Petőfi Népe, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

1993. október 25., hétfő LABDARÚGÁS NB II. KELETI CSOPORT Barcikán sem pihent a körösi henger KAZINCBARCIKA— KISKŐRÖS-STADLER FC 0—3 (0—1) Kazincbarcika, 1000 néző. Ve- zétte: Hartmann. KBSC: Fiilöp— Göndör, Sztahon (Tanka az 52. percben), Raducu, Implom, Molnár, Bondarcsuk, Lu­kács, Sándor (Smolnickij a 78. perc­ben), Nagy S., Hanyecz. Edző: Kál­mán Vilmos. Kiskörös: Kovácsevics—Tóth, Makrickij, Kapics, Szabó, Pecznyik, Nagy T. (Rumán a 46. percben), Gu- bucz, Hleba, Csehi (Szauer a 73. percben), Kanál. Edző: Teliinger [Vilmos. 10. perc: Bondarcsuk 25 méterről Inágyerejű lövést küldött a jobb felső sárok irányába, Kovácsevics remek vetődéssel tolta szögletre a labdát. Később Nagy S. lendült meg a bal oldalon, beadását Kapics elvétette, de a kapus jó ütemben mozdult ki a kapujából, és mentett. , 14. perc: Nagy S. beadását Kapics elvétette, de Kovácsevics mentett. • Rumán: új csapat, régi forma. 26. perc: Pecznyik lépett ki a lesre játszó barcikai védők közül, teljesen egyedül, nagy lendülettel vezette a kapu irányába a labdát. Kiváló ér­zékkel keresztbe passzolt, és az ér­kező Hleba közelről nyugodtan to­vábbított a hálóba, 0—1. 28. perc: Kanál lövésszerű sza­badrúgását Tóth alig fejelte fölé, az­tán egy gyors akció végén Kanál hat méterről sem talált a hálóba... 83. perc: Rumán kapott jó átadást, majd a jobb szélről, 10 méterről lá­gyan emelt a kapu közepébe, 0—2. 88. perc: Gubucz használta ki a védelmi megingást, és nyolc méter­ről helyezett a jobb sarokba, 0—3. A vendégek magabiztosan kezd­tek, a barcikaiak ellenállása csak az első bekapott gólig tartott. A Kiskő­rös sem játszott jól, különösen a má­sodik félidő első felében tűnt tompá­nak a Tellinger-legénység, ám a haj­rára a vendéglátók teljesen elkészül­tek az erejükkel és hengereltek a vendégek. Kitűnt: A hazaiak közül senki, il­letve Szabó, Pecznyik, Kanál. Kálmán Vilmos: — Jelenleg ennyire vagyunk képesek, megérde­melten nyertek a kiskőrösiek. Teliinger Vilmos: — Nehezen született meg biztos győzelmünk, gratulálok csapatomnak. „Csak” góllövésben volt jobb a Diósgyőr TISZAKÉCSKE—DIÓSGYŐR 0—1 (0—1) Tiszakécske, 2300 néző. Vezette: Pghl (Birincsik, Tóth S.). Tiszakécske: Szűcs— Ézsiás, Berta, Safranyik, Nagy L., Szobosz- laj, Mike, Tóth (Kajli a 83. percben), Balia L., Balia M., Török. Edző: Re- s^eli-Soós István. Diósgyőr: Dohot— Farkas, Nasz- tasevszkij, Danes, Nagy N., Csehi, Budai, Vadicska, Csillag, Subin (Ádzsojev az 55.), Koszta (Vitelki a 71. percben). Edző: Sándor István. Sárga lap: Török a 18., Koszta a 47., Vadicska a 69., Safranyik a 89. percben. 7. perc: Jobboldali diósgyőri tá­madás során Csehi centerezett, Nagy L. rövidre sikerült fejesét Vadicska 14 méterről a jobb alsó sarokba vágta, 0—1. 27. perc: Balia M. Dancstól szor­ongatva Mike elé tálalt, a kécskei özéppályás bal alsó sarokra tartó húsz méteres kapáslövését Dohot „terelte” szögletre. 37. perc: A jobb oldalon felfutó Mike szép csellel becsapta Budait, a tizenhatoson belül Dancsot is elfek­tette, lapos begurítását Nagy N. men­tette a mezőnybe. 42. perc: Csehi Subinnal egyérin- tőzött a tizenhatos előtt a jobbössze­kötő helyén, a visszakapott labdát 13 méterről rászúrta, Szűcs hárított. 62. perc: „Tűzijátékot” láthatott a közönség a DFC kapuja előtt. Előbb Mike, majd Balia M., végül Balia L. lövése akadt el az önfeláldozóan be­vetődő védőkön. 75. perc: Török jobbról előreívelt szabadrúgását az előre lopakodó Berta centiméterrel fejelte fölé. 81. perc: Bállá M.-t buktatták a kaputól 17 méterre, a pontrúgást maga a sértett helyezte kevéssel a bal alsó>sarokmellé. Nagy lendülettel kezdett a Tisza­kécske, amelyet a hamar bekapott gól visszavetett. A vendégek maga­biztosan romboltak kapujuknál. Szü­net után tíz perccel ritmust váltottak a vendéglátók, s mezőnyfölényt ki­harcolva átvették a játék irányítását. Sajnos, az egyenlítés elmaradt, mert a támadósor tagjai nem voltak elég agresszívek. Fájó vereség immár má­sodszor, de hozzá kell tenni, az a csapat, amelyik 83 percet ki tud bek- kelni, megérdemli a pontokat. Kitűnt: Szűcs, Berta, illetve Danes, Csehi, Vadicska. Reszeli-Soós István: — A hamar bekapott gól után stabilizáltuk játé­kunkat, a második félidőben nagy fö­lénybe kerültünk. Nem érdemeltünk vereséget, mert a futball terén sem­miben nem maradtunk alul, csupán a góllövésben. Sándor István: — A nagy tét rá­nyomta bélyegét játékunkra. Messze elmaradtunk legjobb teljesítmé­nyünktől, de a lényeg, a két pont így is megvan. Néder István NB II. NYUGATI CSOPORT Hiányzott Rumán, hiányzott a gól BAJAI FC— MOHÁCS 0—0 .Baja, 1200 néző.Vezette: Vajda (Kaibás, Kéri). Bajai FC: Szabó L.— Kiss J., affai, Goretich G., Koch, Faddi, ovács, Ádám, Szilig Csintalan j(Imre a 77.p.), Horváth A. Edző: Ró­nai Sándor. Mohács: Szabó A.— Kósa, Rum­szauer, Tóth, Burai, Katona, Nagy, Áibi (Kiss Gy. 77.p.), Bíró, Várda, Vpzér (Horváth A. 15.p.). Edző: Bő- tsöny János. Sárga lap: Rumszauer 5.p., Gore- ich G. 65.p. 11.perc: Raffai adta el a labdát sa­ját térfelén, Várda léphetett ki egye­dül, de gyenge lövését Szabó L. védte. 40.perc: Bal oldali szöglet után Vezér fejelt kapura, ám Szabó L. bravúrral a lécre ütötte a labdát. 52.perc: Szili jobb oldali beadását Csintalan egyedül vehette át, de 15 méterről a kapust találta telibe. 62.perc: Faddi 25 méteres szabad­rúgása a felső lécről vágódott vissza. 84.perc: Horváth Á. 16 méterről, kapásból lőtt kapura, de a mohácsi kapus szépen védett. A bajaiak először léptek pályára az idén gólvágójuk, Rumán nélkül, és a nagy kérdés az volt, hogy ki tud majd gólt szerezni? Az első félidő­ben hiába játszott mezőnyfölényben a hazai csapat, igazi helyzetet nem sikerült kialakítani a mohácsi kapu előtt. Ugyanakkor az ellenfél sem je­leskedett, így a nézők szerény szín­vonalú játékot láthattak. A második játékrész sem hozott javulást, bár Imre beállása után veszélyesebbé vált a hazaiak támadójátéka, de az eredmény már nem változott. Kitűnt: Goretich G., Szili, Kiss J., illetve Rumszauer, Várda, Szabó A. Rónai Sándor: — Csapnivaló já­ték, reális eredmény. Bözsöny János: — Egyenlő erők küzdelme, igazságos eredmény. NB III. ALFÖLD-CSOPORT A Kiskunfélegyháza kilóg a sorból MEZŐKOVÁCSHÁZA— KECSKEMÉTI SC 1—2 (1—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. Ve- :e'tte: Sipos KSC: Kirí— Mag, Losonczi, krva, Bende, Torbavecz, Gazdag Kislőrincz), Máté, Kovács T., lama, Kovács L. (Kurucz). Edző: lende József. ,37.perc: Kovács L. a jobb oldalon lment, beadása Losonczihoz került, ki a hálóba lőtt. 0—1. 40. perc: Törököt a 16-oson belül n iktatták, a megítélt 11-est Bakai 5 tte a hálóba. 1—1. 47. perc: A tisztán álló Losonczi a izenhatos sarkáról hatalmas gólt lőtt íosszú sarokba. 1—2. Küzdelmes mérkőzésen megér­intett vendéggyőzelem született. Kitűnt: Kolozsi, Bakai, Dumitriu, 1 etve Kirí, Losonczi, Barna. TOROKSZENTMIKLÓS— KALOCSA 0—2 (0—0) Törökszentmiklós, 400 néző. Ve- qtte: Majoros. Kalocsa: Farkas L.— Izsák, d-adi, Paletta, Farkas Z„ Márton t olvári), Evanics, Miskolczi, i.cskó, Földi, Vén. Edző: Molnár < renc. 84. perc: Vén 14 méterről kilőtte a :vid sarkot. 0—1. 86.perc: Németh kapus ütközött Facskóval a 16-oson belül. A 11-est Vén értékesítette. 0—2. A törökszentmiklósi mezőfölény ellenére megérdemelt vendégsiker. Kitűnt: Csontos, Csatári, Gál, il­letve Paletta, Miskolczi, Vén. Ifjúsági eredmény: Törökszent­miklós—Kalocsa 1—0. KECSKEMÉTI TE—CEGLÉD 4—2(2—0) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Jakus. KTE: Fekete R.— Fekete Cs. (Dombi), Kovács T., Csorba, Forgó, Ujfalusi, Szénási (Bálint), Virágh, Lázár, Poszavcsics, Hangya (Berki). Edző: Bánhidi József. 21. perc: Hangya élesen a rövid sarokba fejelte a labdát. 1—0. 44. pec: Szénási jobbról laposan középre gurított, és Csorba közelről a hálóba pöckölt. 2—0. 51. perc: Hangyát Kecskeméti le­rántotta, ezért kiállították. 58. perc: Kozmát Forgó a 16-oson belül buktatta. A 11-est Schmidek a jobb sarokba lőtte. 2—1. 79. perc: Lázár balról az alapvo­nal közeléből ívelt be, és Csorba ka­pásból lőtt a hosszú sarokba. 3—1. 81. perc: Hibázott a KTE vé­delme, Kozma a vetődő Fekete R. hasa alatt a hálóba gurított. 3—2. 90. perc: Lázár balról, éles szög­ből váratlanul kapura lőtt, a labda bombaként a hálóba vágódott. 4—2. Az első félidőben a ceglédiek tá­madtak többet, majd a KTE átvette a játék irányítását és biztosan győzött. Kitűnt: Kovács T., Csorba, Lázár, Hangya, illetve Szabó M., Kárászi Ifjúsági eredmény: Kecskeméti TE—Cegléd 2—3. KISKUNFÉLEGYHÁZA— OROSHÁZA 2—3 (2—1) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. Vezette: Bánóczky. KTK: Bánó— Bense, Endre, Kar­sai, Tokaji (Kocsis), Fekete L, Papp (Retkes), Csincsák, Fórizs, Fütyű, Farkas (Zsigó). Edző: Kurucz István. 2. perc: A kitörő Pappot a 16-oson belül akasztották. A büntetőt Fórizs értékesítette, 1—0. 11. perc: Fütyű lekezelt egy lab­dát, és a kifutó kapus mellett a há­lóba gurított, 2—0. 35. perc: Orosházi akció végén Kálmán 5 méterről a bal alsó sarokba fejelt, 2—1. 52. perc: Endre elgáncsolta Kul­csárt a büntetőterületen belül, ezért kiállították. A 11-est Béltelki vágta a kapuba. 2—2. 73. perc: Bulimár szabadrúgása a lécről a hálóba vágódott, 2—3. Már megnyert mérkőzést engedett ki a kezéből a félegyházi csapat. Ifjúsági eredmény: KTK—Oros­háza 1—2. Ez történt az NB I-ben Eredmények: Pécsi MSC-For- dan—Debrecen 2—1, Békés­csaba—Csepel-Kordax 6—1, Rába ETO—Videoton Waltham 1—1, Kispest—Sopron 3—1, Vác—BVSC 3—2, MTK—Vasas 0—3, Új­pest—Ferencvárosi TC 1—0, Sió­fok—Haladás 1—1. A labdarúgó NB I. állása 1. Ferencváros 11 7 3 1 22- 9 17 2. Vác FC 11641 19-12 16 3. Debrecen 11 7 1 3 18-12 15 4. Békéscsaba 11 6 2 3 26-12 14 5. Kispest HFC 11 5 3 3 26-13 13 6. Csepel 11533 16-22 13 7. Rába ETO 11 4 4 3 16-12 12 8. Újpest 11425 12-13 10 9. Siófok 11344 13-15 10 10. Vasas 11 4 1 6 16-18 9 11. Videoton 11254 13-16 9 12. Sopron 11245 13-19 8 13. PMSC 11245 10-20 8 14. BVSC 11 2 4 5 10-22 8 15. Haladás 11236 12-18 7 16. MTK 11 1 1 5 13-22 7 Az NB II. Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 11 7 4 - 21- 8 18 2. III.kér.TVE 11 8 2 1 20- 7 18 3. Kiskőrös 11 6 4 1 25-14 16 4. Kaba 11 7 2 2 15- 9 16 5. Szarvas 11 5 3 3 13-15 13 6. Nyíregyháza 11 5 2 4 16- 8 12 7. Hatvan 11 5 2 4 16-18 12 8. Tiszavasvári 11353 14-12 II 9. Tiszakécske 11425 16-18 10 10. Hajdúnánás 11 4 1 6 18-18 9 ii. Balmazújváros 11 2 4 5 14-19 8 12. REAC 11245 11-18 8 13. Kazincbarcika 11236 14-19 7 14. Gödöllő 11 3 1 7 13-18 7 15. Eger SE 11 3 1 7 16-26 7 16. Szeged 11- 4 7 5-20 4 Eredmények: Nyíregyházi FC —Szarvas 0—0, Tiszavasvári— Balmazújváros 2—2, Szeged— REAC 2—2, III. kér. TVE—Haj­dúnánás 3—2, Gödöllő—Kaba 1—2, Hatvan—Eger 2—1. Az NB II. Nyugati csoport állása 1. Nagykanizsa ii 8 1 2 19- 5 17 2. ES MTK n 6 2 3 13- 6 14 3. Zalaegerszeg a 5 3 3 18-10 13 4. Dorog ii 5 3 3 8- 5 13 5. Beremend ii 6 1 4 16-14 13 6. Dunaferr ii 4 4 3 9- 6 12 7. Budafok n 4 4 3 16-14 12 8. Baja ii 4 4 3 12-10 12 9. Szekszárd in Dizi; ciAm ii 11 5 2 4 A 1 A 14-17 ii in 12 íu. jdís. v ti ore i i 4 J 4 1 I—ÍU i I 11. Keszthely ii 5 1 5 12-16 11 12. Mohács ii 3 3 5 20-21 9 13. Százhalombatta ii 4 1 6 14-21 9 14. Pénzügyőr ti 2 4 5 6-15 8 15. Paks ii 2 2 7 9-15 6 16. Veszprém ii 1 2 8 6-18 4 Eredmények: Százhalombatta— Szekszárdi Polgári 4—2, Keszt­hely—Erzsébeti SMTK 0—2, Buda­fok—Dorogi Bányász 0—0, BKV Előre—Veszprém 0—0, Zalaeger­szegi TE—Nagykanizsai Olajbá­nyász 2—0, Beremend—Pénzügyőr 3—0, Paks—Dunaferr 0—2. Az NB III. Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 11 9 2­30- 6 20 2. KSC 11 8 2 1 31- 9 18 3. Kalocsa ii 8 1 2 26- 8 17 4. KTE li 7 1 3 22- 6 15 5. KTK 11 6 3 2 16-13 15 6. Makó 11 5 4 2 18-12 14 7. SZVSE 11 3 5 3 15-14 11 8. Orosháza 11 4 3 4 15-18 11 9. Békés 11 4 3 4 16-20 11 10. Gyula 11 4 2 5 14-16 10 11. Mezőkovácsháza 11 3 2 6 9-20 8 12. Szőreg íi 2 3 6 12-24 7 13. Cegléd ii 3 ­8 15-21 6 14. Gyomaendrőd 11 2 2 7 6-23 6 15. Szegedi Dózsa 11 1 3 7 11-21 5 16. Törökszentmiklós ii- 2 9 2-27 2 Eredmények: Szegedi Vasutas SE—Szőreg 1—1, Gyomaend­rőd—Makó 1—3, Békési Co­lors—Szegedi Dózsa 3—2, Hódme­zővásárhelyi LC—Gyula 4—1. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Lajosmizse ii 7 3 1 27-16 17 2. Akasztó ii 7 2 2 29-10 16 3. Kerekegyháza ii 6 4 1 28-13 16 4. Mélykút ii 722 24-12 16 5. Bácsalmás ii 4 5 2 19-16 13 6. Helvécia ii 5 3 3 16-14 13 7. Kunszentmiklós a 4 2 5 21-18 10 8. Hajós ii 4 2 5 19-19 10 9. Nemesnádudvar ii 5 ­6 19-21 10 Soltvadkert íi 3 4 4 19-21 10 11. Izsák n 4 1 6 20-24 9 12. Solti FC ti 2 3 6 13-18 7 13. Bajai TSZ ii 2 3 6 14-27 7 Fájsz ii 2 3 6 14-27 7 15. Kiskunhalas ii 3 1 7 17-32 7 16. Jánoshalma n 2 4 5 18-27 6 A Jánoshalmától 2 pont levonva A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Hajós ii 8 2 1 36-18 18 2. Izsák ii 722 32-10 16 3. Helvécia ti 632 44-18 15 4. Jánoshalma ii 632 24-14 15 5. Soltvadkert ii 7-4 31-18 14 6. Solti FC ii 542 31-19 14 7. Kunszentmiklós ii 6 1 4 25-17 13 8. Fájsz ii 524 24-25 12 9. Lajosmizse ii 5 - 6 37-36 10 10. Kiskunhalas ii 335 21-24 9 11. Akasztó ii 335 16-30 9 12. Mélykút ii 326 21-30 8 13. Kerekegyháza ii 236 14-24 7 14. Bácsalmás ii 3 1 7 15-27 7 15. Bajai TSZ ii 1 3 7 7-26 5 16. Nemesnádudvar ii 2-9 15-57 4 MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Négyesélyes az őszi megyebajnoki befutó JÁNOSHALMA—SOLT 2—2 (1—0) Jánoshalma, 250 néző. Vezette: Kecskés (Némedi, Bohács). Jánoshalma: Bakalic— Varga, Tapiska, Hemer, Ádám, Török, Mi- zser, László, Simity (Faddi), Feny­vesi F„ Fenyvesi L. Edző: Faddi Mi­hály. Solt: Szente— Katzenbach (So­mogyi), Persóczki, Polánszky, Paréj, Sümegi, Horváth, Romfa, Döbrentei, Bajnok, Fehér. Edző: Bozsó György. Gólszerzők: Simity, László, il­letve Fehér, Sümegi. Kitűnt: Bakalic, Varga, Hemer, il­letve Persóczki, Sümegi, Romfa, Döbrentei. Ifjúsági eredmény: János­halma—Solt 2—1. LAJOSMIZSE— NEMESNÁDUDVAR 4—2 (1-1) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Berger (Prucser, Sendula). Lajosmizse: Csontos— Rigó, Sö­rös J., Demeter, Mátéfi L., Buda, Ku- lick, Labanics, Nagy A. (Kovács), Szabó, Tóth J. Edző: Kiss László. Nemesnádudvar: Varga— Nébl, Budimácz, Koch, Morvái (Szabó), Mezőfi G., Mezőfi Z., Simon, Szűcs, Aranyos, Cvetnics. Edző: Aranyos Dániel. Gólszerzők: Nagy, Szabó, Ko­vács, Mátéfi Z., illetve Simon, Koch. A Lajosmizse szerzett vezetést, majd fordított a Nádudvar, később nagy csatában nyert az éllovas. Kitűnt: Sörös J., Labanics, Buda, illetve Varga, Simon, Cvetnics. Ifjúsági eredmény: Lajosmi­zse—Nemesnádudvar 11—2. IZSÁK—HELVÉCIA 2—1 (1—1) Izsák, 300 néző. Vezette: A- tyánszky (Fang, Márton). Izsák: Miskolczi— Tóth, Jakus, Mezei G., Mezei Zs., Bonea (Beck), Kuti, Lantos, Lengyel, Mihály, Me­zei K. Edző: Száz Sándor. Helvécia: Kovács— Gebei (Faze­kas), Máté, Szalai, Pataki, Thám, Domokos Z., Oláh, Mata, Nagy, Horváth (Domokos F.). Edző: Őrző István. Gólszerzők: Mihály, Bonea, il­letve Oláh. Kitűnt: Tóth, Jakus, Lengyel, Mi­hály, illetve Szalai, Pataki, Domokos Z„ Oláh, Mata. Ifjúsági eredmény: Izsák—Hel­vécia 2—1. KEREKEGYHÁZA— BÁCSALMÁS 2—1 (1—0) Kerekegyháza, 500 néző. Vezette: Dömény (Rogács, Illés). Kerekegyháza: Erdei— Réti, Go- golák, Engel, Boronkai, Valter (Ma- túz), Csorba (Herczeg), Joszt, Tóth, Óvári, Gál. Edző: Losonczy László. Bácsalmás: Zsemberi— Borcsik, Száhl, Pencz, Barna, Kiss B., Szalai, Vidák, Nuszpl, Révész, Kővári. Edző: Viszmeg István. Gólszerzők: Boronkai, Gogolák, illetve Pencz (11-esből). Kitűnt: Erdei (a mezőny leg­jobbja), Boronkai, Óvári, illetve Zsemberi, Száhl, Pencz. Ifjúsági eredmény: Kerekegy­háza—Bácsalmás 1—1. KISKUNHALAS—MÉLYKÚT 1—2(1—1) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Lédeczi (Király, Törőcsik). Kiskunhalas: Brindza— Horváth, Becsi, Molnár, Sörös, Papp L„ Csor­dás (Agócs), Hermann, Jójárt, Kiss-Máté, Haász (Varga). Edző: Rádi Zoltán. Mélykút: Kiss— Facskó, Pfend- ler, Tóbiás (Kárász), Torma, Vaits, Kránicz, Piegel, Horváth, Zámbó, Il­lés (Losoncz). Edző: Tápai Tibor. Gólszerzők: Jójárt, ill. Piegel 2. Kitűnt: Becsi, Kiss-Máté, illetve Kiss, Pfendler, Peigel. Ifjúsági eredmény: Kiskunha­las—Mélykút 2—2. FÁJSZ—BAJAI TSZ SK 4—2(1—1) Fájsz, 150 néző. Vezette: Kiss I. (Csenki, Kohajda). Fájsz: Székely— Greksa, Vatai, Szabadi, Ézsi, Nagy G., Pörzse, Far­kas, Unyi (Pólyák), Veres, Kollár. Edző: Sztankó Károly. Baja: Faldum—dr. Gyetvai, Gye- nei, Ottenthál, Miókovics, György- falvi, Török, Farkas (Égi), Panko- vics, Éber (Agatics), Majoros. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerzők: Veres 3 (egyet 1 Les­ből), Pörzse ill. Török, Agatics. Kitűnt: Pörzse, Farkas, Veres, Kollár, illetve Faldum, Török. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Bajai TSZ SK 1—1. SOLTVADKERT—HAJÓS 3—1 (2—1) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Harsányi (Prikidánovics, Serdült). Soltvadkert: Hatvani— Kovács, Csesznegi, Szekér (Szabó A., Sztojka), Gyuricza, Marton, Juhász, Tóth, K. Molnár (Sőregi), Katzen­bach, Csermák. Edző: Somogyi László. Hajós: Umenhoffer— Funene- cker, Bajai, Rácz, Follardt (Gyuráro- vics), Hepp, Tamási, dr. Schnidler (Dobler), Ginál, dr. Koch, Hubert. Édző: Alföldi Albert. Gólszerzők: Csermák, Juhász, Szabó A., illetve Ginál. A 70. percben 2—1-es állásnál Ginál 1 l-esét Hatvani védte. Kitűnt: Hatvani (a mezőny leg­jobbja), Kovács, Gyuricza, Tóth, il­letve Funenecker, dr. Koch, Hubert. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Hajós 1—4. AKASZTÓ— KUNSZENTMIKLÓS 1—1 (0—0) Akasztó, 600 néző. Vezette: Franciskovics (Kövecses, Mészáros). Akasztó: Szentesi— Nagy, Kuh- levszkij, Schindler, Juhász, Agócs, Vadászi (Szűcs), Szabó P., Bereg­szászi, Szabó Cs., Kinosenko. Edző: Szlovák László. Kunszentmiklós: Búzási— Her­czeg, Czigler, Rávai, Hegedűs, Se­bestyén, Lovász, Csíki, Boczek (Németh), Kővári (Horváth), Kerek. Edző: Hegedűs Sándor. Gólszerzők: Kuhlevszkij, illetve Sebestyén. Kitűnt: Nagy, Juhász, Vadászi, il­letve Búzási, Herczeg, Sebestyén, Csíki. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Kunszentmiklós 1—1. A forduló válogatottja Erdei (Kerekegyháza)— Kovács (STE), Jakus (Izsák), Hemer (János­halma), Szalai (Helvécia), Budai (Lajosmizse), Vadászi (Akasztó), Pi­egel (Mélykút), Veres (Fájsz), Kis-Máté (Kkhalas), Huber (Hajós). A góllövőlista élcsoportja: NB IL: 9 gólos: Balia M. (Tiszakécske), Rumán (Baja—Kiskőrös), 8 gólos: Gubucz (Kiskőrös), 7 gólos: Kanál (Kiskőrös). NB III. 11 gólos: Barna Cs. (KSC), 6 gólos: Fórizs (KTK), Vén (Kalocsa), Hangya, Berki (KTE). Megyei I. osztály: 8 gólos: Piegel (Mélykút), 7 gólos: Kuh­levszkij (Akasztó), Veres (Fájsz), Mata (Helvécia), 6 gólos: Török (Mélykút), Joszt, Tóth Cs. (Kerek­egyháza), Sebestyén (Kunszentmik­lós), Fenyvesi F. (Jánoshalma), Nagy A. (Lajosmizse), Aranyos, Simon (Nemesnádudvar). A brazilok az élen A Nemzetközi Labdarúgó Szövet­ség (FIFA) pénteken tette közzé leg­frissebb számítógépes világranglistá­ját, amelyen az elmúlt hét év ered­ményei alapján 168 válogatottat rangsorol. A brazilok továbbra is őr­zik első helyüket, mögéjük a norvé­gok jöttek fel, a harmadik helyre szo­rítva vissza az olaszokat. A szeptem­beri listához képest egyformán hét helyet léptek előre a hollandok és a spanyolok, akik a hatodik, illetve a hetedik helyet foglalják el. A magya­rok a 49. helyen állnak, míg a lu­xemburgiak a 106. helyen tanyáznak. TOTÓ A totó 43. hetén szereplő mérkő­zések eredményei: 1. Siófok—Haladás (1-1) x 2. l.FC Köln—Dortmund (2—0)1 3. Schalke 04—Dresden (0—0) x 4. Frankfurt—Bayern München (2-2) x 5. Essen—Meppen (4-1)1 6. Stuttg.K.—Chemnitz megállapított eredmény x 7. Atalanta—Foggia (1-1) x 8. Cremonese—Cagliari (3—1)1 9. Genoa—Piacenza (0—1)2 10. Napoli—Lecce (3—1)1 11. Parma—Reggiana (1—0)1 12. Roma—Lazio (1—1) x 13. Bari—Fiorentina (0—l) 2 + 1 mérkőzés 14. Cosenza—Venezia (1—1) X