Petőfi Népe, 1993. szeptember (48. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-27 / 225. szám

LABDARÚGÁS 11 1993. szeptember 27., hétfő NB II. KELETI CSOPORT Saját védelmét is legyőzte a Kécske TISZAKÉCSKE— HAJDÚNÁNÁS 4—3 (3—2) Tiszakécske, 2200 néző. Vezette: Tóth S.(Bóna, Mészáros) Tiszakécske: Tasnádi— Ézsiás, Málik (Mike a 60. percben), Nagy, Kajli, Safranyik, Cseke, Tóth F., Balia L., Balia M„ Maczkó (Török a 60. percben). Edző: Reszeli-Soós István. Hajdúnánás: Tóth P.— Nagy I„ Szűcs, Papp, Fazekas, Szavenka, Horváth (Szeműn a szünetben), Vo­­nyigás, Csiszár, Nagy II., Vass. Edző: Szikszai Lajos. Sárga lap: Cseke a 25., Nagy I., a 34., Papp a 37., Nagy II., a 43, Török a 71. percben. 6. perc: Maczkót buktatták a bal oldalon a tizenhatos sarkától öt mé­terre. A szabadrúgást mindenki meg­lepetésére Cseke kapura csavarta, az egyet pattanó labda Tóth Péter mel­lett az alsó sarokba vágódott, 1—0. 24. perc: Nagy II. kapu elé kanya­­rítását Ézsiás vágta a mezőnybe, mi­közben Vassal ütközött. A csattanás­­tól megijedt)?) Tóth S. játékvezető egyből a büntetőpontra mutatott, a 11-est Horváth értékesítette, 1—L 37. perc: Papp előreívelését Málik elvétette, az őt zavaró Vass a kifutó Tasnádit is kicselezte, majd félmaga­­san a hálóba lőtt, 1—2. 40. perc: Cseke szöktetésével Balia L. robogott az alapvonalig, be­adását Cseke, Hugó Sanchez-módra ollózva vágta a jobb felsőbe, 2—2. 42. perc: Safranyik jó ütemű sze­relés után indította Balia L.-t a jobb oldalon, akinek mértani centerezését Balia M. a jobb alsó sarokba továbbí­totta, 3—2. 55. perc: Málik kétszer is elrúg­hatta volna a labdát, ám a szemfüles Nagy II. elvette tőle, és 14 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 3—3. 88. perc: Papp ajándéklabdáját Török vitte az alapvonalig, beadását Balia M. fejelte a hálóba, 4—3. A korai vezetés nyugtatólag hatott a hazai együttesre, s miután a hajdú­ságiak ekkor feladták túlbiztosított védekezésüket, élvezetes játék ala­kult ki. Arra vélhetően ők sem számí­tottak, hogy az egyenlítés, sőt a veze­tés ennyire könnyen megy. Szünet előtt két perc alatt fordított a Ti­­sza-parti gárda, ami sok jóval ke­csegtette a második félidőre. He­lyette újabb szarvashiba következett Málik részéről, ám Papp sem akart adós maradni, így a lyukas védelmek találkozóján a gólerősebb Tisza­kécske megérdemelte a pontokat. Rszeli—Soós István: — Végre újra győzelem. . . Szikszai Lajos: — Ehhez a győ­zelemhez se a játékvezető, se a hazai csapat nem kellett, mi saját magun­kat megvertük. Néder István Kiskőrösi mentőöv a Szegednek SZEGED SC—KISKŐRÖS 0—0 Szeged, 1200 néző. Vezette: Varga. Szeged: Nagy Zs.— Paksi, Takács J., Agapov, Kovács T., Illyés, Kiss F., Nagy A (Turján), Zámbori, Váczi (Újvári), Várszegi R. Edző: Antal Péter. Kiskőrös: Kovacsevics— Márics, Makrickij, Kolovics, Hleba, Gubucz, Nagy T., Szauer, Szűcs (Kapics), Pecznyik, Kanál (Hánzs). Edző: Tel­iinger Vilmos. 4. perc: Kiss Ferenc nagy lövését öklözte a mezőnybe Kovacsevics. 15. perc: Ezúttal Várszegi R. bombáját hárította a körösi portás. 22. perc: Váczi labdáját tette ár­talmatlanná a vendégek kapuvédője. 41. perc: Nagy T. került gólhely­zetbe, Zámbori már sokadszor ma­radt le az akcióról, de lövése a bal oldali kapufa közelében zúgott el. 72. perc: Nagy Zsolt bizonyította kitűnő formáját, hiszen Gubucz bal felső sarokra kanyarodó labdáját ök­lözte szögletre. 77. perc: A Kiskőrös hagyta ki a mérkőzés legnagyobb gólhelyzetét, pontosabban Nagy Zsolt bravúrja mentette meg a hazaiakat az újabb, sorrendben a hetedik vereségtől. Hánzs a 11-es pontnál senkitől sem zavartatva megnézte a bal alsó sar­kot, kapura lőtt, de nagy Zsolt vil­lámgyors vetődéssel, bravúrral hárí­tott. Összességében közepes színvo­nalú mérkőzést láthatott a gyér számú szegedi nézősereg. Az a szebb papokat is megért nézősereg, amely szerény keretek közt, de az idei első megszerzett bajnoki pontot „ünne­pelte” a találkozó végén. A kiskőrö­siek csak magukat okolhatják az el­hullajtott pont miatt. Több helyzetük volt, s különösen a meccs hajrájában dönthették volna el a magukra javára a találkozót. A helyzeteiket azonban kihagyták, s ezzel mentőövet dobtak az utolsó helyen szerénykedő Sze­gednek. Kár ezért a pontért, amely bizonyára jól jönne még a bajnoki véghajrában! Kitűnt: Nagy Zs., Takács J., Paksi, illetve Kovacsevics, Márics, Nagy T. Antal Péter: — Jelenlegi helyze­tünkben nagyon fontos bajnoki pon­tot szereztünk. Köszönettel tartozunk az SZVSE-nek, hogy két játékosuk, Paksi és Illyés már ezen a találkozón nálunk játszhatott. Teliinger Vilmos: — Sajnos, ez a találkozó bizonyította, hogy minden mérkőzésre készülni kell. Több játé­kosunk nagy mellénnyel lépett pá­lyára, s ez megbosszulta magát. NB II. NYUGATI CSOPORT Rumán két góllal járult hozzá a sikerhez BAJAI FC—PAKS 3—1 (2—1) Baja, 1000 néző. Vezette: Fodor (Kaibás, Vajda). Bajai FC: Tomik— Palla, Raffai, Szűcs, Koch (Goretich G. a 85. perc­ben), Faddi, Kovács B., Ádám, Szili (Correa a 80. percben), Csintalan, Rumán. Edző: Rónai Sándor. Paks: Hujber— Neudl, Jenei, Ko­vács Zs. (Bóka a 70. percben), Szabó, Bozsér, Nagy, Valyer, Káko­­nyi (Búzás a szünetben), Fejes, Ká­dár. Edző: Teszler Vendel. Sárga lap: Palla a 10., Koch a 16., Neudl a 32., Szabó a 39. percben. 6. perc: Koch szerzett erőszako­san labdát, majd az alapvonal köze­léből jól adott középre. Csintalan le­késett ugyan a beadásról, de a hosszú saroknál érkező Rumán testtel a ka­puba sodorta a labdát, 1—0. . 10. perc: Palla sárga lapot érő szabálytalansága miatt a bajai kapu­tól 18 méterre szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek. Nagy lövése a jobb alsó sarokba csavarodott, 1—1. 15. perc: Szili jobb oldali szabad­rúgása után Faddi fejelt előrevetődve a léc fölé. 34. perc: Szili indításával Koch húzhatott kapura a jobb oldalom. Az ötös sarkáról középre küldte a labdát, és a jókor érkező Rumán közelről a hálóba kotorta, 2—1. 52. perc: Ádám ügyes cselek után vitte fel a labdát, majd a jobb szélen kilépő Szili elé passzolt, aki Csinta­lanhoz pöckölte vissza, ő pedig 16 méterről, fordulásból nagy gólt lőtt, 3—1. 71. perc Kovács B. húzott el a bal oldalon, beadását Csintalan elől a védők éppen Rumánhoz fejelték. A csatár a tizenhatosról kapásból lőtt, de Hujber vetődve védett. A bajaiak gyors vezetést szerez­tek, ám nem sokáig örülhettek az előnynek, mert öt percen belül egyenlített a Paks. Ezután csak a sárga lapok színezték a mérkőzést. Később Rumán újabb gólja adott lendületet a hazai csapatnak. A má­sodik félidőben is a hazaiak támad­tak többet és veszélyesebben, aminek eredményeképpen Csintalan nagy gólt lőtt. A hátralévő játékrészben szép hazai támadásokat láthattak a szurkolók. Pályára lépett az argentin Correa és a fiatal Goretich is, ám újabb gól nem született. Kitűnt: Koch, Faddi, Ádám, Szili, Rumán, illetve Szabó, Nagy, Kádár. Rónai Sándor: — Ha a 251. mér­kőzésen nyer az edző csapata, annak csak örülni lehet. Teszler Vendel: — Amelyik csa­pat ilyen gólokat kap az NB II-ben, az csak vereséget szenvedhet. NB III. ALFOLD-CSOPORT Négy mérkőzésen nyolc pont! SZEGEDI DÓZSA— KALOCSA 0—1 (0—1) Szeged, 600 néző. Vezette: Gu­lyás. Kalocsa: Farkas L.— Iván, Aradi, Paletta, Farkas Z., Márton (Zsibók), Evanics, Miskolczi, Facskó (Mizsei), Földi, Vén (Bolvári). Edző: Molnár Ferenc. 35. perc: A találkozó egyetlen gól­ját hozta, a hazai védőkről lecsurgó labdát Földi középről 10 méterről a hálóba lőtte. 0—1. Szünet után a Dózsa többször is egyenlíthetett volna, de a lehetősé­gek kihasználatlanul maradtak, a vendégek ügyesen őrizték előnyüket, emellett ők is elpuskáztak egy-két ígéretes helyzetet. Kitűnt: Kadnár, Róka, Kubát B. illetve az egész kalocsai csapat. KECSKEMÉTI SC— OROSHÁZI MTK 4—0(1—0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Kormányos. KSC: Kosaras— Mag, Kurucz (Barna Zs.), Árva, Bende, Torba­­vecz, Gazdag, Máté, Kovács T. (Kis­­lőrincz), Barna Cs., Kovács L. (Mol­nár). Edző: Bende József. 18. perc: Mag jobb oldalról vég­zett el szögletrúgást. Az erősen meg­lőtt labdát Torbavecz felugorva fe­jelte a kapuba. 1—0. 54. perc: Mag vezette kapura a labdát. A védők elnyomták, ám a labda a gólvonal felé pattant, és a be­rohanó Gazdag a hálóba segítette. 2—0. 59. perc: Barna Cs. forgolódott, majd pontosan ívelt Bende fejére, aki a hálóba bólintott. 3—0. 68. perc: Barna Cs. a félvonal kö­zeléből indulva futtában két védőt is kicselezett, majd a 16-osig kifutó ka­pus mellett elegánsan gurított a kapu bal oldalába. 4—0. A KSC az első perctől irányította a játékot, az OMTK támadói kevés ve­szélyt jelentettek a kecskeméti ka­pura. Kitűnt: Mag, Bende, Torbavecz, Gazdag, Barna Cs., illetve Popol, Bélteki, Lévai. Ifjúsági eredmény: KSC-OMTK 3—1. GYOMAENDRŐD—KTE 0—2 (O—l) Gyomaendrőd, 400 néző. Vezette: Horváth. KTE: Fekete R.— Popa, Kovács, Dombi, Faragó, Újfalusi, Csorba, Vi­­rágh, Szénási (Fekete Cs.), Berki, Hangya (Juhos). Edző: Bánhidi Jó­zsef. 29. perc: Hangya a bal oldalról ke­resztbe ívelt, és Berki 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0—1. 86. perc: Újfalusi 25 méteres lö­vése az ötösön megpattant, és a jobb felső sarokba vágódott. 0—2. A négy kezdőjátékosát nélkülöző hazaiak nem tudtak kibontakozni. A mérkőzés kétpontos lövéssel dőlt el. Kitűnt: Gonda, Molnár, illetve Berki, Csorba, Újfalusi. Ifjúsági eredmény: Gyomaend­rőd—KTE 3—1. KISKUNFÉLEGYHÁZI TK— SZŐREG 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Ve­zette: Zabrák. KTK: Bánó— Bense, Karsai, Zsigó (Kocsis), Tokaji, Fekete I., Fekete Zs., Csincsák (Retkes), Fó­­rizs, Fütyű (Papp), Farkas. Edző: Ku­rucz István. 29. perc: Jobb oldali támadás végén Farkas beadását Fórizs 14 méterről lőtte a jobb alsó sarokba. 1—0. Erőtlen volt a hazai támadósor, de a gólhelyzetek közül egyet mégis si­került értékesíteni, és ezzel megér­demelten tartotta otthon a pontokat a Kiskunfélegyháza. , Kitűnt: Bánó, Csincsák, Tokaji, illetve Leboniczki, Molnár, Mádi. Ifjúsági eredmény: Kiskunfél­egyháza—Szőreg 4—2. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Ez történt az NB I-ben Az Akasztó öt gólja első helyet jelentett Eredmények: Vasas—BVSC 5—1, Vác—Csepel Kordax 3—1, Siófok—Ferencvárosi TC 2—4, MTK—Debreceni VSC 2—4, Sop­ron—Haladás VSE 2—2, Pécsi MSC—Újpesti TE 1—1, Békés­csaba— Rába ETO 0—2, Kispest Honvéd FC—Videoton 1—1. Az NB I-es bajnokság állása 1. FTC 7 6 1-20- 7 13 2. Debreceni VSC 7 6 1-15- 7 13 3. Kispest HFC 7 4 1 2 21- 9 9 4. Békéscsaba 7 4 1 2 15- 6 9 5. Vác FC-Samsung 7 3 3 1 11-10 9 6. Rába ETO .7 3 2 2 12- 9 8 7. Csepel 7 3 2 2 12-15 8 8. UTE 7 3 1 3 9- 8 7 9. Videoton 7 1 3 3 9- 9 5 10. Siófok 7 2 1 4 9-12 5 11. Vasas 7 2 1 4 9-13 5 12. Sopron 7 1 3 3 7-11 5 13. PMSC 7 1 3 3 7-16 5 14. MTK 7-43 7-13 4 15. BVSC 7 1 2 4 5-17 4 16. Flaladás 7 1 1 5 5-11 3 Az NB II. Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 7 5 2 -18- 7 12 2. III.ker.TVE 7 5 2 -15- 4 12 3. Kiskőrös 7 3 3 1 12- 9 9 4. Hatvan 7 4 12 13-11 9 5. Kaba 7 4 12 8- 6 9 6.’ Nyíregyháza 7 4-3 13- 6 8 7. Tiszakécske 7 3 2 2 11-11 8 8. Szarvas 7 3 2 2 8- 9 8 9. Hajdúnánás 7 3 13 13-12 7 10. Tiszavasvári 7 2 3 2 6- 6 7 11. Kazincbarcika 7 13 3 10-10 5 12. REAC 7 2 14 6-11 5 13. Eger SE 7 2 14 10-17 5 14. Balmazújváros 7 12 4 7-12 4 15. Gödöllő 7 115 7-14 3 16. Szeged 7-16 1-13 1 Eredmények: Nyíregyháza—Gö­döllő 3—0, Tiszavasvári—Kaba 0—0, REAC—Eger 3—0, Balmaz­újváros—Diósgyőr 0—0, Kazinc­barcika—Ill.ker. TVE 0—1, Hat­van—Szarvas 4—1. Az NB II. Nyugati csoport állása 1. Nagykanizsa 6 4 11 11- 2 9 2. BKV Előre 7 4 12 11- 6 9 3. Baja 7 3 3 1 9-6 9 4. Keszthely 6 4 11 8-6 9 5. Szekszárd 7 4 12 10-11 9 6. Budafok 7 3 2 2 13-10 8 7. ES MTK 7 3 2 2 5-4 8 8. Zalaegerszeg 7 3 13 14-10 7 9. Dorog 7 3 13 6-5 7 10. Beremend 7 3 13 9-10 7 11. Dunaferr 7 2 2 3 5-6 6 12. Pénzügyőr 6 13 2 4-8 5 13. Százhalombatta 7 2 14 8-13 5 14. Paks 7 12 4 6-9 4 15. Mohács 6 114 11-16 3 16. Veszprém , 7 115 4-12 3 Eredmények: Keszthely—Dorog 2— 1, S zázhalombatta—Dunaferr 0—1, Beremend—Veszprém 4—1, Pénzügyőr—Nagykanizsa később játszák, Szekszárdi Polgári SE— Erzsébeti Spartacus MTK 1—0, BKV Előre—Budafok 1—1, ZTE—Mohács 4—2. Az NB III. Alföld csoport állása 1. Kalocsa 7 6 1-19- 5 13 2. Hódmezővásárhely 7 5 2 -15- 3 12 3. KSC 7 5 11 18- 6 11 4. Makó 7 4 3 -14- 4 11 5.­KTK 7 4 3 -9- 4 11 6. KTE 7 5-2 14- 2 10 7. Gyula 7 3 13 7- 9 7 8. Orosháza 7 2 2 3 9-12 6 9. SZVSE 7 13 3 9-11 5 10. Mezőkovácsháza 7 2 14 5-15 5 11. Gyomaendrőd 7 2 14 4-14 5 12. Békés 6 12 3 10-11 4 13. Cegléd 6 2-4 8- 9 4 14. Szőreg 7 2-5 11-18 4 15. Szegedi Dózsa 7-16 3-14 1 16. Törökszentmiklós 7-16 1-19 1 Eredmények: Mezőkovács­háza—Cegléd 0—2, Törökszentmik­­lós—Makó 0—2, Békés—Gyula 1— 1, Hódmezővásárhely—SZVSE 2— 1. NEMESNÁDUDVAR— SOLT 2—0(2—0) Nemesnádudvar, 500 néző. Ve­zette: Ignácz (Franciskovics, Köve­cses). Nemesnádudvar: Varga— Pirisi, Nébl, Budimácz, Mezőfi G., Koch J., Mezőfi Z., Morvái, Simon, Aranyos, Czvetnics (Kiss G.). Edző: Aranyos Dániel. Solt: Molnár— Fekete, Polánszki, Katzenbach, Persóczki (Sallai), Sü­megi, Horváth, Romfa (Páré), Döb­­rentei, Bajnok, Fehér. Édző: Bozsó György. Gólszerző: Simon 2. Kitűnt: Varga, Nébl, Morvái, Si­mon, illetve Polánszki, Döbrentei, Bajnok. Ifjúsági eredmény: Nemesnád­udvar—Solt 1—5. IZSÁK— BAJAI TSZ 3— 1 (2—1) Izsák, 150 néző. Vezette: Horváth (Fricska, Kohajda). Izsák: Miskolczi— Tóth, Jakus, Beck, Mezei G., Jávorka (Kuti), Kot­lánk, Mezei Zs., Mezei K„ Mihály (Höss), Lantos. Edző: Száz Sándor. Bajai Tsz: Faldum— Gyetvai, Moóri, Ottenthál, Majoros (Le­­hpezki), Györgyfalvi, Farkas, Török (Égi), Pankovics, Agatics I., Éber. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerzők: Jakus (11-esből), Já­vorka, Mezei Zs., illetve Pankovics. Kitűnt: Jakus, Mezei Zs„ Mezei K., illetve Ottenthál, Farkas, Panko­vics, Éber. Ifjúsági eredmény: Izsák—Bajai Tsz 8—1. JÁNOSHALMA— BÁCSALMÁS 1—1 (0—0) Jánoshalma, 250 néző. Vezette: Atyánszky (Fang, Serdült). Jánoshalma: Komáromi— Varga, Tapiska, Hemer, Djurán, Török, Mi­­zser, László, Rimac, Fenyvesi F., Simity. Edző: Faddi Mihály. Bácsalmás: Zsemberi— Borcsik, Pencz, Vidák, Barna, Ercsi, Nuszpl, Pető (Állaga), Szalai, Révész, Kő­vári. Edző: Viszmeg István. Gólszerzők: Rimac, illetve Vidák. Kitűnt: Komáromi, Varga, Dju­rán, László, illetve Borcsik, Pencz, Kővári. Ifjúsági eredmény: János­halma—Bácsalmás 3—0. LAJOSMIZSE— MÉLYKÚT 4— 3 (1—0) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Farkas J. (Kondász, Csontos). Lajosmizse: Csontos— Mátéfi A., Sörös, Csima, Mátéfi L., Buda, Kulik, Labanics, Nagy A. (Kovács), Szabó, Tóth J.(Rigó). Edző: Kiss László. Mélykút: Kiss— Facskó, Fendler, Török, Torma, Vaits, Kránicz, Pie­­gel, Horváth, Zámbó, Illés. Edző: Tápai Tibor. Gólszerzők: Csima (11-esből), Szabó, Nagy A., Rigó, illetve Piegel 2, Török. Kitűnt: Csontos, Szabó, illetve Török, Kránicz, Horváth. Ifjúsági eredmény: Lajosmi­zse—Mélykút 5—1. HELVÉCIA— HAJÓS 2—1 (0—0) Helvécia, 200 néző. Vezette: Kecskés (Karácsony, Törőcsik). Helvécia: Kovács— Horváth (Dinnyés), Máté, Szalai (Domokos Z.), Pataki, Thám, Golovics, Oláh, Mata, Nagy (Domokos F.), Gebei. Edző: Őrző István. Hajós: Umenhoffer— Rendes, Hubert, Rácz (Follárdt), Tóth, Hepp, Tamási, Bozai, Ginál, Markó, Huber. Edző: Álföldi Albert. Gólszerzők: Mata, Oláh, illetve Tóth. Kitűnt: Kovács, Pataki, Thám, Oláh, illetve Umenhoffer, Tóth, Hepp. Ifjúsági eredmény: Helvé­cia—Hajós 3—4. FÁJSZ—KEREKEGYHÁZA 1—3(0—1) Fájsz, 150 néző. Vezette: Gyovai (Kazinczi, Harkai). Fájsz: Székely— Farkas, Vatai, Szabadi, Pólyák, Nagy G., Pörzse, Ézsi (Csizovszki), Veres, Unyi (Tö­rök), Kollár. Edző: Sztankó Károly. Kerekegyháza: Erdei— Réti (Herczeg), Gogolák, Engel, Boron­­kai, Nagy, Gál, Joszt, Valter, (Váczi), Óvári, Csorba (Tóth Cs.). Édző: Losonczy László. Gólszerzők: Ézsi, illetve Óvári, Gogolák, Herczeg. Kitűnt: Ézsi, Veres, Kollár, illetve Erdei, Engel, Boronkai, Óvári. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Kere­kegyháza 4—0. SOLTVADKERT— KUNSZENTMIKLÓS 1—3 (0—0) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Lédeczi (Király, Ártim). Soltvadkert: Dobszai— Kovács, Szekér, Gyuricza (Szabó), K. Mol­nár, Marton, Juhász, Tóth, Sőregi (Eperjesi), Sztojka, Csermák. Edző: Somogyi László. Kunszentmiklós: Bútáfc— Her­czeg, Czigler, Duzmath (Boczek), Hegedűs, Sebestyén, Lovász, Csiki (Kővári), Erdősi (Rónai), Bankes, Kerek. Megbízott edző: Hegedűs Sándor. Gólszerzők: Tóth (11-esből), il­letve Sebestyén (11-esből), Lovász, K. Molnár (öngól). Kitűnt: a Soltvadkert csapatából senki, illetve Búzási, Herczeg, Lo­vász, Bankes. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Kunszentmiklós 0—2. AKASZTÓ—KISKUNHALAS 5—0(2—0) Akasztó, 200 néző. Vezette: Páko­­licz (Csikós, Csere). Akasztó: Markó— Tóth, Nagy, Beregszászi, Judák, Agócs, Vadászi (Csontos), Szabó P., Kinosenko, Szabó Cs., Kuhlevszkij. Edző: Szlo­vák László. Kiskunhalas: Brindza— Molnár, Becsi, Horváth, Papp, Timár, Agócs (Horvai), Hermann, Varga, Kis-Máté, Haász. Edző: Rádi Zoltán. Gólszerzők: Tóth, Agócs, Vadász, Szabó P., Csontos. Kitűnt: Tóth, Vadászi, Csontos, illetve Becsi, Horváth. Ifjúsági eredmény: Akasztó —Kiskunhalas lf-1. A forduló válogatottja Csontos (Lajosmizse)— Varga (Jánoshalma), Jakus (Izsák), Csima (Lajosmizse), Pataki (Helvécia), Kránicz (Mélykút), Vadászi (Akasztó), Lovász (Kunszentmik­lós), Simon (Nemesnádudvar), Óvári (Kerekegyháza), Éber (Baja). A góllövőlista, NB II.: 6 gólos: Balia M. (Tkécske), 5 gólos: Rumán (Baja), 4 gólos: Cseke (Tiszakécske). NB III.: 6 gólos: Barna Cs. (KSC), 4 gólos: Berki (KTE), Facskó, Földi, Farkas Z. (Kalocsa). Megyei baj­nokság: 6 gólos: Kuhlevszij (Akasztó), Aranyos (Nemesnádud­var), Piegel, Török (Mélykút). 5 gó­los: Mata (Helvécia), Joszt (Kere­kegyháza), 4 gólos: Juhász (Soltvad­kert), Verebélyi (Izsák), Bajnok (Solt), Nagy A. (Lajosmizse). A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Akasztó 7 5 1 1 21- 4 11 2,. Kerekegyháza 7 4 3 -19- 8 11 3. Mélykút 7 5 1 1 18- 7 11 4. Lajosmizse 7 4 2 1 15-12 10 5. Helvécia 7 3 3 1 9- 6 9 6. Bácsalmás 7 3 3 1 10- 8 9 7. Nemesnádudvar 7 4- 3 12-12 8 8. Hajós 7 3 1 3 9- 9 7 9. Kunszentmiklós 7 3- 4 14-14 6 10. Izsák 7 2 1 4 14-15 5 11. Soltvadkert 7 2 1 4 14-18 5 12. Kiskunhalas 7 2 1 4 10-20 5 13. Solti FC 7 1 2 4 7-11 4 14. Bajai TSZ 7 1 2 4 10-19 4 15. Fájsz 7 1 2 4 7-16 4 16. Jánoshalma 7 -3 4 9-19. 1 A Jánoshalmától 2 büntetőpont levonva. A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Hajós 7 6 1-28-12 13 2. Solti FC 7 4 2 1 22-11 10 3. Helvécia 7 4 2 1 22-13 10 4. Fájsz 7 5-2 19-14 10 5. Izsák 7 4 1 2 21- 6 9 6. Soltvadkert 7 4-3 18-13 8 7. Jánoshalma 7 3 2 2 15-12 8 8. Kunszentmiklós 7 4-3 12-10 8 9. Mélykút 7 3-4 17-17 6 10. Kerekegyháza 7 2 2 3 9-14 6 11. Lajomizse 7 3 - 4 21-27 6 12. Bácsalmás 7 2-5 11-20 4 13. Nemesnádudvar 7 2-5 11-22 4 14. Bajai TSZ 7 12 4 5-17 4 15. Akasztó 7 12 4 9-24 4 16. Kiskunhalas 7-25 11-19 2 Botrány a pályán Pénteken este a 87. percben félbe­szakadt az Olympique Marseille lab­darúgócsapatának bajnoki mérkő­zése a Metz ellen. Az OM-szurkolók egy csoportja berohant a pályára, meg akarta támadni a bírót és a metzi játékosokat. A rendőrség csak könnygázzal tudott véget vetni a tö­megverekedésnek. Az ok: Anton bíró szabálytalanságért kiállította a Mar­seille kapusát, Barthezt, majd Boli is piros lapot kapott. Büntetőből a met­­ziek megszerezték a vezetést, majd újabb két gólt rúgtak. A botrány kitö­résekor a bírók lefújták a meccset. TOTÓ A totó 39. hetén szereplő mérkő­zések eredménye: 1. MTK—Debrecen (2—4) 2 2. Siófok—Ferencváros (2—4) 2 3. Sopron—Haladás (2—2) x 4. Nürnberg—Freiburg (2—2) x 5. Mönchengladbach—V.Stuttgart megállapított x 6. Dortmund—Bayern München (1—1) x 7. 1860 München—Bochum (4—1)1 8. Stuttg. Kickers—Hertha BSC (1—1) x 9. CZ. Jena—Chemnitz (0—2)2 10. Napoli—Udinese (2—1) 1 11. Roma—Atalanta (2—1) 1 12. Ancona—Padova (1—1) x 13. Fiorentina—Brescia (2—1) 1 +1 mérkőzés: 14. Pécs—Újpest (1—1) x