Petőfi Népe, 1991. március (46. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-04 / 53. szám

1991. március 4. • PETŐFI NÉPE • 11 LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS Baján nem szerzett újabb híveket a Fradi... A legnépesebb szurkolótáborral rendelkező hazai labdarúgócsapat vidéki szereplése mindig nagy öröm, s egyúttal nagy gond is a vendéglátóknak. A bajai rendezők alaposan megerősített stábbal vár­ták a szombati kupameccsre a Fe­rencvárost. Már órákkal a kezdés előtt kemény Fradi-rohamot kel­lett kivédenie Bajának: megérkez­tek a zöld-fehér hívek a városba. A mérkőzés előtt „tüzes víztől” fel- ajzott indiánként rohamozták meg a stadion presszóját. Csináltak for­galmat, rendeset! Később a kedvencek igazolták, hogy bizony ráfér a hivekre egy kis „kábítószer”, mert anélkül csak bosszankodnának a játékuk lát­tán, s aligha hinnék el, hogy a baj­noki címre törnek a zöld-fehérek. Az első komoly helyzet is az osz­tállyal lentebb szereplő házigazdák előtt adódott. A 10. percben Schneider elfutott a jobb oldalon, de a beadásra startoló Horváth A. meglehetősen „gyanús körülmé­nyek” közepette elcsúszott a 16-os vonalán . . . Az esetet leszámítva különösebb izgalom nélkül teltek a percek a bajai arénában, egy Ízben Fischer, később pedig Nasszer lövése rio­gatta a nyárfák tetején fészkelő madarakat. A félidő legnagyobb helyzete a 40. percben Dukon előtt adódott. Egy jobb oldali szöglet után Nasszer elfeljelte a labdát a kedvezőbb helyzetben lévő Lim- perger elől, majd az ellenkező ol­dalon érkező Dukon hatalmas jobblábas lövést eresztett meg, ám Horváth Dezső szögletre mentett. A fordulás után nagyobb lendü­letre kapcsolt a Fradi. Úgy tűnt, gyorsan döntésre szeretné vinni a dolgot. Ám mindehhez a bajaiak- nak is yolf néhány szavuk. Kemé­nyen állták a vendégrohamokat, sőt, valamivel többet kezdemé­nyeztek, mint az első félidőben. Az 52. percben Nasszer kilépett a ha­zai védők közül, de óriási helyzet­ben mellé helyezett. A 61. percben Fischer szabadrúgása hajszállal kerülte el a „bal pipát”, két perccel később Pintér iszonyú erejű, har­mincméteres kapáslövését tolta szögletre a bajai portás. A 63. percben Dukon és Szűcs rajtolt egy bal oldalon érkező labdára. A tizenhatoson belül volt, s ami­kor a kék-sárgák védője menteni igyekezett, a Fradi balszélsője bu­kott egyet. Nagy László játékveze­tő büntetőt ítélt. (Az esetről csak azért nem írom azt, hogy tévedett a bíró, mert sokan elfogultsággal vádolnának.) Fischer gólra váltot­ta Nagy ajándékcsekkjét. 0—1. Mindent egy lapra föltéve táma­dott a BSK. A tizenegyestől föltü­zelt szurkolótábor űzte-hajtotta a kedvenceit, de két Evanics-szabad- rúgásnál többre nem futotta ere­jükből. Sőt a 89. percben Keresz­túri bal oldali szabadrúgását köve­tően Horváth Dezső rossz ütem­ben hagyta el kapuját és a magasra fölugró Fischer a hálóba fejelt. 0 —2. Nehéz véleményt mondani a nagy érdeklődéssel várt találkozó­ról. A Fradi egyértelmű csalódást okozott, bár a hazaiak is szürkéb­bek voltak a vártnál. Míg utóbbira az idegesség mentség lehet, addig az előbbi megállapításra nincs ma­gyarázat. Egy biztos: a Nagy Lász­ló által megadott tizenegyes dön­tően befolyásolta a kupamérkőzés végeredményét. A Fradi jutott tovább, de ezzel a produktummal nem gyűjtött újabb híveket magának. Rajtmár István A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE BAJAI SK—FERENCVÁROS 0—2 (0—0) Magyar Kupa-mérkőzés a legjobb 16 csapat közé kerülésért, Baja, 7000 néző. Vezette: Nagy L. (Kiss, Ring) BSK: Horváth D. — Szűcs, Morvái, Berényi, Tóth, Evanics, Kovács I., Kovács B., Vén, Schneider, Horváth Á. Edző: Kincses Viktor. FTC: Balogh — Vaszil, Pintér, Limperger, Keller, Lipcsei, Keresztúri, Szenes, Nasszer, Fischer, Dukon. Edző: Nyilasi Tibor. Csere: Kovács I. helyett B. Szabó a 60., Schneider helyett Lászkó a 80. percben. Sárga lap: Kovács B. a 9., Nasszer a 44., Vaszil a 66. percben. Gólszerző: Fischer (11-esből) a 65., Fischer a 89. percben. Kitűnt: Horváth D., Morvái, Berényi, Schneider, ill. Pintér, Vaszil, Szenes. Országos Takarékpénztár és Kereskedelmi Bank Rt. • Ezt a gólt, pontosabban annak előzményeit még sokáig vitatják majd Baján. Fischer büntetőrúgása a kapu bal oldalában kötött ki, a jobbra mozduló Horváth már tehetetlen. • Limper­ger labdát szerez két bajai közt. • Boldog ferencvárosi, letört hazai szurkolók a mérkőzés le­fújása után. (Walter Pé­ter fölvétele) A második gól kihúzta a botrány méregfogát Amikor Nagy László játékvezető lefújta a mérkőzést, senki sem volt igazán boldog. A Fradi-hívck feltehe­tően azért nem, mert többet vártak kedvenceiktől. A bajaiak meg nem is elsősorban a kupából való kiesést je­lentő vesztes meccsért, sokkal inkább a vereség módja miatt bosszankod­tak. Nem ok nélkül, hiszem a 65. perc­ben Szűcs a labdát találta el, s nem az ellenfelét, Dukon azonban elesett, s az esettől húsz méterre lévő játékvezető a büntetőpontra mutatott. Egy perc­cel a mérkőzés vége előtt aztán esett még egy akciógól, ami végül is arra volt jó, hogy kihúzza a vitatható já­tékvezetői ítélet méregfogát... A „műtétet” követően az öltözők­ben érdeklődtünk; ki hogyan látta a történteket? Kincses: Nincs okunk szégyenkezni... Az első félidőben túlságosan is tiszteltük nagy hírű ellenfelünket — mondta Kincses Viktor, a BSK edző­je. Átadtuk a teret és a kezdemé­nyezést a Ferencvárosnak, amely élt is a lehetőséggel. Szerencsénk, hogy a Fradi csak a helyzetekig jutott el. A második játékrészben nyíltabb volt a mérkőzés, de a túl szigorúan megítélt büntető megpecsételte a sorsunkat. Et­től függetlenül úgy érzem, hogy a job­bik csapat jutott tovább a Magyar Ku­pában. de azt hiszem, hogy nekünk sincs okunk szégyenkezni, mert méltó ellenfele voltunk a Ferencvárosnak. — A második félidőben Schneidert László váltotta fel. Mi indokolta az egyik legjobb támadójátékos lecserélé­sét? — Lehet, hogy kívülről indokolat­lannak tűnt a játékos lecserélése, én viszont a képességei alapján többet vártam tőle. Nyilasi: Nem az számít, hogyan, hanem hogy továbbjutottunk ... — Hogyan értékeli csapata teljesít­ményét?— kérdeztük Nyilasi Tibortól, a Ferencváros edzőjétől. — Elégedett vagyok mondta —, hiszen idén ez volt az első tétmérkőzé­sünk, s első alkalommal játszottunk ebben az összeállításban, mert a válo­gatott játékosaink pénteken jöttek ha­za. Az a lényeg, hogy újra együtt va­gyunk és győzelemmel kezdtük szerep­lésünket. Biztos volt a továbbjutásban? — Egyáltalán nem, hiszen a kupá­ban sosem lehet biztosra menni, mert az ellenfél dupla harci kedvvel játszik, s a pálya talaja sem nekünk kedvezett. Ezenkívül pedig egy jól felkészült, tak­tikus bajai együttessel kerültünk szem­be, s nagyon még kellett küzdeni a győ­zelemért. Dehát végül is nem az számit, hogyan jutottunk tovább, az a lényeg, hogy elértük! Megvan a véleményünk . .. A sakkozókhoz képest hátrányos helyzetben vannak a labdarúgók, mert a focimeccset nem lehet újrajátszani a rontott lépéstől. Pedig jó volna tudni, hogy a 65. perctől miként alakult volna a mérkőzés, ha Nagy László játékveze­tő nem ítél büntetőt a bajaiak ellen. A döntésről egy semleges labdarúgó­játékvezetőnek és sportvezetőnek is volt véleménye, de egyik sem adta hoz­zá a nevét, mert a bíró még vezetni akar, a sportvezető meg úgy fogalma­zott: nem akarja hátrányos helyzetbe hozni csapatát. Ez már önmagában is elgondolkodtató arról, ami a játékve­zetést körülveszi. Mi azonban nem akartunk ítéletet mondani olyan dön­tés felett, amelyről meg sem kérdeztük a döntéshozót. Ezért bekopogtunk az öltözőbe, hogy első kézből Nagy László játékvezetőtől tudakoljuk meg; miként látta a 11-est megelőző helyzetet, s miért ítélt büntetőt a ba­jaiak ellen? A meglepően vendégszerető fogad­tatás hátterét csak akkor értettem meg, amikor a játékvezető szinte a szemembe nevetve fejezte ki sajnálko­zását, miszerint nem nyilatkozhat, mert a felettesei megtiltották. Bár ő a legszívesebben elmondaná a véle­ményét .. . Ezt a mérkőzés ellenőre is megerő­sítette —, aki beszélgetésünk közben lépett a bírói öltözőbe —, majd hoz­zátette: de már vannak olyan törek­véseik, amelyek feloldják majd ezeket a kötöttségeket. Amikor konkrét vá­laszt kértem, kiment az öltözőből. * * * Amikor dr. Laczkó Mihályt az MLSZ elnökévé választották, azt nyilatkozta lapunknak, hogy friss le­vegőt enged az M LSZ székházba. Külső emberként tudta, mit kelle­ne tennie. Csakhogy azóta már majd­nem két év telt el és az ablakot elfelej­tette kinyitni, elnök úr! Banczik István A MEGYÉBEN ÚJRA KEZDŐDÖTT A KUPASOROZAT Az NB III-asok magabiztosan meneteltek TISZAALPÁR—KISKUNFÉLEGY­HÁZI HONVÉD 0—1 (0-1) Tiszaalpár. 100 néző. Vezette: Király. Tiszaalpár: Bársony Szabó, Kása I., Lóié, Kása J„ Palásti, Kása Z., Bíró (Márton) (Nemes), Torbán, Bársony B„ Rozmár, edző: Bodor Mihály. Kiskunfélegyházi Honvéd: Fekete R„ Módos. Fekete P„ Varga, Forgó, Dinnyés, Sánta (Fekete Zs), Bors, Tőr- teli (Piegel), Salánki, Vakulya, edző: Ivá- nyi Mihály. 25. perc: Bal oldali támadás után a be­ívelt labdát Törteli futtából továbbította a hálóba. 0—1. Végig kiegyenlített játék folyt, és a rutinosabb félegyházi csapat szép góllal biztosította a győzelmet. Kitűnt: Bársony, Kása Z., illetve Feke­te R., Fekete P„ Sánta. HAJÓS—MISKE 1—5 (1—2) Hajós, 300 néző. Vezette: Dr. Bozóky. Hajós: Majdanics — Torma, Bajai, Miklós (Bányai), Illés, Gácsér, Koch, Follárdt, Ginál, Doblcr, Láncz (Rácz). Edző: Balogh Gyárfás. Miske: Jeszcnovics — Jagicza, Hu­bert, Paletta, Miskolczi, Goldschmidt, Csincsák, Tamási (Márton), Bognár, Veres (Kiss), Pécsi. Edző: Molnár Fe­renc. 2. perc: bal oldali szabadrúgás után Hubert fejelte a labdát a hálóba. 0—1. 18. pere: Csincsák éles szögből nagy gólt lőtt a rövid sarokba. 0—2. 27. perc: a tétovázó miskei védők kö­zül Koch ugrott ki és szépített. 1—2. 55. perc: Miskolczi végigvitte a pályán a labdát majd a kapust is kicselezve gurí­tott a hálóba. 1—3. 60. perc: Bognár elvette a védőktől a labdát és'az üres kapuba gurította. 1—4. 72. perc: a jobbról beívelt labdát Hu­bert továbbította a kapuba. Sáros edzőpályán nem alakulhatott ki folyamatos játék, de így is potyogtak a gólok. Kitűnt: Koch. Ginál, illetve Jagicza, Hubert, Csincsák. Márton. HOMOKMÉGY—KISKŐRÖS 1—7 (0-5) Homokmégy, 100 nezo. Vezette: Dö- mény. Homokmégy: Szőke — Romsics Z., Romsics E., Romsics T„ Tóth, Vörös, Szabadi T., Tamás (Végh), Radnai, Kár- pi, Szabadi Cs. (Rideg). Edző: Fekete Sándor. Kiskőrös: Szentesi Kőhalmi [„Szlo­vák, Kőhalmi II. (Filus), Agócs (Szabó), Beregszászi, Lengyel, Vadászi, Szűcs, Pecznyik, Szirják. Edző: Himer István. Gólszerzők: Romsics E. (U-esből), il­letve Szirják, Pecznyik (2—2), Beregszá­szi, Szűcs, Lengyel. Kitűnt: Romsics Z„ Romsics E., Rom­sics T„ illetve Agócs, Pecznyik, Szirják. A megyei II. osztályban játszó hazai csapat nem késztette komoly erőpróbára NB ill-as ellenfelét. A Soltvadkert és a Kecel búcsúzott a kupától VAKER SE—KEREKEGYHÁZA \—4 (1-1) Izsák, 100 néző. Vezette: Kecskés. Vaker SE: Varga — Kotlárik, Bog- dány, Molnár. Bencze, Nagy O., Hor­váth (Józsa), Juhász, Tóth (Beck), Fej- szés, Csontos. Edző: Csima Béla. Kerekegyháza: Orcll — Juhász (Put- noki), Ábel. Réti, Nagy, Gazdag, Máté (Tari), Óvári, Herceg, Virág, Váczi. Edző: Egyed Zoltán. Gólszerzők: Fejszés (11-esből), illetve Herczeg (2), Virág, Gazdag. Kitűnt: Varga, Nagy 0., Juhász, illetve Ábel, Máté. Óvári. LAKITELEK—TISZAKÉCSKE 0—2 (0—1) Lakitelek, 100 néző. Vezette: Miklós. Lakitelck: Kormos - Hősi, Tóth S„ Makra, Laczkó, Tényi, Petrezselyem, Tarjányi, Fekecs T., Tóth Cs„ (Gulyás), Fekecs Z. Edző: Túrái Sándor. Tiszakccske: Kovács Pálinkás, So­mogyi. Zohoki. Márton, Ézsiás G„ Do- monics, Tóth J., Józsa (Mintái), Ézsiás B.. Varga (Hangyási). Edző: Őrző Ist­ván. Gólszerzők: Márton, Ézsiás B. Kitűnt: Hősi. Makra, Petrezselyem, Fe­kecs Z.. illetve Somogyi, Ézsiás G„ Domo- nics, Tóth J. JAKABSZÁLLÁS—IZSÁK 0—5 (0— 2) Jakabszállás, 100 néző. Vezette: Lé- deczi. Jakabszállás: Héjjas Gyöngyösi G., Baranyi, Erdélyi, Ladányi, Rátfai, Gyöngyösi A., Káldi (Szabó Zs.), Bende, Németh (Farkas), Jusztin. Edző: Seres Lajos. Izsák: Hozmann — Bajusz (Lázár), Jakus, Benkó, Kovács, Mihály, Ruff, Ju­hász (Kiss), illés. Domokos, Erdősi (Lá­zár). Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: Ladányi (öngól), Ruff, Domokos, Benkó, Illés. Kitűnt: Rátfai, Erdélyi, Gyöngyösi A„ illetve Benkó, Mihály. JÁSZSZENTLÁSZLÓ—KISKUN­FÉLEGYHÁZI TK 0-6 (0—2) Jászszentlászló, 100 néző. Vezette: Nyerges. Gólszerzők: Kocsis (3), Cscrnik (2), Csaiár. IMREHEGY—KECEL 1—1 (0—0) Imrehegy, 200 néző. Vezette: Miklósa. Imrchcgy: Bodóczki — Kozár, Monda (Szabó II.), Csikós, Balogh, Velkcr, Grobál (Kolompár), Szabó I., Sebes­tyén, Szvetnyik, Végh. Edző: Vajda Zol­tán. Kecel: Herczeg — Filus, Doszpod, Sendula, Kardos, Csernik (Lajkó III.), Lajkó II., Bleszák Zs. (Minda), Bleszák Cs„ Bleszák G., Lajkó I. Edző: Zscmber János. Gólszerzők: Szabó I , illetve Lajkó I. Kitűnt: Szabó II., Csikós, Balogh, Se­bestyén, illetve Doszpod, Bleszák Cs., Lajkó I. Továbbjutott: az Imrehegy. BÁTYA—KALOCSA 1—3 (0—1) Bátya, 200 néző. Vezette: Tóth. Gólszerzők: Argat, illetve Vatai, Facs- kó. Kollár. HERCEGSZÁNTÓ—BAJAI TSZSK 0 -5 (0—1) Hercegszántó, 100 néző. Vezette: Fang. Gólszerzők: Harsányi, Gyenei (2—2), Pavlovics. KEREKEGYHÁZA II.—LAJOS.MI­ZSE 1—4 (0—3) Fülöpháza, 100 néző. Vezette: Néme- di. Kerekegyháza: Pesti — Jakubik M„ Saiga, Krupa (Kaszala). Farkas, Matuz, Gazdag. Kiss, Jakubik Z„ Jakubik I., Dómján. Edző: Urbán László. Lajosmiz.se: Csontos — Terenyi (Sza­lui), Szabó (Baranyi L.), Csima, Tóth A., Juhász, Mátéfi, Árva, Nagy, Baranyi, Tóth J. Edző: Törő Sándor. Gólszerzők: Gazdag, illetve Árva, Nagy, Tóth J. (2). Kitűnt: Matuz, Gazdag, Kiss, illetve Csima, Árva, Nagy. CSÁSZÁRTÖLTÉS—SOLTVAD­KERT 1—1 (0—0) Császártöltés, 150 néző. Vezette: Far­kas. Császártöltés: Tóth — Bergmann, Ba­rabás, Schäfl'er (Várszegi). Geiger. Liget­falvi, Hemer. Györgye. Grabicza (Var­ga), Schuszter, Vuits. Soltvadkert: Dobszai — Márton, Ba- da, K. Molnár, Udvarhelyi, Csesznegi, Juhász, Katzenbach, Marosi, Szabó A., Kovács. Gólszerzők: Vuits, illetve Csesznegi. Kitűnt: Bergmann. Barabás, Ligetfal­vi, Herner, illetve K. Molnár, Katzen­bach. Továbbjutott: a Császártöltés. KUNSZÁLLÁS—HELVÉCIA 0—6 (0-0) Kunszállás, 100 néző. Vezette: Ta­kács. Kunszállás: Kürtösi — Fekete, Nagy, Pólyák (Farkas), Punyi. Kertész, Kocsis (Kovács), Petényi, Hatvani, Hor­váth, Thurzó. Edző: Kertész Károly. Helvécia: Kovács — Thám, Máté, Sö­rös, Nagy, Joszt, Marsa (Molnár), Oláh, Mata, Szabó, Csorba (Domokos). Edző: Losonczy László. Gólszerzők: Mata 3 (egyet 11-esből), Szabó (2), Csorba. Kitűnt: Punyi, Petényi, illetve Máté, Joszt, Mata. A hazai csapat 55 percig egyenlő ellen­fele volt a helvéciaiaknak, de a megítélt 11 -es után összeroppant. DUNAEGYHÁZA—HARTA 1—2 (0 —1) Dunaegyháza, 300 néző. Vezette: Ber­ger Dunaegyháza: Nagy — Rigó, Med- veczki. Nagy, Csehi, Tilli, Kopecz. Se­bestyén, Fehér, Alberczki, Döbrendei. Harta: Szabó 1. Szabó F.. Radvá- nyi. Hegedűs. Sebestyén, Kovács, Ta­kács, Csehi, Erdősi, Juhász, Iván. Edző: Francia László. Gólszerzők: Fehér, illetve Iván, Ju­hász. Kitűnt: Nagy, Tilli, Medveczki, illetve Szabó, Iván, Takács. DUNATETÉTLEN—AKASZTÓ 0-2. BÁCSBOKOD—MÉLYKÚT 0—6. Kiesett a Kunszentmiklós, a H. Radnóti SE, a Csengőd és a Vaskút DÁVOD—KATYMÁR 0—2 (0—0) Dávod, 100 néző. Gólszerzők: Nagy L, Kiss T. Kitűnt: Bárdos, illetve Tumbác, Kiss T. BÁTMONOSTOR—VASKÚT 1—1 (0 —1) Bátmonostor, 100 néző. Vezette: Ser­dült. Gólszerzők: Jenei, illetve Kovács I. Továbbjutott: a Bátmonostor. DUNAVECSE—KUNSZENTMIK­LÓS 2—2 (1—0) Dunaveese, 100 néző. Vezette: Kara. Gólszerzők: Pavelkó, Krebsz, illetve Kerek, Boczek. Kitűnt: Krajcsovics A„ Krebsz, illetve Boczek. Továbbjutott: a Dunaveese. KUNPESZÉR—HONVÉD RADNÓTI SE 1—1 (0—1) Kunpeszér, 100 néző. Vezette: Simon. Gólszerzők: Jäger, illetve Cigan. Továbbjutott: a Kunpeszér. TABDI—CSENGÓD 5—0 (3-0) FÜLÖPSZÁLLÁS—ORGOVÁNY 1— 4 (1—1) F'ülöpszállás, 150 néző. Vezette: Kon- dász. Gólszerzők: Páli, illetve Berki (2), Bar­na T„ Szebelédi. Kitűnt: Páli, Milkovics, illetve Berki, Szegedi. A többi eredményt lapzártáig nem kaptuk meg, kérjük tudósítóinkat, hogy ma délelőtt a szokásos módon (telefonon vagy telexen) adják le.