Petőfi Népe, 1993. szeptember (48. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-20 / 219. szám

LABDARÚGÁS 11 1993. szeptember 20., hétfő NB II. KELETI CSOPORT A Kőrös húzta a REAC nótáját KISKŐRÖSI STADLER FC­­REAC 2-0 (1-0) Kiskőrös 2000 néző. Vezette: Sothy (Szekeres, Mezei). Kiskörös: Kovacsevics — Márics, Makrickij, Kolovics — Hleba, Pecz­­nyik, Gubucz (Bécs az 55. percben), Kapics — Szabó R. (Hánzs a 67. percben), Szűcs, Kanál. Edző: Tel­iinger Vilmos. REAC: Knotz — Morzsa, Varga, Schultz, Siteri — Teodora (Hegyi a 79. percben), Szabó, Veres, Kult (Dömök a 40. percben), Hajdú, Varró. Edző: Dálnoki József. Sárga lap: Veres a 27., Siteri a 49. percben. Kiállítva: Siteri a 63. percben. 3. perc: Kanál 17 méteres lövése a kapufáról pattant a léc fölé. Nagy gólhelyzet volt. Még ugyanebben a percben meg­született a Kiskőrös vezető gólja. A szöglet után a védők röviden szaba­dítottak fel, Gubuczhoz került a labda, aki 12 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtte a labdát, 1—0. 29. perc: Szűcs került nagy hely­zetbe, de nyolcméteres lövését a vé­dők a gólvonalról mentették az utolsó pillanatban. 64. perc: Bécs beadását a jól he­lyezkedő Kanál fejelte kapura. Knotz azonban bravúrosan kiütötte a labdát, de éppen Szauer elé, aki 13 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 2—0. A hazai csapat már a mérkőzés elején lerohanta ellenfelét és gyors egymásutánban három szögletet ért el. Ezekben a percekben a Vendégek foggal, körömmel védekeztek. így az ellentámadásaik sem jelentettek iga­zán komoly veszélyt a kiskőrösiek kapujára. Fordulás után 10 percig lendülete­sen támadott a REAC, de igazán ko­moly gólhelyzetet nem tudott kiala­kítani. Azt követően a hazai csapat vette át a kezdeményezést, nagy me­zőnyfölényt harcolt ki, és ennek eredménye, hogy újabb gólt szerzett. A Kiskőrösi Stadler FC második ta­lálata megpecsételte a vendégcsapat sorsát. A találkozó hátralévő részé­ben a hazaiak további helyzeteket alakítottak ki, de a kapu előtt elfo­­gyot a puskaporuk. így végülis meg kellett elégedniük a kétgólos győze­lemmel. Teliinger Vilmos: — Örülök a győzelemnek, mert nehéz körülmé­nyek között harcoltuk ki. De, ha fej­ben is tudunk majd játszani, akkor az eredmény is biztatóbb lesz. Dálnoki József: — Egy jobb csa­pattól szenvedtünk verességet, de mindkét kapott gól elkerülhető lett volna. Kitűnt: Márics, Szauer, Kanál il­letve Knotz, Schultz, Varga. Szabó Ferenc Későn kezdett hajrázni a Kécske SZARVAS—TISZAKÉCSKE 2—0 (0—0) Szarvas, 1500 néző. Vezette: Hartmann (Nagy I., Kiss Gy.). Szarvas: Hanyecz — Hirmler, Pi­­sont, Holp, Szlopóczki, Gebri, Ma­­jrfr, Takó, Ilici (Cziglédszky a 83. percben). Janis, Rácz. Edző: loan Patrascu. Tiszakécske: Tasnádi — Kajli, Málik, Hofmeister (Szoboszlai az 52. percben), Nagy, Balia L„ Safranyik, Paulik (Ezsiás az 52. percben), Bállá M., Maczkó. Edző: Reszeli-Soós Ist­ván. Sárga lap: Major a 4., Málik az 56., Tóth a 70., Ilici a 78., Ézsiás a 85. percben. 10. perc: Rácz indította a remekül kiugró Majort, de Tasnádi gyors ki­futással lábbal mentett. 25. perc: Málik 25 méteres sza­badrúgása a fölső léc közelében hagyta el a játékteret. 35. perc: Balia L. jó helyzetbe ke­rült, de lövés helyett egy rossz át­adással szinte felszabadította a Szar­vasi kaput. 46. perc: Pisont ívelhetett szabad­rúgást a kapu elé, Rácz szép fejessel a jobb alsó sarokba küldte a labdát. 1—0. 50. perc: Málik lyukat rúgott, Rácz azonnal lecsapott a labdára és pár lépés után a kapu jobb oldalába lőtt. 2—0. 55. perc: A csereként beállt Ezsiás lövése hajszállal kerülte el Hanyecz kapuját. 60. perc: Balia L. kecsegtető hely­zetben a kaputól pár méterre az ol­dalvonalon túlra (!) rúgta a labdát. 63. perc: Ilici gurított vissza egy labdát. Major estében a fölső kapufát találta telibe. Gyors, változatos volt az első fél­idő. Mindkét csapat bátran támadott, de a 16-os vonalánál legtöbbször el­fogyott a tudomány. A két kapusnak emiatt komoly védeni valója nem is akadt. Fordulás után a Szarvas gyor­san eldöntötte a két pont sorsát, ami­kor Rácz négy percen belül kétszer is a kapuba talált. Az utolsó negyed­órában a Kécske mindent egy lapra föltéve támadott, mindent megpró­bált az egyenlítésért, de ez a szarva­siak határozott védekezése és néhány kihagyott gólhelyzet miatt nem sike­rült. Kitűnt: Rácz, Hirmler, Hanyecz, illetve Safranyik, Maczkó. loan Patrascu: — A héten na­gyon nagy figyelemmel készítettünk fel minden csapatrészt. A mérkőzés eredménye azt bizonyítja, hogy ez sikerült is. Reszeli-Soós István: — Elemista hibákból két gólt ajándékoztunk a jól küzdő ellenfélnek. Hiába pörögtünk föl 2—0 után, már semmi sem sike­rült. Csabai Pál NB II. NYUGATI CSOPORT A lapok tették színessé a mérkőzést ESMTK—BAJAI FC 0—1 (0-0) Budapest, 1000 néző. Vehette: Hrabovszky (Drabecz, Hanyecz). ESMTK: Somodi— Gabnai, Vaskó, Farkas, Kiss J., Kalvach (To­­rockai a 71. percben), Fehér, Balás, Nagylaki (Balogh az 55. percben), Magyar, Hudák. Edző: Ebedli Fe­renc. BFC: Tomik— Szűcs, Raffai, Palla, Kovács, Faddi, Csintalan, Kiss M., Horváth, Rumán, Ádám. Edző: Rónai Sándor. Sárga lap: Fehér a 2., Kiss M. a 6., Rumán a 8., Faddi a 40., Horváth és Farkas a 67., Kovács a 68., Ma­gyar a 88. percben. Kiállítva: Rumán a 66., Kiss M. a 77., Kiss J. a 86. percben. 1. perc: Rumán beadását Csinta­lan az ötös sarkáról nagy helyzetben Somodiba lőtte. 14. perc: Vaskó bal szélről kapura küldött labdáját Tomik védte. 24. perc: Balás óriási lövését To­mik a mezőnybe öklözte. 26. perc: Faddi 28 méterről meg­eresztett labdája elzúgott a kapufa fölött. 27. perc: Palla az ötös sarkán tisz­tán vehette át a labdát, de óriási hely­zetben mellé gurított. 45. perc: Kiss M. 25 méteres sza­badrúgása csak centiméterekkel ke­rülte el a felső sarkot. 59. perc: Fehér a kapust is kicse­lezve került gólhelyzetbe, de Palla az utolsó pillanatba szögletre mentett. 63. perc: Rumán indította Horváthot, akit a hazai védők buk­tattak a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Kovács értékesítette, 0-1. 66. perc: Rumán — akinek volt már egy sárga lapja — sípszó után el­rúgta a labdát, mire kiállították. 75. perc: Fehér kicselezte az egész bajai védelmet az ötös sarkáról ka­pura lőtt, de Tomik mentett. 77. perc: Kiss M. utolsó ember­ként felvágta a kilépő Balást, és a já­tékvezető kiállította. 86. perc: Kiss J. ellökte az ellenfe­lét, meglepetésre ő is mehetett zuha­nyozni. Idegesen kezdődött a mérkőzés. A bájai csapat lelkesedését a játékve­zető által kiosztott sárga lapok sem törték meg. Az első játékrészben többnyire a vendégek irányították a játékot. Mindkét kapu előtt akadt helyzet, de ezeket a csatárok nem tudták értékesíteni. Közben a játék­vezető következetlenül szórta a szí­nes kártyákat, amitől a hangulat egyre feszültebb lett. Összességében, ha csak egy 11-es góllal is, de meg­érdemelten szerezte meg a 2 bajnoki pontot a bajai együttes. Ebedli Ferenc: Nemcsak mi kel­lettünk a vereséghez... Rónai Sándor: A mérkőzés előtt bíztam a győzelemben, de közben már egyáltalán nem. Váránkó Anita NB III. ALFOLD-C SÖPÖRT Csípős az idei kalocsai paprika KALOCSA—KSC 2—1 (2—1) Kalocsa, 2200 néző. Vezette: Csonka. Kalocsa: Farkas L.— Iván, Aradi, Paletta. Farkas Z., Márton, Evanics, Miskolczi, Facskó (Zsibók), Földi (Bolvári), Vén. Edző: Molnár Fe­renc. KSC: Kosaras — Mag, Barna Zs. (Molnár), Árva, Bende, Torbavecz (Kislőrinc), Gazdag, Máté, Kovács T., Barna Cs., Kovács L. (Kátai). Edző: Bende József. 2. perc: Kovács T. kiugrott a lesre játszó kalocsai védők közül, és a ki­futó Farkas mellett a hálóba helye­zett. 0—1. 31. perc: A Gazdag kezezéséért megítélt 11-est Vén lőtte a kecske­méti kapuba. 1-—1. 45. perc: Miskolczit vágták föl a vendég védők. A szabadrúgást Földi végezte el. lövése után Kosaras a ka­pufára ütötte a labdát, amit Paletta a hálóba fejelt. 2—1. Nagyon jó iramú mérkőzésen, amely színvonalában egy osztállyal magasabban is megállta volna a he­lyét, a több helyzetet teremtő Kalo­csa megérdemelten nyert. A Kecs­keméti SC veresége ellenére sem okozott csalódást, egységes csapat benyomását keltette. Kitűnt: Farkas Z., Márton, Eva­nics,- Miskolczi, illetve Kosaras, Árva, Bende, Kovács T. Ifjúsági eredmény: Kalo­csa—KSC 1—1. MAKÓ—KTK 1—1 (1—0) Makó, 1500 néző. Vezette: Majo­ros. KTK: Bánó— Karsai, Endre, Zsivó (Papp), Tokaji, Fekete I., Fe­kete Zs., Csincsák, Fórizs, Fütyű (Retkes), Farkas (Kocsis). Edző: Ku­­racz István. 40. perc: Bódi távoli lövését Bánó kiütötte, a kipattanó labdát Bottlik közelről a hálóba helyezte. 1—0. 89. perc: Kapu előtti kavarodásnál Retkes a hálóba kotorta a labdát. 1—1. A sok gólhelyzetet teremtő és ki­hagyó vendégcsapat csak magát okolhatja azért, hogy nem két ponttal távozott Makóról. Kiállítva: Endre a 44. percben. Kitűnt: Bottlik. illetve Bánó, To­kaji, Fekete I., Csincsák. Ifjúságiak: Makó—KTK 2—0. KTE—HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 0—1 (0—0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Inges. KTE: Fekete R.— Popa, Kovács, Bálint, Forgó, Újfalusi, Csorba. Vi­­rágh. Lázár (Szénási), Berki (Juhos), Hangya. Edző: Bánhidi József. 58. perc: Balról az oldalvonal mellől szabadrúgáshoz jutott a ven­dégcsapat. Az élesen középre lőtt labdára csak Bress mozdult és a vé­dők gyűrűjéből a bal felső sarokba perdített. 0-—1. 83. perc: Bálint megrúgta a labdá­ért folyó harc közben Mihályfit. Mi­vel már volt sárga lapja, a játékve­zető kiállította a kecskeméti védőt. Hatalmas iramban a Hódmezővá­sárhely átvette a játék irányítását. A második félidőben a vezető gól után a vendégek visszavettek az iramból és az eredmény tartására törekedtek, így a KTE előtt is nyílt néhány gól­helyzet, de erejéből-mindössze egy kapufára futotta. Kitűnt: Kovács, Újfalusi, Virágh, illetve Lévai, Kiss, Kemenes, Mi­­hályfi, Szécsényi. Ifjúsági eredmény: KTE—Hód­mezővásárhely 2—3. Ez történt az NB I-ben Eredmények: Újpesti TE—Vác 3—0, Debrecen—Vasas 3—1, Rába ETO—PMSC 1—2, Csepel—Siófok 2—2, BVSC—Sopron 0—0, Video­ton—MTK 1—1, Haladás—Békés­csaba 0-J-2. A Kispest-Hon­véd—FTC mérkőzést ma este 19.30 órakor játsszák. Az NB I-es bajnokság állása 1. Debreceni VSC 6 5 1-11- 5 11 2. Békéscsaba 6 4 11 15- 4 9 3. FTC 5 4 1-14- 4 9 4. Kispest HFC 5 4-1 19- 6 8 5. Csepel 6 3 2 1 11-12 8 6. Vác FC-Samsung 6 2 3 1 8- 9 7 7. Rába ETO 6 2 2 2 10- 9 6 8. Újpesti TE 6 3-3 8- 7 6 9. Siófok 6 2 13 7- 8 5 10. Videoton 6 12 3 8- 8 4 11. MTK 6-42 5- 9 4 Sopron 6 12 3 5- 9 4 13. BVSC 6 12 3 4-12 4 14. PMSC 6 12 3 6-15 4 15. Vasas 6 114 4-12 3 16. Haladás 6 1-5 3- 9 2 Az NB II. Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 6 5 1-18- 7 11 2. III.ker.TVE 6 4 2-14- 4 10 3. Kiskőrös 6 3 2 1 12- 9 8 4. Kaba 6 4-2 8- 6 8 5. Szarvas 6 3 2 1 7- 5 8 6. Hajdúnánás 6 3 1 2 10- 8 7 7. Hatvan 6 3 1 2 9-10 7 8. Nyíregyháza 6 3-3 10- 6 6 9. Tiszavasvári 6 2 2 2 6- 6 6 10. Tiszakécske 6 2 2 2 7- 8 6 11. Kazincbarcika 6 1 3 2 10- 9 5 12. Eger SE 6 2 1 3 10-14 5 13. Gödöllő 6 1 1 4 7-11 3 14. Balmazújváros 6 1 t 4 7-12 3 15. REAC 6 1 1 4 3-11 3 16. Szeged 6 --6 1-13-Eredmények: Diósgyőr—Nyír­egyháza 2—1, Eger—Balmazújvá­ros 1—2, Kaba—Szeged 1—0, Haj­dúnánás—Tiszavasvári 2—0, III. ker.TVE—Hatvan 3—1, Gö­döllő—Kazincbarcika 3—3. Az NB II. Nyugati csoport állása 1. Nagykanizsa 6 4 1 1 11-2 9« 2. BKV Előre 6 4- 2 10- 5 8 3. ESMTK 6 3 2 1 5-3 8 4. Budafok 6 3 1 2 12- 9 7 5. Dorog 6 3 1 2 5-3 7 6. Baja 6 2 3 1 6-5 7 Keszthely 5 3 1 1 6-5 7 8. Szekszárd 6 3 1 2 9-11 7 9. Zalaegerszeg 6 2 1 3 10- 8 5 10. Százhalombatta 6 2 1 3 8-12 5 11. Beremend 6 2 1 3 5-9 5 12. Pénzügyőr 6 1 3 2 4-8 5 13. Paks 6 1 2 3 5-6 4 14. Dunaferr 6 1 2 3 4-6 4 15. Mohács 5 1 1 3 9-12 3 16. Veszprém 6 1 1 4 3-8 3 További eredmények: Vesz­prém—Pénzügyőr 1—2, Nagykani­zsa—Szekszárdi PSE 4—0, Duna­iéra—Beremendi FC 1—2, Do­rog—Százhalombatta 1—0, Buda­fok—ZTE 2—1, Paks—BKV Előre 0—1, Mohács—Keszthely elha­lasztva. Az NB III. Alföld csoport állása 1. Kalocsa 6 5 1 . 18- 5 11 2. Hódmezővásárhely 6 4 2-13- 2 10 3. KSC 6 4 1 1 14- 6 9 4. Makó 6 3 3 _ 12- 4 9 5. KTK 6 3 3 _ 8- 4 9 6. KTE 6 4-2 12- 2 8 7. Orosháza 6 2 2 2 9- 8 6 8. Gyula 6 3-3 6- 8 6 9. SZVSE 6 1 3 2 8- 9 5 10. Mezőkovácsháza 6 2 1 3 5-13 5 11. Gyomaendrőd 6 2 1 3 4-12 5 12. Szőreg 62-4 11-17 4 13. Békés 5 1 1 3 9-10 3 14. Cegléd 5 1 -4 6- 9 2 15. Szegedi Dózsa 6 - 1 5 3-13 1 16. Törökszentmiklós 6 - 1 5 1-17 1 Eredmények: SZVSE—Török­szén tmiklós 6—1, Orosháza—Gyo­­maendrőd, 3—0, Gyula—Sz. Dózsa 2—1, Szőreg—Mezőkovácsháza 1—2, Cegléd—Békés elhalasztották. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Mélykút 6 5 1-15- 3 11 2. Akasztó 6 4 1 1 16- 4 9 3. Kerekegyháza 6 3 3-16- 7 9 4. Lajosmizse 6 3 2 1 11- 9 8 5. Bácsalmás 6 3 2 1 9- 7 8 6. Helvécia 6 2 3 1 7- 5 7 7. Hajós 6 3 1 2 8- 7 7 8. Nemesnádudvar 6 3-3 10-12 6 9. Soltvadkert 6 2 1 3 13-15 5 10. Kiskunhalas 6 2 1 3 10-15 5 11. Kunszentmiklós 6 2-4 11-13 4 12. Solti FC 6 1 2 3 7- 9 4 13. Bajai TSZ 6 1 2 3 9-16 4 14. Fájsz 6 1 2 3 6-13 4 15. Izsák 6 1 1 4 11-14 3 16. Jánoshalma 6 -2 4 8-18 2 A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Hajós 6 5 1-24- 9 11 2, Helvécia 6 4 2-19- 9 10 3! Soltvadkert 6 4-2 18-11 8 4. Solti FC 6 3 2 1 17-10 8 5. Fájsz 6 4-2 15-14 8 6. Izsák 6 3 1 2 13- 5 7 7. Mélykút 6 3-3 16-12 6 8. Jánoshalma 6 2 2 2 12-12 6 9. Kunszentmiklós 6 3-3 10-10 6 10. Kerekegyháza 6 2 2 2 9-10 6 11. Bajai TSZ 6 1 2 3 4- 9 4 12. Bácsalmás 6 2-4 11-17 4 13. Nemesnádudvar 6 2-4 10-17 4 14. Lajosmizse 6 2-4 16-26 4 15. Akasztó 6 1 1 4 8-23 3 16. Kiskunhalas 6 -1 5 10-18 1 MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG t ** ' c* Megkezdte a felzárkózást a kunszentmiklósi csapat SOLT—AKASZTÓ BÁCSALMÁS— 1_1 (1—0) LAJOSMIZSE Solt, 450 néző. Vezette: Kazinczi (Gyovai, Nyerges). Solt: Molnár—Fekete, Polánszky, Katzenbach, Persóczky, Sümegi, Horváth, Romfa, Döbrentei, Bajnok (Paréj), Fehér. Edző: Bozsó György. Akasztó: Markó— Nagy T., Szlo­vák (Filus), Beregszászi, Juhász, Agócs, Vadászi (Csontos), Szabó P., Kinosenko, Szabó Cs., Kuhlevszkij. Edző: Szlovák László. Gólszerzők: Sümegi, illetve Ki­nosenko. Kiállítva: Polánszky a 75. perc­ben. Kitűnt: Molnár, Fekete, Per­sóczky, Sümegi, Horváth, illetve Markó, Beregszászi, Szabó P. Ifjúsági eredmény: Solt—Akasztó 8—1. HAJÓS— NEMESNÁDUDVAR 0—1(0—0) Hajós, 550 néző. Vezette: Kara (Ártim, Bohács). Hajós: Nagy— Rendes, Hubert, Rácz, Tóth, Hepp, Tamási, dr. Schindler, Ginál, Markó (Bajai), Hu­ber. Edző: Alföldi Albert. Nemesnádudvar: Varga— Nebl, Budimácz, Koch J., Morvái, Mezőit G., Koch P. (Mezőfi Z.), Simon, Szűcs (Pirisi), Aranyos, Czvetnics (Kiss). Edző: Aranyos Dániel. Gólszerző: Aranyos. Kitűnt: a Hajós csapatából senki, illetve Nebl, Budimácz, Morvái, Czvetnics. Ifjúsági eredmény: Hajós—^Ne­­mesnádudvar 7—4. BAJAI TSZ— HELVÉCIA 1—1 (0—1) Baja, 250 néző. Vezette: Harkai (Ignácz, Schneider). Bajai Tsz: Faldum— Káli, Majo­ros (Lehóczki), dr. Gyetvai, Mióko­­vics, Györgyfalvi, Farkas, Török, Pankovics, Agatics I. (Egyed), Éber. Edző: Szőcs Lázár. Helvécia: Kovács— Horváth. Máté, Szalai (Domokos F.), Pataki, Thám, Golovics, Oláh (Domokos Z.), Mata, Nagy, Gebei (Dinnyés). Edző: Őrző István. Gólszerzők: Pankovics 11-esből, illetve Gebei. Kitűnt: Faldum, dr. Gyetvai, Györgyfalvi, illetve Kovács, Hor­váth, Pataki. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz—Helvécia 1—1. MÉLYKÚT—IZSÁK 1_0 (1—0) Mélykút, 400 néző. Vezette: Bod­rogi (Sendula, Fejes). Mélykút: Kiss— Facskó, Szend­­ler, Török, Tóbiás, Vaits, Vojnics, Piegel, Margit (Kárász), Zámbó (Sári), Illés. Edző: Tápai Tibor. Izsák: Miskolczi— Tóth, Jakus, Beck, Mezei Zs., Mihály, Mezei K. (Juhász), Lantos, Horváth, Lengyel (Kuti), Mezei G. Edző: Száz Sándor. Gólszerző: Zámbó (11-esből). Kitűnt: Facskó, Vaits, Illés, il­letve Miskolczi, Beck, Mezei G. Ifjúsági eredmény: Mély­kút—Izsák 1—0. Bácsalmás, 500 néző. Vezette: Ki­rály (Némedi, Nagyhegyesig Bácsalmás: Zsemberi— Borcsik, Pencz, Vidák, Barna, Ercsi, Nuszpl, Állaga, Szalai, Révész (Kővári), Pető (Kiss B.). Edző: Viszmeg István. Lajosmizse: Csontos— Mátéit A., Sörös, Csima, Mátéfi L. (Demeter), Buda, Kulich, Labanics, Nagy (Rigó), Szabó, Tóth (Kovács). Edző: Kiss László. Kitűnt: Vidák, Barna, Szalai, il­letve Mátéfi A., Sörös, Tóth. Ifjúsági eredmény: Bácsal­más—Lajosmizse 0—0. KUNSZENTMIKLÓS— JÁNOSHALMA 6—1 (5—1) Kunszentmiklós, 300 néző. Ve­zette: Tóth (Magó. Rogács). Kunszentmiklós: Búzási— Riz­­man, Czigler, Herczeg, Hegedűs, Sebestyén (Kővári), Lovász, Csiki, Erdősi, Bankes (Patai, Németh), Ke­rek. Megbízott edző: Hegedűs Sán­dor. Jánoshalma: Bakolics (Ta­piska)— Varga, Komáromi, Hemer, Mizser, Török, László, Milán, Si­­mity, Rimácz, Fenyvesi (Ádám). Edző: Gombos József. Gólszerzők: Sebestyén 2, Lovász 2, Herczeg, Bankes, illetve Rimácz. Kitűnt: Czigler, Sebestyén, Lo­vász, Csiki, illetve László, Rimácz. Ifjúsági eredmény: Kunszentmik­lós—Jánoshalma 3—2. KEREKEGYHÁZA— SOLTVADKERT 5—0(3—0) Kerekegyháza, 500 néző. Vezette: Franciskovics (Mészáros, Kövecses). Kerekegyháza: Erdei— Réti, Go­­golák, Engel, Boronkai, Nagy, Gál, Csorba (Matúz), Tóth (Herczeg), Óvári, Valter (Váczi). Edző: Lo­­sonczy László. Soltvadkert: Dobszai— Kovács, ! CsesZnegi, Szekér. Katzenbach, Mar­ton, Juhász, Tóth, Szabó, Sőregi, Csermák. Edző: Somogyi László. Gólszerzők: Boronkai, Csorba, Valter, Réti, Tpth. Kitűnt: a teljes kerekegyházi csa­pat, illetve a soltvadkerti együttesből senki. Ifjúsági eredmény: Kerekegy­háza—Soltvadkert 2—0. KISKUNHALAS— FÁJSZ 1—1 (0-1) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Kondász (Heibl, Pracser). Kiskunhalas: Brinza-^ Papp (Varga), Becsi JMolnár, Horváth, Sö­rös, Kis-Máté, Tímár, Boczek (Agócs), Hermann, Haász (Jójárt). Edző: Bfedi Zoltán. Fájsz: Székely— Farkas, Vatai, Labadi. Pólyák, Nagy, Pörzse (Bács­kai), Ézsi (Bognár), Veres, Unyi, Kollár. Edző: Sztankó Károly. Gólszerzők!" Kis-Máté, illetve Unyi. Kitűnt: Becsi, Kis-Máté, Tímár, illetve Vatai, Unyi. Ifjúsági eredmény: Kiskunha­las—Fájsz 1—2. A forduló válogatottja és a góllövőlista Molnár (Solti FC)— Facskó (Mélykút), Czigler (Kunszentmik­lós), Vidák (Bácsalmás), Beregszászi (Akasztó), Sebestyén (Kunszentmik­lós), Kis-Máté (Kiskunhalas), Nagy, Óvári (mindkettő Kerekegyháza), Unyi (Fájsz), Czvetnics (Nemesnád­udvar). A góllövőlista élcsoportja, NB II.: 4 gólos: Balia M. (Tiszakécskej, Szauer (Kiskőrös). NB III.: 5 gólos: Barna Cs. (Kecskeméti SC), 4’gólos: Facskó, Farkas Z. (mindkettő Kalo­csa). Megyei bajnokság: 6 gólos: Kuhlevszkij (Akasztó), Aranyos (Nemesnádudvar), 5 gólos: Török (Mélykút), Joszt (Kerekegyháza), 4 gólos: Piegel (Mélykút), Juhász (Soltvadkert), Verebélyi (Izsák). Mata (Helvécia), Bajnok (Solti FC). Marco elkezdte Marco van Bastent, a Milan hol­land sztárját harmadszorra kellett megoperálni a nyáron. Sokan már lemondtak a gólgyárosról, mondván: a sokadik műtét után már aligha kezdi, kezdheti el újra a játékot. Nos, a holland fiú operációja jól sikerült, örömében két takaros mankó kísére­tében végre oltár elé vezette két gyermeke anyját, Helénát. Jelenleg úszik, szobakerékpározik és persze élvezi a házasélet örömeit. Egyelőre hazájában, Hollandiában készül a nagy visszatérésre. Legutóbbi inter­jújában azt mondta, ha minden az el­képzelései szerint alakul, akkor a Mi­­lan-hívek nagy örömére októberben a szabadtéri edzéseket is elkezdi. TOTÓ A totó 38. hetén szereplő mérkő­zések eredményei: 1. Debrecen—Vasas ->> 2. Újpest—Vác FC-Samsung jl? 3. Videoton—MTK w 4. Duisburg—Dortmund ** 5. Dresden—Mönchengladbach 6. Bayern München—Wattenscheid 7. Leverkusen—Frankfurt 8. Schalke 04—Nürnberg 9. Milan—Roma ^ 10. Lazio—Intemazionale 11. Parma—Torino 12. Udinese—Sampdoria 13. Bari—Ancona + 1 mérkőzés: 14. Ravenna—Cosenza (2—2): (3—1)1 (3—0) 1 (1—1) x (2—2)x (2—1) 1 (3—3)x (2-2) x (1—2) 2 (2-0)1 (0—0) x (3—0) 1 (0—2)2 (3—2) 1