Petőfi Népe, 1991. szeptember (46. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-09 / 211. szám

SPORT SPORT SPORT 10. oldal, 1991. szeptember 9. LABDARÚGÓ NB 1L, KELETI CSOPORT A Miske kétszer is futott az egyik pont után MISRE—SZARVAS (1—2) 2—2 Miske, 1800 néző. Vezette: Fodor (Balajti, Kovács). Miske: Tasnádi — Jagicza, Kiss, Salageán (Herner a szünetben), Miskolczi, Goldschmidt, Csincsák, Szekeres (Bozai a 63. percben), Szed- lacsek, Csög, Palásti. Edző: Gabala Ferenc. Szarvas: Hanyecz— Bakai, Hirmler, Czigléczki, Holp, Boda, Szarvas, Rácz, Búzás (Stef a 78. percben), Csák (Bres- sa a 67. percben), Pisont. Edző: loan Petrescu. Sárga lap: 33. percben Hirmler. 16. perc: Rácz bal oldali beadását a berobbanó Búzás élesen a léc alá fejel­te. 0—1. 21. perc: Csög bal sarokra tartó sza­badrúgását Hanyecz szép vetődéssel megkaparintotta. 31. perc: Palásti átadását Csög esté­ben lőtte a bal sarokba. 1—1. 33. perc: Hirmler csúnyán felvágta a kapura törő Miskolczit, ezért sárga la­pot kapott. 37. perc: Pisont ívelte a labdát a mis­kei kapu elé, ahol kavarodás támadt, amit Csák használt ki; a bal sarokba gurított. 1 —2. 39. perc: Salageán éles lövését Ha­nyecz bravúrral védte. 40. perc: Szarvas 16 méteres éles lö­vése a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. 54. perc: Palásti nagy erejű szabadrú­gását Hanyecz a bal felső sarok irányá­ból tolta szögletre. 55. perc: Szarvas nagy lövése alig kerülte el a felső lécet. 77. perc: Bozai éles lövése Hanyecz melléről a kapu elé futó Csincsák elé pattant, aki közelről a hálóba továbbí­totta a labdát. 2—2. Érdekes taktikát választott a ven­dégcsapat; erős, tagolt védekezéssel fel­kínálta szinte a pálya nagy részét és gyors ellentámadásokkal veszélyeztette a miskei védelmet. Ezzel szemben a hazai támadások körülményesek vol­tak, bár Csög révén sikerült az egyenlí­tés, a magabiztos vendégek a szünet előtt újabb előnyt szereztek. Szünet után sem változott lényegesen a játék képe. Csincsák gólja az egyenlítést je­lentette. A szarvasi csapat egységesebb együttes benyomását keltette, a nézők számára a négy gól feledtette a közép­szerű színvonalat. Kitűnt: Goldsch­midt. Csög, Palásti, illetve Rácz, Búzá- si, Czigléczki. Gabala Ferenc: — Úgy tűnik, tovább tart az aklimatizálódásunk az NB II. légköréhez, mint gondoltam. Ezúttal is kénytelenek voltunk futni az eredmény után, a játékosok akarata, küzdenitu- dása azonban biztató a jövőre nézve. loan Petrescu:—Elképzelésem bevált, a tervezett pontot megszerezte csapa­tom, ezért az egyéni játékban tapasztalt néhány hiba megbocsátható .. . Csapai Lajos Szűk „családi körben” szép győzelem KECSKEMÉTI SC—SALGGLASS 2—1 (1—0) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Kin­cses (Veress, Bába) KSC: Erdei - Gál, Safranyik, Feke­te, Kovács T. — Szabó (Márton T. a 70. percben), Farkas, Torbavecz (Val­ter a 88. percben), Tóth F. — Pauk, Tóth Cs. Edző: Losonczy László. Salgglass: Hiesz — Zsély, Babcsán, Juhász, Hóman — Stark, (Pápai a 74. percben), Králik, Kajli (Laczkovics a 74. percben), Balga — Gubán, Balogh Z. Édző: Dávid Róbert. Sárga lap: Babcsán a 60., Zsély a 64. percben. Kiállítva: Balga, a játékvezető meg­sértéséért, az 58. percben. 2. perc: A kapus zavarában a 16­oson belül visszafelé ballagó Pauk elé dobta a labdát, aki akár be is vezethette volna a gólvonalig, de helyette a másik oldalon lesen álló Feketéhez adott és így odalett a gólhelyzet. 15. perc: Kajli 16 méterről, fordulás­ból lőtt a jobb kapufa mellé. 22. perc: Tóth Cs. visszafejelte a lab­dát középre és a védők lába között Pauk elé gurult, aki 7 méterről, egyből a jobb alsó sarokba lőtte. 1—0. 38 perc: Gubán villámgyorsan elhú­zott a védők mellett, de közeli lapos lövését Erdei kiütötte. 48. perc. Pauk a salgótarjáni térfélen elvesztette a labdát. A gyors ellentáma­dásból Gubán kiugratta Balogh Z.-t, aki lefutotta a védőket és a kimozduló Erdei mellett a bal sarokba lőtt. 1—1. 56. perc: Tóth F. magas beívelését Tóth Cs. visszafejelte és Szabó mintegy 18 méterről lapos bombát küldött a bal alsó sarokba. 2—1. 58. perc: Jobb oldali szabadrúgás után a lesen álló Balga a hálóba lőtt. A játékvezető kifelé ítélt szabadrú­gást. Balga megsértette a játékveze­tőt, aki piros lapot mutatott fel a csatárnak. 65. perc: Pauk fejjel továbbított Tóth Cs. elé, aki kapásból mintegy fél méter­rel a bal kapufa mellé lőtt. 70. perc: Tóth Cs. erős lövését Hiesz a bal felső sarokból tornászta szöglet­re. • 80 perc: Gubán beadását Juhász lefe­jelte a jobb alsó sarok felé, de Erdei gyors vetődéssel elcsípte a labdát. Meglepően kis számú közönség előtt az első negyedórában nagy ira­mot diktált a hazai csapat. Kapko­dott a vendégvédelem és több gól­helyzet is adódott, ám ezeket rendre elhibázták a kék-fehér támadók. A kecskeméti vezető gól után kitá­madott a vendégegyüttes és enyhe mezőnyfölénybe került. A fordulás után gyors egyenlítés, majd újabb hazai vezető gól után a salgótarjáni csapat támadott többet, de érdekes módon ekkor is a kecskemétieknek volt több gólhelyzete. Kitűnt: Erdei, Safranyik, Farkas, Pa­uk, illetve Hiesz, Gubán, Balogh Z. Losonczy László: Köszönöm a csa­patnak a születésnapi ajándékot. Úgy érzem, ezt a győzelmet megérdemeltük. Dávid Róbert: A második félidőben mi voltunk a jobbak és a játékvezető jogos góltól fosztotta meg csapatun­kat. Szabó Zoltán LABDARÚGÓ NB II. NYUGATI CSOPORT Gól „pattant”, pofon csattant a Sugovica-parton BAJAI FC—GANZ DANUBIUS 1—0 (1—0) Baja, 2000 néző. Vezette: Hanyecz (Adám, Dravecz). Bajai FC: Szabó— László, B. Szabó, Faddi, Morvái, Berényi, Kovács, B.„ Evanics, Horváth, Kovács I. (Szűcs az 58.), Vén (Gombás a 85.) Edző: Kin­cses Viktor. Ganz Danubius: Gróf Colesnic, Szőlősi, Sass, Harasztia, Mészáros, Wassner, (Arató a 60.), Kenesei, (Ba­logh a 76.) Edző: Horváth Pál. Sárga lap: A 40. percben Colesnic, B. Szabó az 52., Faddi a 88. percben. Kiállítva: Coldsnic a 66. percben. 5. perc: Horváth A. lendületesen tört be a 16-osra, Wassner hátulról tuktat- ta, vitathatatlan 11-es. A büntetőt Horváth Á. a kapu bal oldalába lőtte. 1—0. 10. perc: Morvái 35 méterről hirtelen lövésre szánta el magát, a nagy lövést Gróf kapus látványosan védte. 13. perc: Bücsöt buktatták 20 méter­re a bajai kaputól, a szabadrúgást ő végezte el. A jobb felső sarok felé tartó labdát Szabó oldalra ütötte, melyet új­ból beíveltek, az üresen lévő Kenesei azonban 5 méterről a felső kapufára fejelte. 17. perc: Evanics tört be a 16-osra, átmentette a labdát őrzője felett, aki egyértelműen feltartotta, de a bíró sípja néma maradt. 25. perc: Kenesei szabadrúgása cen­timéterekkel ment el a bal kapufa mel­lett. 30. perc: Evanics remekül ugratta ki Horváth A.-t, aki 15 méterről lőtt, s Gróf kapusnak minden tudására szük­sége volt, hogy a jobb felső sarokba tartó labdát szögletre üsse. 40. perc: Lakatos jó labdát kapott a 16-oson belül, egy csel után lőtt, Szabó kapus azonban kiütötte a gólba tartó labdát. 50. perc: Bücs jobb oldalról elvégzett szabadrúgását Szabó az utolsó pilla­natban kaparintotta meg. 51. perc: Vént buktatták a 16-os vo­nalán. Evanics vállalkozott a szabad­rúgás lövésére, ám csúnyán mellé dur- rantott. 61. perc: Horváth Á. a félpályáról vezette rá a labdát a védőkre. Már min­denkit kicselezett, amikor Colesnic buktatta. A játékvezető kiállította a vendégek védőjét. 62. perc: Horváth A. a 16-oson belül­re verekedte magát, már a kaputól! méterre járt, .amikor, átlökték.a labdán. A 11-est Evanics a felső lécre rúgta. 65. perc: Vén ügyesen futott el a bal oldalon, beadását Gróf lábbal akarta menteni, de lyukat rúgott, a meglepő­dött László keresztbe vágta a labdát az üres kapu előtt. Ezután egy reklamáló fővárosi vezetőt a játékvezető elküldött a kispadról. Lefelé menet, valaki a né­zők közül pofon vágta. 73. perc: Horváth A. lefutotta a vé­dőket, lövés helyett azonban Vént ke­reste és odalett a helyzet. 84. perc: Egymás után többen is lö­véshez jutottak a Ganz 16-osán belül, de László, Horváth és Faddi labdája is a mezőnybe vágódott a védőkről. 85. perc: Egy néző nem bírta az izgal­makat és a mentő szállította el. 89. perc: Szőlősi elfutott a jobb olda­lon lövésszerű beadására Arató jól ér­kezett, de az oldalhálóba lőtt. 5 perc tapogatózás elég volt a bajai­aknak ahhoz, hogy a vendégek letáma- dásos taktikáját kiismerjék. A szélről beívelt labdák bajai gólhelyzeteket hoztak. A jogos 11-es gól után kitá­madt a Ganz, így kiegyenlített lett a küzdelem, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A második félidő lanyhább irányban kezdődött, néhány felesleges szabályta­lanság azonban felpaprikázta a játéko­sokat és csak a játékvezető határozott­sága, valamint Colesnic kiállítása ve­tett véget az indulatoknak. Kincses Viktor: Gyenge helyzet- kihasználásunk miatt magunknak tet­tük nehézzé a mérkőzést. Elsősorban saját magunkat kellett legyőzni. Horváth Pál: Tisztelettel felhívom mindenki figyelmét, hogy ez nem a Vo­lán, ez a Ganz Danubius, mivel a Vo­lánból csak három játékos van a csa­patban, ezért mielőtt ártani akarnak, jól nézzenek körül. Kitűnt: Horváth Á. (a mezőny leg­jobbja), Szabó, Faddi, illetve Bücs, Gróf. Papp Zoltán LABDARUGÓ NB III. Zászlót bontott a KTE Nagyszénáson NAGYSZÉNÁS—KTE 1—2(1—1) Nagyszénás, 400 néző. Vezette: Tóth S. KTE: Molnár — Kurucz, Endre, For­gó, Pataki, Újfalusi, Baluta, Korompai, Horváth, Fütyü (Berki), Kátai (Pongó). Edző: Ádám István. 20. perc: Szpisják elfutott a bal olda­lon, az alapvonalról beadott, a labda Molnár kapuson megpattanva szállt a hálóba, 1—0. 44. perc: Baluta beadását Kátai 15 mé­terről küldte a kapuba, 1—1. 48. perc: Egy kapu előtti kavarodás vé­gén Horváth 3 méterről emelt a léc alá, 1 —2. A közepes színvonalú, sok hibával tar­kított mérkőzésen megérdemelt ven­déggyőzelem született. Kitűnt: Szpisják, illetve Endre, Pataki, Horváth, Kátai. Ifjúsági eredmény: Nagyszénás—KTE 1—3. KISKÖRÖS—GYULA 3—1 (1—0) Kiskőrös, 1000 néző. Vezette: Keresz­túri. Kiskőrös: Hímer — Márics, Szlovák, Nagy (Verebélyi), dr. Kovács, Beregszá­szi (AgócsJ, Bárány, Bischof, Szűcs, Pecznyik, Őcsai (Lengyel). Edző: Hímer István. 20. perc: Bischof balról dr. Kovács fe­jére ívelt, aki azonnal középre továbbí­tott és ebből Bárány szép gólt lőtt, 1—0. 63. perc: Egy beívelést elnéztek a hazai védők és Tamási könnyedén egyenlített, 1—1. 64. perc: Márics élésen belőtt labdáját Bischof elegánsan a hálóba passzolta, 2 —1. 76. perc: Bischof középre ívelését Bá­rány kapásból küldte a kapuba, 3—1. A másofik félidőben feljavult hazai csapat biztosan győzött. Kitűnt: Márics, Bárány, Bischof, Pecz­nyik, illetve Biró, Buiai, Steigerwald. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Gyula 0—3. MEZŐTÚR—FÁJSZ 1—0(1—0) Mezőtúr, 200 néző. Vezette: Csorba. Fájsz: Nagy E. - Budimácz, Sánta, Jagicza (Csizonvszki), Csaplovics, Nagy G., Veres, Nagy A., Tamási, Aranyos, Hangya. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. 40. perc: Sorozatos fajszi védelmi hi­bák után Juhász két lépésről az üres ka­puba fejelt, 1—0. Hatvan percig alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt a pályán, a csapatok egymás hibáiból éltek. Később fokoza­tosan feljött a Fájsz, amelyet Sánta hatal­mas kapufája. Tamási és Aranyos kiha­gyott helyzetei és a sok szöglet is bizonyí­tott. Ezen a napon azonban még a Fortu­na is elpártolt a vendégek mellől, akik mélyen a tudásuk alatt szerepeltek, és ké­sőn hajráztak. A fajszi együttesből egye­dül Budimácz játéka emelkedett ki. Ifjúsági eredmény: Mezőtúr—Fájsz 0—1. AZ NB 111. ALFÖLD-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Kiskőrös 3 3------­8— 3 6 2. KTE 3 3------­7— 3 6 3. Makó 3 3-----­4— 0 6 4. Dabas 3 2 1 — 7—3 5 5. Orosháza 3 1 2 — 6—3 4 6. Gyula 3 2 — 1 6—5 4 7. Sz. Dózsa 3 1 1 1 5—5 3 8. Mezőtúr 3 1 1 1 2- -2 3 9. Hódmezőv. 3 1 — 2 4—5 2 10. Kkdorozsma 3 1 — 2 3—4 2 11. Szszmiklós 3 I — 2 4 6 2 12. Fájsz 3 1 — 2 1—4 2 13. Cégi. Honv. 3 — 1 2 2—5 1 14. Csongrád 3 — 1 2 0—3 1 15. Nagyszénás 3 — 12 2—6 1 16. Gyoma 3--------3 3—8 — To vábbi eredmények: Gyomaendrőd— Hódmezővásárhely 1—3, Ceglédi Honvéd —Csongrád 0—0, Szigetszentmiklós—Sze­gedi Dózsa 1—4, Makó—Kiskundorozsma 1—0, Dabas—Orosháza 2—2. TOTO A totó 36. heti szelvényén szereplő mérkőzé­sek: 1. BVSC—Ferencváros....................0:0 x 2. Kispest-HFC—MTK-VM........0:3 2 3. Zalaegerszeg—Tatabánya........1:1 x 4. Karlsruhe—Bremen.....................2:1 1 5. B. München—Kaisers!..................1:0 1 6. Nürnberg—Hamburg...................1:1 x 7. Erfurt—Mannheim......................0:3 2 8. Brandenburg—St. Pauli..............4:0 1 9. F oggia-Juventus.........................0:1 2 10. Cremonese—Napoli....................0:0 x 11 . Modena -Pisa..............................3:1 1 12 . Cosenza Udinese.........................1:1 x 13 . Taranto—Bologna......................0:0 x Plu szmérkőzés: 14. Roma—Internazionale..............0:1 2 Ez történt a NB I-ben BVSC- Ferencváros 0—0, ZTE— Tatabánya 1—1, Kispest-Honvéd— MTK 0—3, Pécsi MSC—Rába ETO 2 -0, Vasas—Siófoki Bányász 1—2, Vá­ci Izzó—DVTK 5—1, Videoton-Wal- tham—Újpest 1—1, Haladás—Veszp­rém 0—1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vác 3 2 1 — 8—3 2. PMSC 3 2 1 — 3—0 3. MTK-VM 3 2 — 1 6—3 4. Siófok 3 2 — 1 5—3 UTE 3 1 2 — 5—3 6. Haladás 3 2 — 1 4—2 7. BVSC-MÁVTR. 3 1 2 — 2—1 FTC 3 1 2 — 2—1 9. Kispest-Honvéd 3 1 1 1 4—5 10. Győri Rába ETO 3 1 — 2 3—4 Vasas 3 1 — 2 3—4 12. Tatabánya 3 2 1 2—4 Veszprém FC 3 1 — 2 2—4 14. ZTE 3 — 1 2 2—5 15. Videoton-Walt. 3 — 1 2 1—5 16. DVTK 3 1 2 1—7 Ausztria Lottó A 36. játékhét fogadási dijainak megállapítása a következő eredményt mutatja: 2 529 298 darab leadott szelvény összesen 99 720 248 schilling Ausztria Lottó fogadási dijat jelent. A lottó nyereményösszege 1. nyerőosztályra 49 860 124 schilling. Az e heti nyerőszámok a következők : 3, 4, 12, 17, 25, 44, pótszám: 37. A teljes Joker fogadási díj 26 186 240 schilling. Az első nyerőosztály a Joker 16 400 391 schillinggel való dotációját jelenti Az e heti Joker-szám a következő: 969505. (MTI) MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Vendéggyőzelem, zárt kapuk mögött KEREKEGYHÁZA—SOLT- VADKERT 1—3 (1—1) Kerekegyháza, zárt kapuk mö­gött. Vezette: Kara (Németh, Ki­rály). Kerekegyháza: Békési — Juhász J. (Kulcsár), Gál, Halász, Réti, Nagy, Matuz, Máté, Virágh (Kiss), Óvári, Juhász Zs. Edző: Egyed Zol­tán. Soltvadkert: Dobszai — K. Mol­nár, Csesznegi, Morvái (Tóth), Ko­vács, Windecker (Borboly), Juhász, Marton, Török, Marosi, Sörös. Eidző: Sörös Lajos. Gólszerzők: Óvári illetve Csesz­negi, Marosi, Török. Kiállítva: Halász (Kerekegyháza) az 55. percben. A mérkőzés 1—1-es állásánál Nagy J. Büntetőt hibázott. Kitűnt: Gál, illetve az egész ven­dégcsapat. Ifjúsági eredmény: Kerkegyháza —Soltvadkert 4—0. IZSÁK—KISKUNFÉLEGY­HÁZI HONVÉD 3—1 (2—1) Izsák, 200 néző. Vezette: Tumó (Nagy L., Fang). Izsák: Mayer — Benkó, Jakus, Erdősi, Tóth (Mihály), Sebestyén, Buglyó, Illés, Domokos (Oláh), Barna, Lázár. Edző: Száz Sándor. Kkfházi Honvéd: Bánó — Faze­kas, Karsai, Sánta, Fekete, Bo- sánszki, Daraki, Schal, Zsigó, Ker­tész, Piegel. Edző: Villányi Csaba. Gólszerzők: Barna (2), Lázár il­letve Bosánszki. Kitűnt: Erdősi, Illés, Domokos illetve Bánó, Fekete. A tavalyi gólkirály Barna Csaba két gólja mellett két büntetőt is elhi­bázott. Ifjúsági eredmény: Izsák—Kis­kunfélegyházi Honvéd 0- 3. MÉLYKÚT—KISKUNHALA­SI AC 3—2 (2—1) Mélykút, 500 néző. Vezette: Atyánszki (Marton, Serdült). Mélykút: Szőke — Facskó, Ézsi, Csákány, Vojnics, Pongó, Kránicz, Szabó, Vaits (Juhász), Papp, Illés (Pilisi). Edző: Ónodi Tamás. KAC: Huszka — Andricz, Mol­nár, Szarka, Papp Cs., Szabó, Ve­lez, Szarnák, Papp L., Hermann, Csermák. Edző: Szabó mihály. Gólszerzők: Pontó, Vaits, Csá­kány, illetve Csermák, Hermann. Kitűnt: Csákány (a mezőny leg­jobbja), Vaits, Illés, illetve Szarka, Szabó, Hermann. Ifjúsági eredmény: Mélykút— KAC 0—2. JÁNOSHALMA—BÁCSAL­MÁS 1—1 (0—1) Jánoshalma, 300 néző. Vezette: Farkas (Sendula, Csontos). Jánoshalma: Odrobina — Mis­kolczi, Faddi, Kancsár, Krascse- vics, Kamara. Szabó G., Szénási, Bada, Mizsci, Zámbó, Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Bácsalmás: Zsemberi — Barcsik, Horváth, Bene (Mohácsi), Till, Tenner, Nuszpl, Állaga, Révész Zs., Révész G. (Lakatos), Weits­tem. Edző: Horváth Ferenc. Gólszerzők: Miskolczi, illetve Révész Zs. Kitűnt: Miskolczi, Kancsár, illet­ve Zsemberi, Horváth, Tenner. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma —Bácsalmás 3—5. TISZAKÉCSKE—KALOCSA 3-41(1—0) Tiszakécske, 400 néző. Vezette: Franciskovics (Kazinczi, ifj. Nyer­ges). Tiszakécske: Békési — Somogyi, Gulyás, Domonics, Józsa, Pálin­kás, Gazdag A., Ézsiás B., Balia L., Balia M., Török. Edző: Bánhidi Jó­zsef. Kalocsa: Gojtán — Bolvári (Kol­lár), Csupor L., Farkas, Süveges, Vatai, Iván, Aradi (Vörös), Facskó, Csupor E. (Berta II.), Berta I. Edző: Tamás Ferenc. Gólszerzők: Balia M., Balia L., Török. Kitűnt: Somogyi, Pálinkás, Ézsi­ás G., Török, illetve Kollár, Süve­ges, Vatai. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske —Kalocsa 3—2. HELVÉCIA—BAJAI TSZ SK 3 -1 (1-0) Helvécia, 300 néző. Vezette: Né- medi (Lédeczi, Ártim). Helvécia: Kovács Kulman (Marsa), Máté, Szalon (Ország), Juhász (Molnár), Thám, Golovics, Oláh, Mata, Nagy, Csorba. Edző: Szőczei Lajos. Bajai Tsz SK: Faldum -— Szabó, Gyenei, Bohos (Kállai), Harsányi (Ottentál), Rácz, Sárközi, Agatics I., Vörös, Csehok, Agatics L. Edző: Szűcs Lázár. Gólszerzők: Mata (2), Oláh, illet­ve Agatics I. Kiállítva: Faldum (reklamálásért a 90. percben). Kitűnt: Golovics. Oláh, Mata, il­letve Szabó, Sárközi, Csehok. Ifjúsági eredmények: Helvécia- Bajai Tsz SK 3—0. LAJOSMIZSE—AKASZTÓ I -0(0-0) Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Magó (Rugács, Csikós). Lajosmizse: Csontos Mátéfi A., Csima, Juhász, Szabó, Mátéfi L., Árva, Tóth J., Németh Z., Nagy A. Pázsint P. (Baranyi). Edző: Tö­rök Sándor. Akasztó: Dudás — Horáth, Dus- noki, Filus, Juhász, Vadászi, Somo­gyi, Kőhalmi, Szírják (Rácz), Kri- zsán, Szabó. Edző: Biácsi Sándor. Gólszerzű: Pázsint. Kiállítva: Kőhalmi (Akasztó), Csima, Mátéfi L. (Lajosmizse). Kitűnt: Csontos, Árva, Németh Z., illetve Dusnoki, Dudás. Kri- zsán. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse Akasztó 3—1. HART A—GAMF 1—0 (0—0) Hattá, 250 néző, veZüttC: BodVbH gi (Kondász, Fejes). Harta: Szabó L. — Vüfai (Herc- zeg), Szabó F., Radványi, Hegedűs, Bleszák (Juhász), Kovács, Takács, Csehi, Sümegi (Halász), Becsi. Edző: Francia László. GAMF: Varga — Juhász, Agócs, Engel, Hájcr, Polarovszki, Farkas, Seres (Matufka), Csurka, Szabó T., Kiss (Kocsis). Edző: Seres József. Gólszerző: Szabó F. Kitűnt: Szabó F., Radványi, He­gedűs, Becsi illetve Hájer, Csurka. A MEGYEI i. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ALLASA I . Tiszakécske 3 3 15 1 6 2. Jánoshalma 3 2 1 6 3 5 3. Soltvadkert 3 2 1 7 4 5 4. Izsák 2 2 — — 5 1 4 5. Helvécia 2 2 ■— — 6—3 4 6. Mélykút 3 2 — 1 9—8 4 7. Harta 3 1 1 1 5—5 3 8. Lajosmizse 3 1 1 1 4—4 3 9. Bácsalmás 3 1 1 i 6—9 3 10. Akasztó 3 1 3S 2 6—7 2 11. Kerekegyháza 3 1 — 2 4 6 2 12. Kiskunhalas 3 1 — 2 6—10 2 13. Kalocsa 3 1 2 1 7 1 14. GAMF 1 — — 1 O—l 15. Bajai Tsz SK 3 3 3—8 16. Kkfh. Honvéd 3 : — 3 3—9 MEGYEI I. OSZTÁLYÚ IF­JÚSAGI BAJNOKSÁG 1. Kkfh. Honvéd 3 3 14 0 6 2. Tiszakécske 3 3 —, — : 12 4 6 3. Helvécia 2 2 9 0 4 4. Bácsalmás 3 2 — 1 13 6 4 5. Harta 2 2 — — 6—2 4 6. Kiskunhalas 3 2 — 1 fr-4 4 7. Bajai Tsz SK 3 2 — 1 2—3 4 8. Kerekegyháza 3 2 1 I 8—5 3 9. Lajosmizse 3 1 1 1 6—6 3 10. Kalocsa 3 — 2 1 6—7 2 11. Soltvadkert 3 1 — 2 3—8 2 12. Izsák 2 2 0 4 13. Akasztó 3 — 3 3—12 14. Jánoshalma 3 — 3 3 14 15. Mélykút 3 — — 3 1—17 A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Zsemberi (Bácsalmás) — Mis­kolczi (Jánoshalma), Horváth (Bácsalmás), Erdősi (Izsák), Fekete (Kkfházi Honvéd), Pálinkás (Tisza­kécske), Juhász (Soltvadkert), Ézsi­ás G. (Tiszakécske), Domokos (Izsák), Vaits (Mélykút), Sörös (Soltvadkert). A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA 5 gólos: Török, Balia M. (mind­kettő Tiszakécske), 3 gólos: Révész Zs. (Bácsalmás), Mata (Helvécia). 2 gólt 13 játékos ért el.