Petőfi Népe, 1994. március (49. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-07 / 55. szám

1994. március 7., hétfő Labdarúgás 11 Váci bánat, csabai öröm VÁC FC-SAMSUNG­­KISPEST-HONVÉD FC 2-4 (0-2) Vác, 4000 néző. Vezette: Vad (Szilágyi, Ring). Gólszerzők: Illés, Csehi, Hahn (öngól), Hamar, illetve Füle, Dzurják. A kispesti játékosok követ­kezetes, taktikus játékkal nyer­ték a rangadót, amely után is­mét nyílt a bajnoki küzdelem. ETO FC GYŐR­­VASAS 3-2 (2-0) Győr, 7000 néző. Vezette: Molnár (Márton, Szabó J.). Gólszerzők: Popescu 2, Kla­­usz, illetve Galaschek, Szenes. A hazaiak már 3-0-ra vezet­tek, a hajrában négy perc alatt kettő gólt lőtt a Vasas. FERENCVÁROS­­BVSC-DREHER 4-2 (2-1) Üllői út, 12 000 néző. Ve­zette: Pillér (Lettrich, Juhos). Gólszerzők: Wukovics, Ba­logh, Szekeres, Lisztes, illetve Páling (öngól), Bognár. Sima győzelmet arattak a zöld-fehérek a gyengécske tel­jesítményt nyújtó vasutasok el­len. PMSC-FORDAN­­MTK 2-3 (1-0) Pécs, 5000 néző. Vezette: Tóth V. (Stamler, Bajkai). Gólszerzők: Dorobantu, Mé­száros, illetve Vancsa, Hrutka, Komódi. Kevesen hitték azt a szünet­ben, hogy a Pécs valaha is elve­szítheti ezt a mérkőzést. Talán még a kék-fehérek sem hittek ebben! CSEPEL-KORDAX­HALADÁS 2-0 (0-0) Csepel, 1500 néző. Vezette: Kiss G. (Bay, Horváth O.). Gólszerzők: Puskás, Pena. A Csepel azzal nyert, hogy legalább két ízben eljutott a Ha­ladás kapujáig. A vendégek ezt egyszer sem tették meg az el­lenkező oldalon.. . BÉKÉSCSABAI ELŐRE­­SIÓFOK 1-1 (0-0) Békéscsaba, 5000 néző. Ve­zette: Bede (dr. Bozóky, Faze­kas). Gólszerzők: Fodor, illetve Tóth L. A sors furcsa fintora, hogy a viharsarkiaknak egy döntetlen is elegendő volt ahhoz, hogy az élre kerüljenek! PARMALAT FC­­DEBRECENIVSC 2-1 (1-0) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Vágner (Hamar, Kai­­bás). Gólszerzők: Jován, Czéh, il­letve Pető. Az esélytelenebb fehérvári gárda alaposan kitett magáért, igaz, szerencsés körülmények közt estek góljai. Leginkább a döntő találat okozott idegessé­get a debreceni táborban, ahol lest láttak Czéh Laci góljánál. ÚJPESTITE­­SOPRON 0-0 Megyeri úti stadion, 4000 néző. Vezette: Nyilas (Varga L., Kiss B.). A gól nélküli összecsapáson, egyedül az ifjúsági válogatott soproni Babos kapus bemutat­kozása aratott sikert. Az NB I. állása 1. Bcsaba 16 10 3 3 38-13 23 2. Vác 16 9 5 2 36-18 23 3. FTC 16 10 3 3 31-15 23 4. Kispest 16 8 4 4 37-21 20 5. ETO 16 8 4 4 28-18 20 6. Csepel 16 8 4 4 23-27 20 7. Debr.VSC 16 8 3 5 24-19 19 8. UTE 16 6 4 6 22-19 16 9. Parmalat 16 5 5 6 20-25 15 10. Siófok 16 4 6 6 19-27 14 11. Sopron 16 4 5 7 22-30 13 12. PMSC 16 3 6 7 16-26 12 13. Vasas 16 4 3 9 21-26 11 14. MTK 16 3 5 8 19-34 11 15. BVSC 16 2 5 9 16-37 9 16. Haladás 16 2 3 11 14-31 7 NB II. KELETI CSOPORT Buús edző együttese örülhetett NYÍREGYHÁZI FC­­TISZAKÉCSKE 1-0 (1-0) Nyíregyháza, 1300 néző. Ve­zette: Kurmai (Zvolenszky, Mezei). Nyíregyházi FC: Bíró- Szatke, Cselószki (Kovács az 55. percben), Drobni, Molnár, Kertész, Major, Erdei, Vajda (Szemán a 71. percben), Ba­goly, Szvisztun. Edző: Buús György. Tiszakécske: Nagy Zs.­­Berta, Málik, Tóth, Dragon, Szoboszlai (Szántó a 75. perc­ben), Ézsiás, Cseke, Balia L., Török, Balia M. Edző: Re­­szeli-Soós István. Sárga lap: Szvisztun a 10., Málik a 17., Szoboszlai a 26., Major a 27., Ézsiás a 83. perc­ben. Napsütés, ám kellemetlenül csípős hideg levegő várta a má­sodosztály szombati rajtjára kí­váncsi szurkolókat a nyíregy­házi stadionban. A hazaiak bíz­tak a visszavágásban, hiszen az őszi szezonban vereséget szen­vedtek Tiszakécskétől. Mi kell egy jó szezonkez­déshez? Természetesen mihamarabb gól. A nyíregyháziak részéről ez bejött, hiszen a vendégek számára balszerencsés 13. percben Szvisztun szépen ug­ratta ki Bagolyt, aki nem hi­bázta el a ziccert. Ez kellőképp feldobta a hazaiakat, ám méltó befejezés nélkül. A tiszakécske­­iek szórványos akciókkal mele­gítették be Bíró kapust, aki Cseke, majd Balia M. lövésénél is résen volt. Az első félidő utolsó percé­ben újra a vendégek hálójában pihent a labda. Molnár második nagy szólója végén balról ke­resztbe lőtt, a berobbanó Vajda azonban hiába passzolt a ka­puba, Mezei partjelző lest jel­zett, a gólöröm pedig félbesza­kadt. Szünet után változott a játék képe, a vendégek vették át az irányítást. Mezőnyfölényben játszottak és többet próbálkoz­tak a gólszerzéssel. Tízszer lőt­tek Bíró kapujára, még a másik oldalon egy kísérletet jegyez­hettünk fel. Az 57. percben cserélni kel­lett, mert Cselószki megsérült. A vendégek játékában több volt a tudatosság, ám ezt nem tudták góllá érlelni. Maradt az előny és megszületett a nyíregyházi győ­zelem. Igazából ellentétes két félidőt láthattak a drukkerek. Az első félidőben a hazaiak nyertek, nem csak a góllal, hanem az erőteljesebb támadójátékkal. Az erős szél támogatását nem használták ki megfelelően, hiá­nyoztak a távoli lövések. A má­sodik játékrészben sokkal job­ban akadozott a hazai gépezet, de a vendégek jól állták a sarat. Ha a focit pontozásra játszanak, döntetlen lett volna az igazsá­gos eredmény, ám egyelőre nem így van. Buús György: - A győzelem okozta örömünket beárnyékolja Cselószki súlyosnak tűnő sérü­lése. Reszeli-Soós István: - Ol­vastam kollégám mérkőzés e­­lőtti magabiztos nyilatkozatát, ám ahhoz képest mi játszottuk a futballt. Igaz, hogy kis csapat vagyunk, de szerintem az ilyen stílus nem való egy ilyen nagy múltú klub vezetőjéhez. A reá­lis eredmény a döntetlen lett volna. Mán László Kapics az utolsó percre hagyta a döntést KABA­KISKŐRÖS-STADLER FC 1-0 (0-0) Kaba, 1400 néző. Vezette: Puhl (Hanyecz, Hrabovszky). Kaba: Vadon- Temován, Takács, Lajtos, Karacsun, Ba­logh (Deszatnik a 77.percben), Dienes, Horváth, Bába, Plókai, Csipke (Czif a 35. percben). Edző: Varga Zoltán. Kiskörös: Simon- Kapics, Makrickij, Szabó B., Kecskés, Nahóczky, Földi (Pecznyik a 76. percben), Gubucz, Csehi Z., Rumán (Kanál a 62. percben), Bíró. Edző: Teliinger Vilmos. Sárga lap: Szabó a 12., Ka­racsun az 58., Plókai a 75., Ka­pics a 76. percben. Találóan fogalmazott a haza­iak szakvezetője, Varga Zoltán, amikor a vendégegyüttest az NB II. Real Madridjának ne­vezte. A Kiskőrös ugyanis a felkészülési időszak alatt ko­rábbi, élvonalat is megjárt játé­kosaihoz újabbakat igazolt, így a bajnoki cím várományosává lépett elő. Ugyanakkor a haza­iak is meghatározói a Keleti csoportnak, így nem csoda, ha mindkét gárda a középpályás sorát megerősítve kezdte a ta­lálkozót. Az első nagy helyzetet a Hatvanból igazolt Bíró hagyta ki a 6. percben. Válaszul három perc múlva Földi hibája után Horváth ment el a bal oldalon, majd 30 méterről bődületes erejű bombát eresztett meg, de a labda a bal kapufáról vágódott a mezőnybe. Negyedóra eltelté­vel a vendégcsapat vette át az irányítást, néhány formás táma­dást vezetett, de ezek a hazai 16-oson belül meghaltak. A haj­rában ígéretes vendéghelyzet alakult ki, többen támadták Va­don kapuját, ám a 16-oson belül Gubucz elszalasztottá a lehető­séget. A szünet után ismét a vendé­gek kaptak hamarabb lábra és Kecskés lövése után a labda alig suhant el a léc fölött. Az 55. percben Karacsun a jobb oldal­ról az ötössel egy magasságból ívelte be a labdát, Simon elvé­tette, így Horváth fejelhetett, de a gólvonalon álló Makrickij fe­jéről a felső kapufára, onnan a mezőnybe pattant a labda. A 70. percben Temován a saját ötösén az utolsó pillanatban szerelte Bírót. Az utolsó negyedórában inkább a kabaiak támadtak, de Plókai többször gyámoltalanul rontotta el a kínálkozó alkalmat. Nem így az utolsó percben, amikor a kabaiak megszerezték a vezetést. Czif a jobb oldalon vezette fel a labdát, az alapvo­nal közeléből beadott, az érkező Plókai egy testeseit csinált, ami annyira megzavarta Kapicsot, hogy a saját kapujába vágta a labdát. Puhl játékvezető bebizonyí­totta, hogy nem véletlenül tart­ják a világ egyik legjobb bírójá­nak, nagyvonalúan, hibátlanul dirigálta az NB Il-es rangadót. Kitűnt: Vadon, Temován, Takács, Lajtos, Horváth, Bába, illetve Makrickij, Kecskés, Csehi Z. Égerházi Péter Az NB II. Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 2. III.ker.TVE 3. Szarvas 4. Kiskőrös 5. Kaba 6. Hatvan 7. Tiszakécske 8. Tiszavasvári 9. Nyíregyháza 10. Hajdúnánás 11. Balmazújváros 12. Gödöllő 13. Kazincbarcika 14. Eger SE 15. REAC 16. Szeged 16 9 5 2 26-13 23 16 8 5 3 25-16 21 16 8 5 3 18-17 21 16 7 6 3 29-19 20 16 8 4 4 21-17 20 16 8 3 5 21-19 19 16 8 2 6 24-21 18 16 5 7 4 21-19 17 16 7 2 7 21-14 16 16 6 4 6 22-20 16 16 5 5 6 19-20 15 16 5 2 9 21-25 12 16 3 6 7 19-24 12 16 3 4 9 20-32 10 16 2 4 10 16-31 8 16 1 6 9 10-26 8 Eredmények: Hatvan-Tiszavasvári 0- 0, Kazincbarcika-Szeged 0-0, Gödöllő- REAC 4-2, III. kér. TVE-Balmazújváros 0-3, Szarvas-Diósgyőr 2-1, Hajdúná­­nás-Eger 2-1. NB II. NYUGATI CSOPORT Megalázó vereség a bajai nyitányon BAJAIFC­KESZTHELY 1-5 (0-0) Baja, 1800 néző. Vezette: Vavika (Kovács N„ Balajti). Bajai FC: Szabód.- Kovács B., Raffai, Szűcs (Ádám az 59. percben), Koch, Imre (Szili a félidőben), Faddi, Kovács I., Szabó Z., Csintalan, Horváth. Edző: Hímer István. Kesztely: Vlaszák- Csóka, Tresó, Tábori, Arany, Kutasi, Tóth M„ Forgó, Gazsó, Sebők (Halmosi a 87.percben), Tetta­­manti (Sipőcz a 76.percben). Edző: Szabó Károly. Sárga lap: Szűcs az 56., Tá­bori a 76., Halmosi a 90.perc­­ben. 5. perc: Jobb oldali szögletet követően Tettamanti fejelt ve­tődve, de Szabó L. bravúrral védett. 48. perc: Tóth M. kanyarított a kapu elé a labdát, Szabó kapus és Kovács B. egymásra várt, Sebők kibújt mögülük és a hosszúsarokba emelt (0-1). 59. perc: Jobb oldali bea­dásra ismét Sebők érkezett, és lövése nyomán a becsúszó Faddi lábán megpattanva a bajai kapuba hullott a labda (0-2). 62. perc: Szili jobb szélről érkező beadása Horváthról Ádám elé pattant, aki 5 méterről a kapu közepébe lőtt, (1-2). 64. perc: Bal oldali szöglet után Tóth M. fejelte vissza a labdát, és Tettamanti, szintén fejjel, 3 méterről a kapuba to­vábbított (1-3). 66. perc: Gazsó Sebőkkel kényszerítőzött, majd középen kilépett és Szabó L. mellett a hosszúsarokba lőtt (1—4). 90. perc: Tóth M. adta meg a kegyelemdöfést, 16 méterről, lapos, erős lövést zúdított a ba­jai kapuba (1-5). Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban a tavasz első bajnoki mérkőzésén. Az első negyedórában kétszer is bravúr­ral hárított Szabó László. Ezt követően a bajaiak kerültek me­zőnyfölénybe, ám kapura nem voltak veszélyesek. Imre há­romszor futtatta jó labdával a szélsőket, de egyetlen beadás sem sikerült jól. Á második fél­idő keszthelyi góllal kezdődött, ráadásul 10 perc múlva jött a duplázás. Ádám találata még visszahozta a bajai reményeket, de az utolsó 25 percben legázol­ták a BFC-t. Kitűnt: A hazai csapatból senki, illetve Csóka, Forgó, Gazsó, Sebők. Hímer István:- Teljesen alá­rendelt szerepet játszottunk, az ellenfél szétfutott, sőt lejátszott bennünket a pályáról. Sem fej­ben, sem fizikailag nem tudta azt nyújtani a csapat, amit vár­tam volna. Azt a jövő fogja el­dönteni, hogy a felkészülés so­rán, vagy az értékítéletemkor hibáztam-e? Szabó Károly:- Nagyon ké­szültünk a tavaszra, és ez a győ­zelem hitet adhat a fiúknak a későbbi találkozókra is. Géczy Zsolt Az NB II. Nyugati csoport állása 1. Nagykanizsa 16 10 4 2 25- 7 24 2. Dunaferr 16 8 4 4 18- 9 20 3. BKV Előre 16 7 5 4 19-13 19 4. Zalaegerszeg 14 7 3 4 24-16 17 5. ES MTK 15 7 3 5 19-11 17 6. Budafok 16 565 22-20 16 7. Keszthely 14 7 2 5 20-19 16 8. Dorog 16 5 6 5 10-12 16 9. Beremend 14 7 1 6 19-18 15 10. Mohács 16 556 28-29 15 11. Százhalom. 15 7 1 7 20-25 15 12. Baja 16 4 5 7 14-19 13 13. Szekszárd 16 5 3 8 14-24 13 14. Paks 15 3 4 8 11-18 10 15. Veszprém 16 3 4 9 14-25 10 16. Pénzügyőr 15 2 6 7 11-23 10 Eredmények: ZTE-Százhalombatta 1- 5, BKV Előre-Beremen 1-0, Budafok­­•Szekszárd 2-0, Mohács-ESMTK 1-0, Dorog-Nagykanizsa 0-2, Dunaferr- Veszprém 2-0. NB III. ALFÖLD-CSOPORT A Vásárhely nyerte a kecskeméti rangadót • A remekül védő Fekete (KTE) lehúzza a labdát Kátai elől. KECSKEMÉTI TE­­KECSKEMÉTISC 0-0 Kecskemét, városi pálya, 1500 néző. Vezette: Bogyó. KTE: Fekete R - Fekete Cs., Kovács, Forgó, Bálint, Csorba, Juhos, Virágh, Lázár, Berki, Hangya. Edző. Bánhidi József. KSC: Molnár L- Mag, Barna Zs., Bende, Kurucz, Tor­­bavecz, Gazdag, Máté, Kislő­­rincz (Csordás), Barna Cs., Ká­tai. Edző: Bende József. A városi rangadó kezdőrúgá­sát megvette a Kecskemétvin Rt. A jelképes rúgást dr. Szabó Attila vezérigazgató végezte el. 20. perc: Barna Cs. elfejelte a labdát a késlekedő Virág elől, de Fekete R. kifutással mentett. 23. perc: Barna Cs. a 16-os oldalvonaláról csavarta a sza­badrúgást a jobb felső sarokra, ám Fekete R. kapus hárított. 35. perc: Juhos mintegy 40 méterről váratlanul kapura lőtt. Molnár kapus már elmozdult, majd elcsúszott, de szerencsé­jére a labda a felső lécre pattant. 48. perc: Kátait a 16-oson belül három védő közös erővel földre lökte, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. 56. perc: Barna Cs. ugrott ki a védők közül, ám a KTE ka­pusa alatt nem tudta hálóba kül­deni a labdát. 72. perc: Ismét Barna Cs. vil­lant meg, szinte ugyanarról a helyről lőtt, de Fekete Róbert most is jó ütemben mentett. 90. perc: Csordás lábában volt a KSC gólja. A fiatal csatár alig 6 méterről lőtt a jobb sarok felé, a KTE kapusa ezúttal gyors vetődéssel hárított. A rangadó közepes színvo­nalú, de sportszerű játékot ho­zott. Az első félidőben a KTE játszott enyhe mezőnyfölény­ben, de helyzet egyik kapu előtt sem adódott. A fordulás után Csordás beállásával felgyorsult a KSC támadójátéka. A KTE fáradni látszott, s a játék több­nyire a hazaiak térfelén folyt. A kék-fehérek ekkor már ötletesen adogattak, a lilák pedig csak tá­volról ívelgettek kapu felé. A pontosztozkodásnak leginkább a táblázatot vezető Hódmezővá­sárhely örül. Kitűnt: Fekete R. (a mezőny legjobbja), Juhos, Lázár, illetve Bende, Gazdag, Csordás. Az NB III. állása 1. Hódmvásárhely 2. KSC 3. Makó 4. Kalocsa 5. KTK 6. KTE 7. Békés 8. Gyula 9. Orosháza 10. SZVSE 11. Cegléd 12. Gyomaendrőd 13. Mezőkovácsháza 14 12 2 - 37- 9 26 14 9 4 1 35-11 22 15 8 4 3 24-16 20 15 9 1 5 32-15 19 15 8 3 4 27-20 19 15 8 2 5 24- 9 18 15 7 3 5 23-26 17 15 7 2 6 20-19 16 15 6 3 6 21-22 15 15 4 5 6 21-24 13 15 5 1 9 21-26 11 15 4 3 8 10-26 11 15 4 2 9 13-30 10 15 3 3 9 21-28 9 15 3 3 9 14-28 9 14. Szegedi Dózsa 15. Szőreg 16. Törökszentmiklós 15 - 3 12 4-38 3 • Torbavecz (fehérben) és a KTE-s Lázár küzd a labdáért.