Petőfi Népe, 1994. október (49. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-17 / 244. szám

10 Labdarúgás 1994. október 17., hétfő KÖZEL A BOMBAMEGLEPETÉSHEZ! Ráijesztett a bajnokra a Stadler FC • Vác-Stadler FC 1-1! Szergej Hleba váci gólja egy pontot ért a Stadlernek, jogos az akasztói idegenlégiós öröme. VÁC FC SAMSUNG­STADLER FC 1-1 (0-0) Vác, 2500 néző. Vezette: Puhl (Arany, Vavika). Vác FC Samsung: Koszta- Aczél, Puglits, Kasza (Nyikos, a 46. percben), Nyilas, Sallai (Víg, a 74. percben), Nagy T., Aranyos, Rontanék, Dzurják, Füle. Edző: Csank János. Stadler FC: Babócsy- Opri- san, Makrickij, Kecskés, Liny- nyikov, Nagy N., Kertész (Ci- gan, az 54. percben), Molnár, Csehi I., Hleba, Csehi Z. (Ru- mán, a 89. percben). Edző: Sándor István. Sárga lap: Kasza a 38., Dzurják az 54., illetve Csehi I. a 4., Kertész a 32., Hleba a 73. percben. Piros lap: Aczél a 78. perc­ben. Tekintélyt parancsoló, négy­gólos nagykanizsai győzelmé­vel a tarsolyában érkezett az NB i. újonca, a Stadler FC annak a Vácnak az otthonába, amely legutóbb bajnok lett, ám az új idényre szürke középcsapattá halványult. Aztán a mérkőzés meglehe­tősen furcsa képet mutatott. A vendégek csipkedős játékstílusa nem ízlett a Vácnak. A vendé­gek minden hazai játékost szi­gorú őrizettel kísértek, olykor egy-egy vácit két akasztói játé­kos is zavart a labda átvételé­ben, illete megjátszásában. A hazaiak görcsösen akartak, óri­ási párharcok alakultak ki a pá­lyán, de ezekből rendre a szer­vezett, fegyelmezett vendégek kerültek ki győztesen. Táma­dott, támadgatott a Vác, de a Stadler FC is eljutott a hazaiak kapuja elé, és az első játékrész­ben Koszténak két alkalommal is minden tudására szüksége volt ahhoz, hogy megmentse kapuját a góltól. Előbb Csehi Zoltán szabályosan belevezette a labdát a váci kapusba, majd Hleba pontos beadása után Linnyikov közelről Koszta ölébe bólintott. A második félidőben a haza­iak gyorsan vezetést szereztek. 51. perc: Nyilas finom pasz- sza után Dzurják bújt ki a védők közül, s a kiinduló Babócsy mellett tizenegy méterről lapo­san a kapu bal oldalába helye­zett. 1-0. Ekkor mindenki arra számí­tott, hogy beindul a váci henger, ám egy váratlan vendégakció után a Stadler kiegyenlített, s nem érdemtelenül. 69. perc: Csehi Zoltán gyö­nyörű labdával ugratta ki a bal- összekötő helyén induló Hle- bát, aki átcselezte a kivetődő Kosztét, majd a gólvonalon álló Aczél mellett a kapuba gurított. 1-1. A találkozó krónikájához tar­tozik, hogy az egyre jobban vérszemet kapott akasztóiak egyik akciójánál a tiszta hely­zetből kilépő vendégcsatárt Aczél csak lerántani tudta, így jogosan került a kiállítás sor­sára. Az utolsó percekben vi­szont Dzurják szenvedett súlyos sérülést. A csatár térde nagyon nagyot reccsent, és elmondása szerint komoly a sérülése. Összességében a kemény csa­tákat hozó, küzdelmes mérkő­zésen reális pontosztozkodás született. A szakemberek véle­ménye szerint a Stadler pont­szerzése teljesen megérdemelt, s ez az eredmény még szebb is lehetett volna, ha a kiállítás után harcosabbak a vendégek! Kitűnt: Romanek, illetve Babócsy, Oprisan, Hleba. Csank János: - Sajnos az el­lenfél két-három poszton is jobb teljesítményt nyújtott, mint mi, s ez döntőnek bizonyult, ráadá­sul a hajrában Dzurják sérülése után kettős hátrányba kerültünk. Sándor István: — Úgy ér­zem, kezd alakulni a csapat, hi­szen emberhátrányból is egyen­líteni tudott. Kis szerencsével akár jobb eredményt is elérhet­tünk volna. A bajnokcsapat ott­honában egy-egyes állásnál is nagy kockázat lett volna föladni addigi biztonságos játékunkat, tartottuk az eredményt, elége­dettek voltunk a döntetlennel. Három gólt lőttek a kupacsapatok BVSC DREHER- KISPEST 2-3 (1-1) Szőnyi út, 5442 néző. Ve­zette: Nagy L. BVSC: Tarlósi- B. Szabó, Nagy P., Wemer, Komódi, Ur- bányi, Bognár Gy. (Frank), Ma­rozsán (Bondarenko), Farkas J. Bükszegi, Kovács Z. Kispest: Brockhauser- Sza­bados (Plókai), Bánfi, Mátyus, Forrai, Milinkovic, Duró, Csehi T., Puhalak, Orosz (Pisont), Kovács K. Sárga lap: Werner, Farkas J., illetve Milinkovic, Forrai. Gólszerzők: Farkas J., Urbá- nyi, illetve Duró, Pisont, Ko­vács K. Kitűnt: Nagy P., illetve Bánfi, Csehi, Pisont. BÉKÉSCSABA-ETO FC 3-1 (2-0) Békéscsaba, 10 000 néző. Vezette: Vad. Békéscsaba: Baji- Zahorán, Usmajev, Szenti, Fodor, Csató S., Csató J., Kovács, Váczi, Kulcsár (Kiss), Szarvas (Ma­jor). ETO FC: Disztl P.- Radics, Lázár, Kuttor, Kövecses^ Kor­sós, Miriuta, Jagodics (Árgye- lán), Bordás (Tóth), Herczeg, Hámori. Sárga lap: Kovács, Usma­jev, illetve Kövecses, Kuttor, Tóth. Piros lap: Lázás (ETO). Gólszerzők: Szarvas, Csató, Zahorán, illetve Hámori. Kitűnt: Váczi, Kulcsár, Csató S., illetve Hámori. PARMALAT-CSEPEL 0-0 Székesfehérvár, 2000 néző. Vezette: Kiss G. Parmalat: Mitring- Varga, Tresó, Disztl, Németh, Dubecz, Zimmermann, Dvéri (Jónás), Tóth N., Pálfi (Tóth M.), Hor­váth F. Csepel: Hajdú- Ács, Váczi, Tyukodi, Jakab (Süveges), Vancsa, Zombori, Puskás (Medgyes), Azoitei, Pena, Sze­keres. Sárga lap: Németh, Dvéri, il­letve Puskás, Zombori, Váczi. Kitűnt: Dubecz, illetve Hajdú. ÚTE-DVSC 2-1 (1-1) Megyeri út, 5000 néző. Ve­zette: Varga S. ÚTÉ: Praj- Jenei S., Füzesi, Molnár Z., Bérczy, Kozma, Szlezák, Véber, Belvon (Hor­váth P.), Szanyó, Egressy. DVSC: Horváth B.- Gojan, Balogh J., Sándor Cs., Va- dicska, Sándor T., Madar Cs. (Medvid), Pető, Arany, Szat­mári, Dombi. Sárga lap: Füzesi, illetve Szatmári, Pető. Piros lap: Szatmári. Gólszerzők: Szanyó (2), il­letve Dombi. Kitűnt: Egressy, Molnár, il­letve Madar, Dombi. FTC-PMSC 3-0 (1-0) Üllői út, 10 000 néző. Ve­zette: Stamler. Ferencváros: Balogh T- Telek, Hrutka, Keller, Simon, Lisztes, Kuznyecov, Lipcsei, Szűcs, Christiansen (Za- vadszky), Neagoe. PMSC: Géléi- Márton (Schneider), Dienes, Braun, To- locsko, Dárdai, Lengyel, Warzycha, Virág, Niederba­cher, Tököli (Ulrich). Gólszerző: Lipcsei (3). Sárga lap: Lipcsei, Szűcs, il­letve Márton, tolocsko, Ulrich. Piros lap: Tolocsko. Kitűnt: Lipcsei, Simon, Lisztes, illetve Márton. ZTE-NAGYKANIZSA 3-0 (2-0) Zalaegerszeg, 15 000 néző. Vezette: Bede. ZTE: Tóth J.- Szabó I., Ba­log, Kovács Zs., Lendvai (Szti- pánovics), Kutasi, Fújsz, Halápi (Zugor), Németh, Preisinger, Szabó II. Nagykanizsa: Vlaszák­Agics, Kajdy, Kepe, Tóth P. (Fehér), Vidóczi (Szalai), He­gedűs, Farkas, Kiss, Filipovics, Fuisz. Sárga lap: Kutasi, Lendvai, illetve Tóth P., Ágics, Kiss. Gólszerzők: Fújsz (1 Les­ből), Preisinger, Lendvai. Kitűnt: Preisinger, Szabó II., Balog, illetve Kiss. SOPRON-VASAS 3-0 (0-0) Sopron, 7 800 néző. Vezette: Kiss B. Sopron: Babos- Dragoner, Nagy J. (Cservenkai), Katona, Borsos, Ignácz, Cseh, Szántó, Majoros, Fischer, Chiratcu. Vasas: Sáfár- Galaschek, Erős, Herczeg, Máriási, Mónos, Vincze, Simon, Jessy, Földes (Borgulya), Claude (Geress). Gólszerzők: Fischer (2), Cservenkai. Sárga lap: Fischer, Cseh, il­letve Simon, Vincze O. Kiállítva: Vincze O. Kitűnt: Dragoner, Fischer. Az NB I. állása 1. ÚTÉ 10 9 1 37-11 28 2. KISPEST 10 7 2 1 25-10 23 3. FTC 10 7 1 2 25-14 22 4. Békéscsaba 10 5 4 1 21-15 19 5. BVSC 10 5 1 4 21-16 16 6. Csepel 10 4 2 4 8- 6 14 7. Zalaegerszeg 10 4 2 4 14-21 14 8. Vác 10 3 3 4 14-16 12 9. PMSC 10 3 3 4 11-18 12 10. ETO FC 10 3 2 5 11-13 11 11. Debrecen 10 3 2 5 11-19 11 12. Vasas 10 3 1 6 16-19 10 13. Nagykanizsa 10 3 1 6 10-26 10 14. Sopron 10 2 2 6 19-25 8 15. Stadler FC 9 2 1 6 8-12 7 16. Parmalat 9­4 5 9-19 4 NB II. KELETI CSOPORT IGAZI RANGADÓT JÁTSZOTTAK Felment Reszeli edző vércukra Kábán KÁBÁI CUKOR FC- TISZAKÉCSKE 2-1 (1-0) Kaba, 1200 néző. Vezette: Mohácsi (Marcsok, Vida). Kaba: Vadon- Takács, Hor­váth, Szentmiklósi, Temován, Kacsándi, Fekete. Farkas (Szi­lágyi, az 52. percben). Bába, Benyó (Cipf, az 57. percben), Kelemen. Edző: Paróczai Sán­dor. Tiszakécske: Lengyel- Drá­gán, Tuifel (Paulik, az 51. perc­ben), Fabulya, Balia L., Bán­földi, Ezsiás, Cseke, Tóth F., Balia M.. Török (Szántó, az 59. percben). Edző: Reszeli-Soós István. Sárga lap: Szentmiklósi, a 14. percben. 35. perc: A bal oldalról Ter- nován végzett el szögletet. A kapu torkában többen futottak a labdára és végül Fekete fejéről vágódott a háló bal oldalába. 1-0. 75. perc: Cseke végzett el szabadrúgást, a sorfalról lepat­tanó labdára Bánföldi rácsapott és mintegy huszonöt méterről jobbról kilőtte a hosszú sarkot. 1-1. 76. perc: A középkezdés után megismétlődött a jelenet, azzal a különbséggel, hogy a Kele­men által levett labdát Fekete küldte harminc méterről a késve vetődő Lengyel kapujába. 2-1. A két együttes az utóbbi években a Keleti csoport meg­határozói közé tartozik, így ösz- szecsapásuk látványos küzdel­met ígért. A várakozásnak meg­• Kaba-Tiszakécske 2-1! Tóth Ferenc jól játszott. felelően mindkét gárda nagy e- lánnal vetette magát a játékba és a hazaiak előtt már a 9. percben adódott helyzet, amikor Kele­men lövése a kapusról kipattant. Benyó elől pedig az utolsó pil­lanatban szabadítottak fel a vé­dők. A másik oldalon tíz perc múlva kínálkozott nagy lehető­ség, de Cseke erőtlen fejesét könnyen védte Vadon. Fél óra elteltével erősödtek a kábái ro­hamok, és a jól játszó Fekete előnyhöz juttatta csapatát. A vendégek ennek ellenére telje­sen egyenrangú partnerek vol­tak, többször veszélyeztették Vadon kapuját, ám a hazai cer­berus több bravúrt is bemuta­tott, így például a 4L percben, amikor Balia M. lövését védte. Szünet után sokáig csak a küzdelem dominált, mezőnyjá­tékkal teltek a percek, majd egy jól eltalált lövéssel egyenlített a Tiszakécske. Nem lehet tudni, hogyan alakul az eredmény, ha rögtön nem érkezett volna Fe­kete válasza, amelyben „szót kért” a vendégkapus is. A vesz­tésre álló kécskeiek mindent megpróbáltak az egyenlítésért, de hiába játszottak időnként tet­szetősen, a kapura nem túl sok veszélyt jelentettek, amiben „ludas” a jól hárító hazai véde­lem is. Kitűnt: Vadon, Takács, Fe­kete, illetve Drágán, Balia L., Tóth. ' Paróczai Sándor: - Kitűnő játékvezetés mellett, szerencsé­vel kiszenvedtük a győzelmet. Reszeli-Soós István: - Egyenlő erők küzdelmében egy potyagól döntött. így csoda, hogy felment a vércukrom? Az NB II. Keleti csoport állása 1. Salgótarján 2. MTK 3. Kaba 4. Kazincbarcika 5. Tiszakécske 6. Szarvas 7. Nyíregyháza 8. Balmazújváros 9. Diósgyőr 10. Hatvan 11. Gödöllő 12. Hódmezővásárhely 13. III.ker.TVE 14. Hajdúnánás 15. Tiszavasvári 16. Miskolci VSC 9 7 2 - 29-11 23 9 7 1 1 15- 2 22 9 6 2 1 12- 6 20 9 5 13 18-15 16 9 4 3 2 18- 9 15 9 4 2 3 11- 9 14 9 4 2 3 11-13 14 9 4 1 4 21-19 13 9 2 4 3 10-10 10 9 2 3 4 8-12 9 9 2 3 4 9-14 9 9 2 3 4 10-16 9 9 2 2 5 9-12 8 9 2 2 5 4-10 8 9 1 3 5 11-26 6 9 1 - 8 8-20 3 MTK-Nyíregyháza 4-0, MVSC-Tiszavas- vári 3^t. Hódmezővásárhely-Salgótarján 0-3, Szarvas-Diósgyőr 2-2, Gödöllő-Hatvan 2-1, Hajdúnánás—III. kér. TVE 1-0, Balmazújváros- Kazincbarcika 5-0. NB II. NYUGATI CSOPORT Pintér kétszer is vezetést szerzett • Siófok-Baja 2-2! Pintér, a kérlelhetetlen ítélet-végrehajtó. SIÓFOK-BAJAI FC 2-2 (1-1) Siófok, 1100 néző. Vezette: Nagy II. J. (Pamminger, Szűcs Cs.) Siófok: Bíró (Posza, 51. percben)- Keszeg, Bimbó, Per- ger, Tóth (Kirchmayer, a 46. percben), Miovecz, Olajos, Pet­rák, Dukon, Földes, Szabó Z. Edző: Gellei Imre. Baja: Tomik- Fehér (Raffai, a 46. percben), Pintér, Szűcs, Kiss J., Faddi, Kovács, Kiss M., Ádám, Csintalan, Martity (Csemák, a 60. percben). Edző: Hímer István. Sárga lap: Olajos 74., illetve Fehér a 39., Raffai az 57. perc­ben. Kiállítva: Bíró az 50. perc­ben. Gellei Imre, a listavezető Si­ófoki Bányász szakvezetője a kezdés előtt elmondta: tisztele­tet parancsol az, hogy a Baja már hat hete veretlen. A Bala­ton-partiak a kitűnő bajai soro­zat megszakítására készültek. 3. perc: Kezezés miatt lőhet­tek szabadrúgást a vendégek a kaputól 17 méterre. Ki más áll­hatott volna a labda mögé, mint Pintér. A „nagy bombázó” nem is hibázott, laposan a jobb sa­rokba lőtt. 0-1. 26. perc: Miovecz hibázott jó helyzetben. 39. perc: Tóth tört be a 16-oson belülre, ahol Fehér sze­rencsétlen mozdulattal fejbe rúgta. 11 -es! Dukon volt az íté­let-végrehajtó: bal lábbal a kapu közepébe lőtt. 1-1. 47. perc: A csereként beállt Kirchmayer bal oldali beadását Szabó az ötösről senkitől sem zavartatva az „égbe lőtte”. 50. perc: A legvitatottabb eseménysort hozta. Kiss M. lé­pett ki jó ütemben a védők kö­zül, rávezette a labdát Bíró ka­pusra, aki megfogta a bajai kö­zéppályás lábát. Nagy II. bünte­tőt ítélt, s általános meglepe­tésre sárga helyett a piros lapot dugta Bíró orra alá. Ä siófokiak első számú portását Posza vál­totta fel a kapuban, s Gellei edző Földest hívta le a pályáról. A „közjáték” nem zavarta meg Pintért, a 11 -est a kapu köze­pébe rúgta úgy, hogy a fiatal hazai cserekapus még beleért a labdába. 1-2. Nagy offenzívába kezdett ez­után a Siófok. 57. perc: Kirchmayer bal odali szögletét a berobbanó Pet­rák hét méterről a bal alsó sa­rokba fejelte. 2-2. Két veszélyes bajai kontrát jegyezhettünk még fel, aztán „leült" a meccs. A 2. félidő első fele sok-sok eseményt, izgalmat és vitatott bírói ítéletet hozott. Maga a mérkőzés nem emelke­dett az NB II. átlagos színvo­nala fölé. Az első játékrész kü­lönösen unalmas volt, a kiállí­tás után viszont már nem lehe­tett panasz az irdmra és a csa­patok küzdőszellemére. A ven­dég bajaiak létszámfölényük tu­datában nem elégedtek meg az egy ponttal, ám a listavezető le­győzése nem sikerült, így is megmaradt azonban immár he­tedik hete tartó veretlenségük. Kitűnt: Olajos, Petrák, Szabó, ill. Kovács, Kiss M. Gellei Imre: - Azt mondha­tom: ilyen feltételek mellett ér­tékes pontot szereztünk. Hímer István: - Nagy lehe­tőséget szalasztottunk el, hiszen a játék képe alapján nyernünk kellett volna, de úgy érzem, így is szép ajándékot nyújtunk át szurkolóinknak. Az NB II. Nyugati csoport állása 1. Siófok 2. BKV Előre 3. Százhalombatta 4. Veszprém 5. Mohács 6. Bajai FC 7. Keszthely 8. Paks 9. Dunaferr 10. Haladás 11. Budafok 12. Tatabánya 13. Sopron 14. Beremend 15. ESMTK 16. PVSK 9 6 2 1 23- 9 20 9 6 12 17-12 19 9 5 2 2 15-13 17 9 4 4 1 12- 5 16 9 4 3 2 16-11 15 9 4 3 2 16-14 15 9 4 2 3 17-13 14 9 4 2 3 13-11 14 9 3 4 2 7- 5 13 9 4-5 17-15 12 9 3 3 3 12-15 12 9 3 1 5 7- 9 10 9 2 16 12—17 7 9 2 16 11-17 7 9 2 - 7 7-24 6 9117 7-19 4 Tatabánya-PVSK 1-0, Dunaferr-Százha- lombatta 2-2, Haladás-Beremend 3-2, Mo- hács-Veszprém 1-1, Sopron-Paks 1-2. Keszt- hely-BKV Előre 0-2, Budafok-ESMTK 2-0.