Petőfi Népe, 1991. április (46. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-15 / 87. szám

1991. április 15. • PETŐFI NÉPE • 7 • SPORT • SPORTÉI • SPORT • SPORT • KOSÁRLABDA • Távol a labdától, búcsú az A csoporttól. HALOVÁNY KÉK-FEHÉREK ... KECSKEMÉTI SC—SZEGED SC 62—69 (30—35) NB I-es női rájátszás a 9—12. helyért: Kecskemét, városi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Hartyáni, Görgényi. KSC: Kovács (7), Giliene (21), Krimin (2), Fück (8/6), Farkas (10). Csere: Ocsenás (4), Till (8), Zsolnay, Fülöp (2). Edző: Tóth Viktor, Adamik Ferenc. Kevesen gondolták, hogy a múlt heti, Szegeden aratott húsz pont kü­lönbségű győzelem után hazai pályán veszítenek a kecskemétiek. Az ideges hangulatú, sokszor a durvaság határát súroló összecsapáson végig a szege­diek vezettek. A hazai'játékosok mindössze egyszer, a 26. percben (40—40) tudtak egyenlíteni, de arra, hogy átvegyék a vezetést már nem volt erejük. Pedig akadt a mérkőzésnek két olyan szakasza is, amikor a Szeged három illetve négy percig nem talált a gyűrűbe. A kék-fehérek azonban képtelenek voltak az ellenfél hibáit kihasználni, elhibázták a ziccereket, sokszor a legártatlanabb helyzetben szabálytalankodva gyűjtötték a személyi hibá­kat, miközben a szegediek büntetőkből növelték az előnyt. A vereség egyben azt jelentette, hogy az A csoportba kerülésért vasárnap újabb mérkőzést kellett a két csapatnak játszani. Kitűnt: Giliene illetve Csapó (15), Knábel (14), Zsemberi (10). LÉKET KAPOTT A KECSKEMÉTI HAJÓ A SZŐKE TISZÁN SZEGED SC—KECSKEMÉTI SC 81—67 (38—33) ^^NBJ-es női rájátszás a 9—12. helyért. KSC: Ocsenás (4), Kovács (4), Giliene (22), Fück (9/3), Farkas (13). Csere: Till (11/3), Szabóné(4). H. Kiss(—), Zsolnai (—t), Fülöp(—). Edző: Tóth Viktor. A nagy tét rányomta bélyegét a mérkőzésre. Szoros első félidő után Ocsenás. Farkas Anna és Krimin is kipontozódott a KSC-ből és ez lényegé­ben azt jelentette, hogy a kecskeméti csapat már képtelen felzárkózni a tetemes előnnyel vezető szegediekhez. A KSC ezzel a vereségével a követke­ző idényben már csak az NB I. B csoportjában szerepelhet. KÉZILABDA ISKOLAJÁTÉK AZ EGYETEMISTÁK ELLEN SOLTVADKERTI TE—TFSE 26— 22 (12—8) NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Soltvadkert, 150 néző, vezette: Marosi, Török. Soltvadkerti TE: Nedó (k) — Hodics 3, Horváth 3, Majsai 7.. Bartha 4, Szabó 6, Fodor 2. Csere: Granjean (k), Korsós, Forgács L. 1, Zsubori, Rohoska. Edző: Bajusz Péter. A soltvadkerti csapat Szabó és Majsai lendületes támadójátékával már az első félidőben zavarba hozta a fővárosiak vé­delmét. Szünet után is folytatódott a vadkertiek eredményessége, a védelem­ben pedig Bartha jeleskedett. A találko­zó érdekessége, hogy a vendégek négy büntetőt hibáztak. Igaz, hogy ebben né­mi része volt a két vadkerti kapusnak is, akik felváltva őrizték a hazaiak kapuját. Kitűnt: Nedó, Granjean, Szabó, Majsai. RÖVIDEN SZIGMA-AKCIÓ! Értesítjük kedves vásárlóinkat, hogy 1991. április 15—30-áig előleg befizetése nélkül _______ vásárolhat O TP-re a kalocsai Duna Áruházában Marx tér 11. szám alatt, telefon: 624. VÁRJUK KEDVES VÁSÁRLÓINKAT! SZIGMA-AKCIÓ! 13/4 • Tiszaújvárosban szombaton befejező­dött a Duna Kupa nemzetközi súlyemelő- verseny, amelyen hat ország nyolcvannégy versenyzője vett részt. A 75 kg-os súlycso­portban Messzi István, a KSC válogatott versenyzője az előkelő 2. helyen végzett. Eredménye: 310 (140, 170) kg. • Az 1991. évi sakkcsapat országos baj­nokságon a legjobb négy együttes vasárnap kezdte meg a körmérkőzéses bajnoki döntőt. A címvédő, ismét esélyes Hungaroil-Honvéd biztosan nyert az első fordulóban, de hasonló­an sikeresen vette az első akadályt a kecske­méti Dutép SC is. Az első találkozók eredmé­nyei: Statisztika PSC—Dutép SC 5:9, Hun­garoil-Honvéd—Törekvés 8,5—5,5. A követ­kező fordulót április 28-án játsszák. • Szép magyar siker született a délnémet gokartbajnokságban. A Liedesheimben megrendezett fordulóban a kecskeméti Ba­kos András már az előfutamok során pálya­rekordot ért el a Formula-C géposztályban. Később a döntőkben is tartotta remek for­máját és az első helyen érkezett a célba. I=E3Zia Országos Takarékpénztár és Kereskedelmi Bank Rt. CSELGÁNCS Deák a súlycsoport trónján Ötórás küzdelemben dőltek el a helyezések a miskolci SeM Ku­pa cselgáncsviadalon. A magya­rokon kívül lengyel és osztrák ju- dokák is tatamira léptek, igaz számukra nem sok babér termett: egyetlen érem sem jutott külföldi sportolónak! Ez még akkor is szép ered­ménynek számít a hazaiakra néz­ve, ha a jelenlevő szakemberek egyöntetű véleménye szerint az Európa-bajnokságra készülő magyar válogatottak nem voltak éppen csúcsformában. Ám mint • Jogos Deák Ferenc öröme: az EB-felké- szüiés egyik fontos állo­másán sike­rült győzte­sen túljutnia. megtudtuk, ők a kemény edzések után most a formábahozó idő­szakban csiszolják technikáju­kat. A versenyen ott volt a két kecs­keméti válogatott is. Kettejük közül a 71 kilogrammos Deák Ferenc szerepelt jobban. A dön­tőbe jutott, ahol, Földvárit (UTE) verte és a dobogó tetejére állhatott föl. Zsoldos Zsolt ezút­tal alulmaradt a vendéglátók leg­jobbjával, Pusztaival szemben, így a harmadik helyen végzett a 78 ks-osok között. RÖPLABDA Újonc- és Közért­avatás 42 perc alatt DUTÉP SC—Kőbányai Közért 3:0 (7, 3, 8) NB I-es női rájátszás a 13 18. helyért, Kecskemét, Árpádvárosi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Varga, Zalánfi. DUTÉP SC: Kovács, Bognárné, Szabó R.. Marokity, Czéh, Szabó K. Csere: Török. Pintér. Edző: Rapcsányi István. A mindössze 42 percig tartó mér­kőzésen megérdemelt hazai siker született. A kecskeméti csapat Sza­bó K.. Török és Pintér szentélyében három újoncot avatott. Kitűnt: Kovács. Marokity, illetve Kovács. A Dutép kisiklatta a miskolci gyorsot MISKOLCI VSC—DUTÉP SC 1:3 (9, —5, —5, —10) NB I-es női rájátszás a 13 18. helyért, Miskolc. Vezette: Zách. Policsányi. A „könnyedén" elvesztett első játszma után gyorsvonati sebesség­re kapcsoltak a kecskemétiek és 54 perc alatt nyertek. Kitűnt: a miskolci csapatból sen­ki, illetve Bognárné. Czéh, Szabó R. TOTO A totó 15. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Pécsi MSC—Ferencváros ... 1—1 X 2. Szeged—Tatabánya ............... 4 —2 1 3. MTK-VM—Veszprém FC ... . 0—1 2 4. Frankfurt—Hamburg .......... . 0—6 2 5. Dortmund—1. FC Köln ----­. 1—2 2 6. B. München—Werder Bremen 1—1 X 7. Leverkusen—Kaiserslautern .. , 2—2 X 8. Meppen—Darmstadt.............. 2—1 1 9. Stuttg. Kickers—Schalke 04 . 0—0 X 10. Bologna—Parma ................... 1 —3 2 11. Cagliari—Lecee..................... 2 —0 1 12. Juventus—Torino................... 1 —2 2 13. Roma—Sampdoria................. 0 —1 2 Pluszmérkőzés: 14. Pisa—Milan ........................... 0 —1 2 VÍZILABDA KÉT JÓ NEGYED KELLETT A GYŐZELEMHEZ KVSC—HÓDMEZŐVÁSÁR­HELY 13—9(3—0,3-1,4-5,3—3) OB I. B csoportos mérkőzés, Kecskemét. Vezette: Lipovics, Modvorosi. KVSC: Harkai — Nagy R., Hu­szár, Deák R., Hegedűs (3), Koncz, Jenei (4), Benda (1), Szabó (1), De­ák P. (4), Magó, Steinacker. Edző: Valkay Ferenc. Kezdetben gyors leúszásokkal el­húzott a kecskeméti csapat. Később felzárkózott a Hódmezővásárhely, de végül jó taktikával sikerült az eredményt tartani. Kitűnt: Deák P., Hegedűs, Jenei. [ ÁFÉSZ Kiskunfélegyháza Integráli ÚJABB MEGLEPETÉSE! Bútorkuckó, mely lépcső a kényelmes otthonhoz! 1991. április 18-án bútormintalermet nyitunk a jászszentlászlói Malom ABC-áruház emeletén, ahol bemutatásra kerülnek az egri • szekszárdi és • debreceni bútorgyár termékei. Vásárlási lehetőség: megrendeléssel. Szállítási határidő: maximum 30 nap. Előleg befizetése nélkül HITELRE VÁSÁROLHAT! A bútorhitel ügyintézése a jászszentlászlói T akarékszövetkezetnél, az általuk meghatározott kamatfeltételekkel. Jó minőséggel, kedvező árakkal — egész évben — várjuk kedves vásárlóinkat! 89 ASZTALITENISZ A félegyházi „fűrész” alatt recsegett-ropogott az Érdért KISKUNFÉLEGYHÁZI LENIN TSZ SE—MEDOSZ ÉRDÉRT 20—5 NB I. A csoportos férfimérkőzés, Kiskunfélegyháza. Győztesek: Káposztás 5, Aranyosi, Kaiser, Szosznyák 4—4, Laczkó 3, illetve Májer I. 2, Imre 2, Pavlik 1, Németh, Linder. A mérkőzés a fővárosi csapatnak volt fontosabb, mivel a kiesés ellen küzdött, míg a hazaiak már biztosították a bajnokság 1—4. helyezettje közötti rájátszást. A szövetkezetiek magabiztosan kezdtek, a fővárosiaknak csak 12—0 után sikerült első győzelmü­ket megszerezniük. A két csapat közötti tudáskülönbség a végered­ményben is kifejezésre jutott. A félegyházi csapatból Káposztás játéka emelhető ki, valamint Laczkóé, aki sérülése után kezdi visszanyerni régi formáját. A Spartacus „meglépett” a B csoportból SABÁRIA—KECSKEMÉTI SPARTACUS 11:14 NB I. B csoportos női mér­kőzés, Szombathely. Győztesek: Imre, Kovács, Nagy (4—4), Bencsik, Szabó (1 —1). Edző: Fodor Miklós. A kiesés és a feljutás volt a tétje a mérkőzésnek, így érthe­tően nagy izgalommal készü­lődtek a játékosok mind a két oldalon. Az élvonalbeli tagsá­gukért küzdő hazai asztaliteni­szezők az első körben 3:2-es előnyt szereztek. Az utóbbi he­tekben alaposan megerősödött vendéglátók még a második öt mérkőzést követően is őrizték előnyüket, sőt, a harmadik kör­ben már 8:4 volt az előnyük. Ám hiába volt a hazai kö­zönség lelkes buzdítása, a foly­tatásban kidomborodott a kecskemétiek nagyobb tudása, jobb erőnléte, 11:9-re már Fo­dor Miklós tanítványai vezet­tek. Az egységesebb szövetke­• Kovács Júlia négy győze­lemmel segítette csapatát az élvonal A csoportjába Szom­bathelyen. zeti gárda ezzel a győzelemmel följutott az élvonal A csoport­jába. Az utolsó fordulóban a Spartacus szabadnapos, mivel a Borsodi Kinizsi visszalépett a küzdelmektől. A szövetkezet (pont)erősebb volt a Honvédnál HONVÉD SZONDI SE—KECSKEMÉTI SPARTACUS 7:18 NB I. B csoportos férfi bajnoki mérkőzés, Székesfehérvár. Győztesek: Türei 5, Szily 4, Horváth 4, Szabó 3, Vad 2. Idegenben sikerült visszavágni az őszi vereségért a kecskeméti csapatnak. A tartalékosán — Iván Csaba nélkül — felálló szövet­kezetiek a mérkőzés folyamán végig nagy fölényben játszottak. A csapatból elsősorban Türei és Szabó játéka emelhető ki. W] KERESKEDELMI irCT IkJ és szolgáltató A» / • Április 8-án MEGNYITOTTUK Kecskeméten, a Dunaföldvári úton, az Aiföld-benzinkúttal szemben a CSÖTELE PÉT Csövek, zártprofilok kedvező áron, minden méretben. VISZONTELADÓK részére NAGYKER áron is értékesítünk. • Április 15-étól ÉPÍTŐANYAGOKAT és FAÁRUKAT is értékesítünk. 74943 Feladó neve: Lakcíme: Megrendelő (bélyeg nélkül feladható) POSTAHIVATAL POSTASZOLCALATI HELYBEN