Petőfi Népe, 1994. január (49. évfolyam, 1-25. szám)

1994-01-31 / 25. szám

10 Sport 1994. január 31., hétfő Bravúros kalocsai továbbjutás • Körmendi áüti a labdát az Extrádé sánca fölött. Jobb volt az Eger Segítenek a futásban Meglepetéssel szolgál a sportbarátoknak: a Magyar Ma­rathon Klub. Április 24-én ren­dezik meg a Duna-Mars mara­toni. Aki még nem vett részt soha maratoni futóversenyen, de egyszer szeretné kipróbálni, annak segítenek. Mivel a szak­értők szerint a maratoni lefutá­sához háromhónapos felkészü­lés szükséges, elkészítettek egy edzésprogramot, amelynek tel­jesítésével bátran neki lehet vágni a távnak. Igény szerint bárkinek díjmentesen elküldik az edzéstervet, aki kéri tőlük. A maratoni viadal férfi és női győztese egyébként személyau­tót kap jutalomként. Karate vb Budapesten Sportdiplomáciai siker híré­vel érkezett haza Kairóból a magyar karatésok első embere, Popper György, aki a kincstár­noki tisztet tölti be a sportági vi­lágszövetségben (WKF). A WKF döntése alapján Budapest rendezheti meg 1996-ban a férfi klubcsapatok 3. világbajnoksá­gát. Az intéző bizottság egy­hangúlag szavazott Budapest mellett. Az igen azt jelenti, hogy 1996 késő tavaszán vagy nyárelőjén várhatóan hetven­nyolcvan országból mintegy há­romszáz csapat verseng majd, vélhetően a Budapest Sport­csarnokban a vb-érmekért. Jöhet az olimpia Vasárnap a Budapest Sport­csarnokban befejeződött az or­szágos junior női és férfi mű- korcsolyázó bajnokság, s az újoncok is jégre léptek. A lille- hammeri téli olimpiai megmére­tés előtt Czakó Krisztina ezúttal is jó formát árult el, és fölénye­sen nyert. Győzelem a döntőben Az egyiptomi teniszkörver­seny második eseményén ki­robbanó formában játszó ma­gyar Davis Kupa-játékos, Nagy Viktor a döntőben 4:6, 6:1, 6:3 arányban győzött a szlovák Ru- bicek ellen, s ezzel az élen vég­zett. A következő viadal jövő kedden kezdődik; szintén Kai­róban. Orosz tervek Az orosz sportolók jutalma­zása nem lesz mindennapi a lil- lehammeri téli olimpián. Az olimpiai bizottság nemrégiben megemelte az éremért járó díja­kat: az aranyérem tizenöt, az ezüstérem tíz, a bronzérem pe­dig ötezer dollárt jelent majd a dobogósoknak. Érdemes lesz majd hajtani. Harmadszor is első Vasárnap hajnalban eldőlt az ausztrál nyílt nemzetközi te­niszbajnokságon a férfi egyes szám elsőségének sorsa. Két amerikai, az első helyen kiemelt 22 esztendős Pete Sampras és a nála mindössze egy évvel idő­sebb, 9. helyen kiemelt Todd Martin csatázott egymással. A végeredmény egyáltalán nem meglepetés, Sampras három játszmában diadalmaskodott: 7:6, (7:4), 6:4, 6:4 arányban. Pete Sampras ritka nagy sorozat teljesítése közben halad előre. A világ elsőszámú teniszezője, megszakítás nélkül harmadik megérdemelt Grand Slam-címét nyerte meg. Fitness klub nyílt Dr. Jakbházy László az OTSH elnökhelyettese adta át pénteken az ország egyik leg­korszerűbben felszerelt és leg­nagyobb befogadóképességű fitness klubját az Építők Népli­geti Sportcsarnokában. A KOKO-GYM néven ismert klub tulajdonosa, Kovács István body-building szövetségi kapi­tány, mesteredző irányításával üzemelő létesítmény a hét min­den napján az érdeklődők ren­delkezésére áll. MAFC—KECSKEMÉTI SC 3:0(10, 12, 5) NB I. B-csoportos férfi röp­labdamérkőzés. Budapest. Ve­zette: Grábner, Huszti. KSC: Király, Sándor, Szeke­res, Tóth Á., Jantovics, Kodá- csi. Csere: Kertész, Csapó, Be- senyei. Edző: Karagics Mátyás. Pusztai lázas betegen nem tudott a csapattal utazni. Tóth Á. — aki egész héten influen­zával bajlódott — vállalta a já­tékot, de erejéből csak két játszmára futotta. A KSC a 14 HONVÉD BAJAI SE TK— BATTAI KE 84-77(38-30) NB I. B-csoportos férfi- mérkőzés. Baja, Posta S. sport­csarnok, 600 néző. Vezette: Vá- radi, Mustos. Honvéd Bajai SE TK: Csá- nyi I. 4, Varga Gy., Csátaljay 24/6, Bödör 4, Halmai 9/3. Csere: Kajtár 9/3, Gorjanácz 6, Likár 10/6, dr. Varga 1, Jenei 17/9. Edző: Pump Gábor. Az első percekben felváltva estek a kosarak, a Baja gyors já­tékra törekedett, míg a magas­sági fölényben levő Százha­lombatta inkább pozíciójátékra. A bajai csapatot ekkor Likár egyedül tartotta. Később a visz- szaállt Halmai és Csátaljay ve­zényletével rövidesen már a Baja vezetett. A második játék­rész elején egyedül Kajtár do­bott pontokat, közben gyengén védekeztek, így 44-44-re kie­gyenlítettek a vendégek. Ezután megrázták magukat a hazaiak, és Halmai irányításával két perc alatt elmentek 53—46-ra. A ven­dégek nem adták fel, felzárkóz­tak 2 pontra (59-57). A hetek óta jó formában játszó Csát­aljay azonban nem hagyta, hogy egyenlítsenek, és zsinór­ban szerezte a duplákat. Likár is követte a példáját. A vendégek szabálytalankodtak, de á jól ját­szó Jenei bedobta a büntetőket. éves Szekeres személyében újoncot avatott. Az első két játszmában egyenrangú ellenfél volt a kecskeméti gárda, ám a játszmák végét a hazaiak bírták jobban. A harmadik szettben biztosan nyert a MAFC. Kitűnt: Sándor, Tóth Á., Jan­tovics. GOODMAYER SC— EXTRADE SC 0:3 (-5,-9,-11) NB I-es női röplabdamér­kőzés. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Policsányi, Zách. Kitűnt: Csátaljay, Jenei, Halmai, Likár, illetve Stevanov 22, Balog 16/3, Veres 15/9. BAJAI TK-ELMA— EXTRADE SC 71-66(42-40) NB I-es női rájátszás a 21- 25. helyért. Baja, Posta S. sportcsarnok, 300 néző. Ve­zette: dr. Páli, Téczely. Bajai TK-ELMA: Megyeri 8, Szabó 21/3, Illés 15/6, Mé­száros 17, Völgyesi 10. Csere: Kmetovics, Barna. Edző: Nagypál Gábor. Az első percekben úgy tűnt, hogy sima lesz a bajai győze­lem. A vendégek gyengén, sok hibával védekeztek, így a 6. percben már elérték a 8 csapat­hibát. A 7. percben 16-8 a Baja javára, ám ezután megtorpantak a bajai lányok, rossz dobások egész sorozata következett. Az Extrádé védekezésben, majd támadásban is feljavult, s fordí­tott. A hazaiak védekezésben kezdték összeszedni a lepatta­nókat. támadásban pedig közel­ről Megyeri és Mészáros volt eredményes. A második játékrész elején leragadt Mészáros lába, amit percekig kezelt az orvos. A vendégek egyenlíthettek volna, de háromszor is rontottak. Az ápolása után visszaállt Mészá­ros dobott egy kosarat, majd Il­lés egy szerencsés hárompon­Goodmayer SC: Szolosz, Czéh, Körmendi, Szabó R., Koltai, Szlovjova. Csere: Krasznai. Edző: Szappanos Ti­bor. Az NB I-ben veretlenül első helyen álló Extrádé SC ellen a vártnál jobban helyt állt a kecs­keméti együttes. Áz első játsz­mában talán még túlságosan tisztelték a régi és mostani vá­logatottakkal teletűzdelt fővá­rosi gárdát. A második szettben már javult a kecskemétiek já­téka. Különösen Szabó R., Czéh és Szolosz játszott kiemelke­dően, és többször is sikerrel sáncolták a vendégek kemény leütéseit. A harmadik szettben sokáig ve'zetett is a hazai csapat. Sajnos 10:7 után néhány hiba miatt 11:11 -nél egyenlítettek a vendégek, majd nagyobb rutin­jukkal kiharcolták a győzelmet. Kitűnt: Szolosz, Czéh, Szabó R., illetve Szikora, Kissné, Szél. KALOCSAI SE— GYŐRI DÓZSA 3:0 ( 6,10,1) Magyar Kupa visszavágó női röplabdaniérkőzés. Kalocsa. Vezette: Lajos, Csikós. Kalocsai SE: Szabóné, Zei­temé, Kosa, Surmann, Sándor B., Lakatos. Csere: Farkas É. Edző: Faragóné Magyar Edit. A Kalocsa jó csapatjátékkal vágott vissza a múlt héten Győrben elszenvedett veresé­gért, és 4:3-as összesítéssel to­vábbjutott a kupában. A követ­kező ellenfél az NB Il-es Szé­kesfehérvári SZIM lesz. tost, így 61—48-ra elhúztak. A nagy előny birtokában ismét kapkodni kezdtek, amelyet a vendégek kihasználtak és a 35. percben kiegyenlítettek (65— 65). A hajrában azonban a Baja hibázott kevesebbet, s ezzel nyert. Kitűnt: Szabó, Megyeri. Il­lés, Mészáros, illetve Mercsényi 18/6, Haraszthy 17, Hagara 12. UNIVER KSC— SZEKSZÁRD 61-63(29-31) NB I-es női rájátszás a 9- 12. helyért. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Kékesi, Balogh. Univer KSC: Kosjár L. 3, Pasek 6/6, Farkas 26, Iványi 11/6, Kosjár K. 15. Csere: Sza­bóné, Kosa. Edző: Adamik Fe­renc, ifj. Tóth Viktor. Ideges, kapkodó játékkal in­dult a mérkőzés, mindkét olda­lon kimaradtak a helyzetek. A 11. percben 14—14 volt az állás, majd Farkas pontjaival vezetést szereztek a hazaiak, de a Szek- szárd fordított. A második fél­időben több ponttal is elhúzott a vendégegyüttes. A befejezés előtt 25 másodperccel, 61- 61-es állásnál a Szekszárd két büntetőt bedobott. A hazaiak még egyenlíthettek volna, de kimaradt a ziccer, s ezzel nyer­tek a vendégek. Kitűnt: Kosjár K., Iványi, Farkas, illetve Szeliverszova. K. SPARTACUS— EGER 5:13 NB I. A-csoportos férfi asz­talitenisz-mérkőzés. Kecske­mét. Győztesek: Zoltán 4, Szabó 1. Az Eger a második helyen áll a bajnokságban, sokkal egysé­gesebb csapat mint a szövetke­zetiek. A hazaiak több mérkő­zést is 2:l-re vesztettek el. Ta­lán a döntetlenre is lett volna esélyük a hazaiaknak, de a sors­döntő pillanatokhoz nem kon­KISKUNHALASI KSE— RK ZAMET RIEKA 22-19(10-11) Előkészületi női kézi­labda-mérkőzés. Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Klúcsó, Lek- rinszki. Kiskunhalas: Böcking— Burainé 8/2, Cseri, Vass 5, Vismeg 2/2, Décsi 3, Sávolt 3. Csere: Fritsch (k), Vörös (k). Csábi I, Karsai, Kása. Edző: Jürgen Böcking. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3. Kiállítás: 6. illetve 2 perc. A Szegedi ESK elleni, szom­bati City Kupa visszavágó mér­kőzést követően — ahol a sze­gediek nyertek és továbbjutot­tak, horvát ellenfelükkel szem­KECSKEMÉT DUTÉP SC— GÁZLÁNG 6,5:5,5 OB I-es sakkcsapatmérkő­zés. Kecskemét. A táblánkénti eredmények (elől a kecskemé­tiek): Grószpéter-Fogarasi 0:1. Csom-Vadász döntetlen, Gyi- mesi-Szverovszki 0:1, Sik­lósi-Sárvári döntetlen, Kri- zsán-Lengyel 1:0, Mészá- ros-Máté 0:1, dr. Erdélyi-Bauer döntetlen, Bradics-Tornai 1:0, Csőke K.-Dede döntetlen, Sza­centráltak eléggé a kecskeméti játékosok. A hét végén osztrák-magyar forduló volt a férfi asztalitenisz Szuper Liga küzdelmeiben. A Kiskunfélegyházi Credo AC első összecsapásán 9:1 arány­ban valósággal „lemosta” az SV Schwechat csapatát. Második mérkőzésük már jóval szoro­sabb volt, azon 6:4 arányban verték a TTC Kuchl együttesét. A részletes tudósítást keddi számunkban olvashatják. ben — Kiskunhalason, a helyi KSE gárdája ellen játszott elő­készületi találkozót a horvát bajnokságban negyedik helyen álló Rieka csapata. A hazaiak egyáltalán nem tisztelték a nevesebb, nemzet­közi porondon is ismert és már eddig sok sikert elért ellenfelü­ket. Igaz, az első félidőben még egy góllal a vendégek vezettek, szünet után azonban „rákapcsol­tak” az NB I/B-ben szereplő ha­zaiak és jobb csapatteljesítmé­nyüknek köszönhetően megér­demelten nyertek. Kitűnt: Böcking, Burainé, Vass, Décsi, Sávolt, illetve Ci- gánovics 3, Karbics 4/1, Csevi- zovics 1, Pilepics. kolezai P.-Mikó döntetlen. Csőke A.-Albert K. 1:0, Mann G.-itj. Baranyai 1:0. Az eddig legjobb pontszer­zők Grószpéter, Gyimesi, Mé­száros vereséget szenvedtek, emiatt alakult ki a szoros ered­mény. A játékidő közepén még úgy látszott, hogy nagy arányú kecskeméti győzelem születik, de a magas táblákon nem várt eredmények születtek, ott a haj- dúszoboszlóiak győztek. • Nagyarányú győzelmet vártak a hazaiktól, de az éltáblások gyenge szereplése miatt szoros eredmény született. Mindkét bajai csapat győzött • Kosa próbálja elvezetni a labdát a szekszárdi Badics mellett. • Zoltán jó teljesítménye kevés volt a sikerhez. Halason is kikaptak Meglepő vereségek!