Petőfi Népe, 1995. augusztus (50. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-14 / 189. szám

Forma-l-es autós gyorsasági világbajnoki Marlboro Magyar Nagydíj a Hungaroringen Hill nyerte a mogyoródi futamot Mintegy százezer néző látoga­tott ki tegnap az 1986-ban át­adott mogyoródi versenypá­lyára, a Hungaroringre. A rajt remekül sikerült, a legjobbak közül csak Alesi nem tudta megtartani hatodik helyét, őt a nyolcadik kockából indult Brundle szorította ki a pont­szerző pozícióból. Ha:kkinen volt az első nagy vesztes, ő már a negyedik körben kiállásra kényszerült. Az edzéskirály Hill biztosan vezetett, mögötte csapattársa, Coulthard fékezte a tavalyi ma­gyarországi futamon győztes Schumacher lendületét. Ez a feltartóztató manőver a 13. kö­rig sikerült, akkor ugyanis a német versenyző kibújt ellen­fele mögül, s gyorsan faképnél hagyta. Aztán egy furcsa bal­eset borzolta fel a kedélyeket. A versenyt feladó Inoue addig ugrált füstölgő kocsija körül a betoncsíkon túl, a füves terüle­ten, míg a segítségére siető mű­szaki mentőkocsi elütötte őt. A táv második felében az esélyesek közül Alesi végső búcsúra kényszerült, Blundell sem bírta tovább, ő az 55. kör­ben fejezte be a 305 km-es ver­senyt. A hajrában néhány körrel a vége előtt kigyulladt a vezető Schumacher kocsija, így Hill és Coulthard mögött Barrichello került a harmadik helyre. Már- már mindenki elkönyvelte, hogy ez lesz a befutó sorrend, ám az utolsó méterekre elfo­gyott a brazil versenyző üzem­anyaga, így Berger lett a har­madik. A 34 éves Damon Hill pálya­futása 44. Grand Prix-viadalán szerepelt, 12. győzelmének örülhetett. A Hungaroringen másodszor, ebben a szezonban pedig harmadszor diadalmas­kodott. A 10. Marlboro Magyar Nagydíj (77 kör, 305.536 km) végeredménye (24 induló): 1. Damon Hill (brit, Williams- Renault) 1:46:25.721 ó - 172.248 km/ó átlagsebesség a 3968 méteres ringen, 2. David Coulthard (brit, Williams-Re­nault) 33.398 mp hátrány, 3. Gerhard Berger (osztrák, Fer­rari) 1 kör hátrány. A világbajnoki pontverseny állása a 10. futam után, pilóták: 1. Schumacher 56 pont, 2. Hill 45, 3. Jean Alesi (francia, Fer­rari) 32, 4. Coulthard 29, 5. Herbert 28, 6. Berger 25. Konstruktőrök: 1. Benetton 74 pont, 2. Williams 68, 3. Ferrari 57. (A Brazil Nagydíjon elkö­vetett szabálytalanságok miatt a Benettontól 10, a Williamstől pedig 6 pontot levontak.) A világbajnokság következő erőpróbáját, a Belga Nagydíjat augusztus 27-én Spa-Francor- champs-ban rendezik meg. Damon Hillt Intették le elsőként a Hungaroringen, aki pályafutása tizenkettedik győzelmét aratta Mogyoródon. Sp®rtyiláG Elődöntősök a Világ Kupán Tomagyőztes az Univer KSC Győzelemmel folytatta szerep­lését a magyar női asztalitenisz­válogatott az Atlantában zajló negyedik csapat Világ Kupán. Bátorfiék a negyeddöntőben Oroszország ellen nyertek 3-0- ra. Az elődöntőben azonban a világbajnok kínai együttes ellen lépnek asztalhoz. A férfiaknál meglepetésre vereséget szenvedett Kína és az Európa-bajnok Franciaország is. Az ázsiai asztalitenisz nagy­hatalom Dél-Koreától kapott ki, míg a franciákat az amerikaiak győzték le. Az elődöntő párosítása, fér­fiak: Koreai Köztársaság - Egyesült Államok, Németor­szág - Japán, nők: Kína - Ma­gyarország, Románia - Koreai Köztársaság. Kresto Kupa ’95 nemzetközi női kosárlabdatorna, Baja, dr. Posta Sándor sportcsarnok. Bajai TK ELMA-Novi Sad 66-56 (30-31). Baja: Rátvay 25, Szabó N. 10/6, Megyeri 1, Illés 5/3, Völgyesi 12. Csere: Weidinger 4, Barna 6, Ácsai 1, Fekete, Mari, Horváth 2. Edző: Pump Gábor. Az újvidékiek legjobb dobói: Mitrity 22, An- gielity 15, Milovity 10. Szekszárd-Univer KSC 52-67 (24-33). Kecskemét: Jager 6, Kovács A. 14/3, Fábián 19, Fück 9/6, Iljasenko 12. Csere: Pasek 5, Váczi 2. Edzők: ifj. Tóth Viktor, Ábel József. A szekszárdiak legjobb dobói: Berkó 12, Csák 11. MTK-Novi Sad 83-44 (42- 22). Ld: Eördögh 16/3, Su- hajda 12, Lakosa 12, illetve Mitrity 1)6, Angielity 10. Bajai TK ELMÁ-Szekszárd 60-77 (30-26). Baja: Rátvay 33, Megyeri 4, Szabó N. 8/6, Il­lés 3, Völgyesi 11/3. Csere: Weidinger 1, Fekete, Ácsai. Edző: Pump Gábor. A Szek- szárd legjobb dobói: Berkó 18/6, Csák 16, Kranyecz 11 p. Univer KSC-MTK 58-52 (39-26). Kecskemét: Jager, Kovács 20/3, Fábián 15, Fück, Iljasenko 8. Csere: Pasek 7/3, Józsa, Váczi 8. Edzők: ifj. Tóth Viktor, Ábel József. Az MTK legjobbja: Eördögh 26/9. Univer KSC-Novi Sad 104- 45 (58-16). Kecskemét: Jager 13, Kovács 18/6, Fábián 43, Fück 15/3, Iljasenko 11. Csere: Pasek 2, Józsa, Kántor 4, Váczi 2. Edzők: ifj. Tóth Viktor, Ábel Lajos. Az újvidékiek legjobb dobói: Angielity 14, Mitrity 12. Bajai TK ELMA-MTK 49- 85 (30-48). Baja: Rátvay 12, Il­lés 9/3, Weidinger, Völgyesi 6, Fekete 2. Csere: Szabó 5, Me­gyeri 5, Ácsai 5, Mari 3, Hor­váth 2, Sibalin, Greksa. Edző Pump Gábor. Az MTK legjobb dobói: Bujdosó 20, Dénes 20, Eördögh 13. Szekszárd-Novi Sad 73-58 (43-24). Ld.: Kranyecz 15, Bu- tenkó 12, Csák 10, Berkó 10, il­letve Mitrity 21 és Angelity 16. Bajai TK ELM A-Univer KSC 58-91 (30-51). Baja: Rát­vay 30, Ácsai, Megyeri 4, Szabó 4/3, Völgyesi 8, Fekete, Weidinger 5, Horváth 5/3, Mari 2, Pék, Sibalin. Edző: Pump Gábor. Kecskemét: Jager 4, Kovács 24/3, Fábián 19, Fück 20/12, Iljasenko 16, Pasek, Váczi 2, Józsa 4. Edzők: ifj. Tóth Viktor, Ábel József. A ta­lálkozót jól kezdte a bajai csa­pat, de a kecskemétiek már a 13. percben 20-35-re vezettek és szép játékkal nyerték a mppcspt Szekszárd-MTK 70-66 (57- 57; 23-29). Legjobb dobók: Csák 27, Kranyecz 10, Berkó 9/3 illetve Eördögh 21/6, Dénes 16 Gerencsér 13. Izgalmas csa­tában a szekszárdiak kitartó já­tékkal diadalmaskodtak. A torna végeredménye: 1. Univer KSC, 2. Szekszárd, 3. MTK, 4. Baja, 5. Növi Sad. Kü- löndíjat kaptak, a torna gólki­rálynője, Rátvai Anita (Bajai TK-ELMA) 100 pont. A leg­jobb center: Gerencsér Zsuzsa (MTK), a legjobb irányító: Ko­vács Andrea (Univer KSC). A rajt előtt Szeles ideges Szeles Mónika javában készül a jövő heti kanadai teniszvia­dalra, mely az 1993. április 30-án ellene elkövetett ham­burgi késes merénylet óta az első fellépése sorozatmérkő­zésen. Néhány napja a veterán amerikai Navratilovát minden gond nélkül legyőzte egy be­mutató találkozón. A CBS TV-ben rendezett talk-show-ban Szeles el­mondta: a kanadai viadal előtt olyan ideges, mintha most in­dulna először versenyen.- Ez a verseny előkészület, hiszen az amerikai nyílt baj­nokság lesz az igazi visszaté­résem - mondta Szeles. Hoz­záfűzte: legalább 35 éves ko­ráig kíván aktívan teniszezni. Szeles Mónika eddig há­rom alkalommal nyerte meg Ausztrália nyílt bajnokságát, ugyanennyi francia nyűt baj­noki elsőségre büszke, két­szer végzett az élen az „U.S. Open”-en. Összesen 32 nagy tornát nyert ötéves profikarri­erje során. Modellezésben világbajnok Németországban, a Duisburg .melletti Xantenben rendezték meg a rádióirányítású vitorlás- hajó-modellek felnőtt és ifjú­sági világbajnokságát. Ifj. Szik­lai Péter ifjúsági világbajnoki aranyérmes, ifj. Eredics István a felnőtt mezőnyben a negyedik helyet szerezte meg. Tornagyőzelem Az Universiadéra készülő ma­gyar férfi vízilabda-válogatott a hét végén Pozsonyban a Duna Kupán szerepelt. Á piros-fehér- zöld színek képviselői minden mérkőzésüket megnyerve sze­rezték meg a tomagyőzelmet a hat válogatottat felvonultató mezőnyben. Mesterek Tornája Magyar teniszsiker született a szlovéniai Portorozsban a 25 ezer dollár összdíjazású körver­seny Mesterek Tornáján. Nagy Zoltán, az MTK 20 éves ver­senyzője a döntőben 6:3, 6:2 arányban nyert a szlovének Da­vis Kupa játékosa, Bozic ellen. Ghána és Omán az elődöntőben Ghána és Omán már az elődön­tőbe jutott az Ecuadorban zajló ifjúsági (17 éven aluliak) labda­rúgó-világbajnokságon. Ghána válogatottja Portugáliát, Omán pedig Nigériát búcsúztatta a ne­gyeddöntőben. Pont nélkül A 31. birkózó-világbajnoksá­gon szombaton délután még reménykedtek a magyarok, hogy a versenyben lévő Kiss, Fórizs, Bacsa, Valentényi közül valaki pontot szerez. Sajnos, nem így alakult. Mind a négy magyar vereséget szenvedett a harmadik fordulóban a B-ágon, és így kiestek, mindannyian pont nélkül végeztek. Hanzély második Tovább folytatta idei sikersoro­zatát a férfi öttusa Világ Kupa döntőjében Dmitrij Szvat- kovszkij. Az orosz versenyző világbajnoki elsősége és a bu­dapesti Nagydíjon szerzett győ­zelme után Atlantában sem ta­lált legyőzőre. Magyar siker­ként könyvelhető el, hogy Han­zély Ákos - aki az Eb-n és a vb- n is második volt - ezüstérmet nyert. Vereség a döntőben Második lett a magyar férfi ifjú­sági vízilabda-válogatott az ess- lingeni Európa-bajnokságon, mivel a döntőben kétszeri hosz- szabbítás után 9-8-ra kikapott a jugoszlávoktól. Dolláros siker Az első helyen kiemelt Thomas Muster nyerte a 300 ezer dollár összdíjazású férfi teniszver­senyt, miután 6:2, 6:0 arányban legyőzte az olaszok második he­lyen kiemelt versenyzőjét, And­rea Gaudenzit. Az osztrák teni­szező pályafutása 32. tomagyő- zelmét aratta. TOTÓ A totó 32. heti mérkőzéseinek eredményei: l.BVSC-MTK 0-22 2. Csepel-Kispest 2-11 3. Ferencváros-Újpest törölve a megállapított eredmény: 1-3 2 4. Győr-Haladás 3-01 5. Parmalat-Pécs 3-11 6. Stadler-Békéscsaba 3-11 7.1. FC Köln-Schalke 04 0-12 8. Bayern München-Hamburg 3-21 9. Frankfurt-Karlsruhe 2-2 x 10. St. Pauli-1860 München 4-21 11. Rostock-Leverkusen 1-22 12. Bielefeld-Zwickau 4-01 13. Mannheim-Wattenscheid 5-21 +1 mérkőzés: 14. Chemnitz-Meppen 2-01