Petőfi Népe, 1991. április (46. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

1991. április 29. • PETŐFI NÉPE • 7 LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS NB III. Dabas megrendítette a Kiskőröst MEZŐKOVÁCSHÁZA—KIS­KUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD 1—1 (0—0) Mezőkovácsháza. Vezette: Her­mann. Kiskunfélegyházi Honvéd: Fekete R.—Módos, Fekete Cs., Sánta, Var­ga (Vakulya), Vaits, Fekete Zs., Sza­bó, Törteti, Piegel, Molnár. Edző: Iványi Mihály. 50 perc: Kolozsi megsértette a partjelzőt és a játékvezető kiállította a mezőkovácsházi játékost. 55. perc: Szekeres jobb oldali be­adását Pallagi csel után a hálóba lőt­te, 1—0. 67. perc: A szemfüles Vakulya el­vette a labdát a cselezgető Juhásztól és a tehetetlen kapus mellett egyenlí­tett, 1—1. A mérkőzést zárt kapuk mellett játszották, mert legutóbb a Kiskun- dorozsma elleni találkozón egy néző bántalmazta a játékvezetőt. Kitűnt: Kovács F., Kovács Z., Pallagi, illetve Fekete Cs. Fekete R., Vakulya. Ifjúsági eredmény: Mezőkovácshá­za—Kiskunfélegyházi Honvéd: 3—1. MISKE—MEZŐHEGYES 1—0 (1—0) Miske, 1500 néző. Vezette: Bá- nóczki. Miske: Jeszenovics—Jagicza. Hu­bert, Paletta, Miskolczi (Pesti), Goldshcmidt, Kiss, Földi (Márton), Bognár, Veres, Percsi. Edző: Molnár Ferenc. 25. perc: Jobb oldali szögletrúgás után a kipattanó labdát Bognár 18 méterről nagy erővel lőtte a kapuba, 1—0. A szervezetten, többnyire 8-9 játé­kossal védekező Mezőhegyes ellen csak nehezen nyert a Miske. Kitűnt: Jeszenovics, Jagicza, Bog­nár, illetve Boros, Radu. Ifjúsági eredmény: Miske—Mező­hegyes 5—0. DABAS—KISKŐRÖS 3—0 (1-0) Dabas, 1000 néző. Vezette: Zsíros. Kiskőrös: Szentesi—Márics, Vere- bélyi (Lengyel), Kőhalmi I. Szentpé- teri, Beregszászi, Vadászi, Bischof, Szűcs, Pecznyik (Szabó), Bárány. Edző: Himer István. Gólszerzők: Bécs, Csányi, Baum­gartner. A hazai csapat nagyszerű játékkal már a 3. percben megszerezte a veze­tést. A kiskőrösiek nagy akarással játszottak, de alig-alig tudtak helyze­tet kialakítani. A második játékrész­ben ,a dabasi csapat még nagyobb iramot diktált, és megérdemelten győzött. A kiskőrösieket a nagyobb különbségű vereségtől csak a kitűnő­en védő Szentesi kapus bravúrjai mentették meg. Kitűnt: az egész hazai csapat, illet­ve Szentesi, Beregszászi, Kőhalmi I., Bischof. Ifjúsági eredmény: Dabas—Kiskő­rös 8—0. Az NB III. állása 1. Miske 23 16 7 — 59—16 39 2. Kiskőrös 23 14 6 3 40—19 34 3. Cégi. Honv. 23 13 4 6 36—22 30 4. Csongrád 23 10 8 5 35—22 28 5. Sz. Dózsa 23 8 10 5 27—25 26 6. Dabas 23 9 7 7 37—34 25 7. Dömsöd 23 8 8 7 34—31 24 8. Gyula 23 8 8 7 28—28 24 9. Mtúri Honv. 23 6 10 7 23—21 22 10. Orosháza 23 6 10 7 26—33 22 11. Nagyszénás 23 5 9 9 22—27 19 12. Kiskundor. 23 7 5 11 26—33 19 13. Mkovácsh. 23 5 6 12 26—35 16 14. Kkfháza 23 5 6 12 25—52 16 15. Mezőhegyes 23 5 4 14 17—38 14 16. Határőr D. 23 2 6 15 20-45 10 További eredmények: Kiskundo- rozsma—Csongrád 2—1, Nagyszé­nás—Mezőtúri Honvéd 1—0, Határ­őr Dózsa—Gyula 0—3, Ceglédi Honvéd—Orosháza 1—1, Szegedi . Dózsa— Dömsöd J—JL . EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Eredmények: Siófok—DVSC 2—1, Vasas—Szeged 1—1, Váci Izzó—Bé­késcsaba 0—0, PMSC—Tatabánya 1 —0, MTK-VM—Ferencváros 1—0, Bp. Honvéd—UTE 1—0, Rába ETO —Volán FC 1—1, Videoton-Waltham —Veszprém FC 1—0. AZ NB I. állása 1. Bp. Honvéd 23 16 5 2 42-14 37 2. FTC 23 14 5 4 40-15 33 3. Vác 23 13 5 5 33-23 31 4. Veszprém 23 10 9 4 24-15 29 5. PMSC 23 12 4 7 26-16 28 6. Tatabánya 23 9 7 7 26-26 25 7. Videoton-W. 23 8 7 8 29-29 23 8. Siófok 23 7 9 7 20-21 23 9. MTK-VM 23 8 5 10 25-30 21 10. Rába ETO 23 6 8 9 30-30 20 11. Békéscsaba 23 7 5 11 21-28 19 12. Szeged 23 6 6 II 18-29 18 13. UTE 23 7 3 13 22-34 17 14. DVSC 23 5 6 12 19-29 16 15. Vasas 23 5 5 13 24-39 15 16. Volán FC 23 5 3 15 21-43 13 TOTÓ A totó 17. heti játékszelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Bp. Honvéd—UTE ...............1:0 1 2 . Pécsi MSC—Tatabánya.... 1:0 1 3. Győri Rába ETO— Volán FC...............................1:1 X 4 . Videoton-W.— Veszprém FC.........................1:0 1 5. Ancona—Pescara................3:2 1 6. Ascoli—Verona.................. 1:1 X 7 . Barletta—Cremonese.........0:1 2 8. Brescia—Modena..............0:0 X 9 . Lucchese—Foggia..............2:0 1 1 0. Padova—Messina..............5:1 1 1 1. reggiana—Avellino.............0:0 X 12. Salernitana—Taranto.........0:0 X 1 3. Triestina—Cosenza.............2:2 X Pluszmérkőzés: 14. Reggina—Udinese............2:1 1 M aradona szabadlábon Szombaton éjszaka 20 ezer dollá­ros óvadék ellenében szabadlábra helyezték az argentin labdarúgás élő legendáját, Diego Maradonát. A 30 éves világbajnokot pénteken tartóztatták le Buenos Aires közelé­ben kábítószer birtoklásáért és fo­gyasztásáért. Amikor tetten érték, két társánál és nála 1,5 gramm koka­int találtak. Miután szombaton háromórás ki­hallgatáson és orvosi vizsgálaton esett át, a tekintélyes összeg ellené­ben visszanyerte szabadságát. A vele együtt őrizetbe vett két másik fiatal­embert is elengedték, egyenként 1500 dolláros óvadék fejében. Jenei a Steaua igazgatója Közben Julio Mera Figueroa bel­ügyminiszter megerősítette, hogy Maradona kábítószer hatása alatt állt letartóztatásakor. Amikor bekí­sérték a rendőrségre, egyetlen kérése az volt, hogy aludhasson. Az azon­nal megejtett vizsgálat kokain nyo­mát mutatta ki a sportoló vérében és vizeletében. A kormány késlekedés nélkül rea­gált a történtekre, és az „isteni” Die- gót megfosztották elnöki tanácsadói és Argentína sportnagyköveti címé­től, amelyet még Carlos Menem ál­lamelnöktől érdemelt ki pályafutása csúcsán. BUKAREST: A román labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitányát, enei Imrét a Steaua Bucuresti igazgatójának nevezték ki. Az 54 éves szakember e adatkörébe a taktika kidolgozása és szervezési problémák tartoznak. Jenei Imre a hatvanas években a patinás román katonacsapatjátékosa volt, majd 1986-ban ■ “győzelemre vezette az együttest. A válogatott kispadjától a tavalyi olaszor­szági vb-finale után búcsúzott. * ó Steaua jelenleg a második helyen áll a bajnoki tabellán az U. Craiova mögött, váltással (IReuteS)C va^sz‘n“*c® összefügg a klubnál nemrégiben lezajlott elnök­A B II. Nem lila, nem kék szürke a kecskeméti foci színe • Csak a két csapat akarását dicsérhették a kecskeméti városi rangadó nézői. Gaál Béla felvételén Bállá (fehérben) négy KTE-s védő gyűrűjében próbálkozik kapuratö- réssel. KECSKEMÉTI TE — KECSKE­MÉTI SC 0—0 Kecskemét, KTE-pálya, 2000 néző. Vezette: Csábi (Szekeres, Veress). KTE: Molnár — Lipők, Pataki (Fü- tyü az 53. percben), Forgó, Nagy L. (Bálint T. a 80. percben), Újfalusi, Ba- luta, Boronkay, Torbavecz, Horváth, Berki. Edző: Dr. Dezsőfi Ferenc. KSC: Nagy Zs. — Gál, Bukó, Babis, Kovács, Pauk (Kiss P. a 86. percben), Safranyik, Bállá (Tóth F. a 84. perc­ben), Török, Tóth Cs. Kiss F.Jidző: Pataky Tamás. Sárga lap: Nagy L. a 10., Kovács T. az 51. percben. 3. perc: Safranyik indította a balösz- szekötő helyén induló Tóth Csabát. A kék-fehérek középcsatára előtt ösz- szezártak a lila-fehér védők, a labda pedig a tizenhatos vonalán érkező Tö­rök elé pattant. A KSC labdarúgója egy igazítás után jobbal a jobb kapufát találta telibe. 12. perc: Kovács röviden adott haza, Újfalusi megszerezte a labdát, megpró­bálta elhúzni a kifutó Nagy Zs. mellett, ám a kapuvédő lábbal mentett. 14. perc: Balia a kezdőkörből indult, kicselezett vagy négy KTE-s játékost, a tizenegyes pontról lőtt — Molnár bra­vúrral védett. 17. perc: Safranyik jó labdát adott a jobbösszekötő helyén érkező Kiss Fe­rencnek, aki mellel levette, egy csel után ballal lőtt, ám a labda az egyik védőről szögletre pattant. 25. perc: Tóth Csabát fellökték a 16- os vonalánál. A szabadrúgást Bukó vé­gezte el. Lövése nyomán a labda a fölső léc fölött hagyta el a játékteret. 57. perc: Berki kapott jó labdát a tizenhatos bal oldalánál, ám a kapu mellé lőtt. 54. perc: Pauk jobb oldali szabadrú­gására Bállá ugrott a legmagasabbra, fejesét védte Molnár. A BSK nem értett egyet az Egyetértéssel KÁBÁI EGYETÉRTÉS—BAJAI SK 1—0(0—0) Kaba, 1000 néző. Vezette: Mester (Márta, Birincsik). Kaba: V adón—Molnár, T akács, Ber­ki, Nagy, Dán (Márton a 85. percben), Adorján, Benyó, Lajtos, Váczi, Lente. Edző: Paróczai Sándor. BSK: Horváth D.—Szűcs, Morvái, B. Szabó, Tóth, Evanics, Gombás (Vén a 70. percben). Kovács I., Kovács B., Schneider, Horváth Á. (Berényi a 49. percben). Edző: Kincses Viktor. Sárga lap: Nagy a 16., Kovács I. a 29., Gombás a 61., B. Szabó a 72. percben. A mély, sártócsákkal tarkított pályán nehezen alakult ki folyamatos játék. A Kaba mezőnyfölényben volt, de a jól záró vendégvédelem jól blokkolta a ha­zaiak próbálkozásait. Mindkét csapat fe­gyelmezetten, erőszakosan játszott. A második félidőben hatalmas erővel rohamozott a Kaba. Gólhelyzetei végén azonban hol a ka­pufa mentett, hol Horváth D. védett bra­vúrral. A69. percben azonban Benyó lOméte- res lapos lövésével szemben már a kitü­nően védő bajai kapus is tehetetlen volt, 1 —0. A bajaiak a gól után sem adták fel a küzdelmet, kitámadtak, de a hazai véde­lem remekül zárt. A küzdelmes, jó iramú találkozón a lelkesen, és a második fél­időben már kifejezetten jó teljesítményt nyújtó hazaiak akár több gólt is rúghat­tak volna, de dicséret illeti a BSK-t is, mert a mély talajon méltó ellenfele volt a kábái csapatnak. Kitűnt: Berki, Nagy, Adorján, Benyó, illetve Horváth D. (a mezőny legjobbja), Morvái. Paróczai Sándor: Örülök a győzelem­nek és a kitűnő játékvezetésnek. Kincses Viktor: Megérdemelten nyert a Kaba, bár a kezezésért hazai pályán is illik büntetőt adni. Köstner Vilmos Az NB II. Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 2313 8 245—20 34 2. Csepel 2315 3 5 38—20 33 3. BVSC 2313 7 334—20 33 4. Nyíregyháza 23 11 6 635-15 28 5. Kaba 2310 8 532—19 28 6. Baja 23 9 8 619—16 26 7. Kazincb. 2311 21046—36 24 8. Eger 23 8 6 932—30 22 9. Kecsk. SC 23 512 628—29 22 10. Szarvas 23 8 6 930-35 22 11. Debr. MTE 23 7 7 922—30 21 12. Salg. Síküveg 23 6 8 927—30 20 13. Kecsk. TE 23 6 51219—44 17 14. Szolnok 23 5 51320—41 15 15. Hatvan-Deko 23 5 3 1519—33 13 16. Metripond 23 3 41615—39 10 További eredmények: Szarvas— Csepel 4:0 (0—0), Debreceni MTE— Kazincbarcikai Vegyész 0:4 (0:1), Di­ósgyőri VTK—Hatvan-Deko 2:0 (0:0), BVSC-MÁVTRANSPED—Nyíregy­házi VSC 4:2 (1:1), Metripond—Szol­noki MÁV MTE 1:2 (0:0), Eger SE— Salg. Síküveg 2:2 (2:2). Megyei I. osztályú bajnokság Hartán megszakadt a Fájsz veretlensége 70. perc: Élénkebb lett a játék. Előbb a Pauk szöktetésével megugró Törököt szerelték a KTE védői jó helyzetben, majd az ellenkező oldalon Berki ragadt lesen egy ígéretes akciónál. 73. perc: Berki jó labdát adott Hor- váthnak, ő egyből Bálinthoz passzolt, aki tíz méterről magasan a kapu fölé lőtt. 78. perc: Safranyik átadása után Tö­rök került jó helyzetbe, de az oldalhá­lót találta el. A kecskeméti hívek nagy érdeklődés­sel várták, hogy milyen lesz a városi foci tavaszi színe: lila vagy kék? Az esőre hajló időjárás bizonyára többe­ket távol tartott a pályától, utólag azt lehet mondani, ők voltak a szerencsé­sek. Az első félidőben a KSC támadott többet és veszélyesebben. Lendülete­sebbek voltak a kék-fehérek, gyakorta kerültek jó helyzetbe csatáraik. Ám mind a két csapat játékára jellemző volt a sok-sok hiba, technikai baki. A fordulás után huszonöt percen át lapos volt a játék. Ekkor azonban a KTE jóvoltából élénkebb lett a küzde­lem. A lilák a kapujuk elé szegezték a kékeket és negyedórás ostromot indí­tottak Nagy Zsolt vára ellen. A KSC védelme ellenállt, s Török révén az el­lenkező oldalon alakult ki nagy hely­zet. Ám a többivel együtt ez is kima­radt, így aztán nem volt kérdéses mi­lyen a kecskeméti foci tavaszi színe: se nem lila, se nem kék. Inkább szürke... Kitűnt: Molnár, Torbavecz, Horváth, illetve Tóth Cs., Safranyik, Gál, Bukó. Dr. Dezsőfi Ferenc: A játék és a hely­zetek alapján igazságos döntetlen szü­letett. Pataky Tamás: A helyzetek és a mér­kőzés nagy részében mutatott játék alapján egygólos győzelmet érdemel­tünk volna. Rajtmár István IZSÁK—MÉLYKÚT 2—0 (1—0) Izsák, 300 néző. Vezette: Dömény (Csikós, Rogács) Izsák: Békési — Benkó, Jakus, Erdő- si, Kovács, Tóth, Ruff (Mihály), Illés (Juhász), Domokos, Barna, Lázár. Edző: Száz Sándor. Mélykút: Kiss — Facskó, Kemya, Török, Vojnics, Csákány, Kránicz, Ézsi, Juhász (Tápai), Papp, Krascse- nics (Hangya). Edző: Ónodi Tamás. Gólszerzők: Domokos, Kovács (11- esből). Kitűnt: Domokos, a mezőny legjobb­ja, Kovács, illetve Csákány. Ifjúsági eredmény: Izsák—Mélykút 1-0. KEREKEGYHÁZA—KALOCSA 2 —0 (1—0) Kerekegyháza, 300 néző. Vezette: Miklós (Kiss, Varga) Kerekegyháza: Orell — Juhász, Ábel, Putnoki, Réti, Váczi, Gazdag, Máté, Virágh, Óvári, Herczeg (Tasi). Edző: Egyed Zoltán. Kalocsa: Vojtán — Farkas, Berta, Keszthelyi, Süveges, Vatai (Matos), Farkas, Facskó, Dobler (Vörös), Kol­lár, Hepp. Edző: Tamás Ferenc. Gólszerző: Máté, Herczeg. Kitűnt: Réti, Gazdag, Virágh, Óvári, illetve Berta, Keszthelyi, Kollár. Ifjúsági eredmény: Kerekegyháza— Kalocsa 3—0. L A J OSMIZSE—KISKUNFÉL­EGYHÁZI TK 2—2 (2—2) Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Kecs­kés (Kara, Lédeczi) Lajosmizse: Csontos — Mátéfi, Ju­hász, Árva, Tóth A., Tóth J., Csima, Pázsint, Szabó, Nagy (Baranyi L.), Ba- ranyi J. Edző: Törő Sándor. KTK: Cseh — Leskó, Csalár, Jéga, Cserkó, Gál, Doroghy, Karsai, Kocsis, Bense, Csemik. Edíő: Villányi Csaba. Gólszerzők: Tóth J., Nagy, illetve Bense, Csernik. Kitűnt: Csontos, illetve Leskó, Cser­kó, Csernik. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse— KTK 2—0. AKASZTÓ—SOLTVADKERT 1—0 (1—0) Akasztó, 500 néző. Vezette Atyánsz- ky (Tumó, Márton) Akasztó: Markó — Dusnoki, Deák, Katzenbach, Filus, Tóth J., Nagy T., Krizsán, Agócs, Pásztor, Juhász. Edző: Kastély János. Soltvadkert: Dobszai — Kovács (Katzenbac), Csesznegi, Cseh, Udvar­helyi, Marton, Juhász, Szekér, Marosi, Szabó F., K. Molnár. Edző: Sörös La­jos. Gólszerző: Krizsán. Kitűnt: Krizsán, Agócs, Juhász, illet­ve Csesznegi, Szabó F. Ifjúsági eredmény: Akasztó—Solt­vadkert 1—0. BAJAI TSZ SK—KISKUNHALA­SI AC 0—1 (0—1) Baja, 150 néző. Vezette: Farkas (Sendula, Fehér) Bajai Tsz SK: Orbán — Éber, Gye- nei, Bohos, Margit (Égi), Móri, Tri- polszky, Pankovics, Agatics L, Csehó (Káli), Rácz. Edző: Varga Imre. KAC: Huszka — Andricz, Molnár, Hermann, Papp Cs., Török, (Terhes), Varga (Kamara), Papp L., Artim, Ko­máromi, Velez. Edző: Tóth János. Gólszerző: Velez. Kitűnt: Bohos, Csehó, Rácz, illetve Huszka, Hermann, Komáromi. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz Sk— Kiskunhalasi AC 0—4. HELVÉCIA—KECEL 1—0 (0—0) Helvécia, 200 néző: Vezette: Mészá­ros (Miklósa, Hunyadi) Helvécia: Kovács — Thám, Érsek, Golovics, Nagy, Joszt (Bogdány), An- dó, Oláh (Marsa), Mata, Szabó, Csor­ba. Edző: Losonczy László. Kecel: Herczeg — Lujkó A., Dosz- pod, Sendula Cs., Kardos, Filus, Lujkó J. (Csemi), Bleszák G., Sendula K., Bleszák Cs. Mintái. Edző Zsemberi Já­nos. Gólszerző: Mata. Kitűnt: Thám, Érsek, Andó, Mata, illetve Herczeg (a mezőny legjobbja), Doszpod, Kardos. Ifjúsági eredmény: Helvécia—Kecel 2—0. TISZAKÉCSKE—BÁCSALMÁS 2—1 (1—0) Tiszakécske, 200 néző. Vezette: Schneider (ifj. Nyerges, Nyerges). Tiszakécske: Kovács — Gulyás, So­mogyi, Tóth, Pálinkás, Gazdag, Ézsiás G., Domonics, Bállá, Ézsiás B., Józsa. Edző: Őrző István. Bácsalmás: Majer — Barcsik, Pencz, Tenner, Viszmeg, Sárközi (Mohácsi), Nuszpl, Állaga, Révész, Horváth (Till), Kavari. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerzők: Somogyi, Józsa, illetve Mohácsi. Kiállítva: Tóth (Tiszakécske) a 79. percben beszédért. Kitűnt: Somogyi, Pálinkás, Domo­nics, Józsa, illetve Májer, Nuszpl, Álla­ga. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske— Bácsalmás 1—4. HARTA—FÁJSZ 3—2 (2—1) Harta, 200 néző. Vezette: Kondász (dr. Bozóky, Bodrogi) Harta: Szabó L. — Pulai (Juhász), Szabó F., Herczeg, Hegedűs, Sebes­tyén, Iván, Csehi, Takács, Sümegi (Grőb), Kovács. Edző: Francia László. Fájsz: Nagy E. — Budimácz, Jagi­cza, Nagy A., Csaplovics, Nagy G., Margit, Szűcs, Óbéri (Török), Ara­nyos, Csupor E. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. Gólszerzők: Sümegi, Kovács, Ju­hász, illetve Margit, Török. A hazai csapat 0—1-röl fordított, és végül megérdemelten győzött a kitűnő­en játszó fajsziak ellen. Kitűnt: Hegedűs, Szabó F. (a me­zőny legjobbja), Iván, Sümegi, Kovács, illetve Szűcs, Csaplovics. Ifjúsági eredmény: Harta—Fájsz 6—1. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 1. Fájsz állása 23 13 9 1 49—18 35 2. Tiszakécske 23 15 4 4 45—24 34 3. Izsák 23 12 7 4 42—18 31 4. Harta 23 13 5 5 30—15 31 5. Mélykút 23 10 8 5 43—29 28 6. Helvécia 23 9 9 5 35—28 27 7. Kerekegyh. 23 10 6 7 49—34 26 8. Lajosmizse 23 11 4 8 28—30 26 9. Kalocsa 23 10 3 10 40—38 23 10. Bácsalmás 23 6 8 9 27—26 20 11. Bajai Tsz SK 23 6 7 10 29—36 19 12. KTK 23 6 5 12 24—39 17 13. Akasztó 23 7 2 14 27—47 16 14. Kiskunhalas 23 6 3 14 37—47 15 15. Soltvadkert 23. 5 5 13 23—37 15 16. Kecel 23 2 1 20 26—88 5 Ifjúságiak 1. Kalocsa 23 16 4 69—20 36 2. Kiskunhalas 23 14 7 2 72—31 35 3. Kerekegyh. 23 16 1 6 71—38 33 4. Harta 23 13 2 8 55—37 28 5. Bajai Tsz SK 23 12 3 8 51—44 27 6. Bácsalmás 23 13 1 9 41—40 27 7. Helvécia 23 10 6 7 35—26 26 8. Izsák 23 9 7 7 36—39 25 9. Akasztó 23 9 6 8 24—22 24 10. Mélykút 23 10 2 11 35—33 22 11. Soltvadkert 23 10 1 12 45-452 21 12. Tiszakécske 23 7 6 10 51—55 20 13. Kecel 23 5 3 15 26—51 13 14. Lajosmizse 23 4 5 1430—%o57 13 15. KTK 23 1 7 15 33—73 9 16. Fájsz 23 3 3 17 23—79 9 A góllövőlista élcsoportja 15 gólos: Ézsiás B. (Tiszakécske), Barna (Izsák), Mata (Helvécia), 12 gólos: Óvári (Kerekegyháza), 11 gólos: Aranyos (Fájsz), Csima (Lajosmi­zse), Ézsi (Mélykút), Herczeg (Kerekegyháza). A forduló válogatottja Huszka (Kiskunhalasi AQThám (Helvécia), Szabó F. (Harta), Cseszne­gi (Soltvadkert), Réti (Kerekegyháza), Pálinkás (Tiszakécske), Ándó (Hel­vécia). Krizsán (Akasztó), Domokos (Izsák), Mata (Helvécia), Józsa (Ti­szakécske). A tudósításokat Juhász Mihály (Lajosmizse), Sörös Lajos (Helvécia), Gál István (Izsák) Stefán János (Harta), Zsikla Ottó (Kerekegyháza), Baji Mihály (Tiszakécske) Fuchs György (Baja), Kastély János (Akasztó) készí­tették.