Petőfi Népe, 1992. március (47. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-09 / 58. szám

SPORT 1992. március 9., 11. oldal LABDARÚGÓ NB II. NYUGATI CSOPORT Kincset (egy pontot) lelt a Baja a dorogi bányában DOROG—BAJAI FC 0—0 Dorog, 2200 néző. Vezette: Hor­váth O. Dorog: Simon — Kilián, Kopa, Csapó, Borsos, Sikesdi, Tóth (Sző- czei a 68. percben), Szenczi, Guba, Bánföldi, Szatmári (Arany a 68. percben). Edző: Reszeli-Soós Ist­ván. (Sajnos, a Bajai FC összeállítását nem kaptuk meg a dorogi tudósí­tónktól.) Az idénynyitón szép számú kö­zönség gyűlt össze a dorogi pálya le­látóján. Csodálatos napsütés fogad­ta a két csapatot, ám az hamar kide­rült, a játék nem a szebbik oldalát mutatja a közönségnek. A vendégek a mérkőzés első percétől kezdve idő­húzásra rendezkedtek be és alig-alig lépték át a felezővonalat. A bajai já­tékosok minden megmozdulásán látszott, nekik nagyon megfelelne az egy pont. 20. perc: A bajai védelem bizony­talankodott, a labda az alapvonaltól 20 méterre álló Szatmárihoz került. A dorogi támadó a kapujából kinn álló bajai hálóőr fölött átemelt, a labda a felső lécről pattant vissza pontosan Tóth elé, aki 11 méterről csúnyán fölé lőtt. 35. perc: A másik oldalon Vén a 16-os vonaláig cselezte magát, bead­ni szeretett volna, de egy közbelépő lábon a labda folpörgött, és bizony Simon kapus csak nagy bravúrral ütötte ki a léc alól. Szünet után egy harcosabb, elszán- tabb Dorog lépett pályára. Szeren­csére a bajai védelem jól állta a hazai rohamokat, és Bánföldi is kegyes volt a vendégekhez, hiszen három alka­lommal óriási helyzetben hibázott. Szívós védekezéssel és nagy lelkese­déssel érte el célját a Bajai FC labda­rúgócsapata Dorogon. Kitűnt: Simon, Kilián, Csapó, il­letve Tóth R., Rumán, Morvái. AZ NB II. NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Csepel 2. BKV Előre 3. Dorog 16 9 5 2 28- 8 23 16 9 5 2 22- 6 23 16 7 6 3 16- 9 20 4. Paks 16 8 3 5 25-20 19 5. Nagykanizsa 16 6 6 4 25-16 18 6. III.ker.TTVE 16 7 4 5 18-15 18 7. Dunaferr 16 8 2 6 22-24 18 8. Sopron 16 5 6 5 21-17 16 9. Sabaria-Tipo 16 4 8 4 14-14 16 10. ESMTK-Bauinv. 16 7 2 7 26-29 16 11. Ú. Bar. SE (Moh ) 16 4 7 5 13-13 15 12. Szekszárd 16 5 3 8 14-21 13 13. Baja 16 5 3 8 10-17 13 14. Ajka 16 5 2 9 15-25 12 15. REAC 16 3 4 9 15-29 10 16. Oroszlány 16 - 6 10 9-30 6 A labdarúgó NB II. nyugati csoport eredményei: Sabaria-Tipo—BKV Előre O—l, Oroszlány—ESMTK 3 —3, Paks—III. kér. TTVE1—1, RE­AC—Dunaferr 1—0, Mohács—Ajka 0—1, Csepel—Soproni LC 0—0, Nagykanizsa—Szekszárd 1—0. NB n. KELETI CSOPORT A zuhanás első fázisa...(?) HATVAN DEKÓ—KECSKE­MÉTI SC 4—0 (2—0) Hatvan: Nagy — Kelemen, Ká­roly, Krasnyánszky, Szabados — Baranyi, Gömöri, Gébhart, Oro- vecz — Mozner, Martinenkó. Edző: Tóth Dénes. Kecskeméti SC: Békési — Gál, Bende, Kovács, Márton — Torba- vecz, Safranyik, Csorba — Tóth Cs., Varga, Florin. Edző: Loson- czy László. Csere: Baranyi helyett Tuifel (a 63. percben), Márton helyett Ga­lambfalvi, Gömöri helyett Hutter, Csorba helyett Jóst (a 74. percben). 34. perc: Szabados elment a bal oldalon, visszacselezett, beadását Mózner 8 méterről fejelte a jobb felső sarokba (1—0). 38. perc: Gömöri 14 méterről ballal a jobb kapufát találta telibe. 44. perc: Orovecz balról belőtte a labdát. Mózner jött a rövidre, és nyolc méterről fejjel a jobb sarok­ba csúsztatott (2—0). 55. perc: Orovecz jobb oldali szögletét Gömöri a bal kapufára fejelte. 75. perc: Oroveczot buktatták a kaputol 20 méterre, a sértett a labdát a bal felső sarokba nyeste (3—0). Az egyetlen vendégakció során, a 76. percben Varga lövését bra­vúrral védte Nagy. 86. perc: Martinenkó Tuifel volt a labda útja, az utóbbi több csel után Mózer elé passzolt, akinek 11 méteres lövése az egyik védőn fel­pattant, és a bal sarokban kötött ki (^0). A megfiatalított vendégek „sün­disznó” állásba vonultak, tördel­ték a játékot, a hazaiak akcióikat középen erőltették és így váratott magára a vezető gól. Két szélen vezetett hazai támadás, és az ered­mény máris 2—0. A második fél­időben a vendégek elfáradtak, a Hatvan ötletesen, helyenként jól is játszott. Végeredményben a köte­lező győzelem a Hatvan javára ilyen különbséggel is megérdemelt. Kitűnt: Orovecz, Mózner, Geb- hárt, illetve Varga, Safranyik. Tóth Dénes: — Értékes a győze­lem, de a játékon rengeteg a javíta­ni való. Losonczy László: — Felnőtt já­tékosokkal megerősített ifjúsági csapatunknak túl nagy falat volt a Hatvan profi együttese. Miske: úgy mint ősszel... DEBRECENI VSC—MISKE 3—0(1—0) Debrecen, 1500 néző. Vezette: Lőrincz (Vida, Mészáros). DVSC: Mező — Földvári, Nagy L., Balogh, Szilágyi M. (Nagy Cs. a 64. percben), Sándor T. (Szilágyi T. a 75. percben), Sándor Cs., Tul- ba, Dombi, Tóth Gy., Marginean. Edző: Ebedli Ferenc. Miske: Jaszenovics — Jagicza, Kiss, Hubert, Paletta, Miskolczi, Szekeres (Csög a 80. percben), Föl­di, Csincsák, Palásti, Szedlacsek. Edző: Gabala Ferenc. Sárga lap: Balogh a 6., Miskolc­zi a 68., Földvári a 71. percben. 22. perc: Cseles szabadrúgás- variációk végén Tóth Gy. lőtte ka­pura a labdát, amely Palásti lábán irányt változtatva a jobbra mozdu­ló kapus mellett a bal alsó sarokba vágódott. (Öngól.) 1—0. 43. perc: A teljesen őrizetlenül hagyott Palásti kapott jó beadást a jobb oldalról, ám elhamarkodva a léc fölé fejelte a labdát. 48. perc: Szöglet után a miskei védők nem tudtak felszabadítani. A labda Tóth Gy. elé került, aki lefordult a védőkről és 8 méterről a léc alá bombázott. 2—0. 58. perc: Palásti beadását Szed­lacsek öt méterről lőtte a kapura. A labda Mező testéről lepattant, majd a kapus másodszorra vetőd­ve megfogta. A mérkőzés egyik legnagyobb helyzete maradt ki. 75. perc: Sándor Cs. adott nagy­szerűen a bal oldalon felfutó Mar­ginean elé, aki átvette és futtából, mintegy 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtte. 3—0. Az idénynyitóra gólzáport re­méltek a szurkolók, ám az első húsz percben csak unatkoztak. A folytatásban az élre felzárkó­zást remélő debreceniek me­zőnyfölényben játszottak, a kí­nálkozó helyzeteiket maradékta­lanul kihasználták, míg a lelkes miskeiek — akiknek ugyancsak akadtak komoly helyzeteik — sorra elpuskáztak a lehetősége­ket. A debreceni győzelem meg­érdemelt. Kitűnt: Nagy L., Sándor Cs., Tóth Gy., illetve Jaszenovics, Kiss. Ebedli Ferenc: — Az első öt mérkőzésből 10 pontot akarunk szerezni. Ezt most elkezdtük, de nem ment simán. Gabala Ferenc: — Úgy érzem a csapatunk becsülettel küzdött és jobb helyzetkihasználással szorosabb lehetett volna az eredmény. Csubák Zoltán Az NB II. keleti csoport állása 1. Békéscsaba 16 11 2 3 39-14 24 2. Kaba 16 10 3 3 31-16 23 3. Hatvan 16 8 7 1 22- 8 23 4. Nyíregyháza 16 9 4 3 27-11 22 5. Szeged * 16 8 4 4 21-11 20 6. DVSC 16 5 8 3 29-10 18 7. Szarvas 16 6 6 4 18-20 18 8. Eger 16 4 8 4 17-22 16 9. Bag 16 6 3 7. . 22-24 15, 10. Kazincb. 16 7 ,1 8 18-22 15 11. Hajdúnánás 16 5 4 7 14-22 14 12. Salgglas 16 3 5 8 13-21 11 13. Miske 16 4 3 9 15-26 11 14. Kecskemét 16 3 5 8 15-34 11 15. BMTE-Törl. 16 3 2 11 12-30 8 16. Szolnok 16 2 3 11 7-29 7 NB III. Vevők voltak a körösi focira Vásárhelyen HÓDMEZŐVÁSÁRHELY— KISKŐRÖS 0—4 (0—1) Hódmezővásárhely, 2000 né­ző. Vezette: Bogyó. Kiskőrös: Himer — Márics, Szlovák, Linnyikov, Tóth L., Beregszászi (Agócs), Selmeczi (Nagy), Pecznyik, Bischof, Ócsai (Szűcs), Kuhlevszkij. Edző: Hi­mer István. A 16. percben Ócsai bal oldali beadását Kuhlevszkij közelről a kimozduló kapus mellett küldte a hálóba, 0—1. A második fél­idő 64. percétől kezdődően négy percen belül három kiskőrösi gól született. Először Ócsai beívelé­sét Bischof lőtte a léc alá, 0—2. A harmadik vendéggólt a csere­ként beállt Szűcs, a negyediket pedig Kuhlevszkij szerezte, beál­lítva ezzel a 0—4-es végered­ményt. Kitűnt: Földvári, Bottlik, Tal- mácsi, illetve Bischof, Ócsai, Kuhlevszkij. KECSKEMÉTI TE—GYOMA- ENDRÖD 2—1 (0—0) Kecskemét, városi pálya, 600 néző. Vezette: Tóth S. KTE: Molnár — Forgó, End­re, Boronkai (Popa), Pataki, Új­falusi, Baluta, Zámbó, Horváth, Fütyü, Berki (Bálint). Edző: Ádám István. 40. perc: Molnár kapus és Du- rucskó egyszerre mozdult a labdá­ra, a gyomaendrődi csatár elesett, a játékvezető tizenegyest ítélt. So­mogyi büntetőjét Molnár bravúr­ral elcsípte. 57. perc: Egy gyors indítást kö­vetően a vendégek tizenhatosán belül pattogott a labda. Fütyü megszelídítette és fordulásból a jobb alsó sarokba küldte, 1—0. 61. perc: Endre és Zsombok kö­zött némi nézeteltérés támadt, mire a bíró mindkét játékosnak felmu­tatta a piros (apót. 75. perc: Újfalusi elcsípett egy hosszan előre vágott labdát, a ki­futó kapust is kicselezte és nagy nyugalommal a hálóba gurított, 2 -0. 89. perc: Bress 18 méterről el­végzett szabadrúgása a sorfalat megkerülve a felső sarokban kö­tött ki, 2—1. A KTE kezdett jobban, több helyzetet kidolgozott, amit sorra el is puskázott. Ezt követően a ven­dégeknek is akadt egy-két lehető­sége, de mindkét oldalon rengeteg volt az eladott labda, a játékosok sokat hibáztak. A hazaiak vezető gólja után keményedett a küzde­lem, a játékvezető egymás után mutatta fel a piros és sárga lapo­kat. Végeredményben a minden csapatrészében jobb kecskeméti együttes rászolgált a két pontra. Kitűnt: Molnár, Boronkai, Zámbó, Fütyü, illetve Kéki, Pata­ki, Bress. Ifjúsági eredmény: KTE—Gyo- maendrőd 3—1. FÁJSZ—MAKÓ 0-0 Fájsz, 300 néző. Vezette: Bakos. Fájsz: Nagy E.—Budimácz, Ja­gicza (Hegedűs), Nagy A., Csaplo­vics, Nagy G., Margit Cs., Szűcs (Szabadi), Sántha, Aranyos, Han­gya. Szaktanácsadó: Rónai Sán­dor. Küzdelmes, jó iramú mérkőzést játszott a két csapat, az első félidő­ben a fajsziaknak, szünet után pe­dig a vendégeknek volt több gól­szerzési lehetőségük. A látottak alapján a döntetlen igazságos ered­mény. Kitűnt: Budimácz, Nagy G., Aranyos, illetve Ménesi, Dégi, Karsai. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Makó Monoki Ferenc AZ NB III. ALFÖLD-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Kiskőrös 16 12 2 2 38-11 26 2. KTE 16 11 3 2 32-13 25 3. Makó 16 9 2 5 24-26 20 4. Orosháza 16 6 6 4 19-11 18 5. Gyula 16 7 4 5 22-22 18 6. Gyomaendrőd 16 6 5 5 20-19 17 7. Dabas 16 6 4 6 29-24 16 8. Hódmez.vásárh. 16 7 2 7 26-22 16 9. Nagyszénás 16 4 7 5 16-16 15 10. Kkundorozsma 16 3 9 4 16-18 15 11. Szegedi Dózsa 16 5 5 6 17-25 15 12. Szig.szentmiklós 16 5 4 7 25-26 14 13. Mezőtúr 16 5 3 8 7-16 13 14. Fájsz 16 4 2 10 11-28 10 15. Csongrád 16 2 5 9 11-20 9 16. Ceglédi Honvéd 16 1 7 8 8-24 9 További eredmények: Nagyszé­nás—Mezőtúr 1—0, Kiskundo- rozsma—Ceglédi Honvéd 0—0, Gyula—Szigetszentmiklós 1—1, Csongrád-—Dabas 3—0, Szegedi Dózsa—Orosháza 1—0. A labdarúgó NB II. keleti cso­port eredményei: Kazincbarcika —Békéscsaba 2—0, Kaba—Bag 2—1, Nyíregyháza—BMTE­Törley 0—0, Szarvas—Salgglas 1 —1, Eger—Szeged 2—1, Szolnok —Hajdúnánás 0—2. Ez történt az NB I-ben Eredmények: Ferencváros—Vác FC-Samsung 3—1, Siófok—Diós­győr 1—2, Tatabánya—BVSC- Novép 1—0, Pécsi MSC—Video- ton-Waltham 0—0, Győri Rába ETO—Kispest-Honvéd 0—3, Új­pesti TE—Zalaegerszegi TE 2—0, Veszprém—Vasas 1—1, MTK— Haladás VSE 1—1. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Vác FC-Samsung 16 7 7 2 30—18 21 2. Kispest-Honvéd FC 16 9 3 4 28—16 21 3. Újpesti TE 16 6 8 2 25—16 20 4. Ferencváros 16 6 8 2 22—13 20 5. Siófoki Bányász 16 9 2 5 25-18 20 6. Videoton-Waltham 16 6 8 2 20—14 20 7. MTK 16 7 4 5 26—16 18 8. Pécsi MSC 16 6 6 4 11—9 18 9. Vasas 16 6 4 6 17—14 16 10. BVSC-Novép 16 5 5 6 19—17 15 11. Haladás VSE 16 5 5 ,6 17—18 15 12. Győri Rába ETO 16 4 5 7 16—22 13 13. Veszprém FC 16 3 6 7 11—22 12 14. Diósgyőri FC 16 4 4 8 14—26 12 15. Tatabányai Bányász 16 3 6 7 10—25 12 16. Zalaegerszegi TE 16 3 13 9—36 3 A góllövőlista élcsoportja: 13 gólos: Orosz (Vác FC-Samsung) 10 gólos: Eszenyi (UTE) 8 gólos: Negrau (Kispest-Honvéd FC) 6 gólos: Fischer (Siófok), Farkasházy (BVSC-Novép), Vincze (Kispest- Honvéd FC). Hidegkútit ünnepelték Az MLSZ elnöksége nevében dr. Laczkó Mihály köszöntötte a 70 éves Hidegkúti Nándort, azr arany­csapat középcsatárát. Az Új Sipos étteremben tartották az ünnepsé­get, amelyre hivatalosak voltak az aranycsapat itthon élő tagjai is, így Grosits Gyula, Buzánszky Jenő és Czibor Zoltán, továbbá a régi ját­szótárs, Sándor Károly. A meghí­vott vendégek között volt Baráti Lajos mesteredző és Szepesi György is, a klubok képviseletében pedig Brünyi Béla. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARUGO- BAJNOKSÁG „Négy pontot” szerzett az éllovas Mélykúton MÉLYKÚT—TISZAKÉCSKE 1—2 (0—1) Mélykút, 900 néző. Vezette: Fa­zekas (Kondász, Bodrogi). Mélykút: Kiss — Facskó, Ézsi, Szabó Z., Vajnics, Vaits, Kránicz, Tápai, Piegel, Papp, Illés. Edző: Ónodi Tamás. Tiszakécske: Peller — Somogyi, Málik, Domonics, Helik, Pálinkás, Lovász, Ézsiás G., Tóth, Balia M., Török. Edző: Bánhidi József. Gólszerzők: Ézsi, illetve Török, Balia M. , Kitűnt: Ézsi, Szabó Z., Illés, illet­ve Domonics, Helik, Tóth, Bállá. Nagy iramú színvonalas mérkő­zésen az első félidőben Török ré­vén szerzett vezetést a Tiszakécske, a második játékrészben Mélykút egyenlített, de Balia M. szabadrú­gásból nagy erővel talált a hálóba, s ez a vendégek javára döntötte el a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: Mélykút— Tiszakácske 1—2. GAMF DSK—IZSÁK 0—5 (0-1) Kecskemét, Izsáki úti pálya, 300 néző. Vezette: Magó (Pákolicz, Tóth I.). GAMF DSK: Varga — Magya- ri, Szabó T., Engel, Farkas, Kolo- rovszki, Seres (Juhász), Bogdány (Tasi), Agócs, Szabó L., Olasz. Edző: Seres József. Izsák: Szász — Tóth II., Jakus, Gazsó, Oláh, Bankes, Buglyó (Se­bestyén), Illés (Fekete), Domokos, Barna, Tóth I. Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: Tóth I. (2), Barna (2), Jakus (11-esből). Kitűnt: Szabó T., Magyari, Se­res, illetve Jakus, Barna, Tóth I. Á GAMF a második félidőben az 55. percben 0—1 állásnál 11-est hibázott, s ezután érthetetlenül összeroppant a védekezése. KISKUNFÉLEGYHÁZI HON­VÉD—BÁCSALMÁS 3—1 (1—1) Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezette: Kecskés (Király, Néme- di). Kkfházi Honvéd: Bánó — Sup- lic, Karsai, Fekete Zs„ Szabó, Bo- sánszki (Takács), Daraki (Zsigó), Pócsi, Papp, Kertész, Lénárt. Edző: Villányi Csaba. Bácsalmás: Zsemberi — Hor­váth (Pető), Pencz, Vidák, Schnei­der, Temmer, Nuszpl, Állaga, Ré­vész Zs., Révész G., Kővári. Édző: Horváth Ferenc Gólszerzők: Lénár (2), Fekete Zs., illetve Révész G. Kitűnt: Bánó, Fekete Zs., Lé­nárt, illetve Horváth, Vidák, Ré­vész G. Ifjúsági eredmény: Kkfházi Honvéd—Bácsalmás 10—2. A bácsalmás csak 9 játékossal lé­pett pályára. KISKUNHALASI GANZ— KEREKEGYHÁZA 2—1 (1—0) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Kiss I. (Csenki, Fricska). Kiskunhalas: Huszka — Kama­ra, Szarka, Molnár, Andricz, Her­mann, Fuícsz (Nagy Cs.), Sz. Ko­vács, Baji, Papp Cs. (Agócs), Velez (Papp L.). Edző: Szabó Mihály. Kerekegyháza: Orell — Juhász, Gál, Halász, Réti, Nagy J., Juhász Zs., Máté (Német, Pesti), Virágh (Herczeg), Óvári, Orosz. Edző: Bende József. Gólszerzők: Velez, Agócs, illetve Németh. Kitűnt: Huszka, Szarka, Sz. Ko­vács, illetve Juhász, Gál, Réti. Ifjúsági eredmény: Kiskunhalasi GANZ—Kerekegyháza 5—1. SOLTVADKERT—HARTA 3—0 (1—0) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Tumó (Milassin, Fang). Soltvadkert: Dobszai — Gyuric- za, Csesznegi, Katzenbach (Bor­boly), Udvarhelyi, Szabó (Seré­nyi), Juhász, Marton, Török, Ve- rebély, Lengyel. Edző: Somogyi László. Harta: Szabó L. — Herczeg, Szabó F., Radványi, Hegedűs, Sá­rai, Doszpod, Takács, Csehi, Sü­megi, Kovács. Edző: Francia László. Gólszerzők: Juhász (3). Kitűnt: Dobszai, Udvarhelyi, Juhász, Lengyel, illetve Herczeg, Szabó F., Takács. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Harta 0—2. KALOCSAI FC—LAJOSMI- ZSE 3—0 (1—0) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Ig- nácz (Kovács, Boros). Kalocsa: Gojtán — Iván, Berta, Farkas S., Sebestyén (Radics), Márton, Evanics, Áradi, Facskó (Bolvári), Kollár (Vörös), Csupor E. Edző: Tamás Ferenc. Lajosmizse: Csontos — Szalai, Pázsint, Szabó, Mátéfi L., Juhász, Mátéfi A., Árva, Nagy, Kecskés, Lázár. Edző: Törő Sándor. Gólszerzők: Csupor E., Márton, Evanics. Kitűnt: Berta (a mezőny legjobb­ja), Evanics, Márton, Iván, illetve Lázár, Árva. Ifjúsági eredmény: Kalocsai FC —Lajosmizse 5—0. BAJAI TSZ SK—JÁNOS­HALMA 2—1 (1—0) Baja, 200 néző. Vezette: Nyerges (ifj. Nyerges, Bartyuk). Baja: Zsibrek — Móri, Rácz, Bohos (Guhr), Éber, Gyenei, Mar­git, Török, Lakatos, Káli (Otten- tál), Agatics L. Edző: Szőcs Lázár. Jánoshalma: Balogh — Szauter, Török, Kancsár (Doszkocs), Mi- zsér (Kovács), Szabó, Szénási, Ba- da, Varga, Hegyi, Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Gólszerzők: Lakatos (2), illetve Szénási. Kitűnt: Móri, Rácz. Margit, Tö­rök, Lakatos, illetve Török, Széná­si, Hegyi, Fenyvesi. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK —Jánoshalma 2—0. AKASZTÓ—HELVÉCIA 1—0 (°—°) Akasztó, 200 néző. Vezette: Dö- mény (Csikós, Bernáth). Akasztó: Kovács — Horváth, Dusnoki, Filus, Juhász, Becsi, Va­dászi, Tóth, Szírják, Deák, Szabó. Szaktanácsadó: Biácsi Sándor. Helvécia: Kovács — Németh, Máté, Nagy, Juhász, Domokos, Golovics, Óláh (Juhász), Mata, Szabó, Csorba. Edző: Egyed Zol­tán. Gólszerző: Szírják (11-esből). Kitűnt: Kovács, Tóth, Szírják, Deák, illetve Kovács, Nagy, Csor­ba. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Helvécia 1—0. A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság állása 1 -Jiszakiécske .16 14 — 2 52“ 14 28 2. Izsák 16 10 4 2 44—15 24 3. Mélykút 16 9 5 2 37—15 23 4. Soltvadkert 16 8 3 5 38—27 19 5. Lajosmizse 16 7 5 4 22—19 19 6. Kerekegyháza 16 6 5 5 31—20 17 7. Kalocsa 16 6 4 6 34—28 16 8. Akasztó 16 5 6 5 27—27 16 9. Helvécia 16 6 2 8 21—32 14 10. Bácsalmás 16 5 4 7 22—41 14 11. Harta 16 5 3 8 24—29 13 12. Jánoshalma 16 4 5 7 22—32 13 13. Kiskunhalas 16 5 2 9 26—37 12 14. Kkfházi Honvéd 16 4 2 10 17—31 10 15. Bajai Tsz SK 16 4 2 10 19—36 10 16. GAMF 16 3 2 11 15—48 8 Ifjúságiak 1. Harta 15 10 3 2 37—15 23 2. Kkfh. Honvéd 15 10 1 4 47—18 21 3. Kalocsa 15 9 3 3 43—28 21 4. Tiszakécske 15 10 1 4 35—21 21 5. Lajosmizse 15 9 2 4 33-24 20 6. Helvécia 15 8 3 4 40—23 19 7. Kkh. GANZ 15 9 1 5 34—19 19 8. Bajai Tsz SK 15 6 4 5 28—26 16 9. Izsák 14 6 2 6 28—15 14 10. Bácsalmás 15 5 4 6 47—44 14 11. Akasztó 15 5 3 7 28—32 13 12. Kerekegyháza 15 4 2 9 23—33 10 13. Jánoshalma 15 2 2 11 17—49 6 14. Mélykút 15 1 2 12 8—47 4 15. Soltvadkert 15 1 1 13 5—59 3 A forduló válogatottja Bánó (Kkfházi Honvéd) — Szarka (Kiskunhalasi Ganz), Ber­ta (Kalocsai FC), Jakus (Izsák), Domonics (Tiszakécske), Udvar­helyi (Soltvadkert), Margit (Bajai Tsz SK), Szírják (Akasztó), Bállá M. (Tiszakécske), Barna (Izsák), Illés (Mélykút). A góllövőlista élcsoportja 20 gólos: Török (Tiszakécske). 15 gólos: Balia M. (Tiszakécske). 12 gólos: Juhász (Soltvadkert). 11 gólos: Barna (Izsák). 10 gólos: Marosi (Soltvadkert), Mata (Helvécia). 9 gólos: Szírják (Akasztó), Vadá­szi (Akasztó). 8. gólos: Csesznegi (Soltvad­kert), Révész Zs. (Bács­almás), Csehi (Harta), Csupor E. Kalocsa). 7 hólos: Máté, Óvári (Kerekegy­háza), Révész G. (Bács­almás), Szénási (János­halma). A 16. forduló mérkőzéseinek tu­dósítói voltak: Seres József (GAMF), Rácz Zoltán (Kiskunfél­egyháza), Magyar József (Mély­kút), Árvái Mihály (Kiskunhalas), Szűcs László (Kalocsa), Csesznegi Lajos (Soltvadkert), Szabó Béla (Akasztó), Fuchs György (Baja).