpl, Evanics, Markovics (Popov). Edző: | Szőcs Lázár. 39. perc: Pecznyik 22 méte­res szabadrúgása a sorfal mel­lett a hosszú sarokba vágódott: 1-0. 59. perc: Májik egyéni akció végén ügyesen adott Miskovicz elé, aki 14 méterről a bal sa­rokba perdített: 2-0. 68. perc: Novák Pecznyik buktatásáért jogosan kapta má­sodik sárga lapját, majd a piro­sat. Szőke nem társalgási szó- használattal kérdőjelezte meg a játékvezető tevékenységét, ezért őt is kiállították. 76. perc: Kapu előtti kava­rodás végén Miskovicz elé ke- ( rült a labda. A középpályás 16 méterről a kint álló kapus felett ívelt a hálóba: 3-0. Végig mezőnyfölényben ját­szott a körösi csapat, sorra dol­gozta ki helyzeteit, de a lehető­ségeknek csak töredékét hasz­nálta ki. Kitűnt: Kapics, Pecznyik, | Miskovicz, illetve Csoszics, Evanics. Ifjúsági eredmény: Kiskö­rös-Kunbaja 4-0. BAJA-KALOCSA 1-1 (0-1) Baja, 400 néző. Vezette: Bá- nóczki. Baja: Tomik- Palla (Ivan- csan), Faddi, Orbán, Szűcs, Go- retich K., Teszlik (Barna), Ist­ván, Szabó, Nagy E. (Csemák), Szlovák. Edző: Raffai Rudolf. Kalocsa: Gojtán- Iván, | Aradi, Paletta, Mácsai (Unyi), Márton, Balaton, Sári, Farkas, Perity (Balogh), Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. Kiállítva: Iván 77. perc, Sári 85. perc. 25. perc: Fekete bal oldalról beívelt szögletét Kovács a ka­puba csúsztatta: 0-1. 57. perc: Teszlik balról bea­dott szögletét követően István emelkedett középen a legmaga­sabbra, és szép mozdulattal a bal sarokba fejelt: 1-1. A megyei rangadót a vendé­gek kezdték jobban és megér­demelten szereztek vezetést. A II. félidőben azonban megvál­tozott a játék képe, rohamoztak a hazaiak. Az egyenlítő gól után győzhetett volna a Bajai LSE, miután két kalocsai játé­kost is kiállítottak. Az utolsó percben szögletből a hálóba ke­rült a labda, de Gojtán kapus akadályoztatása miatt a bíró ki­felé ítélt szabadrúgást. Kitűnt: István, Csemák il­letve Mácsai, Márton. Ifjúsági eredmény: Baja­KülnPCÍl 'T A KISKUNDÓROZSMA-KTK 2-2 (1-1) Kiskundorozsma, 1400 néző. Vezette: Zábrák. KTK: Bánó- Bertus, Már­ton, Skribics, Lapsánszky (Papp), Újfalusi, Fekete, Nagy (Fütyü), Fórizs, Korom, Siber (Kertész). Edző: Kurucz István. 13. perc: Egy jobbról belőtt labda átszállt a védők feje fölött és az üresen álló Tóth a felső sarokba fejelt: 1-0. 44. perc: Siber cselezgetett középen, majd 20 méterről a jobb sarokba lőtt: 1-1. 47. perc: Fórizst a 16-oson belül buktatták, ám a 11-est Fó­rizs elhibázta. 57. perc: Nagy belerúgott Barnába a 16-oson belül. A megítélt büntetőt a sértett érté­kesítette: 2-1. 79. perc: Újfalusi szép csel után Fütyü elé adott, aki egyből a hosszú sarokba lőtt: 2-2. A végig izgalmas, jó mérkő­zésen a KTK nyerhetett volna. Kitűnt: Barna, Tóth, illetve Bánó, Bertus, Újfalusi, Siber. Ifjúsági eredmény: Kiskun- dorozsma-KTK 1-4. SZEGEDI VSE- CSONT FC 2-1 (0-1) Szeged, 2000 néző. Vezette: Majoros. Csont FC Kisszállás: Stei­ner- Balogh, Kovacsevics, Ádám, Erhardt (Boity), Kovács I., Gubucz, Szauer, Csimburo- vics, Kovács J. (Tóth), Hánzs (Szűcs). Edző: Szabó Gábor. 13. perc: Szabó B. bal oldali beadását Magyar fejelte kapura. Steiner már verve volt, a nézők pedig gólt kiáltottak. Kissé ha­mar, mert Cigan a labdát a gól­vonalról beljebb segítette. Rosszul tette, hiszen így les­helyzet miatt a vendégek lőhet­tek szabadrúgást. 21. perc: Szabó B. szenzá­ciós cselekkel tört be az ellenfél 16-osára, amikor Kovacsevics felvágta. Puhalak büntetőjét Steiner elcsípte. 35. perc: Szabadrúgáshoz ju­tottak a kisszállásiak a házigaz­dák térfelének közepén. Míg a Vasutas-játékosok „tanakod­tak”, Gubucz villámgyorsan Hánzshoz passzolt, aki tíz mé­terről valósággal kilőtte a hosz- szú sarkot: 0-1. 67. perc: Az alapvonalról élesen középre lőtt labdát a vendégvédők röviden hárítot­ták, a labda Takó elé került, aki 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt: 1-1. 81. perc: Magyar kisodró­dott helyzetből jobbról középre kanalazta a labdát, amely a menteni igyekvő Kovacsevics- ről a kapuba pattant, öngól: 2-1. A 90 perc alatt lüktetett a já­ték, a kapuk sűrűn forogtak ve­szélyben. Végig a hazaiak tá­madtak többet, a vendégek a villámgyors kontrákban bíztak. A végig nagy iramú, közönség­csalogató mérkőzésen, ha csak öngóllal is, de megérdemelten nyertek a vasutasok. Kitűnt: Magyar (a mezőny legjobbja), Stredie, Szabó B., Takó, illetve Steiner, Csimbu- rovics, Kovács I. Ifjúsági eredmény: SZVSE- Csont FC Kisszállás 5-0. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Kiskundorozsma 4 3 1­13- 4 10 2. Makó 4 3 1­9- 2 10 3. Tótkomlós 4 3 1­7- 2 10 4. Szegedi FC 4 2 1 1 10- 5 7 5. Baja 4 2 1 1 6- 5 7 6. Gyula 4 2 1 1 4- 4 7 7. Kalocsa 4 2 1 1 6- 7 7 8. Szegedi VSE 4 2­2 6- 5 6 9. KTK 4 1 2 1 6- 5 5 10. Szentesi FC 4 1 2 1 6- 6 5 11. Szarvas 4 1 1 2 3- 7 4 12. Csont FC 4 1­3 5- 6 3 13. Kiskőrösi FC 4 1­3 4- 6 3 14. Mezőberény 4 1­3 4-10 3 15. Mindszent 4 ­1 3 2- 8 1 16. Kunbaja 4 ­1 3 2-11 1 További eredmények: Tótkomlós-Szarvas 2-0, Szeged FC-Mezőberény 4-1, Mindszent- Gyula 0-2, Szentes-Makó 2-2. SZVSE-Csont FC 2-1! Egykori Stadler-játékosok „randevúja” Szegeden, balról Csimburovics, Hleba, Cigan. FOTÓ: farkas tibor PETRO-CANADA Petro-Canada: a Kecskeméti SC RSC labdarúgóinak támogatója PETRO-CANADA