Petőfi Népe, 1994. október (49. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-26 / 252. szám

12 Sport 1994. október 26., szerda TUDÓSÍTÓINK JELENTIK Bajnoki arany a súlyemelők vitrinjében Asztalitenisz NB III-as csapatbajnokság: KSE-Kecskeméti Spartacus II. 10:4. Gy: Tóth 3, Pásti 3, Katus 2, Földi 1 és a Tóth-Pásti páros, illetve Virágh, Pintér, Bartus 1- 1 és a Bartus-Pintér párosok. Hatvan-Lajosmizse 10:8. Gy: Gyura 3, Mester 3, Szegedi 1, Gyura-Szegedi páros. Birkózás Szajolon országos szabadfo­gású diák A- és B-korcsoportos birkózóversenyt rendeztek, a- melyen 160 fiatal vett részt. A Honvéd Bajai Sportegyletet nyolc birkózó képviselte, közü­lük heten helyezettek lettek. A legeredményesebben Pápics Árpád szerepelt, aranyérmet szerzett. Fivére, Viktor a do­bogó 3. fokára állhatott fel. A részletes eredmények, A-kor- csoport, 32 kg: 2. Kollár, 35 kg: 3. Borbás, 41 kg: 3. Szalai, 4. Schwarcz. B-korcsoport, 41 kg: 1. Pápics Árpád, 45 kg: 5. Biszt- riczki, 50 kg: 3. Pápics V. Cselgáncs Diáksport Kézilabda » Szűcs Ibolya a bajnoki dobogó felső fokán Rémen, a harmadik Walter József diák cselgáncsemlékver­senyen nyolc egyesület judokái léptek tatamira. A megyebeli versenyzők eredményei: lá­nyok, 28 kg: 3. Sztrinkó (Kun- fehértó), 30 kg: 2. Tácsik (Kun­baja), 35 kg: 2. Fenyvesi (Rém), 3. Patócs és Liptai (Bajai Judo Club), 38 kg: 1. Huszár (Rém), 41 kg: 1. Tóth (Bácsalmás), 2. Nagy (Rém), 3. Dobó (Kisszál­lás), 45 kg: 1. Börcsök (BJC), 2. Berta (Kisszállás), +49 kg: 1. Nagy (Rém), 2. Síró (Kunfe- hértó). Fiúk, 26 kg: 2. Hamvas (BJC), 3. Fábián (Rém), 28 kg: 1. Miklós (BJC), 2. Dobó (Kisszállás), 3. Juhász (Kisszál­lás) és Tácsik (Kunbaja), 30 kg: 1. Kulimák (BJC), 2. Nemes, 3. Fischer Gábor (Kunfehértó), 32 kg: 1. Györgyfalvi (BJC), 3. Rapcsák (Bácsalmás) és Balog (BJC), 38 kg: 2. Kmetovics (BJC), 41 kg: 1. Varjas (BJC), 2. Ócskái (Kisszállás), 45 kg: 1. Sarok, 2. Rajkai (Kunfehértó), 3. Eleki (BJC), 49 kg: 1. Sánta (Kisszállás), 2. Bogdán (Kunfe­hértó). A díjakat Walter József özvegye adta át. A csapatver­senyt a Bajai JC nyerte a Nagy­atád és a Kunfehértó cselgáncs együttesei előtt. A hétvégén rendezték meg az 1994. évi Köztársasági váltó fu­tóversenyt a kecskeméti Széktói stadionban. Eredmények, általános is­kolás lányok: 1. Lánchíd Utcai Ált. Isk. 11:49,1 2. Katona J. Gimnázium 11:58,2, 3. Arany J. Ált. Isk. 12:15,2. Fiúk: 1. Lánc­híd 11:04,4, 2. Magyar I. Ált. Isk. 11:34,0, 3. Vásárhelyi P. Ált. Isk. 11:36,4. Középiskolás lány 2 váltó: 1. Katona J. Gim­názium 12:26.0, 2. Kocsis P. Mg. SzKI. 13:18.0. Középisko­lás fiú 4 váltó: 1. Katona J. Gimnázium 10:07.9, 2. Gáspár A. SzKI 10:24,8, 3. Kocsis P. Mg. SzKI. 10:34,2. feljött a hazai csapat, ám a mér­kőzés végén Juhász bombagól­jainak köszönhetően biztosra nyerték a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel a JSE a tabella első harmadába került. Kitűnt: Vörös, Fodomé, Barna, Juhász, Vasas. NB Il-es női mérkőzések: Lajosmizse DK-Delfin KC 19- 28 (10-09). Lajomizse. Vezette: Csatlós, Komár. Lajomizse: Szívós A- Buj­dosó H. 5/2, Törőné 2, Bóna B. 5/1, Urbán 1, Lénáit 4/1, Buj­dosó Zs. 2/1, Sipos, Szilaj, Dull. Edző: Péter László. Delfin KC: Bagó I.- Fige 4, Farkas 5, Fekete G. 12/1, Hor­váth 1, Kovács D. 1, Keserű 2, Fekete T. Sárkány, Patyi, Szabó I. 2, Józsa 1. Edző: Toókos György. Kiállítások: 2, ill. 0 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 4/1. A megyei rangadón az idei bajnokságban jól szereplő hazai csapat a márkőzés 5. percében még 3-2-re vezetett, de a ven­dégek fegyelmezett védekezés­sel és kiegyensúlyozott támadó­játékkal már az első félidőben eldöntötték a két bajnoki pont sorsát. A minden csapatrészé­ben jobb kecskeméti gárda vál­tozatlanul őrzi második helyét a táblázaton. Bácsalmási Petőfi VSE-Tá- piószele 16-27 (9-15). Bácsalmás, 150 néző. Ve­zette: Hegedűs, Petrovácz. PVSE: Tóth Zs - Patocskai I. 3, Tóth Sz., Bátoriné, Giszinger 1, Gulyás 4, Engi 8. Csere: Futó, Patocskai Zs., Szilágyi, Marián, Bucsánszki. Edző: Hut­terer Lászlóné. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4. A szeles, hideg időben leját szott mérkőzésen a vendégek fáztak jobban, ennek meg! ele lően sok mozgással zilálták szé a PVSE védelmét és támadásait így megérdemelten győztek F a különbség túlzott. NB Il-es férfimérkőzések: Kecel VSE-Gyömrő 2 (11-18). Kecel, 100 néző Ve zette: Horváth, Sápi Kecel: Sajdik- Németh 7 Harangozó 1, Horváth 7, Főre zek 3, Lukács, Fejes Csere Labádi (k), Béla 2, Szentgyör gyi 2, Bársity 3. Edző: Pásztói Gyula. Kiállítás: 6, illetve 6 pet Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2 Soltvadkerti TE Poli Farbe Ercsi 26-22 (10-13): Soltvad kert, 200 néző. Vezette' Haren gozó, Medovarszki STE: Nehéz- Font G. 3, Tó tyik 3, Mihók 3, Tóth B. 6 dt Pétervári 5, Lekrinszki ('sere Duchai 5, Kudik. Font I , Pari 1, Hegyi (k). Edző: Has illő | renc. Az első félidőben harmat gyöngén játszó hazai csapat a második félidőre feljavít!' ' biztosan nyert. Kitűnt: Duchai. Berta M gyi, illetve Gubinszki 10 Dávod SK-Dutép Dell a 26 26 (14—16). Dávod, 250 i '•/ ' Vezette: György, Gyutis. Dávod: Facskó Papp 9/1 Frányó G. 7, István Zs , István G., Zórity T. 3. Frányó B 2 Csere: Nagy (k), Tüske, Körbei Török 3, Gál 2. Edző Zó.ii Mátyás. Dutép: Bán- Pásztó 3. I renczy 9, Czenczik 2/1 K - 4, Czigléczky 3/2, Balogh 2 Csere: Viski A. I. Vazul, Viski ‘M*«WMWi: NB I. B-s női mérkőzés: Váci Forte-Jánoshalma 21-25 (12-14). Dunakeszi, 100 néző. Vezette: Géczi, Pál. JSE: Vörös- Fenyvesi 1, Fo­domé 11/6, Barna 3, Juhász 4, Vasas 3, Faragó 3. Csere: Csor- báné (k), Győrik, Törökné, Gi- liczné. Edző: Rátái Róbertné, Derűs Gábor. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6. Kitűnő mérkőzésen végig ve­zetve biztos győzelmet aratott az újonc Jánoshalma. A nyolca­dik percben 5-1-re vezetett Va­sas és Fodomé góljaival. A 15. percben 8-3-ra, ezután feljött a Vác. A második játékrészben Fodomé, Barna és Vörös kitű­nően játszott, de ettől eltekintve M., Dakó 2. Edző: Kalmár Jenő. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 4/3. A mérkőzés elején a hazaiak háromgólos előnyt szereztek, ám a félidő végére a kecskeméti együttes fordítani tudott. A dá- vodiak egyik kulcsjátékosa, Ist­ván Zsolt térdsérülést szenve- (lei I, ezért item tudta folytatni a tét után a hazai •p ' kir.gy i Ii. majd át­vette 3 vsz’-tétt. Az 52. percben a dávodiak 3 góllal vezettek, s már azt hitték, hogy megszerzik a két pontot. Kapkodni kezdtek, amit a vendégek kihasználtak, megfordították az eredményt. Az utolsó percben a vendéglá­tóknak sikerült az egyenlítés. Kitűnt: Papp, Frányó G., Tö­rök, illetve Bán, Ferenczy. Megyei férfibajnokság: Soltvadkeni TE Dutép II. 21- 21 (10 10) Ld: Barna 7, Kudik 9, illetve Laczkó 7, Czenczik 7. Kunszentmiklós- Hercegszántó V 19. Kalocsa Mistral 39-20. . áko nipia III. kres. dön­tői. a fiúk Dávodon, a lányok Hercegszántón vetélkedtek. Eredmények, fiúk: 1. Dávod, 2. Hercegszántó, 3. Nagybaracska. Lányok: 1 Dávod, 2. Herceg- szántó magyar iskola, 3. Her- egszántó horvát iskola. Röplabda NB Il-es női mérkőzések: BHG KSF 0:3 (-5,-12,-6). KSE: Szabómé, Lakatos, Zel- lernéj Sándor B., Komjáti, Far­kas E. Csere Bolváriné, Ken­gyeli 2 Edző Faragóné Magyar Edit \ jó csapatjáték hozta meg az idegenbeli sikert Kitűnt: Komjáti, Lakatos. Ifjúsági eredmény: BHG- KSE0 V Goodrnayer SC-Dabas 3:0 (4, 1,4) Goodrnayer: Szabó, Czéh, Dunszr Vasadi. Kanyó, Kör­mendi Csere: Krasznai, Be- senczi Edző: Szappanos Tibor. Ifjú sági eredmény: Good- mayer Dabas 3:0. NB Il-es férfimérkőzés: Szolnoki I itász Tűzoltó SC 3:1 (14, 11, 8, 13). Szolnok. Ve­zette: Kovács, Markó. Tűzoltó SC: Nusser, Nagy, Rácsa, Szabó Z„ Baracsi, Kara- gics Csere Polgár, Börcsök. Edző: Rap sányi István. A rangadón 112 perces mér­kőzésen a 4. játszmát 13:8-ról vesztették el a kecskemétiek. Súlyemelés A súlyemelősport hajdani fel­legvára, Tatabánya adott ott­hont a női junior országos baj­nokságnak. ahol a Nervus KSC lányai kiválóan szerepeltek. Szűcs Ibolya az 54 kg-os súly­csoportban magabiztos ver­senyzéssel harmadik országos bajnokságát nyerte összetett ■gyéni csúccsal, felnőtt első osztályú szinttel. Összetettben 130 k > ot, szakításban 57,5 kg >t lökésben 72,5 kg-ot emelt feje fölé. Az újonc Nagy Tünde a 76 kg-osok között hat jó gyakorlattal élete első orszá­gos bajnokságán ezüstérmet szerzett. Eredménye összetett­ben: 127,5 kg, szakítás: 57,5, lökés 70 kg. A férfi ifjúsági országos baj­nokságot Tatán rendezték, ahol Berkó Krisztián a 83 kg-osok között, összetett egyéni csúcs­csal 220 kg mai (100; 120) a negyedik helyen végzett. ü Tömegsport i Magyar maratonisták Mariborban. A kecskeméti Boróka SE négy futója is rajthoz állhatott az I Mariból i Maratonon. Az öt országból érkezett, mintegy 150 futó végig lezárt útvona­lon tette meg a 42,2 kilométe­res távot a hangulatos, Dráva-parti városban. A leg­jobb eredményt Hajdú Levente érte el a kecskeméti futók kö­zül, aki megjavítva egyéni csúcsát 3 óra 16 perc alatt tel­jesítve a távot, 35. helyen ért célba. BODICSEK ÉS AGYRÁZKÓDÁS Kiütötték a Bajai Honvédőt Salgótarjában NB I. B-cso- portos férfi kosárlabda-mérkő­zésen szerepelt a Honvéd Bajai SE TK együttese és 37-35-ös félidei vezetés után a végén 89- 78-as vereséget szenvedett a házigazdáktól. ‘Az „öregek” ezúttal hiányoz­tak, nélkülük kellett boldogulni a listavezető otthonában. Az első percekben nagy iramot dik­táltak a hazaiak, de a kezdeti bi­zonytalanság után azonnal fel­zárkózott a Honvéd. Ekkor Haszjanov, a Salgótarján légi­ósa kosárpályán is ritkán tapasz­talható brutális megmozdulá­sokkal vonta magára a figyel­met, a mindent elnéző bírók szemei előtt. Az 5. percben a Honvéd egyik legjobb játékosa volt a célpont. Könyökkel telje­sen szándékosan tarkón csapta Martincsek Tibort, akit sürgő­sen kórházba szállítottak a men­tők. Agyrázkódást szenvedett. Két perccel később Gurzó György volt a szenvedő alany. Haszjanov a jégkorongozókat is megszégyenítő bodicsekkel la­pította a palánkhoz. Őt nem kel­lett kórházba vinni, de az ütkö­zés után nem folytathatta a játé­kot. Vádlija feldagadt, furcsán nézett ki. A közeljövőben nem is lehet számítani a játékára. Nyolc forduló óta veretlen a súlyos anyagi gondokkal küsz­ködő Bajai FC NB Il-es labda­rúgócsapata. A klub elnöksége és szurkolótábora azzal a kérés­sel fordult a város polgármeste­réhez és a képviselő-testülethez, hogy ez év végéig biztosítsák a további fennmaradáshoz szük­séges pénzügyi támogatást. Az együttes költségvetését több évre visszamenőleg első­sorban az önkormányzat által biztosított anyagi fedezet és né­hány szponzor támogatása tar­totta fenn. Ez viszont csak szep­tember elejéig elég a zavartalan működéshez. Ezért az átigazo­lási időszakban mindig kényte­lenek megválni legjobb játéko­saiktól, hogy az értük kapott pénzből valahogy túléljék az évet. Jelenlegi helyzetükben ez a rendszer már nem tartható fent, s az eredményes szereplés ellenére az év hátralévő három Ennek ellenére továbbra is a megfélemlített, tartalékos Hon­véd irányította a mérkőzést. A második félidőben rendkí­vül fegyelmezetten, pontosan játszottak a katonák. A hazaiak nem találtak ellenszert a tripla­zápor ellen, tizenhét hárompon­tost dobott a Baja. így a 38. per­cig tíz ponttal vezettek. A haj­rára elfáradtak, a Salgótarján - bírói segédlettel - megnyerte a bohózatba illő összecsapást. Pump Gábor, a Honvéd edzője: - Nem szoktam a bí­rókkal foglalkozni, de amit ezen a mérkőzésen bemutattak, az egyszerűen undorító volt. Nem érdemes óvni, azt viszont je­lezni fogjuk a szövetségnek, hogy a továbbiakban nem vá­gyakozunk Pázsitka játékvezető áldásos tevékenységére. Ha ez­után is kijelölik mérkőzése­inkre, nem vállaljuk a játékot, így nem érdemes dolgozni, má­sok úgyis tönkreteszik munkán­kat. Egyébként kitűnően játszot­tak a katonák, minden dicséretet megérdemelnek. A találkozó után a szövetség ellenőre és a salgótarjáni szurkolók is gratu­láltak játékosaimnak. Kitűnt: Berkics 22, Haszja­nov 14/3, illetve Ádám 26/18, Csányi 15/12, Kajtár 14/12. hónapjában az egyesület fize­tésképtelen. A Bajai FC-t 1994. október 31-ével fel lehet szá­molni. Ez pedig azt jelenti, hogy az együttest valamennyi szinten vissza kell léptetni, s a továbbiakban nem lesz NB Il-es focicsapata a városnak. Ahhoz, hogy fent említett időszakra szükséges működési költsége­ket biztosítani tudják, 2 millió 460 ezer forintra lenne szükség. Vasárnap hazai pályán ját­szott a BFC. A Keszthely elleni, közepes színvonalú találkozón Csintalan ismét betalált a ka­puba. Úgy tűnik, végre meg­szűnt a hazaiak gólínsége. Őt fordulóval ezelőtt Csintalan fel­húzta góllövő cipőjét, s le sem vette azóta. A tatabányaiaknak fejelt egyet, Sopronban kettőt rúgott, az utóbbi fordulókban pedig a mohácsi és a keszthelyi kapusok bánták meg a vele való találkozást. (les) Csintalan ismét betalált • Csintalan újabb gólja után púposodik a háló. Kosaraskupa-menetrend Az európai kosárlabda- kupa-porondon öt küzdelemso­rozat újabb fordulói kínálnak gazdag programot ezen a héten is. A férfi Klubcsapatok Eu- rópa-bajnokságában, valamint a női BEK-ben a csoportmérkő­zések nyitányát rendezik, míg a férfi KEK-ben és a Radivoj Ko- rac Kupában, továbbá a női Li­liana Ronchetti Kupában a 3. forduló első mérkőzéseit. A magyarok közül a női gár­dák szereplésével maradéktala­nul elégedett lehet a hazai köz­vélemény, hiszen minden csa­pat megőrizte részvételi jogo­sultságát, azaz kiharcolta a to­vábbjutást. Annál inkább érzé­kelhették a nemzetközi próbaté­tel nehézségeit a férfiak, hiszen a legutóbbi fordulóban minden hadszíntéren elvéreztek. A ma­gyar férfi kosárlabda egyetlen hírnökeként a Danone Honvéd maradt versenyben. A fővárosi bajnokcsapat a BEK-búcsú után a versenykiírásnak megfelelően a KEK-sorozatban kapott javí­tási lehetőséget a belga Maes Pils együttesével szemben. A magyar női csapatok közül szerdán a Ronchetti Kupa részt­vevői játsszák a 3. forduló első mérkőzéseit. A DKSK-SeM a görög Olympiakos Volos együt­teséhez látogat, az MTK pedig a lengyel Pabianice otthonába ké­szül. Á hazai pálya előnyét ké­szül kamatoztatni a PVSK Dália a bolgár Rila Koop Szófia elle­nében, illetve az SVSE GYSEV, amely a román Uni- versitatea Clujt látja vendégül. Csütörtökön a női BEK A-cso- portjában a Tungsram SC sze­repel a spanyol Naranja Godella Valencia otthonában.