Petőfi Népe, 1993. augusztus (48. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-16 / 190. szám

1993. augusztus 16., hétfő LAB DARÚGÁS NB II. KELETI CSOPORT Parádés tiszakécskei bemutatkozás TISZAKECSKE—NYVSC 1—0(1—0) Tiszakécske, 1600 néző. Vezette: Nyilas (Mészáros, Mezei). Tiszakécske: Tasnádi— Hofmeis­ter, Ézsiás, Nagy, Kajli (Paulik, a 65. percben), Cseke, Safranyik, Tóth, Balia L., Balia M. (Szoboszlai, a 90. percben), Maczkó. Edző: Re- szeli-Soós István. Nyíregyháza: Bíró— Csóka, Drobni, Cselószki, Kovács, Molnár, Major, Bagoly (Svisztun, a 85, perc­ben), Kertész (Vajda, a szünetben), Erdei, Csehi. Edző: Burcsa Győző. Sárga lap: Balia M. a 13., Bagoly a 41., Major az 50., Kovács a 60., Vajda a 62., Cseke a 63., Hofmeister a 66. percben. Kiállítva: Hofmeister a 89. perc­ben. 11. perc: Nagy indításával Bállá M. jött a 16-oson belülre, ahol a két­ségbeesett Cselószki önfeláldozóan szögletre mentett. A pontrúgást Tóth kanyaíította a kapu elé, Safranyik fe, jese alig kerülte el a jobb alsó sarkot. 13. perc: Ézsiás rövidre sikeredett hazaadására Csehi lecsapott, és az eléje kifutó Tasnádi fölött átemelt, de labdája hosszúra sikerült. 20. perc: A jobb szélen elviharzó Bállá Lászlót lerántották a szabolcsi védők, a 17 méterről legurított sza­badrúgást Nagy Kertészbe vágta. 23. perc: Történelmi pillanat. Tóth szögletét névrokona, Mihály bólintotta a hórihorgas Drobni és Csóka között a kapu jobb oldalába úgy, hogy Bíró mozdulni sem tu­dott. 1—0. Ez a Tiszakécske első NB II-es gólja. 37. perc: Kovács vitte alapvonalig a labdát, lefutva a hazai védelem bal oldalát, centerezését Tasnádi merész kivetődéssel kaparintotta meg a be­robbanó Csehi elől. 46 perc: Cseke a félpályáról in­dulva egészen a tizenhatosig cselezte magát, jobblábas lövése azonban el­kerülte a jobb alsó sarkot. 51.perc: Ismét Cseke volt a fősze­replő, tempírozott átadását Tóth bal­ról kisodródva 15 méterről durran- totta fölé. 89.perc: Hofmeister leállt a szög­letzászlónál abban a hiedelemben, hogy a labda elhagyta a játékteret. Erdei és a partjelző másként látta, a nyírségi csatár beadását Csehi csuka­fejessel próbálta a kapuba juttatni, ám a labda centiméterekkel elkerült, a kővé meredt Tasnádi kapujának bal alsó sarka mellett. Hofmeister rek­lamált, amiért előbb sárga, majd pi­ros lapot kapott. Egy-egy kemény szerelés, kima­radt ziccer jellemezte az első negyedórát. Safranyik és Csehi próbálkozásai csak centiméterekkel • Cseke (jobbról) Kovács elöl igyekszik megszerezni a labdát. tévesztettek célt. Vezetése után egy időre rövidesén átengedte a teret a technikai fölényben játszó Tisza­kécske, majd néhány peré múlva fö­lénybe szorította nagyhírű ellenfelét. Szünet után folytatta letámadó harc­modorát a hazai együttes, a vasuta­sok továbbra sem tudtak kibonta­kozni. Lelkesedésben és játékban is a Kécske nyújtott többet. Kitűntek: Ézsiás. Nagy. Cseke, Tasnádi. Tóth, Balia M., ill. Kovács. Reszeli-Soós István: — Nagyon nagy nap ez egy kis csapat életében! Győzelemmel kezdtünk az NB ll-ben, ráadásul a nagy hírú Nyír­egyházával szemben. Szép szüle­tésnapi ajándék volt ez a fiuktól! Burcsa Győző: — Gratulálok a Tiszakécskének, megérdemelten nyerte a kemény, küzdelmes mérkő­zést. Néder István Nagyszerű meccs, nagyszerű körösi siker KISKŐRÖSI STADLER— KABA 2—1 (1—0) Kiskőrös, 2000 néző. Vezette: Bede (Szekeres, Tóth S.) Kiskőrös: Kovacsevics — Kolo- vics, Makriczkij, Gubucz, Tóth, Pecznyik. Bécs, Hleba, Schindler, Szauer (Hánzs a 43. percben), Ka- pics (Márics a 78. percben). Edző: Teliinger Vilmos. Kaba: Vadon -— Kulinics, Hor­váth. Takács, Szilágyi, Balog (Nagy a 78. percben), Plókai, Karacsun, 1 Toderás, Ternován (Csipke a 46. percben), Deszatnyik. Edző: Varga Zoltán. Sárga lap: Szilágyi a 23.. Horváth a 39.. Deszatnyik a 4L. Hleba a 45., Nagy a 78. percben. Kiállítva: Toderás az 57. percben. 15. perc: Hleba hajszálpontos át­adással gólhelyzetbe hozta Szauert, aki lövés helyett cselezett, a labda ismét Hleba elé pattant, aki 13 méter­ről a jobb felső sarokba lőtt. 1—0. 59. perc: Kolovics 40 méteres át­adással indította Hlebát, aki egy szép í ___ cs ellel becsapta védőjét, majd nagy nyugalommal 4 méterről a kapus hasa alatt lőtt a hálóba. 2—-0. 87. perc: Karacsunt ellökték a kapu előtt. 1 1-es! Plókai a jobb sa­rokba helyezte a labdái. 2—1. Már az első félidőben kiderült, hogy az ellenfelek jól felkészültek a nyáron, mert kifejezetten jó iramú, színvonalas labdarúgást játszottak. A hazaiak uralták a mezőnyt, több helyzetük is volt, míg a vendégek gyors ellenakciókkal próbálkoztak. Határozottabb volt a Kiskőrös, több helyzete is akadt, megérdemelt győ­zelmet aratott a kiskőrösi gárda. Kitűnt: Hleba (a mezőny leg­jobbja), Kovacsevics, Makriczkij, Pecznyik, illetve Vadon, Horváth. - Teliinger Vilmos:— Nagyon jó csapat ellen győztünk, új gárdánknak kellett ez a siker. A hibákat is látjuk, igyekszünk kijavítani. Varga Zoltán:—- Egy jó iramú küzdelmes mérkőzést játszottunk, a gól helyzeteit jobban kihasználó csa­pat nyert. Szabó Ferenc MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Bravúros győzelemmel kezdtek az újoncok r............ NB II. NYUGATI OSOP©HT r Su govica-parti ajándékpont a balatoniaknak Keszthely-Bajai FC 1-1 (0—0) Keszthely, 1500 néző. Vezette: Herbály (Bajkai, Oláh). Keszthely: Blaszák—Zugor, Ku­tas i, Forgó. Sebők. Tóth, Arany, Fo­dor (Szűcs az 56. percben), Fony- nyadt. Sipőcz (Halmosi a 68. perc­ben). Gazsó. Edző: Szabó Károly. Bajai FC: Tomik—Kovács B., Raffai, Palla, Szűcs, Koch, Szili, Kiss M., Ádám, Horváth (Kiss J. a 71. percben). Rumán. Edző: Rónai Sándor. Sárga lap: Sipőcz a 25., Ádám az 53.. Forgó a 60., Szili a 66., Sebők a 68. percben. Piros lap: Kutasi a 31. percben. 52. perc Gyors váltás után Rumán a védőket megelőzve négy méterről lőtt a léc alá, 0—1. 61. perc: Rumán Horváthot hozta jó helyzetbe, aki 7 méterről mellé vágta a labdát. 62. perc: Arany 10 méteres bom­báját Tomik bravúrral védte. 77 perc: Sebők kapott egy hosszú átadást a jobbösszekötő helyén, és Szűccsel a „nyakán” 20 méterről ki­lőtte a felső sarkot, 1—1. 86. perc: A keszthelyi Szűcs tá­voli szabadrúgását Tomik a levegő­ben úszva fogta. A rekkenő hőségben zajló talál­kozó a keszthelyiek rohamaival kez­dődött. A bajaiak a mezőnyben igye­keztek minél többet birtokolni a lab­dát, de az első félidőben a kapura ve­szélyt nem jelentettek. Szünet után izgalmassá vált a mérkőzés. A két hasonló képességű együttes közül a- Keszthely kezdeményezett többet. A NB III. ALFÖLD-CSOPORT Repülőrajtot vettek a megyebeliek! SZEGEDI DÓZSA—KTE 0—4 (0—2) Szeged, 700 néző. Vezette: Csonka. Kecskeméti TE: Fekete R.— Molnár, Popa, Forgó, Bálint, Virágh. Újfalusi, Lázár, Hangya (Szénási), Csorba, Bankes (Berki). Edző: Bán- hidi József. A 32. percben Hangya egy átívelés után a hálóba bombázott. 0—1. Öt perc múlva újra megrezdült a háló, Hangya a felező vonalnál ügye­sen, jobbra passzolt az érkező Csor­bának, aki nem hibázott. 0—2. A kegyelemdöfést Berki 85. perc­ben és Lázár 88. percben lőtt góljai jelentették. 0—4. Kitűnt: Gréczi. illetve Újfalusi (a mezőny legjobbja), Popa, Lázár, Hangya. Csorba. KISKUNFÉLEGYHÁZI TK— GYOMAENDRŐD 3—2 (2—2) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. Vezette: Farkas. KTK: Bánó— Karsai, Endre. Kű­ri'«. Tokaji, Fekete L. Fekete Zs, Csincsák, Fórizs, Fütyü (Papp), Zsigó (Farkas). Edző: Kurcz István. 10. perc: Jobb oldali beadásból Durucskó az alsó sarokba fejelt 0—1. 17. perc: Kitörő Fórizst a kifutó kapus az 5-ösön akasztotta. A meg­ítélt 11 -est Fütyü értékesítette. 1—1. 36. perc: Szép jobb oldali támadás végén Fórizs beadását Fekete I. a ki­futó kapus mellett a kapu jobb olda­lába helyezte. 2—1. 43. perc: Jobb oldali vendégtáma­dás végén Molnár beadását Somogyi 5 méterről a kapuba helyezte. 2—2. 50, perc: Kapu előtti kavarodás­ból Fórizs megszerezte a hazaiak ve­zető gólját. 3—2. Izgalmas mérkőzésen korrekt já­tékvezetés mellett a hazai csapat jobb helyzetkihasználásával megér­demelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Kitűnt: Fórizs, a mezőny leg­jobbja, Tokaji, Kurucz, ill. Szakács. Somogyi, Durucskó, Demjén. Ifjúsági eredmény: KTK Gyomaendrőd 2—3 (1—1). KALOCSA— SZŐREG 2—0 (0—0) Kalocsa, 1500 néző. Vezette: Bo­gyó­Kalocsa: Farkas Z.—Iván. Aradi, Paletta, Farkas Z., Márton, Bolvári. Miskolczi (Zsibók), Facskó, Földi (Balaton), Vén. Edző: Molnár Fe­renc. 62.perc: Miskolczi beadását Facskó estében lőtte a hálóba. 1—0. 70.perc: Farkas Z. beívelését Földi kapásból a kapu közepébe vágta. 2—0. A hazai csapat már az elején tá­madólag lépett föl, sorozatban dol­gozta ki helyzeteit. A Szőreg fiatal csapata, csak a 62. percig bírta a nyomást. Kitűnt: Iván, Farkas Z., Márton, Vén, illetve Buczás, Antal, Machler. Ifjúsági eredmény: Kalo­csa—Szőreg 2-—0. KSC—SZVSE 4—0 (1—0) Kecskemét. 500 néző. Vezette: Kokavecz. KSC: Malecz— Mag, Kurucz, Árva, Bende, Torbavecz, Gazdag, Juhász (Molnár), Kovács T Barna Cs„ Kovács L. Edző: Bende József. 16. perc: A félvonal után 2 mé­terre Juhász egy csel után elrúgta a labdát, d késve érkező Gábor csú­nyán rátartott a lábára. A játékvezető látta, hogy törésről van szó, csak sárga lapot adott a játékosnak. A sé­rültet mentő vitte kórházba. A meccs 10 perc múlva folytatódott. 35. perc: Molnár bal oldalról kö­zépre gurított, a szegedi védők egy­másra vártak, Barna kibújt közülük és a hálóba helyezte a labdát. I —0. 47. perc: Kovács L. ügyes csellel becsapta dr. Tóthot, a kiinduló kapus mellett a bal sarokba gurított. 2—0. 53 perc: Gyors jobb oldali táma­dás végén a beívelt labdát Torbavecz a kapuba fejelte. 3—0. 70. perc: Kovács L. futott el a bal oldalon, beadását Barna C’s. a kapuba fejelte*. 4—0. A kecskeméti csapat az első fél­időben a súlyos sérülés hatása alatt még kissé bátortalanul játszott, de így is fölényben volt. Kitűnt: Mag, Árva, Barna Cs., Kovács L., illetve dr. Tóth, Süli. lfj. eredmény: KSC -SZVSE 0—0. Eredmények: Mezőkov ács­háza— Törökszentmiklós 2—0. Bé­kés- Hódmezővásárhely 1 —2, Orosháza—Makó |—j, Gyula—Cegléd 2 I bajaiaknak ts több helyzetük akadt, de csak egyszer tudták bevenni a ka­put. Kitűnt. Tóth (a mezőny leg­jobbja), Zugor, Sebők, illetve Tomik, Raffat. Palla. Szabó Károly: Nem voltunk elég frissek, a kiállítás is a legrosszabbkor jött, de a második félidőben nyújtott játékért gratulálok a csapatomnak. Rónai Sándor: Sugovicai ajándék a Balaton-partiaknak. Sok sikert a lelkes hazaiaknak a továbbiakban. dr. Iglódí Endre A további eredmények Ez történt az NB I-ben: Va­sas—Rába ETO 1—1, Haladás —Csepel 0—2, BVSC—FTC 1—5, MTK—PMSC 1—1, Sopron—UTE 2—0, Siófok—Békéscsaba 1—2, Debrecen—Videoton 2—1. NB II. Keleti csoport: Tiszavas- vári—Hatvan 0—1, Balmazújvá­ros—Ili, kei. TVE 2—3, Eger—Hajdúnánás 2—1, REAC— Gödöllő 1—0, Szeged—Kazincbar­cika 1—4, Diósgyőr—Szarvas 3—1. Nyugati csoport: Beremend- BKV Előre ü—3. Pénzügyőr—Paks 0—0, ESMTK—Mohács 2—1, Veszprém—Dunaferr 0—2, Szek- szárd— Budafok 3—4, Nagy kam- ! zsa—Dorog 2—4), Százhalom­batta—Zalaegerszeg 0—5. , TOTÓ A totó 33. hetén szereplő mérkő­zések eiedményei: 1. Sopron—Újpest • I 2. Siófok—Békéscsaba 2 3. Debrecen—.Videoton 1 4. Frankfurt—Bremen x 5. Freiburg—Wattenscheid 1 6. Karlsruhe- -Hamburg 1 7. KaisersUlem—Monchengiadbach 1 8. Leverkusen—Bayern München 1 9. Schalke 04—Dortmund 1 .10. Wuppertal—Essen x 11. Fortuna Köln—Chemnitz 2 12. St.Pauli - Rostock 2 13. Werdittgeir- -Meppen I •t- s mérkőzés: 14. BVSC—Ferencváros 2 JÁNOSHALMA—AKASZTÓ 1—2 (0—1) Jánoshalma, 300 néző. Vezette: Prikidánovics (Atyánszky, Harsá- nyi) Jánoshalma: Varga K.— Varga L. Németh (Mohácsi), Hemer (Ko­máromi), Faddi, Török, László, Ádám (Deákfalvi), Rimac, Fenyvesi L., Fenyvesi F. Edző: Gombos Jó­zsef. Akasztó: Markó— Klajkó, Szlo­vák, Beregszászi, Juhász, Agócs, Vadászi. (Csontos), Nagy (Szabó), Kinosenko, Kuhlevszkij, Szűcs. Edző: Szlovák László. Gólszerzők: Rimac, illetve Kino- senkó, Kuhlevszkij. Kitűnt: Varga L., Török, illetve Klajkó, Beregszászi, Kinosenko. Ifjúsági eredmény: János­halma—Akasztó 2—2. LAJOSMIZSE— SOLTVADKERT 2—2 (1—1) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Ignácz (Nyerges, Boros). I ajosmizse: Csontos— Demeter, Buda, Csima, Mátéfi L., Kulik, Má- téfi A., Nagy A. (Kovács). Szentjobr Szabó, Tóth. Edző: Kiss László. Soltvadkert: Dobszai— Kovács, Csesznegi, Gyuricza, Tóth K., Mar­ton. Juhász, Tóth R„ Sörös, Szvojka, Csemák. Edző: Somogyi László. Gólszerzők: Szabó, Kovács, illetve Juhász, Csernák. Kitűnt: Demeter. Kulik, Szabó, il­letve Dobszai, Kovács, Csesznegi. Ifjúsági eredmény: Lajosmi­zse—Soltvadkert 5—3. IZSÁK—FÁJSZ 5—1 (3—1) Izsák, 300 néző. Vezette: Kecskés (Lédeczi, Király). Izsák: Meggyes— Tóth, Jakus, Verebélyi, Hős (Juhász), Mezei Zs. (Mezei G.), Lantos, Lengyel, Hor­váth. Beck. Mezei K. (Mihály). Edző: Száz Sándor. Faj^z; %^kely— Rácz,. jCsi- ' zovszki 'Lériárt. Pólyák, Nagy, Pör- zse; Kollár fS/ábadi). Veres, BdfftJf. Pécsi. Edző: Sztankó Károly. Gólszerzők: Verebélyi (1 i-esből), Lantos 2, Beck, Mezei Zs., illetve Veres. Kitűnt: Tóth, Lantos, Lengyel, Mezei K., illetve Csizovszki, Veres. Kiállítva. Pécsi (Fájsz). Ifjúsági eredmény: Izsák—Fájsz 1—2. HELVÉCIA—KISKUNHALAS 2—1 (0—11 Helvécia, 400 néző. Vezette. He- ibl (Kondász, Csontos). Helvécia: Kovács— Gebei, Máté, Szalai, Pataki,'Thám, Golovics, Oláh (Horváth), Mata, Nagy, Domokos (Kovács). Edző: Őrző István. Kiskunhalas: Brinza— Molnár, Becsei, Horváth, Varga, Tímár, Sö­rös, Hennán, Bock, Kiss-Máté, Jójárt (Agócs). Edző: Rádi Zoltán. Gólszerzők. Mata 2, illetve Agócs. Kitűnt. Thám, Mata. Nagy, Do­mokos, illetve Molnár, Agócs. Ifjúsági eredmeny: Helvé­cia—Kiskunhalas 4—2. NEMESNADUDVAR— KEREKEGYHÁZA 2— r3 (1—2) Nemesnádudvar, 350 néző. Ve zette: Schneider (Gyovai, Nyerges). Nemesnádudvar: Engelhart— Koch P. (Pirisi), Budimácz, Mezőtí G., Morvái, Mezőfi Z„ Ligeti (Kiss L.), Simon, Szűcs, Aranyos, Czveto- vics. Edző: Aranyos Dániel. Kerekegyháza: Erdei— Váczi, Gogolák. Engel, Boronkai, Nagy J., Gál, Josz (Valter), Tóth Cs. (Réti), Óvári, Csorba (Matúz). Edző: Lo- sonczy László. Gólszerzők: Budimácz, Aranyos, illetve Joszt 3. Kitűnt: Budimácz, Simon, Szűcs, illetve Boronkai, Nagy J., Gál. Ifjúsági eredmény: Nemesnád­udvar—Kerekegyháza 1—0. SOLTI FC— KUNSZENTMIKLÓS 3— 0 (I—0) Solt, 500 néző. Vezette: Francis- kovics (Kazinczi, Harkai). Solt: Szente— Korsós, Polánszki, Kat/enbach, Persóczki. Romfa, Hor­váth (Páré), Döbrentei, Sümegi, Baj­nok, Fehér (Sallai). Edző: Biácsi Sándor. Kunszentniiklós: Búzási— Ká­bái, Rizmann, Duzmath, Czigler, Csiki, Kővári, Herczeg (Forró), Er- dősi, Németh (Kerek A.), Patai. Edző: Toporási .András. Gólszerző: Bajnok 3. Kitűnt: Bajnok, Döbrentei, Per­sóczki, Katzenbach, illetve Búzási, Rábai. Kővári. Ifjúsági eredmény: Solt—Kun- szentiniklős 1—4. HAJÓS—BÁCSALMÁS 3—0(2—0) Hajós, 350 néző. Vezette: Némedi (Kara, Törőcsik). Hajós: Nagy— Rendes, Hubert. Rácz, Tóth, Hepp, Tamási, dr. Schindler (Bajai), Ginál. Follárdt (Markó), Huber (Doblerj. Edző: Al­földi Albert. Bácsalmás: Zsembery— Borcsik (SzaÉól. Ferenci; Vidák, Kiss B.7 Ere:1?!. Vns’zpt, Állaga'. Szalai: Kévés* (Szálú), Nincsevics (Mohácsi). Edző: Viszmeg István. Gólszerzők: Hepp. Rendes, Bor­csik (öngól). Kitűnt: Rendes, Huben. Hepp, il­letve Pencz, Vidák. Ifjúsági eredmény: Hajós—Bá­csalmás 6—3. BAJAI TSz—MÉLYKÚT 2—2(1—1) Baja, 300 néző. Vezette: Pákolicz (Rogács, Csikós). Baja: Faldum— Diczenty (Égi), Móri, Ottenthál, Miókovics. Farkas, Török. Majoros, Lehoczki (Kvala), Agarics L, Agatics' 1 Edző: Szőcs Lázár. Mélkyút: Kis—Facskó Pfendler, Török, Torma, Vaits (Tóbiás), Krá-. mez, Piegel. Margit (Sári), Zámbó,, Bakos (Losoncz). Edző: Pápai Tibor,. Gólszerzők: Török, Agatics L, :1 lefve Török. Pjegel. Kitűnt: Faldum, Móri. Agatics L.,' illetve Facskó, Vaits, Krátucz. Kiállítva: Tonna (Mélykút). Ifjúságiak: Baja- Mélykút 0—3. KI KAP MAJD PIROS LAPOT? Viharos bíróközgyűlés Baján Pénteken délután kezdődött Baján a megyei játékvezetői közgyűlés. A közgyűlés egyik legfontosabb fel­adata volt az uj elnök megválasztása. A három jelölt közűi dr. Mátyus Ár­pád munkahelyi elfoglaltságára hi­vatkozva nem vállalta a jelölést, ezért Nagy László és az eddig: ssnök, Nyár, Ferencre adhatták le a vöksu- kai a jCiCi,levők. Heves v,is bootaicczoi, ki azonban arról, hogy kik szavazhatnák. Az alapszabály 17/a pontja szerint ugyanis a megye területén bármilyen minősítésű játékvezető tagja a Jács-Kiskun megyei játékvezető tes­tületnek. A megyei szövetség alá a helyi csoportok tartoznak, és a tag sági díjat a helyi csoport vezetői sze­dik össze. így azután aki in Baján fi­zette be a tagdíjat, — ezek a megye III. osztályú játékvezetők - , azok­nak a befizetett összege nem jutott el Kecskemétre... A 25/c pont szerint viszont meg­szűnik a tagság, ha vaiaki egy évig nem fizet tagdíjat. Arról viszont nem rendelkezik az alapszabály, hogy ki­nek kell befizetni a tagdíjat, csak annyit, hogy az évi 100 forintot min­den esetben be'keli fizetni. A megye III. osztályú bajai játékvezetői, mi­után Baján fizették be a tagdíjat. ezért a megyei testület „zeri.ii .őröl­teitek a listáról, tehát már net i tagjai a Bács-Kiskun megyei játékvezetői testületnek, ezért nem is szava.zhai- iutk. Ezt meghallva a megyei is . ,sz- tályban vezető bajaiak kivoiwú>k a teremből, és a továbbiakban n<-.>>. s sérték figyelemmel a közgyűlést, ö’ szén kizárulták magukat a.tag k Ké­zül, az alapszabályi . érc . ,. . ; Di Bozóky Imre levezető elnök sv; rint. Nyári Ferenc és Nagy László 5-5 perces programbeszédet mondhatott, majd sor került a szavazásra, amely ben a 49 arra jogosult főből 47--' szavaztak, és nem született hjeglepe tcs: 31:16 arányban az eddigi elnök Nyári Ferenc kapta meg a bizalmat Nagy Lászlóval szemben. A c ajtó labdarúgó szövetség fegyelmi bizott­ságának elnöke, dr. Kiss Róbeu azonban úgy- véli. hogy a közgyük';; után perrel él majd, mivel vélemény -; szerint jogosulatlanul zárták ki a szavazók közül a megye III. -őszi» lyában levő játékvezetőkét, hisz-; azok a tagdíjat befizették, ha -aem 7 Kecskemétre, de Bajára Az alüpsza bály nem köti ki sehol, hogy ? baja' testületnek valamilyen időpont a - befizetett összegeket a -megyéim-,, ú kell utalni. Folytatás a bíróságon*