Petőfi Népe, 1991. szeptember (46. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-23 / 223. szám

SPORT ■ SPORT M Mill I 1991. szeptember 23., 11. oldal LABDARÚGÓ NB II. KELETI CSOPORT A második félidő majdnem elrontotta a „testvériséget” MISKE—KECSKEMÉTI SC 1—1 (0—0) Miske, 2000 néző. Vezette: Aczél (Bánóczki, Sóty). Miske: Jeszenovics — Bozai, Kiss, Paletta, Hubert, Goldsch­midt, Szedlacsek, Szekeres, Csin- csák, Csög, (Pesti az 58. percben) Palásti. Edző: Gabala Ferenc. KSC: Erdei — Safranyik, Feke­te, Torbavecz, Kovács T., Szabó, Márton T., Farkas, (Valter a szü­netben) Tóth F., Pauk, Tóth Cs. Edző: Losonczy László. Sárga lap: Safranyik a 47., Sza­bó a 73. percben. Piros lap: Palásti a 29. percben. 22. perc: Szedlacsek egy kipatta­nó labdából hatalmas lövést kül­dött kapura, de a labda a léc fölött hagyta el a játékteret. 26. perc: Szabó beadását Tóth Cs. látványos fejessel küldte a léc fölé. 29. perc: Palásti szabálytalanul szerelte Farkast, mire a játékveze­tő kiállította a miskei labdarúgót. 33. perc: Csög beadásából Bozai megcélozta a kaput, de az irányzék ezúttal is rossz volt. 35. perc: Hubert 20 méteres vá­ratlan lövése a léc fölött szállt ka­pu fölé. 43. perc: Csincsák két csellel tisztára játszotta magát, majd erős lövést küldött a jobb sarok felé, de Erdei bravúros vetődéssel hárított. 57. perc: Torbavecz nagyerejű lövését Jeszenovics tenyerei te szögletre. 60. perc: Pesti szögleténél Szed­lacsek megelőzte a védőket és éle­sen a hálóba fejelte a labdát, ]—1. 71. perc: Tóth Cs. remekül ját­szotta át magát a védőkön, de a 16-os tájékáról kapu mellé lőtt. 74. perc: Pesti jól helyezett lövé­sét Erdei a bal felső sarok irányá­ból tenyerelte szögletre. 75. perc: Pesti szögletébe egy kecskeméti védő rosszul nyúlt bele, és Erdei bravúrjára volt szükség, hogy a gólvonalon elcsípje a labdát. Mintha nem is ugyanaz a két csapat játszotta volna a két félidőt. Az első játékrészben unalmas „sakkozás” folyt, s talán csak a kiállítás volt az egyetlen érdekes esemény. Szünet után először a kecskemétiek okoztak meleg per­ceket, majd gólt is szereztek, ez­után feltámadt a miskei csapat. Egyenlített és akár a győztes gólt is megszerezhette volna. Kitűnt: Bozai, Szekeres, illetve Erdei, Pauk. Gabala Ferenc: Tíz emberrel ti­zenegy ellen, derekasan küzdöt­tünk, s a végén némi szerencsével akár az első NB Il-es győzelmün­ket is megszerezhettük volna. Losonczy László: Testvériség, egység . . . Szerintem reális ered­mény született. Csapai Lajos A Keleti csoport további ered­ményei: Békéscsaba—Szolnok 4 —0 (3—0); Szeged SC—Szarvas 1 —0 (0—0); H. Bocskai SE—Salg- glass 1—1 (1—1); Kábái Egyetér­tés—Eger SE 4—1 (2—0); Kazinc­barcikai Vegyész—Nyíregyházi VSC 3—1 (2—1); Bagi SE—Deb­receni VSC 0—0; BMTE-Törley —Hatvan-Deko 0—2 (0—0). KELETI CSOPORT 1. Szeged 5 4 1 11 2 9 2. Hatvan-Deko 5 2 3 — 5—2 7 3. Kecskeméti SC 5 2 3 — 6—4 7 4. Békéscsaba 5 3 — 2 14 6 6 5. DVSC 5 2 2 1 12— 4 6 6. Kaba 5 2 2 1 9—6 6 7. Nyíregyháza 5 3 — 2 7—6 6 8. Szarvas 5 2 2 1 6- 5 6 9. Kazincbarcika 5 2 3 7-9 4 10. Szolnoki MÁV MTE 5 2 — 3 5—8 4 11. H. Bocskai 5 1 2 2 3—6 4 12. Bagi SE 5 1 2 2 4—8 4 13. Eger 5 1 2 2 8—14 4 14. Salgglass 5 1 1 3 5—7 3 15. Miske 5 — 3 2 5—8 3 16. DMTE-Törley 5 — 1 4 4—16 1 LABDARUGÓ NB II. NYUGATI CSOPORT Izzadságszagú győzelem BAJAI FC—NAGYKANIZSA 1—0 (0-0) Baja, 1800 néző. Vezette: Szabó (Bá­ba, Polecsak). Bajai FC: Szabó — László, Morvái, B. Szabó, Tóth R., Faddi, Evanics, Kovács B., Kovács I. (Bognár az 55. percben), Horváth (Szűcs az 55. perc­ben), Vén. Edző: Kincses Viktor. Nagykanizsa: Vlaszák — Tóth, Ke­pe, Kiss F., (Rituper a szünetben), Kiss I., Hegedűs, Visnovics, Popovics, Dómján, Farkas, Fújsz. Edző: Németh Lajos. 4. perc: Kovács I. lefejelte a labdát Vénnek, ő a 16-os vonaláról visszagurí­tott, és Kovács kapásból alig lőtt fölé. STperc: Horváth egy előrevagött lab- dát lekezelt, két lépés után, 20 méterről megcélozta a felső sarkot, de Vlaszák merész vetődéssel hárított. 20. perc: Kovács I. remekül ugratta ki Vént, aki a 16-osról a hosszú sarok felé csavart, a labda a kapufa belső LABDARÚGÓ NB III. A körösi gólszüret két félidőre a szőlősgazdák gondját is feledtette KISKŐRÖS—SZEGEDI DÓZSA 5—0 (2—0) Kiskőrös, 800 néző. Vezette: Varga. Kiskőrös: Szentesi — Márics, Szlo­vák (Verebélyi), Nagy, dr. Kovács (Lengyel), Kőhalmi I. (Agócs), Bárány, Bischof, Szűcs, Pecznyik, Ócsai. Edző: Himer István. 22. perc: Bischof szabadrúgásból a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1—0. 30. perc: Lévai lerántotta a kapura törő Szűcsöt, ezért a játékvezető kiállí­totta. 35. perc: dr. Kovács- Szűcs adoga­tás után Bárány kapta a labdát és a hálóba lőtte, 2—0. 53. perc: dr. Kovácsot buktatták a 16-oson belül. A 11-est a sértett értéke­sítette, 3—0. 59. perc: Ócsai 14 méterről nagy gólt lőtt a kapu közepébe, 4—0. 67. perc: Kavarodás támadt a szege­di kapu előtt, a kipattanó labdát Bi­schof 18 méterről kapura lőtte, a labda Szűcsön irányt változtatva pattant a hálóba, 5—0. A végig többet támadó kiskőrösi csapat ilyen arányban is megérdemel­ten nyerte a mérkőzést. Kitűnt: Pecznyik a mezőny legjobbja, Márics, dr. Kovács, Bischof, Szűcs, il­letve Kubáth. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös Szege­di Dózsa 1—4. KECSKEMÉTI TE—HÓDMEZŐ­VÁSÁRHELY 2—0 (2—0) Kecskemét, városi pálya, 700 néző. Vezette: Kokavecz. KTE: Molnár— Kurucz, Endre, Pa­taki, Forgó,'Újfalusi (Bálint), Boron- kay (Salánki), Baluta, Kátai. Horváth, Fütyü (Berki). Edző: Ádám István. 10. perc: Horváth két ragyogó csellel tisztára játszotta magát, a tizenhatos oldalvonaláról középre adott, beadását Fütyü felugorva közelről a hálóba fe­jelte, 1—0. oldaláról a kapus fejére, onnan a me­zőnybe pattant. 28. perc: Hegedűs átbúkdácsolt több bajai védő lábán, már gólhelyzetbe ke­rült, amikor Szabó az utolsó pillanat­ban felvette előle a labdát. 38. perc: Dómján betört a 16-oson belülre, az ötös sarkáról lőtt, de Mor­vái beledobta magát a labda útjába. 43. perc: A bajaiak lesre állítása ezút­tal nem sikerült, így Dómján megira­modhatott a kapu felé, lövését a kifutó Szabó kapus lábbal hárította. 47. perc: Vén ügyesen tette le a lab­dát Horváth elé, aki elgurította Kefe lába között, de a lövéssel sokáig várt, így beérték a védők. szélen, majd 17 méterről óriási lövést eresztett meg, amely csak centiméte-i rekkel suhant a kapu mellé. 60. perc: Bognár a 16-oson belülre cselezte magát, többször is lőhetett vol­na, de kivárt és a kanizsai kapus elcsíp­te előle a labdát. 43. perc: Újfalusi kapu elé ívelt sza­badrúgását Boronkay a léc alá bólin­totta, 2—0. Tizpercnyi tapogatódzó játék után a hazaiak első támadása mindjárt gólt hozott. Ezt követően valamivel élén- kebb lett az iram, de továbbra is a lila-fehérek játszottak mezőnyfölény­ben. Szünet után a vendégegyüttes ki­támadott, ám gyámoltalan csatárai erejéből mindössze egy kapufára tel­lett. A tudatosabban futballozó KTE első félidei teljesítményével rászolgált a győzelemre. A Hódmezővásárhely na­gyon igyekezett, de a mutatott játékkal nem lehetett esélye a pontszerzésre. Kitűnt: Horváth, Baluta, Boronkay, Endre, illetve Kovács, D. Pop. NAGYSZÉNÁS—FÁJSZ 2—0 (1 —0) Nagyszénás, 400 néző. Vezette: Ba­logh. Fájsz: Nagy E. — Budimácz, Ker- nya, Nagy A., Csaplovics, Csizovszki (Sántha), Veres, Jagicza, Tamási, Ara­nyos, Hangya. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. 18. perc: Vinetter átadását Tóth a jobb sarokba bombázta, 1—0. EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Eredmények: BVSC— DVTK 2—1, Videoton-Walt- ham—Tatabánya 2—2, ZTE —FTC 0—4, Vasas—Váci Izzó 1—1, Haladás—Siófok 1—0, Rába ETO—MTK-VM 1—0, Kispest-Honvéd—Veszprém 2 —0, Pécs—Újpest 1—0. 75. perc: Szabó feleslegesen futott ki egy előreívelésre, a védők is megtor­pantak, így Dómján majdnem az üres kapuba lőtt. 84. perc: Szöglet után ide-oda patto­gott a labda, végül Vénhez került, aki jobbról, 18 méterről óriási erővel a ka­pu bal felső sarkába bombázott, 1—0. 87. perc: Szabó ismét feleslegesen fu­tott ki és rosszul öklözte el a labdát. Nagy kavarodás támadt a hazaiak ka­puja előtt, végül egy kanizsai láb fölée- melt. Egyenlítési lehetőség volt. A mérkőzés elején mindkét csapat nagy lendülettel vetette míjgát a küzde­lembe. Nagyedóra után bajai fölény alakult ki, amelynek nyomán Vlaszák kapusnak több veszélyes lövést kellett hárítani. A szórványos ellenakciók a jól működő bajai lestaktikán haltak el. Ezután kiegyenlítettebb lett a játék, az iram viszont esett. Fordulás után állan­dósult a bajai fölény. Sokáig úgy lát­szott, marad a döntetlen, de Vén szép gólja otthon tartqtla a két pontot. Kitűnt: Vén (a mezőny legjobbja), Tóth R., Faddi, Kovács B., illetve Vla­szák, Hegedűs, Fújsz. Kincses Viktor: „Izzadságszagú” volt ez a győzelem, de rendkívül értékes. 87. perc: Bíró a kapust is elfektette, majd elegánsan a jobb sarokba gurítot­ta, 2—0. A nagyiramú mérkőzésen a hazai csapat lelkesedésből jelesre vizsgázott. Kitűnt: Csehó, Kálmán, Nagy, illetve Jagicza. Ifjúsági eredmény: Nagyszénás— Fájsz 7—0. AZ NB III. ALFÖLD-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Kiskőrös 5 5 15— 4 10 2. KTE 5 4 1 11— 6 8 3. Makó 5 4 1 8— 3 8 4. Orosháza .5 2 3 — 8— 4 7 5. Gyula 5 3 1 1 9— 7 7 6. Dabas 5 2 2 1 7— 5 6 7. Szegedi Dózsa 5 2 1 2 8- 10 5 8. Mezőtúr 5 2 1 2 3— 6 5 9. Hódmezővásárhely 5 2 3 8— 7 4 10. Szigetszentmiklós 5 2 3 7— 8 4 11. Nagyszénás 5 1 2 2 4— 6 4 12. Fájsz 5 2 3 5— 8 4 13. Kiskundorozsma 5 1 1 3 5— 7 3 14. Gyomaendrőd 5 — 2 3 6—11 2 15. Ceglédi Honvéd 5 2 3 2— 8 2 16. Csongrád 5 1 4 2- 8 1 További eredmények: Mezőtúr—Kis- kundorozsma 1—0, Gyomaendrőd— Gyula 1—1, Ceglédi Honvéd—Oros­háza 0—0, Szigetszentmiklós—Dabas 2—0, Makó—Csongrád 3—1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Vác 5 3 2 — 11— 4 8 2. FTC 5 2 3 8- 3 7 3. Kispest-Honvéd 5 3 1 1 9- 6 7 4. Haladás 5 3 1 1 7- 4 7 5. PMSC 5 3 1 1 4- 2 7 6. Siófok 5 3­2 8- 5 6 7. BVSC-MÁVTR. 5 2 2 1 5- 5 6 8. MTK-VM 5 2 1 3 6- 4 5 9. UTE 5 1 3 1 7 6 5 Vasas 5 2 1 3 7- 6 5 11. Győri Rába ETO 5 2 1 3 6- 6 5 12. Veszprém FC 5 2­3 3 6 4 13. Tatabánya 5 3 2 5- 9 3 14. Videoton-W. 5­3 2 3-7 3 15. DVTK 5 1 4 3-11 1 16. ZTE 5 1 4 2 10 1 Németh Lajos: A mai játékban nem sok örömünk tellett. A Baja megérde­melten nyert. Papp Zoltán A Nyugati csoport további eredmé­nyei: ESMTK—Sabaria-Tipo 1 : 0 (0 : 0), BKV Előre—Soproni LC 1 : 1 (1:0), III. kér. TTVE—Új Barázda TSZ SE 1 : 0 (0 : 0), Szekszárdi Dózsa —Ajkai Bányász 1:2 (1:0), Dorogi Bányász—Ganz Danubius 2 : 0 (0 : 0), Oroszlányi Bányász—Paksi Atom 1 : 3 (0 : 3), Dunaferr—Csepel 1 : 3 (1 : 3). NYUGATI CSOPORT 1. Csepel 5 4 1 — 8—2 9 2. Dorog 5 3 2 — 7—2 8 3. Paks 5 3 — 2 10—4 6 4. Sopron 5 2 2 1 6—4 6 5. ESMTK 5 3- 2 11—10 6 6. III. kér. 5 3 — 2 4—4 6 7. Nagykanizsa 5 2 1 2 8—5 5 8. J3KV Előre „. . 5 1 3„ 1 5. 9. Új Barázda 5 2 1 2 4—3 5 10. Sabaria-Tipo 2 X ? 4-5 Miá 11. Dunaferr 5 2 I 2 8—10 5 12. Baja 5 2 1 2 2—4 5 13. Ajka 5 2 — 3 5—7 4 14. Szekszárd 5 1 1 3 3—7 3 15. Oroszlány 5 — 2 3 3—10 2 16. Ganz Dán. 5 — — 5 3—10 0 Mészöly csapatot hirdetett A hét első felében Szovjetunió—Ma­gyarország válogatott labdarúgó­tétmérkőzéseket rendeznek Moszkvá­ban. A fiatalok, akik egyszerre képvise­lik az olimpiai és az utánpótlás együt­test, kedden játszanak olimpiai és után- pótlás-EB-selejtezőt, a nagyok pedig szerdán EB-selejtezőn lépnek pályára. A szakvezetők, Mészöly Kálmán szövetségi kapitány, illetve Novák De­zső, a fiatalok mestere vasárnapra hív­ták össze a kerettagokat. Este 6 órakor tartottak névsorolvasást, de nem sok örömben volt részük. Az A válogatott tagjai közül Maro­zsán János nem egészséges, de helyére a kapitány egyelőre nem hívott be sen­kit. Jóval nehezebb a dolga kollégájá­nak, ugyanis ő sérülés miatt nem szá­míthat Braun Károlyra, Geress Zol­tánra és Pisont Istvánra. Helyükön a tatabányai Lázár Szilvesztert, az újpes­ti Tóth Jánost és a kispesti Szabados Józsefet veszi figyelembe. Ám Szaba­dos sincs teljesen rendben, ha ő sem utazhat, akkor valószínűleg a váci Bán­földi Zoltán kerül a csapatba. Az idegenlégiósok közül a létszámel­lenőrzésig csak Limperger Zsolt futott be Spanyolországból, de jönnek a töb­biek is, a sort majd Szalma József, Dé- tári Lajos és Kiprich József zárja, ők csak hétfő délután, a Ferihegyi repülő­téren csatlakoznak társaikhoz. Mészöly Kálmán ezúttal nem titko­lózott, már vasárnap este kezdő tizen­egyet hirdetett. Az együttes így áll fel, ha nem jön közbe semmi: Petry — Disztl L. — Lipcsei, Lim­perger — Mónos, Kozma, Détári, Lő- rincz, Szalma — Kiprich, Kovács K. TOTÓ A TOTÓ 38. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei. 1. Pécs—Újpest..........................1:0 1 2. Rába ETO MTK-VM ..............1:0 1 3. Zalaegerszeg Ferencváros...........0:4 2 4. Bremen Rostock......................1:0 1 5. VfB Stuttgart Kaiserslauten.........4:1 1 6. Freiburg—Mannheim................2:2 X 7. Brandenburg Meppen...............1:0 I 8. Foggia Cagliari......................3:1 1 9. Roma—Genoa..:....;.................0:0 X 10 . Sampdoria Internazionale..........4:0 I 11 . Brescia Bologna....................1:0 1 12 . Caserana—Palermo...................1:0 1 13. Cesena Lecce......................0:(P X Plus zmérkőzés: 14. Torino—Napoli.....................0:0 X ZT AXYU YJNOKSÁG Nehéz volt az iskolatáska KEREKEGYHÁZA—GAMF DSK 7—0 (4—0) Kerekegyháza, 400 néző, ve­zette: Kazinczi (Nyerges, Köve­cses). Kerekegyháza: Orell — Ju­hász J. (Kulcsár), Gál, Halász (Kiss), Réti, Nagy J., Matuz, Máté, Virág, Óvari, Juhász Zs. Edző: Egyed Zoltán. GAMF: Petrik — Juhász, Engel, Szabó T. (Matuszka), Farkas P., Farkas Cs., Oralocz- ki, Csurka, Hájer, Kiss M. (Ta- ri), Kocsis. Edző: Seres József. Gólszerzők: Juhász Zs. (3), Máté 2, Nagy J., Virág. Kitűnt: Gál, Réti, Nagy J., Máté, Óvári, illetve a GAMF csapatából senkit sem lehet ki­emelni. HELVÉCIA—BÁCSALMÁS 4—0 (0—0) Helvécia, 200 néző. Vezette: Bodrogi (Fejes, Kondász). Helvécia: Kovács Z. — Kul- man, Máté, Ország (Bogdán), Juhász (Szalai), Thám, Golo- vics. Oláh, Mata, Nagy Z., Csorba. Edző: Szőczey Lajos. Bácsalmás: Zsemberi — Bor- csik, Prikidánovics, Horváth (Veszten), Pencz, Temmer, Nuszpl, Állaga, Révész Zs., Ré­vész G„ Till (Lakatos). Edző: Molnár Ferenc. Gólszerzők: Mata 2, Golo- vics, Thám. Kitűnt: Kulman, Thám, Go- lovics, Mata, Csorba, illetve Prikidánovics, Pencz. Ifjúsági eredmény: Helvécia —Bácsalmás 3—3. IZSÁK—JÁNOSHALMA 6—0 (3—0) Izsák, 200 néző. Vezette: Ka­ra (Némedi, Lédeczi). Izsák: Gáspár — Benkó, Ja- kus, Erdpsi, Sebestyén (Feke­te), Bugíyó, Bankes (Oláh), Il­lés (Mihály), Domokos, Barna, Lázár. Edző: Száz Sándor. Jánoshalma: Szabó G. — Miskolczi, Faddi, Kancsár, Mi- zser, Kamara (Szauter), Széná- si, Boda, Ádám, Zámbó, Feny­vesi. Edző: Szabó Gábor. Gólszerzők: Buglyó, Domo­kos, Bankes, Illés, Barna, Ja- kus. Kitűnt: Benkó, Jakus, Bug­lyó, Domokos, Lázár, illetve a jánoshalmi csapatból senki. A jánoshalmi csapat kapusa nem érkezett meg, és helyette az edző állt a kapuba. Ifjúsági eredmény: Izsák—Já­noshalma 3—0. KISKUNHALASI AC— SOLTVADKERTI TE 0—3 (0-1) Kiskunhalas, 200 néző. Ve­zette: Tumó (Tang, Milassin). KAC: Huszka — Szarka (Nagy Cs.), Molnár, Papp Cs., Antal, Andricz, Herman, Sz. Kovács, Szarnák, Velez, Cser­mák (Papp L.). Edző: Szabó Mihály. Soltvadkert: Dobszai — K. Molnár, Csesznegi, Kovács, Udvarhelyi (Tóth), Windecker (Borboly), Juhász, Marton, Marosi, Török, Sörös G. Edző: Sörös Lajos. Gólszerzők: Csesznegi 2 (egyet 11-esből), Juhász. Kitűnt: Szarka, Andricz, illet­ve Csesznegi, Kovács. Ifjúsági eredmény: Kiskunha­lasi AC—Soltvadkerti TE 4— 0. MÉLYKÚT—KALOCSA 1-1 (1-1) Mélykút, 400 néző. Vezette: Nagy L. (Szabó, Márton). Mélykút: Kiss — Facskó, Ézsi, Pongó, Vojnics, Csákány, Kránicz, Szabó Vaits, Papp, Juhász. Edző. Ónodi Tamás. ..Kalocsa: Gojtán — Berta (Üveges), Csupor Z., Farkas, Bolvári, Vatai, Iván, Aradi (Kollár), Facskó, Márton, Csu­por E. Edző: Tamás Ferenc. Gólszerzők: Pongó, illetve Facskó. Kitűnt: Vojnics, Csákány, il­letve Gojtán, Iván, Márton. Ifjúsági eredmény: Mélykút —Kalocsa 0—2. LAJOSMIZSE—BAJAI TSZ SK 2—0 (0—0) Lajosmizse, 200 néző. Vezet­te: Pákolicz (Tóth, Bernát). Lajosmizse: Csontos — Má­téi) A., Csima, Juhász, Szabó, Mátéfi Z. (Baranyi), Árva, Meszlényi, Németh, Pázsint, Tóth. Edző: Törő Sándor. Baja: Faldum — Szabó, Györgyfalvi (Káli), Bohos, Harsányi, Éber, Rácz (Otten- tál), Agatics I., Vörös, Moóri, Agatics Z. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerzők: Németh, Csima. Kitűnt: Juhász, Szabó, illetve Harsányi, Szabó, Agatics I. Ifjúsági eredmény: Lajosmi­zse—Bajai Tsz SK 5—3. HARTA—KISKUNFÉLEGY­HÁZI HONVÉD 1—1 (0—0) Harta, 200 néző. Vezette: Schneider (Miklósa, Nyerges). Harta: Szabó Z. — Herczeg (Grabicza), Szabó F., Radvá- nyi, Hegedűs, Doszpod (Ble- szák Cs.), Kovács (Pásztor), Takács, Csehi, Sümegi, Becsi. Edző: Francia László. Kiskunfélegyházi Honvéd: Csábi — Seres, Karsai, Sánta, Fekete, Botyánszki, Schal (Papp), Takács, Kertész, Sza­bó, Fazekas. Edző: Villányi Csaba. Gólszerzők: Doszpod, illetve Botyánszki. Kitűnt: Radványi, Takács, Sümegi, illetve Csábi (a mezőny legjobbja), Karsai, Sánta. Ifjúsági eredmény: Harta— Kiskunfélegyházi Honvéd 1— 2. TISZAKÉCSKE—AKASZTÓ 3—1 (1—0) Tiszakécske, 350 néző. Ve­zette: Kiss I. (Varga, Csenki). Tiszakécske: Peller — Somo­gyi, Gulyás, Domonics, Józsa (Mintái), Pálinkás, Gazdag A., Ezsiás G., Balia L., Balia M., Török. Edző: Bánhidi József. Akasztó: Dudás — Horváth, Dusnoki, Filus, Juhász, Kőhal­mi, Nagy, Tóth, Szirják, Somo­gyi (Krizsán), Szabó. Szakta­nácsadó: Biácsi Sándor. Gólszerzők: Balia M„ Török, Somogyi, illetve Krizsán. Kitűnt: Ézsiás G. (a mezőny legjobbja), Somogyi, Pálinkás, illetve Dudás, Filus, Szirják. Ifjúsági eredmény: Tiszakécs­ke—Akasztó 1—1. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Tiszakécske 5 5­­23- 4 10 2. Izsák 4 4­­16- 2 8 3. Lajosmizse 5 3 1 1 8- 4 7 4. Soltvadkert 5 3 1 1 12- 9 7 5. Helvécia 4 3 ­1 10- 4 6 6. Mélykút 5 2 2 1 12-11 6 7. Jánoshalma 5 2 2 1 8-11 6 8. Kerekegyháza 5 2 1 2 12- 7 5 9. Harta 5 1 2 2 7- 8 4 10. Kalocsa 5 1 2 2 6- 8 4 11. Akasztó 5 1 1 3 8-11 3 12. Kkfh. Honvéd 5 I 1 3 5-10 3 13. Bácsalmás 5 1 1 3 7-18 3 14. Bajai Tsz SK 5 1 ­4 5-11 2 15. Kiskunhalas 5 1 ­3 6-17 2 16. GAMF 3 - ­3 0-10 Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 1. Tiszakécske 5 4 1­19- 5 9 2. Kkfházi H. 5 4 ­1 19- 5 8 3. Bácsalmás 5 3 1 1 18 10 7 4. Helvécia 4 3 1­16- 6 7 5. Kiskunhalas 5 3 ­2 11- 7 6 6. Kalocsa 5 2 2 1 11- 8 6 7. Harta 4 2 1 1 9- 6 5 8. Lajosmizse 4 2 1 1 11- 9 5 9. Bajai Tsz SK 4 2 1 2 7 10 5 10. Kerekegyháza 4 1 1 2 9- 9 3 11. Akasztó 5 1 1 3 8-14 3 12. Izsák 4 1 ­3 4 6 2 13. Soltvadkert 5 1 ­4 3-18 2 14. Jánoshalma 5 - 1 4 4-18 ' 1 15. Mélykút 5 - 1 4 2-20 1 A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Csáki (Kkfházi Honvéd) — Benkó (Izsák), Csesznegi (Solt­vadkert), Kovács (Soltvad­kert), Réti (Kerekegyháza), Thám (Helvécia), Csákány (Mélykút), Iván (Kalocsa), Mata (Helvécia), Óvári (Kerek­egyháza), Lázár (Izsák). A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA 9 gólos: Török (Tiszakécske). 7 gólos: Balia M. (Tiszakécs­ke). 5 gólos: Barna (Izsák), Mata (Helvécia). 4 gólos: Marosi (Soltvad­kert), Csesznegi (Soltvadkert), Máté (Kerekegyháza).