Petőfi Népe, 1994. november (49. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-21 / 274. szám

1994. november 21., hétfő Labdarúgás 11 NB III. ALFÖLD-CSOPORT MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Nagy volt a füst, kicsi a láng a rangadón • KTE-KTK 0-0! Ezt a helyzetet is megúszta a vendégek védelme. (Walter Péter felvétele.) KECSKEMÉTI TE- KISKUNFÉLEGYHÁZI TK 0-0 Kecskemét, 1200 néző. Ve­zette: Sipos. KTE: Tasnádi- Márics, Zen- tai. Forgó, Nagy L., Linka, Ócsai, Lázár (Bécs), Bálint (Csermák), Kuntics, Dajka. Edző: Linka József. KTK: Bánó- Korom, Már­ton, Skribics, Karsai, Tokaji, Újfalusi, Csincsák, Siber (Berta), Fekete Zs., Fiityü (Papp). Edző: Iványi Mihály. 2. perc: Fekete Zs. egyedüli tört kapura, de a kifutó Tasnádi felett a léc fölé emelte a labdát. 23. perc: Fekete Zs. előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de kivárt, és a védők elrúgták előle a labdát. 52. perc: Dajka pontosan adott a felfutó Bálint elé, aki azonban 10 méterről a kapu mellé lőtt. 58 perc: Márics szabadrúgá­sát Bánó kapus a felső lécre tolta és felszabadult a kapuja. 63. perc: A játékvezető köz­vetett szabadrúgást ítélt a KTE javára, bár a látottakból nem de­rült ki, hogy miért. A legurított labdát Ócsai a bal alsó sarokba lőtte. Bánó lábbal mentett. 76. perc: Dajka beadása után Kuntics a 11-es ponton leke­zelte a labdát, de mielőtt kapura lőhetett volna, Csincsák hátul­ról átölelve lerántotta. A játék­vezető továbbot intett. A KTK jól megszervezte a védekezését. Az első játékrész­ben többnyire a pálya közepén folyt a játék és a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A szünet után sem változott a játék képe, csak a KTE valamivel többet támadott. Iramos, sok szabályta­lansággal tarkított, ám szokat­lanul alacsony színvonalú mér­kőzést láthattunk. Kitűnt: Márics, Zentai, Ócsai, illetve Bánó, Skribics, Újfalusi, Tokaji. Ifjúsági eredmény: KTE- KTK 0-2. Szauer búcsúképpen egy ötöst hintett KISKŐRÖSI FC- KISKUNDOROZSMA 6-1 (2-0) Kiskőrös, 800 néző. Vezette: Péter. Kiskőrös: Békési- Laczina (Szabó), Lengyel (Sőregi), Pásztor, Beregszászi, Radu- lescu, Csimburovics, Agócs, Szauer, Tóth, Miskovicz. Edző: Szlovák László. Kiskundorozsma: Tóth Z- Simonics, Szató T., Markó. Farkas, Fábián, Hegyi, Móra, Il­lés (Simon), Szabó G. (Gémes), Tóth G. Edző: Vágó Attila. 19. perc: A Lengyelt elka­szálták a 16-oson belül. A bün­tetőt Szauer értékesítette. 1-0. 43. perc: Kavarodás támadt a dorozsmai kapu előtt, a játéko­sok közül Szauer eszmélt leg­hamarabb és a labdát hálóba gu­rította. 2-0. 54. perc: Jobboldali támadás végén Pásztor tisztára játszotta magát. Lövése a kapufáról pat­tant a hálóba. 3-0. 62. perc: Miskovicz lövése a Szauer elé pattant, aki a rövid sarokba lőtt. 4-0. 77. perc: A hazai játékosok valóságos tűzitájékot rendeztek a dorozsmai kapu előtt. Ennek befejezéseként 13 méterről is­mét Szauer lőtt a hálóba. 5-0. 80. perc: Folytatódott a kis­kőrösi gólzápornak. Szabadrú­gásból 18 méterről Szauer a rö­vid felső sarokba csavarta a labdát. 6-0. 83. perc: Móra ugrott ki a hazai védők közül és a rövid sa­rokba bombázott. 6-1. A Kiskőrös az első perctől kezdve támadott, beszorította ellenfelét és sorra dolgozta ki a helyzeteket. Főleg Szauer volt elemében. Szép játékkal búcsú­zott a hazai csapat a téli pihenő előtt. Kitűnt: Szauer (a mezőny legjobbja), Pásztor, Beregszá­szi, Miskovicz, illetve Szabó T., Móra. Ifjúsági eredmény: Kiskő­rösi FC-Kiskundorozsma 1-3. Csak a lapgyűjtésben jeleskedtek GYULA-KSC RSC 1-0 (0-0) Gyula, 300 néző. Vezette: Damnyik. Gyula: Szabó- Mező, Pápa, Fábián, Botyánszki, Steiger­wald (Oláh), Kiss, Tamási, Lé­vai, Szegedi, Bíró. Edző: Fodor Sándor. KSC RSC: Kiri- Truczka, Barna Zs., Lapsánszki (Cseh), Bende, Pécsi (Némedi), And­riska, Máté, Csordás, Barna Cs., Lehota. Edző: Losonczy László. 52. perc: Steigerwald job­boldali szögletét Szegedi fejjel csúsztatta a kapu jobb alsó sar­kába. 1-0. A végig fölényben játszó ha­zai csapat ismét sok gólhelyze­tet kihagyott. Nagyon sok apró szabálytalanság tarkította a já­tékot, ennek eredményeként mindkét együttes tagjai több sárga lapot is begyűjtötték. A 87. percben Cseh - miután megrúgott egy gyulai játékost - a piros lapot is megkapta a já­tékvezetőtől. Az utolsó mérkő­zésén a hazai csapat megérde­melt győzelmet aratott a halo- ványabb teljesítményt produ­káló kecskemétiek ellen. Sajnos a KSC nem tudta ott folytatni, ahol az elmúlt héten, a Mezőbe- rény ellen aratott nagy gólkü­lönbségű győzelemmel abba­hagyta. Kitűnt: Fábián, Mező, Sze­gedi, illetve Barna Cs., Máté. Ifjúsági eredmény: Gyulai FC-KSC RSC 7-2. Kalocsa hagyta ki a meccs helyzetét OROSHÁZA-KALOCSA 0-0 Orosháza, 500 néző. Vezette: Bodó. Kalocsa: Gojtán- Iván, Aradi, Paletta, Farkas Z., Má- csai. Fekete (Sallai), Farkas G., Bolvári, István, Zsibó. Edző: Molnár Ferenc. A kezdő rúgást Németh Béla polgármesterjelölt vásárolta meg. A betegeskedő Szűcs edző helyett Zalai Antal pályaedző ült a hazai kispadon. A második helyezett, jó erőkből álló kalo­csaiak kezdték a játékot, táma­dásaikat ügyesen hárították az OMTK védői. Ezt követően a hazaiak is bát­ran támadtak és többet birtokol­Ifjúsági eredménv: Orosházi MTK-Kalocsa 4—1. ták a labdát. A nagy taktikai csatában - bár nem esett gól - kitűnő iramú volt a mérkőzés. Szünet után kalocsai rohamok következtek egy óriási kiha­gyott gólhelyzettel. Az OMTK is erősített, de a kapu előtt elfo­gyott a tudomány. A jó iramú mérkőzésen igazságos ered­mény született, bár a kalocsiak- nak volt esélyük a győzelem megszerzésére is, ám ezúttal csak az egy pont sikerült. Kitűnt: Sitkéi, Kálmán, Nagy, Stef, illetve Iván, Aradi, Paletta, István. Az NB III. állása 1. KTE 2. Kalocsa 3. Kiskőrösi FC 4. Szegedi FC 5. Szegedi D. 6. Szegedi VSE 7. KTK 8. Makó 9. KSC RSC 10. Gyula 11. OMTK 12. Kkdorozsma 13. Békés 14. Cegléd 15. Mezőberény 16. Mkovácsháza 15 9 3 3 39-14 30 15 8 4 3 28-15 28 15 7 4 4 30-14 25 15 8 1 6 29-24 25 15 7 4 4 12-11 25 15 7 3 5 25-17 24 15 6 6 3 24-19 24 15 7 2 6 27-19 23 15 6 4 5 33-17 22 15 6 4 5 15-14 22 15 6 2 7 24-21 20 15 5 3 7 27-32 18 15 4 3 8 17-34 15 15 4 2 9 21-29 14 15 4 2 9 12-43 14 15 2 1 12 9-49 7 Eredmények: SZVSE-Mezőkovácsháza 2-0, Cegléd-Szegedi Dóza 3-0, Mezőberény-Békés 1-1, Szeged FC-Makó 1-0. Gólzáporos mizsei győzelem IZSÁK-HAJÓS 3-1 (1-1) BAJASZENTISTVÁN­CSENGŐD 2-0 (0-0) Baja, 150 néző. Vezette: Harkai (Mészáros, Bartyuk). Bajaszentistván: Faldum- Puskás, (Purger), Káli, Török, Kovács R., Till, Szőcs, Bobor (Majoros), Éber, Horváth F., Lehoczki (Györgyfalvi). Edző: Viszmeg István. Csengőd: Berta-Vukmanov, Benkó, Filus, Mihály, Kiss L., Vadászi, Kovács, Faragó, Némth (Kiss S.), Váczi (Ud- vardi). Edző: Francia László. Gólszerzők: Szőcs, György­falvi. A tartalékosán pályára lépő hazai csapat szünet utáni jó já­tékával biztosan szerezte meg a három pontot. Kitűnt: Purger, Till, Szőcs, Horváth F., illetve a Csengőd csapatából senki. Ifjúsági eredmény: Baja- szentistván-Csengőd 5-3. KISKUNHALAS­LAJOSMIZSE 0- 12(0-4) Kiskunhalas, 50 néző. Ve­zette: Kondász (Bodrogi, Ber­ger). Kiskunhalas: Brindza­Vincze, Bodor, Rádóczi, Süli, Csuka (Bíró), Velez, Sörös, Papp L., Sz. Kovács, Jójárt. Edző: Roman Dzsafarov. Lajosmizse: Csontos- Kátai (Mátéfi A.), Sörös (Mátéfi L.), Kovács P., Pataki, Torbavecz, Szentjóbi (Kulik), Árva, Nagy, Szabó, Ozsváth. Edző: Kiss László. Gólszerzők: Nagy 5, Ozs­váth, Mátéfi L. 2-2, Kátai, Szentjóbi, Torbavecz. A vendégek sokmozgásos já­téka ellen a hazai csapat ellenál­lása mindössze 30 percig tartott. A Mizse győzelmével - és a Kisszállás döntetlenje miatt - három pontra növelte előnyét. Kitűnt: Vincze, Sz. Kovács, illetve Árva, Nagy, Ozsváth. Ifjúsági eredmény: Kiskun- halas-Lajosmizse 0-4. SOLTI-KEREKEGYHÁZA 1- 2 (0-1) Solt, 150 néző. Vezette: Kara (Némedi, Kecskés). Solt: Molnár- Paréj, Szeke­res, Korsós, Persóczky, Dombi, Virágh (Radványi), Sztojano- vics, Döbrentei, Bajnok (Szente), Fehér (Jakab). Edző: Czindler István. Kerekegyháza: Bubori- Fe­kete, Engel, Réti, Nagy, Csorba (Danics), Juhász, Joszt, Tóth, Herczeg, Kulmann. Edző: Már­ton Pál. Gólszerzők: Szotjanovics, il­letve Juhász, Herczeg. Á minden csapatrészében jobb kerekegyházi gárda meg­érdemelten nyerte a találkozót. Kitűnt: Korsós, Dombi, Szotjanovics, illetve az egész vendégegyüttes. Ifjúsági eredmény: Solt-Ke- rekegyháza 2-3. Izsák, 300 néző. Vezette: Prikidánovics (Atyánszky, Már­ton). Izsák: Erdei- Mezei G., Ja- kus, Bonea, Kuti, (Szabó Z.), Gazdag, Csontos, Horváth L. (Mezei K.), Tóth. Kökény, Óvári. Edző: Száz Sándor. Hajós: Székely- Huber, Hu­bert, Rácz, Bajai, Hepp, Ren­des, Fuszenecker, Ginál, Tóth R. (Gácsér), Sztankó. Edző: Al­földi Albert. Gólszerzők: Gazdag, Mezei K., Jakus, illetve Tóth R. Mezei Krisztián beállása után a hazaiak játéka felgyorsult, gó­lerősebbé vált. Mindkét együt­tes 1-1 büntetőt hibázott. Kitűnt: Jakus, Gazdag, Me­zei K., illetve Hubert, Sztankó. Ifjúsági eredmény: Izsák- Hajós 3-4. KUNSZENTMIKLÓS- KISSZÁLLÁS 2-2 (1-2) Kunszentmiklós, 400 néző. Vezette: Harsányi (Milassin, Nagy). Kunszentmiklós: Búzási­Herczeg, Boczek, Csiki (Er- dősi), Hegedűs, Sebestyén, Lo­vász, Gyurováth, Lippai, Ko­vács L., Kovács T. Edző: Varga József. Kisszállás: Urlauber- Csin­csák, Kovacsevics, Tamási, Tó­biás, Simity, Csoszity, Hegyi (Rutai), Tóth, Hánzs, Szénási (Steiner). Edző: Szabó Gábor. Gólszerzők: Lovász, Erdősi, illetve Kovacsevics (11-esből), Tóth. A kitűnő iramú mérkőzés két közel azonos képességű csapat küzdelmét hozta. Kitűnt: Herczeg, Lovász, Kovács T., illetve Kovacsevics, Csoszity. Ifjúsági eredmény: Kun­szentmiklós-Kisszállás 3-1. MÉLYKÚT-HELVÉCIA 3-0 (1-0) Mélykút, 400 néző. Vezette: Gyovai (Schneider, Miklósa). Mélykút: Kiss- Facskó, Pfendler, Dózsa, Vojnics, Zámbó, Kis-Máté, Kárász (Szi- ráczki), Kránicz, Fenyvesi, László. Edző: Tápai Tibor. Helvécia: Kovács- Bogdán (Andó), Máté, Nagy, Bosnyák, Thám (Molnár), Csorba, Szalai, Mata (Oláh), Domokos, Ország. Edző: Bánhidi József. Gólszerzők: Fenyvesi 2, László. A végig mezőnyfölényben játszó hazai együttes biztosan nyert. Kitűnt: Pfendler, Fenyvesi, Zámbó, László, illetve Kovács, Máté, Bosnyák, Domokos. Ifjúsági eredmény: Mély- kút-Helvécia 5-1. FAJSZ­NEMESNÁDUDVAR 1-3 (0-2) Fájsz, 100 néző. Vezette: Ki­rály (Karácsonyi, Lédeczi). Fájsz: Nyúl- Jagicza, Török, Greksa, Rácz, Kuti, Sári, Káko- nyi, Farkas, Sass, Szabadi. Megbízott edző: Kákonyi László. Nemesnádudvar: Varga­Éles (Kiss G.), Budimácz, Koch J., Morvái, Mezőfi G., Koch P., Simon, Szűcs, Aranyos, Czvet- nics. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. Gólszerzők: Sári, illetve Czvetnics 2, Aranyos. A nemesnádudvariak megér­demelten hozták el a három pontot a gyenge formában ját­szó Fájsz otthonából. Kitűnt: Greksa, Sári, Káko­nyi, Farkas, illetve Szűcs, Ara­nyos. Ifjúsági eredmény: Fajsz- Nemesnádudvar 0-13. SOLTVADKERT- BÁCSALMÁS 3-0 (1-0) Soltvadkert, 200 néző. Ve­zette: Magó (Bemáth, Lencsés). Soltvadkert: Hatvani- Ko­vács, Csesznegi, Tóth, Szabó, Marton, Juhász, Veres, Becsi, Sörös (Császár), Gilich (Kat­zenbach). Edző: Bajusz Péter. Bácsalmás: Zsemberi- Bo- reczik, Pencz, Kiss B. Cs. (Kiss B. S.), Pető (Schneider), Serbe- nat, Nuszpl, Mándity, Margit, Gombás (Martinovics), Kővári. Edző: Ónodi Tamás. Gólszerzők: Marton 2, Ve­res. Kitűnt: az egész hazai csa­pat, illetve Nuszpl. A változatos, jó iramú mér­kőzésen a vadkerti csapat na­gyobb különbséggel is nyerhe­tett volna. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert-Bácsalmás 3-2. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Lajosmizse 15 10 2 3 50-12 32 2. Kisszállás 15 8 5 2 33-19 29 3. Mélykút 15 8 4 3 30-10 28 4. Izsák 15 8 3 4 34-15 27 5. Kunszentmiklós 15 7 6 2 32-20 27 6. Bácsalmás 15 7 4 4 24-18 25 7. Solt 15 7 4 4 29-24 25 8. Helvécia 15 7 3 5 25-25 24 9. Nemesnádudvar 15 7 2 6 24-22 23 10. Kerekegyháza 15 6 2 7 23-27 20 11. Hajós 15 6 1 8 26-31 19 12. Soltvadkert 15 4 4 7 23-24 16 13. Fájsz 15 3 4 8 20-35 13 14. Bajaszentistván 15 4 1 10 17-38 13 15. Csengőd 15 3 3 9 25-30 12 16. Kiskunhalas 15 1 ­14 18-83 3 A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Mélykút 15 12 2 1 68- 16 38 2. Kerekegyháza 15 10 3 2 46- 18 33 3. Lajosmizse 15 10 2 3 74- 37 32 4. Hajós 15 9 3 3 49- 29 27 5. Bajaszentistván 15 9 ­6 39- 31 27 6. Helvécia 14 8 2 4 33- 23 26 7. Izsák 15 7 4 4 42- 32 25 8. Solt 15 8 ­7 47- 33 24 9. Kunszentmiklós 15 6 3 6 35- 39 21 10. Soltvadkert 15 5 2 8 35- 33 17 11. Csengőd 15 5 2 8 37- 36 17 12. Kiskunhalas 15 4 4 7 30- 35 16 13. Bácsalmás 15 3 3 9 27- 38 12 14. Nemesnádudvar 15 4 3 8 39- 58 12 15. Kisszállás 15 2 ­13 14- 59 6 16. Fájsz 14- 1 13 12-110 ­Megjegyzés: A Hajós és Nemesnádudvar csapatától 3-3, a Fájsz csapatától 1 pont le­vonva, utóbbitól még 5 büntetőpont levonandó. • Kunszentmiklós-Kisszállás 2-2! Urlauber, a vendégek kapusa már tehetetlen, akárcsak Cso­szity és Tóbiás. A kunszentmiklósi Erdősi lövése nyomán a labda túljutott a gólvonalon.