Petőfi Népe, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-04 / 231. szám

993. október 4., hétfő NB II. KELETI CSOPORT Gólképes volt a kécskei védelem Ez történt az NB I-ben LABDARÚGÁS KABA—TISZAKÉCSKE 3—2 (1—1) Kaba, 1000 néző, Vezette: Ádám |Vida, Hrabovszky) Kaba: Vadon— Kulinics (Tode- i a szünetben), Takács, Horvát M„ hemován, Balogh, Karacsun (Nagy a É9. percben), Szilágyi, Deszatnik, Plókai, Csipke. Edző: Varga Zoltán. I Tiszakécske: Tasnádi— Kajli, rtálik, Safranyik, Nagy L., Cseke, Ráülik, (Török a 82. percben), Tóth, laczkó, (Szoboszlai a 71. percben), Jalla M., Mike. Edző: Reszeli-Soós Itstván. Sárga lap: Kulinics a 22., Paulik a U„ Horváth M. a 45, Balia M. az 54. ércben. j i Kiállítva: Török a 85. percben. 18. perc: Plókai cselezgetett a Ijobb szélen, majd Csipkéhez továbbí- Ifott, akinek a beadását Deszatnik |£üldte 6 méterről a kapuba, 1—0. 23. perc: Cseke lőtt be egy sza- Ibadrúgást a bal oldalról, Vadonról kipattant a labda és a leggyorsabban eszmélő Balia M. a hálóba kotorta néhány lépésről, 1—1. 52. perc: Saját térfele közepén Horvát M.-től lepattant a labda, Bállá M. leszerelte, majd a kifutó Vadon fölött elegánsan emelt a háló köze­pébe, 1-2. 74. perc: Nagy A. adott be jobb oldalról, a labdát Toderás fejjel Pló­kai elé csúsztatta, aki kapásból lőtt laposan a háló közepébe, 2—2. 85. perc: A kécskeiek edzője fris­síteni akarta csapatát a hajrára, de Török beállítása rossz húzásnak bi­zonyult! Nagy A. és Tóth kakasko­dott, akikhez Temován is csatlako­zott, majd a vitatkozó felekhez köze­ledő Törököt meglökte, aki ezért be­lerúgott a kábái játékosba, Ádám felmutatta a piros lapot a kécskei csa­tárnak. Talán ez is közrejátszott ab­ban, hogy a hazaiak egy formás tá­madás végén megszerezték a min­dent eldöntő győztes gólt. 87. perc: Csipke ugratta ki a jobb szélen Plókait, aki egy szép csellel becsapta Nagy L.-t, majd mértani pontossággal adott középre és a lab­dát váró Toderásnak csak bólintani kellett, 3—2. A kabaiak nehezen is, de megér­demelten tartották otthon a két pon­tot a 74. percig a jól és lelkesen játsz- szó vendégekkel szemben. A kécske­iek ezúttal is jól játszottak, de Kábán a csatársor nem tudta fölülmúlni a védelem „gólképességét”, úgy mint legutóbb a Hajdúnánás ellen. Kitűnt: Takács, Plókai, Toderás, Csipke, illetve Balia M., Cseke, Pau­lik. Varga Zoltán: — Ritkán látható két védelmi hiba után talpra tudtunk állni egy nagyon nehéz mérkőzésen. Reszeli-Soós István: — Fájdal­mas vereség, mert nem volt tudato­sabb és nem kerekedett fölénk az el­lenfelünk, csak a gólokban. Égerházi Péter Helyzetek sorát hibázták el a hazaiak KISKŐRÖSI STADLER FC— TISZA VASVÁRI 3—3 (1—2) ~ Kiskőrös, 1500 néző. Vezette: Fe- | jkete (Bajkai, Tamási). Kiskőrös: Kovacsevics — Márics, IjMakrickij, Szabó, Kolovics (Kapics laz 54. percben), Hleba, Gubucz, Pecznyik, Nagy T„ Szauer (Csehi Z. I ja szünetben), Kanál. Edző: Teliinger I (Vilmos. Tisza vasvári: Kahiányi (Szende- [|rák az 54. percben) — Sinka, Széki, ilázsi, Kriskó, Rása, Zubanics | ((Szurkos a 74. percben), Kraszna, Bohács, Pitács, Szkunc. Edző: Kiss Jtyliklós. Sárga lap: Széki a 80., Márics a ’[84., Kanál a 85. percben. I 19. perc: A leálló hazai védők kö­pött Pitács 4 méterről a megtorpanó Kovacsevics mellett a jobb alsó sa- i rfokba helyezett. 0—1. 31. perc: Kraszna a 16-oson belül, I felvágta a lőni készülő Szabót. A büntetőt Gubucz értékesítette. 1—1. 39. perc: Szöglet után Kraszna fe­jesét Kovacsevics még bravúrral kiü­tötte, de a labda Balázsi elé került, aki közelről nem hibázott. 1—2. 47. perc: Cseles szabadrúgás után Nagy T. a sorfal fölött Gubuczhoz emelt, aki nagy nyugalommal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2—2. 54. perc: Az előre törő Kolovics ütközött a vendégek kapusával. Mindketten megsérültek, Kolovicsot bordatöréssel, Kahiányit agyrázkó­dással a kiskunhalasi kórházba szállí­tották. 59. perc: Kapics átadását Kanál maga elé igazította, majd 17 méterről óriási gólt ragasztott a bal alsó sarkba. 3—2. 83. perc: Bohács szabadrúgását — amely mellé ment volna — a menteni akaró Márics a saját kapujába lőtte. Öngól. 3—3. Végig szakadó esőben nagy takti­kai harc folyt a pályán. Felváltva NB II. NYUGATI CSOPORT 1 Tarts? IÍPISkíMI^ f sf 'i» ví-N ' ■■■ I ^ Egy vízilabdakapussal jobb volt az ellenfél SZEKSZARD—BAJAI FC 2—-1 (1—0) Szekszárd, 800 néző. Vezette: Szőke (Balajti, Kovács N.). • Szekszárd: Mausz — Szabó P., ©zsinovics, Temesvári, Nagyfalusi (Pető a 87. percben), Kvanduk, Gaz­áig (Pilisi a 74. percben), Rupa, Mé­száros, Varga, Babai. Edző: Bozai Gyula. i Baja: Tomik — Palla, Raffai, Szűcs, Koch, Faddi (Goretich a 80. percben), Kovács, Adám, Rumán, Csintalan (Szili a 35. percben), Hor­váth. Edző: Rónai Sándor. Sárga lap: Tomik a 67., Dzsino- vics a 87. percben. 14. perc: Varga húzott el a jobb oldalon. Az alapvonal közeléből kö­zépre gurított Rupa elé, aki a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1—0. 53. perc: A Szabó P. lábáról le­perdült labdára Rumán rácsapott és 6 méterről a hálóba lőtt. 1—1. 81. perc: Tomik rossz ütemben fu­tott ki és a 16-oson belül „elütötte” Babait. A játékvezető büntetőt ítélt, amit Pilisi értékesített. 2—1. A zuhogó eső valósággal elriasz­totta a nézőket, a víztócsáktól ékte­lenkedő pálya pedig a folyamatos já­tékot tette lehetetlenné. Ennek elle­nére mindvégig jó iramú, kemény, de sportszerű küzdelem zajlott. A fel­ázott talaj miatt sok hiba csúszott a játékba. A szekszárdiak mégis for­más akcióból szereztek vezetést. Ez­után Rumán kihasználta a hazai vé­delem megingását. Már mindenki el­könyvelte a döntetlent, amikor a ba­jai kapus hibája eldöntötte a talál­kozó sorsát. Kitűnt: Mausz, Dzsinovics, illetve Szűcs, Koch, Rumán. Bozai Gyula: — A vízilabda­mérkőzésen cseppet sem vízi­labda-eredmény, de szép győzelem született. Rónai Sándor: — Az irreális tala­jon egy vízilabdakapussal jók lettünk volna az egyik pontra. NB III. ALFÖLD-CSOPORT I Ilii tsU-íC-.' í'- ^ H $•> v-'" lflP3»lfllÍii " 1" 1 1 ll&fl m V- 81 Megtorpant a KTE és a Kalocsa KECSKEMÉTI SC— GYOMAENDRŐD 3—0 (0—0) É Kecskemét, 500 néző. Vezette: fsorba. i KSC: Kiri— Mag, Kurucz (Mol­nár), Árva, Bende, Torbavecz, Gaz­dag, Máté, Kovács T. (H. Szabó), Barna Cs„ Kislőrinc (Kátai). Edző: Bende József. 70. perc: A kaputól 22 méterre szabadrúgáshoz jutott a KSC. Barna Cs. erős lövése a bal felső sarokra tartott. Szakács kapus beleütött és a kapufára tolta, de onnan a labda a há­lóba pattant. 1—0. A gól után Holló R. reklamált. Megkapta a második Sárga lapot és a pirosat is. 75. perc: Barna Csaba elfektette a kapust, majd elhúzta a labdát Balázs mellett is, és éles szögből a kapuba gurított. 2—0. ; 90. perc: Torbavecz erős lövését még kiütötte a kapus, de éppen kö­zépre, Máté elé, aki az üres jobb sa­rokba fejelte. 3—0. A vendégek időhúzó, labdatarto­gató, altató játéka hetven percig eredményes volt, ettől kezdve a KSC ' lí.tökb gólt is szerezhetett volna. _ Kitűnt: Árva, Bende, Gazdag, Barna Cs., illetve Gonda, Molnár. Ifjúsági eredmény: KSC—Gyo- fnaendrőd 7—1. SZEGEDI VSÉ—KTE 2—1 (1—1) • Szeged, 400 néző. Vezette: Koka- vecz. KTE: Fekete R.— Molnár, Ko­vács, Forgó, Dombi, Virágh, Lázár, Újfalusi, Berki, Csorba (Juhos), Hangya (Szénási). Edző: Bánhidi Jó­zsef. 19. perc: Újfalusi ugratta ki a jobb oldalon Hangyát, aki a kapust kicse­lezve gurított a hálóba. 0—1. 24. perc: A kecskeméti kaputól 40 méterre dr. Tóthhoz került a labda, aki néhány csellel adta középre, és Tóth Á. a jobb sarokba bólintott. 1—1. 47. perc: Kispálhoz került a labda, mindenki beadást várt, de ő éles szögből kapura lőtt, és a labda Fekete R.-t érintve a kapuba jutott. 2—1. Sok gólhelyzet adódott mindkét oldalon, de a Vasutasok kevesebbet hibáztak. Kitűnt: dr. Tóth, Tóth Á„ Hur- guly, illetve Újfalusi, Berki, Hangya. Ifjúsági eredmény: SZVSE—KTE 8—0. KALOCSA—BÉKÉS COLOR SE 0—1 (0—0) Kalocsa, 1200 néző. Vezette: Bá­nóé zki. Kalocsa: Farkas L.— Iván, Aradi, Paletta, Farkas Z„ Miskei, Evanics, Miskolczi, Bolvári (Facskó), Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. 75. perc: Cinanot „kakaskodásért" kiállította a játékvezető. 80. perc: Egy előrevágott labdával Burai megiramodott és közelről a há­lóba lőtt. 0—1. A Kalocsa a mérkőzés nagy részé­ben kapujához szegezte ellenfelét, ám az egyetlen komoly ellentáma­dásból a békésiek megszerezték a győztes gólt. A hazaiak elszenvedték idei első vereségüket. Kitűnt: Paletta, Evanics, illetve Tüskés, Burai. Ifjúsági eredmény: Kalo­csa—Békés 1—1. CEGLÉD—KTK 1—3 (1—2) Cegléd, 500 néző. Vezette: Jakus. Kiskunfélegyházi TK: Bánó — Fekete, Endre, Bense, Karsai, Zsigó, Csincsák, Tokaji, Fütyű (Papp), Far­kas (Cseh), Fekete Zs. (Kocsis). Edző: Kurucz István. 28. perc: Kocsis két csel után 24 mé­terről a bal felső sarokba bombázott. 0—1. 28. perc: A középkezdés után a vendégek késlekedtek a fölszabadí­tással és a berobbanó Szilveszter 8 méterről a hálóba lőtt. 1—1. 37. perc: Fütyű elemi erejű sza­badrúgását csak kiütni tudta Boda, és Tokaji 5 méterről a kapuba pöckölte a labdát. 1—2. 79. perc: Tokaji egy elegáns moz­dulattal 12 méterről a kapu közepébe emelt. 1—3. A 200 főnyi félegyházi szurkoló hazai hangulatot teremtett Cegléden, ezt a KTK győzelemmel hálálta meg. Kitűnt: Szilveszter, Szaniszló, il­letve Tokaji (a mezőny legjobbja), Bense, Csincsák, Kocsis, Fütyű. Eredmények: Újpest—Rába ETO 0—2, Csepel—PMSC 2—1, Sop­ron—Békéscsaba 2—3, Video­ton—Siófok 2—2, BVSC—MTK 3—2, Debrecen—Kispest Honvéd 2—1, Haladás—Vasas 3—2. Az FTC—Vác mérkőzést ma 19.30-kor játsszák. Az NB I-es bajnokság állása 1. Debreceni VSC 8 7 1­17- 8 15 2. FTC 7 6 1­20- 7 13 3. Békéscsaba 8 5 12 18- 8 11 4. Rába ETO 8 4 2 2 14- 9 10 5. Csepel 8 4 2 2 14-16 10 6. Kispest HFC 8 4 1 3 22-11 9 7. Vác FC-Samsung 7 3 3 1 11-10 9 8. UTE 8 3 14 9-10 7 9. Videoton 8 14 3 11-11 6 10. Siófok 8 2 2 4 11-14 6 11. BVSC 8 2 2 4 8-19 6 12. Vasas 8 2 15 11-16 5 13. Sopron 8 13 4 9-14 5 14. Haladás 8 2 15 8-13 5 15. PMSC 8 13 4 8-18 5 16. MTK 8-44 9-16 4 alakultak ki helyzetek a kapuk előtt. A vendégek szervezett védőmunká­juk mellett kontrákra építettek. A második félidőben a hazai csapat mindent egy lapra tett fel. A gyors egyenlítés után is támadásban marad­tak a körösiek és 3—2-es vezetésü­ket követően két százszázalékos helyzetet kihagytak, amivel eldönt­hették volna a mérkőzést. Az utolsó negyedórában a vendégek kitámad­tak és egy öngóllal sikerül egyenlíte­niük. Kitűnt: Kovacsevics, Szabó, Gu­bucz, Nagy T„ illetve Kahiányi, Széki, Kovács. Teliinger Vilmos: — Nehéz mér­kőzésen két védelmi hiba után hiába fordítottunk, mégis elvesztettük az egyik pontot. Kiss Miklós: — Gratulálok min­den játékosomnak, ha még jobban bíznak önmagukban akkor győze­lemmel távozhatunk. Szabó Ferenc Az NB II. Keleti csoport állása 1. III.ker.TVE 2. Diósgyőr 3. Kaba 4. Nyíregyháza 5. Kiskőrös 6. Szarvas 7. Hajdúnánás 8. Hatvan 9. Tiszavasvári 10. Tiszakécske 11. Eger SE 12. REAC 13. Kazincbarcika 14. Balmazújváros 15. Gödöllő 16. Szeged Eredmények: Diósgyőr—REAC 1—1, Balmazújváros—Nyíregyháza 1—3, Eger—Szeged SC 5—2, Haj­dúnánás—Hatvan 2—0, Szar­vas—Kazincbarcika 4—3, Ill.ker. TVE—Gödöllő 1—0. Az NB II. Nyugati csoport állása 8 6 2 _ 16- 4 14 8 5 3­19- 8 13 8 5 1 2 11- 8 11 8 5­3 16- 7 10 8 3 4 1 15-12 10 8 4 2 2 12-12 10 8 4 1 3 15-12 9 8 4 1 3 13-13 9 8 2 4 2 9- 9 8 8 3 2 3 13-14 8 8 3 1 4 15-19 7 8 2 2 4 7-12 6 8 1 3 4 13-14 5 8 1 2 5 8-15 4 8 1 1 6 7-15 3 8­1 7 3-18 1 1. Nagykanizsa 7 5 11 14- 3 11 2. Szekszárd 8 5 12 12-12 11 3. Budafok 8 4 2 2 15-11 10 4. ESMTK 8 4 2 2 7- 4 10 5. BKV Előre 8 4 13 11- 9 9 6. Baja 8 3 3 2 10- 8 9 7. Keszthely 8 4 13 10-12 9 8. Zalaegerszeg 8 3 2 3 14-10 8 9. Dunaferr 8 3 2 3 7- 6 8 10. Dorog 8 3 2 3 6- 5 8 11. Mohács 8 3 14 18-18 7 12. Beremend 8 3 14 10-13 7 13. Százhalombatta 8 3 14 10-14 7 14. Pénzügyőr 7 13 3 4-10 5 15. Paks 8 12 5 7-11 4 16. Veszprém 8 116 5-14 3 Eredmények: Veszprém —Száz­halombatta 1—2, ES MTK—Pénz­ügyőr 2—0, Nagykanizsa—Bere- mend 3—1, Dunaferr—Keszthely 2—0, Dorog—ZTE 0—0, Mo­hács—BKV Előre 3—0, Buda­fok—Paks 2—1. ■ Pénzügyőr— Nagykanizsa: később játsszák. Az NB III. Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 8 6 2 ­18- 3 14 2. KSC 8 6 11 21- 6 13 3. Kalocsa 8 6 11 19- 6 13 4. KTK 8 5 3 ­12- 5 13 5. Makó 8 4 3 1 14- 7 11 6. KTE 8 5-3 15- 4 10 7. Gyula 8 3 2 3 8-10 8 8. SZVSE 8 2 3 3 11-12 7 9. Békés 7 2 2 3 11-11 6 10. Orosháza 8 2 2 4 10-15 6 11. Mezőkovácsháza 8 2 2 4 6-16 6 12. Szőreg 8 2 15 11-18 5 13. Gyomaendrőd 8 2 15 4-17 5 14. Cegléd 7 2-5 9-12 4 15. Szegedi Dózsa 8 116 6-15 3 16. Törökszentmiklós 8-26 1-19 2 Eredmények: Orosháza—Sze­gedi Dózsa 1—3, Gyula—Mezőko­vácsháza 1—1, Szőreg­-Török­szentmiklós 0—0, Makó—Hódme­zővásárhely 0—3. ' A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Akasztó 8 6 11 23- 4 13 2. Kerekegyháza 8 5 3 ­23- 8 13 3. Lajosmizse 8 5 2 1 18-12 12 4. Mélykút 8 5 1 2 20-10 11 5. Bácsalmás 8 3 4 1 10- 8 10 6. Hajós 8 4 13 13-10 9 7. Helvécia 8 3 3 2 10- 9 9 8. Kunszentmiklós 8 4-4 19-14 8 9. Nemesnádudvar 8 4-4 12-14 8 10. Solti FC 8 2 2 4 10-12 6 11. Soltvadkert 8 2 2 4 14-18 6 12. Izsák 8 2 15 15-19 5 13. Kiskunhalas 8 2 15 10-24 5 14. Bajai TSZ 8 12 5 10-22 4 15. Fájsz 8 12 5 7-21 4 16. Jánoshalma 8 13 4 12-21 3 A Jánoshalmától 2 büntetőpont levonva. A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Hajós 8611 29-15 13 2. Izsák 8 5 1 2 24- 7 11 3. Solti FC 8 4 3 1 23-12 11 4. Helvécia 8431 23-14 11 5. Soltvadkert 8 5 - 3 20-13 10 6. Kunszentmiklós 8 5-3 18-11 10 7. Jánoshalma 8 4 2 2 16-12 10 8. Fájsz 8 5 - 3 20-20 10 9. Lajosmizse 8 4 - 4 22-27 8 10. Mélykút 8 3-5 17-18 •6 11. Kerekegyháza 8 2 2 4 10-16 6 12. Akasztó 8 2 2 4 12-25 6 13. Kiskunhalas 8 12 5 13-20 4 14. Bácsalmás 8 2-611-22 4 15. Nemesnádudvar 8 2-6 12-25 4 16. Bajai TSZ 8125 5-18 4 MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Nyolc mérkőzésen huszonnyolc gól! NEMESNADUDVAR— AKASZTÓ 0—2 (0—2) Nemesnádudvar, 250 néző. Ve­zette: Dömény (Rogács, Tóth I.) Nemesnádudvar: Engelhardt— Nébl, Budimácz, Morvái, Mezőfi G„ Pirisi (Kiss G.), Simon, Szűcs I. (Kiss L.), Koch J„ Czvetnics, Ara­nyos. Edző: Aranyos Dániel. Akasztó: Markó— Nagy, Filus, Juhász, Beregszászi, Agócs, Szabó P. (Csontos), Kinosenko, Vadászi, Szabó Cs., Szűcs. Edző: Szlovák László. Gólszerző: Agócs 2. Kitűnt: Budimácz, Morvái, Me­zőfi G., illetve Markó, Filus, Agócs, Szabó Cs. Ifjúsági eredmény: Nemesnád­udvar—Akasztó 1—3. SOLTI FC—HELVÉCIA 3—1 (1-1) Solt, 250 néző. Vezette: Tumó (Harsányi, Milassin). Solti FC: Molnár (Szente)— Fe­kete (Korsós), Persóczki, Paréj, Kat­zenbach, Horváth (Romfa), Somo­gyi, Bajnok, Döbrentei, Sümegi, Fe­hér. Edző: Bozsó György. Helvécia: Steffner— Horváth, Máté, Szalai (Nagy), Pataki, Thám (Dinnyés), Golovics, Oláh, Mata, Domokos (Kovács I.), Gebei. Edző: Őrző István. Gólszerzők: Somogyi, Döbrentei, Fehér, illetve Golovics. Kitűnt: Szente, Persóczki, Somo­gyi, Fehér, illetve Steffner, Golovics, Oláh. Ifjúsági eredmény: Solt—Helvé­cia 1—1. BAJAI TSZ— LAJOSMIZSE 0—3 (0—2) Baja, 150 néző. Vezette: Heibl (Bodrogi, Fejes). Baja: Faldum— dr. Gyetvai, Moóri (Égi), Ottenthál, Miókovics, Györgyfalvi, Farkas, Török, Panko- vics, Káli, Lehoczki (Majoros). Edző: Szőcs Lázár. Lajosmizse: Csontos—Mátéfi A., Sörös, Csima, Mátéfi L„ Buda, Ku­lik, Labanics (Kovács), Nagy, Szabó (Rigó), Tóth. Edző: Kiss László. Gólszerzők: Szabó, Tóth, Kulik. Kitűnt: dr. Gyetvai, Farkas, Ot­tenthál, illetve Kulik, Szabó, Tóth. Ifjúsági eredmény: Baja—La­josmizse 0—1. MÉLYKÚT— JÁNOSHALMA 2—3 (1-1) Mélykút, 200 néző. Vezette: Francziskovics (Gyovai, Bartyuk). Mélykút: Kiss—Kárász (Tóbiás), Pfendler, Török (Bakos), Torma, Va- its, Kránicz, Piegel, Horváth, Zámbó, Illés. Edző: Tápai Tibor. Jánoshalma: Bakalics—Tapiska, Milán, Varga (Mohácsi), Molnár, Tö­rök, Mizsér, László, Simity, Deák­falvi (Komáromi), Fenyvesi. Edző: Faddi Mihály. Gólszerzők: Zámbó 2, illetve Fenyvesi 2, Mizsér. Kitűnt: Mélykút csapatából senki, illetve Fenyvesi (a mezőny leg­jobbja), Bakalics, Tapiska, László. Ifjúsági eredmény: Mélykút—Já­noshalma 0—1. BÁCSALMÁS— SOLTVADKERT 0—0 Bácsalmás, 100 néző. Vezette: Ka- zinczi (Ignácz, Harkai). Bácsalmás: Zsemberi— Borcsik, Pencz, Szábol, Barna, Ercsi, Nuszpl, Kis B. (Pető), Szalai, Révész, Kővári (Mohácsi). Edző: Viszmeg István. Soltvadkert: Dobszai— Kovács, Csesznegi, Szekér, Verebélyi, Mar­ton, K. Molnár, Tóth, Szabó (Sőregi), Sztojka (Gyuricza), Csermák. Edző: Somogyi László. Kitűnt: Barna, Ercsi, Révész, il­letve Kovács, Csesznegi, Verebélyi. Ifjúsági eredmény: Bácsal­más—Soltvadkert 0—2. KUNSZENTMIKLÓS— FÁJSZ 5—0 (2—0) Kunszentmiklós, 250 néző. Ve­zette: Kara (Törőcsik, Nagyhegyesi). Kunszentmiklós: Búzási— Her- czeg, Czigler, Duzmath, Hegedűs, Sebestyén, Lovász, Csiki (Kővári), Erdősi, Bankes (Pataki), Kerek (Bo- czek). Megbízott edző: Hegedűs Sándor. Fájsz: Székely- Greksa, Vatai (Csizovszki), Farkas, Pólyák, Nagy, Pörzse, Ézsi, Szabadi, Veres, Török. Edző: Sztankó Károly. Gólszerzők: Patai 2, Sebestyén, Bankes, Kővári. Kitűnt: Herczeg, Czigler, Sebes­tyén, illetve Szabadi, Veres. Ifjúsági eredmény: Kunszentmik­lós—Fájsz 6—1. KEREKEGYHÁZA— KISKUNHALAS 4—0 (2—0) Kerekegyháza, 400 néző. Vezette: Némedi (Kecskés, Bohács). Kerekegyháza: Erdei— Réti, Go- golák (Csorba), Engel, Boronkai (Ma- tuz), Nagy, Váczi, Joszt (Valter), Tóth Cs., Óvári, Gál. Edző: Losonczy László. Kiskunhalas: Brindza— Molnár, Becsi, Horváth, Papp, Herman, Kis-Máté, Tímár, Varga (Jójárt), Ha- ász (Agócs), Sörös. Edző: Rádi Zol­tán. Gólszerzők: Tóth Cs. 2, Joszt, Bo­ronkai. Kitűnt: Boronkai, Váczi, Joszt, Gál, illetve Brindza, Tímár, Sörös. Ifjúsági eredmény: Kerekegy­háza—Kiskunhalas 1—2. HAJÓS— IZSÁK 4—I (1—0) Hajós, 350 néző. Vezette: Magó (Il­lés, Csikós). Hajós: Umenhoffer— Rendes, Hubert, Rácz, Tóth (Markó), Hepp, Tamási, dr. Schindler (Bajai), Gínál, dr. Koch, Huber (Dobler). Edző: Al­földi Albert. Izsák: Miskolczi— Tóth, Jakus, Mezei G., Mezei Zs„ Mezei K„ Mi­hály, Lantos, Höss (Juhász), Kuti, Lengyel. Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: dr. Koch, Ginál, Hepp, Rácz, illetve Lengyel. A rossz idő ellenére is kitűnő mér­kőzést láthattak a nézők. Kitűnt: Hubert, Tamási (a mezőny legjobbja), dr. Schindler, dr. Koch il­letve Tóth, Kuti, Lengyel. Ifjúsági eredmény: Hajós—Izsák 1—3. A forduló válogatottja és a góllövőlista 5 gólos: Gubucz (Kiskőrösi Stadler FC). NB III.: 8 gólos: Barna Cs. (Kecskeméti SC), 4 gólos: Berki (Kecskeméti TE), Farkas Z„ Földi, Facskó (Kalocsa). Megyei bajnok­ság: 6 gólos: Kuhlevszkij (Akasztó), Török, Piegel (Mélykút), Joszt (Ke­rekegyháza), 5 gólos: Mata (Helvé­cia), Agócs (Akasztó), Zámbó (Mélykút). Markó (Akasztó)— Kovács (STE), Czigler (Kunszentmiklós), Persóczki (Solti FC), Boronkai (Ke­rekegyháza), Agócs (Akasztó), Ta­mási (Hajós), Oláh (Helvécia), Döb­rentei (Solti FC), Szabó (Lajosmi­zse), Fenyvesi F. (Jánoshalma). Á góllövőlista élcsoportja, NB II.: 8 gólos: Bállá Mihály (Tisza kécske), 6 gólos: Rumán (Baja). A Mechelen következik Elkészítették az európai labda- rúgó-klubkupák sorsolását. Az egyet­len állva maradt magyar együttes, az MTK nehéz ellenfelet kapott az UEFA Kupa legjobb 32 együttese közt. A pesti kék-fehérek ellenfele a belgák egykori kupagyőztese, a Me­chelen lesz. Ebben a csapatban sze­repel a magyar Eszenyi Dénes is, aki az Újpesttől került a belgákhoz. Eszenyi az utóbbi időben jól játszik, döntő gólokat ér el és éppen ezért biztos a helye a Mechelen együttesé­ben. Az első mérkőzés Belgiumban lesz október 19-én vagy 20-án. TOTÓ A totó 40. héten szereplő mérkő­zések eredményei: 1. Csepel—Pécs (2—1) 1 2. BVSC—MTK (3—2) 1 3. Debrecen—Kispest (2—1) 1 4. Freiburg—Karlsruhe (3—3) x 5. Bayem München—Hamburg (4—0)1 6. Leipzig—Mönchengladbach (1—1) x 7. Stuttgart—Frankfurt (0—2) 2 8. Genoa—Reggiana (0—0) x 9. Napoli—Intemazionale (0—0) x 10. Udinese—Lecce (2—1) 1 11. Acireale—Brescia (2—2) x 12. Pisa—Bari (2 2) x 13. Ravenna—Ancona (0—1) 2 +1 mérkőzés: 14. Hertha BSC-TB Berlin (3—1) 1