Petőfi Népe, 1993. május (48. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-17 / 113. szám

1 LABDARÚGÁS 1993. május 17., 11. oldal NB II. KELETI CSOPORT Bécs sokkolta Budafokot S Kvasznyikov remek formában védte a körősi kaput. BUDAFOK—KISKŐRÖS 1—2 (1-1) Budafok, 1000 néző. Vezette: Ba- lajti (Kovács N., Szőke). Budafok: Lipták — Héjjas (Kar­dos a 61. percben), Csiba (Fritch a 65. percben), Sirman, Szabó, Martin, Varró, Teodoru, Takó, Szorokin, Bősze. Edző: Sárközi Lőrinc. Kiskőrös: Kvasznyikov — Kin­cses, Makrickij (Kapics a 48. perc­ben), Maczó, Tóth, Hleba, Pecznyik, Szauer, Bécs, Szűcs, Kanál (Csinta- lana69. perben). Edző: Teliinger Vil­mos. Sárga lap: Kanál a 4. percben. 9. perc: Szorokin 20 méteres sza­badrúgását Kvasznyikov szögletre ütötte. 13. perc: Hleba egy csellel becsapta védőjét, majd az alapvonalról oko­san visszagurított és Bécs 3 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0—1. 24. perc: Szorokin 14 méterről megeresztett erős lövését védte a kiskőrösi kapus. 31. perc: A vendégvédők röviden fejelték ki a labdát, amit Bősze 22 méterről, védhetetlenül vágott a jobb felső sarokba, 1—1. 33. perc: Kvasznyikov szép moz­dulattal védte Bősze lövését, majd a kipattanó labdát Csiba ismét rálőt­te, ám a kapus ezúttal is hárított. 38. perc: Szauer—Szűcs—Hleba háromszögelés után sakk-matt helyzet alakult ki a budafoki kapu előtt, de az utolsó pillanatban Hle- ba elől elpattant a labda. 61. perc: Szűcs lépett ki a védők közül, akit a kapus szabálytalanul akasztott. A játékvezető nem ítélt büntetőt. A továbbguruló labdát Bécs ügyes íveléssel, közelről a ka­pu közepébe küldte, 1—2. 66. perc: Teodoru hét méterről gólhelyzetben magasan a kapu fölé lőtt. 87. perc: Szauer közelről az üres budafoki kapu mellé gurított. A mérkőzés elején biztonsági me­zőnyjáték folyt, amikor egy szép tá­madás végén megszerezte a vezetést a kiskőrösi csapat. Ezután feljött a Bu­dafok, és egyre több veszélyes táma­dást vezetett, amelyek után egy jól el­talált lövéssel sikerült is egyenlíteni. Szünet után a vendégcsapat átvette a játék irányítását és okos, taktikus já­tékkal akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Kitűnt: Szorokin, Bősze, illetve Kvasznyikov, Hleba, Bécs. Sárközi Lőrinc: A Kiskőrös job­ban játszott, megérdemelten nyert. Teliinger Vilmos: Nehéz mérkőzés volt, de a látottak alapján megérde­melten nyertünk, s a sok helyzetből kettőt be is rúgtunk. Szabó Ferenc A bajnokjelölt nem adott esélyt a Bajának BAJA—DEBRECEN 0—5 (0—1) Baja, 2000 néző. Vezette: Ma­rosvári (Kincses, Fodor). Baja: Farkas — Fehér, Raffai, Parovin,, Bulashenko (Kuhlevsz- kij a 60. percben), Kovács, Tóth, Kiss (Faddi a 60. percben), Ádám, Horváth, Koch. Edző: Rónai Sán­dor. Debrecen: Mező — Lukincsuk (Balogh a 30. percben), Pető, Tóth, Nagy, Sándor Cs., Dombi, Nagy Cs., Sándor T„ Csehi (Madar a 86. percben), Georgian. Edző: Ga- ramvölgyi Lajos. Sárga lap: Nagy a 20., Raffai a 73. percben. Piros lap: Kovács B. a 83. perc­ben. 14. perc: A Koch buktatásáért megítélt szabadrúgást Tóth 18 mé­terről küldte kapura, de Mező bra­vúrral szögletre mentett. 33. perc: Kovács B. váratlanul lövésre szánta el magát. Húszméte­res bombája alig kerülte el a bal felső sarkot. 40. perc: Kovács indításából Horváth ment el a bal oldalon. Beadását Tóth Bulashenkónak gu­rította, aki jó helyzetből fölé vágta a labdát. 45. perc: Sándor Cs. a bizonyta­lankodó bajai védők között húsz méterről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 0—1. 50. perc: Sándor T. 17 méterről lövésre szánta el magát. Labdája a jobb kapufáról a vetődő Farkas mögött a hálóba pattant, 0-2. 60. perc: Georgiev húzott el a bal oldalon, majd hét méterről okosan a hosszú sarokba lőtt, 0—3. 65. perc: A bajaiak hosszú perce­ken át képtelenek voltak felszaba­dítani. Georgiev pedig kihasználta a lehetőséget, és 14 méterről újabb gólt szerzett, 0—4. 83. perc: Kovács B. szabályos becsúszással mentett leghátsó em­berként a kiugró debreceni csatár elől, ám a játékvezető meglepetésre kiállította a bajai labdarúgót. 90. perc: Jobb oldali beadás után Georgiev és Fehér összecsapott az ötösön, a labda pedig a kivetődő Farkas mellett a hálóba csörgött, 0—5. A mérkőzés első negyedórájá­ban a debreceniek támadtak töb­bet, majd fordult a kocka, és a bajaiak kerültek fölénybe. A félidő utolsó percében szerzett vendéggól azonban már megadta a hangula­tot a II. félidőhöz is. Az újabb deb­receni gólt követően teljesen össze­esett a bajai csapat és az éllovasok szinte percenként alakítottak ki helyzetet Farkas kapuja előtt. A bajai játékosok közül a csatárok hiába próbáltak eredményesek lenni, az egész vendégegyüttes re­mek napot fogott ki. Kitűnt: Horváth, Koch, illetve az egész debreceni csapat. Rónai Sándor: Sok embernek okoztunk örömet itthon és Debre­cenben egyaránt... A mérkőzésen egyébként egy jó csapat használta ki óriási hibáinkat. Garamvölgyi Lajos: Megérde­melten győztünk ezen a fontos mérkőzésen. A Baján szerzett két pont ugyanis sokat jelenthet a vég- elszámolásnál. Géczi Zsolt Az NB II. Keleti csoport állása 1. Debrecen 25 13 7 5 35—14 30 2. Kazincbarcika 25 12 6 7 36—19 30 3. Hatvan 25 10 9 6 24—23 29 4. Kaba 25 10 8 7 27—20 28 5. Baja 25 12 4 9 32—29 28 6. Kiskőrös 25 12 3 10 37—20 27 7. Tiszavasvári 25 9 8 8 34—27 26 8. Gödöllő 25 10 6 9 30—26 26 9. Hajdúnánás 25 9 8 8 23—22 26 10. Szarvas 25 9 8 8 26—32 26 11. III. kér. TVE 25 9 7 9 30—28 25 12. Budafoki MTE 25 7 8 10 18—29 22 13. Szeged 24 8 5 11 31—38 21 14. Eger 25 7 6 12 26—33 20 15. SBTC-Salggl. 24 5 6 13 28—45 16 16. Bag 25 3 9 13 18—40 15 NB in. ALFÖLD-CSOPORT Lila-fehér volt a győzelem! színe KECSKEMÉTI TE—DABAS 4—0 (1-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Tóth S. KTE: Fekete R. — Fekete Cs., Ko­vács T., Bálint, Forgó, Újfalusi, Virágh (Berki), Boronkai, Molnár Z., Lázár, Hangya (Gebei). Edző: Ádám István. 3. perc: Lázárt buktatták a kaputól 25 méterre. A szabadrúgást Újfalusi a sorfal felett a jobb felső sarokba bom­bázta, 1—0. 45. perc: Balatoni Zs. lövését Fekete R. kiejtette. A labda a gólvonal felé gurult, de a kapus visszafelé vetődve még a gólvonal előtt elcsípte. 47. perc: Újfalusi pontos átadásával Boronkai lépett ki a védők közül és a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba, 2 —0. 72. perc: Balatoni Zs. 25 méteres sza­badrúgása a felső lécről pattant ki. 85. perc: Boronkai beadását Lázár fejelte a jobb felső sarokba, 3—0. 88. perc: Újfalusi iramodott meg a labdával. Átemelte a 16-oson kívülre futó kapuson és az üres kapuba gurí­tott, 4—0. A Dabas hétközben hét új játékost igazolt, de ettől nem lett jobb csapatuk. Á védelmük átjáróháznak bizonyult, s egy kis szerencsével több gólt is szerez­hetett volna a KTE. Kitűnt: Kovács T., Boronkai, Újfa­lusi, illetve Márton, Varga Z. TISZAKÉCSKE—GYOMAEND- RŐD I—1 (I—0) Tiszakécske, 750 néző. Vezette: Bá- nóczki. Tiszakécske: Tasnádi — Ezsiás, Má- lik, Mike (Marton), Nagy, Hofmeister, Safranyik, Cseke (Balia L.), Lovász (Tóth), Balia M., Török. Megbízott edző: Somogyi József. 37. perc: Nagy indította az akciót, Törökhöz játszott, aki Bállá M.-hez továbbított, s a csatár biztosan lőtt a kapuba, 1—0. 60. perc: A kécskei védelem megtor­panását Steff használta ki, aki 16 mé­terről hatalmas gólt lőtt a felső sarok­ba, 1—1. A találkozó hátralévő részében a gyomaendrődi csapat jól védekezett, a kécskei viszont árnyéka volt korábbi önmagának. Kitűnt: a hazaiak közül senki, a ven­dégeknél viszont mindenki dicséretes teljesítményt nyújtott. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske— Gyomaendrőd 0— 4. Baji Mihály HÓDMEZŐVÁSÁRHELY—MISKE 1-0 (1—0) Hódmezővásárhely, 700 néző. Ve­zette: Bogyó. Miske: Jeszenovics — Bolvári, Hu­bert, Greksa, Jagicza, Takács, Tamási, Csög, Tóth, Sánta, Pintér (Farkas). Edző: Czár Ignác. 26. perc: Bress jobbról beívelt sza­badrúgását Jeszenovics elvétette, s a labdát Kéri közelről a hálóba sodorta, 1—0. 55. perc: Sánta tört be a hazai tizen­hatoson belülre, ám Lévai és a vásárhe­lyi kapus közös erővel mentett a miskei játékos elől. A végig mezőnyfölényben játszó ha­zai csapat megérdemelten nyert. A vá­sárhelyiek sok gólhelyzetet dolgoztak ki, ám egy eset kivételével baj volt az irányzékkal. Kitűnt: Maczkó, Bress, illetve tamá­si, Sánta. NAGYSZÉNÁS—KECSKEMÉTI SC 0—2 (0—1) Nagyszénás, 500 néző. Vezette: Ily- lyés. KSC: Molnár — Mag, Barna Zs., Árva, Bende, Torbavecz, Gazdag, Má­té (Valter), Kovács (Mádi), Barna Cs., Kátai (Sz. Tóth). Edző: Benda József. 9. perc: Gazdag szögletét Máté fejel­te a kapu jobb sarkába, 0—1. 83. perc: Mag labdájával Barna Cs. remekül lépett ki és biztosan lőtt a ka­puba, 0—2. A hazaiak számára csak a győzelem volt elfogadható a bennmaradásért ví­vott küzdelemben. A gyorsan bekapott gól sokkolta a szénásiakat, így a na­gyobb játékerőt képviselő kecskeméti­ek megérdemelten győztek. Kitűnt: Hegedűs, Csubró, Deák, il­letve Molnár, Barna Zs., Bende. Ifjúsági mérkőzés: Nagyszénás— Kecskeméti SC 0—8. Az NB III. Alföld-csoport állása: • A hosszú kihagyás után visszatért Ézsiás Gábor (felvételünk előterében) jól játszott a Gyomaendrőd elleni mérkőzésen. (Farkas Tibor felvétele) További eredmények: Szegedi Dózsa— Gyula 0—0, Kiskundorozsma- Szege- Mezőkovácsháza 1—1, Ceglédi Honvéd di VSE 3—0, Orosháza—Makó 0—1. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Megrázták magukat a gólzsákok KALOCSAI FC—BAJAI TSZSK 8—0 (4—0) Kalocsa, 1000 néző. Vezette: Né- medi (Kecskés, Máté). Kalocsa: Virágh — Iván, Aradi, Paletta, Farkas Z. (Süveges), Már­ton, Evanics, Miskolczi, Facskó (Deák), Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. Baja: Faldum — Ottentál (Egyed), Rácz, Bohos, Moóri, Eber, Farkas, Pankovics, Gyetvai, Agatics I., Agatics L. Edző: Szőcs Gólszerzők: Paletta (3), Vén (2), Evanics, Facskó, Földi ll-esből. Kitűnt: Paletta (a mezőny leg­jobbja), Iván, Márton, Vén, Földi, illetve Faldum, Farkas, Agatics L. Ifjúsági eredmény: Kalocsa Ba­ja 9—1. FÁJSZ—NEMESNÁDUDVAR 1—1 (1—2) Fájsz, 250 néző. Vezette: Nagy L. (Prikidánovics, Serdült). Fájsz: Székely — Budimácz, Jagic­za, Szabadi, Csaplovics, Kuti (Rácz), Nagy A., Török, Pörzse, Bognár, Pó­lyák. Edző: Gyenis Ferenc. Nemesnádudvar: Engelhardt — Nébl, Schindler, Koch (Mezőfi Z.), Morvái, Mezőfi G., Aranyos, Si­mon, Szűcs, Koszorús (Szabó), Koch P. Edző: Simon István. Gólszerzők: Pörzse, illetve Ara­nyos (2), Koszorús, Koch J. Kitűnt: Csaplovics, Nagy A., il­letve Engelhardt, Koch J., Morvái, Aranyos. Ifjúsági mérkőzés: Fájsz—Ne­mesnádudvar 9—0. AKASZTÍL—LAJOSMIZSE 6—1 (3-0) Akasztó, 600 néző, vezette: Schneider (Gyovai, Boros). Akasztó: Markó — Klajkó, Dus- noki, Filus, Juhász, Agócs, Vadá­szi, Nagy (Csontos), Kinosenko, Beregszászi (Horváth), Szabó (Sup- ka). Edző: Szlovák László. Lajosmizse: Csontos — Szalai, Sörös, Csima, Mátéfi, Szabó, Ulics- ka, Florin, Nagy, Meszlényi (Bu­da), Tóth. Edző: Kiss László. Gólszerzők: Agócs 3, Vadászi 2, Kinosenko, illetve Csima. Kitűnt: az egész akasztói csapat, illetve Csima, Ulicska, Meszlényi. Kiállítva: Sörös. Ifjúsági eredmény: Akasztó—La­josmizse 3—0. HARTA—BÁCSALMÁS 1—1 (1—0) Harta, 150 néző, vezette: Király (Lédeczi, Törőcsik). Harta: Szabó — Polgár (Szvet- lik), Herczeg, Vejtei, Grabicza, Gutman, Horváth, Kutak (Wei­bel), Csehi, Juhász, Grőb (Tamás). Edző: Nagy József. Bácsalmás: Zsemberi — Bercsik, Pencz, Vidák, Kiss, Ercsi, Nuszpl, Alaga (Schneider), Margit (Mohá­csi), Révész, Szalai. Edző: Viszmeg István. Gólszerzők: Horváth, illetve Vi­dák. Kitűnt: Vejtei, Grabicza, Hor­váth, Gutman, illetve Zsemberi, Vi­dák. Kiállítva: Schneider (utánrúgá- sért). Ifjúsági eredmény: Harta—Bács­almás 2—3. MÉLYKÚT—KUNSZENTMIK- LÓS 1—1 (O—l) Mélykút, 500 néző, vezette: Ma­gó (Csikós, Tóth). Mélykút: Kiss — Facskó, Fend- ler, Török, Vojnics (Juhász), Tor­ma, Kránicz, Szabó, Margit, Ézsi, Illés. Edző: Tápai Tibor. Kunszentmiklós: Orell Riz- man, Czigler, Erdősi, Hegedűs, Se­bestyén, Kiss, Kovács, Patai, Csíki, Boczek. Edző: Bozsó György. Gólszerzők: Török, illetve Sebes­tyén. Kitűnt: Fendler, Kránicz, Szabó, Illés, illetve Orell, Rizman, Hege­dűs, Boczek. Ifjúsági eredmény: Mélykút Kunszentmiklós 1—0. KEREKEGYHÁZA—HELVÉCIA 2—0 (1—0) Kerekegyháza, 400 néző, vezette: Horváth (Fricska, Kohajda). Kerekegyháza: Erdei — Váczi (Kovács), Gogolák, Engel, Réti, Nagy, Matuz (Gál), Joszt, Tóth, Óvári, Herczeg. Edző: Losonczy László. Helvécia: Kovács Szalai, Má­té, Dinnyés, Pataki, Thám. Golo- vics, Oláh, Mata, Nagy, Csorba. Edző: Bánhidi József. Gólszerzők: Réti (ll-esből), Tóth. Kitűnt: Tóth, Nagy, Erdei, Réti, illetve Máté, Golovics, Mata. Ifjúsági eredmény: Kerekegyháza —Helvécia 0—6. SOLTVADKERT—IZSÁK 1—1 (0—0) Soltvadkert, 400 néző. Vezette: Kazinczi (Mészáros, Ignácz). Soltvadkert: Dobszai — Kovács, Csesznegi, Udvarhelyi (Eperjesi), Tóth, Ocsai, Szabó, Katzenbach, Szabadi, Sztojka, Csermák. Szakta­nácsadó: Meskó István. Izsák: Varga — Mezei, Jakus, Popa, Kuti, Mezei Zs., Lantos, Beck (Juhász), Horváth, Bankes, Kővári (Höss). Edző: Fekete Sán­dor. Gólszerzők: Csermák (ll-esből), illetve Horváth. Kitűnt: Dobszai, Tóth, Szabadi, Sztojka, Csermák, Illetve Varga, Jakus, Popa, Kuti, Horváth. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Izsák 1—3. KISKUNHALASI GANZ—JÁ­NOSHALMA 2—1 (0—0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Heibl (Csontos, Kondász). Kiskunhalas: Tomik Molnár, Vincze (Juhász), Horváth, (Her­mann), Kiss-Máté, Tímár, Andricz, Papp, Agócs, Sz. Kovács, Jójárt (Haász). Edző: Rádi Zoltán. Jánoshalma: Varga K. Mizser, Szénási, Pipicz, Komáromi, Varga L., László, Papp, Fenyvesi L. (De­ákfalvi) Krascsenics, Fenyvesi F. Edző: Faddi Mihály. Gólszerzők: Sz. Kovács, Haász, illetve Fenyvesi F. Kitűnt: Horváth, Andricz, illetve Mizser, Fenyvesi F. Ifjúsági mérkőzés: Kiskunhalas —Jánoshalma 4—0. A góllövőlista élcsoportja 25 gólos: Vén (Kalocsa), 22 gólos: Farkas Z. (Kalocsa), 20 gólos: Facskó (Kalocsa, 19 gólos: Földi (Kalocsa), Csermák (Soltvadkert). 18 gólos: Aranyos (Nemesnádud­var), 14 gólos: Csincsák (Soltvad­kert), Tóth Cs. (Kerekegyháza). 13 gólos: Sebestyén (Kunszentmiklós), Vadászi (Akasztó), 12 gólos: Süme­gi (Kunszentmiklós), Csorba (Hel­vécia), Evanics (Kalocsa). A forduló válogatottja: Dobszai (Soltvadketi TE) Iván (Kalocsai FC), Jakus (Izsák), Paletta (Kalo­csai FC), Hegedűs (Izsák), Agócs (Akasztó), Kránicz (Mélykút), Ándricz (Kiskunhalas), Tóth Cs. (Kerekegyháza), Aranyos (Nemes­nádudvar), Vén (Kalocsai FC). A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Kalocsai FC 25 21 3 II 18 20 45 2. Soltvadkert 25 17 4 4 69 25 38 3. Ksztmiklós 25 13 6 6 49 30 32 4. Kerekegyh. 25 13 6 6 49 32 32 5. Nemesnádu. 25 14 3 8 44 33 31 6. Mélykút 25 12 3 10 53 39 27 7. Kkhalasi Ganz 25 11 3 II 33 45 25 8. Akasztó 25 10 4 11 43 42 24 9. Helvécia 25 10 4 11 44 52 24 10. Fájsz 25 10 3 12 40 50 23 11. Bácsalmás 25 7 6 12 29 42 20 12. Lajosmizse* 25 9 4 12 39 54 20 13. Izsák 25 6 7 11 33 46 19 14. Bajai Tsz SK 25 7 4 14 34 60 18 15. Jánoshalma 25 3 5 17 32 75 11 16. Harta 25 3 1 21 18 82 7 A *-gal jelzett csapattól 2 büntetőpont levon­Ifjúságiak 1. Kalocsa 25 19 5 1 108 21 43 2. Izsák 24 20 1 3 107 32 41 3. Kiskunhalas 25 20 1 4 84 25 41 4. Soltvadkert** 24 13 6 5 46 29 28 5. Mélykút 25 10 6 9 53 41 26 6. Kkmiklós 21 II 4 9 68 57 26 7. Bajai TSZ SK 25 10 3 12 49 70 23 8. Akasztó 25 9 4 12 36 45 22 9. Jánoshalma 24 8 5 II 63 55 21 10. Fájsz*** 25 II 4 10 66 56 20 11. Lajosmizse* 25 8 4 13 53 64 18 12. Bácsalmás 25 7 4 14 50 75 18 13. Helvécia 24 6 5 14 56 83 17 14. Kerekegyháza 25 6 5 14 36 105 17 15. Harta 25 5 3 16 35 84 13 16. Nemesnádud. 25 4 2 19 27 95 10 Megjegyzés: * 2 büntetőpont levonva, ** 4 büntetőpont levonva, *** 6 büntetőpont levonva. 1. Tiszakécske 25 18 5 2 54-20 41 2. KSC 25 15 4 6 40-19 34 3. Mezőkovácsh. 25 13 6 6 44-35 32 4. Hódmezövásh. 25 13 5 7 35-23 31 5. Makó* 25 11 7 7 42-33 27 6. Szegedi D. 25 9 9 7 36-29 27 7. Orosháza 25 11 5 9 30-25 27 8. SZVSE 25 9 7 9 34-29 25 9. Miske 25 9 7 9 35-35 25 10. KTE 25 9 6 10 34-31 24 11. Gyula 25 10 4 11 24-28 24 12. Gyomaendrőd 25 6 10 9 27-30 22 13. Cegléd 25 4 10 11 23-35 18 14. Dabas 25 5 4 16 30-41 14 15. Nagyszénás 25 4 6 15 20-55 14 16. Kkdorozsma 25 4 5 16 21-61 13 A *-gal jelzett csapattól két büntető­pont levonva. Ez történt az NB I-ben Eredmények: MTK—Ferencvá­ros 4—3, Vasas-Smirnoff—Békés­csaba 1—1, Videoton-Waltham— Nyíregyházi FC 1—0, Rába ETO FC—Kispest-Honvéd 3—2, Vác FC-Samsung—Csepel-Kordax 1 —0, Diósgyőr—PMSC-Fordan 1 —1, BVSC-Dreher—Újpesti TE 3 —2, Veszprém—Siófok 0—4. A bajnokság állása 1. Vác FC-Samsung 26 16 6 4 42 22 38 2 Kispest-Honvéd FC 26 15 5 6 42 26 35 3. Ferencváros 26 16 2 8 41—25 34 4 Békéscsaba 26 ! 1 10 5 39 28 32 5. Videoton-Waltham 6. MTK 7. Rába ETO FC 8. Siófok 9. Csepel-Kordax 10. PMSC Fordán 11. Vasas-SmimotT 12. BVSC-Dreher 13. Diósgyőr 14. UTE 15. Nyíregyháza 16. Veszprém LC 26 14 26 II 26 8 26 26 26 26 26 26 7 26 4 26 3 26 5 8 38 8 45 9 32 II 31 11 24 12 30 9 26 12 24 8 II 24 11 II 26—36 19 12 II IS 29 18 6 15 21—44 16 30 32 33 29 34 25 33 24 30 24 33 23 29 23 31 22 37 22 A góllövőlista élcsoportja: 15 gólos: Répási (Vác FC- Samsung) 10 gólos: Kovács J. (Sió­fok); 9 gólos: Horváth F. (Videoton­Waltham), Balog T. (MTK): 8 gólos: Sallói, Takács (mindkettő Videoton- Waltham), Kámán (Siófok), Kul­csár (Békéscsaba), Wukovics (Fe­rencváros); 7 gólos: Füle (Vác FC- Samsung), Lipcsei (Ferencváros), Szabó T., Zsivótzky (mindkettő MTK), Bognár Gy. (BVSE- Dreher); 6 gólos: Keresztúri (MTK); 5 gólos: Fodor, Árgyelán, Vancea (mindhárom Békéscsaba), Szvisztun (Diósgyőr), Illés, Plókai, Duró (mindhárom Kispest-Honvéd FC), Medgyes, Túri (mindkettő PMSC- Fordan), Lehota (Veszprém LC) Pe­na (Rába ETO FC), Bánfi (Vác FC- Samsung). TOTÓ 1. Vasas—Békéscsaba ................ 1-1 X 2 . MTK—Ferencváros..................4-3 1 3 . Diósgyőr—Pécs...................... 1-1 X 4. 1. FC Köln—Karlsruhe.........2-0 1 5 . Bayern München—Leverkusen 4-1 1 6. Dresden—Bochum....................0-0 X 7 . Düsseldorf—Osnabrück.........3-1 1 8 . Hertha BSC—Mannheim.......2-0 1 9 . Milan—Roma..........................0-0 X 10. Genoa—Internazionale.......... 1-1 X 1 1. Udinese—Brescia......................2-2 X 1 2. Cosenza—Ascoli.................... 1-1 X 1 3. Cesena—Reggiana.................. l-l X P luszmérkőzés: 14. FC Homburg- Duisburg.......0-0 X